Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#159001) Cs1csó válasza WhiteWalker (#159000) üzenetére


Cs1csó
félisten

:R

(#159002) rjg válasza Cs1csó (#159001) üzenetére


rjg
őstag

Nekem is Adguard van, amit később upgrade-eltem is egy családi csomagra. De ha nem akarsz pénzt kiadni érte, (eléggé elszállt az ára, amikor utoljára néztem) tehetsz egy próbát a Blokada-val is.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#159003) Klon


Klon
aktív tag

Helló!

Most ismerkedek Lenovo M10 Full HD Plus tablettel. Eddig minden ok, egy dolgot nem értek, a facebook app-ban miért nem találok sötét módot?
A droid legújabbra frissítve, és a facebook app is a legújabb....
Ha tudtok, segítsetek!
Köszi

(#159004) kidnou válasza Klon (#159003) üzenetére


kidnou
senior tag

Sokaknál eltűnt, megint újít az FB

(#159005) Bferibörs válasza Klon (#159003) üzenetére


Bferibörs
addikt

Tableten nekem sem műxik a sötét mód,volt,egyszer csak eltűnt. Írtam többször a facenek,semmi reagálás.

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#159006) Klon válasza Bferibörs (#159005) üzenetére


Klon
aktív tag

hát ez elég fura. 1000 éves samsung tableten meg működik. :(
azért köszi, h írtatok!

(#159007) -Maci- válasza Klon (#159003) üzenetére


-Maci-
őstag

Ott van a sötét mód kapcsolója a beállítások között. Csak épp hiába böksz rá, nem csinál semmit.
Mármint tableten. Mobilon működik.
Én is írtam már nekik, b*sznak rá. :W

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#159008) mizoli


mizoli
addikt

Ha valakit érdekel, féláron kapható a File Manager +
Most csak 3.99 €
Nagyon régóta használom, szerintem nagyon jó. Egyszerű, és kb. mindent tud, amit kell.

(#159009) hepibáb


hepibáb
tag

Sziasztok! Van egy jóféle zenelejátszó app, ahol tudnám a lejátszási listában a sorrendet is variálni? Most realme gt master mobilom van, annak a gyárijában ezt nem tudom, azelőtt s8am volt, ott tetszett többek közt a zenelejátszó alkalmazása a samsung music. Köszi

(#159010) p.t.r válasza hepibáb (#159009) üzenetére


p.t.r
aktív tag

Musicolet Music Player [link]

(#159011) hepibáb válasza p.t.r (#159010) üzenetére


hepibáb
tag

Köszi, eddig tetszik, még ismerkedek vele :R

(#159012) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Idősebb édesanyámnak a telójára keresnék valami neki is könnyen használható virtuális billentyűzetet. Ha jó nagy "gombokra" be lehet állítani a betűket az pl. segítene. Az is jó lenne, ha az ékezetes karaktereket is külön gombokra rakná az app, ez a "lenyomom és húzom" sem nagyon megy még neki. Van valami ilyesmi?

THX!

(#159013) tarcsihun válasza SunMount3r (#159012) üzenetére


tarcsihun
csendes tag

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.madhava.keyboard.beginner

(#159014) SunMount3r válasza tarcsihun (#159013) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ez nem rossz, köszi, de sajnos a betűk méretét nem lehet ebben sem nagyobbra venni. A gombokat lehet, de a betűk mérete nem változik. Úgy látom még a Gboard-ban is kicsit nagyobbak a betűk. Erre nincs valami megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#159015) vacs válasza SunMount3r (#159014) üzenetére


vacs
veterán

Ha túl nagyra lesz állítva a billentyűzet, pláne ha külön sorban lesznek az ékezetes karakterek, akkor a kijelző 2/3-át elfoglalja majd és alig látszik valami a felületből, ahova épp ír. :K

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#159016) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Használjátok mobilon a Kaspersky-t, vagy a Bitdefender-t?
Elégedettek vagytok ezekkel?

(#159017) Tökimanó válasza SunMount3r (#159012) üzenetére


Tökimanó
senior tag

Egy próbát megér.[link]
Esetleg: [link] Ha ez jó akkor letöltheted mellé a magyar verziót. [link] Ezek viszonylag nagy méretre állíthatók. Persze az más kérdés kinek mi a nagy.

(#159018) zsotesz81 válasza GEPESZ66 (#159016) üzenetére


zsotesz81
senior tag

Én már régóta bitdefendert használok, mind pc-n mind mobilon, én meg vagyok elégedve vele.

(#159019) Oldman2


Oldman2
veterán

Keresek egy olyan Overlay órát, ami a Waze futása közben a Waze felülete felett megjelenne (és Tasker compatible).

Rátaláltam az archívumban pl. az Overlays alkalmazásra, de ez esetben meg felvetődik a másik kérdés, létezik-e olyan Widget app, ami testreszabható (ne adj isten Taskerrel vezérelhető megjelenéssel bír)?

[ Szerkesztve ]

(#159020) efi99 válasza Oldman2 (#159019) üzenetére


efi99
senior tag

KWGT appal lehet csinálni sajátot, én is így teszek órát, meg településnevet a navigáció fölé.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#159021) Oldman2 válasza efi99 (#159020) üzenetére


Oldman2
veterán

Köszi.
:R

A KGWT Tasker kompatibilitásáról van valami infó?
:F

(#159022) Somatom válasza Oldman2 (#159021) üzenetére


Somatom
veterán

Abszolute kompatibilis. :) A Playes leírásában is benne van.
De, lehet, hogy csak a fizetős.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#159023) user26


user26
aktív tag

Sziasztok!
Létezik olyan alkalmazás, amivel/nek segítségével hívást lehet kezdeményezni, SIM kártya nélkül ? Nem kell hozzá semilyen előfietés sehol. Mármint pl:: mobil számot lehet hívni róla.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#159024) vacs válasza user26 (#159023) üzenetére


vacs
veterán

Lehet én értek félre valamit, de ha "nem kell hozzá semmilyen előfizetés sehol", akkor te ingyen szeretnél telefonálgatni ... :F

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#159025) Oldman2 válasza Somatom (#159022) üzenetére


Oldman2
veterán

Nem gond, ez azon alkalmazások egyike amit eddig nem vettem meg.

Így akkor itt az ideje.
:C

(#159026) user26 válasza vacs (#159024) üzenetére


user26
aktív tag

Ja értelek, bocsi, hogy nem teljesen fogalmaztam.
1 kártyám van, két modell, és ahogy időm engedi google dialer módosításokat próbálgatnék ki, pl:. hívás rögzités, és naívan felraktam a cuccot, de vakaródtam eghy kicsit, hogy hogy próbáljam ki :D Jelenleg egyedül vagyok otthon... gondoltam hátha akad valami alkalmazás e célra, nem gond igazán, megvárok valakit addig :D

[ Szerkesztve ]

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#159027) AtHoS válasza vacs (#159024) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Skype-nak volt ilyen funkciója, ott is talán "csak" fel kellett tölteni az egyenleget, de gondolom van hasonló VoIP hívást kínáló egyéb szolgáltatás is.

Mondjuk a "semmilyen előfizetés sehol" elég tág fogalom, de elvileg sima feltöltős netes kártyával megoldható lehet, de ezt meg kiüti a SIM kártya nélküliségi feltétel :DDD

Felül buszra/villamosra/ingyenwifis helyre megy, hogy előfizetés és SIM nélkül legyen hozzá nethozzáférés? Vagy szomszéd/munkahely wifijén akar lógni? :F

szerk #159026 jahogy tesztelgetéshez kellene, akkor valamelyik VoIP szolgáltató, ehhez is biztos van topik a fórumon. Esetleg vezetékes telóról hívkodni vagy fordítva, a tesztelendő mobilról a vezetékest

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#159028) DS39 válasza user26 (#159023) üzenetére


DS39
nagyúr

Skype esetleg.

(#159029) F.E.K..


F.E.K..
senior tag

oké, feladom, hátha van valakinek ötlete...

Használok mireacast képernyőtükrözést az autómban, a hangot viszont bluetooth-on küldtem ki. Eddig ez szépen működött is, Lesser audioswitch volt ebben a megoldás.

Telefont cseréltem.

A eddig bevált lesser nem kompatibilis (android 11), de azt írja, ezt a rendszer natívan tudja már. Hát, az összes netes találat olyat ír erre, ami nálam nincs...

Szintén netes találtatok: ha nincs, kapcsoljam be a fejlesztői menüben, "Media resumption" néven van. Hát, nálam nincs :/

Szóval, hogy tudnám szerintetek rávenni a rendszert, hogy képes legyen az audiot képernyőtükrözés mellett is a bluetooth-ra terelni? Root most nincs, tasker és elszántság van :DDD

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#159030) Jakuu válasza F.E.K.. (#159029) üzenetére


Jakuu
őstag

Enabled with Tasker.
Edit: task > setting > custom setting
Type: global
Name: qs_media_player
Value: 1
Reboot

Tegyel vele egy probat

[ Szerkesztve ]

(#159031) tibike8


tibike8
őstag

Sziasztok, milyen alkalmazással lehet megnézni, hogy a telóban levő akku ténylegesen milyen kapacitású? Szóval nem a típus szerinti kapacitás, hanem, ha mondjuk utángyártott akku van benne, az ténylegesen mekkora kapacitású elvileg.

(#159032) F.E.K.. válasza Jakuu (#159030) üzenetére


F.E.K..
senior tag

kösz, megnézem :) :R

(ha jól értem, akkor ez igazából ugyanez:

adb shell settings put global qs_media_player = 1

csak nem kell hozzá se pc, se adb emulátor, csupán tasker
)

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#159033) p.t.r válasza tibike8 (#159031) üzenetére


p.t.r
aktív tag

Mondjuk az Accubattery-val [link]

(#159034) svgyula válasza F.E.K.. (#159032) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Mit csinál akkor, ha összepárosítod az eszközzel és utána arra hosszan nyomva engedélyezed a az összes lehetőséget(bluetooth). Ha jól emlékszem a régieknél automatán tudott mindent. Most meg lehet(kell) választani. Sajna simán nem dobja fel hosszan kell a kapcsolódott eszközre tapizni.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#159035) F.E.K.. válasza svgyula (#159034) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Még nem próbaltam így, de ha az autóban leszek megpróbálom ezt is, kösz a tippet. :R

Addig is, Jakuu tippére beállítottam ezt is:

adb shell settings list global|grep qs
qs_media_player=1

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#159036) VIC20


VIC20
őstag

Sziasztok!

Valamilyen biztonsági, felügyeleti alkalmazást keresek androidos telefonra. Tehát olyasmit, amivel nem kell valamilyen cégnél regisztrálni, azzal online kapcsolatot tartani, adatokat küldeni, hanem olyat, ami egyszerűen csak jelszóhoz/PIN-kódhoz/biometrikus azonosítóhoz köti a telefonra alkalmazások telepítését illetve futtatását.

Előre is köszönöm a segítséget!

(#159037) svgyula válasza VIC20 (#159036) üzenetére


svgyula
addikt

A telefonon nincs alapból személyes széf? Nálam van és amit oda berakok azt csak(?) én érem el ujjlenyomat olvasó, vagy jelszó használattal. Vagyis ha behúzod a play áruházat akkor semmit nem telepítenek a telefonra. Meg le kell tiltani a rendszerben a telepítés külső forrásból és a rendszert is behúzni a saját széfbe. Innentől csak akinek olyan az ujja vagy tudja a jelszódat fér ezekhez. Az android 10-ben Honor és itt is android 11-12 Realme bent van a beállításokban.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#159038) VIC20 válasza svgyula (#159037) üzenetére


VIC20
őstag

Megnézem majd, köszi a tippet!

(#159039) svgyula


svgyula
addikt

Üdv mindenkinek! Ma ez a kép fogadott délután másodjára kaptam ilyen üzenetet. Megnéztem és csak az Adguard-nak volt telepített tanúsítványa. Tehát kérdés mennyire megbízható ez az alkalmazás? Mondjuk azt is furcsának találtam, hogy egy VPN szerverre kapcsolódott állandóan mert szerinte ez fontos! Másnál is van ilyen?

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#159040) rjg válasza svgyula (#159039) üzenetére


rjg
őstag

Az Adguard saját maga csinál egy helyi "VPN kapcsolatot", azon keresztül szűr. Az üzenet normális, de nem kell vele foglalkoznod, az Adguard megbízható.

MacBook Pro 16" M1 - Galaxy S24 Ultra

(#159041) Márton


Márton
nagyúr

üdv,
Cool Tool alternatívát keresek. Android 6 és 7-en ezzel irattam ki az értesítési sávba a cpu használatot, mobilnet fogyasztást, gps holdak számát, stb. Nagyon hasznos, bevált progi.
Sajnos Android 10-en már nem működik igazán jól és ahogy látom nem is fejlesztik.
CPU használat állandóan nulla, holdak száma hol megjelenik, hol üres lesz a mező, pedig biztos van vétel. Gondolom már nem megfelelően kéri le az infókat.
Van valami hasonló free progi? De akár fizetős is érdekel.. :R

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#159042) svgyula válasza rjg (#159040) üzenetére


svgyula
addikt

Azért szedtem le(persze ez fent maradt) mert pontosan ugyanúgy jöttek a reklámok meg minden oldalon a felugró ablakok mint előtte. Viszont nekem nem "helyi" VPN kapcsolatot jelzett, hanem folyamatosan azt írta ki, hogy az Adguard szerveréhez létesített kapcsolatot. Ez számomra nem "helyi szűrő". Abban a pillanatban, hogy ezt a kapcsolatot megszüntettem az alkalmazás leállt. Ja és fontos ha lekapcsoltam a wifi és mobilnet szolgáltatást ergo nem volt internet elérés akkor is elkezdett jelezni, hogy az adguard nem tud a szerverhez csatlakozni! Tehát ha helyi VPN kapcsolatot csinált amin keresztül működne a "szűrés" akkor ahhoz miért kell az a szerver kapcsolat? Viszont ha azon az oldalon keresztül szűri az én dolgaimat akkor köszönöm de nem kérek belőle!

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#159043) DrBubo77


DrBubo77
addikt

Tudtok ajánlani olyan alkalmazást, ami widgeten nagyjából valós időben mutatja a valuta árfolyamokat. Ha esetleg grafikont is tudna, az még jobb lenne.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#159044) efi99 válasza DrBubo77 (#159043) üzenetére


efi99
senior tag

Én ezt használom:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nikitadev.currencyconverter

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#159045) efi99 válasza Márton (#159041) üzenetére


efi99
senior tag

Ha van kedved molyolni, KGWT-vel gyárthatsz egyedi widgetet ezekkel az infokkal és az Overlays appal felteheted bárhova.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#159046) Márton válasza efi99 (#159045) üzenetére


Márton
nagyúr

hát, inkább valami célszerszám kéne, mint a CT volt..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#159047) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Sziasztok!

Ingyenes és reklámmentes alternatívát keresnek az alábbiakra:
-Podcast hallgató alkalmazás(jó lenne ha tudna statisztikát, pl mint a Spotify év végén)
-Ebook(mobi) olvasó alkalmazás, amely tud syncelni az eszközeim között. (Meg akartam venni a Readera-t csak sokallom az árat kicsit)

Előre is köszi. :)

(#159048) WhiteWalker válasza svgyula (#159042) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Ha lenne vele gikszer , szerinted innen ajánlaná bárki is? :U
Millió ember használja a világon , valszeg nagyobb guruk mint te vagy én , nem derült volna ki valami gubanc?? :D

(#159049) tibike8 válasza p.t.r (#159033) üzenetére


tibike8
őstag

Ez is fent van a telón meg az AIDA is. De azt nem tudom, hogy ezek a tényleges akku kapacitást írják, vagy ami a teló típusa szerint kellene benne lenni gyárilag? Most lett akku cserélve és szeretném megnézni hogy mit tettek bele? Illetve mekkorát?

S10e a teló amiben 3100 volt gyárilag, de most 3000-est ír az accubattery. Elvileg meg 3600-ost tettek bele.

[ Szerkesztve ]

(#159050) crok válasza svgyula (#159039) üzenetére


crok
Topikgazda

Az AdGuard-nak kétféle működése van, az egyik a fizetős mikoris az ő szervereikhez csatlakozol, áttekerik a forgalmad, kiléptetik ott ahol szeretnéd a világban, szűrik.. ahogy az összes többi hasonló szolgáltató + reklám- meg egyéb szűréssel.

A másik egy speciális, un. local VPN-en alapul amivel gyak. a készülék "saját magához csatlakozik", a nem white-list-es app-ek forgalmát áttekeri ezen a helyi VPN-en így a DNS kéréseket látja és meg tudja válaszolni -> így tudja kvázi szűrni a reklámszolgáltatók szervereit, etc. Ugyanezen az elven működik egy tucat másik ilyen alkalmazás is, pl. a Blokada, DNS66, DNSPipe, etc..* Sőt, pl. a PCAPDroid is így tud packet capture-t csinálni majdnem bármiről.

Nade. A hatékonyabb szűrés érdekében valahogy a HTTPS forgalomba is bele kellene néznie - amit ugye elvileg csak az app láthat mert ő indította. Erre úgy van lehetőség, hogy felteszel egy cert-et ugye és az AdGuard behúzza a forgalmat magára (helyben) majd fel tudja dolgozni hogy mehet-e tovább (forward) vagy nem (drop). AdGuard FAQ HTTPS szűrés ügyben, érdemes lehet az elején kezdened mert ez a link már csak a teljesen idevágó részre mutat.

Az AdAway is ugyanígy tud HTTPS-ben szűrni csak ott a root-al indított helyi http(s) kiszolgálónak a self-signed cert-jét teszed fel - a kis http(s) szerver meg bármit kérnek egy HTTP 200-al válaszol meg egy üres file-al.

Maga a hibaüzened meg hosszú évek óta van az AOSP forrásban ilyen szarul megfogalmazva, minden évben legalább kétszer elindítanak egy-egy szálat rá valahol hogy írják már át normálisan vagy lehessen kikapcsolni mert borzasztóan félrevezető a megfogalmazása. Ha egy céges telefonra céges VPN-t tesznek a cég saját cert-jével akkor is ugyanezt írja ki....... nonszensz.

* Ha érdekel a téma esetleg ezt olvasd át.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.