Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#155301) Fall-N válasza Somatom (#155300) üzenetére


Fall-N
veterán

F-Stop tud térképet azaz ráhelyezi a fotót a készítés helyére.

(#155302) justmemory válasza Somatom (#155300) üzenetére


justmemory
senior tag

Az elsőt a Samsung gyárija tudja.

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#155303) Somatom válasza Fall-N (#155301) üzenetére


Somatom
veterán

Köszi! Ránézek.

justmemory:
Köszi! Ezt nem tudtam, de ha lehet, akkor az univerzális megoldásokat preferálom. A gyáriak csak addig jók, amíg típust nem váltok. Ha nálam beválik valami, azt viszem tovább a következő telómra.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#155304) HoTaZo válasza Fall-N (#155301) üzenetére


HoTaZo
őstag

Köszönöm! :R
Somatom, neked is, hogy rákérdeztél.

Ez k...va jó!
Ilyen megjelenítésre vágytam 20 éve, az elő nászutamon készült képekhez.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#155305) Somatom válasza HoTaZo (#155304) üzenetére


Somatom
veterán

Szoktál nézegetni Google Földet? Ha aktiválod a fénykép funkciót, akkor mutatja az egyes helyeken készült képeket. Nagyon el lehet veszni a nézegetésben.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#155306) HoTaZo válasza Somatom (#155305) üzenetére


HoTaZo
őstag

Most, hogy említetted, telepítettem, de ott mások képeit látom.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#155307) Somatom válasza HoTaZo (#155306) üzenetére


Somatom
veterán

Nyilván. Az lenne a tuti, ha rá lehetne tenni az összes képemet az idővonalamra. Azokat is, amiket GPS nélküli géppel csináltam. Használod az idővonalat? Ma kaptam mail -t az októberi teljesítményemről. Napra pontosan megmutatja az útvonalakat, meglátogatott helyeket, stb. Meg az is tök jópofa, hogy szerinte az elmúlt évben 1,6 -szor kerültem meg a Földet. Gondolom, Te többször, mert többet vagy úton és én csak 2500 Km -t nyomok hetente.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#155308) zeon.hu válasza Somatom (#155307) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Behúzva maradt a kézifék? :D

#?*@&!

(#155309) Somatom válasza zeon.hu (#155308) üzenetére


Somatom
veterán

Többet rakodok, ezáltal kevesebbet megyek és havonta csak két hetet melózok.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#155310) zeon.hu válasza Somatom (#155309) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Az utóbbit tudtam.
Csak kevésnek tűnt ahhoz képest, hogy én is túl vagyok 1 🌎 kerülésen (Ok, mi is jóval kevesebbet járunk külföldre. '19- ben volt kb annyi, mint neked most.).

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#155311) HoTaZo válasza Somatom (#155307) üzenetére


HoTaZo
őstag

Persze, szoktam is nézni.
De nem kimagasló a km-em. Csak 2,2x kerültem meg a földet.
Nálam a heti km nagyon hektikus, 2-3 ezer közt váltakozik, de ezen a héten csak 1830 volt.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#155312) csipuka válasza Somatom (#155300) üzenetére


csipuka
senior tag

A google photos tudja mutatni a maps-on, hogy hol keszultek a kepek (ha a kep menti a GPS infot).
Alul van a search button es es ott lesz egy places ikon. Ahogy scrollozok lefele meg az utvonalat is mutatja, hogy mentem oda. Bar nekem meg van osztva asszonynak a lokaciom, lehet azert.

(#155313) Somatom válasza csipuka (#155312) üzenetére


Somatom
veterán

A Google Photos -t nem használom, oda nem töltök fel képet. Gdrive -on és saját szerveren vannak.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#155314) csipuka válasza Somatom (#155313) üzenetére


csipuka
senior tag

Most neztem meg, nalam azokat a kepeket is feldolgoza, ami nem lett feltoltve felhobe.
Egy probat meger.

(#155315) Somatom válasza csipuka (#155314) üzenetére


Somatom
veterán

Nem szeretnék keveredést. Le van tiltva, blokkolva, elásva, stb. Ahogy a Gdrive app is. Volt már, hogy Gigákat foglalt le, mert vmi háttérmappájába szinkronizált, meg adatforgalmat generál, amit roamingban nem szeretnék, stb. Ráadásul a Google Photos butítja a képeket és annak még utána sem néztem, hogy mire használhatja fel. A Gdrive tárhely használatához nem kell Gdrive kliensalkalmazás és a Google nem módosíthatja, nem használhatja fel. Úgy látom, hogy az F-Stop is ismeri.
Más. Tanulom ezt az F-Stopot. Nem találok idő szerinti rendezést. A QuickPic -ben van "pillanatok" megjelenítés, aminél az összes kijelölt mappa tartalmát havi bontásban mutatja.
A "kizárt" mappák opciót sem találom.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#155316) Somatom válasza Somatom (#155315) üzenetére


Somatom
veterán

A mappakizárás megvan! :B

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#155317) csipuka válasza Somatom (#155315) üzenetére


csipuka
senior tag

Nalam a csalad miatt van gphotos, de nincs minden felszinkronizalva (sajat NAS-ra szinkronizalom az osszes kepet). Magyarul le van tiltva az autoszinkron. Ezert irtam, ha a telon inditod a photos-t akkor is a terkepre helyezi azokat a kepeket, ami csak a telon van. Nem ezt keresed?

(#155318) Somatom válasza csipuka (#155317) üzenetére


Somatom
veterán

Jaaaa, értem. Ezt kerestem, de az F-Stop -pal ezen már túl vagyunk. Most azon próbálkozom, hogy kell-e két galéria alkalmazás, vagy az F-Stop ki tudná-e váltani a QuickPicet.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#155319) HoTaZo válasza Somatom (#155316) üzenetére


HoTaZo
őstag

Megvetted a kulcsot?
Vagy az ingyenes is tudja (mappára hosszú nyomás+fent mappa "X"-szel)?

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#155320) Somatom válasza HoTaZo (#155319) üzenetére


Somatom
veterán

Kiderült, hogy vmikor (biztos vmi akcióban) bezsákoltam a pro kulcsot, úgyhogy csak telepíteni kellett. Egyébként sztem a free is tudja (Beállítások » alapbeállítások).

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#155321) crok válasza HoTaZo (#155319) üzenetére


crok
Topikgazda

Az F-Stop pont nemreg volt akcios amugy.. :/
Szoljak az ilyenekrol ha latok jot?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#155322) Fall-N válasza Somatom (#155315) üzenetére


Fall-N
veterán

Piktures tud naptár nézetet, de a térképet nem tud. :N

Szerk.: Mégis van benne, de nem valami jól találták ki. Címkeként csoportosítja a helyeket.

[ Szerkesztve ]

(#155323) Somatom válasza Fall-N (#155322) üzenetére


Somatom
veterán

Böngészőből, fájlkezelőből, videólejátszóból, kamera alkalmazásból is kell legalább 2-3. Miért pont a galéria legyen kivétel?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#155324) TODI1111


TODI1111
addikt

Egy kis segítség kellene a Nine beállításában. Azt szeretnénk ha a gmail fiók push szinkronizációval működne. Ezt hol kell beállítani? A beállításokban a szinkronizálás ütemezésénél ilyen lehetőségek vannak:

Illetve szeretnénk beállítani, hogy a csúcs ütemezés ne menjen egész éjszaka feleslegesen. Az időt be is lehet állítani de ott sem találunk push lehetőséget.

(#155325) HoTaZo válasza Somatom (#155320) üzenetére


HoTaZo
őstag

S ezek a valamikor bezsákolt alkalmazások ott vannak élőben a telóidon? Vagy végignézed a már telepített , de törölt alkalmazásaidat?

Néztem az alapbeállításoknál, de az nem egyértelmű, hogy akár kizárt vagy tartalmazott mappák alatt az értendő, hogy csak a térképen nem jelenít meg megjelölt mappát...

(#155321) crok: Nem vagyok egy nagy alkalmazás vadász, ezért se tudtam az F-stop-ról, na meg, se a neve se az ikonja nem árulkodik számomra a nekem hasznos funkciójáról. Most betettem az Appsalesbe, hogy jelezzen.
De köszönöm a szándékot!

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#155326) Somatom válasza HoTaZo (#155325) üzenetére


Somatom
veterán

Nem egészen értem a kérdést. Ha egy alkalmazást korábban megvásároltam, akkor a Play nem árat ír, hanem telepítést.
A kizárt mappák képeit egyáltalán nem jeleníti meg. Pl. van egy mentésem a navim szoftveréből, ami tartalmaz png ikonokat. Vagy, a hangoskönyveim borítói, zenék lemezborítói, stb., stb. Kizárás nélkül ezek mind megjelennek.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#155327) Somatom válasza crok (#155321) üzenetére


Somatom
veterán

Sztem a gyűjtögető életmódúaknak hasznos lenne. Én is szoktam nézni az Androidpolice -on, de több szem, többet kopog (vagy, vmi ilyesmi). :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#155328) kiraly.andra


kiraly.andra
aktív tag

Mostanában a Foldersync ütemezett szinkronizálása ezzel a hibaüzenettel ér véget: "Unable to resolve host "api.box.com": No address associated with hostname". Régebben is előfordult ez néha, de most sokkal gyakoribb. Sőt, szerintem minden alkalommal ez történik, amikor a telefonom nincs használatban, és csak akkor sikeres a szinkron, amikor a készüléket épp valami másra használom. Van 3 mappapárom, és ha manuálisan futtatom a szinkronizálást, akkor minden tökéletes, tehát a Foldesyncben definiált Box fiók alapvetően működik. És hát maga a Foldersync is működik, hiszen mindig elindul az ütemezett folyamat, csak elakad a névfeloldás hiánya miatt.

A telefonon (Google Pixel 4a, Android 12) van Blokada, de a Foldersync alkalmazást már korábban beraktam a kivételek közé, így nem hiszem, hogy a probléma ezzel függne össze.

A fejlesztőnek már írtam, a válasza nem segített: "FolderSync already waits/retries when starting sync if connection fails, I guess this wait could be increased, but there is no guarantee there is a network connection if the device for some reason is very slow to connect to the network on wakeup."

Valami ötlet, hogy mi történik itt és hogyan tudom megoldani?

:a:

(#155329) Somatom válasza kiraly.andra (#155328) üzenetére


Somatom
veterán

Nálam is ilyenen hasalt el rendszeresen a Makrodroiddal automatizált Gdrive szinkron. Megcsináltam ugyanazt Synchronize Ultimate -ben és tökéletesen müxik.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#155330) zhorvath válasza TODI1111 (#155324) üzenetére


zhorvath
aktív tag

Beállítások -> Labs -> IMAP 4 IDLE és Preemptive Push Scheduling bekapcsolása

(#155331) HoTaZo válasza Somatom (#155326) üzenetére


HoTaZo
őstag

"...akkor a Play nem árat ír, hanem telepítést." Tényleg, már voltam is így. :U

"Kizárás nélkül ezek mind megjelennek." Ilyen kizárást én is csináltam, de azt meg lehet- e oldani, hogy pl. menetlevélről készült kép látható legyen a galériában, de ne a térképen?

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#155332) TODI1111 válasza zhorvath (#155330) üzenetére


TODI1111
addikt

Köszönöm. :R

(#155333) Somatom válasza HoTaZo (#155331) üzenetére


Somatom
veterán

Nem hiszem, hogy ez a galérián belül meboldható. Alternatíva: a menetlevelekről GPS adatok nélkül készítesz képet.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#155334) HoTaZo válasza Somatom (#155333) üzenetére


HoTaZo
őstag

Hát, igen. Elég akkor kikapcsolni a Tartózkodási helyet?

De ennek nagyon örülök, hogy térképen vannak! :D

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#155335) Somatom válasza HoTaZo (#155334) üzenetére


Somatom
veterán

Vagy, másik fotó alkalmazást használsz a mentlevelekhez. Én így csinálom, mert a menetlevél és a többi fénykép teljesen más beállításokat igényel. Felbontás, FF, stb.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#155336) HoTaZo válasza Somatom (#155335) üzenetére


HoTaZo
őstag

Az is lehet megoldás.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#155337) Somatom válasza HoTaZo (#155336) üzenetére


Somatom
veterán

Nem is értem, hogy miért nincs olyan kamera alkalmazás, amiben egyéni preseteket lehetne tárolni. Ha én fejlesztő lennék, akkor csinálnék ilyen opciót. Sőt, parancsikonokkal is indíthatóvá tenném az egyes preseteket, hogy egyből a kívánt beállításokkal induljon az app. Ez egyben lehetővé tenné az adott presetek automatizálóból meghívását is. Nem értem, hogy a fejlesztők miért nem használják a fantáziájukat (tisztelet a kevés kivételnek).

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#155338) HoTaZo válasza Somatom (#155337) üzenetére


HoTaZo
őstag

Most, hogy ezt leírtad, s már fokoztál rajta, ezek az energia hullámok eljutnak egy fejlesztő idegvégződéseihez és úgy születik meg benne a gondolat, mintha az övé lenne. Már csak némi időt kell hagyni neki, hogy még is valósítsa. :D

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#155339) Mcrazy válasza Somatom (#155329) üzenetére


Mcrazy
őstag

Nálam is voltak ilyen gondok. A megoldás: Be kellett kapcsolni a kijelzőt szinkron előtt.

Üdv: Mcrazy

(#155340) Somatom válasza Mcrazy (#155339) üzenetére


Somatom
veterán

Egyrészt ennek ellentmond, hogy a Synchronize Ultimate megcsinálja enélkül is, másrészt, ha ez kell a Foldersync -nek ahhoz, hogy ne fusson errorba, akkor kapcsolja be!

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#155341) csipuka válasza HoTaZo (#155331) üzenetére


csipuka
senior tag

Leszeded a GPS koordinatat esetleg a kepro?. Sajna manualis melo.

(#155342) HoTaZo válasza csipuka (#155341) üzenetére


HoTaZo
őstag

Azt még nem tudom, hogy miként lehet.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#155343) csipuka válasza HoTaZo (#155342) üzenetére


csipuka
senior tag

En ezt az appot hasznalom ra.
Alapbol megy a GPs koordinatak mentese a kepekhez, de ha olyan helyre akarok kuldeni kepet, ahol nem szeretnem, hogy lassak a lokaciot, akkor elotte leszedem.

(#155344) Somatom válasza HoTaZo (#155342) üzenetére


Somatom
veterán

Egyszerűbb kilőni a GPS -t, mint utólag metaadatokban vájkálni.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#155345) HoTaZo válasza csipuka (#155343) üzenetére


HoTaZo
őstag

Ok, megnézem, köszönöm!
Szerk.: Ezzel hozzá is tudok adni koordinátát, ha nincs?

Somatom: Az eddigiekkel eljatszogatok vele, ha lesz türelmem, az elkövetkezőknél GPS-t lövöm ki.

[ Szerkesztve ]

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#155346) csipuka válasza HoTaZo (#155345) üzenetére


csipuka
senior tag

Igen, az is megy, de en nem hasznalom.

(#155347) Somatom válasza csipuka (#155343) üzenetére


Somatom
veterán

Ennek a pro -ja épp akciós.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#155348) kiraly.andra válasza Somatom (#155329) üzenetére


kiraly.andra
aktív tag

Itt már az elején elhasal (Pixel 4a, Android 12), és mivel évek óta nincs frissítve, talán kompatibilitási probléma van. Inkább keresek valami mást, nincs kedvem most küzdeni.

:a:

(#155349) csipuka válasza Somatom (#155347) üzenetére


csipuka
senior tag

Koszi, mostanaban mar nem hasznalom. Nalam csak az volt a cel, ha otthon keszult kepet kuldok olyannank akinek nem kell tudni ez hol keszult akkor leszedtem ezzel az appal.
Helyette most a tasker beallit egy fix fake GPS cimet, ha az otthoni wifin vagyok.

(#155350) HoTaZo válasza Somatom (#155347) üzenetére


HoTaZo
őstag

:R Bezsákolva. :DDD

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.