Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#136001) pok.tom


pok.tom
aktív tag

Telefonon lejátszott hangfajlt némítva, fel tud venni android alkalmazás?
élő adást szeretnék felvenni, de az időpont nem megfelelő az élő hallgatásra
Köszönöm

(#136002) crok válasza pok.tom (#136001) üzenetére


crok
Topikgazda

Szerintem ha bedugsz egy jack dugot vagy egy headset-et akkor barmi ami fel tud venni felveszi.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#136003) pok.tom válasza crok (#136002) üzenetére


pok.tom
aktív tag

ez jó köszi,
olyan lehetséges hogy a külső hangokat nem, csak a telefonon lejátszott hangokat vegye föl?

[ Szerkesztve ]

(#136004) crok válasza pok.tom (#136003) üzenetére


crok
Topikgazda

Teljesen biztos hogy van ilyen app.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#136005) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Tudtok olyan app-ot ajánlani, amivel egy adott tárgyat körbe lehet fotózni/videózni és egy animációba összefűzi a felvételeket? Ilyesmire gondolok: [link]
Ezt google photos-al fűztem össze, de eléggé darabos, illetve ami rosszabb, hogy nem fixálja a "tárgyat".

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#136006) C. s.


C. s.
addikt

Sziasztok!

Szükségem volna egy ingyenes, háztartási léptékű "raktárkészlet-nyilvántartó" progira, találtam is egyet, ami nagyon megfelelne, leszámítva, hogy a Microsoft szerint trójai van benne. És emellett semmiképp nem telepítenék a telefonomra olyat, amit ilyen nagyon-nagyon kevesen töltöttek le.

Erről van szó: Inventory Keeper - Virustotal link

Tudnátok ajánlani valami hasonlót, amivel számontarthatnám, hogy miből mennyi van még itthon, mikor válik aktuálissá a vásárlás? Ez előre beállított napokon és időpontban jelzi is, mi van fogytán (az általam megadott cikkenkénti mennyiség alapján), valamint egyszerű a használata, átlátható a felülete.

(#135962) kalasz:

Nem hinném.

(#136007) beg válasza Somatom (#136000) üzenetére


beg
veterán

Zárójelesen: tök jó a simple parkolásra, DE: előre levonja X óra díját amit aztán majd visszatérít, tehát előre zárol.
Parkl app utólag annyit von le amennyit ténylegesen parkolsz. Én nem szeretek előre fizetni olyan dologért amit még igénybe sem vettem.
Zárójel bezár.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#136008) Somatom válasza beg (#136007) üzenetére


Somatom
veterán

Rögtön kaptam az üzenetet a banktól a zárolásról és a parkolás befejezése után a tényleges levonásról. A parkolás ideje alatt valóban párszáz Forint zárolva volt. Nem döntött anyagi romlásba. Majd ha egyszer nem oldják fel azt a párszáz Forintot, akkor elkezdek foglalkozni a problémával.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#136009) Zola007 válasza darvinya (#135994) üzenetére


Zola007
veterán

Szerintem elbeszéltünk egymás mellett
Nem fiókra utaltam, hanem naptárra-
Fiók az van nekem is több, de azok alatt csak 1 naptár van. Nekem az az érdekes, ha több általam létrehozott egyedi naptár van ugyanazon gmail fiók alatt (nem generált mint pl. az Holidays, Contacts)

A gmailes címhez tartozik (bal oldal) több, de telefonon nem volt választható a "tasks" és a "vállalkozás" naptár megjelenítésre:

Tehát ha PC-n egy eseményt a "vállalkozás" naptár alá vesz fel, azt nem látom telefonon / nem kapok értesítéseket.

Ha másik gmail fiók megoszt velem egy naptárat (pl. családtag), azt egyből mutatja és szépen berakja az eseményeit a közösbe.

▬▬▬▬▬

Végül rájöttem, miután minden beállítást 3x végigpróbáltam gépen és mobilon, , hogy ha megosztom saját magammal a saját naptáram, akkor működik. :DDD A logikát nem értem mögötte, de sejtettem, hogy Google bug, nem Xiaomi.

naptár beállításai ► Megosztás adott személyekkel ► személyek hozzáadása ► saját cím ► módosítás és megosztáskezelés

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#136010) DrBubo77 válasza Zola007 (#135990) üzenetére


DrBubo77
addikt

Nekem több naptár is van és külön-külön kapcsolhatók:

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#136011) zsoltzsolt válasza C. s. (#136006) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

De honnan tudja egy app, hogy fogytán otthon a liszted?

(#136012) Zola007 válasza DrBubo77 (#136010) üzenetére


Zola007
veterán

neked nem kellett vele semmit mókolni, ha csinálsz egy új naptárat? egyből látszik telón?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#136013) csipuka válasza zsoltzsolt (#136011) üzenetére


csipuka
senior tag

okosliszt? :DD

(#136014) crok válasza zsoltzsolt (#136011) üzenetére


crok
Topikgazda

Onnan, hogy egy kifejezetten raktározásra írt program bizony definiált küszöbszint(ek)nél értesít hogy rendelj mert fogytán van a készlet, nagyobb automatizálási foknál eleve rendel is. De hogy Android-ra ilyen app (mármint raktározásra írt app) van-e azt sajnos nem tudom.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#136015) justmemory válasza crok (#136014) üzenetére


justmemory
senior tag

De ehhez manuálisan mindig rögzítened kell, hogy mondjuk kivettél egy egységnyit (rekesz, karton, üveg, stb.); kivéve, ha mondjuk valamilyen érzékelővel ellátott helyről veszed ki, ami jelet továbbít (akárhogyan; dbus, email, akármi) az appnak, hogy kikerült x mennyiség... Vagy rosszul gondolom...?

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#136016) woodworm válasza crok (#136014) üzenetére


woodworm
veterán

Szerintem nem ezzel a résszel van gond, hanem a készlet naprakészen tartásával. Elég sziszifuszinak tűnik minden egyes kivét alkalmával beírni, pl. egy reggeli omlett után, hogy két kanállal kevesebb a liszt a polcon.

[ Szerkesztve ]

(#136017) Llew


Llew
senior tag

Most ismerkedem az OTP Simplelel és örömmel látom, hogy a hűségkártyákat is bele lehet nyomni. Leginkább a Supershopot, meg a OTP Szépkártyát használom ilyenekből. Előbbi chipes, utóbbi lehúzós, így nem teljesen értem, hogy ezeket vonalkódosként miként fogom tudni az alkalmazáson/telefonon keresztül használni.

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#136018) kalanchoe


kalanchoe
senior tag

Melyik app jobb? WiFi File transfer vagy WiFi FTP szerver (server)? Ezek egyikéből szeretnék korlátozás- és hirdetésmentes verziót venni, melyik éri meg jobban?

(#136019) crok válasza kalanchoe (#136018) üzenetére


crok
Topikgazda

Mi az a feature ami mindenképp ebből a kettőből kell, pénzért?

Úgy értem miért nem jó a pl. a MiXplorer vagy a Solid Explorer a hozzá tartozó FTP pluginjével vagy az F-Droid-os Primitive FTPd nem tud? Nekem hibátlanul mennek ezek is.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#136020) kalanchoe válasza crok (#136019) üzenetére


kalanchoe
senior tag

Nagyobb fájlok gond nélküli (és legegyszerűbb) átvitele kéne főként, zenékre, képekre, doksikra gondolok.
Ezt így tudná a Solid Explorer + FTP plugin?

(#136021) crok válasza kalanchoe (#136020) üzenetére


crok
Topikgazda

Nem tudom mit jelent a nagy file de pl. ROM ZIP-eket szoktam vele heti szinten mozgatni oda-vissza 500 és 1500MB közt - hibamentesen. De a MiXplorer is viszi. Nem feltétlen kell szerintem erre pénzt költeni..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#136022) kalanchoe válasza crok (#136021) üzenetére


kalanchoe
senior tag

Ritkábban kéne egy nagyobb adag zene, film, de képek és doksik heti szinten. Meg biztonsági mentések.
Erre szerintem a Solider Exploreres megoldás jó lesz, köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#136023) kuksa90 válasza kalanchoe (#136022) üzenetére


kuksa90
őstag

Szerintem is jó lesz... épp most mozgattam át szgépről telóra 1674 mp3 fájlt 5.02 Gb méretben, hibátlan. :K

»» MI 8 PRO 8/128 EUdev 20.9.4««

(#136024) Somatom


Somatom
veterán

Tudja valaki, hogy a Firefox navisávján mi az a Robot ikon?

Ha rákattintok, akkor olyan, mint ha a PH -s kliensalkalmazásban nyílna meg az oldal. Fura. Vajon, honnan tudja a Firefox, hogy az telepítve van?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#136025) Mr Dini válasza Somatom (#136024) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Üdv!

Pontosan arra jó. Ha telepítve van, egyenesen a hozzá tartozó Android appal nyílik majd meg az aktuális oldal. Forrás: [link] [link]

Mivel a Prohardver app manifest fájljában regisztrálva van, hogy a prohardver.hu/* stb linkeket az app segítségével is meg lehet nyitni, ezért tudja a Firefox felajánlani. Bővebben erről a funkcióról fejlesztői szemmel itt írnak: [link]

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#136026) Somatom válasza Mr Dini (#136025) üzenetére


Somatom
veterán

Ahhh, vagy úgy! Ügyes! Már csak arról kéne meggyőzni a fejlesztőjét, hogy az alkalmazás teljesen fölöslegesen ragaszkodik az álló nézethez. Csináltam egy Robotparancsot, ami kényszeríti a szenzor orientációt, majd indítja a PH alkalmazást (a Photo Editort és a Telenor MyTV -t is így indítom, mert telón azok is csak állóban indulnának). Eddig minden kütyümön fekvőben is helyesen jelent meg minden felülete, nem találtam hibát. De, ehhez a Robotparancsot kell indítani, a Firefox viszont közvetlenül az appot hívja meg. Emiatt kép befordul a 24" -os monitorom közepére, állóban. Persze, a Firefox indulását is beleilleszthetném a Robotparancsba, de sztem jobb lenne, ha a fejlesztő módosítaná az alkalmazást.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#136027) Cyrin


Cyrin
addikt

A telefonon valamelyik alkalmazás (vagy maga a telefon első indításkori setup-ja) felajánlotta, hogy a drive-ba menti a fényképeket kicsinyített méretben, korlátlan mennyiségben. Ezt akkor nem kértem, de hol lehetne ezt utólag bekapcsolni?

(#136028) Somatom válasza Mr Dini (#136025) üzenetére


Somatom
veterán

Nagy királyság ez az ikon. Minden böngészőt asztali módban használok. Gyakran kell cégekre rákeresnem és sokhoz van térkép. De, asztali módban eddig csak webes felületen nyílt meg a Térkép, amiből nem tudok koordinátákat kinyerni az IGO számára. A kis robot ikon viszont rögtön átdob a Térkép alkalmazásba. :C

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#136029) Luissimo


Luissimo
veterán

milyen hívásrögzítö programot használtok 9.-es droidon, ami mindkét fél hangját felveszi?

A régi call recorder prom a samsung a70-en nem müxik.

Valakinek tuti tippje?

köszi

(#136030) C. s. válasza zsoltzsolt (#136011) üzenetére


C. s.
addikt

Bepötyögöm.
Persze nem épp a lisztet, hanem olysmit, amit ritkán kell venni, ezért hajlamos az ember megfeledkezni róla. Nálunk pl. a lekvár ilyen (meg még pár dolog), betárazunk belőle. Más az, ami gyakran kézbe vagy a bevásárlólistára kerül, azt könnyebb észben tartani. Mondjuk eddig is megvoltam egy ilyen alkalmazás nélkül, csak úgy megtetszett a gondolat. Láttam olyan bevásárlólista alkalmazást, ami ezt alapból tudja, viszont nekem jobban tetszik a megszokott progim.

(#136014) crok:

Igen, van. Sőt, még ennél összetettebbek is, volt 1-2 boltos, aki véleményezte is valamelyiket.

(#136031) Dr V


Dr V
őstag

Sziasztok!

Néhány mp3 tag rosszul jelenik meg, mindenféle idegen karakterek a rendes ékezetes vagy ékezet nélküli betűk helyett. Win alatt jól jelenik meg, mp3tag editorban hiába mentek rá, nem segít. Note 8, Samsung gyári zenelejátszója az érintett telefon/program.
Hogyan lehetne ezt kijavítani?

(#136032) nyisziati válasza Dr V (#136031) üzenetére


nyisziati
veterán

Másik zenelejátszóval.

(#136033) Somatom válasza Dr V (#136031) üzenetére


Somatom
veterán

A lejátszó nem ismeri a Magyar ABC összes betüjét. Ezen nem tudsz segíteni. Használj másik lejátszót!

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#136034) zelos válasza Somatom (#136033) üzenetére


zelos
aktív tag

De ismeri, nálam Note 8-on és S9+-on is megjelenítí rendesen, ékezetes betűket is.

(#136035) Somatom válasza zelos (#136034) üzenetére


Somatom
veterán

Az érdekes. Akkor is ki kéne próbálni másik lejátszóval, hogy kiderüljön, a TAG, vagy a lejátszó a bűnös.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#136036) zsoltzsolt válasza C. s. (#136030) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

De minden alkalommal, mikor elfogy egy üveg beviszem az app-ba mint változó értéket, vagy megadok egy szabályzót, hogy heti egy üveg fogy és az alapján jelez?

(#136037) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Itt azt látom, hogy az új verzió már korábban teljesen magyar volt.
[link]
Akkor a hivatalos honlapról miért nem ez a verzió jön le?

(#136038) Dr V válasza zelos (#136034) üzenetére


Dr V
őstag

Megjelennek rendesen az ékezetes karakterek, kivéve néhány esetet, amit fentebb írtam.

(#136039) nyisziati válasza zsoltzsolt (#136036) üzenetére


nyisziati
veterán

Szerintem az ilyen jellegű fogyasztásfigyelés és készletmódosítás több melóval jár, mint egy sima bevásárlólista megírása. :U

(#136040) Viktor0610 válasza GEPESZ66 (#136037) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ha jól értem, azért, mert ezt ők/valaki magyarította, a hivatalos oldalon meg nem ez a verzió van fenn.

Samsung Galaxy A54

(#136041) Viktor0610 válasza nyisziati (#136039) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem is.

Én azt szoktam, hogy hetente egy-két alkalommal körbenézek, mi kell, aztán bevásárolok.

Samsung Galaxy A54

(#136042) andreas49 válasza Viktor0610 (#136040) üzenetére


andreas49
senior tag

Zitysoft magyaritotta

HONOR Magic5 Pro - Huawei P30 Pro 8/128 GB - Xiaomi MI Note 10 Pro - Huawei Mate 10 Pro

(#136043) Somatom válasza Viktor0610 (#136041) üzenetére


Somatom
veterán

Én körbe sem nézek, csak szembesülök a szomorú tényekkel: Megint elfogyott a liszt, meg a lekvár. Nem marad más, mint hogy megint rendelnem kell egy sajttal, sonkával, gombával töltött sertésbordát burgonykrokettel és uborkasalátával. Persze, közben igyekszem bosszankodni az elfogyott liszt és lekvár miatt. ;]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#136044) Viktor0610 válasza Somatom (#136043) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Hatalmas +1! ;]

Samsung Galaxy A54

(#136045) nyisziati válasza Somatom (#136043) üzenetére


nyisziati
veterán

(#136046) Indiant válasza Luissimo (#136029) üzenetére


Indiant
addikt

PIE-on letiltották ezt a lehetőséget.
Én thai sim kártyával oldottam meg S9+-on.
Nem tudom, hogy a70-re is van-e ilyen lehetőség.

(#136047) weiss válasza Dr V (#136031) üzenetére


weiss
addikt

Én is szoptam ezzel, nekem csak ez a progi vált be, és ha jól emlékszem csak az UTF8 kódolás, de próbálgattam.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#136048) Luissimo válasza Indiant (#136046) üzenetére


Luissimo
veterán

(ezt láttam az XDA DEV.-en)
honnan szereztél thai SIM-et? És az mennyiben tud segíteni?

(#136049) sopruk


sopruk
aktív tag

Az Osmand+ most 50%-os áron megvásárolható 1599 Ft-ért.
Én csak azt nem értem, hogy ez miben más, illetve mivel tud kevesebbet mint az ingyenes Osmand -ban, az időszakokra szóló előfizetés (Osmand Live)
Mert ha ez az akció örökre szól, akkor nagyon kedvező áron van most.

(#136050) hrabanc válasza Zola007 (#135967) üzenetére


hrabanc
tag

legegyszerűbb, ha csinálsz egy google űrlapot és az így rögzített adatokat feldolgozhatod akár excelben is, én is így használom

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.