Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#143001) nyisziati válasza DS39 (#143000) üzenetére


nyisziati
veterán

Szerintem a Google Szolgáltatások indítja újra.

(#143002) DS39 válasza nyisziati (#143001) üzenetére


DS39
nagyúr

és lehet ellene tenni valamit? vajon miért pont ezt? play zene és filmek is tiltva van, azok úgy is maradnak.
(ráadásul le is frissíti magát, annak ellenére, hogy play áruházban ki van kapcsolva az automatikus frissítés)

[ Szerkesztve ]

(#143003) DS39 válasza DS39 (#143002) üzenetére


DS39
nagyúr

ezt találtam, most én is kikapcsoltam ezt az app preview messages-t, meglátjuk nálam is használ-e.

(#143004) hangyász2 válasza DS39 (#143002) üzenetére


hangyász2
aktív tag

A Google Fotók és YT is csinálja. ADB-vel kell uninstallálni, akkor biztosan nem fogja. Keress rá a topik keresőjében.

[ Szerkesztve ]

(#143005) crok válasza DS39 (#143003) üzenetére


crok
Topikgazda

Pont akartam kérdezni hogy hogy tiltottad le. ADB-vel pm uninstall -k --user 0 [csomagnév] után nehezen tudom azért elképzelni hogy valami visszahúzza. Ja, milyen telefon, milyen ROM?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#143006) hangyász2 válasza crok (#143005) üzenetére


hangyász2
aktív tag

Pl. EMUI 10-en több ismerősnek és nekem is csinálja.

(#143007) #40047616 válasza DS39 (#143000) üzenetére


#40047616
törölt tag

Erre én is kiváncsi lennék a google zene, filmek és a chrome és a fotók letiltása után. Nem kellenek, letiltom őket és egy idő után mégis aktívak lesznek. :W Had döntsem már el hogy kell e vagy nem. Ha letiltom őket akkor maradjanak is úgy ha már törölni nem lehet. Hangyász2: nekem is emui/android 10.

[ Szerkesztve ]

(#143008) DS39 válasza crok (#143005) üzenetére


DS39
nagyúr

simán a felületen a letiltás gombbal, nem "parancssorból".

P Smart 2019, EMUI 9.1 (Android 9)

(#143009) crok válasza DS39 (#143008) üzenetére


crok
Topikgazda

Az tulajdonképp sima pm disable.
adb shell pm uninstall -k --user 0 com.google.android.apps.tachyon - esetleg ki tudod próbálni?
Esetleg tudsz nekem egy teljes kimenetet adni (nem screenshot-ot) erről?
adb shell pm list packages -f
Ha Win-t használsz akkor egyből vágólapra is mehet a kimenet így:
adb shell pm list packages -f | clip
..utána beillesztheted a listát egyből ide vagy notepad-be pl.

De hogy pont EMUI-n húz vissza valami egy Google alkalmazást..? Fura..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#143010) hangyász2 válasza crok (#143009) üzenetére


hangyász2
aktív tag

Nekem így jó lett azóta is, talán rosszul fogalmaztam utoljára.
Sima letiltással engedélyezi a rendszer újra. ADB-vel nem tudja visszahozni természetesen, ha bárkit megkavartam volna.

[ Szerkesztve ]

(#143011) WhiteWalker válasza DS39 (#143008) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Az nem ér semmit.
Csak ADB!!!!! alól megy a tiltás.

Én személy szerint örülök , hogy nem lesz Google lepra a Huawei készülékeken a jövőben :C

(#143012) DrBubo77 válasza WhiteWalker (#143011) üzenetére


DrBubo77
addikt

Szerintem a Huawei sem lesz jobb. Csak ott a kínai államhoz futnak be az adataid. :D

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#143013) #40047616 válasza DrBubo77 (#143012) üzenetére


#40047616
törölt tag

Erre van akármi bizonyíték a találgatáson kívül? Pl az apple-ról most derült ki hogy hozzáférhetnek bárki helyadataihoz úgy is hogy at user nem engedélyezi. Erre az apple azt mondta hogy ez nem gond. cikk Linkelj légyszi olyat hogy a huawei appok kémkednek. Köszi

[ Szerkesztve ]

(#143014) szabi__memo válasza #40047616 (#143013) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Neked ehhez bizonyíték kell? Komoly

(#143015) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem szükséges ebbe az irányba (ki kémkedik, ki nem) elvinni a topikot.
Köszi.

Samsung Galaxy A54

(#143019) Tökimanó válasza Viktor0610 (#142998) üzenetére


Tökimanó
senior tag

Persze , ez rendben is van. A sűrűn használtat elmenti . Amit példaként kiraktam az csak egy lehetőség egyes szavak mentésére. De nem is ez érdekel. Én a teljes szótár mentésére vagyok kíváncsi. Mert pl. ha új telefont veszek, arra is felrakom a gboardot. De a régi telefonon lévő gboardba mentett szavak nem lesznek benne. Vagy ami még rosszabb, elromlik a telefon akkor még kimásolni sem tudom a mentett szavakat. Azért érdekel hogy felhőbe vagy bárhová lehet e menteni a szótárt, ahonnan valami módon az új gboardba is be lehet rakni.

(#143024) hangyász2


hangyász2
aktív tag

Kicsit megtörjem a kialakuló felesleges vitát, én kíváncsiságból feltettem a HMS Core bétát, ahol lehet alkalmazásokat tesztelni egy másik appból indítva. Egyelőre valami fizetős lottó volt csak úgyhogy leszedtem. Majd kicsit később bepróbálom újra, hátha. Kicsit bonyolultnak hangzik, nekem annak is tűnt elsőre.

(#143025) WhiteWalker válasza DrBubo77 (#143012) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Én csak az előre telepített és automatikusan agresszíven frissülő felesleges Google appokat gondoltam.

Az hogy az adataim kinek adom oda , nekem mindegy

(#143026) Tökimanó válasza SzabóTamàs90 (#143017) üzenetére


Tökimanó
senior tag

Mikor beírok egy szót amit nem ismer, aláhúzza. Úgy mintha helyesírási hiba lenne. Ilyenkor ha ráböksz a szót kiemeli pirossal. Ott van a két lehetőség is,mentés szótárba vagy törlés.

(#143028) Viktor0610 válasza SzabóTamàs90 (#143027) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A Gboard beállításaiban ki-bekapcsolható.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#143029) Viktor0610 válasza Viktor0610 (#143015) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Kértem valamit. Nem viccből!
NE folytassátok!
:(((

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#143030) Tökimanó válasza SzabóTamàs90 (#143027) üzenetére


Tökimanó
senior tag

Valóban. Ezt eddig nem vettem észre. Próbáltam most más fórumban is, ott sem működik. Gmailben, Facebookon, Messengeren ,jegyzetben ,úgy van ahogy írtam. Érdekes. Nem értem mi alapján működik egyik helyen és miért nem a másikon.
Ezt a verziót használom.

[ Szerkesztve ]

(#143031) #30610944


#30610944
törölt tag

Ilyen hibauzenettel talalkozott mar valaki mikor frissit fdroid-ban?

(#143032) Viktor0610 válasza #30610944 (#143031) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ha jól értem, minden szerverük lehalt.
Próbáld meg később.

Samsung Galaxy A54

(#143033) #30610944 válasza Viktor0610 (#143032) üzenetére


#30610944
törölt tag

Hm,
Okes koszi
:R

(#143036) kovacsit válasza Dr.NX (#142928) üzenetére


kovacsit
tag

Köszi, ez kezdő lépésnek jó lesz, bár ennél sokkal egyszerűbb SW-t keresek (nem kell beépítet böngésző, stb csak ossza ketté a képernyőt)... Ilyenre gondolok (ez csak egy példa egy régi android felülettel...): Screenshot Image

Ezt itt találtam: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.frma.sbsp&hl=en_US

Ugyan fizetős, (ez nem volna baj) viszont nincsenek túl jó értékelései...

[ Szerkesztve ]

Plz telefonon keress... !! Telefonszám az extra adatoknál...

(#143037) Somatom válasza SzabóTamàs90 (#143035) üzenetére


Somatom
veterán

Basszus! Nem használok Gboardot, ezért csak most esett le a tantusz, hogy erről mintha olvastam volna. Elvileg ott a letölthető apk is hozzá.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#143039) Atos23 válasza crok (#142941) üzenetére


Atos23
senior tag

Szia,

volt egy kérdésem az akkus alkalmazásokkal kapcsolatban, amit jól megválaszoltál. :)

Eszembe jutott, hogy Aliexpressről rendeltem egy USB eszközt, ami kiszámolja, mennyi feszülség és áram megy át az USB porton, illetve így kiszámolja mAh-ban is az átfolyt mennyiséget.

Az akku által felvett töltési kapacitásból ezzel a módszerrel jobban lehet következtetni az akku egészségi állapotára, mint a szoftveres saccolásokkal?

(#143040) svgyula válasza WhiteWalker (#143011) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Most jött egy rendszerfrissítés 9.1-ről 10-re és úgy néz ki nem rakta vissza a kugli szemeteket amit letiltottam az ADB-n keresztül! Na ez már egy jó pont! Igaz a "frissítés" :D kiadási dátuma 2019.12.01.! Jó sokáig köröztek a bitek mire ideértek. :D

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#143041) crok válasza Atos23 (#143039) üzenetére


crok
Topikgazda

A helyzet ezzel a kütyüvel is pontosan ugyanaz: annyira lehet pontos mint amennyire a felhasznált chip-ek és egyéb alkatrészek. Van ilyenem nekem is, az elve szerintem is jó de én azért egy Alis dologra nem bíznám rá magamat, a készülékek belső mérő mechanizmusa (Coulomb counting) legalább a gyártó szerint hitelesített (feltételezve, hogy eredeti az akku). Itt egy tipikus IC leírása hozzá + egy részletesebb leírás.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#143042) junior11 válasza SzabóTamàs90 (#143021) üzenetére


junior11
veterán

Így tudom én is, viszont akkor aki telefont vált és felrakja a Gboard-ot, kezdhet mindent újból? Swiftkey-en ilyen nincs, sőt, nálam már jobb, mint a Gboard. Gyorsan, hamarább tanul, pontosabb szavakat kínál fel, szinkronizál, inkognitó mód, és mintha fürgébb lenne a reakciója is.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#143043) Foose válasza junior11 (#143042) üzenetére


Foose
addikt

Én anno 55ft-os karácsonyi akcióban vettem meg a Swiftkey-t,azóta sokszor próbáltam használni,de mindig marad a Gboard. Most a legutóbbi Swiftkey frissítés egész jó lett,flow-al ha írok tűrhetően felismer,az előző verzió csak akkor működött nekem normálisan ha lassan írtam. Viszont még mindig sokszor nem ismeri fel a beírt szót,illetve mást ír be. Érdekes. Így aztán megint marad a Gboard.

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#143044) junior11 válasza Foose (#143043) üzenetére


junior11
veterán

Én nem flow-val írok, de meglepően pontosan, jól ír, és kínálja fel a szavakat. Pár napja felraktam a másodlagos telefonra ismét a Gboard-ot, kíváncsi voltam, milyen jelenleg, most azt használom, de arra lennék kíváncsi amit írtam, akik ezt használják, és mondjuk újra kell telepíteni, vagy elromlik a telefon, új telefon esetén mindent kezdenek újból ha nem szinkronizál felhőbe, mint a Swiftkey? Régebben sokáig a Gboard-ot használtam, és volt is a beállításokban szinkronizációs lehetőség, de most ha újratelepíteném, kezdhetném tanítani újból.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#143045) Foose válasza junior11 (#143044) üzenetére


Foose
addikt

Asszem a problémádra megoldás lehet egy korábbi verziós Gboard,amiben még volt szinkron,telepít,szinkronizál,majd frissít a jelenlegi verzióra.

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#143046) junior11 válasza Foose (#143045) üzenetére


junior11
veterán

Tehát aki simán a legújabbat rakja fel az áruházból, mókolás nélkül ez nem lehetséges. Nem is értem Gugliék ezt hogy gondolták, mert amúgy szintén jó billentyűzet.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#143047) bigrock válasza junior11 (#143046) üzenetére


bigrock
addikt

Úgy, hogy szimplán egy tróger banda.
Amúgy mi a különbség a stock Gboard és a Gboard beta között?

(#143048) Foose válasza junior11 (#143046) üzenetére


Foose
addikt

Én sem értem,én is használtam a szinkront. :(((

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#143049) junior11 válasza bigrock (#143047) üzenetére


junior11
veterán

A béta verziót még nem használtam.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#143050) HoldfenyLuna válasza junior11 (#143042) üzenetére


HoldfenyLuna
aktív tag

A Gboardban én csak szótár exportálás opciót találtam. Én maradok egyelőre Swiftkey mellett. Van benne egy téma,amit rég használok, írásjel után nemcsak idegen nyelven tesz autó szóközt, és nincs ott minden létező ékezetes karakter,ami nem kell. Nem akarom lerik@zni,de fentiek miatt nekem a másik inkább bejön.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.