Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82001) sbwolf válasza tepenzed (#81999) üzenetére


sbwolf
aktív tag

Szerintem ez jó.

(#82002) tybsen válasza darvinya (#81997) üzenetére


tybsen
addikt

Koszi Nektek, akkor úgy látszik nem nálam van valamilyen beállítási hiba.

(#82003) #79335424 válasza zeorsdfd (#82000) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ennyire azért még nem megy az angol. Mi a nyűgjük?

(#82004) darvinya válasza #79335424 (#81998) üzenetére


darvinya
titán

Kipróbálom, de WiFi nincs, nem változtatok helyet, legtöbbször éjjel is aktív vagyok.
Ezért írtam, hogy miket kellene figyelni, hogy kikapcsoljon.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#82005) zeorsdfd válasza #79335424 (#82003) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Csak annyi, hogy kb egy hónapja feltörték a szervereiket, és nagy mennyiségben loptak tőlük emailcímeket, autentikációs hasheket:-( Tulajdonképpen passwordöt nem loptak, de ha mégis, mivel titkosítva vannak, nem gond ez sem, de azért megkértek mindenkit, hogy a masterpasswordöt változtassák meg.

(#82006) #79335424 válasza zeorsdfd (#82005) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszi! Az adatok kliens oldalon titkosítódnak. A jelszavam 10 karakteres, vegyesen kis és nagybetű + számok. Kellemes rejtvényfejtést hozzá! :)

darvinya:
Nem értem, hogy pontosan mit értesz alkalmazás aktivitás alatt (futást, vagy fókuszba kerülést?), de elvben megoldható. Amíg nem írsz konkrétumot, addig én sem tudok. Az eseményeket nem a Robot monitorozza. Fogalmazzunk úgy, hogy "feljelentkezik rájuk" a rendszernél. Amikor a teló megmozdul, akkor ezt az infót a rendszer "közzéteszi". Ezt az üzenetet figyeli a Robot. A Robot csak addig használ erőforrást, amíg a bekövetkezett események esetén, az összefüggéseket elemzi, valamint, amíg a műveletei tartanak. Nálad nincs várakozás, vagy más okból tartósan aktív folyamatszál, így két esemény között nincs dolga a Robotnak. A szolgáltatásnak persze futnia kell, de ennek prioritása a Robot menüjében állítható. Nálam elég fontos feladatokat végez a Robot, ezért a legmagasabb prioritással fut. Robot leállás nálam kb. rendszerösszeomláskor történhet.

[ Szerkesztve ]

(#82007) Jumbozorz


Jumbozorz
senior tag

Sziasztok,

Valaki használ vagy ismer olyan programot, mely segítségével a sorozataimat követhetném. Pl:
Új rész jön ki, ha megnéztem egy részt, akkor betudom jelölni, hogy pl 2 hét múlva tudjam hol kell folytatnom. Esetleg az anime-ket is ismeri..

Köszönöm

(#82008) tomy86 válasza Jumbozorz (#82007) üzenetére


tomy86
addikt

(#82009) zeorsdfd válasza Jumbozorz (#82007) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

A SeriesGuide szinte tökéletes erre, sőt a Trakt.tv-vel is össze tudja kötni magát. Régóta használom.

szerk: lassú voltam:-)

[ Szerkesztve ]

(#82010) neil_mullen


neil_mullen
aktív tag

sziasztok! tud valaki olyan appot amivel a gyári alkalmazásokat tudnám törölni végleg? a legjobb az lenne ha nem kéne rootolni (ha ez egyáltalán megoldható), vagy maga az app is tudna rootloni. xperia ray/ ics

köszi

Privát üzenetre illik válaszolni!!!

(#82011) Edi77 válasza neil_mullen (#82010) üzenetére


Edi77
őstag

Gyári appokat csak akkor tudsz törölni, ha van root. (de még akkor sem nagyon javasolt sztem). Le lehet tiltani őket.

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#82012) tomy86 válasza neil_mullen (#82010) üzenetére


tomy86
addikt

Root nélkül nem fog menni. Root leírást találsz a telefon topikjában vagy pl. az xda-n.

(#82011) Edi77: pedig nagyon is javasolt. :) Például a gyárilag systembe telepített facebook appot és társait. De van ott még rengeteg egyéb szemét is. A helyükre lehet hasznosabb programokat is telepíteni. Szintén Rayem van. Anno a gyári appok közül kb. 70-et töröltem.

[ Szerkesztve ]

(#82013) Kovzol79


Kovzol79
csendes tag

Sziasztok!

Google keresés már 2 napja megy, nem találtam hasznos infót, így hozzátok fordulok:)
Vettem egy okoskarkötőt, aminek a programja (Mi fit) a leírás szerint 4.4-es android verziótól működik.
Telefonomon (Prestigio PAP5044 DUO) 4.2.1-es fut.
Google play-en a Mi FIt programja kiírja, hogy nem támogatott eszköz. Letöltve a program magyarul nem ment fel, szintaktikai vagy milyen hibát írt ki.
Nosza, felraktam a MIUI-t, 4.8.29.2 a verziója, tovább nem frissül, gondolom ez a vége(?).
Az ismeretlen forrásos appok telepítését mindegyik oprendszernél engedélyeztem....

A kérdés, hogy hogyan tudnám az appot valahogy felerőszakolni a telefonomra? Vagy valaki tud ehhez a telefonhoz a gyári 4.2.1-esen kívül rendszert, amire lenne esélyem felrakni???

Ezer hála:)

(#82014) StarKiller89


StarKiller89
senior tag

sziasztok
a facebook app nálam semmit nem jelez az ég világon, akármi történjen is, pedig minden be van kapcsolva az értesítések között, kis fika pl. időjárás appok olyan szépen jeleznek minden apró mozzanatatot, ez meg semmit nem csinál, nálatok is szar?

(#82015) neil_mullen


neil_mullen
aktív tag

Edi77: ahogy tomy86 írta, tényleg rengeteg szemét van rajta (főleg a sonykon), és a legnagyobb bajom az hogy hiába tiltok le párat, ujraindítás után ujra "aktív" lesz és frissíti is a store-ban... arról nem beszélve, hogy a ray-nek kb 200mb szabad helye van, kártya nélkül

tomy86: sejtettem hogy muszáj lesz, azért köszi

Privát üzenetre illik válaszolni!!!

(#82016) #79335424 válasza Kovzol79 (#82013) üzenetére


#79335424
törölt tag

A 4.2 -ből hiányoznak azok az API -k (hozzáférési pontok), amiket az alkalmazás használna. Minden alkalmazásban definiálva van, hogy mi az a minimális API szint, amin futhat. Azért dob hibát, mert a rendszered API szintje alacsonyabb, mint az alkalmazás minimuma.

(#82017) Edi77 válasza neil_mullen (#82015) üzenetére


Edi77
őstag

Akkor télleg marad a root :) Nekem a sony telómon sok szemét volt, de pl az FB nem volt gyári hála az égnek, így elég sokat le tudtam törölni, a többit meg tiltani.

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#82018) Deck válasza neil_mullen (#82015) üzenetére


Deck
titán

"(főleg a sonykon)"

Ez nem igaz. Biztos szolgáltatós romot használsz azért.

PS5

(#82019) beg válasza Deck (#82018) üzenetére


beg
veterán

Phonearena cikk:

"Sony's bloatware leaves the 8 GB Xperia M4 Aqua with just 1.26 GB of storage space"

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#82020) Deck válasza beg (#82019) üzenetére


Deck
titán

Attól függ milyen régiós romot használtak rajta. Csak 1-2 felesleges app van de törölhető pl a facebook is. A samsung van tele minden hülyeséggel.

PS5

(#82021) neil_mullen válasza Deck (#82018) üzenetére


neil_mullen
aktív tag

összehasonlítást a gyártók között nem végeztem, de az biztos hogy sok van rajta. illetve ha jól emlékszem csak tiltható volt a facebook, törölni nem lehetett

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetre illik válaszolni!!!

(#82022) Deck válasza neil_mullen (#82021) üzenetére


Deck
titán

Biztos mert régebbi a telefonod és a droid is rajta. Ezenfelül függ attól milyen régiós romot raksz fel mivel a szolgáltatók tele szemetelik.

PS5

(#82023) arti1121


arti1121
senior tag

gondoltam kiprobálom a whatsapp-ot de a felhasználoi feltátelek elfogadása után azt irja a k...ög hogy a telefonján az idö és a dátun pontatlan. pedig automatikus idö és dátum van beállitva. na innentöl nem enged tovább.
mi lehet a gond??

Sunwayman C20C, C22C, C23C, V60C, OLIGTH SR52UT, Nitecore HC65, MH20GT, HC65, TIP, TUP....TIP2

(#82024) neil_mullen válasza Deck (#82022) üzenetére


neil_mullen
aktív tag

ha jól tudom nem szolgáltatós,de milyen régiós romot célszerű akkor használni? (4.1.B.0.587)

Privát üzenetre illik válaszolni!!!

(#82025) melan


melan
senior tag

Sziasztok! Szeretném kiváltani a határidő naplómat. Tudtok olyan alkalmazást, ami erre megfelel? Kézírás=>gépelt szöveg lenne a legtutibb, valami naptárféleségbe.

(#82026) Bozek válasza melan (#82025) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ez kézírásból gépelt szöveget csinál. Innentől fogva meg szinte mindegy, hogy melyik naptárat használod.

(#82027) Syl válasza Bozek (#82026) üzenetére


Syl
nagyúr

Akkor már célszerű a Google Keep-et használni.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#82028) fgo


fgo
tag

Zenelejátszó alkalmazást keresek, amivel NAS-ról tudok zenét hallgatni.Létezik ilyen?

(#82029) Cyrin válasza fgo (#82028) üzenetére


Cyrin
addikt

Milyen NAS?

Pl. A synology-nak van saját alkalmazása erre...

(#82030) fgo válasza Cyrin (#82029) üzenetére


fgo
tag

Igen Synology,nem is tudtam.Kösz!

(#82031) SharpSA válasza fgo (#82028) üzenetére


SharpSA
veterán

Nem teljesen egyértelmű a kérdés. A Synology NAS-ra lehet telepíteni a saját Audio Station programját, ami a hálózaton található eszközökre ki tudja küldeni a hangot. Ehhez a programhoz van telefonokra vezérlő app is.
Ha meg a számítógépen van a lejátszó program, akkor csak be kell tallózni a NAS-on levő mappát, vagy fájlt.

(#82032) fgo válasza SharpSA (#82031) üzenetére


fgo
tag

Samsung Tas S-ről szeretnék zenét halgatni ami a Synologyn található.

(#82033) #79335424 válasza fgo (#82032) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ha már itt tartunk, akkor kérdezném, hogy ki tud olyan audió és/vagy videólejátszókat, amik közvetlenül kezelnek SMB megosztást? Én csak a Kodit ismerem. Régebben a BSplayer is tudott ilyet, de most nem találom benne ezt a funkciót.

(#82034) junkpod válasza SharpSA (#82031) üzenetére


junkpod
nagyúr

Azért megneznem , hogy tolja ki a hangot Ethernet halokabelen;)
Egyszerű dlna alkalmazasrol beszéltek gondolom, akkor az legfeljebb a fájl tartalmát tolja ki és a dlna képes lejátszó pedig lejatsza az adatfolyamot. Vagy tévedek?

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#82035) Daywalkerke


Daywalkerke
aktív tag

Sziasztok!

Most szándékozom régi Nokia "buta" mobilomról egy Android-os mobilra váltani és érdeklődnék, hogy tudtok ajánlani valamilyen hasonló app-ot mint amilyen a Nokia emlékeztető(reminder) funkciója volt? tehát, hogy a naptárban bejelölök egy időpontot és oda lehet írni hozzá megjegyzést és az adott időpontban csörgéssel együtt megjelenik a mobilon.
Nézegettem pár free app-ot, ezek közül még a Super Reminder nevű hasonlít legjobban a Nokia reminder-jére, de picit félek tőle, mert kínai cég csinálta és elég sok hozzáférést kér, nem is értem minek.

(#82036) #79335424 válasza #79335424 (#82033) üzenetére


#79335424
törölt tag

Megtaláltam BSplayer -ben. Megnyitáskor a logó mellett, a könyvtárra kell bökni, a lenyílóban pedig a LAN -t kiválasztani. Rögtön megtalálta a NAS -omat. Beállítottam az elérést és müxik. De, azért várnék még tippeket, mert sztem nem túl gyakori ez a feature.

junkpod:
Mint látod, tévedsz. :)

(#82037) SharpSA válasza junkpod (#82034) üzenetére


SharpSA
veterán

Pontosan. Ha van olyan erősítő vagy bármilyen eszköz, ami tudja fogadni az adatfolyamot, akkor ott szól a zene. Ráadásul ha jól emlékszem ez lehet egyszerre több eszköz is.

(#82038) SharpSA válasza fgo (#82032) üzenetére


SharpSA
veterán

Mi az a Samsung Tas S? Samsung Tab S? Ha igen, akkor ott van az áruházban az DS Audio app, lehet használni. :)

Synology appok

[ Szerkesztve ]

(#82039) fgo válasza SharpSA (#82038) üzenetére


fgo
tag

Igen Tab S,bocs.Az a gondom,hogy ha megnyitom az Es File Explorert és ebben a Synologyn lévő zenéket akkor vagy az Es lejátszóval,vagy google play-el tudom csak lejátszani.

(#82040) #79335424 válasza fgo (#82039) üzenetére


#79335424
törölt tag

Valamint Kodival és BSplayer -rel. Ha Sony telód lenne, vagy custom kerneled, CIFS támogatással, akkor meg bármelyik lejátszóval.
Vagy, ahogy a többiek is írták, vmi hálózati stream alkalmazással próbálkozol. Pl. UPNPlay

[ Szerkesztve ]

(#82041) SharpSA válasza fgo (#82039) üzenetére


SharpSA
veterán

DS Audio a tabra és Audio Station a NAS-ra. Beállítod, hallgatod, örülsz. :)

(#82042) Syl válasza Daywalkerke (#82035) üzenetére


Syl
nagyúr

Ha már Android, akkor Google Naptár. Ha pedig csak sima jegyzet, emlékeztető kell, akkor Google Keep.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#82043) Jazz


Jazz
veterán

Tudja valaki hogy handcent sms app-al miért van az hogy minden sms kétszer, de van hogy háromszor is megérkezik?
Thx

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#82044) fgo válasza SharpSA (#82041) üzenetére


fgo
tag

Megtörtént. :)

(#82045) Zozo33


Zozo33
csendes tag

Sziasztok!

Tudtok ajánlani a gyári zenelejátszónál akkumulátor kímélőbb zenelejátszót?

Üdvüzlettel: Zozo33

Xiaomi Redmi 4x

(#82048) S e t h válasza Daywalkerke (#82035) üzenetére


S e t h
nagyúr

Szerintem az összes naptár alkalmazásban tudsz emlékeztetőt beállítani az eseményekhez, feladatokhoz.
Innentől kezdve egyéni preferencia melyiket választod, tény, hogy Dunát lehet rekeszteni a naptár alkalmazásokkal.
A legjobbak között vannak:
Today calendar
Cal
Sunrise
Jorte
aCalendar
Google calendar
Business calendar 1-2
UpTo
DigiCal
SolCalendar
Wave
Én a Calengoo-t használom miután mindet kipróbáltam, de ezt kezdőknek nem is ajánlanám, mert meglehetősen bonyolult a beállítási felülete, bár valóban meghálálja ha az ember fordít rá időt és a support is elsőrangú, sajnos free verziója nincs.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#82049) kaciokos válasza fgo (#82039) üzenetére


kaciokos
őstag

A Total Commander zenelejátszója is tudja. de ugyanolyan alacsony funkcionalitású, mint az ES zenelejátszója.

(#82034) junkpod - Pedig az ethernet kábelben vannak felesleges érpárok, amiket ki lehet használni, a kábel két végére dupla csatlakozót tenni (RJ45 + jack), és már megy is a hálózat mellett a zene. :) Nem csak elmélet, láttam már megcsinálva, működik. :)

(#81975) darvinya - Tegnap egész nap azzal próbálkoztam, hogy előhozzam az ablakot, engedélyeztem a Walkman alkalmazást, azzal játszottam órákig zenét max. hangerőn, a telefon az orrom előtt volt, és nem ugrott fel a kis köcsög. Halvány reményem, hogy a LP már nem tartalmazza ezt a baromságot.

(#82050) air válasza nagyfejü (#82047) üzenetére


air
nagyúr

Ha csak ilyet (így) tudsz írni, akkor legközelebb inkább ne tedd!
Ebből senki nem tud meg semmi számára hasznosat.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.