Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#154651) Viktor0610 válasza crok (#154649) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az én Poco X3 NFC-m jobban merül, mint szokott.
Persze, lehet, az a baj, hogy szabin vagyok, és többet nyomkodom. :DDD

Samsung Galaxy A54

(#154652) crok válasza Black&White (#154650) üzenetére


crok
Topikgazda

Lehet.. Google Support forumon is van mostmar par jelentes pl. Lengyelorszagbol meg ugy kb. Europabol, amit linkeltem Reddit (lehet nem itt?) az is kb. csak europai volt.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#154653) Black&White válasza crok (#154652) üzenetére


Black&White
addikt

Elég sok usert érintett, de nálam már helyreállt.

(#154654) Luissimo válasza Somatom (#154634) üzenetére


Luissimo
veterán

Nekem minden okmànyom, igazolvànyom, jogsim, bankkàrtyàim, utazàsi igazolvànyom, bèrletem, vàsàrloi kàrtyàm, lakcim, TAJ, Ado stb kàrtyàm ezen van a teloimon, tableteken.

Passz

(#154655) p.t.r válasza Luissimo (#154654) üzenetére


p.t.r
aktív tag

És akkor ezen eredeti igazolványaidat nem is hordod magadnál? Pl rendőr igazoltatáskor elfogadja, ha csak a telt nyomod a kezébe? :F

(#154656) tibike8 válasza p.t.r (#154655) üzenetére


tibike8
őstag

Ha el is fogadja, akkor csak jófejségből. Én is használom a goodid-t és először azt hittem, hogy milyen jó, ha ez is elég hivatalosan. De elmagyarázta egy rendőr is meg a postán is, hogy ez nem hivatalos forma.

(#154657) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!
Moodle appot használom.
Nemrég óta ooyan tortenik, hogy megnyitaskor jelzi hogy bongeszoablakban kell bejelentkezni. Idaig ok ilyet idokozonkent kér. Viszont most hiaba dobja fel a droid a böngésző lehetoseget kattintok rá de semmi nem tortenik. Már ujratelepitettem az appot is,vtoroktem adatokat, de ugy tunik ez droid hiba. Mit lehet tenni?

F.K.T.

(#154658) Luissimo válasza tibike8 (#154656) üzenetére


Luissimo
veterán

Majaz elsö igazoltatàs utàn megmondom😃

Egyèbkènt taj kàrtyàt, bevàsàrloi kàrtyàkat simàn lecsippantjàk a telorol.
A rendörnek megmutatva mindkèt oldal fotòjàt szintèn letudja kèrdezni a központi adatbazisbol, a jogsimat is, szemelyit is.

Majd legközelebb, kisèrleti jelleggel bevetem, hogy az eredetit azthiszem otthonhagytam kifogàst, hogy kideritsük :K

(#154659) icemad válasza Luissimo (#154658) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Nehogy Zsanettezés legyen a vége... ;] ;] ;]

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#154660) tibike8 válasza Luissimo (#154658) üzenetére


tibike8
őstag

Nekem már meg volt, azért is írtam.

(#154661) rgeorge válasza crok (#154649) üzenetére


rgeorge
addikt

Sajnos nem a Google volt az ok, este végleg feladta a telefon, már se tölteni, se bekapcsolni nem lehet. Semmi előjele nem volt, igaz, hogy 3 éves a telefon (Samsung S9+), de az elmúlt fél évben inkább drasztikusan javult az akkuideje, mintsem romlott volna.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#154662) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

Aquamailben akartam printscreent csinálni egy levélről , de kiírta "személyes tartalomról nem készíthető képernyőkép"
Hogy lehet kikapcsolni , vagy mi alapján dönti el , hogy mi személyes vagy nem?

(Android 10/EMUI 10.0)

(#154663) crok válasza WhiteWalker (#154662) üzenetére


crok
Topikgazda

Aquamail FAQ:

Not able to take screenshots of AquaMail (some error message about DRM)
This can happen if you’ve enabled app settings -> security -> PIN code / fingerprint.

When you do this, AquaMail marks its window as “secure” — to prevent its contents from showing in Android’s “recents apps” list (which anyone can see, even when the app itself is “locked”).

Regrettably, this also makes Android block the screenshot taking capability (even though it’s not the intention).

Akkor használsz PIN-es / ujjlenyomatos védelmet.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#154664) WhiteWalker válasza crok (#154663) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Így megvan :R
Ki és bekapcsoltam a PIN védelmet + ujjlenyomat olvasót.

(#154665) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek /urak!

S20 FE telefonon ha whatsapp, viberen telefonálok és érkezik egy hívás a mobil hálózaton, simán kicseng, ki kell nyomni. Nincs arra lehetőség, hogy csak jelezzen mint akármilyen értesítés ellenkező esetben?

Let the Zone take me if I am.

(#154666) Zsombor99 válasza efi99 (#154605) üzenetére


Zsombor99
csendes újonc

Én egy régebbi telefonnál szívtam meg ezzel, állandóan teljesen elfogyott a tárhelye, így globálisan le akartam tiltani az appok frissítését, de beállításaim ellenére ugyanúgy jönnek a frissítések. :( Én ezt totálisan nem értem, miért nem sikerül letiltani a fissítéseket...

Jó pap is holtig tanul. | Senki se tökéletes.

(#154667) Somatom válasza kutga (#154665) üzenetére


Somatom
veterán

Az Android szerint olyankor nem telefonálsz, hanem médiát hallgatsz, tehát símán beleszól egy GSM hívás. Sajnos, a Google teljes kapacitását lefoglalja a material design, meg az új emojik, ezért az ilyen alacsonyabb prioritású problémákra még nem jutott ideje/energiája. Ugyanezért szívok a Huawei Talkband karperecemmel. Ha GSM hívás jön, akkor csak kipattintom és azzal már fogadtam is a hívást. Whatsapp -nál elő kell vennem a telót és az alkalmazásban fogadni a hívást.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#154668) kutga válasza Somatom (#154667) üzenetére


kutga
nagyúr

Kár. Engem annyira nem zavar mondjuk ritkán fordul elő. Iphone-t is vehetek végülis de emiatt nem biztos. :)

Let the Zone take me if I am.

(#154669) Luser2000


Luser2000
addikt

Sziasztok!

Lányomnak eddig Androidos készüléke volt. Cserélük egy iPhone-ra, de az átköltözésnek a Google fiókot érintő része nem megy. Olyan Google fiókja van (mint 12 éves gyerek), amit én felügyelek. Ezzel droidon semmi működési anomália nem volt. A fiók felügyeletét a Google Family szolgáltatás / app látja biztosítja.

Az iPhone-on azonban se a Mail, se a Kontaktok alkalmazás beállításainál az új, Gmail fiók hozzáadása nem működik. Pl. az önálló Google Mail alkalmazás esetében a fiók hozzáadása működik.

Próbáltam azzal kicselezni, hogy az ő Google fiókjában kicsit "öregítek" rajta 16 évesre, hogy a Felügyeletből ki lehessen venni, de ez sem jött be. Szabadulnék (főleg ő is) ettől a Family felügyelettől, de csak arra találok lehetőséget, hogy a gyerek fiókját töröljem. Az meg kerülendő.

Nem volna néhány praktikus tanácsotok ilyen helyzet megoldására?

Köszi előre is.

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#154670) efi99 válasza Zsombor99 (#154666) üzenetére


efi99
senior tag

A teljes letiltás működik - mármint, ha egyről beszélünk: nem telepít automatikusan - de én cizellálni szeretném, hogy melyik 10-et ne, a többit igen.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#154671) w.miki


w.miki
veterán

Android 10 alatt hogyan tudom visszahozni a törölt értesítéseket? S10e

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#154672) Viktor0610 válasza w.miki (#154671) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Tudtommal a törölteket sehogy.
Max. vannak appok, amikkel megnézheted az értesítések előzményeit.

Samsung Galaxy A54

(#154673) w.miki válasza Viktor0610 (#154672) üzenetére


w.miki
veterán

Neten találtam egy ilyet
De nem látok settings widgetet.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#154674) crok válasza w.miki (#154673) üzenetére


crok
Topikgazda

Activity Launcher app Play-bol -> Settings -> Notification history.. ha tamogatja a ROM (de widget is azert nincs mert nem tamogatja).

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#154675) Aurig@ válasza crok (#154663) üzenetére


Aurig@
őstag

Nálam semmilyen védelem /PIN, ujjlenyomat/ nincs, mégis enged képernyőképet csinálni. 3 különböző levélről készítettem bármi felugró üzenet nélkül.
Android11 OOS 11.0.3.1

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#154676) crok válasza Aurig@ (#154675) üzenetére


crok
Topikgazda

Pont ez a lenyeg ;) Ha van beallitva na akkor nem tudsz screenshot-ot csinalni.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#154677) fecus


fecus
őstag

Egy kis segítség kellene: LG V30, 9-es android, nincs root. A home-connect appját feltettem egy Bosch mosógép miatt. Ha megnyitom működik. Felkínál egy csomó funkciót. Sokhoz belépés kell, de van külön belépés ikon is.
A gond, hogy ha bármely úton megpróbálok belépni, akkor csak fekete képernyő fogad. Jobb alul 3 pötty. A menüben választhatom, hogy megnyitás Firefoxban, de ott is fekete és mivel az a default böngésző gondolom eredetileg is abban nyílik meg. A Firefoxban a www.home-connect.com rendesen megnyílik.
Van AdGuard, de kikapcsolva is ugyanaz.
A Huawei tableten, Firefox böngészővel megy, a xiaomi telefonon Firefox böngészővel megy.
1. kérdés: merre induljak, hogy megtaláljam az okot?
2. kérdés: rá lehet-e bírni az appot, hogy pl.: chrome-ba nyissa meg?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#154678) fecus válasza fecus (#154677) üzenetére


fecus
őstag

Törölve! A NoScript kiegészítő fenn van az asztali Firefox-on. Ezt átszinkronizálta a mobilra és letiltotta az oldalt.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#154679) flash-


flash-
veterán

Ti melyik virusirtót ajánljátok androidra?
Jo ha van firefox vedelme is
Bitdefender milyen?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#154680) Viktor0610 válasza flash- (#154679) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Én az összefoglaló szerint gondolom. :K
Van a telómon gyári vírusírtó, "fényévente" lefuttatom, de csak úgy, nem azért, mert vírust sejtek a telómon.

Samsung Galaxy A54

(#154681) SunMount3r válasza Viktor0610 (#154680) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

(NEM) remélem, hogy McAfee. :D

(Mert az én Tablet-emen még az lenne a mai napig, ha nem kapcsolok).

(#154682) makoss


makoss
addikt

Üdv!
Tudna valaki linkelni olyan ingyenes appot amivel max ki lehet használni a Xiaomi Redmi Note 10 Pro telóm videó készítésre, és fotókra egyaránt? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#154683) flash- válasza Viktor0610 (#154680) üzenetére


flash-
veterán

Baromira vigyazzatok a mobilvirusokkal!

En a napokban toltottem le egy akkumulátor fogyasztást mérő app "full" változatát(google első tíz találatában volt) aztán 2 nap mulva jott a telenor sms hogy kezdem atlepni a 20ezer ft keretet..
Ez az app kuldozgette a vilagvegere az erthetetlen szoveget mindenfele jelekkel.
Letoltottem tehat 10virusirtot es a bitdefender volt ami talált is valamit(egyik egy playről letöltott jatek volt)

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#154684) vacs válasza flash- (#154683) üzenetére


vacs
veterán

"google első tíz találatában volt"

Tehát te nem a Play Storebol töltötted le?

(^)(>.<)(^)

(#154685) flash- válasza vacs (#154684) üzenetére


flash-
veterán

A gsamot nem..:B

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#154686) crok válasza flash- (#154685) üzenetére


crok
Topikgazda

..csodalkozo Pikachu arc.. A BetterBatteryStat XDA-rol ingyenes.. neked nem virusirto hanem az osszevissza ketes forrasu apk-k telepitesenek elhagyasa kell.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#154687) Bozek válasza flash- (#154685) üzenetére


Bozek
nagyúr

Nekem fent van a GSam, de még egyszer sem akart SMS-t küldeni sehová. Persze én Play-ből töltöttem le és meg is vettem.

(#154688) w.miki


w.miki
veterán

Kaptam egy Digi Sim kártyát ismerőstől, én nem vagyok előfizető.
Hogyan tudnám megnézni, mennyi net van rajta, és mikor van a fordulónap?
Van valamilyen letöltő program, amivel folyamatosan tölt le videókat a netről, majd törli őket?
Hátha küld a Digi egy SMS-t, ha 80%-ot elértem, és mikor van a fordulónap.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#154689) TODI1111 válasza Bozek (#154687) üzenetére


TODI1111
addikt

+1. Nekem is áruházból van a fizetett pro verzió és még soha nem volt bajom vele pedig már régóta használom. Alkalmazásokat csak megbízható forrásból (még ha fizetni is kell érte :) )

(#154690) Fall-N válasza flash- (#154683) üzenetére


Fall-N
veterán

Magyarul semmit sem kell vigyázni, ha megfelelő forrásból szerzi be az ember az alkalmazásokat. Nálam a fő forrás a GPlay. Ha a policy miatt nem lehet fent akkor F-Droid vagy XDA. Általában a reklámblokkolók (pl. AdGuard) és a YT letöltők, amik nem lehetnek fent. De sokszor a privát szféra megőrzése miatt, önként nem teszi fel a Playre a fejlesztője az alkalmazást. Ilyen például a Bromite böngésző (Google mentes Chrome + Adblock) vagy a Firefox forkja az Iceraven (Firefox - telemetria).

(#154691) flash- válasza Fall-N (#154690) üzenetére


flash-
veterán

Persze, de egyszer az ember csak elcsábul:)
Elvileg telenor szerint nem kell kifizetni

De mondom egy playről leszedett jatekban is virust talált

Ez a gsam amugy csak a neve szerint volt az.. Felraktam de nem volt fent sehol aztan meg elfelejtettem leszedni szoval user error triplán

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#154692) Somatom válasza flash- (#154691) üzenetére


Somatom
veterán

890Ft megspórolása téged warezre csábít? Nemááá.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#154693) kidnou válasza w.miki (#154688) üzenetére


kidnou
senior tag

Diginek van saját appja ott látni az adatforgalmat, de ahhoz a kártyatulajdonos regisztrációja kell, hogy be tudj lépni.
1-én van a fordulónap. SMS-t nem küld

[ Szerkesztve ]

(#154694) Fall-N válasza Somatom (#154692) üzenetére


Fall-N
veterán

Végülis megéri. 890 Ft helyett 20000. ;]

(#154695) lovi27 válasza Fall-N (#154694) üzenetére


lovi27
addikt

Már ő is tudja, hogy hibázott. Visszataszító ilyenen poénkodni.

#154691flash-
Egy nem Play áruházból telepített appra is terhelte számládat a Play?!
Vagy hogy jutottak hozzá?

(#154696) SunMount3r válasza Fall-N (#154690) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

No meg a konkurens, reklámmentes (és még + számtalan előnyű) YT app-ok sem.

Az én Andorid-os Box-omra pl. a gugli féle YT app már nem is érehető el a PS-ből, a Tablet-emen meg települ, de egyszerűen nem indul el. Ezzel meg csak maguk ágyazzák meg az ilyen app-oknak a lehetőséget. Szerintem szégyen-gyalázat amit a terveztt elavulás felgyorsításával rá próbálnak erőszakolni a felhasználókra, ez soha, még a Windows-nál sem volt ennyire gyorsütemű, erőszakos és pimasz. Az Android 5.1.1 ma már "szerintük" kb. kuka kategória, ez már több, mint neveséges.

(#154697) Fall-N válasza SunMount3r (#154696) üzenetére


Fall-N
veterán

Így van. Nekem egy 2015-ös Philips Smart TV-m van, amin Android 5 fut, de be sem enged jelentkezni (jó egy éve) egy ideje a G fiókba. Vettem egy Mi Box S-et és el van intézve az okos rész. Emiatt biztos nem vettem volna másik TV-t.

Azt hozzáteszem, hogy a kábel TV-t nem használom csak a streaming, meg a YT amit használok, így kellett a Box.

[ Szerkesztve ]

(#154698) Somatom válasza SunMount3r (#154696) üzenetére


Somatom
veterán

Azért a források között is van különbség. Pl. a TubeMate a saját oldalán linkeli azokat a forrásokat, ahonnan a hivatalos verzió letölthető. Az XDA -n is ízekre szedik az appokat, hamar kibukna egy ilyen rejtett funkció.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#154699) Narxis


Narxis
nagyúr

Én ilyen akkumulátoros infokhoz a Battery Guru: Monitor & Saver -t ajánlanám [link]

Thanos was right.

(#154700) vacs válasza SunMount3r (#154696) üzenetére


vacs
veterán

2014-ben jelent meg az Android 5, pár nap és itt az Android 12, ez 7 generáció.
Ha ezt figyelembe vesszük, akkor nem annyira meglepő, hogy a "régi" verziókat már nem akarják támogatni!

(^)(>.<)(^)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.