Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#132001) Somatom válasza Rivaul (#131999) üzenetére


Somatom
veterán

Értem. Milyen teló és milyen Androidverzió fut rajta?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#132002) Rivaul válasza Somatom (#132001) üzenetére


Rivaul
addikt

Samsung Galaxy S5 Android 6.0.1
Bocsánat a kis szünetekért csak közben dolgozom :)

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#132003) Somatom válasza Rivaul (#132002) üzenetére


Somatom
veterán

Semmi gond. A necces pont az ingyenesség. Az összefoglalóban levő három automatizáló közül csak az E-Robotnak van tartósan ingyenes verziója, arról viszont nem tudom, hogy korlátozott funkcionalitású, vagy reklámos. Egy próbát megér. Nyisd meg a topik összefoglalót, a linkből telepítsd az E-Robotot, aztán folytassuk a topikjában!

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#132004) Rivaul válasza Somatom (#132003) üzenetére


Rivaul
addikt

Rendben, köszönöm szépen!

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#132005) Fall-N válasza Somatom (#132003) üzenetére


Fall-N
veterán

Ingyenes verzióban a reklámon kívül nem működnek a feltételek.

(#132006) w.miki válasza w.miki (#131975) üzenetére


w.miki
veterán

Látom időjárás app-okból ezeket ajánlottátok anno:
Transparent clock & weather
Simple weather & clock widget (No ads)
eWeather HD - időjárás, levegőminőség, barométer
Weather Mate (Weather M8)
Időjárás és Radar: ingyenes magyar viharjelzés

Az első tetszik, de az nem reklámos? Ugyanilyen ingyenesben? :DDD

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#132007) huliganboy


huliganboy
addikt

Sziasztok!

Használ valaki truecallert? Nekem azt produkálja, ha két simem van, kétszer kell megadnom, hogy melyik simmel hívjak:


Xiaomi MI 8 PRO MIUI 10

KÖSZÖNÖM

(#132008) Somatom válasza Fall-N (#132005) üzenetére


Somatom
veterán

Köszi! Feltételre sztem nem lesz szüksége.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#132009) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Sziasztok!
A Viberem ugy van beallitva, hogy ne toltson le semmit.
Megis van Viber mappam a Galeriaban, benne az osszes kapott fotoval, videoval...

Miert? Hogy tudnam ezt a funkciot kikapcsolni?

(#132010) Indiant válasza GEPESZ66 (#131927) üzenetére


Indiant
addikt

Én ezt használom:
Magnifying Glass Flashlight

(#132011) p.t.r válasza zolikaDB (#132009) üzenetére


p.t.r
aktív tag

Az azt jelenti, hogy addig nem tölti le a képet, amíg rá nem böksz. Ha ráböktél, akkor letöltötted.

(#132012) daninet válasza w.miki (#132006) üzenetére


daninet
veterán

Weawow nálam a kedvenc időjárás. A widgetek baromi jók és szépek. Van 5 napos, napi részletes, naptáras stb.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#132013) bigrock válasza w.miki (#132006) üzenetére


bigrock
addikt

Én a Transparent-et használom, naponta egyszer nézve beugrik a reklám, nem zavaró.

(#132014) MikeWazowski válasza zolikaDB (#132009) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Ettől én is megőrülök... :W

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#132015) w.miki válasza huliganboy (#132007) üzenetére


w.miki
veterán

Valószínű azért, mert miután kiválasztod a TrueCaller-ben, átadja a hívást, a gyári tárcsázónak és az kérdez rá megint. De a megoldást nem tudom... Talán, ha a TC-ben kikapcsolod a 2 SIM módot, akkor csak a gyári tárcsázó fog kérdezni, 1x.

(#132012) daninet : Időjárás & Widget - Weawow az nem reklámoz?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#132016) M3oH válasza w.miki (#132015) üzenetére


M3oH
addikt

Hali! Nincs benne reklám.

(#132017) gyuri81


gyuri81
veterán

Az új Samsung Internet Browser miért tölti újra az adott weboldalt, ha a telefont elfordítom?

Eladó új bontatlan Samsung S24 Ultra - 3 év garancia - https://bit.ly/3vedqBg

(#132018) kaciokos válasza gyuri81 (#132017) üzenetére


kaciokos
őstag

Nekem nem tölti újra, bár decemberben frissítettem utoljára, és azóta nem jelez új verziót.

(#132019) aelod


aelod
veterán

Sziasztok!

Ez egy "hátha" kérdés lesz.
Mostanában merül a telefon nagyon és feltettem a wakelock detectort ami a SensorService_wakelockot jelzi mint legtöbbet wakelockoló processt. Ez mi lehet? x2 933 950 az ébresztése neki reggel óta.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#132020) crok válasza aelod (#132019) üzenetére


crok
Topikgazda

Ha Android 6 Marshmallow vagy feletti a telefon akkor csinálj egy bugreport-ot (magyar menüben általában a beállítások > telefonról / névjegy > processzor pontra 5..6x koppintva vagy a fejlesztői menüben lehet csinálni) aztán töltsd fel pl. PC-n böngészőből ide vagy ide (vagy telepítheted a Battery Historian-t a saját gépedre is [1] [2]) és nézd végig a diagramot és a statisztikákat soronként hogy mikor mi tartotta ébren, mikor mi fogyasztotta a szuflát. Szerintem egyszerűbb.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#132021) Lauda


Lauda
félisten

Sziasztok!

Egy lenovo telefonon szeretnék gyári állapotot létrehozni, be van lassulva, tele van telepítve mindenfélével. A super backup-al lementettem a telefonszámokat, sms-t. Ezután elég, ha visszatolom simán a gyári állapot gombbal? Ezután olyan állapotot kapok, mint ha előszőr kapcsolnám be a telefont?

Köszönöm!

(#132022) Somatom válasza Lauda (#132021) üzenetére


Somatom
veterán

Nem. A felhasználói tárhelyeden levő adatokat nem érinti a FR.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#132023) huliganboy válasza w.miki (#132015) üzenetére


huliganboy
addikt

Szia!

Igen meghívja a gyári tárcsázót, mint a második képen is látszik. A truecallerben nem tudok olyan beállítást ami ezt állítanám, csak azt tudom állítani, hogy melyikkel hívjon vagy kérdezze hívás előtt..
. Köszi

(#132024) Lauda válasza Somatom (#132022) üzenetére


Lauda
félisten

A telefon az teljesen gyárira fog visszaállni? Mintha vadiúj lenne? ;)

(#132025) Somatom válasza Lauda (#132024) üzenetére


Somatom
veterán

Melyik szót, vagy betüt nem értetted? NEM.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#132026) Lauda válasza Somatom (#132025) üzenetére


Lauda
félisten

Oké. Maga a szoftver gyárira áll vissza?

(#132027) nTom válasza w.miki (#131975) üzenetére


nTom
aktív tag

téves

[ Szerkesztve ]

(#132028) Somatom válasza Lauda (#132026) üzenetére


Somatom
veterán

Igen. A gond az, hogy a szoftverek a felhasználói tárhelyen is tárolnak adatokat. Pl. /0/emulated/Android/data könyvtár.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#132029) DS39 válasza Somatom (#132028) üzenetére


DS39
nagyúr

És hogyan lehet a belső sd tartalmát is resetelni? Emlékeim szerint Android 5.1-en még ezek is törlődtek FR-rel.

(#132030) Somatom válasza DS39 (#132029) üzenetére


Somatom
veterán

Ha jól emlékszem, akkor recovery -ből. De, én még sosem csináltam ilyet. Újrahúztam a ROM -ot, ami gyalult mindent.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#132031) zhorvath válasza Somatom (#132022) üzenetére


zhorvath
aktív tag

A factory reset törli a belső tárhelyen lévő összes tartalmat (fényképek, videók, programok könyvtárait), tehát ezeket érdemes előtte menteni.
Ha a készülék bővíthető SD kártyával, akkor értelem szerűen azt nem érinti az FR.
Mire gondoltál felhasználói tárhely alatt?

(#132032) zhorvath válasza DS39 (#132029) üzenetére


zhorvath
aktív tag

Belső SD alatt mire gondoltál?

[ Szerkesztve ]

(#132033) Somatom válasza zhorvath (#132031) üzenetére


Somatom
veterán

Erre. DCIM, Music, Movie, stb. Amikor ilyet csináltam, akkor nálam a belső tárhely médiatartalmai megmaradtak. Lehet, hogy vmi "speciális eset" volt. Talán ha kétszer csináltam FR -t. Nem szoktak "belassulni" a telóim. Nem is tudom, hogy mitől lehet ilyen.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#132034) DS39 válasza zhorvath (#132032) üzenetére


DS39
nagyúr

A belső tárhely felhasználó által elérhető részére, ahol a képek, videók is vannak.
(sorry a megtévesztő kifejezésért)

(#132035) Mr Dini


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Remek a témaválasztás, én is az SD-vel akadtam meg, konkrétan az obb fájlok linkelésével.

Nemrég megvettem az Fl Studio Mobile-t amit előnyös lenne belső tárhelyről végleg áthelyezni SD-re. Korábbról megvolt az Apps2SD, amit mindig is nagy megelégedéssel használtam, illetve az SD kártyámon van egy titkosított ext2 partíció (LUKS), amire remekül tudok is linkelni gyakorlatilag bármilyen app komponenst, kivéve az említett obb fájlokat. Megtörténik az áthelyezés, a bindmount, de az alkalmazás megnyitáskor hivatkozik az obb hiányára mégis...

Próbáltam Lucky Patcherrel is csatolni, illetve kézzel terminálból bindmountolni, s mindegyik működik is, csak maguk az appok nem tudnal vele mit kezdeni. :F

Az eszközön egyébként jelenleg egy 6.0.1-es rom van, ahogy nézem ez valami fuse mount lesz (a belső tárhely, aka emulated/0), de még nem tudtam ránézni az Android forráskódra, hogy mitől lehet ez.

Feltételezem, hogy ez valami Android issue, ettől függetlenül nem sok hasonló jelenséggel találkoztam fórumokon... Nektek megy akárhogy a bindmount, obb csatolás?

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#132036) zhorvath válasza DS39 (#132034) üzenetére


zhorvath
aktív tag

A factory reset (gyári visszaállítás) mindent el fog tüntetni, amit te hoztál létre a belső tárhelyen.
Akár fényképezéssel, videók készítésével, programok telepítésével. Ha másoltál zenét a telefonra, akkor az is.
A telefon olyan állapotra áll vissza, mintha most vetted volna ki a dobozból.

Tehát ha nem szeretnéd elveszíteni személyes dolgaidat, akkor FR előtt mentsd el őket!

Én menteni szoktam pl. a Whatsapp és hasonló programok mappáit is.

Ha rootolt a telefonod, akkor pl. Titanium Backuppal le tudod menti az alkalmazásokat és azok beállításait is.
Ha nem, akkor nézd meg a telepített programjaidat, hogy van-e bennük mentési lehetőség (ezeket is mentsd ki a telóról, vagy felhőbe ments!) és mentsd el a beállításokat, hogy könnyebb legyen a programok visszaállítása!

(#132037) Somatom válasza Mr Dini (#132035) üzenetére


Somatom
veterán

Jééééé!!! Szia!
Meguntad az önkéntes száműzetést és visszatérsz közénk?

Amióta emulált tárhely van (4.4), azóta nekem semmilyen mount, vagy symlink nem működik. Elvileg külön csatolási pont kell az emuláción kívül, vmi media r/w jogosultsággal.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#132038) Nkboy válasza zhorvath (#132036) üzenetére


Nkboy
senior tag

Csak akkor megy minden a levesbe, ha az emulált SD kártya törlése is na van jelölve.

[kép]

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#132039) Elemental válasza eclipse19 (#131981) üzenetére


Elemental
addikt

Köszönöm!
Pont ez kellett. Be lehet állítani, hogy hívás fogadása csak a kedvencektől, hozzáadtam a kedvencekhez a szükséges névjegyeket.

(#132040) Mr Dini válasza Somatom (#132037) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Kikaptam egy régi TWRP mentésből egy sd binárist, így most a régi módon jelenik meg az SD, s valóban működik is... Remek ötlet volt a Google részéről ez a lépés is. Értem én, hogy nem vagyok képes biztonságosan leválasztani egy eszközt, ezért nekem mindenképp szükségem van erre a csodára, meg az MTP módra, de legalább tették volna választhatóvá.

Ezt az egyedi csatolási pontot kifejtenéd kérlek? Tudtommal pont a fuse mount miatt nem lehetséges az fstabban mókolni.

Gondolkozom reinkarnáción (kicsit több időm lett), de akkor sokat kéne storyzni. Egyébként meg nem sok értelme lenne már, mert úgy az összes dolgot, ami kapcsán anno itt aktív voltam, lecseréltem már. :B

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#132041) zhorvath válasza Nkboy (#132038) üzenetére


zhorvath
aktív tag

Valóban, elnézést a téves információért.

(#132042) Somatom válasza Mr Dini (#132040) üzenetére


Somatom
veterán

Előttem is homályos az ügy. A CIFS -csatolásra kerestem vmi megoldást és ahhoz találtam egy leírást, ami szerint egy media_rw csatolási pontot kell létrehozni, ami nem tartozik ez alá a fuse mount izé alá.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#132043) Mr Dini válasza Somatom (#132042) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Ismét életet mentettél! :) Ezt a media_rw dolgot nem tudtam megérteni pontosan, hiszen alapból rw a csatolás, viszont elgondolkoztam a jogokon. Mivel root alól csináltam a csatolást, furcsának tűnt, hogy a Total Commander is mindig írja a root granted popupot, amikor megnyitottam a csatolt mappákat. Szóval csak rossz jogokkal volt csatolva.

su -mm

Majd utána adtam ki a mount parancsot, s láss csodát, remekül megy! Aztán találtam egy opciót a SuperSU-ban, ami a Mount Namespace Separation-ra hallgat, s ez kiváltja a -mm kapcsolót minden root shellben.

El nem tudod képzelni mennyit kínlódtam ezzel az elmúlt héten, szóval tényleg nagyon hálás vagyok! :R

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#132044) Bozek válasza Mr Dini (#132043) üzenetére


Bozek
nagyúr

És ennél a Mount Namespace-nél melyik a jó? Mert Magisk-ban van Global, Inherit és Isolated. Mert nekem az EDS nem nagyon akarja becsatolni a fájlrendszerbe a tárolót és most elgondolkoztam, hogy nem ez-e a baja.

(#132045) Lauda válasza Somatom (#132028) üzenetére


Lauda
félisten

Értem, köszönöm a segítséget! Egyébként 5-ös android fut a telón.

[ Szerkesztve ]

(#132046) Mr Dini válasza Bozek (#132044) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Nem használok Magisk-et, de Neked a Global-t kellene megpróbálni. Az mm kapcsoló is azt tenné.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#132047) aelod


aelod
veterán

Tudtok olyan appot ami apk-ból csinál flashelhető .zip-et? Több appról lenne szó, hogy ne kelljen egyesével telepíteni hanem simán TWRP alól flashelni egy új rendszeren.
Zipme nem vált be. :N

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#132048) Somatom válasza aelod (#132047) üzenetére


Somatom
veterán

Titanium Backup pro.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#132049) Indiant válasza Somatom (#132048) üzenetére


Indiant
addikt

Sajnos mostanában már nem divat a root, így ez a program megy majd a levesbe. Pedig ez volt a legjobb.
(G6 zárt bootloader - rootra esélyem sincs, S9 - knox - ugrik a garancia...)
Root nélkül pedig semmi lehetőség nincsen még menteni se.

[ Szerkesztve ]

(#132050) Somatom válasza Indiant (#132049) üzenetére


Somatom
veterán

Igaz, de ez egy másik téma. Ha van custom recovery -je, amivel aláírás nélküli update.zip -et tud flashelni, akkor gondolom, hogy a root sem akadály.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.