Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#135001) Wolfskin válasza kiraly.andra (#134999) üzenetére


Wolfskin
őstag

Teljesen egyetértek, a szemünk előtt zajlott le egy paradigmaváltás. Ezek telefon méretű számítóépek, fő funkciójuk, hogy becsatornázzák az időnketet és figyelmünket. Más szóval hogy folyton a neten lóghassunk és lógjunk is 😂 Hasonlóan az autóipatban volt még nagyon látványos ez a folyamat.
Amúgy a kedvencem a pen (toll) megítélésének evlúciója volt. Az emberiség felszabadtásaként ünnrpelték a szakértő újságírók, hogy "végre elhagyhatjuk, lehet ujjal vakarászni," míg végül "végre nem kell már újjal vakarászni"... mikor mit kívántak a marketingesek :)

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#135002) ollie válasza Wolfskin (#135001) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nagyon nem érted, hogy miről szól a pen. Nem az új helyettesítésére van, távolról sem.

***

(#135003) Somatom válasza Wolfskin (#134994) üzenetére


Somatom
veterán

Pedig, jó volt, amit Darvinya írt. Az én Motomon sem pont úgy van, ahogy írta, de a leírása alapján rátaláltam a menüpontra és ott nekem a Google helyett, az Auto Tools van megadva alapértelmezettként (erről írtam már neked korábban). Ez egy Tasker beépülő (amit az E-Robot és a Macrodroid is tud használni). Ezzel bármilyen Androidos műveletet tudsz társítani home hosszan nyomásra. Nálam egy külsős hangminta-azonosító alkalmazást indít, amivel tudom vezérelni a telót. De, indíthat akár screen off műveletet is.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#135004) Probert75 válasza Somatom (#135003) üzenetére


Probert75
addikt

Mondjuk nálam még hasonlónak sem nevezhető az hely, ahol a Home gomb hosszú nyomását ki lehet kapcsolni. Az leírása alapján én nem találtam meg.
telefonom topikjában kaptam megfelelő választ.

Ha valaki samsung telefonon, android 9.0 pitén meg akarja szüntetni a Home gomb hosszú érintés funkcióját, nekik megosztom: "Beállítások/Alkalmazások/három pötty/Alapértelmezett alkalmazások/Eszközaszisztens alkalmazások/Eszközaszisztens alk./Nincs-et kell választani."

(#135005) majnz


majnz
tag

Űdv! Most váltottam androidra! Van egy olyan kérdésem amire nem találtam választ. Nyitok egy oldalt a böngészőbe legyen (a), az oldalon van egy link, rá bökök, bejön a (b) oldal. Nem új lap! Ha vissza akarok menni az (a) oldalra lent rábökök a kis nyilacskára. Meg is történt a csoda. Ekkor úgy döntök vissza szeretnék menni a (b) oldalra. Ezt miképpen lehet megtenni? És a másik, arra megoldás hogy legalább a visszalépés az előző oldalra működjön egy balról jobbra suhintással?

Ne búsulj Pöcök! Megtettük amit kőőő!

(#135006) kiraly.andra válasza MADcat (#134963) üzenetére


kiraly.andra
aktív tag

Az első kérdésre egyértelmű a válasz: igen, az az alkalmazás egyben mutatja az összes szinkronizált mappa tartalmát, időrendben. A másodiknál kicsit bizonytalan vagyok, de ez hibának tűnik. Ha tényleg felkerültek a képek az online tárhelyre, akkor élnie kellene a lokális törlés lehetőségének. A képernyőmentés alapján az alkalmazás úgy tudja, hogy semmi nincs a felhőben, így nem is engedi a helyi törlést.

:a:

(#135007) Probert75 válasza majnz (#135005) üzenetére


Probert75
addikt

Ne 1X érintsd a linket, hanem hosszan érintsd. Felugrik egy ablak, amiben választhatsz, hogy új oldalra nyissa egyből.

(#135008) kalanchoe


kalanchoe
senior tag

Táblagépre mi a legajánlottabb böngésző?

(#135009) majnz válasza Probert75 (#135007) üzenetére


majnz
tag

Ezt vagyok kénytelen használni. Ezért is keresek valami megoldást problémára

Ne búsulj Pöcök! Megtettük amit kőőő!

(#135010) Probert75 válasza majnz (#135009) üzenetére


Probert75
addikt

És ez nem egy egyszerű megoldás, hogy hosszan érinted és kiválasztod?

(#135011) kiraly.andra válasza majnz (#135005) üzenetére


kiraly.andra
aktív tag

Nem írtad, melyik böngészőt használod (sem azt, hogy milyen verziójú az Android), de ha ez a Chrome (és Android 7.1.1), akkor abban az "előre" úgy érhető el, ha a jobb felső sarokban lévő 3 pöttyre nyomsz, majd a megjelenő menü felső sorának bal szélén ott a jobbra (=előre) mutató nyíl. A suhintásos navigálás ebben a böngészőben (egyelőre) nem működik, alapbeállításokkal biztosan nem (egyébként meg igen).

:a:

(#135012) majnz válasza kiraly.andra (#135011) üzenetére


majnz
tag

8.1.0 andriod és gyári chrome a készülék pedig egy huawei mate 20 lite

Ne búsulj Pöcök! Megtettük amit kőőő!

(#135013) DS39 válasza majnz (#135012) üzenetére


DS39
nagyúr

Huawei telefonon van teljes rendszerre érvényes gesztus navigálás. érdemes lehet kipróbálni.

[ Szerkesztve ]

(#135014) majnz válasza DS39 (#135013) üzenetére


majnz
tag

Próbáltam, az még rosszabb. Eltűnik a lenti gombsor és csak kinlódás a kép szélét símogatni, mert csak a kép legszéléből indított suhintást érzékeli, mikor érzékeli

Ne búsulj Pöcök! Megtettük amit kőőő!

(#135015) Somatom válasza Probert75 (#135010) üzenetére


Somatom
veterán

Egyáltalán nem az. Lásd Dolphin. Beállítható, hogy mindent automatikusan új lapon nyisson. Plugin -nal léptethetőek a lapok, ha a fülekre bökés nem volna elég. Ha túl sok a fül, akkor egy fülön hosszan nyomásra felugró ablakban:
-aktuális bezárása
-többi bezárása
-összes bezárása
Sztem ez lenne a tuti. Csak sajnos, a Dolphin -t már nem fejlesztik és emiatt időnként crashel. :O

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#135016) MADcat válasza kiraly.andra (#135006) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Na ez az. Hol lehet a hiba. :F Samsung S9 plus amúgy.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#135017) Somatom válasza kalanchoe (#135008) üzenetére


Somatom
veterán

Nálam Android 6 -ig Dolphin, fölötte tapizáshoz Opera, PC -s üzemmódhoz Firefox.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#135018) majnz


majnz
tag

(#135011) kiraly.andra

Ezt az egyébként meg igent hogy kell érteni?

[ Szerkesztve ]

Ne búsulj Pöcök! Megtettük amit kőőő!

(#135019) kalanchoe válasza Somatom (#135017) üzenetére


kalanchoe
senior tag

Köszi a tippet! Most Operát használok, de nem valami egér-barát. Firefox-szal teszek egy próbát.

(#135020) Somatom válasza kalanchoe (#135019) üzenetére


Somatom
veterán

Enyhén fogalmaztál. Az Opera használhatatlan egérrel.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#135021) Tökimanó


Tökimanó
senior tag

Chromeban nem lehet valahogy 8 lapnál többet kitenni a kezdőlapra?

(#135022) darvinya válasza Somatom (#135020) üzenetére


darvinya
titán

Valami elindult, mert már javították Piros témában kijelöléskori hibát, s már látszik menü szövege.
Egér kezelést mostani friss Bétával nem teszteltem.

Ugye utolsó egeres verzió a 42-es, ami már nagyon elavult.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#135023) junior11 válasza Tökimanó (#135021) üzenetére


junior11
veterán

Tudtommal nem.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#135024) Somatom válasza darvinya (#135022) üzenetére


Somatom
veterán

Hajrá! Ilyen ütemben az Opera öt év alatt el fog jutni odáig, ahol a Dolphin tartott öt évvel ezelőtt. :O Hol vagyunk még a kiegészítős bővíthetőségtől, a szerkeszthető gesztusoktól, vagy a Sonar -tól (böngészőbe integrált hangvezérlés)?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#135025) kalanchoe válasza Somatom (#135020) üzenetére


kalanchoe
senior tag

Nálam végülis megy vele, viszont ja, használhatatlan szinten van... :(
Még a Chrome is jobb, pedig síkhülye böngésző.

(#135026) nyisziati válasza kalanchoe (#135025) üzenetére


nyisziati
veterán

Azért nem annyira hülye, szépen vannak funkciói. Ráadásul gyors is.

(#135027) junior11 válasza nyisziati (#135026) üzenetére


junior11
veterán

Szerintem sincs, stabil gyors és biztonságos.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#135028) kalanchoe válasza nyisziati (#135026) üzenetére


kalanchoe
senior tag

Persze, nem rossz, de egy Firefoxhoz képest funckiószegény.

(#135029) Wolfskin válasza Probert75 (#135004) üzenetére


Wolfskin
őstag

Nálam itt volt:
Alkalmazások /alapértelmezett alkalmazások / speciális/ segédalkalmazások
most van két opció, nincs vagy opera. Eddig a google is volt, de azt letiloittam

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#135030) Somatom válasza kalanchoe (#135028) üzenetére


Somatom
veterán

Most néztem, áprilisban frissült a Dolphin. Gyorsan feldobtam a tabra. Sajnos, realtime tördelés a 6 -os Android óta nincs és a duplakoppos-húzogatós zoomot sem ismeri. De, még így is kenterbe ver néhány új "csodaböngészőt". Egérrel zoomoláshoz aktiváld a beállítások -> advanced -> page zoom -> többujjas nagyítás gombot. Egyedi gesztusvezérlés egérrel is megy. Sajnos, a Sonar (hangvezérlés) csak akkor jelenik meg, ha angolra van állítva a böngésző. Témázható (egyedi témával is). Egy sötét témával elkerülhető a kezdőlap vakítása. Javaslom a balra húzásra megjelenő ablak aktiválását. Ott van még néhány finomság (pl. klasszikus nézet, fullscreen, éjszakai mód, stb.). A könyvjelzők jobbra húzással érhetőek el.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#135031) Maxximus


Maxximus
őstag

Sziasztok.
Adott egy samsung tab S4-es. Össze lehet párosítani egy Gear s1-el? A wearable felment a tabra. Sim-es verzió, ha ez számít.

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#135032) Probert75 válasza Wolfskin (#135029) üzenetére


Probert75
addikt

Legalább ki már tudod/tudjuk kapcsolni! :)

(#135033) szimi57


szimi57
őstag

Sziasztok!
PC-s Firefox könyvjelzőit meg lehet valahogy etetni az androidos Operával?

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#135034) junior11 válasza szimi57 (#135033) üzenetére


junior11
veterán

Szerintem nem.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#135035) Magnat


Magnat
veterán

Üdv, Youtube appban hol tudom a live streameket megnézni? Régebben a "Felkapott" menün belül volt emlékeim szerint, ott most nincs.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#135036) karldergroße válasza Wolfskin (#135001) üzenetére


karldergroße
senior tag

Meg az, hogy sokáig a "minél kisebb telefon" a szuper (Ne használjunk bunkofont, féltéglát, stb...) (nokia 5310), aztán most már az egyre nagyobb megint a jó. És a sok hülye meg megeszi...

(#135037) Wolfskin válasza karldergroße (#135036) üzenetére


Wolfskin
őstag

pontosan így van, mivel szakmám is, mindig kíváncsian figyelem, az ilyen mémek (Richard Dawkins-i értelemben) terjedését, hogy válik belső meggyőződéssé egy olyan igény, ami mögött a szükséglet sosem létezett. olyannyira, hogy ölni képesek az emberek a saját, öröktől fogva létező véleményük megvédéséért, amit esetleg csak pár hónapja ültettek a fejükbe a marketingesek.

vagy ilyen volt a mennyivel menőbb érintőkijelzőn, menüből állítani a dolgokat, mint ósdi, fizikai gombokkal bajlódni. pedig ha megnézel egy professzionális munkaeszközt (pl fényképezőgép) épp az ellenkezője igaz. ez sima költségtakarékosság az extra profitért, amit a marketingesek termékelőnyként csomagoltak be.

@Probert75: igen, a kikapcsolás már megy, de a rendszer nem enged más funkciót tenni a helyére. sajnos azokkal nem boldogultam, amiket korábban javasoltak. lehet meg kéne rootolni, :F akkor már elbánok vele.

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#135038) Wolfskin válasza Probert75 (#134978) üzenetére


Wolfskin
őstag

Simán kihangosítottam őt, majd a Home gombot 1X megnyomva/érintve a hívást felrakta a rolóra, majd szépen magától elsötétült a kijelző.

na ezt akarom elkerülni. az szeretném, hogy max 1x kelljen hozzáérni a kijelzőhöz, nem 3-5 lépcsőben elérni. tehát a lehetőségnek a telefon hívó felületen is ott kell lennie. lebegő gombokat nem szeretem, kézenfekvő, hogy a home gomb lenne a legalkalmasabb. azt még nézni sem kell, vakon megtalálom. (hátha még a jó öreg -de drága - fizikai gomb lenne. persze akkor csökkenne a gyártók profitja,és ezt én sem akarom). mert bár kihangosítva is elalszik 30 mp után, de az alatt is iszonyatosan bevilágítja az autót, főleg éjszaka.

egyébként amúgy sem értem, mi szükség volt a fehér háttéren fekete szöveges menüre, és miért nincs egy éjszakai profil a telefonokban. egyetlen ok, hogy újdonságot kellett hozni, és kézenfekvő volt, legyen máshogy, mint eddig. szinte ingyen. nem kell sokat agyalni a fejlesztésen. gondolj bele, egy outdoor telefon, amit éjszaka egy vadász, vagy katona akar olvasni. 2 km-ről látják, hogy világít. vagy egy outdoor telefon, (nomu s30), ami kikapcsolhatatlanul fülsüketítően muzsikál miközben bootol. érted? hiába némítod le. kapcsold be egy moziban, hogy elolvass valamit. vagy egy magaslesen. de tudom, ez mind ficsör, velem van a baj, hogy nem lelkesedem :(

vagy a régi jó nokia 5800 a (legjobb telefonom ever, talán az ericcson r310 volt még olyan, de az szériahibában eldobálta a térerőt), szóval a nokián volt oldalt egy fizikai gomb, nem is nyomós, húzós, (hogy véletlen se kapcsolódjon be, akár a zsebben se. a mostani AGM x1 10-ból kilenszer él a kijelzője, mikor kiveszem a zsebemből.), ami csak a kijelzőt kapcsolta ki. ha kocsiban hívtak, nem is kellett levennem a szemem az útról, zöld gombbal felvettem, kihangosítottam, majd kikapcsoltam a kijelzőt, hogy az alatt a 30 mp alatt se vakítson, amíg magától kapcsolna ki. mindezt úgy, hogy a szemem nem kellett levenni az útról. ilyen egy jó szerszám, "vakon" használható.

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#135039) Wolfskin válasza Somatom (#135003) üzenetére


Wolfskin
őstag

erről az auto toolsról tudnál többet mondani, feltettem, de nem jutottam vele zöld ágra.
szóval home hossze = screen off (root nélkül)

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#135040) Somatom válasza Wolfskin (#135039) üzenetére


Somatom
veterán

Az Auto Tools nem önálló alkalmazás, hanem a Tasker nevű automatizáló beépülője. A lényege az, hogy abban a menüpontban megjelenik, és ki tudod választani a Google helyett asszisztensnek. A többit a Tasker -ben kell beállítanod. Home hosszan nyomásra az Auto Tools küld egy "jelet" a Taskernek, ami ezt eseményként kezeli és lefuttatja a hozzá társított műveletet. Részletekért kérdezz a Tasker topikban, biztosan szívesen segítenek! Tudom, bonyolultnak tűnik, de automatizálásban ez egy tök egyszerű esemény -> művelet szitu. Ami problémás lehet, az nem a screen off, hanem utána a feloldás. De, úgy tudom, hogy Taskerben erre is van vmi feature.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#135041) Probert75 válasza Wolfskin (#135038) üzenetére


Probert75
addikt

"Home gombot 1X megnyomva/érintve"
1X érsz hozzá! Hol van itt több érintés, több lépcső? Leírom még1X! Beszélgetés közben 1X, azaz egyszer megérinted a Home gombot és magától elsötétül.

Éjszakainak mondanám, mondjuk egy fekete téma, ami mindenhol sötétre festi a menüt, rolót mindent. +1 sötét háttér. Samsungon, 9.0 pitén gyárilag van sötét. Ilyenre gondoltál, 2p40mp-től? Még időzíthető is!

[ Szerkesztve ]

(#135042) szimi57 válasza junior11 (#135034) üzenetére


szimi57
őstag

Akkor marad a telepités PC-re.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#135043) junior11 válasza szimi57 (#135042) üzenetére


junior11
veterán

Szerintem nem rossz pc-n sem az Opera, érdemes kipróbálni, tulajdonképpen egy Chrome több funkcióval.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#135044) szimi57 válasza junior11 (#135043) üzenetére


szimi57
őstag

Kösz, jó pár éve használtam, most leragadtam a Firefoxnál. Közben sikerült átjátszani az androidra a könyvjelzőket.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#135045) junior11 válasza szimi57 (#135044) üzenetére


junior11
veterán

Akkor okés, ha sikerült. :)

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#135046) Wolfskin válasza Probert75 (#135041) üzenetére


Wolfskin
őstag

Nekem nem. Ua meznyomom a home gombot, alaphelyzetbe jön a telefon és kész. Főképernyő. Majd 30 mp múlva elsötéítül a kijelző. Közben folyamatban van a hívás.

@Somatim: köszi, utánanézek!

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#135047) Somatom válasza Wolfskin (#135046) üzenetére


Somatom
veterán

Megjegyzem, hogy egy lebegő gomb egyszerűbb lenne. Természetesen csak aktív hívás közben jelenne meg. Bár, még ekkor is a telóhoz kell nyúlni, ami fölösleges kockázat vezetés közben. Én "beszéd közben" és "X eszköz csatlakozva" (kihangosító, fejegység) feltétellel automatizálnám a screen offot.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#135048) Somatom válasza Wolfskin (#135046) üzenetére


Somatom
veterán

Még egy tipp. Esetleg teszteld az Android Auto -t! Hazai régiós Play -ről nem telepíthető, de nem nehéz a neten (illetve, az összefoglalóban levő forrásokon keresztül) rátalálni.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#135049) kiraly.andra válasza majnz (#135018) üzenetére


kiraly.andra
aktív tag

Azon mondatrész mögött egy link van, kattints, olvass! A lényeg, hogy egy flag bekapcsolásával elérhető a gesztusvezérlés a Chrome-ban. Ez azt jelenti, hogy valamikor a végleges verzióban is lesz ilyen beállítás.

:a:

(#135050) MATEO6600


MATEO6600
őstag

Android Pie alatt (Mi A1) valamiért már nem mutatja lockscreenen az albumborítót, csak a kezelő gombokat. Notification résznél mindent engedélyezek pedig. Másnál is eltűnt ez a funkció? :?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.