Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23001) Melack válasza DS39 (#23000) üzenetére


Melack
veterán

Opera Mini nem indul el párom telefonján, folyton kiakad... Már többször is újrarakta, eredmény ugyanaz. Nem kell, hogy 100%-ig ugyanúgy tömörítsen, 100 Mb felett csak lassítják. De nem mindegy, hogy 2 nap vagy 15 nap alatt megy el az adatforgalma.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#23002) air válasza gmark247 (#22999) üzenetére


air
nagyúr

Igen, min. követelmény 4.0. Nem mondtad, hogy GB-re kell. Arra sajnos nincs megoldás, mert az ADB backup - amit a root nélküli backup-ok használnak - ICS-vel jött be.

(#23001) Melack
Esetleg megpróbálhatod a Naked-et. 30-50%-kal többet fogyaszt ugyan a Mini-nél, "igénytelen" a felhasználói felülete és az ikonja, de hátha bejön.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#23003) Oldman2


Oldman2
veterán
LOGOUT blog

CM 10.1 Nightly alatt nem indul el a hivatalos/megvásárolt PowerAMP legutóbbi és előző 4 verziója sem. Eddig semmi gond nem volt velük.

Pontosabban az alkalmazás elindul, de kb. 2 sec után kilép.

Van valakinek hasonló tapasztalata?

(#23004) gmark247 válasza air (#23002) üzenetére


gmark247
tag

Értem. akkor ez patt helyzet : /
Köszi a választ!

Sony Ericson k310i -> Sony Ericson w350i -> LG GT 540 -> Xperia U -> Lenovo A850' The worst thing what ever happend to Earth is the humanity... '

(#23005) w.miki


w.miki
veterán

Van olyan időjárás kijelző progi, ami nem konkrétan az időjárást mutatja, hanem ahhoz való háttérképet váltogat (esős, havas, napos...) akár az előrejelzések alapján offline is?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#23006) HaaS


HaaS
addikt

Szevasztok, látom, hogy régebben már volt téma, engem is az autokilles alkalmazások+battery managerek érdekelnének: próbáltam párat, egyelőre az Advanced Task Killer+Battery Mix mellett döntöttem, ez utóbbi nem is igazán szükséges, de jópofa, egyelőre nézegetem a grafikonokat:)!

Néztem többet is, komolyabbakat, dee... nincs egy igazán okos ingyenes app, ami mindent tud, ami kell?

szerk: ez az Advanced Task Killer ez nagyon jó anyag:)

[ Szerkesztve ]

"a sárkány is csak ember" - oxox

(#23007) vgyuri válasza Melack (#23001) üzenetére


vgyuri
őstag

Opera classic-ban is van turbo mód.

(#23008) DS39 válasza Melack (#23001) üzenetére


DS39
nagyúr

régebbi verziót próbálj ki, én 7.0.3-at használok.

(#23009) Melack válasza air (#23002) üzenetére


Melack
veterán

Páromnak kell, nekem jó az Opera Classic. A Nakedből csak a pro változat van? Illetve ahogy néztem, az angol - neki viszont mindenképpen magyar nyelvű böngésző kell. A tippet köszönöm azért!

(#23007) vgyuri: az sok helyet foglal telepítve. A Galaxy Minijével így is épp elég gondja van, nem akarom még a helyet is elvenni tőle.

(#23008) DS39: erre nem is gondoltam. Köszönöm, megnézem.

[ Szerkesztve ]

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#23010) w.miki válasza Melack (#23001) üzenetére


w.miki
veterán

esetleg OperaMiniNext?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#23011) fatal` válasza Oldman2 (#23003) üzenetére


fatal`
félisten

Nem véletlen nightly és nem stable :) Anomáliák előfordulhatnak. Nekem CM10 van, gond nélkül működik. Esetleg próbálj egy korábbi 10.1 nightlyt.

(#23012) vgyuri válasza Melack (#23009) üzenetére


vgyuri
őstag

Ha van benne memóriakártya, akkor Link2SD-vel minden programot át tudsz rakni rá, a belső teljesen üres marad.

(#23013) Melack válasza vgyuri (#23012) üzenetére


Melack
veterán

Még rootolva sincs a telefonja, nem akar ő ilyennel szenvedni. Ő típikusan csak használni szeretné, semmi több.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#23014) Jadro válasza Oldman2 (#23003) üzenetére


Jadro
veterán

Igen, sok hasonló tapasztalatról olvastam, sőt nekem is produkálja. Egyelőre még nem volt rá megoldás, de remélem hamarosan javítják. Addig is érdemes visszadobni egy régebbi nightly-t. Nálam a 27-i kiadást feltéve remekül működik a poweramp.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#23015) air válasza Melack (#23009) üzenetére


air
nagyúr

A free verzió elérhető a weblapján.
Angol? :Y Nekem eddig fel sem tűnt. :C Talán azért mert én az ikonokat szoktam nézni, nem a feliratokat. :D
Hány szót kellene megtanulni? Talán 5-öt vagy 6-ot. Max. 10-et. Ez biztosan nem okoz problémát senkinek. :R

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#23016) fatal` válasza vgyuri (#23012) üzenetére


fatal`
félisten

Nem egészen, az adatok a belsőn maradnak és azok is tudnak foglalni bőven (pl. Death Rally - nem lehet áthelyezni az sdre mert az adatok közé pakol egy csomó adatfájlt, a Facebook meg cachel minden szart oda).

Viszont a Mounts2SD-vel mindent át lehet linkelni és tökéletesen működik nekem.

Egyedül a cachet és a dalvik cachet hagytam a belső tárhelyen, azt is azért, hogy rebootnál ne generálja újra, de az is áthelyezhető. :) Így a 420 megás belső tárhelyemből 100 mega foglalt összesen és nem érzékelek sebességkülönbséget. De ROOT nélkül persze ez sem működik.

[ Szerkesztve ]

(#23017) Oldman2 válasza Jadro (#23014) üzenetére


Oldman2
veterán
LOGOUT blog

Köszi, megnézem a 05.27-i NIGHTLY-vel.

(#23018) vgyuri válasza fatal` (#23016) üzenetére


vgyuri
őstag

Link2SD is tud linkelni alkalmazást + dalvik-ot + library fájlt ha külön partíció van erre létrehozva a microsd-n. Köszönöm az információt, megnézem az általad ajánlott programot is.

Amazon ma programot ad ingyen (és nem játékot): Genius Scan. Érdekes, hogy Amazon-on 1 dollár lenne, Google Play-en 1.66 euró + 0.33 euró adó = 2 euró az ára.

(#23019) mipityu


mipityu
tag

Sziasztok!
Olvasom a fórumot hónapok óta és most lenne egy kérdésem.

Jól működött a Call Meter 3G program a T-Mobile ecoxs tarifa csomaggal, amíg nem voltak SIP hívásaim.
Tudna-e valaki segíteni, hogy hogyan tudnám megadni, hogy a SIP hívásokat ne számolja?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi Note 10 Lite 8/128 - Teclast X98 Air 3G

(#23020) Jadro válasza Oldman2 (#23017) üzenetére


Jadro
veterán

Tuti jó lesz. Ha jól értelmezem az olvasottakat, akkor a next nightly-ban már akár jó is lehet újra. Majd kiderül. :)

XDA: "Apparently the Poweramp bug was caused by a bionic (?) commit." ->

NEXT NIGHTLY:
"android_bionic 2013-05-31 04:35:19
libm: These optimizations are only for Krait...
* Issues on other chipsets. Resync with CAF and only use on specific
chipsets (Krait, Sparrow).
"

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#23021) air válasza mipityu (#23019) üzenetére


air
nagyúr

Ha csak bizonyos számokat hívsz SIP-on, akkor azokra csinálhatsz szabályt. Ha csak adott időszakban, akkor talán arra is. Ha nem azonosítható be egyértelműen, hogy melyik hívás SIP és melyik gsm, akkor nem lehet.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#23022) fatal` válasza vgyuri (#23018) üzenetére


fatal`
félisten

Tudom, hogy tud (használtam is egy darabig), de az alkalmazáshoz tartozó beállításokat és adatfájlokat (értsd /data/data) nem tudja és az is sok helyet fel tud emészteni.

A Link2SD az apkt, a dalvikot és az so (lib) fájlokat tudja áthelyezni, evvel szemben a Mount2SD bármit.

Ez is ugyanúgy működik, mint a Link2SD, kell neki a külön ext partíció.

[ Szerkesztve ]

(#23023) Oldman2 válasza Oldman2 (#23017) üzenetére


Oldman2
veterán
LOGOUT blog

Szuper, működik szépen!

Köszi.

(#23024) mogyesz válasza Jadro (#23020) üzenetére


mogyesz
aktív tag

igen:

Today, 09:36 AM

"Quote:
Originally Posted by oshmoun
Good news everyone! It seems the fc problem will be solved with next nightly. it was caused by krait specific code that somehow found its way into or devices. Guess even good old mr. Kondik can make mistakes
This is just my deduction though based on the commits, so it can be wrong

Sent from my GT-I9100 using xda app-developers app
Confirmed, poweramp doesn't fc anymore."

[ Szerkesztve ]

(#23025) Jadro válasza Oldman2 (#23023) üzenetére


Jadro
veterán

Időközben kijött a mai nightly is és úgy látom megoldották a problémát. :)

mogyesz: Köszi! :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#23026) maross


maross
veterán

Mostanaban sok kepet kuldok mobilrol gmailen. Kene nekem egy olyan app, ami a mostani 2-4megarol tizedere nyomja ossze ugy, hogy minel kevesebbet kelljen szoszolnom vele az egyes alkalmakkor. Az csak felmegoldas, ha az osszes mostani kepet atkonvertalom, foleg ujan fenykepezett kepeknel szeretnek kuldeni, csak hat sok..van ra valami bevalt modszer?

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#23027) MurdR válasza maross (#23026) üzenetére


MurdR
veterán

Tizedére? Az még tömörítéssel is elég húzós. Csinálj gyengébb képeket.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#23028) air válasza MurdR (#23027) üzenetére


air
nagyúr

Azt elfelejtette odaírni, hogy a minőség persze maradjon. ;] :DD

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#23029) twine válasza maross (#23026) üzenetére


twine
addikt

Nem tudom mennyire sürgős az ellőtt képek küldése...
Dropboxot, tudnám ajánlani,,mert az ellőt képeket wifin (vagy a kár mobilneten is,,ahogy beállítod) feltölti a tárhelyre, és onnan már csak egyszerű megosztással a linket/linkeket kell elküldened.....
Én videóknál szoktam ezt alkalmazni, mert HD -ben rögzítek,,,és esélyem sincs mailben olyan adatmennyiséget küldeni...Így viszont csak egy link a levélben.. ;)

(#23030) maross válasza MurdR (#23027) üzenetére


maross
veterán

nem olyan huzos az. acdsee-vel most csinaltam egy 50-es minosegu jpg konvertalast, es 400k az atlag. Elotte 2 megasak voltak. Az se lenne baj, hogy 50-50%-kal csokkentene a kep oldalmereteit, igy pixelben a kep negyedelodne...csak erre kene valami automatizalt dolog, hogy ne nekem kelljen minden alkalommal minden parametert beallitanom.

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#23031) MurdR válasza maross (#23030) üzenetére


MurdR
veterán

Külső kamera appot nem néztél, amit esetleg csak gmailes fényképküldéshez használhatnál? Hirtelen ennyi jutott eszembe...

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#23032) maross válasza MurdR (#23031) üzenetére


maross
veterán

még nem, de korulnezek ilyen iranyban

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#23033) LonGleY válasza HaaS (#23006) üzenetére


LonGleY
veterán

Placebó... azt raksz fel, ami csak szimpatikus, valódi előnyük nincs. Root-al lenne több lehetőséged, de alapvetően elmondható, hogy sem a plusz program futtatása, nem az újraindítgatás nem segít az akku visszafogottabb használatában.

Szerintem egy átlag gépre nem kell más rendszerprogram, mint egy Task Manager és egy cache/előzmény törlő (Clean Master). A kiugró akku-fogyasztás elkapásárá pedig GSAM.

(#23034) aizen92 válasza LonGleY (#23033) üzenetére


aizen92
addikt

egyetértek! 1hónapig használtam az autó kilövést ( cleanmaster ) lezárás után..... de semmi. ugyanolyan gyors a telo vele vagy nélküle. az akksi fogyasztásban meg szinte semmit nem érnek. néha 1-2 naponta nyomok egy 1-gombos gyorsítást és így ennyi. eléggé placebo hatása van tényleg.

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#23035) omega88


omega88
csendes tag

Valaki? [link]

[ Szerkesztve ]

(#23036) w.miki válasza LonGleY (#23033) üzenetére


w.miki
veterán

és konkrétan melyik programok?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#23037) fatal`


fatal`
félisten

Froyo fölött a task killerek többet ártanak, mint használnak.

(#23038) quailstorm válasza fatal` (#23037) üzenetére


quailstorm
nagyúr

De azért kell az. Ha befejeztél mindent, és képernyőlezárás, majd zsebrerakás következik, jó ha rányomsz a widgetjére 2.3.7-en is. Voltak már kellemetlen meglepetések beragadt app miatt... Pl lemerült forró telefon...
Touchwiz feladatkezelővel vagy ICS+ már tényleg nem kell.

(#23039) fatal` válasza quailstorm (#23038) üzenetére


fatal`
félisten

Nem kell szar appokat használni.

Volt már kellemetlen meglepetése sokmindenkinek task killer miatt. :) Pl. abbamaradt szinkronizálás, elérhetetlenség VOIPon stb. Amit kilősz a rendszer újraindítja, ha olyan (amit meg nem azt leállítja a rendszer is) szóval az aksinak többet árt mint használ.

[ Szerkesztve ]

(#23040) quailstorm válasza fatal` (#23039) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Pl egy normális task killert be lehet konfigolni, hogy mely appokat ignorálja... Ez nem jut eszedbe?

(#23041) fatal` válasza quailstorm (#23040) üzenetére


fatal`
félisten

Attól még a hozzászólás második fele fennáll. Normális romon sem tempó-, sem aksitöbbletet nem hoz a task killer, inkább csak memóriát foglal.

(#23042) user112


user112
senior tag

Van olyan app amelyik a frissítéseket kezeli? Szeretném ha minden alkalmazásnál rákérdezne, aztán majd én eldöntöm.

(#23043) quailstorm válasza fatal` (#23041) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Bírom ezt a hozzáállásod. Elvből elutasítod, meg se nézed mi az, meg mire jó, és aztán mikor elfogy az érved, jössz azzal a kemény 1,2MB RAM-mal. Hát gratulálok :C
Nem érthető hogy egy Xperia X8-on, ha home-mal kiléptem egy gámából, és kifagyott, akkor célszerű nyomni egy taskillt? Viszont ha nincs fenn az app akkor elég nehéz? Abból még nem volt baj ha mielőtt elraktam nyomtam egyet. Gmail, play store, powerAMP, ezek meg nyugodtan a zöld listán vannak... Nem értelek, nagyon nem...

(#23044) pepe091 válasza user112 (#23042) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Kapcsold ki az automatikus frissítést a playben, aztán egyesével frissítheted, amelyiket szeretnéd.

(#23045) user112 válasza pepe091 (#23044) üzenetére


user112
senior tag

Ne frissítse ... van beállítva.

(#23046) LonGleY válasza quailstorm (#23043) üzenetére


LonGleY
veterán

Root nélkül a killerkedés önmagában is kifogásolható. A task managerek is csak azt tudják kilőni, ami a multitask-ból kihúzásra egyébként is bezárul, de onnan sem kipöccinthetők azok, amik szervizként futnak. Pl. hiába ölöd ki az imo messenger-t valami külső appal, az csak akkor hajlandó teljesen leállni, ha az alkalmazásinfóból gyakod ki manuálisan. Én is azon a véleményen vagyok, hogy a multitask funkció helyes használata, és az alkalmazásinfó néhai bevetése mellett root nélkül ezeknek a killereknek - így az egyébként remek Clean Master ezen funkcióinak - nincs igazán létjogosultságuk.

[ Szerkesztve ]

(#23047) valory


valory
tag

Szisztok,

Nem pont Android, de van köze hozzá. Szóval, keresek valami progit a PC-re, mint a Nokia PC Suite, amivel le tudom menteni a telefonkönyvet, valami univerzális formátumba (azthiszem CSV-be, Androidos teló). Valami kis egyszerű progi kell, ami elterjedt és támogat mindenféle Androidos telót, amivel könnyen tudom menteni a telefonkönyvet illetve könnyen vissza tudom tenni a telefonra. Találtam valami Android PC Suite nevű progit de annak a fele kínai nyelven van, és nem konektálódik rá a telómra (USB-n próbáltam, ZTE V970 teló)

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

kényelmesebb a biztonsági öv, mint a tolószék!!! "Őszintén szólva, inkább azért kritizáljanak, hogy dominálok, mintsem azért, hogy lassú vagyok." (M.S.)

(#23048) pikszel válasza valory (#23047) üzenetére


pikszel
őstag

A MyPhoneExplorer szerintem alkalmas lehet neked.

„Az egyedüli létező dolgok az atomok és az üres tér; minden egyéb puszta képzelet”

(#23049) k850 válasza valory (#23047) üzenetére


k850
addikt

MyPhoneExplorer 1.8.4 PC-re, magyar nyelvű, majd hozzá a telóra a MyPhoneExplorer Client. :C
Megelőztek, de itt van hozzá a Client is.

[ Szerkesztve ]

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#23050) LonGleY


LonGleY
veterán

A Google Talk (Csevegő) Hangouts-ra való felfrissítése óta mindenki minimum away-ként látszik az üzenetküldőkben más számára, sosem offline-nak. Még azokat is, akik egyébként törölték a frissítést a Hangouts-ról, és letiltották a klienst. Hiába léptebb be és ki azóta egy másik IM-ben, vagy a webfelületen, ez a láthatóság megmarad.

Gondoltam megosztom, nálunk mi volt erre a megoldás: Talk ismét engedélyez, Play-ről felfrissít Hangouts-ra, az elindít, bejelentkez, a menüből kijelentkez (ez a lényeg), majd alkalmazásinfóból Hangouts frissítések törlése, majd pedig letiltás. Így végre csak akkor online az ember, ha tényleg felpöccint egy üzenetküldőt.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.