Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#154151) ollie válasza efi99 (#154142) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A Sound Assistanthez nem kell Nice Lock, külön is telepíthető a Samsung app store-ból. De persze csak Samsung telefonon működik.

***

(#154152) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

Nova launcher frissült 7-esre, de azóta a tesla unread nem jelzi a gmailes olvasatlan üzeneteket, csak ha a statusbar-on van. De érdekes, hogy a TU-ban a gmailnél mutatja a statusbarról eltüntetett olvasatlan leveleket.
Mi lehet a gond?

(#154153) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Play áruház, jobb felül menü, fizetések és előfizetések, fizetési mód.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#154154) Imi1981 válasza icemad (#154153) üzenetére


Imi1981
veterán

Köszi :R! Hát nem értem miért nem láttam én ezt az előbb! Kiszúrja a szemem kb. Beállításokban kerestem.

(#154155) Oldman2 válasza HoTaZo (#154147) üzenetére


Oldman2
veterán

Sajnos úgy tűnik kivették, én sem találom a megszokott helyen.
:W

(#154156) WhiteWalker válasza ollie (#154146) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

A K&H bankkal akkor se kötnék szerződést ha fizetnének - legalábbis vállakozói számlát.
Jah van OTP-s kártyám + Curve +MyPos is , van választék :DDD.

punky10: Én ezt akkor tapasztalom ,mikor nálam fizetnek érintéssel OTP-s kártyával , legyen az fizikai vagy telefon/okosóra stb... Sokszor nem sikerül a fizetés , ilyenkor a kártyát kérem tegyék a kártyaolvasóba be és úgy tenni egy próbát.
De van , hogy így se sikerül a fizetés ... Sajnos sűrűn van ilyen.

(#154157) Somatom válasza Oldman2 (#154155) üzenetére


Somatom
veterán

:F
#154148

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#154158) Oldman2 válasza Somatom (#154157) üzenetére


Oldman2
veterán

Elolvastad mi volt az eredeti kérdés?
:C

(#154159) kaciokos válasza Sanyi.mTs (#154152) üzenetére


kaciokos
őstag

Az a gond, hogy a 7-es Nova Launcher már nem támogatja a Tesla Unread-et. :O Ha TU volt beállítva, mint nálam is, akkor visszaállt a Nova saját beépített vérgagyi badge-ekre, ami csak annyit tud, hogy azt jelzi, hogy az adott alkalmazásnak hány értesítése van, és amint eltünteted az értesítést, vagy mondjuk az emailekről nincs is értesítésed, akkor a Gmail ikonról is eltűnik a szám. Ugyanez a probléma WhatsApp-nál is megvan. :(((

Ha valaki tud rá megoldást, akkor veri velkám. Persze vissza lehet állni 6-os Novára, de a Prime-nál szerintem ez nem olyan egyszerű, meg lehet meghekkelt 7-es Novát is letölteni a netről, de valahogy egyik sem az igazi. :(

(#154160) Somatom válasza Oldman2 (#154158) üzenetére


Somatom
veterán

Olvastam, de továbbra sem értem a problémát. Az a gond, hogy Prime feature?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#154161) Probert75 válasza kaciokos (#154159) üzenetére


Probert75
addikt

Miért lenne olyan nehéz visszaállni? Legörgetsz és ott az összes!

(#154162) Oldman2 válasza Somatom (#154160) üzenetére


Oldman2
veterán

Nem az a gond, hogy megszűnt a Mappák egyéni hátterének beállítási lehetősége.

És te nem erre adtál megoldást.

Nem a parancsikonokról, hanem a mappák hátteréről van szó.

(#154163) Probert75 válasza Somatom (#154160) üzenetére


Probert75
addikt

Szerintem erre a háttérre gondolt!

(#154164) Oldman2 válasza Probert75 (#154163) üzenetére


Oldman2
veterán

Nem, hanem a Mappák ikonjaira (azok hátterére).

Ez egy 2019-es Screenshot:

amiben ez a kép van megadva a Mappák hátterének:

Ezt jelenleg nem lehet beállítani a Nova Launcher-ben.

Én erről beszéltem.

(#154165) Somatom válasza Oldman2 (#154162) üzenetére


Somatom
veterán

Köszi! Így már megvan. A "háttér" szó nekem hiányzott az eredeti kérdésből.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#154166) Oldman2 válasza Somatom (#154165) üzenetére


Oldman2
veterán

:R

Mindjárt visszarakok egy akkor Nova-t, aztán megnézem mi volt a funkció eredeti neve... akkoriban még 6.x volt a version.
:C

[ Szerkesztve ]

(#154167) HoTaZo válasza Somatom (#154148) üzenetére


HoTaZo
őstag

A mappák hátterére gondoltam, bocs.
A cégesen még a nem frissített van, ott van "Egyéni" lehetőség, a sajáton, ammi frissült ez nincs.

Szerk: Probert75 & Oldman2 & Somatom : igen, a háttér kell, bocsi.

[ Szerkesztve ]

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#154168) Oldman2 válasza HoTaZo (#154167) üzenetére


Oldman2
veterán

Megnéztem az eredeti angol szövegeket, mindjárt rákeresek/rákérdezek miért vették ezt ki...

Settings / Folders / Folder icon appearance / Background shape / Custom

(#154169) Probert75


Probert75
addikt

Mik az újdonságok a Nova 7-ben.

(#154170) Sanyi.mTs válasza Probert75 (#154161) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

ez megbízható oldalnak számít? (nem szoktam apk-kat letölteni)
elég csak telepíteni a fájlt vagy előtte törölni kell a 7-es verziót?

(#154171) HoTaZo válasza Oldman2 (#154168) üzenetére


HoTaZo
őstag

Jó lenne tudni. Remélem, hogy csak kifelejtődött.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#154172) Oldman2 válasza HoTaZo (#154171) üzenetére


Oldman2
veterán

Írtam a supportnak...

(#154173) Probert75 válasza Sanyi.mTs (#154170) üzenetére


Probert75
addikt

Megbízható, nekem még sosem volt vele bajom. De van több ilyen oldal is, ahol le lehet tölteni a régebbieket és ott sem volt gondom. Pl. APKMirror vagy az Apkpure.

(#154174) kaciokos válasza Probert75 (#154173) üzenetére


kaciokos
őstag

Ja, persze, a Novának külön app a licensze, szóval igazad van, simán le tudom cserélni a fő appot. Persze utána egyrészt a Play Store-ban állandóan ott állna, mint frissítendő program, és ráadásul semmi új frissítést nem kapnék meg, szóval nem az igazi, ezért keresnék más megoldást.

(#154175) Fall-N válasza Sanyi.mTs (#154152) üzenetére


Fall-N
veterán

Nem kell már Tesla Unread. Be lehet állítani a Beállítások -> Értesítés jelvények alatt.

Mondjuk ahogy írtad nem úgy működik, ahogy régen, de ha jól tudom az újabb Androidok miatt nem támogatja egy fejlesztő sem. Az Action Launcher fejlesztője is leírta miért, majd bemásolom ide. Tippem szerint azért nem mert a Pixel Launcher sem tudja már.

[ Szerkesztve ]

(#154176) kaciokos válasza Fall-N (#154175) üzenetére


kaciokos
őstag

Igen, ezt ismerem, de ez gyakorlatilag csak megszámolja, hogy az adott alkalmazásnak épp hány értesítése van, ez nem egy nagy fícsör, a TU sokkal értelmesebb infókat jelenített meg, mint pl. hogy hány olvasatlan leveled vagy WhatsApp üzeneted van.

(#154177) Oldman2 válasza Somatom (#154139) üzenetére


Oldman2
veterán

(#154178) Siriusb


Siriusb
veterán

Most kaptam ezt a linket, gondoltam megosztom:
https://benbloggt.wordpress.com/2018/03/11/is-blue-mail-really-spying/

Lehet érdemes figyelembe venni, ha valaki használj a Bluemail-t. Én pár hete áttértem az új K9Mail-re, de valószínűleg a FairEmail lesz a befutó, valamiért nekem nagyon bejön, már csak a kinézete miatt is.

(#154179) crok válasza Siriusb (#154178) üzenetére


crok
Topikgazda

A link.. az az elemzés 2018 márciusi. egy 2019-es hsz-ben kérdezik az írótól hogy amúgy letesztelte-e a későbbi verziókat. Persze nem.
FairMail, pár hete vettem meg. Csak azért nem a MailDroid mert egy darab email-re se válaszol, még olyanra se amiben pénzről (is) lenne szó. Ha nem hát nem.. meg a fizetős változat valami nagyon régen volt frissítve (cca. egy évvel előrébb járt a free mint a paid) mikor a döntést hoztam, persze most, miután írtam neki egy héttel.. Szept. 2-n adott ki hozzá frissítést.. na mindegy.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#154180) Somatom válasza Oldman2 (#154177) üzenetére


Somatom
veterán

Ha még dolgoznak az ügyön, akkor nyilván nincs a listán.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#154181) syIex válasza Oldman2 (#154177) üzenetére


syIex
veterán

Érdekes, hogy az OTP nincs fent.
De a Revolut legalább igen..

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#154182) Oldman2 válasza Oldman2 (#154172) üzenetére


Oldman2
veterán

A válasz:

"That feature has been removed at this time, mainly for animation purposes, but for other reasons as well.

With that said, we are certainly listening to feedback with regards to that feature possibly coming back in a future update.

Please note, that doesn't guarantee that it will be added back but there's always a possibility that it will."

(#154183) HoTaZo válasza Oldman2 (#154182) üzenetére


HoTaZo
őstag

Szóval, akkor csesztetni kell őket többen, akkor talán visszarakják... :U
Köszi, hogy töröd az utat! :D

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#154184) Bozek válasza syIex (#154181) üzenetére


Bozek
nagyúr

Mi ebben az érdekes? Az OTP-nek ott a Simple.

(#154185) syIex válasza Bozek (#154184) üzenetére


syIex
veterán

Két külön fogalom egy sima alkalmazás és egy rendszer szinten beépített. A simple maradhat minden másra, de fizetni jobb a GP és ezzel ők sem tudnak vitatkozni.

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#154186) szabi__memo válasza syIex (#154185) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Hihetetlen hogy ezt egyesével mindenkinek el kell magyarázni

(#154187) Siriusb válasza crok (#154179) üzenetére


Siriusb
veterán

Ezt én is akartam említeni, de úgy látszik, a fejemtől az ujjaimig már nem jutott el. :D
Nem lehet tudni, mennyire változtattak ezen a gyakorlaton az utána következő verziókban, de azért kicsit visszás, hogy egyáltalán ezt megvalósították, mégha jószándékkal is.

Kicsit belemélyedtem a FairEmail Pro-ba, és fifikásan, de meg lehet oldani olyan dolgokat, melyek azt hittem hiányoznak belőle. Kicsit az E-Robotra emlékeztet ebből a szempontból.
Amúgy azt a cikket a fejlesztő küldte ma át, amikor említettem neki, hogy sokat használtam a BlueMail-t is.
Részemről most bizalmat szavazok a FairEmail-nek, – most telepítem vagy harmadszor az elmúlt hónapokban –, ez számomra a letátláthatóbb, leghasználhatóbb.

(#154188) crok válasza Siriusb (#154187) üzenetére


crok
Topikgazda

Ezert vettem meg vegul (: A fejlesztoje egy eleg fontos Xposed modult is fejleszt (XPrivacyLua).

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#154189) syIex válasza szabi__memo (#154186) üzenetére


syIex
veterán

:F

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#154190) Fall-N válasza crok (#154188) üzenetére


Fall-N
veterán

Redditen is az r/androidapps fórumban is mindenki megvan elégedve a FairMail-lel. Én is megvettem és meg vagyok elégedve vele.

[ Szerkesztve ]

(#154191) Mcrazy válasza Rush77 (#154141) üzenetére


Mcrazy
őstag

Szia!
Én a Csomagtelepitő és a Play áruház leltiltását javasolnám (se telepíteni sem törölni nem tud) valamelyik app lock alkalmazással vagy automatizálóval.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#154192) SunMount3r válasza efi99 (#154119) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Az is jó, ha külön sorban vannak az ékezetes betűk, de a lényeg a távirányítós kezelhetőség lenne. Gondolom azt nem tudod, hogy ez az Anysoft tudja e... A Box-on a gyári Droid-ba épített bill.-zet tudja, de ott meg magyar ékezetek nincsenek. Pl. a GBoard-ban meg hiába nyomkodom az irány gombokat. Akinek van otthon Android-os TV--je azt tudja mit keresek, Android TV-n ez alapból meg van oldva, hogy böngészőben, YT-ban, Netflix-ben a távirányító gombjaival lehessen szöveget bevinni. Ill. vannak bizonyos app-ok, amiknek saját bill.-zetük van a keresés beírásához, pl. ezeknél működik a dolog alapból is bármelyik Androdi-os Box-on. De pl. a PlayStore-ban, vagy a Chrome-ében a keresésnél már a rendszerre installált billentyűzet jön elő.

[ Szerkesztve ]

(#154193) Somatom válasza SunMount3r (#154192) üzenetére


Somatom
veterán

Nem fog menni a kurzorral lépkedés, mert külön kéne érzékelje a kijelölést és a bökést. Légegeres, vagy billentyűzetes távirányító a megoldás.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#154194) SunMount3r válasza Somatom (#154193) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Bill.-zetes légegerem van, de légegérrel nyomkodni a betűket sokkal nehezebb, mint ha az irány gombokkal menne, a fizikai billentyűzetén meg egyik légegérnek sincsenek magyar ékezetek.

(#154195) Somatom válasza SunMount3r (#154194) üzenetére


Somatom
veterán

Nekem mondod? Amúgy is útálom a légegeret. Síma egeret használok. Mi lenne, ha remapolnál ékezeteket a táv billentyűzetére?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#154196) Fall-N válasza SunMount3r (#154194) üzenetére


Fall-N
veterán

Én vettem egy Ewent billentyűzetet tapipaddal és bőven kényelmes. Viszont az Extended Keyboard helper kell, mert nem ismeri fel alapból a Mi Box S a magyar karaktereket rajta. Ezzel szívtam az elején, de sikerült az alkalmazással megoldani. Sajnos alapból English (US)-nek ismeri fel a kiosztását.

A légegeret én sem szeretem, nem bohóckodok a levegőben.

Egyébként ez ilyen geek igény, mert ékezet nélkül írva is felismeri a kereső a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

(#154197) crok válasza SunMount3r (#154194) üzenetére


crok
Topikgazda

+1 Az Extended Keyboard Helper-re, en is azzal hasznalom (+Logitec K400 asszem').

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#154198) Per Me válasza SunMount3r (#154115) üzenetére


Per Me
tag

Az Android TV Remote Control nem megy esetleg? Ott a telefon a távirányító. Nálam tv-box-on kiváló.

(#154199) SunMount3r válasza Somatom (#154195) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Remap-olni, hogyan /mivel? Ez gyak. egy TV okosító és média lejátszó, itt sem a sima egér, sem a full tapipados billentyűzet sem olyan jó, mint a légegeres táv, leszámítva ezt az egy dolgot. Ami alapból amúgy működne is, de akkor ékezetek nincsenek.

Per Me: nekem a mobil-os irányítás sem jön be annyira, pedig van saját remote app-ja is a Box-nak, de a "távirányító" (léghegér) sokkal kézre állóbb. A mobil képernyőtükrözést meg csak játékokhoz használom (ez a Box-ról tükröz a mobil-ra).

(#154200) Fall-N válasza SunMount3r (#154199) üzenetére


Fall-N
veterán

Miért nem jó a tapipados billentyűzet? Nekem vezeték nélküli van és nagy szobában használom (5x5 m-es alapterületű) sosem volt gond a vétellel. Ezenkívül egyik megoldás sem lesz jobb, mint egy teljes billentyűzet. A tapipaddal sincs gond, megfelelő az érzékenysége.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.