Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41001) petipetya válasza Illusion1010 (#40998) üzenetére


petipetya
nagyúr

Ez már több, mint 1 éve így működik...: [link]

"nincs rá lezsóidő"

(#41002) #79335424 válasza Brett001 (#41000) üzenetére


#79335424
törölt tag

Közben találtam még egy lehetőséget. A miniPC elvileg Tab nézetben jeleníti meg a képet. Van a képen alapból az a kis delfin ikon, amire rákattintva ad három lehetőséget. Ha a beállításoknál, a mozdulatok alatt, a bemeneti hely módosításánál elrejtem, akkor fent, a címsor jobb szélén megjelenik egy menü ikon. Erre kattintva, a megjelenő ablak tetején van egy jobb, bal nyíl, amikkel navigálni lehet. Középen pedig a megosztás ikon. Ugyanebből az ablakból előhívható a könyvjelzők és a bővítmények is, tehát a beállításokban a Lab alatt kikapcsolható az oldalra csúsztatós megjelenítés, ha vkinek az nem szimpi.
Telón a menü gombra jön elő az ablak és az alján a zöld sávban vannak a lépkedő nyilak.
Azt sajnos nem tudom, hogy a Jetpack miért nem települ.

[ Szerkesztve ]

(#41003) Illusion1010 válasza Illusion1010 (#40998) üzenetére


Illusion1010
senior tag

Akkor ezt jól benéztem :B

(#41004) kovisoft válasza Bozek (#40973) üzenetére


kovisoft
őstag

Az EDS fizetős változata és a Cryptonite tudja mount-olni a titkosított konténert, és akkor a többi program is eléri a benne levő file-okat. Ehhez root kell és fuse (filesystem in userspace) támogatás a kernelben. Ettől még persze nem ez a legkényelmesebb megoldás, de ha valóban szenzitív adatok vannak a telón, amiket védeni kell, akkor egyszerűbb módszereknél ez nagyobb biztonságot jelent.

(#41005) whiskeys


whiskeys
őstag

A mysms program ingyenesen küld SMS-t, vagy csak annak akinek szintén fennt van a program?

"Jól jegyezd meg,ha egy krokodil a kezedből eszik, az enni fog a lábadból is."

(#41006) zsepeti


zsepeti
csendes tag

Uraim!

A kezdő droidosok táborából érkezvén szeretnélek megkérni benneteket, hogy a "root" témát boncolgassuk kicsit részletesebben.Visszaolvastam a fórumon, de a root sokszor csak alap válaszútként jelenik meg, mármint, hogy root-olt már a telód avagy sem, viszont a hogy lesz root-olt kérdés már ködösebb.

Gondolom a "gyári' telefonját senki nem root-olva vette, tehát egyszer át kellet mindenkinek esni a tűzkeresztségen :-)

Számomra a root előnyei egyértelműek, de maga a manőver - főleg elsőre, kvázi szakértelem nélkül - hordoz magában némi rizikót.
Ellentmondásos hozzászólásokat olvastam angol és magyar fórumokon egyaránt ezért kérlek, segítsetek tisztába tenni a dolgokat (megerősíten v. cáfolni) az alábbiakat:

- root-olt teló garivesztéssel jár?
- szervíz számára észrevehetetlenül visszaállítható-e a root előtti állapot?
- rosszul elvégzett root miatt "letérdelhet" a teló, akár teljesen tönkre is teheted?
- root-oláskor a telefon típusa a döntő szempont vagy az op rendszer verziója, esetleg mindkettő együtt?
- a root során használt pc-nek mi a mininmum op rendszer követelménye? xp-n pl, elfut?
- ha nincs ismerősöd, akivel megcsináltathatnád a root-ot, mi az, amire ügyelni kell, hogy ne fektesd meg a telót?

Sokat segítene egy sikeres root után részetekről javasolt app gyűjtemény is, a minél jobb kihasználhatóság érdekében.

(geocaching túratérképeket, navi térképeket is telepítenék, és nem lennék boldog, ha saját ROM, meg a 786 Mb-nyi RAM hamar feladná:-).

Egyébként egy 0km-es, csont új Samsung Galaxy Young S6310-es NFC-s telót szeretnék root-olni.
Android 4.1-es fut a gépen.

Előre is köszi a segítséget!

BUÉK mindenkinek!

(#41007) raziel01 válasza zsepeti (#41006) üzenetére


raziel01
veterán

A telefon topikjában érdeklődj, ez nem igazán ide tartozik.
A másik pedig, hogy ha nem tudod miért van szükséged a root-ra akkor nincs is rá szükséged.

De számomra amiért fontos a root:
Greenify: hibernálni lehet vele alkalmazásokat és így nem esznek RAM-ot feleslegesen.
Adaway: eltünteti a reklámokat.

(#41008) slice14 válasza zsepeti (#41006) üzenetére


slice14
veterán

Ezt inkább a készülék fórumába tedd fel.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#41009) zsepeti válasza raziel01 (#41007) üzenetére


zsepeti
csendes tag

mivel a telefont gagyinak tartják, a saját topik is döglött, feltettem a kérdést hetek óta nincs komment semmilyen témában a szaktopikban :-(

tudom miért kell a root, azt nem tudom, hogyan kell...

(#41010) atike válasza zsepeti (#41009) üzenetére


atike
nagyúr

Google a barátod:

[link] a leíráshoz... Youtube videó... :)

(#41011) raziel01 válasza zsepeti (#41009) üzenetére


raziel01
veterán

De itt mégúgyse tudjuk hogyan kell rootolni.
Minden telefont máshogy kell.

(#41012) wardemi válasza zsepeti (#41006) üzenetére


wardemi
senior tag

Mint fentebb írták ez telefon függő. Az is, hogy mennyire nehéz rootolni, hogy lehet e úgy, hogy ne vegyék észre stb. [anno mikor S3-at néztem még volt egy számláló ami növekedett piszkálás során ezt nézték is garanciánál, azóta lehet már meg lehet kerülni. GNexusnál meg 3 parancs kb. és nincs nyoma ha vissza kell]. Sőt még az is, hogy szerviznél esetleg el kell tüntetni vagy sem. Elvileg tudtommal még mindig nem szabad vagyis garivesztél de pl a samsung a galaxy nexusom-nál pont meg sem nézte, bár tény, hogy referencia telefon így elvileg nem is kéne nézniük.

Nekem azért kellett mert sokat romoltam egy időben, most már nem annyira. Greenify, TB.-nek meg úgy is kell.

XDA-n többre mész talán

[ Szerkesztve ]

iphone 5c | Nexus 7 (2013) | Samsung Galaxy Nexus | PW3

(#41013) zsepeti válasza atike (#41010) üzenetére


zsepeti
csendes tag

köszi, felvettem a kapcsolatot a "nick"-el, de kvázi biztonságos megoldás helyett óva int a veszélyektől

(#41014) slice14 válasza wardemi (#41012) üzenetére


slice14
veterán

Ha a szavatossági idő lejártával elkezdesz romolni, ez már csak így megy. :DDD

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#41015) jilian


jilian
addikt

Helló!

Tudnátok nekem olyan programot mondani amivel fényképeket videókat tudok összevágni, zenével aláfesteni?

:R

(#41016) modd3r válasza jilian (#41015) üzenetére


modd3r
őstag

pl.: Androvid Pro

(#41017) Eclips21 válasza Bozek (#40983) üzenetére


Eclips21
őstag

Bakkim köszi erre miért nem gondoltam :D

(#41018) szabee49


szabee49
csendes tag

Sziasztok!
Nem tud valaki animált widget-t ajánlani, ami pl. egy bogár vagy kutya vagy felhő vagy valmi, és mozog a össze vissza? Tudom, hogy hülye kérés, de a lányok sokszor hülye dolgokra vágynak... :DDD

(#41019) Fall-N válasza EmberXY (#40990) üzenetére


Fall-N
veterán

A legjobb a Hide It Pro - Audio Manager. Jelszó védi és audio appnak álcázza magát.

(#41020) Prien válasza zsepeti (#41013) üzenetére


Prien
addikt

A Framaroot-ot kompatibilisnek írják, ha tényleg működik, akkor egyszerű rootolni és unrootolni is vele. :U

A kevés is több a semminél.

(#41021) LonGleY válasza Bozek (#40996) üzenetére


LonGleY
veterán

Nem ellopják, hanem folyamatosan ott a potenciál, hogy belenézhet más is, amit én a személyes dolgaimnál nem szeretnék. Ha téged nem zavar, legyen a te dolgod - én ettől függetlenül felvilágosulatlan dolognak tartom. De direkt beszólni másnak ilyen troll szöveggel, az szimplán parasztság. Egyszer már kinyilvánították egyesek a tudatlanságuk érdeklődésük hiányát az ügyben, egy lejátszott kör. Ezen felül mit szeretnél még elérni?

[ Szerkesztve ]

(#41022) EmberXY válasza Fall-N (#41019) üzenetére


EmberXY
addikt

Ez már az a kategória, ami a paranoiát közelíti szerintem...
Itt javarészt olyan személyes dolgokról van szó, amit arra a 2-3 percre akar az ember elrejteni, amíg egy "haddnézzemmámeg" ismerős kipróbálja a telefont.

Up the Irons!

(#41023) fatal` válasza LonGleY (#41021) üzenetére


fatal`
titán

Jelszavazott rarról hallottál már? :D

És emellé használod a lastpasst, érdekes.

(#41024) LonGleY válasza fatal` (#41023) üzenetére


LonGleY
veterán

Az aztán a kényelem... Mennyivel jobb, mint helyileg titkosítani? :Đ

Különben sem volt egy szavam sem, ezek Bozek aktuális frusztrációi.
Felőlem úgy ültök a brokiba és osztjátok felhőbe, ahogy akarjátok. :]
(A példát csak azért vetettem be, mert sajnos találkoztam ezzel egy
saját adatait szintén rendkívül felelősen tároló ügyfélnél ilyennel. :s :Đ)

[ Szerkesztve ]

(#41025) fatal` válasza LonGleY (#41024) üzenetére


fatal`
titán

Pl. nem száll el az adatod ha megdöglik a vinyód. Privát adatot meg nem felhőben kell tárolni, ennyi.

Te meg osztogasd a jelszavaid :D

(#41026) zsepeti válasza Prien (#41020) üzenetére


zsepeti
csendes tag

köszi, átnyálazom a topikot.

(#41027) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

A Poweramp most csak 225Ft, de nem tudom meddig, gondoltam szólok, mert talán a legjobb lejátszó. :)

Ha már itt tartunk kérdeznék is egyet: bnőm szeretné megvenni, megadhatja az én bankkártyám adatait hozzá, abból nekem lesz bajom, vagy működni fog továbbra is a saját fiókomnál a hozzárendelt bankkártyám?

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#41028) raziel01 válasza A_ScHuLcZ (#41027) üzenetére


raziel01
veterán

PlayerPro-nál jobb nincs.
Én 3-szor estem neki már a Poweramp-nak de mindig csalódtam benne.

(#41029) Deck válasza A_ScHuLcZ (#41027) üzenetére


Deck
titán

+1

PS5

(#41030) fatal` válasza raziel01 (#41028) üzenetére


fatal`
titán

Nekem megvan mindkettő, de a poweramp jobb szvsz.

(#41031) Oldman2 válasza raziel01 (#41028) üzenetére


Oldman2
veterán

Érdekelne, konkrétan miben csalódtál a PowerAmp esetében?

(#41032) raziel01 válasza Oldman2 (#41031) üzenetére


raziel01
veterán

Kinézet, gyorsaság. Playerpro jobban kézreáll.
Ráadásul egy dekát nem volt jobb a hang, mint a gyári lejátszóval. Playerpro és DSP pack nekem a nyerő.

(#41033) dokee78 válasza fatal` (#41030) üzenetére


dokee78
félisten

Jobb a PowerAMP?
Régebben a PlayerProt ajánlgattad emlékszem.
Valamit elcsesztek a PlayerProban?

(#41034) fatal` válasza dokee78 (#41033) üzenetére


fatal`
titán

PlayerPRO-t annak ajánlgattam, aki nem custom romot használt és hangerő gombbal akart léptetni. Ezt mai napig csak a playerpro tudja a saját lockscreenjével.

Igazából egyikkel sincs komoly gond, voltak apró bugok nekem a playerproban (pl. a tekerés a sliderrel nem mindig reagált), meg a widgetje is elszállt egy időben, valószínűleg azóta ezek javítva lettek.

(#41035) hajraolaj1 válasza Logeeen (#40977) üzenetére


hajraolaj1
tag

Na ezzel sikerült, köszönöm a tippet!

(#41036) dokee78 válasza fatal` (#41034) üzenetére


dokee78
félisten

Tudja a Power AMP is a Gravityboxal. :K

(#41037) #79335424 válasza raziel01 (#41032) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nekem megvan mindkettő. Poweramp -nál, egy régebbi frissítésnél volt egy csúnya médiakeresési hiba, ami csak bizonyos hw/sw összeállításnál jelentkezett, de én beleszaladtam. Rom újrarakás oldotta csak meg. Áttértem a PlayerPro -ra. Aztán pár hónapja valmihez balanszot kellett állítanom és nem sikerült (lehet, hogy csak én nem találtam). A Poweramp -ban viszont rögtön megvolt. Viszont a minap próbáltam miniPC -n is, de nem lett teljes siker. Először is kiírta a médiakereső, hogy néhány meghajtót eltávolítottak. ??? Aztán csak tekert körbe-körbe, ahelyett, hogy írta volna, hogy mit csinál és hol tart. Persze értettem a problémáját. CIFS -sel csatoltam a fájlrendszerbe a NAS -t, kb. 24ezer számmal. De akkor is hiányzott vmi infó. Aztán nem találtam azt a beállítást, amiben nem az albumokat látom, hanem konkrétan a mappáimat, ami szerint a NAS -on van rendezve. Telón ez fel sem tűnt, de itt totál káosz volt. Szóval nagy tárhoz marad a GoneMad.

(#41038) Deck válasza dokee78 (#41036) üzenetére


Deck
titán

A Gravitybox csodákra képes. Imádom!

PS5

(#41039) helixP


helixP
nagyúr

Sziasztok!

Két androidos eszköz közötti GPS pozíció-megosztás nem GPS képes eszközzel lehetséges Bluetooth-on keresztül? ( A WiFi-hotspotos dolgot ismerem)
Előre is köszi!

(#41040) fatal` válasza dokee78 (#41036) üzenetére


fatal`
titán

Mondom NEM Custom ROMon, a gravitybox frameworkot moddol, ami majdnem ugyanaz.

A PlayerPRO a saját lockscreenjével tudja rootolatlan stock romon.

(#41041) dokee78 válasza fatal` (#41040) üzenetére


dokee78
félisten

Értem.
Hiába moddolja,ha csak ROOT kell hozzá és gyári ROMmon is megy.
Tehát nem Custom ROM.

[ Szerkesztve ]

(#41042) fatal` válasza dokee78 (#41041) üzenetére


fatal`
titán

:O

Látom nem érted, erről nem tehetek. A GravityBox ráadásul nem minden gyári ROM-on megy normálisan.

Akkoriban még nem volt GravityBox (szerintem még Xposed sem).

ROOTolt telón másképp is meg lehetett oldalni, stock telefonokra ajánlottam a PlayerPRO-t, arra pedig most sincs más megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#41043) S e t h válasza raziel01 (#41028) üzenetére


S e t h
nagyúr

nővel próbáltad már?

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#41044) Deck válasza S e t h (#41043) üzenetére


Deck
titán

.;]

PS5

(#41045) ux1 válasza fatal` (#41040) üzenetére


ux1
addikt

+megy 4.4.x-en ART-al is. :D

Nos ott Gbox-ot elfelejtheted. Xposeddel együtt... :K

[ Szerkesztve ]

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#41046) #79335424 válasza helixP (#41039) üzenetére


#79335424
törölt tag

Én még csak wifin próbáltam, de szerintem megoldható. Ha jól értem, akkor ebben az XDA topikban azt taglalják, hogy a külső GPS vevő csatlakoztatására alkalmas programot hogy lehet erre rávenni. Az utolsó oldalon van egy hozzászólás, ami egy másik programhoz vezet. Beütöttem gugliba, így eljutottam egy harmadikhoz is a Play -en.

[ Szerkesztve ]

(#41047) Samsung SPS válasza sunsun2 (#40346) üzenetére


Samsung SPS
tag

Szia! Valami szoftveres gubanc van, a Menü-Beállítások-Mentés és visszaállítás alatt gyári gyaluval megoldható, csak ez mindent töröl, így érdemes előtte adatot menteni Kiessel: http://www.samsung.com/hu/support/usefulsoftware/KIES/JSP

(#41048) fatal` válasza ux1 (#41045) üzenetére


fatal`
titán

Na igen, a 4.4-et azért nem kevertem ide, mert kevés eszközön megy.

Az Xposed fejlesztője előbb-utóbb kénytelen lesz újraírni a cuccot (vagy abbahagyja a fejlesztést), mert 1-2 verzió múlva szerintem az ART lesz a default a dalvik helyett (utóbbi talán ki is kerül teljesen, bár a régi appok kompatibilitása miatt örülnék, ha nem így lenne).

(#41049) gipsztigris válasza helixP (#41039) üzenetére


gipsztigris
addikt

Ajánlom figyelmedbe Maiden barátom írását!

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#41050) helixP válasza gipsztigris (#41049) üzenetére


helixP
nagyúr

Köszönöm a választ, ismerem és használom is az alkalmazást (bár most, hogy megvettem a full verziót, pont nem működik), nekem pont, hogy kékfogas megoldás kellene, itt pedig mindkettőn aktív kell legyen a WIFI kapcsolat .

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.