Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#165001) this is life válasza SkyLine3000 (#164999) üzenetére


this is life
Ármester

Amelyik telefon alapból nem tudja az automatikus bekapcsolást azt nem fogod tudni szoftveresen pótolni, mert hw oldalról is felkészítettnek kell lenni erre a funkcióra. A kikapcsolás talán össze hozható macróval vagy automatizáló app-al(root valószínű, hogy alap feltétel), de a bekapcsolás nem fog működni.

Ui.: Az oppo, vivo és xiaomi funkció az auto on/off.

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#165002) Somatom válasza SkyLine3000 (#164999) üzenetére


Somatom
veterán

Amik tudják, azokon sem az OS tudja, hanem külön HW, SW. Amiken ezek nincsenek, azokon nem megoldható.
Szerk.: lassú voltam.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#165003) DrKapocs válasza rothfb (#164997) üzenetére


DrKapocs
őstag

Biztos megéri ezen túráztatni magad? Azt írtad, hogy régóta használod, kvázi túl nagy gond nem lehet az appal. Gyanítom az akkuhasználata sem lehet túl magas. Vedd le az app értesítéseit és nem fogod látni az értesítési sávon, nem fog zavarni. Így "problem solved". :))

(#165004) Somatom válasza DrKapocs (#165003) üzenetére


Somatom
veterán

Írta, hogy pont az a gond, hogy zabálja az akkut. Nekem egyre gyanúsabb, hogy az a háttérben futás szándékosan van erőltetve és úgy nehéz tenni ellene. Az értesítési sávon való megjelenés nem csak a usernek infó. Az alkalmazás így jelzi a rendszernek, hogy a futása a felhasználónak fontos, ezért ne lője ki. Az automatizálók is így jeleznek. A különbség az, hogy az automatizálókban a prioritás szintje beállítható, ennél a kamera app -nál viszont nem. Jó lenne vmi magyarázat a fejlesztőtől, hogy erre miért van szükség.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#165005) Dr.NX válasza Dluinet (#165000) üzenetére


Dr.NX
addikt

Tévedsz, pl. a Snapdragon 845-ös Meizu 16th (2018) tökéletesen tudja az időzített ki- és bekapcsolást.

Elfogadom a sütiket.

(#165006) totron válasza zelos (#164995) üzenetére


totron
addikt

Bocs, tényleg nem kötözködni akarok, csak érdekel, számodra mégis mi mutatja, hogy bezáródott? Tényleg ott virít az ikonja.

(#165003) DrKapocs, de hát írta, hogy zabálja az akksit.

(#164988) rothfb, mik azok a funkciók?

(#165007) rothfb válasza Somatom (#165004) üzenetére


rothfb
veterán

Ez egy régi app. Nem fejlesztik már.
Amúgy jól működik, régóta használjuk. Marad a app infónál a kényszerített bezárás. Csak gondoltam megkérdezem van e más megoldás, körbejártátok, ezt köszönöm. De akkor használom így tovább.

(#165008) Somatom válasza rothfb (#165007) üzenetére


Somatom
veterán

Az ilyen appokkal az szokott lenni a gond, hogy közben változik a rendszer, új lehetőségek lesznek, régiek megszűnnek, amikhez a fejlesztőknek igazítaniuk kell az alkalmazásaikat. Úgy tudom, hogy A14 -től már csak külön ADB engedéllyel lehet majd olyan appot telepíteni, aminek a target besorolásában nincs benne a készülék Android verziója.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#165009) totron válasza poirot (#164955) üzenetére


totron
addikt

hogy mire jó, nem tudom.
A szolgáltató/kereskedő zsebében marad mindig egy kis plusz.

(#164954) bringasisti, a futár szolgálat nem gondol arra, hogy ez esetleg rontja az üzletet?
Nem a futárszolgálat írja a módszereket, de a kérdés jó: van üzlet ahol komolyan elvárják, hogy te elkezdj regisztrálj, e-mailt adj meg, visszaigazolj, anyám kínja, mókolj-szüttyögj egy általuk preferált technológiával amit nem ismersz, joggal, mert épp nem rég lett bevezetve, a bizalmatlanság tehát jogos - mármint személyes jelenlét esetén! Arra meg majd ők is rájönnek, hogy ez nem pálya. Az ilyen szüttyögős, extra nyitottságot (naivságot?) megkívánó ráerőltetés helyett én inkább sarkon fordulok, mert röhej egyszerűen, pedig nem vagyok technikaellenes. A gombamód szaporodásnak indult shitcoinok története jut eszembe.. A technológiát mindenki saját előnyére (zsebére) gondolja fordítani. Az abszolút pofátlan része onnan kezdődik amikor energiát sem fektetnek abba, hogy szimpatikussá tegyék, csak közlik, hogy ez van.A bizalom az egységességben, közelfogadásban/közmegegyezésben rejlik.

(#165010) SkyLine3000 válasza Dluinet (#165000) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Ez már biztos nem így van, mert volt a családban Xiaomi Redmi Note 8T és tudta a Snapdragon procival, illetve van egy Lenovo tab, szintén Snapdragon procival és az is tudja. LG V50 telóm van, abban nem találok ilyen lehetőséget. Az is igaz, hogy egyik régebbi LG telómban sem volt.

#165001 this is life: Gondoltam, hogy hardveresen is kéne tudnia, csak lehet a gyártó elfelejtette beletenni. :) A reményhal meg utoljára. Régebben használtam az e-robotot. Lehet, az tudná, de egyelőre nem rootoltam a telóm.

#165002 Somatom : Sejtzettem, hogy hw oldalról is kell tudnia, csak reménykedtem. :) Meg ha tudná is a teló, nem biztos, hogy a gyártó foglalkozik ilyen funkciókkal. (LG V50 SD855)

(#165011) rothfb válasza Somatom (#165008) üzenetére


rothfb
veterán

Az mit jelent, hogy adb engedéllyel?

(#165012) Somatom válasza rothfb (#165011) üzenetére


Somatom
veterán

Melyik részét nem érted? ADB kezdetektől van, jelenleg is sok dologhoz kell ilyen engedély.
Sztem úgy gondolkodik a Google, hogy aki tudja használni az ADB -t, arról feltételezik, hogy ért annyira a rendszerhez, hogy tisztában legyen az esetleges problémákkal, kockázatokkal. Aki pedig nem, az maradjon a "biztonságos" Playes telepítésnél, futtatásnál. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#165013) g_g_g


g_g_g
őstag

Úgy tűnik, hogy a Facebook kezdi megakadályozni a wrapper alkalmazások használatát.
Nálam több ilyen alkalmazás (Simple Social browser, Frost) is "Nem támogatott böngésző" üzenettel indul.
A Maki plus még éppen működik, ki tudja meddig.

(#165014) Fall-N válasza g_g_g (#165013) üzenetére


Fall-N
veterán

Nem csak a Facebook. Twitter kliensek is lassan mennek a levesbe. A Harpy for Twitter amit használtam, már bele is állt a földbe.

[ Szerkesztve ]

(#165015) aelod


aelod
veterán

Mindent megpróbáltam amit tudtam, hogy működésre bírjam a gmailt. Hiába. Valami más hasznos email klienst tudtok javallani?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#165016) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Tudtok ajánlani egy jól működő FTP programot, amivel le tudnám menteni a telefon teljes tartalmát?

Főként a képeket, videókat, galériában található mappákat, és azok tartalmait.

Gyári fájl böngészőben van FTP, át is mentettem, amit felajánlott, de egyszerűen nincs közte az összes kép. Valahol 2022 júniusig menti csak, és kész.
Gyanús is volt, hogy a 128 GB tartalom helyett 74 GB a mappa tartalma.

(#165017) Cs1csó válasza aelod (#165015) üzenetére


Cs1csó
félisten

Mi a probléma? Webes böngésző kell akkor: Outlook, Protonmail.

(#165018) aelod válasza Cs1csó (#165017) üzenetére


aelod
veterán

Nem kapok értesítéseket. Rohadt idegesítő.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#165019) Cs1csó válasza aelod (#165018) üzenetére


Cs1csó
félisten

Milyen telefon? Esetleg a gmail app energiagazdálkodását nézd át pl. Xiaomi telefonnál a MIUI rendszer energiatakarékosba teszi és ezért nem jön értesítés, ezt kell kikapcsolni.

(#165020) aelod válasza Cs1csó (#165019) üzenetére


aelod
veterán

Realme 8. Minden értesítés be van kapcsolva, akkukímélő ki van kapcsolva. Most felraktam a bluemailt eddig működik jön értesítés.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#165021) DrKapocs válasza Atomgeszi (#165016) üzenetére


DrKapocs
őstag

Én is kínlódtam ezzel. Annak ellenére, hogy minden energiagazdálkodási/akkukímélő opció ki van kapcsolva, háttérengedély pedig be, random módon megszakadt az áttöltés stabil wifi mellett is. Ezt használtam sokáig, utána ezt. Én most váltottam hétvégén a Solid Explorerre. Eddig jó, de nincs komoly tapasztalatom vele még.

(#165022) Viktor0610 válasza aelod (#165015) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Khm.
Összefoglaló.
E-mail kliens:
Aqua Mail
K9 Mail
BlueMail
Nine
A Nine-t használtam évekig, de sajnos, a cégem letiltotta a külső email appok használatát.
Plusz nem értem, miért nem szerepel a felsoroltak között a FairEmail. Az is hibátlan.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#165023) Atomgeszi válasza DrKapocs (#165021) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Köszi!
Mepróbálom.

Az a baj, hogy 11 ezer kép van a telefonon.

FTP-n megnyitottam a tartalmát, DCIM mappa - logikus.

Átmásol. Pár óra alatt meg is volt, aztán néztem, hogy hát hiányzik 4000 kép, ami tavaly nyár óta készült.

Mappában benne, fájlkezelőben benne.. mégse másolja. Most áthelyeztem telefonon belül 3-4 mappába ezt a maradék 4 ezer képet, most elkezdte áttölteni. :F Érthetetlen ez számomra .. előtte meg gond nélkül egy füst alatt átmásolta a maradék 6 ezer képet?!

(#165024) Somatom válasza Fall-N (#165014) üzenetére


Somatom
veterán

PH app is csak azért van, mert Parciék jóindulatúan szemet hunynak. De, pl. Tapatalkban sem volt PH, mert akkor könnyen kikerülhetőek lennének a reklámok, ami csökkentené az értéküket.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#165025) Fall-N válasza Somatom (#165024) üzenetére


Fall-N
veterán

Meg az is benne van, hogy képtelenek csinálni egy saját alkalmazást. Régen volt valami, de utána nem fejlesztették tovább. Valami RSS olvasó volt a MA és a PH bedrótozott RSS címével.

(#165026) Jim74 válasza Viktor0610 (#165022) üzenetére


Jim74
nagyúr

A FairEmail reklámmentes?
Outlook asztali alkalmazással tud együttmüködni? (Naptár, értekezletek, feladatok).

(#165027) Viktor0610 válasza Jim74 (#165026) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Hát én megvettem a fizetős verziót, de asszem az alapverzióban voltak reklámok.
Tévedtem: itt nem írnak reklámokat.

Az outlookos kérdést passzolom, én csak a leveleket kezelem az appal.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#165028) Jim74 válasza Viktor0610 (#165027) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi :R

(#165029) crok válasza Jim74 (#165026) üzenetére


crok
Topikgazda

A FairEmail reklammentes es nyilt forrasu.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#165030) Viktor0610 válasza crok (#165029) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

:R

Samsung Galaxy A54

(#165031) Jim74 válasza crok (#165029) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi :R Outlook együttműködéssel kapcsolatban van tapasztalatod?

(#165032) crok válasza Jim74 (#165031) üzenetére


crok
Topikgazda

A FairEmail csak email-re valo.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#165033) Jim74 válasza crok (#165032) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi :R .
Nekem valami olyan kliens kellene, ami az asztali Outlook-kal összhangban tud működni.
Nincs Office 365 előfizetésem és anélkül az Androidos Outlookban reklám van, ami engem eléggé zavar.

(#165034) this is life válasza Jim74 (#165033) üzenetére


this is life
Ármester

Állíts be privát dns-t és nem lesz reklám az androidos outlookban.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#165035) Jim74 válasza this is life (#165034) üzenetére


Jim74
nagyúr

Ó, köszönöm, erre nem is gondoltam, hogy ez működhet. Az adguard-os jó erre?

(#165036) this is life válasza Jim74 (#165035) üzenetére


this is life
Ármester

Igen , az adguard jó erre a célra. Nálam : dns.adguard.com-al működik.(miui, ha ez számít valamit)

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#165037) Jim74 válasza this is life (#165036) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm szépen a segítséget :R
Ha ez nálam is beválik, akkor egy régóta fennálló, bosszantó problémát oldottál meg nekem. :R :C
A dns.adguard-dns.com is jó?

[ Szerkesztve ]

(#165038) crok válasza Jim74 (#165037) üzenetére


crok
Topikgazda

Hivatalos leírás:
https://adguard-dns.io/en/public-dns.html
Default server
tls://dns.adguard-dns.com
AdGuard DNS will block ads and trackers.
Non-filtering server ;]
tls://unfiltered.adguard-dns.com ;]
AdGuard DNS will not block ads, trackers, or any other DNS requests.
Family protection server
tls://family.adguard-dns.com
AdGuard DNS will block ads, trackers, adult content, and enable Safe Search and Safe Mode, where possible.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#165039) this is life válasza Jim74 (#165037) üzenetére


this is life
Ármester

Kipróbáltam a dns.adguard-dns.com is jó .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#165040) Cs1csó válasza this is life (#165039) üzenetére


Cs1csó
félisten

Az nagyon jó, ár ingyenes wifit nem szeret de okés.

(#165041) -Maci-


-Maci-
őstag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani konkrét 2D tervező szoftvert Droidra? Galaxy Tab S8U-n használnám. (Android 13).:U

Az Autocad-et most próbálgatom. Szóval azon kívül.:B

Köszönöm szépen :R

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#165042) this is life válasza Cs1csó (#165040) üzenetére


this is life
Ármester

A free wifit kerülöm, mint ördög a tömjén füstöt, emiatt nem futottam bele abba amiről írsz. :D

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#165043) Cs1csó válasza this is life (#165042) üzenetére


Cs1csó
félisten

Elvileg mivel végpontok közötti titkosítással kommunikál a telefon nem gondolom nagyobb kockázatnak az ingyenes wifi használatát mint az otthonit.

(#165044) this is life válasza Cs1csó (#165043) üzenetére


this is life
Ármester

Régebben olvastam valamerre, hogy biztonsági kockázatot rejthet a free wifi, emiatt hanyagolom/tam a használatát, persze ebben nagy segítséget jelentett a telenor/yettel néhai hd korlátlen net csomagja.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#165045) Jim74 válasza crok (#165038) üzenetére


Jim74
nagyúr

& "this is life"
Köszönöm :R

(#165046) zelos válasza rothfb (#164996) üzenetére


zelos
aktív tag

Másképp hogy tudtam volna képernyőfotót csinálni az appról ha nem fut?
Nálam simán bezáródik az app ha elhagyom, onnan lehet tudni hogy bezáródik hogy amikor újra megnyitom az app üdvözlő campsot kezdőképernyő fogad, és az értesítési sávon az ikonja is eltűnik.

(#165047) zelos válasza totron (#165006) üzenetére


zelos
aktív tag

Azért van ott az ikonja mert le akartam fotózni az appot és a verzió számát, ezért fut.
Nálam simán bezáródik, ezt onnan lehet tudni hogy amikor újra megnyitom az app üdvözlő campsot kezdőképernyő fogad, és az értesítési sávon az ikonja is eltűnik.

(#165048) kaciokos válasza g_g_g (#165013) üzenetére


kaciokos
őstag

Fura, nálam a Simple még tökéletesen működik, a Messenger része is.

(#165049) karldergroße


karldergroße
senior tag

Tud valaki valamilyen (ismert, vagy nem annyira ismert) cloud music player-t, amely képes OneDrive-ba feltöltött flac-albumokat normálisan online lejátszani? Interneten keresgettem, de nem találtam, viszont mivel a magyar leleményes, hátha itt rábukkanok egyre.

(#165050) g_g_g válasza kaciokos (#165048) üzenetére


g_g_g
őstag

Érdekes.
Most töröltem az alkalmazás adatait és újra ez fogad.

Nem tudom mitől függhet, hogy kinek működik és kinek nem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.