Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#123001) Viktor0610 válasza hgabor19 (#123000) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Online-ból a Waze javasolt.

Samsung Galaxy A54

(#123002) Somatom válasza Viktor0610 (#123001) üzenetére


Somatom
veterán

Ez félreérthető. Mármint általad a Waze javasolt. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#123003) Viktor0610 válasza Somatom (#123002) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Jajjmá'. Kötekeggyé'. ;]
Akkó melyik, ha nem a Waze?

(Egyébként igazad van. :DDD )

Samsung Galaxy A54

(#123004) Somatom válasza Somatom (#123002) üzenetére


Somatom
veterán

Amelyik tud pl. sávasszisztenst is. ;]
Sztem teljesen jó a Térkép, csak ki kell kapcsolni az ilyen hülyeségeit. Még mindíg jobb egy kikapcsolható minek, mint egy nem létező funkció, ami hasznos lenne.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#123005) air válasza abridabri (#122992) üzenetére


air
nagyúr

Alkalmazással nem lehet hívást átirányítani.
A minden hívás átirányítását sem a telefonod tudja, hanem a szolgáltató.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#123006) MADcat válasza Somatom (#123004) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Térkép tudja a rendőröket is? :N

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#123007) Somatom válasza MADcat (#123006) üzenetére


Somatom
veterán

Azokat a CamSam tudja, ami widget módban bármilyen alkalmazás fölött tud futni floatingban. Úgy látom, hogy az egyik Playes screenshoton épp a Térkép fölött fut.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#123008) WhiteWalker válasza Somatom (#123004) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Nekem meg pont a Google térkép nem vált be.

(#123009) Somatom válasza WhiteWalker (#123008) üzenetére


Somatom
veterán

Ez, így nem túl hasznos infó. Miért nem?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#123010) ollie válasza abridabri (#122992) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az átirányítás mindig szolgáltatói oldalon történik. Amikor a telefonban bekapcsolod, akkor sem a telefon irányít át, hanem küld egy üzenetet a szolgáltatónak, hogy minden hívást irányítson át. Vagyis, ha a szolgáltatód támogatja azt, hogy csak néhány számot irányítson át, akkor megoldható, de ehhez persze magát a szolgáltatót kell megkérni. Persze ez sosem ingyenes.

***

(#123011) WhiteWalker válasza Somatom (#123009) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Nálam szinte mindig tévedett a végcelnel, ilyen 10-50 méter közt.
A saját hely meghatározas se volt pontos, mintha el lettem volna "csúszva" egy utcával...
Sokszor azt se tudta merre állok, csak forgott körbe az ikon...
A navigálással se voltam megelégedve, sokszor későn szólt, hogy hol kell bekanyarodni.

Lehet javult mióta használtam, ez kB 1 éve volt utoljára , de elég régóta használom a Wazet , nekem azzal sose volt semmi gondom.
De nem tudnának annyit fizetni hogy a Google térképet használjam navigációra.

De érdekelne, hogy Te miért ezt használod, vagy miért jobb, miben tud többet mint a Waze?

[ Szerkesztve ]

(#123012) axioma válasza air (#123005) üzenetére


axioma
veterán

Csak tipp. Mintha lenne olyan, hogy atiranyitas, ha nem valaszol. Ha emellett a telefonban az adott szamokra nema csongetes vagy (attol fugg, azt hogy kezeli a szolgaltato) egybol visszautasitas van, akkor lehet hogy a kivant effekt elerheto.
Reszleteket nem tudok, de egy probat megerhet. Bar nyilvan akkor az egyeb elmulasztott hivasok is atmennek, kerdes az adott szituban ez problema-e.

(#123013) axioma válasza WhiteWalker (#123011) üzenetére


axioma
veterán

Milyen keszulek? Ha nincs benne iranytu es gyengebb a gps akkor tok mind1, milyen navi alkalmazassal nezed, rossz lesz. (Pl. paromnak volt THL w100, az muvelt ilyeneket, aztan telefonvaltas utan jo lett.)

(#123014) WhiteWalker válasza axioma (#123013) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Tök mindegy melyik volt.
(S3, Nexus5, IPhone 6, Redmi Note3 pro)

(#123015) kuksa90 válasza Somatom (#123007) üzenetére


kuksa90
őstag

Köszi a tippet - mindjárt meg is vettem a pro-t. Ha valaki megtanítaná magyarul, na az már a kánaán lenne. :)

mikamaka: a Waze egy külön állatfaj. Nekem már három bejáratott accountomat nyelt el az "internet feneketlen bugyrában" - mintha olyan rohadt humoros lenne, hogy kezdhetem elölről. Hogy rohadna meg.

[ Szerkesztve ]

»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#123016) hgabor19 válasza Somatom (#123007) üzenetére


hgabor19
aktív tag

Ez a CamSam amúgy radar jelzés terén naprakészebb mint a Waze?

Ja és amúgy a Waze nincs bekötve az izraeli állami szervekhez? :) :)

(#123017) kaciokos válasza WhiteWalker (#123011) üzenetére


kaciokos
őstag

Nekem útvonaltervezésben vannak gondjaim mindkettővel. A Waze képes a legsz@rosabb kis utcába is bevinni, hogy spóroljon 30 másodpercet a menetidőn (és közben elvesztek 2 percet, mert a forgalom miatt nem tudok a kis utcából kikanyarodni), a Google Maps meg a múltkor nem akart levinni az autópályáról, ahol förtelmes nagy dugó volt, ha kézzel átterveztem az adott szakaszt mellékútra, még az ő bevallása szerint is 40 percet spóroltam. Mondjuk mindez indulás előtt volt, szóval elképzelhető, hogy ha tényleg navigálok vele, akkor azért levitt volna a pályáról, de ez csak utólag jutott eszembe.

(#123018) polonic válasza kaciokos (#123017) üzenetére


polonic
félisten

Én tapasztaltam azt, hogy a gugli térkép navigálás közben kikerültette velem az autópályán lévő dugót. Mondjuk eddig egyszer volt ilyen. Nem tudom, hogy konzisztens a működése.

(#123019) axioma válasza kaciokos (#123017) üzenetére


axioma
veterán

Erdekes, nekem waze-val pont ellenkezo tapasztalatom van: sokszor akkor is ragaszkodik a fouthoz, amikor masik iranyban rovidebb/gyorsabb. Peldaul egy idoben az eszak-budai agglobol az M0-son vegig vitt a Balatonhoz...
Viszont az teny, hogy o egy megoldast fog mutatni. En az ingazason kivul (ami rovid, be se kapcsolom) a tervezes utan egybol nyomom az utvonalak opciot, mert van hogy 1 percnel kisebb kulonbseg miatt +15 km-t is bevallal. Viszont ez a funkcio meg kiirtja az amugy is csak 1 db max. koztes celpontot. Szoval mindent csak lepesrol lepesre erdemes. Es menet kozben is, foleg ha lassulas van, nyomom az utvonalakat. (Es neha meg megyek a sajat fejem utan...)

(#123020) Somatom válasza kuksa90 (#123015) üzenetére


Somatom
veterán

Nagyon jól ki van találva az app, a kezelése egyszerű. A beállításához viszont nem árt némi angol tudás, mert nagyon részletesen paraméterezhető. Tényleg jó lenne Magyarítani.

hgabor19:
Melóhoz használom, első sorban Németországban. Itt nagyon király, a kitelepülő mobil kamerákat is jelzi, meglepően jó hatékonysággal.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#123021) Somatom válasza WhiteWalker (#123011) üzenetére


Somatom
veterán

Navigációra egyiket sem használom, mert nem ismerik a kamionos korlátozásokat. Ha használnám, akkor viszont a sávasszisztens hasznos Térkép feature.
Navi nélkül:
-Jobb kereső integráció.
-Utcakép nézet. Hasznos, hogy látom képen, hogy hogyan néz ki az uticél, vagy be tudok-e fordulni egy sarkon, vagy más, necces helyen.
-Számomra a legfontosabb, hogy navi nélkül is látom a forgalmi szitut. Pl. tegnap délután Karlsruhe -nál ezzel sok vezetőidőt meg tudtam spórolni.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#123022) kaciokos válasza axioma (#123019) üzenetére


kaciokos
őstag

Ez szerintem ugyanaz, mint amit én tapasztaltam, csak lehet, hogy rosszul fogalmaztam. Valószínűleg téged is azért vitt az M0-son, mert tapasztalatom minden eseménytől (pl. baleset) megijed, és inkább más útra visz, akkor is, ha mondjuk a baleset miatt csak 1 percet veszítenél.

(#123023) WhiteWalker válasza Somatom (#123021) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Tudjuk te kamionos vagy... Nyilván mások az igényeid mint egy mezei usernek szemelyautoval. Ezért sem akartam kifejteni, hogy én milyen hibák miatt nem használom a Google térképet.

kaciokos: biztos a Wazenak is vannak hibái... De számomra eddig nem okozott problémát.

(#123024) axioma válasza kaciokos (#123022) üzenetére


axioma
veterán

Nem, csak a belvaroson at alacsonyabb rendu utak vannak, azert. Szombat reggel nem tomegnapon is csinalt ilyet. Mindekozben a varoson at o is jobbat szamolt ennel, ha megadtam hogy koztes pont a rakpart mondjuk az Arpad-hidnal, akkor mar nyilvan olyan valtozatot is lattam egybol.
A waze topikot amikor kovettem mondtak a magyar felelosok, hogy nem a magyar viszonyokra van kitalalva, nem tudjak ennel jobban priorizalni az utakat, mert akkor meg amikor logikus akkor se visz ki (logikatlan szerkezetu uthalozaton nehez a jo parameterezes, finomhangolas).

[ Szerkesztve ]

(#123025) Somatom válasza WhiteWalker (#123023) üzenetére


Somatom
veterán

Írtam, hogy kamionos naviként egyformán alkalmatlanok. Amiket felsoroltam, azoknak nincs közük a kamionozáshoz.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#123026) WhiteWalker válasza Somatom (#123025) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Ez szuper, de itt szerintem azért az userek 90% nem kamionos... Szóval térkép ügyileg a te felhasználási szokásaid, véleményed itt irrelevánsak...

(#123027) F1r3b1rd


F1r3b1rd
tag

Sziasztok !

Milyen appot ajánlanátok biztonsági kamerákhoz/DVR rögzítőhöz ?
Ingyenes lenne a legjobb

Válaszokat előre is köszönöm !

(#123028) bigrock válasza F1r3b1rd (#123027) üzenetére


bigrock
addikt

(#123029) atike válasza F1r3b1rd (#123027) üzenetére


atike
nagyúr

Mindig az adott NVR / kamera gyártó saját appja... :) Komolyan.

Ha nagyon kínai / nagyon noname (azaz még saját programja sincs) akkor a tinyCam az elég sokoldalú és elég sok eszközt ismer és kezel.

(#123030) Somatom válasza WhiteWalker (#123026) üzenetére


Somatom
veterán

Vazze! Fura, hogy én kamionozok, és Te nem tudsz tőle elvonatkoztatni. Az általam említettek közül melyik feature kamion specifikus? A sávasszisztens? A street view?
Otthon (Bp.) nem kamonnal közlekedek, de nem értem, hogy miért kell útvonalat terveztessek ahhoz, hogy forgalominfókat kapjak. Születésemtől Bp. -en élek, többek között futárkodtam is itt. Sztem tudok olyan egérutakat, amiket még egy navi sem. Nekem nem kell, hogy egy navi útvonalat tervezzen. Lássam az aktuális forgalominfót, a többit megoldom. Sztem ezzel nem vagyok egyedül.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#123031) WhiteWalker válasza Somatom (#123030) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Te hangsulyoztad, hogy kamionos vagy és hogy erre az említett navik alkalmatlanok.
Akkor neked nem mindegy ki mit használ navigációra ? :U

[ Szerkesztve ]

(#123032) Somatom válasza WhiteWalker (#123031) üzenetére


Somatom
veterán

Nekem tök mindegy, hogy ki, mit használ, de hogy jön ez ide? Idézem a kérdésedet:

"De érdekelne, hogy Te miért ezt használod, vagy miért jobb, miben tud többet mint a Waze?"

Erre válaszoltam és nem (csak) kamionos szempontból.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#123033) Bozek válasza Somatom (#123030) üzenetére


Bozek
nagyúr

"Nekem nem kell, hogy egy navi útvonalat tervezzen."

Akkor mégis minek navi? Tudtommal azt arra találták ki, hogy útvonalakat tervezzen. Minden más funkció csak plusz benne.

(#123034) pc360 válasza turbulencia8 (#122897) üzenetére


pc360
addikt

Nem zsebelték be az oroszok. Sőt, a Telegram most mutatott fuck offot Oroszországnak. Előbb nem árt tájékozódni...

Holdfény: Ez neked is szól.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#123035) WhiteWalker válasza Somatom (#123032) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

"Írtam, hogy kamionos naviként egyformán alkalmatlanok. Amiket felsoroltam, azoknak nincs közük a kamionozáshoz."

Nekem ez elég egyoldalú nézet. :U

De innen kimaradt úgy látszik a "nem csak kamionosként" szerkezet.

[ Szerkesztve ]

(#123036) HoTaZo


HoTaZo
őstag

Sziasztok!
Ha már úgyis téma a Google Térkép.
Nekem folyamatosan van bekapcsolva a GPS a telefonomon, hogy a Térkép idővonalán meg tudjam nézni, mutatni másnak, hogy merre is jártam.
Viszont, ápr. 5-e óta nincs rögzítés az idővonalamon. GPS-t teszteltem, nem ment tönkre, a Térképen és más alkalmazásban helyesen jelöli a pozíciómat. Nem állítgattam se az alkalmazásban se a készüléken olyan dolgot, ami tudomásom szerint hatással lehetne erre.

Tudtok rá megoldást, hogyan lehet újra működésre bírni az Idővonal funkciót?
Mivel Google barát, mindig tudja, hogy merre járunk, van rá esély, hogy az elveszett útvonalak* visszakerüljenek az idővonalamba?

*Szintén kamion.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#123037) Somatom válasza Bozek (#123033) üzenetére


Somatom
veterán

Mi olyan érthetetlen ezen? Tegyük fel, hogy régóta jársz két hely között (pl. otthon, munkahely)! Ismered már az összes lehetséges útvonalat. Nem kell, hogy a navi vezessen, csak az, hogy mutassa azt a szempontot (aktuális forgalmi helyzetet), ami alapján Te eldöntöd, hogy melyik útvonalon fogsz menni. Most pedig képzeld el ezt város szinten, amikor bármelyik két pont közti alternatívákat ismered!

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#123038) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!
Használ valaki rádió alkalmazást? Nálam kettő van fenn, de mindkettőnek bugja van. :F
TuneIn: Ha lezárt képernyő mellett hallgatok zenét és érkezik egy bejövő hívás akkor a teló softrebootol. :O
Audials: Teljesen random időben egyszer csak elhallgat a zene. Pause gomb, majd Play utána megy tovább. Viszont előfordul, hogy egyszer megint elhallgat! :O

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#123039) MADcat válasza Somatom (#123037) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Pontosan így használom a wazze -t. Főleg a rendőrök és forgalmi helyzet miatt. Némítva, csak a riasztás szól.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#123040) kisspall válasza Dolphine (#123038) üzenetére


kisspall
aktív tag

Ezt használom "világvevőnek" :
mediaU
Ennek meg a kezelőfelülete tetszik, mindig ilyet kerestem, de ebben csak a magyarok vannak:
Hungary Radio online
Nálam stabilak, de ez nem garancia semmire, próbálgatni kell.

[ Szerkesztve ]

(#123041) polonic válasza HoTaZo (#123036) üzenetére


polonic
félisten

A google fiókodban a helyelőzmények a tevékenységek alatt be vannak kapcsolva?

(#123042) kory24 válasza Dolphine (#123038) üzenetére


kory24
őstag

Szia.

MyTuner használok, illetve Neutron playerbe url alapján.

Mind2 jó

[ Szerkesztve ]

(#123043) pc360 válasza Dolphine (#123038) üzenetére


pc360
addikt

Tipikus példa, ami szerint a legnépszerűbb megoldás nem ér fabatkát sem (TuneIn). A legjobb online rádió app: XiiaLive | Pro.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#123044) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Sziasztok!
Lenne egy kis problemam!
Adott:
- Galaxy S7, Android 7.0, tiszta, semmi mókolás
- legfrissebb SMS Backup & Restore

El van mentve egy 206 kb-os hivaslista mentesem. Megnezem, mondja a progi, hogy ez 1306db hivas, mutatja szepen, hogy valamikor 2016 marciusatol indul.

Oke, a telefon hivaslistaja ures, induljon a Backup, kitallozom a fenti fajlt, megcsinalja 1306 calls restored.

Bemegyek a Telefon alkalmazasba, ott meg van 500db hivas, kb tavaly ev kozepetol...
MIERT???

Miutan belekukkantok ujra az SMS B & R appba, ott a kezdolap azt mutatja, hogy backupolni tudok 4200 SMS-t es 500 hivast, tehat tenyleg csak ennyit allitott vissza...
Mi a gond? Mit neztem el?

[ Szerkesztve ]

(#123045) Viktor0610 válasza zolikaDB (#123044) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Gondolom, a mentés nem az S7-ről készült, tehát szerintem semmit.
Lehet, az S7 max. 500 bejegyzést tárol.
Vagy a másik. A programon belül lehet beállítani, hogy ne csak x darabot állítson vissza, hanem az összeset.

Samsung Galaxy A54

(#123046) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Xiaomi Mi3-as bejegyzeseit akartam athozni...
Be van pipalva, hogy az osszes mentest hozza vissza...
Gyanitom akkor, hogy az S7 ennyit tud :(

(#123047) Jabby válasza HoTaZo (#123036) üzenetére


Jabby
őstag

Szia!
Én az útvonalak mentésére a GPSLogger-t használom.
Kicsi, gyors, megbízható, automatizálható app.

Az adatok (útvonal) megjelenítésére Android rendszeren a GPX Viewer nagyon jó, több napi adat is megnézhető, JPG formátumban képet is készít.

Ugyanezt PC-n megoldja a GPS Track Editor.

* Szintén egy kamionos

(#123048) Oldman2 válasza zolikaDB (#123044) üzenetére


Oldman2
veterán
LOGOUT blog

Az is lehet (nem biztos), hogy 1036 tételesen, de ez csak 500 különböző szám.

Csoportosítás?

(#123049) zolikaDB válasza Oldman2 (#123048) üzenetére


zolikaDB
veterán

A baj az, hogy a mentes 2016-tol van.
Amit visszaallit, az meg 2017 tavaszatol indul...
Ugyanezt a mentest Xiaomin visszaallitva, minden megvan :)

(#123050) MADcat válasza pc360 (#123043) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Na, ezt köszi szépen! :C

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.