Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#164001) iceQ! válasza Viktor0610 (#163999) üzenetére


iceQ!
addikt

Köszi szépen. :R

zeon.hu

Utan nézek majd :R

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#164002) WhiteWalker válasza iceQ! (#163998) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Nálam is volt ilyen jelenség, elég sokáig.
Most épp működik.

(#164003) iceQ! válasza WhiteWalker (#164002) üzenetére


iceQ!
addikt

Megoldás mi lett? Egyszer csak jó lett?

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#164004) svgyula válasza zeon.hu (#163997) üzenetére


svgyula
addikt

Azzal szoktam kezdeni! Minden jog, háttérben futás, aku optimalizálás kikapcsolás. De ezek ellenére szinte biztos, hogy a rendszerhez nem kaptak megfelelő hozzáférést! Maga a launcher működött rendesen mindegyik, csak a kirakott widgetek nem! A 13-as droidnál már nem volt kedvem ezzel szórakozni. Félő volt, hogy felerősödik a baltaveszély. :B
Nem lehet pl kijelző villogtatás alkalmazást felrakni. Mert akkor egy katasztrófa feloldani a kijelzőbe épített ujjlenyomat olvasóval. Ugyanis először a "villiogtató" alkalmazást kell kikapcsolni és utána lehet a kijelzőhöz hozzáférni :DDD vagy használom húzással. Ebben az esetben kétszer kellett húzni a feloldáshoz. Elsőre bezárta az értesítésjelző alkalmazást és utána feloldotta a kijelzőt. :D Tehát ez olyan telefon, hogy használod amivel kaptad ha megfelel, ha nem akkor eladod.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#164005) TODI1111


TODI1111
addikt

Milyen email alkalmazást használtok? Nálatok működik rendesen? Délutántól kezdve a gyári gmail alkalmazáson kívűl nem működik más. Alapból a FairEmail-t használom (eddig ezt használtam és működött rendesen) de nem tud szinkronizálni, Letöltöttem az aquamail alkalmazást de beállítani sem tudom. A FairEmail alkalmazásnál csináltam egy kényszerleállítást és törlést majd megpróbáltam újra beállítani, de már azt sem engedi.

(#164006) Somatom válasza TODI1111 (#164005) üzenetére


Somatom
veterán

Nekem teljesen megfelel a stock Gmail.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#164007) TODI1111 válasza TODI1111 (#164005) üzenetére


TODI1111
addikt

Közben megoldódott. Lehet, hogy internet (router) hiba lehetett, de most minden megint jól működik.

(#164008) WhiteWalker válasza iceQ! (#164003) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Jaja , gondolom valamelyik új frissítés segített.
Semmi extrát nem csináltam vele.

Esetleg egy install reisntallt próbálj meg.

(#164009) Viktor0610 válasza TODI1111 (#164005) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nálam is jó a FairEmail. :K

Samsung Galaxy A54

(#164010) Cs1csó válasza Tökimanó (#163960) üzenetére


Cs1csó
félisten

Üdv kipróbáltam amiket linkeltél és még vagy 6-ot de az a kettő vált be leginkább amiket linkeltél a "végső" befutó pedig az AnySoftKey lett! Még egyszer köszönöm a segítséget!

(#164011) Tökimanó válasza Cs1csó (#164010) üzenetére


Tökimanó
senior tag

Nagyon szívesen! Örülök hogy tudtam segíteni :)

(#164012) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,
Koca androidos vagyok. Csak motoron használok egy androidos telefont navigálni. Olyan kérdésem lenne, hogy emlékeim szerint, régebb volt egy app, amit play áruházból fel lehetett tenni és a gyári, nem törölhető appokat le lehetett vele tiltani. Viszont nem emlékszem már rá. Esetleg tudtok segíteni, hogy milyen applikációval tudnám letiltani a nem szükséges appokat?

A telefon amúgy egy Meizu M6 Note. Android verzió: 7.1.2

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#164013) Indiant válasza V.Stryker (#164012) üzenetére


Indiant
addikt

Package Disabler Pro

(#164014) V.Stryker válasza Indiant (#164013) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ezzel sajnos Operation not supported válaszokat kapok.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#164015) crok válasza V.Stryker (#164012) üzenetére


crok
Topikgazda

Root nelkul telefonon biztosan nem. ADB-vel megoldhato, van ra akar grafikus felulet is PC-re ha potyogni nem akarsz, pl. Universal Android Debloater, AppControl, ATA GUI, stb [link]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#164016) V.Stryker válasza crok (#164015) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

De fix, hogy volt egy root nélküli program. Pont ezért használtam régen. Tök alap egyszerű cucc volt. Törölni nem lehetett vele a programot, de tiltani igen.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#164017) crok válasza V.Stryker (#164016) üzenetére


crok
Topikgazda

Ja, volt, ugy 6+ eve, Android 6 alatt. Esetleg nem kevered azzal hogy csak megnyitotta a droid alkalmazaskezelot a ROM sajatja helyett? Az ott levo menuben jopar app tilthato ami a ROM alkalmazaskezeloben nem.

Google Play > Help & feedback > keresés > delete or disable apps on android > menj a "tap to go to Application Settings"-re
- vagy -
Google Play > Help & feedback> Reinstall and re-enable apps > legörgetsz az Uninstall apps-hoz > nyisd meg a "remove it or turn it off" linket > menj a "tap to go to Application Settings"-re
- vagy app-al -
Activity launcher letolt > All activities > Settings > Installed apps nevű activity
Itt, ebben az app settings-ben már lehet engedélyezni vagy tiltani appokat, valszeg tobbet mint amit a ROM enged (de korantsem mindet!).

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#164018) V.Stryker válasza crok (#164017) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Igeen...Activity Launcher. :R Pont vagy 6 éve használtam utoljára droidot. :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#164019) PROTRON


PROTRON
addikt

Üdv a topiclakóknak.

Most fogok áttelepülni a régi android 5.1-es telómról a jelenleg használt android 10.-esre. :D
A régi telót direkt arra használtam hogy semmit se telepítettem rá, csak mobil bank, direkt fullra feltöltött háttértárral hogy semmi se tudjon magától rátelepülni, hisz nincs férőhely.

Na most az egyik dolog, hogy a bankom appja már legalább 6.0 androidot kér.
A másik hogy ahogy törölgettem a régi android 5.1-ről a dolgokat, folyton megjelenet egy új app:
"Basketballshot" és egy fejreállt teherautó az ikonja. Lehet még is sikerült valakinek bejutnia a telóra?

Amúgy az újabb teló esetében mivel tudnám ellenőrizni hogy biztonságosan tudok-e róla netbankolni? Mert az 1 dolog hogy az összefoglaló szerint figyeljünk hogy csak leglális és több milliós letöltéssel rendelkező appokat telepítsünk, de a múltban lehettem figyelmetlen.

Szóval Malwarebytes nem talált rajta semmit, mivel ellenőrizzek még?
Nem akarom hogy valami képfelvevővel felvegyék ahogy beütöm a banki app kódomat...

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#164020) Alg


Alg
veterán

Sziasztok,

Létezik megbízható ingyenes adatmentő/migrációs app törött kijelzős telefonról új telóra való átköltözéshez? (Redmi note7 -> Realmi 8)
Google dob egy rakás linket, de első félek hogy mind valami kamu adathalász/bloatware/malware lehet, legalábbis az URL nevek alapján...

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#164021) csipuka válasza PROTRON (#164019) üzenetére


csipuka
senior tag

Hasznalj ujjlenyomatos azonositast es akkor nem kell kod.
En nem hasznalnek elavult OSt bankolasra.

(#164022) Viktor0610 válasza csipuka (#164021) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Valami másodlagos azonosítás akkor is szükséges.
Kód, PIN, minta.

Samsung Galaxy A54

(#164023) PROTRON válasza csipuka (#164021) üzenetére


PROTRON
addikt

Én annyira nem bízom a kínaiakban hogy szerintem a kémszoftverük ezeket a mobilokban lévő gyengébb (szintén kínai) ujjlenyomat olvasó-titkosító dolgokat simán továbbítani tudja annak aki megfelelő összeget fizet.

Ez van, jelenleg 10-es android a legerősebb cuccom, ezzel kell megoldanom, mert a régi sms kódos megoldást a bankom megszüntette. :@

Tehát a mobil ellenőrzésére milyen egyéb módokat kellene még lefuttatnom?
Másik kérdés: a még gyengébb telefonra megint visszatelepítette magát ez a:
Basketballshot
app...erről tudtok valamit?
Köszi.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#164024) Somatom válasza PROTRON (#164023) üzenetére


Somatom
veterán

Nem értelek. Ha a ROM -ban rosszalkodtak a kínaiak, akkor miért gondolod, hogy egy felhasználói jogosultsággal futó app azt képes felderíteni?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#164025) Tökimanó válasza PROTRON (#164023) üzenetére


Tökimanó
senior tag

Nem kötözködés. A Samsung (dél koreai) Apple (amerikai) mennyivel biztonságosabb?

(#164026) nababika


nababika
aktív tag

Sziasztok Van még működő vacted applikáció a YouTube hoz? Ha van, honnét lehet letölteni biztonsággal? Nagyon sokat találtam és nem akarok valami vírusba bele szaladni.

(#164027) vacs válasza nababika (#164026) üzenetére


vacs
veterán

#157977
Én is ezt használom még!

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#164028) nababika válasza vacs (#164027) üzenetére


nababika
aktív tag

Köszönöm. :C

(#164029) csipuka válasza Viktor0610 (#164022) üzenetére


csipuka
senior tag

CIB-nel eleg ennyi.
Csak ujrainditasnal kell a pattern.

(#164030) csipuka válasza PROTRON (#164023) üzenetére


csipuka
senior tag

Ha ennyire para vagy, akkor nem kene mobilon bankolni.

(#164031) Viktor0610 válasza csipuka (#164029) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ja, de akkor csak az app kéri a kódot?
Mert ha a készülékre állítottál be ujjlenyomatot, akkor oda mindenképp' kötelező egy másik azonosítás.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#164032) Fall-N válasza Viktor0610 (#164031) üzenetére


Fall-N
veterán

Nem, CIB-nél TelBank/NetKód van, amit szerződés kötéskor kell megadni. Ez egy 6 számjegyű kód.

(#164033) PROTRON válasza Somatom (#164024) üzenetére


PROTRON
addikt

Ezt most nagyon nem értem mire írod, mert nem jelölted hogy a 3 eltérő téma közül melyikre válaszolsz.
Mégegyszer a 3 téma:
-Első
nem bízom a kínaiakban--->ROMban turkálás....ennek semmi köze nincs ahhoz hogy felhasználói jogosultsággal rendelkező vírus keresővel mit akarok felderíteni, ezt az ujjlenyomatos történetre írtam.
EZZEL semmit sem akartam kezdeni, csak megemlítettem hogy miért nem bízom az újjlenyomatolvasós dolgokban, az olcsóbb kínai telefonoknál.

-Második:
tisztelettudóan segítségeteket kértem a témában nálam járatosabb személyektől:
hogy a béna összevissza telepítgetéseim miatt, milyen módszerrel tudom kideríteni, hogy menet közben feltelepült-e valami vírus- az adott android 10-es mobilra? Egyébként egy Blackview BV9900PRO a készülék.

-Harmadik:
tudtok-e valamit ilyen "Basketballshot" nevű appról, ami csak úgy feltelepítgeti magát? Mi állhat a háttérben, mi települhetett fel arra a másik telefonra ami egyébként android 5.1-es?

Tudom hogy sok topicban csak a másik leszólása megy ezen a prohardver forumon, de tényleg kiakasztó.

#164025 Tökimanó
Nem érdekel a samsung, apple-el mi a helyzet, azokat nem fizetem meg. :D
Azokkal legyen annak véleménye, aki azokat használja ujjlenyomat azonosítással.

#164030 csipuka
Mivel manapság bármilyen bankkártya művelet esetén mobil bank irányába terelik a felhasználót, egy vonat utazást se lehet sokszor vidékről megejteni, mert épp nem működik az állomáson az automata(de milyen jó, Bp-n épp felszámolják az automatákat), így egy ilyen kérdést feltenni, meglehetősen béna dolog, tudnám cifrábban is megfogalmazni mennyire kell alaktalannak lenni ehhez, de inkább nem teszem.

Komolyan nem értem hogy ha valaki segítséget kér miért kell beleszállni???

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#164034) Somatom válasza PROTRON (#164033) üzenetére


Somatom
veterán

Sztem mindháromra érvényes. Egy olyan telóval szeretnél bankolni, amiben Te magad sem bízol. Nem értem, hogy mit szeretnél a topiktól. Ébresszünk benned bizalmat a telód iránt? Mégis, hogyan? Egy gyártónak magasabb szintű jogosultsága van elrejteni előled vmit, mint neked megkeresni.
Az a basket-izé sztem vmi reklám. App törölgetés nélkül, ADB joggal futtatott logolvasással lehetne kideríteni, hogy mely processz felelős érte.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#164035) Tökimanó válasza PROTRON (#164033) üzenetére


Tökimanó
senior tag

Eleve úgy kezdtem a kommentemet hogy nem kötözködni akarok. Arra próbáltam rámutatni hogy ha a kémkedéssel van problémád, teljesen mindegy milyen telefonod van. Egyik se különb a másiknál. Még akkor se ha mindegyik a sajátját állítja be a legbiztonságosabbnak. Bocs ha ez bántásnak jött le!

(#164036) vacs válasza PROTRON (#164033) üzenetére


vacs
veterán

Egy kicsit túl gondolod ezt a biztonság dolgot!
A bankod fejlesztői megírták kb hülye biztosra az appot, megfelelő biztonsági funkciókkal.
Te kb annyit tehetsz, hogy a Play Store-on kívül nem telepítesz semmit, illetve nem használsz rootolt rendszert.
Esetleg használj olyan telefont, amin a legfrissebb (jelenleg) android 13 fut!
Ennyi. :K

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#164037) cidalain


cidalain
veterán

Van olyan app, ami fut a háttérben, YT-ot játszik le úgy, hogy nem rajta van a fókusz? Nem szeretnék YT prémiumot fizetni, tudom hogy a Music tudná ezt...

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#164038) vacs válasza cidalain (#164037) üzenetére


vacs
veterán

Jelenleg még a YouTube Vanced is működik: #157977
Vagy a ReVanced: link

(^)(>.<)(^)

(#164039) Viktor0610 válasza cidalain (#164037) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

ReVanced a neve asszem.
Crok Logout oldalán minden infót elérsz.

Samsung Galaxy A54

(#164040) svgyula válasza PROTRON (#164033) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Egy észrevétel: A telefonod rendszere szinte biztosan nem lett frissítve a biztonsági rések javításával. Verzió frissítést pedig el is lehet felejteni. Vagyis a telefonod "biztonsága" :DDD a te kezedben van! Ha azt akarod, hogy senki ne lássa az adataidat akkor be kell ballagnod a bankba és személyesen kell ott nyomkodni. Mivel ha valamelyik hatóság, hacker, érdeklődik utánad akkor nagyjából mindegy az amit "te" teszel ennek megakadályozására. Amit tehetsz, nagyjából: felrakod azokat az alkalmazásokat amire szükséged van, itt az összefoglalóban található ADB programmal eltávolítod azokat amire nincs szükséged. Ezután letiltod a play és társait. Nyilván nem lehet mindent de aminél nem visít valamelyik alkalmazás azt igen. Megnézed a hálózati hozzáférés engedélyeket, vagyis melyik alkalmazásnak van joga wifi, mobilnet, használathoz. Itt saját belátás szerint tilthatod. Egy példa: a billentyűzetnek nem kell semmilyen hálózat! Ha ezeket elvégezted akkor törekedj arra, hogy minél kevesebb ideig legyen a telefonod házon kívül online! A wifi-t kapcsold ki ha elmész otthonról. Nyilván ha ennek ellenére még nem esett ki a "zabszem" :P akkor csinálj egy másik számlaszámot amihez csak személyesen férsz hozzá és onnan utalj át megfelelő összeget arra ahol a telefonos utalást végzed. Így ha azt esetleg valaki lenyúlja akkor nem veszik el az összes pénzed. De azt azért tudnod kell a mobilról, hogy ezekben a biztonságot csak a kijelző feloldásra lehet ráfogni. Ha állandóan online vagy akkor bármelyik képzett hacker elviszi az adataidat, amennyiben szüksége van rá! :K A kulcsszó ha(?) "szüksége" van rá!

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#164041) Somatom válasza cidalain (#164037) üzenetére


Somatom
veterán

Épp hsz. -t írok, miközben Tarja kis ablakban énekel. Screenshot. TubeMate.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#164042) cidalain válasza Somatom (#164041) üzenetére


cidalain
veterán

Na azért, csalódtam volna ha húsvétkor nem Tarja van. :DDD
Pont ma jutott eszembe a Pharaoh sails to Orion...
De mindjárt felpattintok valami megoldást. Aztán be is dugom a fülest.
(Off: használsz te még Win laptopot? Van gondom Win10 screen share to Samu TV ügyben...)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#164043) Somatom válasza cidalain (#164042) üzenetére


Somatom
veterán

Laptopot? Utoljára tizen éve, egy Atom N270 -es netbookom volt XP -vel, de ahelyett is inkább Black Panther és Puppeee linuxokat használtam. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#164044) Peter.70


Peter.70
őstag

Sziasztok,
Tudtok olyan naptár alkalmazást ajánlani, ami hiba nélkül szinkronizál a google calendarral? Ha pl egy emlékeztetőt állitok be azt a pontos időponttal szinkronizálja, ne egész naposként

(#164045) Somatom válasza Peter.70 (#164044) üzenetére


Somatom
veterán

A Google Naptár nem ilyen?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#164046) Peter.70 válasza Somatom (#164045) üzenetére


Peter.70
őstag

De igen, csak a különböző bejegyzéseknek ( pl. teendő ) a mobil alkalmazásban nem tudok különböző színeket hozzá adni

[ Szerkesztve ]

(#164047) Viktor0610 válasza Peter.70 (#164046) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Úgy látom, a Simple Calendar (Pro) rendelkezik Google szinkronizációval, és az egyes események színe is módosítható.

Samsung Galaxy A54

(#164048) mobilizmo válasza Peter.70 (#164044) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

aCalendar+

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#164049) Jim74 válasza mobilizmo (#164048) üzenetére


Jim74
nagyúr

Szia!

Az aCalendar+ tud outlook fiókkal is szinkronizálni (naptár, levelek, task-ok)?

Igazából Outlook és ToDo app kiváltására keresek ezekkel egyenértékű programot, ami az asztali Outlook klienssel képes összhangban működni.

Köszönöm a választ :R.

[ Szerkesztve ]

(#164050) mobilizmo válasza Jim74 (#164049) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

Nem tudom, nem használok outlook-ot.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.