Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92001) rjg válasza Szilasz01 (#92000) üzenetére


rjg
őstag

A Blue Mail emlékeim szerint tudja azt, amit szeretnél.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S23 Ultra

(#92002) bigrock válasza Szilasz01 (#92000) üzenetére


bigrock
addikt

A Type Mail 3 féle csatolmány méretet is felajánl küldés előtt.

(#92003) Wasquez


Wasquez
senior tag

Van olyan lehetőség, hogy egy zenét megnyitok a netről egy laptopon, és a zene a telefonon keresztül szólaljon meg. Tehát wifin, vagy bt-n keresztül tovább van küldve a telefonra!?

PC

(#92004) vacs válasza holozis_HUN (#91998) üzenetére


vacs
veterán

Nekem Nexus 5-ön tökéletesen működik az Xposed + [LL-MM] Enable Ambient Display. :K

(^)(>.<)(^)

(#92005) Szilasz01 válasza bigrock (#92002) üzenetére


Szilasz01
újonc

Se a Type Mail, se a Blue Mail nem kérdez rá csatolás előtt és a beállításokban sem találom...
:(
Más ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#92006) bigrock válasza Szilasz01 (#92005) üzenetére


bigrock
addikt

Pedig ott van az... Settings/Global settings/Advanced features: "Ask to adjust images before sending"

(#92007) rjg válasza Szilasz01 (#92005) üzenetére


rjg
őstag

Amikor használtam, akkor biztos, hogy benne volt. Ha egy levelet küldesz és képet csatolsz, nem kínálja fel?

Szerk.
Látom bigrock közben beírta a megoldást.

[ Szerkesztve ]

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S23 Ultra

(#92008) Fall-N válasza #79335424 (#91984) üzenetére


Fall-N
veterán

De be tud égni ám! S4 (9506) KitKat alatt az állandó fekete statusbar miatt beégett a kijelzőm. Mióta Lolli van rajta és mindig más színű (transparent sbar) azóta nem romlott tovább, bár ki fogom cseréltetni, ideje már.

Így égett be, hogy a statusbar világosabb színű, mint a kijelző többi része. Miértjét én sem értem, mert elvileg fekete pixel nincs is AMOLED alatt, mert olyankor egyik pixel sem világít. De így látszik a gyakorlat mást mutat. Topikjában más is írta már, hogy ugyanúgy járt.

Chrome miatt én is írtam a hivatalos developer fórumon pont emiatt. Amúgy sem értem minek erőltetik a fekete statusbart ha már material a Chrome többi része.

[ Szerkesztve ]

(#92009) #79335424 válasza Fall-N (#92008) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nekem semmi bajom nem volt vele Amoleden. Ez valószínűleg annak köszönhető, hogy én alapértelmezetten fekvőben használom a telóimat és ennek megfelelően forgattatom a képet (a home -ot is).

(#92010) Szilasz01 válasza bigrock (#92006) üzenetére


Szilasz01
újonc

rjg, bigrock nagyon köszi!
Működik!
:)

(#92011) holozis_HUN


holozis_HUN
veterán

Chrome dev kiadásban hol tudom kikapcsolni, hogy ajánlja a mobilbarát verziót? Alul kis fehér sávban mindig kiírja... Idegesít...

[ Szerkesztve ]

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#92012) enginev3.0 válasza aprokaroka87 (#91981) üzenetére


enginev3.0
félisten

Lekapcsoltam, vagy legalábbis csak addig volt bekapcsolva mini alatt hogy megnézzem ott működik-e

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#92013) aprokaroka87 válasza enginev3.0 (#92012) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

ne lepödj meg amúgy ha nem müködik normálisan

én van hogy az e-mail üziket nem kapom meg push-ként...érdekes ez azóta van amióta a friss gmail-t használom...és kéri a google play services-t

(#92014) enginev3.0 válasza aprokaroka87 (#92013) üzenetére


enginev3.0
félisten

Most megkapom, az értesítéseket fb-n belül be kellett kapcsolni

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#92015) zho-lee válasza sbwolf (#91993) üzenetére


zho-lee
addikt

És
Köszi, meglesem mindkettőt :R

"Motoron 5 perc alatt néha többet élek át, mint más egy egész élet alatt.."

(#92016) bigdady


bigdady
nagyúr

Sziasztok
Adott egy most vasarolt samsung j5.
Mobilnet megy rajta de viber megis azt mondja annak aki irni akar nekem hogy elerheto volt x oraja es nem is ertesit amig be nem lepek viberbe. Miert?
Wifin uez. Beallitasokban wifi mindigre van allitva viber is es wifi is (ne aludjon). Ötlet? Viberben az adathasznalat korlatozasa sincs bekapcsolva. Ha hivast inditanak akkor sem csorog a viber azt irja nem elerheto pedig most is wifi netezek rajta...
Iphonon minden oke. Androidon mit kell meg beallitani?

(#92017) Fall-N válasza bigdady (#92016) üzenetére


Fall-N
veterán

Estleg próbáld meg ezt Viber beállításokon belül:

Általános ➡ Viber-állapotikon megjelenítése.

Ez arra szolgál, hogyha kevés a RAM akkor ne lője ki az Android a háttérben futását a Vibernek. J5-ben elég kevés a RAM (1,5 GB) így biztos, hogy ez a baj nem beállítás probléma.

Sajnos a droidnak (most már) legalább 2 GB vagy több kell, hogy ne lövöldözze ki a háttérben futó service-eket. Android 4.x alatt meg elég volt az 1-1,5 GB, de azóta nőttek az alkalmazok mérete, meg a memória igénye.

[ Szerkesztve ]

(#92018) bigdady válasza Fall-N (#92017) üzenetére


bigdady
nagyúr

Kiprobalom köszi. Mondjuk eleg durva a ram igény akkor androidon ha ez igaz

[ Szerkesztve ]

(#92019) Viktor0610 válasza Fall-N (#92017) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ez szerintem valami Samsung specifikus probléma. A mostani kiadású, nem felsőkategóriás Samuk esetén a Viberrel vannak ilyen gondok. :((
Kíváncsi leszek, hogy az állapotikonos megoldás bejön-e.

Samsung Galaxy A54

(#92020) bigdady válasza Viktor0610 (#92019) üzenetére


bigdady
nagyúr

Fura hogy fb messenger meg tokeletes.

(#92021) Viktor0610 válasza bigdady (#92020) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Igen, épp' ez a meglepő, hogy csak a Vibert sz... rosszalkodik. :(((
Ami még meglepőbb, hogy rákerestem korábban Gugliban, de nem találtam semmi infót/megoldást ezzel kapcsolatban.

Samsung Galaxy A54

(#92022) #61600768 válasza bigdady (#92018) üzenetére


#61600768
törölt tag

Ha van a telón "intelligens kezelő" akkor nyisd meg azon belül akkumulátor itt pedig alkalmazások optimalizálása. Vibernél állítsd át "kikapcsolt"-ra.

Fall-N hülyeséget beszél az a kapcsoló csak egy sima státuszbár ikon semmi köze a memóriához.

[ Szerkesztve ]

(#92023) Songo


Songo
senior tag

Sziasztok

Én abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy létezik-e megoldás arra, hogy mondjuk minden este mikor hazajövök és 1 hálózatra kerülök az asztali gépemmel akkor szinkronizálja le a telefon TELJES tartalmát az asztali gépre?
Esetleg erre valami felhő megoldás hogy bárhol ahol wifi van?
Képekre ott a dropbox, telefonszámokra a google. De úgy ezen kívül mindent hogy legyen egy maximum 1-2 napos friss mentés a telefonomról állandóan.

Van erre valami jó megoldás?

Köszönöm szépen

(#92024) bigdady válasza #61600768 (#92022) üzenetére


bigdady
nagyúr

Kiprobalom koszi. Egyelore bejott a statusz baros dolog is azota elerheto vagyok :)

(#92025) #61600768 válasza bigdady (#92024) üzenetére


#61600768
törölt tag

Ha bármilyen apptól értesítést vársz de az intelligens kezelőben nincs az adott appnál kikapcsolt állapotra állítva akkor nem fog megérkezni az értesítés.

(#92026) bigdady válasza #61600768 (#92025) üzenetére


bigdady
nagyúr

:R

(#92027) Richter36 válasza Songo (#92023) üzenetére


Richter36
őstag

FolderSync esetleg?

(#92028) maestro87 válasza Richter36 (#92027) üzenetére


maestro87
őstag

És FolderSync-nek hol van asztali alkalmazása, vagy hogyan kell ezt csinálni?

(#92029) Fall-N válasza #61600768 (#92022) üzenetére


Fall-N
veterán

Nem feltétlen, mert sok program tartalmaz olyat, hogy memóriában tartás, amihez már régóta az a trükk, hogy a statusbaron elhelyezi az app az ikonját és(/vagy) értesítést is tesz ki állandóra. Ha az értesítés prioritása magas akkor nem lövi ki a rendszer. Nálam így működik az E-Robot, Clipper+, C-Locker stb.
Vibernél nem tudtam, hogy félrefordítottak-e és ezt takarja a menüpont vagy sem.

Az Intelligens kezelő pedig tényleg így működik, azt nem tudtam biztosan van-e J5-ön (bár az összes új Samu 5.x ROM-ban van tényleg). Nálam is ki vannak véve az ilyen jellegű programok plusz a Nova launcher és a C-Locker is.

[ Szerkesztve ]

(#92030) bigdady válasza #61600768 (#92022) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nincs benne alkalmazasok optimalizalasa menupont. Csak akkuhasznalat van itt

[ Szerkesztve ]

(#92031) Fall-N válasza bigdady (#92030) üzenetére


Fall-N
veterán

Hogyhogy nincs? Mobilarena tesztjében is ott az ikonja:

Szerk.: most olvasom nincs azon belül ilyen menüpont. :W

Beleolvastam mondjuk múltkor a J5 topikba, mának is gondja van a Viberral. Pont barátnőm únokahúga is J5-öt kapott így néztem be a topikjába. Pedig ő is használ(na) Vibert.

[ Szerkesztve ]

(#92032) bigdady válasza Fall-N (#92031) üzenetére


bigdady
nagyúr

Int kezelo van, csak alkalmazasoptimalizalas menupont az akkumulatoron belul ahol at lehetne allitani az nincs

[ Szerkesztve ]

(#92033) Fall-N válasza bigdady (#92032) üzenetére


Fall-N
veterán

Igen utána szerkesztettem a hsz.-en, úgy látszik, hogy herélt változat van a J5-ön, nem olyan, mint az S4-en.

Szerk.: Már csak az a kérdés, hogy ez a Samsung ROM hibája vagy a Viber sara. Mondjuk ha az FB Messenger jól működik akkor inkább a Viber a gyanús. Nem lépődnek meg. Régebbi verzió csinálta nálam is. A mostani jó nekem.

[ Szerkesztve ]

(#92034) #61600768 válasza bigdady (#92032) üzenetére


#61600768
törölt tag

És ott hogy.. intelligens kezelő > ram > alkalmazáskezelés ??

(#92035) BZ1030


BZ1030
csendes tag

Üdv mindenkinek!

A képernyő lezárásának módját (PIN, minta, egyszerű feloldás stb.) szeretném váltogatni, ill. ezt megkönnyíteni egy "kapcsoló" segítségével. Tehát ahogyan pl. a WiFi-t vagy az audioprofilokat lehet egyszerűen widget-ekkel váltogatni, úgy kéne megoldani ezt is. Tud erre esetleg vki megoldást vagy alkalmazást?

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#92036) bigdady válasza #61600768 (#92034) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ott vannak appok de viber be van allitva ne kapxsoljon le 10 perc utan

[ Szerkesztve ]

(#92037) #79335424 válasza Fall-N (#92029) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nálam is pont ugyanezek vannak az értesítési sávon. + a Lux.

(#92038) #61600768 válasza bigdady (#92036) üzenetére


#61600768
törölt tag

Állítsd be hogy ne álljon le semmikor sem.

(#92039) bigdady válasza #61600768 (#92038) üzenetére


bigdady
nagyúr

Azon van eredetileg, nincs mit allitanom

[ Szerkesztve ]

(#92040) #79335424 válasza maestro87 (#92028) üzenetére


#79335424
törölt tag

Csinálsz egy Windows megosztást. Ez egy SMB szerver lesz, amit ismer a Foldersync. Csinálhatsz FTP szervert is (pl. Filezilla tud ilyet), azt is ismeri a Foldersync.

(#92041) 1egaly


1egaly
aktív tag

Hali!
Olyan progit keresek ami tárcsázó és full screnn caller egyben!
Nem baj ha fizetős,hiszen a simákban annyi a reklám,hogy ihaj..........
Sokat keresgéltem,de csak külön appokat találtam,vagy contact+dialer,és külön a teljes képernyős..

Kösz a választ!:)

(#92042) maestro87 válasza #79335424 (#92040) üzenetére


maestro87
őstag

Ja, hogy így! Ezt tudja a SolidExplorer is azt hiszem. Emellett nem felesleges akkor a FolderSync? Vagy mivel tud többet a FolderSync?

(#92043) #79335424 válasza maestro87 (#92042) üzenetére


#79335424
törölt tag

1.: Van pár beállítható paraméter a szinkronizáláshoz. Pl. Wifi csatlakozáshoz is tudod kapcsolni.
2.: A pro verzió Tasker beépülő. Így a legkényesebb igényeket kielégítően is paraméterezhető a szinkron. Pl. ha adott Wifihez van csatlakozva, + a teló töltőn van, + legalább egy órája inaktív a kijelző. Vagyis, csak akkor szinkronizáljon, amikor egyébként nem használod.

[ Szerkesztve ]

(#92044) maestro87 válasza #79335424 (#92043) üzenetére


maestro87
őstag

Köszi, ennek akkor majd utánanézek. :R

(#92045) EmberXY


EmberXY
addikt

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy úgy általában a recovery menüben a "wipe cache" funkció valójában mire való? Valami speciális funkció telepítés előttre/utánra, vagy rendszer gyorsítótárat töröl? Érdemes használni, ha igen, mikor?
Köszönöm előre is.

Up the Irons!

(#92046) zetecR válasza holozis_HUN (#91270) üzenetére


zetecR
addikt

Sziasztok,

a lányom telóján (Grand Prime) elég gyakran összeomlik a Messenger.
Ez betudható a bugosságának, vagy valami praktika, amit érdemes megpróbálni? :U

Előre is köszi.

(#92048) EmberXY válasza #20749568 (#92047) üzenetére


EmberXY
addikt

Értem, köszönöm. Azért kérdeztem, mert az érdekelne, hogy a különféle "tisztító" csodaprogramok is ezt törlik, csak menet közben?

Up the Irons!

(#92049) szbalogh


szbalogh
őstag

Sziasztok!

X-wing-el szeretnék játszani a telefonomon vagy a tabletemen és ehhez olyan alkalmazást keresek, ami a gravitációs szenzorokból fizikai joystick-ot szimulál a dosboxhoz.

Köszi

Nick: HE_Storm

(#92050) w.miki


w.miki
veterán

Tárcsázóból tudnátok olyat ajánlani, ami pici, és keres a nevek közepében is?
Pl. az ExDialer-be ha beütöm, hogy 522 csak a Lac kezdetű neveket hozza fel, de én olyat szeretnék, ha a középen, vagy a végén van a Lac... akkor is feldobja.
(Ráadásul kihozza az emil címeket is, azt sem szeretném...)

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.