Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#154801) mizoli válasza seger (#154800) üzenetére


mizoli
addikt

A kísérleti funkciókban be lehet kapcsolni a videohívást, ha a szolgáltató és a telefon is támogatja.
Nem próbáltam, videóhívást Signalon intézek.

(#154802) kaciokos válasza crok (#154798) üzenetére


kaciokos
őstag

Köszi szépen, szorgalmasan elolvastam a cikket is. :)

(#154803) efi99 válasza kaciokos (#154797) üzenetére


efi99
senior tag

3C Battery monitor is megér egy próbát. Szuper widgetjei is vannak.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#154804) efi99 válasza HoTaZo (#154796) üzenetére


efi99
senior tag

Nincs ilyen?

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#154805) seger válasza mizoli (#154801) üzenetére


seger
addikt

Bekapcsoltam, de semmit nem vettem észre

(#154806) Fall-N válasza crok (#154798) üzenetére


Fall-N
veterán

Köszi a tippet meg is vettem most. Kíváncsi leszek, hogy mit mutat pár nap múlva.

(#154807) HoTaZo válasza efi99 (#154804) üzenetére


HoTaZo
őstag

Most már megvan. A kész widgetnél kerestem.
Nekem az Alapértelmezett van beállítva, viszont a Frissítés a képernyő kikapc...-nál be van kapcsolva és a Prefer editor on start ki van kapcsolva.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#154808) mizoli válasza seger (#154805) üzenetére


mizoli
addikt

Nyilván hívásnál lehetne használni.

(#154809) seger válasza mizoli (#154808) üzenetére


seger
addikt

Mi11-et vettem, és ott alapból benne van a tárcsázóba, és hívás közben is át lehet váltani videohívásra. Ez tetszett meg.

De itt bekapcsolás után sem látok rá opciót. Hívás közben sem

[ Szerkesztve ]

(#154810) SunMount3r válasza SunMount3r (#154618) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Visszatérve ide (sajnos muszáj). Valami mégsem stimmel. Ugye Total Commander-el másolom az SFTP plugin-al a file-okat a Tablet-re, amin ez az SFTP server van fent, de sok file nevében (pl. PDF-ek és DOC-ok), amik eredetileg magyar ékezetesek, a másolás után a Teblet-en kriksz-kraksz karakteresek lesznek. Próbáltam átállítani a TC-ben a System-et UNIX-ra és a kódolást UFI-re, vagy Eastern European-ra, de nem segített. A Server progiban semmi erre vonatkozó beállítás nincsen, akkor most mi lehet a gond, hogyan tovább? Mert ez így biztos nem lesz jó nekem.

[ Szerkesztve ]

(#154811) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Asszony a Redmi Note 8T-jén nem tud gmail csatolmányt megnyitni, letölteni vagy küldött levél esetén csatolni semmit.
Illetve tud, csak nem történik semmi...

Rendszeralkalmazások között töröltem a 2 "letöltés" app adatait (kényszerített leállítás opció nincs), de nem segített.
Ötletek?

#?*@&!

(#154812) Viktor0610 válasza zeon.hu (#154811) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Kapcsoljátok vissza a MIUI optimalizációt. ;)

Samsung Galaxy A54

(#154813) zeon.hu válasza Viktor0610 (#154812) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Ok.
De csak nála nem működik, mindenki másnál jó a családban (mindeniknél ki van kapcsolva :D ).
Lányomnak is ugyanilyen telefonja van.

#?*@&!

(#154814) WhiteWalker válasza WhiteWalker (#154768) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Erre valaki? :U

(#154815) Viktor0610 válasza zeon.hu (#154813) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem ez MIUI/droid/Gmail-verziótól is függhet.
Vagy csak a Xiaomi-együttható. ;]

Samsung Galaxy A54

(#154816) zeon.hu válasza Viktor0610 (#154815) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

A két telefonon minden verzió egyezik, megnéztem.
(Nyilván a 9 Pro és nálam a Max 3 más. Nálam pl még augusztusi a gmail, mert akkor voltak vele értesítési gondok.)

#?*@&!

(#154817) crok válasza WhiteWalker (#154768) üzenetére


crok
Topikgazda

Az a baj hogy amit akarsz az max. Xposed-al (LSPosed + XprivacyLua) tudnám elképzelni hogy megoldható mert ha API szinten engedted akkor ott már máshogy nem lehet belenyúlni..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#154818) Viktor0610 válasza zeon.hu (#154816) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

De megpróbálod, mi van, ha visszakapcsoljátok? ;]
99%, hogy ez a baj. Abból kiindulva, hogy nem tudtok fáljt csatolni.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#154819) crok válasza zeon.hu (#154816) üzenetére


crok
Topikgazda

Előjött már párszor 99% hasonló eset.. itt is, Xiaomi készülékek topikjaiban is, MIUI topikban is..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#154820) Viktor0610 válasza crok (#154819) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

De abban igaza van, hogy kétkedik, ha két telefonon az egyik OK, a másik nem, és mindkettő esetében kikapcsolt a MIUI optimalizáció.

Az ilyenek miatt imádom a MIUI-t. :DDD

Samsung Galaxy A54

(#154821) zeon.hu válasza Viktor0610 (#154818) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Ok, de akkor a Vanced frissítés ugrik, mert tuti nem fogja megint az összes alkalmazás engedélyét állítgatni... :D

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#154822) efi99 válasza HoTaZo (#154807) üzenetére


efi99
senior tag

Hát, sötét képernyőn nem frissítgetem, mert nincs mit nézni, bár kétségtelen, hogy akkor nagyobb eséllyel vár feloldva a helyes érték, a másik kapcsoló meg ugye nem befolyásol semmit.
Nekem is alapértelmezetten van, megtennéd, hogy rápróbálsz arra, hogy mi van 5 mp-es frissítéssel (nyilván mozgásban lehetne tesztelni és egy olyan paraméterrel, ami gyorsan változik pl sebesség vagy pontos koordináta).
Végül is frissítget most, de olyan lusta formán, közvetlenül feloldás után talán jó is, de ha fel van oldva hosszan, menet közben biztos, hogy többet vagyok 1 percnél olyan helyen, ahol már egyértelműen váltania kéne (lakott terület pl), mégis hosszú percek után teszi meg, pedig adatkapcsolat is van.
Nem értem miért olyan nehéz ezt elegánsan megoldani, egy végletekig lecsupaszított navigáció is tudná, hiszen azok 1 mp-ként olvasnak, itt miért nem lehet szépen csöndben hiba nélkül egy beállított időközben ciklikusan lekérni és átfordítani településre? Sőt mi több, ha lenne offline térképe is, akkor adatkapcsolat sem kéne ehhez.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#154823) efi99 válasza seger (#154805) üzenetére


efi99
senior tag

Annyi változik, hogy a neveknél megjelennek (választhatóak) a telepített videohívó alkalmazások ikonjai is, de újabb választható gomb valóban nincs a gombrácshoz.
Megpróbálhatod kérni a fejlesztőtől a fórumán, bár nem erőssége a válaszolás, az új sztringek miatt is mindig rágni kell a fülét, hogy tegye be a fordítóba. (most is van benne vagy 5-10 lefordítatlan régóta emiatt)

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#154824) no1r válasza no1r (#154328) üzenetére


no1r
őstag

erre senkinek sincs ötlete? tippje? trükkje?

a gúny a győztesek kiváltsága - https://www.instagram.com/nimrodnyul/

(#154825) HoTaZo válasza efi99 (#154822) üzenetére


HoTaZo
őstag

Csak azért jeleztem, hogy ezeken a beállításokon van, mert nem állítottam át, mivel azt se tudtam, hogy lehet.
Persze, szívesen rápróbálok, csak azt is áruld el kérlek, hogy ezt melyik beállítással (ne feledd, jópár vagonnal előttem vagy a droidok használati, beállítási képességének vonatán! :) )

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#154826) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Van olyan alkalmazás/egyéb megoldás, amivel egyszerre tudok nagyon sok alkalmazást Play-ből feltelepíteni? SwiftBackup és társai nem játszanak, mert mentésem nincs, új telefonra szeretnék sorbaállítani 178db app feltelepítését. Egyszer már eljátszottam telefonon egyenként rákeresve Play-en és telepítést indítva, nem volt élvezetes. Jó lenne ha a listát előre össze tudnám állítani (akár PC-n, az még könnyebb lenne), aztán ez alapján indítani a telepítést.

4 8 15 16 23 42

(#154827) gezatata válasza tonyrulez (#154826) üzenetére


gezatata
aktív tag

Szia!
Én a titanium backup pro-t használom újra telepítésnél.

Egy hóember kérdezi a másiktól: Szerinted ki készített minket? Válaszul a másik: Senki. █ Az Isten szeretet, és aki kitart a szeretetben, az az Istenben marad, s az Isten is benne marad.

(#154828) szemy94


szemy94
senior tag

Üdv!
Office app-ban szerkesztgettem napi szinten 1 táblázatot, tegnap este még jó volt, ma reggelre 0 byte méretű lett, felhőbe nem volt mentve, az office androidon csinál valami mentést, vagy elfelejthetem?

Mi13T, S9, S10 Lite, xBox One S 1TB

(#154829) seger válasza tonyrulez (#154826) üzenetére


seger
addikt

Play árúházban ott van minden ami valaha telepítve volt a fiókba. Kipipálod ami kell és telepíti mindet

(#154830) Dr.NX válasza tonyrulez (#154826) üzenetére


Dr.NX
addikt

Google Play Store / Manage apps & device / Manage fül / Installed nézetet átváltani Uninstalled nézetbe

Elfogadom a sütiket.

(#154831) mobilizmo válasza tonyrulez (#154826) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

Ez valami hasonlót tud: Apk installer.
Rossz hír neked, hogy egyszer meg kell csinálni manuálisan.
Egyébként szerintem van értelme ilyenkor végig nyálazni mindent, mert az emberek többsége hajlamos minden appot (is) berántani, aztán soha az életben nem használni.

[ Szerkesztve ]

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#154832) efi99 válasza HoTaZo (#154825) üzenetére


efi99
senior tag

A 154804 szerinti kép: Frissítési mód, ott a legalsó az 1 mp-es. Tesztelés után kapcsold vissza a felsőre, mert hosszú távon sokat fogyaszthat.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#154833) cidalain válasza tonyrulez (#154826) üzenetére


cidalain
veterán

178 darabb app? az nem semmi, és napi szintű használatban is van ennyi? ehhez már külön kereső kellene hogy melyik is az az app, ami eztmegazt csinálja, nem jut eszembe a neve :)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#154834) WhiteWalker válasza crok (#154817) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Értem , köszi.
:RAkkor marad a manuális engedély kapcsolgatás.
Nem életbe vágó , mert csak pár alkalomról lenne szó , csak gondoltam megoldható másképp.

(#154835) svgyula válasza cidalain (#154833) üzenetére


svgyula
addikt

A fenéket! Túl gyors a telefon valamivel le kell lassítani :)) Egyszerű használattal meg soha nem omlik össze a rendszer és nem lehet sirdogálni :D

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#154836) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Az F-Secure Chrome böngésző alatt véd az adathalász oldalak ellen?

(#154837) punky10 válasza cidalain (#154833) üzenetére


punky10
addikt

Nekem is 100 felett van a telepített alkalmazások száma.Telefonról telefonra viszem a már megszokott,vagy már egyszer használt appokat.
Erre jó példa a Madárhatározó.A mostani telómon még egyszer sem indítottam el,de rátelepítettem.Mert tuti akkor lenne rá szükségem,amikor nincs,vagy nagyon gyenge a NET.Erre már volt példa...Igaz,abba sem haltam volna bele,ha nem tudom felismerni az adott énekesmadarat... :)
De ha adott a lehetőség,használjuk ki.A telóm 8/256-os,nem ettől fog belassulni.. :)

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#154838) Aurig@


Aurig@
őstag

Üdv.!
Ha rá venném magam az esetleges telefonnal történő fizetésre /ami elég ritka dolog lenne/, mi kell(ene) hozzá? Simple használatban van és aktívan használom is. Biztonsági oldalról szükség van bármire is?
Köszönöm

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#154839) F.E.K.. válasza cidalain (#154833) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Most ránéztem kíváncsiságból a telefonomra... 282 app :B

(sok-sok telefon váltáson keresztül hordozott cuccok. Nyilván messze nincs mind használatban, de azért jellemzően tudom mi mire való ha kell. Elférni elfér, ha nem fut akkor erőforrást se foglal )

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#154840) SunMount3r válasza SunMount3r (#154810) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Sorry, de akkor aki ezt ajánlotta és/vagy ezt használja itt, akkor neki nem jelentkezik ez a kriksz-kraksz karakteres malőr a másolás során? Mert pl. akkor a Total Commander SFTP Plugin-ban / beállításaiban kel keresnem a hibát és nem a Server app-ban... Mert akkor megyek át oda.

(#154841) tonyrulez válasza gezatata (#154827) üzenetére


tonyrulez
őstag

Nem szeretnék mentegetni, nekem elegendő a tiszta telepítés Play-ből.

#154829 seger #154830 Dr.NX: Ott viszont elég rendezetlenül vannak, hiába teszem akár időrendi sorrendbe is. Aztán ha végigpipálom tuti kihagyok valamit.

#154831 mobilizmo: Ez szintén backup-ból tudja visszaállítani, de nem akarom lementeni.

#154833 cidalain: Nekem sem, gyors összeszámoltam, ezért van a launcherben kint szépen kategorizálva 15db mappában 97db app, plusz még egy tucat ami önmagában van kint. Meg sok olyan van amit nem teszek ki, mert vagy közvetetten használom (Tasker, munkaidő app, FolderSync, stb). vagy "jó ha van" de nem használom csak ha a szükség kívánja (E-Kárbejelntő, EESZT, Hello Bringás, OBD Doctor, stb).

4 8 15 16 23 42

(#154842) zeon.hu válasza F.E.K.. (#154839) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

:D

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#154843) seger válasza tonyrulez (#154841) üzenetére


seger
addikt

Tegyél rendet. Ami felesleges, töröld le a listából

(#154844) HoTaZo válasza efi99 (#154832) üzenetére


HoTaZo
őstag

Na, ránéztem arra az 1mp-es frissítésre, semmi pluszt nem adott. Kamionnal, pályán haladtam, "kiékelt" kijelzővel, nagyjából szinkronban volt a GPS-szel. De nekem nincs túl nagy elvárásom a pontosságával.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#154845) Fall-N válasza zeon.hu (#154842) üzenetére


Fall-N
veterán

Akkor le vagyok maradva. A legtöbb 350 körül volt. Mondjuk az ikoncsomagok és a kiegészítő fájlok is benne voltak.

[ Szerkesztve ]

(#154846) cidalain válasza zeon.hu (#154842) üzenetére


cidalain
veterán

Vigyázz, ez félrevezető, az alkalmazások között nálam ott van egy csomó android cucc, mint com.android.anyámkínja, meg com.miui.akármik, com.qualcom.csudatudjami ezek tényleg 100 felett vannak.
Nekem 51 van fent (meglepődtem, kevesebbre gondoltam), de ezek egy része gyári app, amit nem tudok leszedni, vagy fent van de szökőévente használom. Ok ez most az otthoni tablet. Telón azért lehet nekem is több van.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#154847) efi99 válasza HoTaZo (#154844) üzenetére


efi99
senior tag

Kösz. Akkor mint nálam (mínusz kamion)

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#154848) lovi27 válasza SunMount3r (#154840) üzenetére


lovi27
addikt

Állítsd a pluginban: Encoding (codepage) of file names: UTF-8

(#154849) zeon.hu válasza cidalain (#154846) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Ez takarítás utáni állapot, kb 50 alkalmazás ment, amit az utóbbi 6 hónapban nem használtam évagy egyszeri alkalomra kellett
Sok app kell munkához.
A valós 300 körül lehet amúgy.

#?*@&!

(#154850) Fall-N válasza cidalain (#154846) üzenetére


Fall-N
veterán

Ezt írtam én is. Rengeteg ikonpakk van nálam is telepítve, meg bizonyos alkalmazásoknak kell feloldókulcs, ilyen-olyan plugin stb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.