Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94001) aprokaroka87 válasza #79335424 (#94000) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

nekem is jó

másik zip fájlal jó?

(#94002) #79335424 válasza brd (#93999) üzenetére


#79335424
törölt tag

Igen, valóban úgy tűnik, hogy a Google szokás szerint csavart valamit a 22 -es API szinttől (Android 5.1), amin elhasal a folyamat. Ez nem jelenti azt, hogy ne lehetne kibabrálni vele (pl. az intent átirányításával, hiszen magára a CALL intentre nincs szükség, csak az uri -ra (ami ebben az esetben a telefonszám). "Csak" el kéne játszani vele egy kicsit. Sajnos, az alkalmazást elég nehéz lenne kiváltani, mert kellene a hangmintaelemző algoritmusa. A fejlesztő pedig a füle botját se mozgatja (próbálkoztunk már nála). Nem értem, hogy miért nem csinálnak Androidra ilyen alkalmazást. Az alapot még a Nokia "butafonok" is tudták. Az viszont nagyon meglepő, hogy a Google szövegértelmezője ilyen egyszerű parancsoknál sem megy offline. Ez nem lehet vmi user error?

(#94003) brd válasza #79335424 (#94002) üzenetére


brd
nagyúr

Akkor csak igazam volt, a program hibája (ill. lehet éppen a Googlenak is tulajdonítani, én is ezt teszem igazából, de ezt csak csendben jegyzem meg, nem akarok vakokkal színekről vitatkozni - nekem nem hiányozna az 5-ös droid, de a telefonra sajnos nincsen régebbi). Most már tényleg érdekelne, hogy szerinted mit lehetett volna még rosszul csinálni, amiért nem működik. ;)

Nem értem, hogy miért nem csinálnak Androidra ilyen alkalmazást.

Pontosan erre írtam, hogy erre az Android még nem érett meg. Szerintük erre nincsen igény, nincsen a programoknak egy API, ami a hangutasításokon keresztül vezérelhetővé tenné őket stb. Pedig a működő megoldásért az elsők között fizetnék. Nekem alapszinten már annyi is elég lenne, hogy elfoglalt kézzel fel tudjam venni a csörgetést, kihangosíttatni, hangerőt állíttatni, ill. lezárt kijelzővel valahogyan hívást indíttatni, mondjuk egyszeri tapicskolás a kijelzőn + a telefont meglökni, vagy ilyesmi logikával, hogy ne kelljen állandóan figyelnie a hangbemenetet a programnak. Pedig technikailag ez ma is megvalósítható lenne...

Az viszont nagyon meglepő, hogy a Google szövegértelmezője ilyen egyszerű parancsoknál sem megy offline. Ez nem lehet vmi user error?

Nekem ez egyáltalán nem meglepő, ez ma a működő szint sajnos, igazi AI nem létezik, így csak hasonlítgatni tudnak már letárolt mintákhoz - nagyobb mintához, nagyobb tárterület szükséges. Ezért is keresnék olyan megoldást, ami saját hangmintákat érzékel, mert az jóval egyszerűbb és megbízhatóbb működésű, ráadásul egyszerűbb megvalósítani is. De még ez sincs meg. :( Nem tudom, user error-e, mert a mostani szintű megoldásokból én sosem használnék olyan megoldást, ami nem az én tárolt mintáimhoz hasonlít működés közben, így meg sem néztem. Ahányszor próbálkozok a Google féle hangfelismeréssel, mindig vagy mást ért, vagy semmit, pedig az emberek meg szoktak érteni, és az előbb tárgyalt programmal is tudtam kommunikálni.

The only real valuable thing is intuition.

(#94004) #79335424 válasza brd (#94003) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ez nem teljesen igaz. Válasszuk külön a "hivatalos" és a "nem hivatalos" utat! A fejlesztők tudáshiányból és/vagy lustaságból az előbbit választják. Fogják a Google API -t, és egyszerűen ráültetik az alkalmazásukat. Ettől még kéne működjenek bizonyos parancsok offline is. HÍR. Azóta történt némi előrelépés. HÍR.
Ezek nyelvspecifikusak. A Voice Speed Dial -ban az a kunszt, hogy nem a "hivatalos" utat járta. Hangminta összehasonlítással működik, nem szövegértelmezéssel. De, nem ez az egyedüli alternatíva. Létezik olyan alkalmazás (ha nagyon szeretnéd, akkor megkeresem), ami az IPA -ra alapul. Bevallom, ebbe beletört a bicskám, pedig állítólag működik. Szvsz. nem az Androidban van a hiba, hanem a fejlesztőkben.

[ Szerkesztve ]

(#94006) Szpisti


Szpisti
addikt

Sziasztok!
Mi lehet a gond a Facebook app-al, ha nem akar frissülni a főoldal, kiírja, hogy "Jelenleg nem sikerül kapcsolódni"?
Minden más rendben van, mobilnet rendben, bármilyen más internetes app jól műxik. Böngészőből jól megy a Face...
Ha eltávolítjuk, és újratelepítjük, akkor rendben megy, kb fél óráig, azután újra ugyanez a hibajelenség...

(#94007) beg válasza Szpisti (#94006) üzenetére


beg
veterán

Az a baja, hogy létezik. Gyengébb telefonokon hajlamos így viselkedni, adatok törlése majd újból belépés ideig-óráig megoldhatja.
Használd böngészőből, sokkal erőforrásbarátabb (chrome alatt az értesítéseket is megkapod), vagy használd a lite verzióját.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#94008) air


air
nagyúr

Van valami megoldás arra, hogy Opera és/vagy Chrome böngészőkben is lehessen reklámokat blokkolni? Esetleg teljesen eltávolítani. AdblockPlus nem megfelelő, mert csak wifin működik, VPN-es megoldással.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#94009) Richter36 válasza air (#94008) üzenetére


Richter36
őstag

Rootolt telefonon: adaway

(#94010) Ghard


Ghard
őstag

Van más is, aki androidos utorrentben 100+ torrentet futtat? :D
Kb a 60-70. torrentnél már köhög rendesen, 5x kell rányomni a hozzáad gombra mire elfogadja és elkezdi tölteni/seedelni. Más program sajna nem jó, pedig a ttorrent egész normálisnak tűnik.
Csak nálam ilyen szar, vagy ezt nem erre találták ki? :)

Egy beelink mx mini-n fut, android 5.1, Amlogic S905 Quadcore, 1gb ram.

[ Szerkesztve ]

(#94011) Narxis válasza Ghard (#94010) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ezt nem erre találták ki. :D

Thanos was right.

(#94013) Richter36 válasza #20749568 (#94012) üzenetére


Richter36
őstag

Nálam tökéletesen teszi a dolgát.

(#94014) 4es válasza air (#94008) üzenetére


4es
tag

adguard + hufilter

[ Szerkesztve ]

Korábbi profilom "es4" http://prohardver.hu/tag/es4.html

(#94015) #79335424 válasza Ghard (#94010) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem kellett volna spórolni egy 2GB -os verzión. :)

(#94016) air válasza 4es (#94014) üzenetére


air
nagyúr

VPN-es nem érdekel, köszi.
Adaway sem működik böngészőben.
Erre azért nem mondanám, hogy tökéletes:

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#94017) beg válasza air (#94016) üzenetére


beg
veterán

Pedig adaway-el néztem most (szintén operával), nincs reklám.
Nincs bekapcsolva adatspórolás? (Turbó vagy mi volt régi verziókban) Mert akkor az opera szerverein keresztül megy és akkor szokott lenni, mint az opera mini esetében is alapból.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#94018) 4es válasza air (#94016) üzenetére


4es
tag

Nekem egy reklám sincs azon az oldalon chrome alatt. Lucky patcher reklámblokkolóval.

Korábbi profilom "es4" http://prohardver.hu/tag/es4.html

(#94019) asuspc96


asuspc96
senior tag

Kellemes estét mindenkinek,

Valaki használ Barion-t fizetéshez ?
Vagy volt már köze hozzá ?

Ki mit tud mondani, mi a véleményetek róla?

előre is köszi!

(#94020) #79335424 válasza air (#94016) üzenetére


#79335424
törölt tag

Telón, Dolphin -nal, full asztali kliens nézetben sincs ezen az oldalon reklám, pedig egyáltalán nincs semmilyen reklámblokkolóm.

(#94021) zeon.hu válasza air (#94016) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Chrome alatt ha be van kapcsolva az adatforgalom csökkentés, akkor ott a reklám.
Kikapcsolva nincs reklám.

#?*@&!

(#94022) gatto_ válasza 4es (#94014) üzenetére


gatto_
senior tag

Ezt a hufilter dolgot hogyan és hova kell illeszteni az Adguard-on belül?

(#94023) Ghard válasza #79335424 (#94015) üzenetére


Ghard
őstag

Több mint 300 mega ram szabad és a torrent csak 65 megát eszik mikor már be van töltve 120 torrent.
Szerintem nem itt van a hiba.

(#94024) bsanya


bsanya
aktív tag

Sziasztok!

Csináltam egy butaságot... Párom új telefont kapott (tőlem :) ), viszont a viber üzenetek mentése kimaradt a SIM kártya kivétele előtt :( Beraktuk az új telefonba a kártyát, mikor rájöttem, hogy valószínűleg hibát vétettem... Visszaraktam a SIM-t, de már csak az újra regisztráció lehetőségét ajánlotta fel a Viber és regisztrálás után nem mutatja az üzeneteit, pedig a telefonól nem töröltem semmit...
Meg tudja valaki mondani, hogy melyik mappa, melyik almappájába menti a viber az üzeneteket? Gondoltam ezen mappa átmásolása az új telefonra után, újra meglennének. Amennyiben az elképzelés nem jó, mit tudnék csinálni, hogy visszaszerezzem az üzeneteket?

Köszi
Sanya

Xiaomi Mi 11i

(#94025) 4es válasza gatto_ (#94022) üzenetére


4es
tag

Adguard > settings > user filter > import gomb > ide beirod a hufilteres txt címet.

Korábbi profilom "es4" http://prohardver.hu/tag/es4.html

(#94026) air válasza beg (#94017) üzenetére


air
nagyúr

Basszus. Köszi.
Nem értem miért van bekapcsolva, én mindig kikapcsolom.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#94027) csibabu


csibabu
tag

Üdv! telefonra /androidra/ keresném a legjobb navigációt vagy navigációkat autós közlekedéshez. fontos hogy friss legyen, minden út benne legyen meg amit tényleg tudnia kelle egy gpsnek :) jöhet fizetős alkalmazás is a lényeg hogy melyik vagy melyek azok amelyek alkalmasak erre? sony xperia m2-re, lg leon-ra kellen :) nagyon nagy előnyt jelent az ha offline is működik, net nélkül mert az adatforgalom nem mindig elegendő egy hónapra szóval nem számithatok a netre.. köszönöm előre is

iPhone 14 Pro

(#94028) unravel


unravel
őstag

heló! az mitől van, hogy kb minden alkalmazástól működik az értesítő, csak a gmail nem?

¯\_(ツ)_/¯

(#94029) zebede válasza csibabu (#94027) üzenetére


zebede
őstag

(#94030) beg válasza csibabu (#94027) üzenetére


beg
veterán

Ha pár mega marad vagy korlátozott mobilnet, akkor a Waze. Annál frissebb térképet nem kapsz, plusz valós idejű közösségi jelzéseket kapsz rendőrökről, balesetekről, építkezésekről.

Az átadott új építésű utakra 1 nap múlva már tervez.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#94031) aprokaroka87 válasza beg (#94017) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

az opera mini beta-ba nemrég tették bele az ads block funkciót,müködik is...viszont fehérlista opció(még),igy nem jó

(#94032) #73959936


#73959936
törölt tag

Valaki valamikor nem túl rég hívásblokkolót keresett. Én nem azt kerestem, hanem védelmet a mobilra, melynek most az új variánsában van hívásblokkoló is. Lehet csak privát számokat tiltani és lehet előre beállítottakat is. Lehet logolni a nem fogadottakat és lehet azt is mellőzni.

hátha valakinek segítség :K

[ Szerkesztve ]

(#94033) F.E.K.. válasza bsanya (#94024) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Üdv!

Ha van root akkor a: /data/data/com.viber.viop/databases könyvtárban éred el az üzeneneteket (tulajdonképpen csak a "viber_messages" és a "viber_messages-journal" állományra van szükséged, illetve az sd-n (belsőn) van egy "viber" nevű mappa ahol a forgalmazott állományok (például átküldöt képek) vannak.

Root nélkül esetleg adb-n keresztül lehet kimásolni, illetve ha egy új viber regisztrálás történt akkor lehet hogy már felülíródtak sajnos.

Sok sikert :)

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#94034) #13110016 válasza beg (#94030) üzenetére


#13110016
törölt tag

+1 a waze-re. Ha meg nincs mobilnet, akk IGO szülinapp.

(#94035) ollie válasza csibabu (#94027) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Offline:

Sygic
Here Maps (ez teljesen ingyenes)

***

(#94036) acsati


acsati
aktív tag

Sziasztok!
Boat browser-emet szeretném lecserélni. Ehhez hasonlót keresnék.
Olyan böngészőt keresek, ami gyors és ki lehet belőle lépni úgy, hogy kilépéskor törölje a böngészési előzményeket. Az ajánlottak közül melyik tud ilyet? Chrome-ban pl. nem találtam ilyesmit. :R

(#94037) DS39 válasza acsati (#94036) üzenetére


DS39
nagyúr

UC browser

(#94038) air válasza acsati (#94036) üzenetére


air
nagyúr

"kilépéskor törölje a böngészési előzményeket."

Inkognitólap. Ebben az üzemmódban semmit sem tárol a böngészés közben történtekről.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#94039) #13110016 válasza DS39 (#94037) üzenetére


#13110016
törölt tag

+1 neki!

(#94040) m.zmrzlina


m.zmrzlina
senior tag

Adott egy régi használaton kívüli LG Optimus One telefon. Rákötöttem egy megfelelő bemenettel rendelkező hordozható rádióra és TuneIn alkalmazáson keresztül internetes rádiók hallgatására szeretném wifin keresztül használni /semmi egyébre, még SIM kártya sincsen benne/.

Úgy kezdtem, hogy minden gyalu (Gyári beállítások visszaállítása) és ezután csak a TuneIn-t telepítettem fel. Hagytam, hogy találja meg magának a neki tetsző verziót. (11.3-ast találta magának)

Az a problémám, hogy akadozik a lejátszás mintha valami hardveres korlátja lenne a normális működésnek.

Android verzió: 2.3.3 Belső tárhely:147MB használt, 57MB szabad, RAM 100MB használt, 305 szabad.
Feltelepítettem egy rendszerfigyelőt ami kb 50%-os CPU használatot mutat az akadozás alatt is.

Netkapcsolat 5 MBit/sec (a valós is min. 4 Mbit) nincsen túlterhelve más gépekkel sem, a stream amit akadozva játszik le 128kbit/sec.

Természetesen az összes telefon amit beleteszek ebbe a rendszerbe csont nélkül lejátssza ezt a streamet csak az nem amit használni szeretnék erre a célra. :O

Van-e valakinek valami ötlete a probléma megoldására?

(#94041) csadi0011


csadi0011
őstag

Nvidia Shield Android TV kapott egy olyan frissítést, hogy ha az adott alkalmazás, amiben vagy, nem használja a kontroller jobb analóg karját, akkor azt egérként tudod használni. Megjelenik egy kurzor. [link]

Ilyen létezik már? Van esély rá, hogy ilyen létezzen bármilyen eszközön?

(#94042) aprokaroka87 válasza m.zmrzlina (#94040) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

hát
maga az órajel is maxon megy folyamatosan és úgy 50%?
ja meg arm11 cpu-tól ne várj csodát
stream+zene már sok lehet neki
pl az aac+ alapú stream is gondot okozhat neki

maga az app használ 50%-ot?

[ Szerkesztve ]

(#94043) m.zmrzlina válasza aprokaroka87 (#94042) üzenetére


m.zmrzlina
senior tag

Én úgy értelmezem, hogy a teljes CPU használat 50%.

(#94044) aprokaroka87 válasza m.zmrzlina (#94043) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

de maga az órajel számit
mert pl 600mhz 50% még elmegy,de 99% már hoszabb távon nem

egyébként bizony gyenge már hozzá a hardver..és ha jól tudom a Tunein egyedi megoldásokat is használ.

esetleg nézz másik netrádió appot,hátha ott jobb lesz.

(#94045) Bici válasza m.zmrzlina (#94043) üzenetére


Bici
félisten

Nerm a CPU kevés, és nem is a RAM, mert most próbáltam ki egy Xperia X8-on (azonos CPU, fele annyi ram), és simán, folyamatosan megy.
Igaz, az X8-amon egy főzött ROM van.
Próbálj ki egy stabilabb fajta főzött ROM-ot, azzal mennie kell a folyamatos netrádiónak, ha nem hibás a teló.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#94046) m.zmrzlina válasza aprokaroka87 (#94044) üzenetére


m.zmrzlina
senior tag

Ilyet találtam a rendszerinfóban:

Current frequency: 600MHz
Frequency Stats

122.88 0%
245.76 58%
320 1.2%
480 1.6%
600 39.11%

(#94047) m.zmrzlina válasza Bici (#94045) üzenetére


m.zmrzlina
senior tag

stabilabb fajta főzött ROM-ot,

Na erről egy kicsit bővebben :)

(#94048) Bici válasza m.zmrzlina (#94047) üzenetére


Bici
félisten

A teló topikjában érdeklődj, hogy lehet-e a telóra a gyárinál jobb (főzött, mókolt, házi készítésű) szoftvert rakni.
Ha lehet, akkor kérj tanácsot, hogy mit és hogían érdemes feltenned.

Sajna ennél töbet nem tudom, mert nekem csak Xperia telóim voltak eddig, csak azokhoz ismerem a dolgokat.
De ha BP-i vagy, akkor szívesen cserélek veled egy X8-at az LG-re. :P

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#94049) aprokaroka87 válasza m.zmrzlina (#94046) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

122/245 volt a legtöbb

bicinek is igaza lehet,mert annó nekem is ment lg gt540-en
bár ott 800mhz-re volt húzva a cpu órajele,de ha az normálisan van megirva akkor is idő után viszamegy 245-re a cpu órajele

(#94050) m.zmrzlina válasza Bici (#94048) üzenetére


m.zmrzlina
senior tag

Az nem játszik, hogy a TuneIn egy korábbi verzióját hekkelem rá valahogy a telóra aminek kisebb az erőforrás igénye?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.