Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56001) petipetya válasza Bozek (#55997) üzenetére


petipetya
nagyúr

Tényleg. Fel sem tűnt, hogy nem magyar nyelven használom. Köszi. :R

katalin888: tekintsd semmisnek, amit írtam.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#56002) Bozek válasza Jim74 (#55985) üzenetére


Bozek
nagyúr

Tasker + Secure Settings és természetesen root.

(#56003) Dottore válasza Bozek (#56002) üzenetére


Dottore
addikt

Igen, a Taskert kimaradt, azzal használom én is. Viszont nálam Secure Settings nem volt jó hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#56004) Bozek válasza Dottore (#56003) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nálam működik 4.4.4-en, Xperia Z1 Compact-on. Az előbb le is teszteltem. Mondjuk bekapcsoltam a System+-ot is, de az Airplane mode a Root action-ben van.

(#56005) Dottore válasza Bozek (#56004) üzenetére


Dottore
addikt

Megnéztem én is és most megy. Nem tudom mi lehetett, igaz azóta másik rom van, talán ez, vagy valamit elnézhettem.

Szóval akkor igen, elég a Tasker és a Secure Settings, plusz root.

[ Szerkesztve ]

(#56006) quailstorm válasza w.miki (#55998) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Pedig gondolom SD-EXT parícióval használod. Nem tudom miket raktál fel, de haverommal S5830i-n nagyon sok appot fel tudtunk rá tenni így. Igaz a CM7 is sokkal kisebb helyt foglal mint a gyári.
Play-nek a baromságai igen... Uninstallálni kell root uninstallerrel mindent, kivéve play services és play áruház. Aztán ami kell, vissza playről.
Így ki lehet rakni SD_re, és nem őrzi meg két verzióját.

(#56007) w.miki válasza quailstorm (#56006) üzenetére


w.miki
veterán

csináltam SD-EXT partíciót a kártyára, link2SD elvileg oda pakolna...
De valamit elronthattam, mert alig lehet app-ot rátenni az i5800-ra, mégsincs szabad hely :F
azon gondolkodom felteszek egy OldMarket-et, hátha az segít...
de igazából tanácstalan vagyok... :U

Próbáltam az exDialer-t, igaz, hogy a program nincs 2MB, de a memóriából 15MB-ot lefog, úgyhogy az nem megoldás

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#56008) #79335424 válasza w.miki (#56007) üzenetére


#79335424
törölt tag

Manuálisan próbáltad már átrakni és visszalinkelni? Egyáltalán csatolva van az EXT partíció?

[ Szerkesztve ]

(#56009) quailstorm válasza w.miki (#56007) üzenetére


quailstorm
nagyúr

És látod is hogy fogy a hely az SD-EXT-en?

(#56010) w.miki válasza quailstorm (#56009) üzenetére


w.miki
veterán

oké, ennyire már nem értek hozzá, azt se tudom, hogyan kellene látni... vagy csatolni

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#56011) quailstorm válasza w.miki (#56010) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Magában a link2sd appban ha jól emlékszem :U leírás

[ Szerkesztve ]

(#56012) tomy86 válasza w.miki (#56010) üzenetére


tomy86
addikt

A tárhely méretét a link2sd-n belül meg tudod nézni. Menü (jobb felső sarokban függőlegesen három pont) - tárhely infó. De a DiskUsage progi is jó erre.
Az ext csatolását pedig a link2sd első indításakor kellett megtenni. Ha jól emlékszem valami olyan kérdést dob fel, hogy mit akarsz használni a linkelt fájlok tárolására (biztos nem pontosan ez a kérdés) és ott felajánlotta az sd ext2-3-4 partíciót.

[ Szerkesztve ]

(#56013) tomy86 válasza w.miki (#56010) üzenetére


tomy86
addikt

A lin2sd menüjét nézegetve megtaláltam, hogy hol tudod megnézni, hogy csatolva van-e az ext partíció. Bal felső sarokban levő menüben válaszd a "csatoló parancsfájl újraírása" menüpontot! Feldob egy ablakot, ahol látszik, hogy melyik partíció van csatolva és tudsz másikat is választani, ha nem az ext van kiválasztva.

(#56014) Bozek


Bozek
nagyúr

Akciós a Field Recorder. Eddig az ASR-t használtam, de ennek van egy olyan funkciója, amit semmi másban nem találtam meg. Ha csend van, szünetelteti a felvétel, így nem lesznek benne felesleges üresjáratok. WAV-ba vesz fel, tehát a minőség is rendben van szerintem és a hangerővel sincs probléma, még a suttogást is vissza lehet hallgatni normálisan.

(#56015) #79335424 válasza Bozek (#56014) üzenetére


#79335424
törölt tag

Android alkalmazás viszonylatban nem olcsó. Lehet állítani a hangerő küszöbértékét a felvétel indításához? Vagyis, hogy csak egy szint felett induljon el a rögzítés és álljon le, ha X másodpercig szint alá megy.

(#56016) Troy.


Troy.
addikt

Hello!

Legutóbbi frissítés óta profilokat is létre lehet hozni a Smart App Lock (App Protector)-ban.

.

(#56017) Jim74 válasza Dottore (#56000) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm a választ. JB alatt root nélkül is ment az LG F6 készülékemen. Frissitettem KK-ra és azóta nem megy. Tasker nekem túl bonyolult és root sincs még az F6 KK--ra.

(#56018) #79335424


#79335424
törölt tag

Egyre jobban gyűlölöm a KitKatet, pedig én JB -t használok. A TubeMate -nek külön mappája van az extSD -n. Most frissítettem, de a teló tárhelyére adta a mappát. Gondoltam, megmutatom neki, hogy mit használjon, ha már magától nem talált rá. De nem enged /storage/sdcard0 fölé lépni. Nekem viszont az extSDcard az sdcard0 mellé van csatolva, nem alá. Ha manuálisan akarok új mappát létrehozni és megadom az elérési utat, akkor szerinte nem írható. Persze ellenőriztem RootExplorerrel és naná, hogy írható. Más is tapasztalt ilyet? Ok, hogy KK kompatibilis, de JB -n miért nem használhatok külső SD -t?

(#56019) Dottore válasza Jim74 (#56017) üzenetére


Dottore
addikt

Nincs mit. Érdekes, hogy JB alatt működött root nélkül, mert gyakorlatilag az nem lehet. A helyedben visszamennék JB-re és megbarátkoznék a Taskerrel. Nagy szerelem lenne belőle, hidd el. :)

[ Szerkesztve ]

(#56020) ollie válasza Jim74 (#56017) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

KitKattel mindenképpen kell root a repülő mód kapcsolásához, tök mindegy, milyen programot használsz (kivéve persze a kézi állítást).

***

(#56021) Bozek válasza #79335424 (#56015) üzenetére


Bozek
nagyúr

Persze, ezeket mind lehet benne állítani, bár először nem volt egyszerű megtalálni. Kipróbáltam, még a suttogást is jól felveszi, viszont amikor csendben maradtam, szüneteltette a felvételt.
Az igaz, hogy nem olcsó, de most legalább akciós. Inkább ilyen alkalmazásokra költök, amiknek van értelme, mint felesleges baromságokra. Újságíróként főleg hasznos. :)

[ Szerkesztve ]

(#56022) #79335424 válasza Bozek (#56021) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszi! Ez így jól hangzik. Főleg, ha waw -ban rögzít. Könnyen megszaladhat a fájlméret, ha fölöslegesen elindul a rögzítés. Ezt az elő/utórögzítést nem értem. Gondolom, hogy ehhez folyamatosan kell a háttérben futnia, különben nem tudna pufferelni a későbbi mentéshez.
Ami az árat illeti, csak viszonyításként írtam, de egyébként teljesen egyetértek. Főleg, ha újságíró vagy. Laptulajdonosként tudom, hogy mennyire fontos egy újságírónak. :D

[ Szerkesztve ]

(#56023) LonGleY válasza Bozek (#56021) üzenetére


LonGleY
veterán

Szerintem a szüneteltetésnél jobb az, ha mp3-ba konvertál közvetlenül (pl. ez, ráadásul fele annyiba kerül nem akciósan). Én a telefonon készült wav és a 320-as mp3 felvételek között már nem vettem észre különbséget, de méretben azért van...

[ Szerkesztve ]

(#56024) Bozek válasza LonGleY (#56023) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ez meg akár WAV-ba, MP4-be, OGG-ba, FLAC-be, 3GP-be, AAC-be és AMR-be is rögzít (igaz, MP3-ba nem) és 400 Ft-ba kerül. Attól, mert Neked nem kell a szüneteltetés, másnak még lehet, hogy szüksége van rá.

Egyébként a Field Recorder nem csak ebben tud többet az általad említettnél, hanem akár a túlvezérlést is meg lehet szüntetni vele felvétel közben.

(#56025) LonGleY válasza Bozek (#56024) üzenetére


LonGleY
veterán

Köszi, elraktam őket az ajánlottak közé a megfelelő kategóriába.

(#56026) w.miki válasza tomy86 (#56013) üzenetére


w.miki
veterán

tesómé a telefon, csak most tudom megnézni.
Link2SD elindítottam, nekem kissé zavaros a menüje, de a Tárhely Info szerint a 8 GB-os SD kártyán van egy 512MB-os ext2 (2.) partíció, és azt használja is, 40MB használt, üres 417MB
De a Belső (Data) tárhely (gondolom ez a telefon) 202MB-ből 172MB használt, és csak 30MB szabad.
Pedig már alig van program ezen a kis Galaxy3-n. Tényleg csak ami CM7-el felment, és a DW tárcsázó :F

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#56027) #79335424 válasza w.miki (#56026) üzenetére


#79335424
törölt tag

RootExplorered van?

(#56028) w.miki válasza #79335424 (#56027) üzenetére


w.miki
veterán

Van... már a Root Uninstaller-t is feltettem, de csak a GMAIL-t mertem letörölni (3MB), mást egyelőre nem piszkáltam... de még mindig nincs helyem :(

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#56029) #79335424 válasza w.miki (#56028) üzenetére


#79335424
törölt tag

Akkor keress egy felhasználói alkalmazást, ami sok helyet foglal!
1. Állítsd le az alkalmazást (alkalmazáskezelő) és töröld a gyorsítótárját!
2. Menj a /data/data mappába és keresd meg a kiválasztott alkalmazás mappáját!
3. Másold át a mappát (a tartalmával együtt) arra a külső, EXT partícióra!
4. Ha átmásolta, akkor töröld az eredeti mappát!
5. Root explorerrel állj vissza az EXT -en a mappára és nyomj rá hosszan.
6. Ha jól emlékszem, akkor felugró ablakban az utolsó menüpont a "Link to this folder". Bökj rá!
7. Navigálj vissza a /data/data könyvtárba és bökj rá a "create link" feliratra
Ezzel ugyanazt csináltad, mint amit a Link2SD -nek kellett volna. Ha bármilyen hibaüzenetet kapsz, na ott a bibi. Ha nincs semmi hiba, akkor már tudod a módszert.

[ Szerkesztve ]

(#56030) dlaj


dlaj
őstag

Sziasztok!
Tud valaki olyan pc-s és/vagy androidos alkalmazást aminek használatával a telefont a pc-vel kábellel összekötve, a telefon meghajtóit látom a pc-n a total commanderben?

(#56031) Illusion1010


Illusion1010
senior tag

Ingyenes ma az Amazonon a Photo Suite 3: [link]

(#56032) dlaj válasza Illusion1010 (#56031) üzenetére


dlaj
őstag

Lehet, hogy nem véletlen. Elég halvány értékelése van.

(#56033) norbert1998


norbert1998
veterán

üdv!
egy olyan kérdésem lenne, hogy létezik olyan alkalmazás, amelyegy zenelejátszó de van benne zenefelismerés alapján feliratmegtekintő?
a sony gyári romjain a lyrics music extenion volt ilyen, de sajnos cm11-re csak mókolással tudom összepárosítani a walkamnnel

előre is köszi! :R ;)

(#56034) #79335424 válasza norbert1998 (#56033) üzenetére


#79335424
törölt tag

Realtime szinkronra gondolsz, mint egy Karaoke? Régebben csináltam ilyet. A Soundhund -ban volt ilyen feature, de csak online kapcsolattal és csak az USA -ban működött. Szóval először el kellett hitetnem, hogy odaát vagyok (fake GPS, VPN). De úgy már működött (már amikor felismerte a számot és talált hozzá szöveget). Talán azóta bővültek a lehetőségek.

[ Szerkesztve ]

(#56035) Illusion1010 válasza dlaj (#56032) üzenetére


Illusion1010
senior tag

De csak az Amazonon, a Playen nem olyan rossz.

(#56030) dlaj

TC ADB Plugin [link]
Android Commander : [link]

[ Szerkesztve ]

(#56036) rootkiller válasza w.miki (#55998) üzenetére


rootkiller
őstag

Nem lehet hogy amíg nem az éppen legfrisebb Play fut addig nem enged semmit se leszedni, csak miután frissült?

Artengo TR 990 Pro

(#56037) dlaj válasza Illusion1010 (#56035) üzenetére


dlaj
őstag

Köszi szépen, már nézem is!

(#56038) dlaj


dlaj
őstag

Lenne még egy kérdésem, hátha erre is tud valaki valamit: létezik már olyan alkalmazás, ami az LG telefonok kopogtatós képernyőfeloldásához hasonlatos? Természetesen root után gondoltam.

(#56039) air válasza dlaj (#56038) üzenetére


air
nagyúr

Nem, mert kernel szinten kell támogatni.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#56040) beg válasza dlaj (#56038) üzenetére


beg
veterán

Ez hasonló. Xposed framework felrakása után [ezt] a modult kell hozzáadnod. Csak az a bibi, hogy éber állapotban működik.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#56041) Viktor0610 válasza beg (#56040) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Amiért én nem használnám, az az, hogy csak bekapcsolt kijelzővel megy. Így túl sok értelme nincs szerintem.

Samsung Galaxy A54

(#56042) gipsztigris válasza dlaj (#56038) üzenetére


gipsztigris
addikt

Készüléktípus? Ha a készüléked alkalmas rá, akkor a TouchControl nevű app meg fogja oldani.
DE! Csak rootolt és nyitott bootloader-es készüléken működik,(már amelyiken) mert telepítés után egy módosított kernelt fog letölteni a készülékedre. Használtam Nexus4-en sokáig, nem fogyasztott sokat, egy próbát megér.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#56043) norbert1998 válasza #79335424 (#56034) üzenetére


norbert1998
veterán

Nem igazán.olyanra Gondolok, hogy amikor hallgatom a zenét, megnyomok egy gombot ,És a zene hallgatása közben látom magát a feliratot is hozzá.Mintha jutubon néznem a feliratos videókat.

(#56044) air válasza Viktor0610 (#56041) üzenetére


air
nagyúr

Most, hogy mondjátok, pár napja olvastam egy hasonló progiról, ami működik "kikapcsolt" kijelzőnél is, de csak AMOLED kijelzős készüléken lehet használni. Ugyanis igazából bekapcsolva tartja a kijelzőt, de AMOLED esetén a tiszta fekete kijelző kikapcsoltnak tűnik, és úgy is viselkedik.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#56045) w.miki válasza #79335424 (#56029) üzenetére


w.miki
veterán

na jó, hát ezt nem biztos, hogy meg tudom így csinálni
egyébként nem is tudom, mi foglal el a Data 202MB-ból 170-et? :F
A legtöbbet a Google Play Services (28MB), aztán a DWContact (8MB), de a többi alkalmazás ezeknél sokkal kisebb, összeadva szerintem nincs meg a 170MB...
Még a GMAIL volt, ami 3MB-ot foglalt, a nagyok közül, de azt leszedte a RootUninstaller
Legalábbis azon adatok alapján, amit az Alkalmazáskezelő mutat.
Van valami program, amivel pontosabban meg lehetne nézni, mi eszik meg ennyit?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#56046) dlaj


dlaj
őstag

Köszi mindenkinek a hsz-t a kopogtatós képernyő bekapcsolás témában. Ez, a bekapcsolt kijelző mellett való műkődés az, ami miatt már a NOLED-et sem használom. Még 1x THX!

(#56047) kuruczz


kuruczz
tag

Van egy TL-WR842ND routerem, amire 1T hdd van kötve. Hálózati meghajtóként prímán működik PC-n, androidon azonban nem tudom elérni. Magát a megosztott meghajtót elérem, (volume1) ebbe a mappába viszont már nem tudok belépni. Mi lehet a baj?

(#56048) #79335424 válasza w.miki (#56045) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem tudom, hogy mi ezen a bonyolult. Rendszeralkalmazásokhoz inkább ne nyúlj! Azok elvileg úgyis külön partíción vannak, nem befolyásolják a jelenleg problémás tárhelyet.
Én Titanium Backup -pal szoktam megnézni a méreteket, de fájlkezelőkben is szokott lenni ilyen méretmegállapító funkció. Titaniummal menü -> alkalmazás tárhely használatának áttekintése. Majd az alkalmazásra rábökve, a speciális funkciók (ablak balra húz) -> böngészésnél látod, hogy milyen fájljai, hol találhatók.
Fájlkezelős, Disk Usage megoldásnál fordítva kell csinálni. A /data/data mappa tartalmát kell rendezni (megnézni) méret szerint. A mappa nevéből meg valószínűleg rájössz, hogy melyik alkalmazás adatai. Sztem amit a módszerről leírtam az elég step by step. Ha úgy érzed, hogy ez alapján se megy, akkor sztem ne is kezdj ilyen átlinkelési műveletekbe, hanem vegyél egy olyan telót, amiben nagyobb a tárhely.

Norbert1998:
Ezt értem, de attól, hogy van egy feliratfájlod, honnan tudná a program, hogy melyik szövegrészt, mikor töltse be? A filmeknél ez úgy van, hogy a konkrét videófájlhoz (mert egy filmnek lehet több verziója is), egy konkrét szövegfájl tartozik. A szövegben minden egyes szóhoz/mondathoz, ami egyszerre megjelenik, tartozik egy ezred másodperc pontos be és kilépési időpont. Enélkül hogyan? Ezt egy síma lirycs nem tartalmazza.

[ Szerkesztve ]

(#56049) norbert1998 válasza #79335424 (#56048) üzenetére


norbert1998
veterán

Nem.pont ezaz, hogy nincs felirat fájl. Van a zene, játszódik, nyomok egy gombot és a neten megkeresi nekem azt, majd behúzza, mint egy diavetítést. A lyrics músic extension ezt csinálta.

(#56050) #79335424 válasza norbert1998 (#56049) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ha nincs feliratfájl, akkor semmilyen felirat sincs. Feliratfájl mindenképpen van, legfeljebb nem a készülékeden, hanem egy szerveren. Ebben csak a fájl fizikai helye a különbség, a megjelenítés módja azonos. A diavetítés lényege is az, hogy valamikor betöltjük a következő képet. De mikor? Ehhez kell a hang és a felirat szinkronja, amit írtam. Vagy úgy gondolod, hogy a dal elején megjelenik a teljes dalszöveg a képernyőn és csókolom?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.