Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35001) air válasza xSide (#34999) üzenetére


air
nagyúr

Nekem a GD-val az a bajom, hogy a PC-n csak a saját mappájában lévő adatokat képes szinkronizálni, nem lehet "külső", tetszőleges mappákat megadni. Pl. a "dokumentumok\fontos doksik\excel táblák" mappát nem kezeli. Bele kell másolni azokat az anyagokat a saját mappájába, amit szinkronizálni akarok. Mondjuk, ugyanígy működik a BOX is, ezért nem szeretem azt sem. Az én személyes kedvencem a SugarSync. Ez bármelyik meghajtó, bármelyik mappáját képes szinkronizálni.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#35002) xSide válasza zlatan77 (#35000) üzenetére


xSide
őstag

Az említett FolderSync app készítőjének írtam, hogy tegye bele a mega-t is (api van).
Na ez, ha összejönne az lenne a legideálisabb.
Egy appal intézhetném dolgaimat telóról, a pc/laptop lehetőségekbe még nem mélyedtem bele, itt böngészőből toltam fel eddig a dolgaimat...
A kék Mega az nem duplázza a könyvtárakat, de gyakran megszakad a feltöltés, a piros hivatalos meg maga a hulladék (fc, duplázás)...
Dropbox marad appok mentéséhez és gyors megosztáshoz még egy darabig a fájlok frissíthetősége és a public mappa fájljainak direkt linkelhetősége miatt.

[ Szerkesztve ]

(#35003) zlatan77 válasza xSide (#35002) üzenetére


zlatan77
aktív tag

Nálam mappa duplázás még sosem fordult elő a hivatalossal.
FC a tabomon volt már,de az S3-on még sosem futottam bele.
Nálam tökéletesen megbízhatóan működik.
Amint fotózok már tölti is fel a képet a felhőbe.

[ Szerkesztve ]

(#35004) drmotto válasza air (#35001) üzenetére


drmotto
őstag

Ez a dropbox legnagyobb baja is.

(#35005) aasgier


aasgier
tag

Üdv !
A locus témához:
Térkép letöltés vectoros formában (havonta frissül az OSM alapján):
[link]

Magyarország turistatérkép - rátét réteg
[link]

A kettő együtt kb. 140 mb teljes Magyarorzág térképpel.
A vectoros térkép témázható , a fenti oldalon tölthető le téma és elég könnyen szerkeszthető.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4

(#35006) air válasza aasgier (#35005) üzenetére


air
nagyúr

"Magyarország turistatérkép - rátét réteg"

A weblapon le van írva, hogy OsmAnd-ra hogyan kell telepíteni. De hogyan teszed ezt be Locus alá?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#35007) sutszi válasza kovisoft (#34996) üzenetére


sutszi
veterán

Köszi és a többieknek is. Igazából azt elfelejtettem írni, hogy 1-2GB-ig mehet felőlem a méret...meg amúgy is kb elég lenne Pécs környéki vagy Baranyára szűkített turista térképek...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#35008) #59070464 válasza xSide (#34993) üzenetére


#59070464
törölt tag

Emlékszem volt egy ilyen akció. Aktuális ez még? Elkezdtem Drive-t használni és még jól jöhet. :) Pontosan mit kell/kellett érte tenni?

(#35009) VeryByte válasza air (#35001) üzenetére


VeryByte
őstag

Esetleg junction link?
mklink /j "d:\cloud\google drive\x" c:\x

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#35010) Laca1212 válasza air (#35001) üzenetére


Laca1212
őstag

Ezt is dícsérik.

(#35011) air válasza Laca1212 (#35010) üzenetére


air
nagyúr

Ismerem. Sajna, nem megy át proxyn, így aztán nem tudom használni.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#35012) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Ismertek olyan alkalmazást, amivel másik Android eszközt lehet távvezérelni? Képátvitellel, mint egy távoli asztal.
Szándékom szerint egy Android Tv Box vezérlését szeretném megoldani telefonnal/tablettel.

Valamint: másik alkalmazás, ami Air Mouse féle távirányítókat helyettesíti telefonnal?
Accelero szenzor és tapipad emuláció a telefon képernyőjén, meg ugye virtuális billentyűzet.

(#35013) adise


adise
őstag

Greenifybe mit erdemes berakni? Fb, messenger, vibrrt ha berakom akkor az uzeneteket se kapom meg ugye? Foleg az fb az ami rengetegszer ebreszt.

(#35014) aasgier válasza air (#35006) üzenetére


aasgier
tag

Berakod a vektoros térkép mappába és kiválasztod a rátét réteget,lehet ,hogy csak pro-val megy lehet a free-ben nincs ez a funkció.

Xiaomi Redmi Note 4

(#35015) #59070464 válasza adise (#35013) üzenetére


#59070464
törölt tag

Facebook és Facebook Messenger hibernálással töménytelen mennyiségű wakelock-ot előzhetsz meg. Viber és WhatsApp is ébresztgeti a telefont, de ezek töredék mértékben (egyébként nem tudom melyik mennyire, talán a Viber kicsit jobban?). Utóbbi kettőt hülyeség lenne fagyasztani, mert nem kapod meg az üzeneteket. Aki Facebook-on cseveg, az meg is érdemli, mert rettentően meríti a telefont, ráadásul laggos is. A Greenify egy ügyes kis szerkezet. Ha a hibernált Facebook-t megnyitod, akkor ugye látni fogod az üzeneteket (chat heads is működik). Ha nem használod és az automata hibernálást nem kapcsoltad ki, akkor egy idő után visszaküldi aludni (de ha ezt nem akarod megvárni, megteheted te magad is - én szoktam - ). BetterBatteryStats-al (vagy Wakelock Detector-Save battery) érdemes szemügyre venni, hogy mi meríti, ébresztgeti folyamatosan a telefont. Vicces, hogy a TV24 app is közel annyit ébreszt, mint egy Facebook. Ha hibernálom, akkor nem értesít a nem akarok lemaradni műsorokról (=kukáztam). Poweramp szintén merít, csak tudnám miért, ha nem is használom. Egy időben, legalább is emlékeim szerint az AirDroid is csinált néhány wakelock-ot (hibernáltam). Nem tudom miket használsz, szóval inkább nézd meg te magad BetterBatteryStats / Wakelock Detector-Save battery-al.

[ Szerkesztve ]

(#35016) tomy86 válasza #59070464 (#35008) üzenetére


tomy86
addikt

Telepíteni kellett a Quickoffice-t és egy idő után megkaptad a plusz 10 giga tárhelyet. Nem tudom, hogy aktuális-e még.

(#35017) #59070464 válasza tomy86 (#35016) üzenetére


#59070464
törölt tag

A CNET szerint szeptember 26-ig volt lehetőség rá (pont egy hét). Utólag rájöttem, de nem akartam floodolni. Erről most lecsúsztam, pedig pont a Drive a legszimpibb. :(

(#35018) yozsee11 válasza #59070464 (#35015) üzenetére


yozsee11
aktív tag

Donate verzió esetében mind a négy program megjeleníti az értesítéseket hibernált állapotba is. (Mivel GCM-t használnak a push üzenetekre, így arra az időre felébreszti fel a Greenify a programokat.)

Origin/Steam/UPlay: yozsee

(#35019) w333


w333
félisten

Jön a Hangouts 1.3 SMS/MMS támogatással ! :C

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#35020) golyós


golyós
őstag

Nem tudom volt-e már de Joccc07 forumtárs jelezte, hogy elkészült az Xposed framework Intel proci ( X86 ) alá is:
[link]

[ Szerkesztve ]

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#35021) #59070464 válasza yozsee11 (#35018) üzenetére


#59070464
törölt tag

Meg kell venni!

(#35022) petipetya válasza w333 (#35019) üzenetére


petipetya
nagyúr

Príma, várom. :C

"nincs rá lezsóidő"

(#35023) aicon válasza xSide (#35002) üzenetére


aicon
senior tag

A mostani Foldersync verzióba már belerakta a copy.com-t. Szerintem az ingyen 15Gb+5Gb start tárhely nem is olyan rossz.
Lassan leváltja nálam a dropboxot, csak a Foldersync implementációra vártam.

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#35024) #59070464


#59070464
törölt tag

Ki szerint melyik a legjobb foto szerkeszto app? En a Snapseed-t hasznal(gat)om. Talan nincs legjobb, de van meg amit e mellett erdemes lenne megnezni?

(#35025) Criton válasza #59070464 (#35015) üzenetére


Criton
veterán

Facebook is csak akkor "ébred" fel nem, mikor valaki konkrétan neked ír valamit? Egyébként meg nem, szóval úgy magában engem nem szokott zavarni.

(#35026) Mr X válasza Criton (#35025) üzenetére


Mr X
veterán

Időnként ébreszt, de az akkuzabálás nálam nem jön elő, ott valami más gond van.

(#35027) #59070464 válasza Criton (#35025) üzenetére


#59070464
törölt tag

Alapvetően a Facebook folyamatosan fut a háttérben a Facebook Messenger-el együtt. Zabálja az akkut és folyamatos wakelock-ot produkál.

Greenify-al? Mivel nem vettem meg a donate verziót, így nem ébred fel a hibernálás alól semmilyen üzenet vagy értesítés esetén. De ha megnyitod az appot (Facebook / Messenger), akkor egy ideig (amíg le nem hibernálja magát) megkapod az üzeneteket (is).

(#35028) janosibaja válasza air (#35001) üzenetére


janosibaja
őstag

Sziasztok, nekem egyszerűbb problémám van a Google Drive-val. Remélem, csak én vagyok a béna... :F

Megírok otthon félig-meddig egy munkaanyagot Word-ben, szinkronizálom a Drive-ra, meg is jelenik. A munkahelyemen kinyitom a felhőben a Word-öt - nem töltöm le, mert szigorú a céges policy - javítgatom, kiegészítem. Erre a gdocs formátumban menti el, s amikor este otthon folytatnám a munkát, már két anyagom van, egy Word, meg a javított gdocs. Hogy kell összefésülni a Wordbe? Nekem nem kéne ez az állandó duplázódás, egy anyag kell, amit hol PC-n, hol mobilon javítok-csiszolok tovább, s mindig az utolsó állapot kéne csak. Nem ez lenne a logikus?

Hogy kell ezt megcsinálni? Köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#35029) Kaminski


Kaminski
tag

Sziasztok! Én azt szeretném kérdezni, hogy hogy tudok turkálni olyan asztali pc-n, amely kábellel kapcsolódik egy rúterhez és annak tartalmát egy Androidos készülékkel szeretném elérni mindenféle kábelezés és másolgatás nélkül? Pl. van egy asztali PC amin filmek vannak és azt szeretném nézni egy másik helységben tableten!

Honor 8

(#35030) twine válasza goom (#34998) üzenetére


twine
addikt

akkor sűrű elnézést , szinte biztosra vettem, hiszen a tts gyakorlatilag a rendszer része lesz :B
Nem akartam senkit félre vezetni,,,, sorry :B :R

(#35031) LordRajZoL válasza janosibaja (#35028) üzenetére


LordRajZoL
aktív tag

Otthon is a felhőbe nyisd meg a gdocot akkor nem fog össze vissza konvertálni.

Keresd meg a Google Drive mappát s ott lesz. Mást egyenlőre nem tudok

zZz

(#35032) adise válasza Kaminski (#35029) üzenetére


adise
őstag

megosztod a mappát és mondjuk es file explorer vagy archos video player

[ Szerkesztve ]

(#35033) Kaminski


Kaminski
tag

És a mappa megosztása azt pontosan mi módon? Már bocsánat a láma kérdésért, de most először kellene megoldanom ezt a dolgot!

Honor 8

(#35034) saltanus


saltanus
aktív tag

sziasztok !

szemkövető app mint a samsungnál? (ami működik is)

https://www.pcgamebenchmark.com/signature/intel-core-i7-4770k/16gb/nvidia-geforce-gtx-1070/twitch.png

(#35035) air válasza janosibaja (#35028) üzenetére


air
nagyúr

A Google Docs online csak a saját formátumú fájlokat tudja szerkeszteni. Eleve úgy tedd fel, ne Wordben!

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#35036) EmberXY


EmberXY
addikt

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy akik a My Data Manager-t használják, azok tapasztalatai szerint mennyire pontos, használható a progi?
Az adatforgalmat mennyire pontosan méri, esetleg van alkalmasabb program erre?
3G netet használok, és szeretném nyomon követni az adatforgalmat, mert általában túl hamar elérem a korlátot és belassítják.. Arra figyelek, hogy csak akkor legyen bekapcsolva az adatkapcsolat, ha használom, már csak egy jó mérő progi kellene..
Az említett programot kezdtem el használni, de kíváncsi lennék mások véleményére is.
Előre is köszönöm.

Up the Irons!

(#35037) air válasza EmberXY (#35036) üzenetére


air
nagyúr

ICS-től felfelé van beépített. Szerintem az elég jó.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#35038) EmberXY válasza air (#35037) üzenetére


EmberXY
addikt

Én még gyári romot használok, 2.3.6-os verziót...

Up the Irons!

(#35039) róland válasza janosibaja (#35028) üzenetére


róland
veterán

Google és Microsoft programokkal vegyesen? Nem lesz egyszerű. Használd munkahelyeden is a Google Drive-ot.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#35041) Laca1212


Laca1212
őstag

Valaki megtudná mondani, hogy hol van a beállítások közt az automatikus hívásfogadás? Mintha láttam volna valahol de nem találom. Lehet nincs is? :) Ha nincs, akkor van erre valami jó app?
Amikor bluetooth-os kihangosítóhoz van csatlakoztatva a One, akkor kellene neki felvenni automatice.

(#35042) aicon válasza aasgier (#35005) üzenetére


aicon
senior tag

Köszi, térkép forrásból sosem elég. A Tuhu rátét réteg sokat bővült a nyár elejihez képest.

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#35043) air válasza róland (#35039) üzenetére


air
nagyúr

Hát hiszen pont azt írta, hogy a munkahelyén nem tölti le, hanem online használja. :Y
Ennyire nem megy a szövegértés?

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#35044) janosibaja válasza róland (#35039) üzenetére


janosibaja
őstag

@LordRajZoL, és @air: köszi :R
@róland: az a gond, hogy nem tenne jót az egészségnek, ha a melóhelyen ráhekkelném a gépre a Drive-ot, s magánmunkákat tárolnék a vinyón. A felhőben dolgozom. Csak hát mikor elkészült a munka, vissza kéne majd alakítani .doc-ba.

[ Szerkesztve ]

(#35045) smileismarci


smileismarci
tag

Remélem jó helyen érdeklődők de végül is alkalmazások.. Na van-e itt olyan alkalmazás ami azt a célt szolgája, hogy azon belül vannak alkalmazás linkek és ha az letöltöm és futamot kapok érte "pénzt" amit később playen elkölthetek alkalmazásokra. (Remélem érthető volt. :DDD )
Tudtommal Ios van ilyen ezért vagyok kíváncsi hátha itt is mert nem lenne rossz.
Láttam már alkalmazáson vagyis játékon belül ezt ami a játék beli pénz megszerzéséhez volt, jó de reménykedek, hogy van "rendes" "pénzes" változata is. :F (Tapjoy volt a neve hátha így érthetőbb, hogy mit keresek)
Köszi a válaszokat :R :R

#%

(#35046) róland válasza janosibaja (#35044) üzenetére


róland
veterán

De ugye van net, hiszen ott a felhő. Elég böngészőben megnyitni a dokumetumot s úgy dolgozni vele.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#35047) kovisoft válasza aasgier (#35005) üzenetére


kovisoft
őstag

Köszi, kipróbáltam ezt a rátét réteget, igaz az OsmAnd-ban, nem a Locus-ban. Valóban megjelentek a túristautak, de ha jól láttam, szintvonalak továbbra sincsenek. A Locus-beli raszteres online tuhu-s térképen viszont azok is vannak (meg domborzati árnyékolás is).

(#35048) jonnyjoker01


jonnyjoker01
veterán

Tudtok mondani egy maroknyi appot ami gingerbreaden ics-re és/vagy jb-re varázsolja a telefon kinézetét? Pl. naptár, óra (nem csak a widget), jegyzetek, gmail? Köszi a választ!

Üdv. Johnny

(#35049) Laca1212 válasza Laca1212 (#35041) üzenetére


Laca1212
őstag

Valaki?

(#35050) kovisoft válasza aasgier (#35014) üzenetére


kovisoft
őstag

Megint köszi, ezt is kipróbáltam (mármint Locus-ba betölteni a tuhu-s vektoros térképet). Sikerült, és itt meg is jelentek a szintvonalak, de sajnos a turistautas rátétet tényleg csak a Pro változat hajlandó felrakni, nekem meg - egyelőre - csak a free van telepítve. A jó hír, hogy legalább a vektoros térkép megy az ingyenes Locus-ban is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.