Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#138001) kaciokos válasza SharpSA (#138000) üzenetére


kaciokos
őstag

Szerintem érdemes különválasztani az appot és a mögötte lévő adatszolgáltatót. Előbbiből nekem a Today Weather jött be, utóbbiból szerintem AccuWeather vagy Weather.com, de ez helyfüggő is.

(#138002) qqzs


qqzs
őstag

Sziasztok. Tudnatok segiteni egy Pixel XL android pie ment egy ideig rendesen, de egy ket honapja elkezdett nagyon belassulni. reakcio neha 2-3 masodperc is lehet. pl elkezdek irni es betuk nem jelennek meg csak mikor befejezem a mondatot. De barmilyen tapizasnal elofordul hoyg csak 2 masodperc utan reagal. Sot ezt meg a home gombra is megcsinalja ami regebben mindent azonnal megszakitott. Volt par hete egy frissites ami utan 2 napig ujra a regi sebesseggel mukodott most ujra jonnek elo a lassulasok

Eladó: GTS450

(#138003) borix válasza Somatom (#137992) üzenetére


borix
őstag

Van root Lineage OS-t használok.

(#138004) F.E.K.. válasza beg (#137990) üzenetére


F.E.K..
senior tag

"googlehater analóg wanabe gdpr remete"

Ezt engedelmeddel használnám máshol is, de minimum bekereteztetésre érdemes :C

Részemről valóban van saját címtár/mail/felhő/stb kiszolgálóm, sosem használtam közösségi oldalakat, sose regisztráltam például facebook-ra, de ettől függetlenül jó eséllyel van árnyék profilom így is. Amit meg lehet tenni maximum az hogy picit csökkentheti az ember a róla begyűjthető információ mennyiséget, de lenni így-is úgyis lesz. A digitális lábnyom együtt jár a technológia használatával.

Az viszont baj ha csak a rettegés van, háttér információk nélkül...

(A fórumtárs kapott itt pár tippet, bár megtéríteni aligha tudnánk, segítséget végül is kapott, hiszen ez a topik lényege. Ezért nem lapoztunk - igaz, a térítésbe már valóban nem érdemes belemenni ilyenkor).

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#138005) zsoltzsolt válasza teo77 (#137995) üzenetére


zsoltzsolt
addikt

Outlook?

[ Szerkesztve ]

(#138006) Somatom válasza F.E.K.. (#138004) üzenetére


Somatom
veterán

Csak egy apró adalék. A telefonszám személyes adat. Ha vkinek megadom, az nem jár automatikusan olyan engedéllyel, hogy azt tesz vele, amit csak akar. Az csak egy dolog, hogy én nem szinkronizálom a Google felhőjébe. De, pereljek be mindenkit, akinek megvan a számom és a Google -re bízza? Elég kilátástalan project lenne. Márpedig az ismerőseim rólam mentett adataik alapján ugyanúgy profilozható vagyok, mintha én magam szinkronizálnám a számomat a Google felhőjébe.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#138007) atike válasza beg (#137990) üzenetére


atike
nagyúr

+1

(#138008) SharpSA válasza kaciokos (#138001) üzenetére


SharpSA
veterán

Accuweather-t töröltem, mert nem azt írta a Wörthi-tónál, ami a valóság, így lehet másik szolgáltatót kell néznem.

(#138009) MikeWazowski válasza zsoltzsolt (#138005) üzenetére


MikeWazowski
addikt

+1 best!

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#138010) F.E.K.. válasza Somatom (#138006) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Ezért mondom hogy megszüntetni nem, csak csökkenteni lehet azt a "lábnyomot". (illetve az egyszemélyes szigeten élés hálózatba kötött technikai kütyük nélkül, bár valamennyi nyom akkor is van, ha más nem a születésről... )

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#138011) kezman válasza F.E.K.. (#138010) üzenetére


kezman
őstag

Teljes mértékben igazad van, ami fontos azt tudják rólad, bármelyik szolgáltatónál ha valaha regisztrált felhasználója voltál, ott minden adatod meg van, egy példa amivel tegnap szembesültem, lakcím változtatás, nem kapsz lakcímkártyát csak ha a tulajdonos megengedi illetve ha vásároltad az ingatlant akkor nem elég a adásvételi, csak ha bejegyezték a telekkönyvi kivonatba, internet bekötés lett volna de mivel nincs lakcímkártya nem lehet szerződést kötni,se telefont, se vizet se semmit, majd ha a központi nyilvántartásba fel vagy véve, jelenleg hontalan vagyok. :F

Ne dühöngj, hogy megöregedtél, van, akinek ez sem sikerül.<< Nokia 5800>>Huawei P Smart>>

(#138012) #95763968 válasza bcsarli (#137982) üzenetére


#95763968
törölt tag

Musicolet. Én nagyon szeretem

(#138013) crok válasza Somatom (#138006) üzenetére


crok
Topikgazda

Van rosszabb is: "call reverse lookup" appok.. "megmondjuk barmely szamrol, hogy kie - ingyen!" - cserebe csak annyi aprosagot kernek hogy min. egy par nev+szam kontaktot ossz meg.. es persze hogy kiadjak a szamodat a kivancsifancsi emberkek..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#138014) qqzs válasza qqzs (#138002) üzenetére


qqzs
őstag

erre valaki: Sziasztok. Tudnatok segiteni egy Pixel XL android pie ment egy ideig rendesen, de egy ket honapja elkezdett nagyon belassulni. reakcio neha 2-3 masodperc is lehet. pl elkezdek irni es betuk nem jelennek meg csak mikor befejezem a mondatot. De barmilyen tapizasnal elofordul hoyg csak 2 masodperc utan reagal. Sot ezt meg a home gombra is megcsinalja ami regebben mindent azonnal megszakitott. Volt par hete egy frissites ami utan 2 napig ujra a regi sebesseggel mukodott most ujra jonnek elo a lassulasok

Eladó: GTS450

(#138015) Tufaking1975


Tufaking1975
friss újonc

Üdv! Nem vagyok nagy fórumozó egy kis segítség kellene nekem. Tegnap megjött a Nubia red magic 3 tökéletesen működik minden rajta csak nem értesít a facebook meg a messenger és nem is engedi bekapcsolni a szinkronizálást ? Mi lehet a megoldás? A 2 appot újraraktam , próbáltam régebbit is de mindig ugyanaz az eredmény.

(#138016) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

MIUI-n volt alkalmazás záróló , vagy "hogyishíjják" :D , ami jelszóval védte azt , azt hiszem... Amit ennek birtokában lehetett használni. :F

Hasonlót keresek AOSiP romra.
Melyiket ajánlanátok? :R

[ Szerkesztve ]

(#138017) laleeee


laleeee
őstag

Sziasztok.Ha kikapcsolom a repülő üzemmódot a fenti sávon és kezdeném használni a telefonom, akkor mindig bekapcsol a bluetooth is. Nem tudjátok véletlenül hogy miért ?

(#138018) DS39


DS39
nagyúr

Coub appban a videók tetején mi lehet az az áttetsző szürke sáv? valami vízjel? (világosabb videóknál látszik leginkább)
(régebben nem emlékszem hogy lett volna ilyen.)

[ Szerkesztve ]

(#138019) nyisziati válasza DS39 (#138018) üzenetére


nyisziati
veterán

Lehet.
Bár nálam nem mindegyik videón van rajta, csak kb. a felén, vagy kevesebben.
Az egyik ilyenen kivehető a Viralhog szó, lehet, hogy ezt akarták eltüntetni.

(#138020) DS39 válasza nyisziati (#138019) üzenetére


DS39
nagyúr

én mindegyiken látom (bejelentkezve is), csak ha sötétebb/színesebb a videó teteje, akkor nem feltűnő.

(#138021) teo77 válasza SharpSA (#137998) üzenetére


teo77
őstag

Köszi! Nekem valamiért nem sikerült elsőre. De már jó! :)
Neked is köszönöm, zsoltzsolt !

[ Szerkesztve ]

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#138022) AssAssynn


AssAssynn
őstag

WhiteWalker: Még ha birka módjára mindent bepipálva hagyok sem adok jogot a fentebbire a vállalatnak. Ha pedig van egy kis ész, akkor olyan dolgokra, mint eszközadatok gyűjtése pláne nem ad az ember engedélyt sem a fióknak, sem az eszköznek.

darvinya: Hát jó, szerinted nem érdekes, más számára meg bármikor azzá válhat, ha úgy jön, de ez már más téma. Minden egyes új eszköz használatának megfelelő tiltásokkal, blokkolásokkal kezdek és csak utána telepítek, adok hozzá bármit. Ahogy említettem a telefonáló eszközömet még ennél is jobban inkognitóban tartom.

beg: Komolyan ez egy modi reakciója? Tudnék én is jelzőket használni. Ja, csak akkor jönne a törölgetés, jelentgetés(?), de ne aggódj, velem szemben nem kell megmutatnod semmit.

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#138023) darvinya válasza AssAssynn (#138022) üzenetére


darvinya
titán

Te megint kevered a szezont a fazonnal.
Itt már rég nem a telepítet app-okról van szó.
Hanem magáról az internetről, és legfőképpen amivel eléred az internet használatát.(Nem Böngésző!)
Ezért írtuk többen, hogy neked csak analóg tárcsás készülék kell, mert arról nem lehet semmit kinyerni magában.

De itt jön a DE…
Mint minden kapcsolat két félből áll, ha csak egyik védekezik, attól a másiktól megtudható minden az egyikről.
Pláne, ha ezt egy elektronikus közvetítőn keresztül teszik meg.

Erre még mindig nem adtál választ:
Kérdésem letiltottad Google keresőt, stb. összetevőit?

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#138024) junior11


junior11
veterán

Sziasztok, tegnap este frissült az Adguard androidra (3.2.140), és azóta mindkét telefonon jópár alkalmazás a megnyitás után nem tölti be a tartalmakat, eddig ilyen nem volt, a korábbi verzióval. Ingyenes verzió, a filterek mellett még az Adguard DNS-t használom, de már régóta semmi újat nem változtattam szinte semmin, mégis csak az segített, ha kikapcsoltam az Adguardot. Nálatok is van ilyen? :F

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#138025) zhata válasza junior11 (#138024) üzenetére


zhata
senior tag

Nem tapasztaltam ilyet. (Eddig.) Mely alkalmazásokról van szó?

(#138026) _ocsisajt


_ocsisajt
őstag

Sziasztok kedves topiktársak! :)

Az ajánlót átnézve és lehet figyelmetlen voltam, mert nem találtam olyan appot amit keresek.

A helyzet a következő: Van egy cicusom aki már egy hete betegeskedik kb. Azt tapasztaltam, hogy ha nem engedem ki a kertbe, akkor nem jön rá a hányhatnék. Viszont nekem lenne több dolgom is amit meg kellene csinálnom, illetve este egy régi barátoméknál szállnék meg. Nem hagynám itt jó szívvel 1-1.5 napra, bár most már egy napja tünetmentes. (Jön, megy, fetreng, játszik, dorombol, minden ok, látszatra. Van egy régebbi telefonom ami most csupasz, "átköltöztem" az újba. :) Betenném az előtérbe folyamatos hangfelvételbe. Eddig nem is lenne probléma, van nagyon sok ingyenes app ami ilyen irányban hasznosnak bizonyulhat. De! én néha "belepörgetnék" online, ha nagy gáz van, akkor usgyi haza érte és go ügyelet! (Velencei-tónál lakom, cimbora: Bp)

tl;dr: ingyenes appra lenne szükségem, ami mondjuk streamel tárhelyre és abba bele lehet hallgatni (beletekerni).

Köszönöm!

Remélem szerencsém lesz! :)

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#138027) rjg válasza SharpSA (#138000) üzenetére


rjg
őstag

Nekem a Transparent Clock & Weather vált be.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S23 Ultra

(#138028) Fall-N


Fall-N
veterán

Szerintem hagyjuk ezt a paranoid témát, mert nem ide való. Itt az alkalmazásokról kellene szólnia a dolgoknak, nem arról, hogy ki lop és ki nem adatot. Aki annyira félti a dolgait az használjon VPN-t, Tor böngészőt stb. De ezen litániázni ennyit fölösleges.

[ Szerkesztve ]

(#138029) Tökimanó válasza SharpSA (#138000) üzenetére


Tökimanó
senior tag

[link] Szerintem ez kell neked :)

(#138030) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Mi a véleményetek,melyik jobb böngészö?
Samsung Browser
Edge
Chrome

(#138031) junior11 válasza GEPESZ66 (#138030) üzenetére


junior11
veterán

Szerintem mindegyik bőven használható, a Chrome állítólag az egyik legbiztonságosabb böngésző, ő kapja meg a leghamarabb a legfrissebb chromium verziót és az ezzel járó javításokat, biztonsági frissítéseket, a másik kettő vmivel több plusz funkcióval rendelkezik, de régebbi chromium motort használnak. Nálam a Chrome és az Edge előnyt élvez a géppel való teljes szinkronizáció miatt.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#138032) szimi57 válasza GEPESZ66 (#138030) üzenetére


szimi57
őstag

Mobilra csak az Opera! :)

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#138033) junior11 válasza szimi57 (#138032) üzenetére


junior11
veterán

Miért is? A szövegtördelés miatt? Hiába chromium alapú, nálam vmivel mindig lassabb, mint a Chrome.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#138034) kidnou válasza junior11 (#138033) üzenetére


kidnou
senior tag

Én a szövegtördelés miatt szeretem. Többi böngésző is átvehetné.

(#138035) Fall-N válasza kidnou (#138034) üzenetére


Fall-N
veterán

Kiwi is tudja már. Az is Chromium alapú, sőt egy felturbózott Chrome.

(#138036) k850 válasza junior11 (#138033) üzenetére


k850
addikt

Igen a szövegtördelés és a személyre szabás miatt is! Mennyivel lassabb 1s? 😁
Reklámot lehet szabályozni,
VPN stb.

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#138037) junior11 válasza k850 (#138036) üzenetére


junior11
veterán

Én is használtam jópárszor, vannak hasznos funkciói is a Chrome-mal szemben, viszont nálam számít a Google szinkronizációja a géppel, tartaléknak maradt a Brave, ami még jobban blokkolja a reklámot és a nyomkövetést, mint az Opera, de mégjobb az Adguard, tény, hogy a Brave szintén kevésbé testreszabható, szerintem a beváltak közül ma már nem lehet nagyon félre lépni, van választék, kinek mi tetszik.

Ami még a próbálgatások során feltűnt, hogy a Brave és az Opera (valamint az új Firefox preview is) mellett kevésbé melegedett a telefon és jobb volt egy kicsit az üzemidő is, mint a Chrome esetében.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#138038) Ear001 válasza GEPESZ66 (#138030) üzenetére


Ear001
addikt

Samsung a reklámblokkolókkal. :K

(#138039) darvinya válasza junior11 (#138033) üzenetére


darvinya
titán

Chrome a lassabb, s ráadásul minden adatot, stb. megad rólad. :D Asztali szink. is van Opera-ban, még megnyitott látogatott oldalakkal.
Vagy még durvább az Opera Touch, ahol már gondolatodat is átküldheted asztalira, vagy asztaliról mobilra. :DDD

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#138040) junior11 válasza darvinya (#138039) üzenetére


junior11
veterán

Azért jobban bízom a Google-ben, mint egy kínai tulajdonban lévő böngészőben, mégha a fejlesztés Európában is folyik, ha igaz, Lengyelországban. Van reklám és nyomkövető blokkoló, gépen is, valamint egyre jobb a Firefox, ha annyira fontos a magánélet.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#138041) darvinya válasza junior11 (#138040) üzenetére


darvinya
titán

FF mitől biztonságosabb. :DDD

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#138042) junior11 válasza darvinya (#138041) üzenetére


junior11
veterán

Nézd, nekem mindegy ki mit használ, van bőven választék, egyéni ízlés kérdése is, kinek melyik jön be jobban. Semmi bajom az Operával, tíz évvel korábban a Chrome előtt sokáig használtam, nemrég szintén hónapokig próbáltam gépen és telefonon is, de felesleges annyi böngésző, csupán kíváncsi voltam. Gépen maradt a Chrome, Firefox és próbálgatom az új chromiumos Edge-t, szintén elég jónak tűnik.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#138043) kidnou válasza junior11 (#138040) üzenetére


kidnou
senior tag

Ne kezdj te is paranoiás lenni, elég volt a napokban :D

(#138044) junior11 válasza kidnou (#138043) üzenetére


junior11
veterán

Már késő:D :D

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#138045) w.miki


w.miki
veterán

YouTube Vanced használ valaki?
Nem sikerül a fiókommal belépnem. MicroG hogyan működik?
Az új verzió nem csatlakozik a Google serverhez, a régi változat meg az GFeltételek Elfogadása után csak tölt, és tölt, de nem be :(

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#138046) k850 válasza w.miki (#138045) üzenetére


k850
addikt

Én is belefutottam ebbe a hibába.
Azt olvastam, hogy törölni kell a legutolsó goole szolgáltatás, Chrome böngészőt, én a YouTube is töröltem, vagyis a gyári készüléken lévő maradt fent. Újra indítás, majd a legfrissebb YouTube Vanced és hozzá a legfrissebb Micro G 14.21.54 telepíteni.
Nekem innentől jó lett! 😁
A YouTube frissítettem azóta, de nem akad össze a Vanceddal. Chrome böngészőt sohasem használtam, ezért nem is hiányzik.

Sony Xperia 1 Pie

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#138047) Fall-N válasza junior11 (#138040) üzenetére


Fall-N
veterán

+1

Ez az Opera már rég nem az az Opera, amit a norvégok csináltak. A Chromemal összevetve azért vicces az adatok biztonságát egy kínai kézben lévő cucchoz hasonlítani.

Nálam sokkal több memóriát használ az Opera ezért sokszor újratölti az oldalakat, ezért is töröltem már rég, amúgy tetszene meg kézreálló volt. A Touch addig egy rossz vicc marad, ameddig alapvető dolgokat nem tud, úgy mint könyvjelző kezelés (nem a csillagozás nem az és van korlátja is) és az online Opera fiókba mentett könyvjelző szinkron.

[ Szerkesztve ]

(#138048) k850 válasza Fall-N (#138047) üzenetére


k850
addikt

Ja, igen, akkor az összes kínai telefont a Huaweiel együtt dobjuk a Dunába! 😁

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#138049) DS39 válasza k850 (#138048) üzenetére


DS39
nagyúr

nehogy már a Dunát szennyezd vele. inkább Trump háza elé kell üríteni ezeket. 😆

(#138050) Fall-N válasza k850 (#138048) üzenetére


Fall-N
veterán

Nem ugyanaz a kettő. Az összes kínai gyártó hardvert és szoftvert ad, így több pénzt tud ebből szerezni. De egy cég, ami csak szoftver fejlesztéssel foglalkozik és ingyen szoftvert ad és még reklám sincs benne az szerinted miből él? Persze, hogy az adatokból és a böngészési szokásaidból. Ezt adják el anonim módon reklámcégeknek jobbik esetben. Rosszabbik esetben mennek vele az adataid is (nem nem a bankkártyás adataid és nem a telefonszámokra gondoltam mielőtt megint előkerül a téma).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.