Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#154251) zeon.hu válasza Mcrazy (#154250) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Igen, utóbbi marad, mivel céges, így Root/ADB kizárva.

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#154252) w.miki


w.miki
veterán

Van olyan oldal, ami akciós alkalmazásokat listáz, és értesít, ha az egyik olcsó/ingyenes lesz?
@Voice Aloud Reader (TTS Reader)-t szeretném megszerezni.
Vagy ha van neki egy ingyenes, jól működő alternatívája, az is érdekel, de ez eléggé bevált.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#154253) Somatom válasza w.miki (#154252) üzenetére


Somatom
veterán

Jó cucc. Ezzel szoktam mp3 "hangoskönyveket" csinálni.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#154254) lovi27 válasza w.miki (#154252) üzenetére


lovi27
addikt

AppSales Oldal vagy Alkalmazás

(#154255) efi99 válasza zeon.hu (#154246) üzenetére


efi99
senior tag

Samsungon, ha jól tévedek, tetszőlegesen lehet legózni a gyári billentyűzetet a Keys Cafe appal.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#154256) zeon.hu válasza efi99 (#154255) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Megnézem, thx!

#?*@&!

(#154257) zeon.hu válasza efi99 (#154255) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Se playen, se galaxy store- ban nincs fent, egyéb helyről meg nem települ sajnos.

#?*@&!

(#154258) efi99 válasza zeon.hu (#154257) üzenetére


efi99
senior tag

Először a NiceLock appot tedd fel, azon keresztül tudod feltelepíteni.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#154259) zeon.hu válasza efi99 (#154258) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Pedig van NiceLock a telefonon, de eddig a Keys Cafe fel sem tűnt :D

#?*@&!

(#154260) kaciokos válasza weiss (#154245) üzenetére


kaciokos
őstag

Több fajta módon lehet lezárni, és nem működik mindegyik után az ujjlenyomatos feloldás, a Novában pl. ki is lehet választani, hogy melyik módszert használja.

(#154261) weiss válasza kaciokos (#154260) üzenetére


weiss
addikt

Érdekes, kösz.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#154262) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Edge böngészőben nem a profilképem jelenik meg, hanem a nevem kezdőbetűi.
Be lehet-e állítani,hogy itt is a profilképem jelenjen meg?

(#154263) Tökimanó válasza w.miki (#154252) üzenetére


Tökimanó
senior tag

Én ezt szoktam nézegetni. [link] Igaz azt nem tudom hogy értesítést küld vagy nem. Én nem regisztráltam de szerintem a regisztráltaknak lehet ilyen opció.

(#154264) fecus válasza fecus (#154244) üzenetére


fecus
őstag

Erre valaki?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#154265) crok válasza fecus (#154264) üzenetére


crok
Topikgazda

Az attól függ.. ha Xiaomi akkor egyelőre nem fog menni mert eltörték a Notification history-t MIUI 12-ben.. Android 11-től a rendszer része elvileg és vagy el sincs rejtve (értesítések menüben bent van) vagy elő is hozható pl. Activity Launcher-el. A másik megoldás hogy felteszel olyan app-et aminek adsz hozzáférést az értesítésekhez az meg elmenti és magában az app-ben visszanézheted:
Notification History
Notification History Log

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#154266) fecus válasza crok (#154265) üzenetére


fecus
őstag

Köszönöm. LGV30 Android 9.
Ha jól értem marad az app.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#154267) crok válasza fecus (#154266) üzenetére


crok
Topikgazda

Előbb próbáld meg az Activity Launcher-el előhozni a rendszer saját menüjét, azt hiszem Androir 9 óta van és Activity Launcher-ből csinálhatnál egy parancsikont a gyors eléréshez ha ilyen sokat használod.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#154268) Kuruc2 válasza Fall-N (#154099) üzenetére


Kuruc2
senior tag

Próbálták ezt is a szervizben. Semmi eredmény.

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#154269) fecus válasza crok (#154267) üzenetére


fecus
őstag

Yessss! köszönöm. :R

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#154270) No.01


No.01
őstag

Sziasztok,

SOS segitseg kellene: Egy finoman szolva sem mai Huawei telefonrol kellene atkoltoztetnem mindent (appok, fenykepek, kontaktok) egy nem tul regi 1 eves Samsungra szigoruan root nelkul.
Valami oknal fogva (bar lehet a Huawei vegett) a Google backup nem mukodik (csekkoni nem tudom en csak tavsegitek)

Mely appok johetnek szoba? Nem feltetlenul kell, h ingyenes legyen, de mivel nem biztos, h valaha meg lesz hasonlo problemaja igy nem biztos, h a fizetos opcio fele terelnem. (persze ha nem tul draga akkor nem gondolnam, h ezen mulna)

Mit ajanlanatok?

(#154271) kmarci25 válasza No.01 (#154270) üzenetére


kmarci25
veterán

Nekünk a Samsung saját appja, a Smart Switch (ingyenes) bevált. Xiaomiról Samsungra.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#154272) No.01 válasza kmarci25 (#154271) üzenetére


No.01
őstag

Koszi. En is ezt Googliztam ki, de nem tudom, h egy mar nem tamogatott Huaweire fel lehet-e tenni...? Mert igaz nem lattam az appot, de az elso lepeskent gondolom arra a telefonra kell telepiteni amelyrol az adatokat le kell menteni. (igaz meg varok a visszajelzesre, h Playstorbeol elerheto-e)

(#154273) kmarci25 válasza No.01 (#154272) üzenetére


kmarci25
veterán

Biztos van még sok, de én még a Xiaomi megoldását használtam, az a ShareMe. Most hogy néztem a Play-ben, 8as Androidon biztos működik.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#154274) No.01 válasza kmarci25 (#154273) üzenetére


No.01
őstag

Koszi, akkor ez lesz szerintem a befuto. Buta kerdes, de ezt akkormind2 telefonra le kell tolteni vagy...?

(#154275) kmarci25 válasza No.01 (#154274) üzenetére


kmarci25
veterán

Igen, mindkét telefonra telepítsétek. Onnan szerintem már egyértelmű lesz. Valószínűleg lesz olyan, hogy telefon költözés vagy hasonló. Mindent nem tud átvinni egy ilyen app sem, de nagyon megkönnyíti a költözést.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#154276) efi99 válasza kmarci25 (#154271) üzenetére


efi99
senior tag

Jó neked. Nekem Samsungról Samsungra nem vitte át az alkalmazásokat tokkal-vonóval, csak talán kb a 10%-át, a többit ugyan nem kellett telepíteni, de szinte mindent újra be kellett állítgatni.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#154277) crok válasza efi99 (#154276) üzenetére


crok
Topikgazda

"..nem vitte át az alkalmazásokat tokkal-vonóval, csak talán kb a 10%-át, a többit ugyan nem kellett telepíteni, de szinte mindent újra be kellett állítgatni." -- ez root nélkül amúgy se menne.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#154278) efi99 válasza No.01 (#154274) üzenetére


efi99
senior tag

A Samsung GYIK oldalán egyébként ez is ott van: "A régi eszközre telepített alkalmazások adatait átviheti az új eszközére, de csak abban az esetben, ha mindkettő Galaxy eszköz. "

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#154279) efi99 válasza crok (#154277) üzenetére


efi99
senior tag

Pedig ezt elhallgatják, vagy legalábbis úgy tüntetik fel, hogy de.
Szintén a GYIK oldalukról: "Adatátvitel Android-eszközről: névjegyek, ütemezés, üzenetek, jegyzetek, fényképek, videók (csak DRM-mentes tartalom), zene (csak DRM-mentes tartalom), hangfelvételek, jelzések, korábbi hívások, kezdő- és zárolt képernyő háttérképei, Wi-Fi, dokumentumok, e-mail-beállítások, beállítások, a letöltött alkalmazások telepítései, alkalmazásadatok (csak Galaxy eszközök esetén), valamint a kezdőképernyő elrendezése (csak Galaxy eszközök esetén)"

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#154280) crok válasza efi99 (#154279) üzenetére


crok
Topikgazda

Szépen körbe van balettozva de [itt] van a lényeg:

Can I transfer app data installed on my old device to a new device by using Smart Switch Mobile?

The app data installed on your old device can be transferred to your new device, but only if they are both Galaxy devices.
* Both OS: Android M(6.0) OS or higher
However, app data transfer may be restricted depending on the OS version and the type of app. (App data recovery is not available when transferring data from devices with Android N(7.0) OS or higher to devices with Android M(6.0) OS or lower.)

* Note: Data for matching apps that you've already installed and used on your new Galaxy device will not be recovered and replaced with data from your old Galaxy device.

Szóval aláhúzott részek:
- nyilván megy ha nincs letiltva magában az appban (allowBackup="false") mert a saját készítésű cuccainak adhat a gyártó a gyári ROM-ban xml-ben permission whitelist-ben külön jogosultságokat (gyanítom ezért mondja hogy csak Galaxy-ról csak Galaxy-ra, pl. itt egy példa, amiben pont a Samsung ad ki a saját alkalmazásainak whitelist-el külön jogosultságot és így használhat pl. egy app zoom kamerát - de ha letörlöd az app-et és ugyanazzal a package névvel felteszel egy teljesen másik app-et akkot az az app is "megkapja" ezt a jogosultságot, pl. a GCam/bármi a zoom kamerát, 3rd party-ként, mikor elvileg nem is lehetne..).

- valamint ha már fent volt egy app pl. mert a Google fiókba beléptél és visszaállítást kértél és a Smart Switch már csak utána van futtatva vagy már eleve fent volt egy app mert pl. rendszerapp (GMail pl.) akkor oda nem fog tudni már adatot visszaállítani (spec. eset ha gyári Galaxy alkalmazás).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#154281) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

sziasztok,

olyan alkalmazást keresnék, amivel folyamatok részidejét lehet egyszerűen mérni?

tudnátok ajánlani jól működő appot?

Aurea mediocritas

(#154282) kovacs65 válasza efi99 (#154278) üzenetére


kovacs65
senior tag

Note 10+-ról S21 Ultrára költöztem. Nem volt teljes. Szerintem root nélkül lehetetlen.

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#154283) Rodzser Mór


Rodzser Mór
senior tag

Hello.
Olyan progit szeretnék, ami kikapcsolja a telefon képernyőjét videózás közben, mert nem nézem/nem látnám adott esetekben. És pl dupla koppintásra vagy a fizikai gombokkal, vagy más módon lehessen újra aktívvá tenni a kijelzőt.

(#154284) bexinho23


bexinho23
őstag

Az új Nova Launcher frissítéssel eltűnt az alkalmazástárban a jobb felső sarokban 3 pöttyre bökve kiválasztható Play Áruház. Beállítások között túrva nem találtam semmit, hogy ezt visszahozzam, így most kénytelen vagyok ikonról megnyitni. Gesztusok nem megoldás, mert mindegyikre van már valami beállítva. Valaki tud segíteni?

(#154285) Oldman2 válasza Rodzser Mór (#154283) üzenetére


Oldman2
veterán

Előbb próbáld ki, hogy a készüléked hogyan viselkedik akkor, ha videózás közben kikapcsolod a képernyőt.

Nálam egy Samsungon megáll a videórögzítés ekkor.
:F

(#154286) kanyi51 válasza bexinho23 (#154284) üzenetére


kanyi51
senior tag

Igen, sajnos sokkal rosszabb lett mint az elődje volt. Keresd meg a Keresősáv stílusa menüt, ott lehet mókolni

(#154287) Fall-N válasza bexinho23 (#154284) üzenetére


Fall-N
veterán

Hosszan kell nyomni a ketesősávra és ott ki tudod tenni az ikont. Még gyorsabban is eléred, mert nem kell a 3 pontra nyomni. Ezt meg tudod tenni az asztalon is, így még az app drawer sem kell.

kanyi51: Dehogy lett rosszabb. Csak át kell túrni a beállításokat.

(#154288) bexinho23 válasza Fall-N (#154287) üzenetére


bexinho23
őstag

Keresősávos megoldást megtaláltam, de nem használok keresősávot, KLWP-s egyedi hátterem van. De ahogy nézem, nem tudom sehogy sem elkerülni, így most az alkalmazástárban felülre helyeztem egy keresősávot Play Áruház ikonnal. Majd megszokom... :)

#154286kanyi51
Köszönöm neked is a választ.

(#154289) AtHoS válasza bexinho23 (#154288) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Én simán bekapcsoltam a Nova beállítások - Alkalmazás- és modultár - Menü műveleti ikonok részen a 3 pöttyöt és azt érintve ott van felül a play áruház elérhetően

szerk. P30 10es Android

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#154290) Probert75 válasza AtHoS (#154289) üzenetére


Probert75
addikt

Hol? Melyik az a "Menü műveleti ikonok rész"?

(#154291) Rodzser Mór válasza Oldman2 (#154285) üzenetére


Rodzser Mór
senior tag

Az oldalsó be/ki gombbal megállítja felvételt.

(#154292) Probert75 válasza AtHoS (#154289) üzenetére


Probert75
addikt

Nagy nehezen megtaláltam, hogy hogyan kapcsoljam, hogy a menü megjelenjen. THX! :R

(#154293) djadji


djadji
senior tag

Sziasztok!
Szeretném használni a headset-emet bringán. De a szélzajtól semmit se érteni a vonal másik oldalán (Tehát nem az én fülembe zúg a szél, hanem a mikrofonba, így aztán a másik fülébe).
Hogy lehet ezt megoldani? van erre valami zajszűrő alkalmazás? (szivacsot tekertem a mikrofonra, semmit se ér)
AMi zajszűrő APPOkat találtam az az én fülembe szűri a zajt a zenékről, esetleg levágja UTÓLAG a felvételről a szélzajt, de nekem az kellene hogy a mikrofonom ne legyen szélzajos, így lehessen érteni amit mondok telefonhívás közben.
Motoros headsetek vannak, de azok a sisakba kerülnek bele, ÉS még szélzaj szűrősek is, bringán ez nem megoldható.
Tök érdekes, hogy szinte semmit nem találok erről a neten, ezek szerint csak engem zavar, hogy erős szélben (nem kell hozzá bringa, elég egy töltés teteje) nem lehet a telefont telefonálásra használni.. :Y
Röviden: Tudtok valami szoftvert (vagy akár hardvert) ami lehetővé teszi az érthető telefonbeszélgetést szélben?

http://djadji.fw.hu

(#154294) ollie válasza djadji (#154293) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Olyan headset kell, ami szűri az ilyet. Szoftvert nem tudsz hozzá használni.

***

(#154295) vacs


vacs
veterán

Nekem a Nova 7 app menüben felül van egy kereső sáv, ha abba bele kattintok, akkor jobb szélén ott a Play Store ikonja, de fixen is kitehető! :K

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#154296) djadji válasza ollie (#154294) üzenetére


djadji
senior tag

Nem találtam headset-et se (bár tudom ez softver fórum). Mármint olyat ami TÉNYLEG szűri...

http://djadji.fw.hu

(#154297) ollie válasza djadji (#154296) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Milyen árkategóriában nézted?

mod: egyébként ez a téma nem ide való

[ Szerkesztve ]

***

(#154298) djadji válasza ollie (#154297) üzenetére


djadji
senior tag

Igen, sejtem hogy nem ide való, de gondoltam hátha van szoftveres megoldás.
Egyébként bármilyen árkategória érdekelne, legalább van e, ér e valamit, teszteket nézni, stb.... Azt se tudom milyen egy ilyen füles? Szőrős, szivacsos, vagy csak valami belső szűrő van benne? (ez a belső szűrő nekem elég humbugnak tűnik, amit ráírnak minden kínai vacakra.) Sok fülesre rá van írva a szélzaj csökkentése, de azt láttam, hogy az a zenehallgatás közbeni szélzajt csökkenti (vagy azt se), és nem a mikrofon szélzaját.

http://djadji.fw.hu

(#154299) ollie válasza djadji (#154298) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A szélzaj csökkentése szoftveresen van megoldva (a mikrofonos is), ez meg általában a drágább headseteknél, azok közül is a beszélgetésre kihegyezetteknél szokott előfordulni (pl Jabra Elite sorozat).

***

(#154300) djadji válasza ollie (#154299) üzenetére


djadji
senior tag

Köszi szépen. Megnézem.

http://djadji.fw.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.