Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10001) Ferdzsoo válasza dokee78 (#9878) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Ez nagyon komoly app, ez tetszik a legjobban.
Íme egy meló utáni csúszás...

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#10002) DS39 válasza Musaka (#9967) üzenetére


DS39
nagyúr

nem mondtam hogy bárki gyereke "hülye" és ne tudná megtanulni használni, csak furcsa, hogy erre akarjátok nevelni őket, én biztos nem tenném. játsszon legóval, ami fejleszti a kreativitást, vagy a fiúk autóval, lányok babával ebben a korban, ahogy ez normális. nagyon nem jó az hogy mindent "készen" kapunk ma már, minden ott van, megcsinálva, semmin sem kell gondolkodni, megalkotni, csak használjuk amit vki már megalkotott.
a főiskolai tanárom szerintem már a mi generációnk is ilyen, ha vmi adott, nem gondolkozunk mögé, elfogadjuk hogy csak úgy lehet használni és kész. néha a dolgok mögé az alkotóelemeibe kell látni, ezért ajánlatos ilyen korban építős, gondolkodást segítő játékot adni a kezébe, a kreativitását fejleszteni, mert az később már NEM fog kialakulni.

de tőlem mindenki úgy neveli a jövő behódolós, bólogatós droidjait ahogy akarja.

[ Szerkesztve ]

(#10003) AtHoS válasza darvinya (#9992) üzenetére


AtHoS
nagyúr

"Battery Calibration app-ok

Pedig Li-Ion/Poly aksinál pedig placebo semmi más"

Tudod egyáltalán mit "csinálnak" a Battery Calibration app-ok?

Ugyanez a kategória a "Ne merítsük a telót kikapcsolásig", mert meghal az akku :W

read-only mode on the forum

(#10004) DS39 válasza kymco (#9984) üzenetére


DS39
nagyúr

abszolút egyetértek. :K

(#10005) aggleány


aggleány
addikt

Segítséget kérek. S III-mam van, és a 4.1.2 frissítés óta nem szinkronizál a teló a Google naptárral. Ez nekem elég komoly gond, mivel oda van felírva minden fontos dolgom. Van ötletetek, hogy hogyan lehetne ezen segíteni? :F

(#10006) laci laci válasza aggleány (#10005) üzenetére


laci laci
addikt

Elvileg itt a ph. van s3 as fórum ott biztosan ismerik a jelenséget és biztos tudnak segíteni.

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#10007) aggleány válasza laci laci (#10006) üzenetére


aggleány
addikt

Köszi, megkérdezem ott is. :R

(#10008) spiritex


spiritex
veterán

A MyBackupPro-val lementettem sok alkalmazásomat, és most amikor egy Factory reset után állítanám vissza őket, telepíti őket szépen, de az adataikat nem állítja vissza. Ez lehet amiatt, hogy nem root-olt a cucc és ha root-olom, akkor már jó lesz? Vagy annak idején is root-olva kellett volna lennie az adatok elmentéséhez, amikor a Backup készült?

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#10009) chosa91


chosa91
aktív tag

Üdv!

Meglévő telefonomon (Umi X1), szeretnék kicsit erősíteni a mikrofon erején.
Telefonáláskor jó, viszont videózás/videó hívásnál oda kell hajolnom a mikrofonhoz, hogy jobban "egye/vegye" a hangom.

Ajánlottak nekem 2 alkalmazást is, viszont ezeken belül sehol nem találtam korrekt opciót, vagy lehet elsiklottam felettük (ez esetben plz, valaki nyújtson egy kis kézen fogva vakvezetést).

A 2 app amiről szó volna: mobiluncletools (engineering mode Android+MTK) és a pimp my rom (igensok funkció, ajánlom mindenkinek).

Android 4.1.2, rootolva.
Várom válaszaitokat, hátha ^^

+keresnék korrekt kamera szoftvert (procapture van most fennt a gyári mellett, valamint Vignette-t próbáltam, hát az ... akármennyire szerettem a régi telómon, ezen annyira nem jó).

"Find something boring, and make it funny!"

(#10010) tomy86 válasza spiritex (#10008) üzenetére


tomy86
addikt

Már a mentéskor rootolt rendszer kellett volna és a mentéskor az "apk-k és adatok" opciót kellett volna választani.

(#10011) darvinya válasza AtHoS (#10003) üzenetére


darvinya
titán

Akkor mi a toszt kell csinálni Li Ion/Poly aksival.
És mit csinál a nyomorult Battery Cakibration apk-ok.

Fejtsd már ki, mert nagyon kíváncsi vagyok.

Hogyan írja felül a telep biztonsági egyírányú vezérlő egységét.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#10012) LonGleY válasza punky10 (#9937) üzenetére


LonGleY
veterán

A használat elsajátítása nem egy olyan dolog, amire oly különösen fel kellene valakit készíteni, pláne nem 2-3 évesen (ezt az érved inkább figyelembe se vettem). Te is sejtheted, hogy itt a kor a kirívó, nem a későbbi évekről beszéltem (azt csak a tv kapcsán). A számítógép más tészta, ahhoz idő kell (de azt sem 2-3 évesen kezdi az ember). Több oldalról látom (babysitter ismerős), mennyire rosszat tesz egy gyereknek ilyen fiatalon, ha passzívan várja a szórakozást egy dobozból, legyen az tv, vagy villogó telefon. Azután a normál tevékenységekre kevésbé lesz fogékony, nem érdekli majd úgy a rajzolás, a falevél a földön. Ezekben az esetekben minden bizonnyal kifejezetten rossz példáról van szó. Később tényleg lehet építő és kreativitást fejlesztő egy-egy program vagy játék (már jó ideje gyűjtöm az ilyesmi célokra is alkalmas játékokat, zenéket, filmeket, alkalmazásokat, és több esetben hasznosnak is bizonyultak), legyen az bármilyen gépes környezetben. De ott van pl. a TV, ami a maga közel cenzúrázatlan mivoltában a lehető legkárosabb, amivel egy gyerek/fiatalkorú találkozhat. Szóval, kétlem, hogy ez a nézőpont annyira kívülálló lenne, hogy a valódi észérveket nélkülözve, ilyen stílusban kelljen válaszolni.

[ Szerkesztve ]

(#10013) Syd69 válasza whiskeys (#9982) üzenetére


Syd69
aktív tag

rad.io

Alma

(#10014) darvinya válasza AtHoS (#10003) üzenetére


darvinya
titán

Li Ion

Előnyei
-Mivel a lítium a legkönnyebb fém, így az ebből készült akkumulátorok sokkal könnyebbek a nikkelalapúaknál és tartósabbak is.
-Nincs memóriaeffektus: egyáltalán nem képződnek kristályok az akkumulátorban, így nem kell gondot fordítani a rendszeres tréningeztetésre.
-Sőt, a Li-ion-akkumulátorok nem is szeretik igazán, ha teljesen kisütik őket.
-A Ni-MH-technológiához hasonlóan ezek az akkuk is nagyon kevés mérgező anyagot tartalmaznak.
-Lassan veszíti el a töltését.
-Mivel még a kimerült cella is képes legalább 3 V-ot szolgáltatni az 1-1,25 V-os NiCd-, illetve NiMH-akkumulátorokkal szemben (teljesen feltöltött állapotban mintegy 4 V a cellafeszültség), egyetlen cellával táplálható a legtöbb modern mobiltelefon.
-Az egyetlen cellából épített akkumulátor esetén nem kell számolni a rosszul párosított vagy gyári hibás cellákból eredő, valamint az egyenetlen elöregedés okozta problémákkal.

Hátrányai
-Túltöltés vagy a névlegesnél magasabb feszültséggel való töltés esetén hő fejlődik, ami az akku felrobbanásához is vezethet.[1]
-Védőáramkörökre van szüksége az akkumulátornak
-Öregedési és elhasználódási probléma, hasonlóan a nikkel alapú akkumulátorokhoz (A 40% töltöttségi szint körüli, hideg (kb. 0°C), száraz helyen való tárolás lassítja az öregedési folyamatot.)

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#10015) rjg válasza LonGleY (#10012) üzenetére


rjg
őstag

Szerintem nem az a gond, leírtad a véleményedet, hanem annak számonkérő, kioktató módjával volt többeknek baja. Szerintem ki-ki úgy neveli a gyerekét, ahogy akarja és tudja, a saját lehetősége és értékrendje szerint. Ehhez tanácsokat lehet adni, kioktatást viszont ismeretlenül, egy képernyő mögül - nem ismerve a másikat és annak helyzetét - viszont nem.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#10016) LonGleY válasza rjg (#10015) üzenetére


LonGleY
veterán

Ez világos, sajnos az első felindulás produkál némi összeférhetetlenséget, a szövegeim általában utólag finomítom.

(#10017) Lajkó


Lajkó
őstag

Sziasztok! :)
A Find MY Phone alkalmazásról valaki nem tud mondni valamit bővebben? Mennyire stabil, pontos, megbízható ez a progi? Működését tekintve melyik hw.-re hagyatkozik, azt tudja-e kapcsolgatni, stb. ?

(#10018) handrash válasza LonGleY (#10016) üzenetére


handrash
őstag

Akkor esetleg legyünk on-topic-ok!
Apex launcher ügyben valaki?

eredeti kérdésem

[ Szerkesztve ]

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#10019) dokee78 válasza Lajkó (#10017) üzenetére


dokee78
félisten

Ha mindenképp biztonsági app kell akkor javaslom a Cerberust,fizetős,de 5 telóra telepíthető.
SMS-ben képes ki be kapcsolni adatgorgalmat,GPS-t egyebeket.
Webes felületről vezérelhető,hiváslista tartózkodási helyelőzmények letölthetők és egyébb nyalánkságok.

(#10020) LonGleY válasza handrash (#9956) üzenetére


LonGleY
veterán

Nem jól linkelted a kérdést, de akkor majd így, válaszként.

Szerintem normális, nálam is eltűnt pár olyan cucc, ami valószínűleg kifejezetten a Sense-hez tartoztak.

(#10021) chosa91 válasza handrash (#10018) üzenetére


chosa91
aktív tag

Apex valamint Nova oda vissza importálhatók. Gyorsak (mintha az apex gyorsabb lenne egy hajszálnyit)

Amennyiben ON-Topic újra és vége a flame-nek, valaki erre tudna valamit "ráreagálni"?

"Find something boring, and make it funny!"

(#10022) AtHoS válasza darvinya (#10011) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Látom az apróságok elkerülték a figyelmed, de akkor leírom a lényeget, mert arra már magadtól rájöttél, hogy az akkuval nem lehet csinálni semmit. Na de akkor mit is lehet?

Először is nincs szükség semmilyen Battery Calibration app-ra, mert csak egyetlen fájlt kell törölni az Android rendszeréből (battarystats.bin), tehát egy sima root explorer is elegendő hozzá. Az appok a "hülyegyerek" effektust küszöbölik ki, mert "csak 1 kattintás" vele a művelet (persze root jog nélkül nem férni hozzá rendszerfájlhoz). Persze ezt követően meg kellene "tanítani" ismét a telónak a max és min akku szinteket.

Elsősorban ROM cserélgetések után szükséges a "kalibráció" [link1] [link2]

A #10014-ben olvasható idézett szövegből ki is emelted a lényeges részt az akku lemerítésével kapcsolatban.

Az első kiemelést minden "hülyegyerek" szajkózza, közben a második kiemelésről erősen megfeledkezik.

Kis kombinálás és 1-2 cigi (már aki dohányzik) után kitalálható, hogy a védő áramkör maga a telefon. Tehát a szajkózó "hülyegyerek" nem is tudja teljesen kisütni az akksit (annak normál használata mellett), mert a telefonba épített ez irányú védelmi rész úgyis kikapcsolja a telefont mielőtt az aksit károsodás érné.

read-only mode on the forum

(#10023) Musaka válasza DS39 (#10004) üzenetére


Musaka
senior tag

Úgy látom itt pont a lényeget nem értik egyesek. Senki nem mondta hogy ezek a gyerekek csak ezzel játszanak. Egy gyereket nem tudsz hosszabb időre lekötni egy helyben. inkább hagyom. Megismeri. Ezt is megunja. De nem tartom az ördögtől való dolognak a szemében pláne ha én is naponta használom.
DE nem tiltom. Az élet velejárója mai világunkba. Nem mondom hogy ettől ezen a téren sokkal fejlettebb lesz mert 3 évesen laptopon esetleg telefonon játszott.
De ám legyen igazatok.
UI: akinek nincs gyereke emlékezzen majd erre a témára és tiltsa minden akkor minden napi életet befolyásoló tech kütyütől, és így teljes nem bólogató droidot nevel a gyemekéből.

(#10024) darvinya válasza AtHoS (#10022) üzenetére


darvinya
titán

Ekkora baromságokat rég nem olvastam.
„ Elsősorban ROM cserélgetések után szükséges a "kalibráció"”

Nem gondolod, hogy ez marhaság.

Minden fw(ROM csak wm alatt) cserénél(flash-elésnél) törölődik minden, ergo még a battarystats.bin is.

„ a védő áramkör maga a telefon. ”

Ez így nem igaz.
Én nem értem miről írsz még mindig. :F

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#10025) Jacak válasza LonGleY (#9922) üzenetére


Jacak
senior tag

Viszont működik,és nem akasztja a telt,és nem terheli különösebben,és sztem ez a lényeg.

• P30 Pro 8/256,Redmi Note8T,Lenovo M10 •

(#10026) Jacak válasza Petreszku (#9930) üzenetére


Jacak
senior tag

Harmadik ikont csak úgy tudsz kirakni természetesen,ha belősz egy harmadik fiókot,de sem a gyári Gmail-kliens,sem a gyári Email-kliens nem tud több fiókot kezelni,ellenben,ami klienseket én javasoltam,igen,és mindegyik beállított fiókot ki lehet rakni ikonnak is,és widgetnek is,ekkor látszik az adott fiókban levő olvasatlan levelek száma is.

• P30 Pro 8/256,Redmi Note8T,Lenovo M10 •

(#10027) spiritex válasza tomy86 (#10010) üzenetére


spiritex
veterán

Értem, köszi, akkor legközelebb már tudni fogom, tehát root-al indulok neki a Backup-nak is.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#10028) handrash válasza LonGleY (#10020) üzenetére


handrash
őstag

Köszi!

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#10029) susuka95


susuka95
csendes tag

a dropbox ami képeket szinkronizál azokat csak én látom ugye? ( meg akinek megadom a címet)

(#10030) raziel01


raziel01
veterán

battarystats.bin fájlt törlése egy Google fejlesztő szerint is felesleges, mert azok csak statisztikai adatok és nem befolyásolnak semmit.

(#10031) AtHoS válasza darvinya (#10024) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Mindegy...nem iszom inkább többet :DDD

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#10032) Jacak válasza Musaka (#10023) üzenetére


Jacak
senior tag

Üdv. Szellemiségében a mondandóddal egyetértek.Viszont! Nekem van egy 7 éves fiam,akinek 1x lehúztam pár játékot a telre,és onnantól le nem akart szállni róla,végül odáig fajult a dolog,h. muszáj volt letörölnöm minden játékot,mert annyira lógni akart a telómon,a másik dolog meg az volt,h. időnként,mikor odapillantottam,h. mit is csinál,azt vettem észre,h. már nem is játszik,hanem ezt-azt piszkál a telón,elállítgat dolgokat,fellépked a netre,nna akkor azt mondtam,ennyi volt,fiam.

• P30 Pro 8/256,Redmi Note8T,Lenovo M10 •

(#10033) dokee78


dokee78
félisten

1. kérdés: Van aki használ "Kétlépcsős azonosítást" és működik neki a K-9 Mail is?
Mert nekem amióta fenn van a Google Hitelesítő azóta a K-9 nem szinkronizál.

2. kérdés: Hogyan tudom uninstall után a Swiftkey 3 összes megmaradt szemetét törölni,mert hiába raktam újra már nem tanul újra szavakat.

[ Szerkesztve ]

(#10034) OgKush


OgKush
senior tag

Sziasztok!
Van valami alternatíva az airplay-re androidon?
Szeretném streamelni a telóm képét a mac-emre, de csak audió streameléshez találtam appokat. Esetleg ti tudtok ajánlani valamit?

(#10035) pepe091 válasza OgKush (#10034) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Airdroid.
Ha a teló képét a gépen akarod látni, akkor ahhoz root kell.

(#10036) OgKush válasza pepe091 (#10035) üzenetére


OgKush
senior tag

Tudom 1000-szer elhangzott már itt a kérdés, de ha rootolom, elveszik a gari? :U

(#10037) Oldman2 válasza OgKush (#10036) üzenetére


Oldman2
veterán

Igen, de a rootolás visszafordítható folyamat.

(#10038) handrash válasza susuka95 (#10029) üzenetére


handrash
őstag

És a titkosszolgálatok. :D

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#10039) sonar


sonar
addikt

Sziasztok,

Exchange OWA-n keresztüli levelezéshez milyen programot javasoltok?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#10040) OgKush válasza Oldman2 (#10037) üzenetére


OgKush
senior tag

Akkor ennek utána guglizok,köszönöm! :R esetleg ha valaki írt itt a ph-n egy cikket a root-ról, akkor belinkelné valaki?
Nagyon megköszönném.

(#10041) handrash válasza OgKush (#10040) üzenetére


handrash
őstag

A root többé-kevésbé készülék függő. Ha van a telefonodnak megfelelő topic ott biztosan korrektebb információkat kapsz.

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#10042) vgyuri válasza dokee78 (#10033) üzenetére


vgyuri
őstag

Próbálj meg alkalmazásfüggő jelszót létrehozni, azzal mennie kellene.

(#10043) air válasza sonar (#10039) üzenetére


air
nagyúr

OWA-hoz értelemszerűen böngészőt.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#10044) dokee78 válasza vgyuri (#10042) üzenetére


dokee78
félisten

Köszi,igazad volt. :R

(#10045) bsafran


bsafran
csendes tag

Sziasztok,

Bold 9900-asomon használom az Endomondo-t, ingyenes változatban. Ha GPS-el futok, amely később lerajzolja nekem az útvonalat, mekkora adatforgalomra számítsak? 30-40 perc futás után? Horribilis?

(#10046) dokee78


dokee78
félisten

Fura ez a Nova Launcher Prime.
Van mikor csak második érintésre érzékeli ha a tálcán az ikonokra koppintok.

Erre valaki?

"Hogyan tudom uninstall után a Swiftkey 3 összes megmaradt szemetét törölni,mert hiába raktam újra már nem tanul újra szavakat.

[ Szerkesztve ]

(#10047) spiritex válasza dokee78 (#10046) üzenetére


spiritex
veterán

Figyu, nekem amióta megvan nem tanul szavakat a Skype-ból és a GTalk-ból sem! Ha viszont a K9-ben írtam egy új e-mail-t, amibe az általam összes megtanulásra szánt szavat beírtam egymás után és elküldtem egy másik e-mail címemre, azokat mind azonnal megtanulta!

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#10048) stickermajom válasza bsafran (#10045) üzenetére


stickermajom
addikt

Szia!

Ha nem ott helyben futás közben akarod megnézni a térképet, akkor nem csinál adatforgalmat. A térkép betöltése mobilnetről pár száz kB-t emészthet fel maximum.

(#10049) sonar válasza air (#10043) üzenetére


sonar
addikt

Pont azt nem szeretném.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#10050) spiritex válasza dokee78 (#10046) üzenetére


spiritex
veterán

Ez nem segít?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.