Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#171001) kiezTe90


kiezTe90
senior tag

Sziasztok!

Most tértem vissza IOS-ről Androidra.
2 kérdés.
Hogyan lehet megoldani, hogy a billenytyűzeteten (Gboard) ne legyen már mindenféle ékezetes betű, csak a rendes. Tehàt ilyen ne legyen->èéêë

A másik.
A Chrome-ba meglehet oldani, hogy az állapotsor alul legyen?
Köszi előre is!

Egyre többször egyetértek Thanosal...

(#171002) mizoli válasza jesszjessz (#171000) üzenetére


mizoli
addikt

Ugye, ha valamit másolsz, akkor azt valahová másolod, szóval nem értem, miért nem jó a "másolás ide", vagy hasonló 😁

De, ha egy olyan fájlkezelőt használsz, ami képként (is) mutatja a képeket, ott van sima, csak "másolás" funkció. Kb. az összes(?) tudja.

Én leginkább a File Manager+ , és az FX file explorert használom.

[ Szerkesztve ]

(#171003) zelos válasza jesszjessz (#171000) üzenetére


zelos
aktív tag

Nem tudom milyen az ios megoldása, így ezt az egész "csak" másolás dolgot se értem. Mindent lehet másolni csak ki kell keresni mit akarsz másolni. :DDD

(#171004) WhiteWalker válasza jesszjessz (#171000) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Megosztás alatt találod kinek akarod küldeni :U(email, Facebook,Messenger stb ...)

(#171005) jesszjessz válasza mizoli (#171002) üzenetére


jesszjessz
tag

A "másolás ide" helyileg másolja, egyik mappából a másikba. A "megosztás" sem a legjobb megoldás, ha mondjuk 3 Discord szerverre akarom elküldeni és mindegyiken van 20 csatorna, meg mellé még pár embernek itt-ott.
Nekem olyan kellett, ami egyszerűen vágólapra kimásolja a képet, amit aztán oda illesztek be, ahova akarok, mert alapból ilyen opció nincs (vagy csak én voltam teljesen vak). Viszont közben már átnéztem az ajánlottakat és az Aves tudja ezt. Képet megnyitva az "exportálás" fül alatt van ez az opció.

(#171006) zeon.hu válasza WhiteWalker (#171004) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

A "másolás opció" nekem azt jelenti, hogy vágólapra szeretné tenni.
Ezt pl az én Wing-em tudja.

#?*@&!

(#171007) WhiteWalker válasza WhiteWalker (#171004) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Akkor elég félreérthetően lett fogalmazva:

"van olyan opció, hogy simán kimásolom a képet? Nem megosztom, kikeresem, hogy hova vagy kinek szeretném küldeni"

Ha valakinek küldeni akarom akkor nem másolásnak hívják a műveletet.
Másolni fájlt szoktunk ide-oda.

Legalábbis szerintem.

(#171008) lenoma


lenoma
aktív tag

Android 6-os telefont évekig a töltőn kéne hagynom bekapcsolva.
Van olyan program amivel az akku töltését tudom szabályozni?
Mondjuk, hogy max 80%-ra töltse vagy, hogy hány órát, mettől meddig töltsön csak?

(#171009) DrKapocs válasza lenoma (#171008) üzenetére


DrKapocs
őstag

Nem program, de... okoskonnektor?

[ Szerkesztve ]

(#171010) Rigormortiis válasza kiezTe90 (#171001) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Szia! Chrome-ban erre nincs opció, a Samsung Internetben viszont van. Ha nem szempont az asztali géppel való szinkronizálás, amúgy is ajánlott böngésző.

Gboarddal szintén ez a helyzet. Amit szeretnél, azzal nem lehet ezt megcsinálni, Samsung billentyűzettel viszont igen (Good Lock Keys Café modullal).

Bár ez az utóbbi dolog azt hiszem, csak Samsung telefonokra elérhető.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#171011) Tökimanó válasza kiezTe90 (#171001) üzenetére


Tökimanó
senior tag

Lehet nem jól értem, ezért a segítség se biztos hogy jó. Úgy szeretnéd hogy ne legyen ékezetes betű és nyomásra jöjjenek elő? Ebben az esetben nem tudok megoldást, ott minden előjön. Igaz a problémát sem értem, hiszen hosszú nyomásnál eleve a magyarban használt az alap , tehát ha elengeded azt írja be. Ha viszont nem ez a gondod hanem eleve olyan Gboard billentyűzet kell amin mindig látható az ékezetes betű akkor elég ha a nyelvnél magyar-magyarra állítod. Abban a billentyűzeten ott van az ö,é,á,ü, Az ö hosszú nyomásnál ő, ü nél ű. A logikát nem értem de sajnos az o, i, esetében minden fajta előjön, igaz itt is a nálunk használt az alap. Remélem tudtam segíteni, ha pedig félreértettem amit szeretnél, akkor bocs!

[ Szerkesztve ]

(#171012) lenoma válasza DrKapocs (#171009) üzenetére


lenoma
aktív tag

Kösz, de 12V-on van az eszköz.

(#171013) szimi57 válasza kiezTe90 (#171001) üzenetére


szimi57
őstag

[link]

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#171014) svgyula válasza lenoma (#171012) üzenetére


svgyula
addikt

https://www.amazon.com/12-volt-programmable-timer/s?k=12+volt+programmable+timer

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#171015) joci86


joci86
senior tag

Nem igazán találtam témába vágóbb topikot, így itt teszem fel a portolt Gcam használatával kapcsolatos kérdést.
Rengeteg beállítási lehetőséget találni a Gcam-en belül, többek között azt is, hogy melyik telefont vegye alapul.
Alaobeállításként az egyik verzióban a Pixel 2, a másikban pedig a Pixel 3 volt megadva.
Samsung S21 FE-t szeretném használni, nem tudom, hogy kell / jó-e ezt a beállítást piszkálni.
Elvileg az S21FE a Pixel 6A/6-oshoz van közel több szempontból is.
Keresgéltem, de nem találtam a telefonomhoz config-ot.

(#171016) svgyula válasza joci86 (#171015) üzenetére


svgyula
addikt

Samsung S21FE.
Ennyit lehet tudni.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#171017) joci86 válasza svgyula (#171016) üzenetére


joci86
senior tag

Működik vele, inkább a beállítások érdekelnek, ha valaki esetleg otthon lenne Gcam téren.

(#171018) HUNited válasza this is life (#170975) üzenetére


HUNited
senior tag

Nincs nekik mobilnet a telón, így a helymeghatározás nem olyan erős érv az app mellett (amúgy a weboldalon is látom). Nem az a baj hogy sokat fogyaszt, hanem hogy a Google ezt is kémkedésre használja mint mindent. AdGuardban nem is megy a HTTPS szűrés, még ROOT mellett sem.

Amúgy az életkor beállításával tudtam anno létrehozni nekik a fiókot :) Most állítottam be nekik a Family Linkhez a valódi korukat.

(#171019) this is life válasza HUNited (#171018) üzenetére


this is life
Ármester

A google ha akarja, ha nem az ember, akkor is gyűjti az adatokat pl keresés, hely, helyzet megosztás, youtube és böngészési előzmények..etc, ehhez már sokat nem tesz hozzá a family link.

Szintén zenész, én is hasonló módon hoztam össze gyermekem fiókját, majd a familí link beemelés elött módosítottam a valós korára.
Amit egy játék megvásárlása miatt (sim kártya egyenlegből lett megvéve) ismét korrigálni kellett kb 72 óra után lett önálló cselekvő fiók (ezt jellemeztem macerának).
Végezetül ismét felügyelet alá lett vonva. Nem amiatt mert nem bízok gyermekemben, hanem mert így tudom legjobban megvédeni az olyan tartalmaktól, amihez még kicsi 11 évesen. Szerencsére megértette a dolgot és osztálytársa negatív tapasztalata ezt tovább erősítette.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#171020) kiezTe90


kiezTe90
senior tag

Na ezaz Opera böngésző Nekem tetszik, de...
Az lenne a kérdésem, hogy van olyan opció benne, hogy a hírek a kezdőlapon magyar nyelvűek legyenek? (Az éler nagy problémái :) )

Egyre többször egyetértek Thanosal...

(#171021) szimi57 válasza kiezTe90 (#171020) üzenetére


szimi57
őstag

Töröld és olyan híroldalt tegyél ki, amelyik magyar. De, ha ragaszkodsz az eredetihez, felül 3 pötty és ott a fordító.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#171022) Cs1csó válasza kiezTe90 (#171020) üzenetére


Cs1csó
félisten

A "mate translate" pro (fizetős) verziója tud ilyat hogy adott oldal már alapban magyar nyelven töltődik be.
Az ingyenes verziónál megjelenik egy kis ikon a jobb felső sarokban arra kattintva fordítja az oldalt.

(#171023) tibbike01


tibbike01
őstag

Root nélkül hogyan lehet törölni gyári alkalmazások? A Samsung browsert akarnám törölni speciel. Ha jól tudom van rá valami ADB program, de nem találom.

Szerk: megtaláltam! :R ADB AppControl

[ Szerkesztve ]

(#171024) Rigormortiis válasza tibbike01 (#171023) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Miért zavar az téged? :F Tiltsd le, ha nagyon nem kell, de gyakorlatilag szvsz a legjobb böngésző androidra.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#171025) tibbike01 válasza Rigormortiis (#171024) üzenetére


tibbike01
őstag

Azért mert 600mb helyet foglal és egyszer sem nyitottam még meg. Letiltottam, de attól még ott van. Legjobb böngésző? Miért is? Tud olyan alapvető funkciót, hogy reklámblokkolás? :)

Én Kiwi böngésző használok ublock origin reklámblokkolóval és bitwarden jelszókezelővel...nem találtam jobbat. Simán működnek a Chrome kiegészítők és villám gyors.

[ Szerkesztve ]

(#171026) fap333


fap333
aktív tag

Szervusztok!
Szerintetek van olyan fényképező alkalmazás, ami az elkészült képeket közvetlenül OneDrive felhőbe menti, és legfeljebb csak a feltöltésig van ideiglenesen tárolva a kép a telefonon?

10 fajta ember létezik. Aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#171027) vacs válasza fap333 (#171026) üzenetére


vacs
veterán

Ehhez nem kell semmilyen extra kamera app, OneDrive appot letöltöd és beállítod, hogy mindig azonnal tolja fel a felhőbe (mobilneten is) kamera mappa képeit!

(^)(>.<)(^)

(#171028) HUNited válasza this is life (#171019) üzenetére


HUNited
senior tag

több mint 20 éve foglalkozom a Google ökoszisztémával, ismerem a sztorit. Ezért blokkolok mindent amit csak lehet. Ráadásul a reklámblokkolások és követőblokkolások miatt túl sokra nem mennek az adatokkal.

(#171029) Cs1csó válasza HUNited (#171028) üzenetére


Cs1csó
félisten

Én meg 1998-óta ;] (googe alapítása google search)

(#171030) < CyberBob >


< CyberBob >
őstag

Sziasztok!
Milyen webrádió app-ot tudnátok ajánlani?
Eddig XiiaLive Pro-t használtam de régen nem frissült és 14-es droidon nem megy.
PowerAmp-on lehet webrádiót hallgatni? Megéri az árát?

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#171031) crok válasza < CyberBob > (#171030) üzenetére


crok
Topikgazda

Összefoglaló:
Online rádiók Android Auto támogatással:
Open Radio
Replaio
TuneIn

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#171032) Cs1csó válasza < CyberBob > (#171030) üzenetére


Cs1csó
félisten

MyOnlineRadio?

(#171033) Cs1csó válasza < CyberBob > (#171030) üzenetére


Cs1csó
félisten

Sorry kétszer küldtem

[ Szerkesztve ]

(#171034) DrKapocs válasza < CyberBob > (#171030) üzenetére


DrKapocs
őstag

Szerintem nagyon megéri az árát a poweramp. A legjobb. Rádiót is ezen hallgatok.

(#171035) ggeleven válasza < CyberBob > (#171030) üzenetére


ggeleven
őstag

Tizenx éve megvettem a PowerAMP-t és nagyon szeretem. Az egyik legjobb lejátszó szerintem, ha letölött zenét akarsz lejátszani. Van benne stream hallgatás egyébként, de még nem próbáltam. URL alapján adnád meg a forrást avagy listából válogatnál?
TuneIn-t próbáltad esetleg?

[ Szerkesztve ]

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#171036) Rigormortiis


Rigormortiis
addikt

Mi most a legegyszerűbb módja egy yt videó hangjának letöltésére (ami nem valami adathalász, vírusos oldalra dob)?

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#171037) crok válasza Rigormortiis (#171036) üzenetére


crok
Topikgazda

Azt nem tudom neked mi a legegyszerűbb.. de [ennek] a végén a "Ha csak Youtube videok (vagy csak a hanganyag) letöltése a cél.." részben szerintem majdnem mindent összeszedtem amit érdemes megemlíteni. De hogy legyen itt valami:
NewPipe és a Newpipe fork-ok
ytdlnis - FOSS Youtube letöltő yt-dl alapon - GitHub letöltések
Seal - yt-dlp (pontosabban youtubedl-android alapú) videóletöltő - GitHub letöltések - F-Droid
De írtam ott webes ésvagy böngészőkiegészítős megoldást is mint pl. genyt.net etc.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#171038) zoyoxy válasza tibbike01 (#171025) üzenetére


zoyoxy
tag

Bizony tud. Csak fel kell tenni és engedélyezni az 'AdGuard Content Blocker'-t. És betyár jó böngésző!

(#171039) < CyberBob > válasza ggeleven (#171035) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Letöltött m3u és pls fájlok amikben link is van.

DrKapocs: A fenti fájlokat be lehet tallózni?

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#171040) WhiteWalker válasza zoyoxy (#171038) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

A Soul böngészőnél biztos nem jobb :D

+ A Samsung böngésző képtelen exportálni vagy importálni a könyvjelzőket a gyorshívókkal együtt .
Legalábbis régen nem tudta , lehet azóta fejlődött ezen a téren.

(#171041) Rigormortiis válasza crok (#171037) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Köszönöm :R

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#171042) Dolphine válasza < CyberBob > (#171030) üzenetére


Dolphine
addikt

Én az Audialst használom erre a feladatra.
Megvan a PowerAMP is, nem is tudtam, hogy azt is lehet használni streamre. Mondjuk nem mindegyik oldalnak van m3u lehetősége :F

[ Szerkesztve ]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#171043) DrKapocs válasza Dolphine (#171042) üzenetére


DrKapocs
őstag

Készítettem egy exportot a PowerAmpban lévő rádióimról, csak importálni kell őket. Borító, stream és lista van benne. Innen le tudjátok tölteni. Úgy emlékszem 66 rádió elérhetősége van benne. Nem biztos, hogy minden link jó, de a nagy többség szerintem igen. Ha valaki aktuálizálja, nem sértődök meg egy update küldés miatt.

[ Szerkesztve ]

(#171044) kaciokos válasza tibbike01 (#171025) üzenetére


kaciokos
őstag

Ha törlöd az update-jeit, adatait, és letiltod, akkor már csak olyan partíción foglal helyet, ahol akkor sem tudnád használni a felszabadított helyet, ha letörölnéd.

De persze ez nem válasz a kérdésedre, sajnos nem tudom, milyen appal lehet megcsinálni, én anno PC-ről adb-vel csináltam.

(#171045) crok válasza tibbike01 (#171025) üzenetére


crok
Topikgazda

Tényleg nincs igazából értelme törölni (felhasználni a helyét nem is tudod, mivel rendszerben levő alkalmazás így a törlés után is csak egy XML bejegyzés lesz róla hogy "törölt" mert írni / read-write-ra mount-olni gyári ROM /system-jét évek óta nem lehet).

Alkalmazással, telefonon törölni se mást nem lehet különleges jogok nélkül (Shizuku minimum - arra ott van a Canta mint célszerszám de tudja pl. az AppManager vagy az SD Maid SE meg a Swift Backup is - de csak Shizuku-val (vagy root..) vagy pl. az említett AppManager egyből wireless ADB-vel, vagy mazochistáknak ugye termux + wireless adb natívan, parancsokkal).

PC-n ADB segítségével ott van az Universal Android Debloater Next Generation (UAD-NG) GUI, az AppControl, az ATA GUI vagy pl. az Android-Tool.

Hogy te ebbe mennyire akarsz vagy tudsz belemenni az rajtad múlik.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#171046) tibbike01 válasza crok (#171045) üzenetére


tibbike01
őstag

Akkor ha azt mondjátok, hogy nincs értelme törölni, nem piszkálom.

(#171047) crok válasza tibbike01 (#171046) üzenetére


crok
Topikgazda

Ha csak az zavar hogy a launcher-ben megjelenik mint alkalmazás akkor esetleg [rejtsd el].

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#171048) tibbike01 válasza crok (#171047) üzenetére


tibbike01
őstag

Azt már megtettem.
Akkor az ilyen mega appokkal sincs mit tenni?

A funkcióját nem használom. Igazából nem is lehet használni.

[ Szerkesztve ]

(#171049) crok válasza tibbike01 (#171048) üzenetére


crok
Topikgazda

Nem a /data-ből (nem userspace-ből) vesz el adatot mert rendszeralkalmazás
Ez szerintem amúgy se jól számol mert nincs olyan apk bármilyen összetevővel is ami ekkora lehetne, 100% hogy ha megnézel még pár hasonló alkalmazást akkor az is pontosan ugyanekkora lesz - mert az úgy egy nagy komponensben van számolva. A data és a cache volna az ami "tőled vesz el" helyet, az itt pedig 0.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#171050) tibbike01 válasza crok (#171049) üzenetére


tibbike01
őstag

Köszi, ezt jó tudni! :R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.