Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#111001) Viktor0610 válasza StarKiller89 (#111000) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Bluetooth kapcsolaton keresztül megosztod. :)

Samsung Galaxy A54

(#111002) darvinya válasza StarKiller89 (#111000) üzenetére


darvinya
titán

Azért nem vitte át Google felhő, mert nem oda lett mentve, azaz telefon memóriába lett mentve.
Több lehetőséged van:
-Összes számot átállítod mentés helyét Google fiókba, utána szinkronizálod
-Kimented vcf -be, és azt másik készülékbe importálod
-Közvetlenül BT-n átküldöd

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#111003) Somatom válasza StarKiller89 (#111000) üzenetére


Somatom
veterán

Kinek, mi az egyszerűbb. Sztem Vcard mentés -> Gdrive, vagy OTG. Bár én inkább közvetlen Wifi kapcsolattal toltam át az új telómra, mert nekem az volt az egyszerűbb.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#111005) atillaahun


atillaahun
veterán

Root-olt Nougat alatt nincs valami megoldás, hogy a vissza gomb-nak hosszú érintéses funkciót adjunk? Nevezetesen visszalépés az előző programba. Ajhh nagyon hiányoznak a jó főzött ROM-ok. Kurva Huawei.

(#111006) air válasza atillaahun (#111005) üzenetére


air
nagyúr

"Kurva Huawei"

Talán kötelező volt azt venni? :F

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#111007) darvinya válasza atillaahun (#111005) üzenetére


darvinya
titán

Nugáton dupla érintés alkalmazás váltó gombon (Négyzet) előző app-ba lépés.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#111008) T0rnad0


T0rnad0
addikt

Sziasztok!

Létezik a My Knox-hoz hasonló program? Már eléggé megszoktam és lehet nem Samsung-ra váltok...

Z Fold 4

(#111009) atillaahun válasza darvinya (#111007) üzenetére


atillaahun
veterán

Eszem megáll kétszer.
:Y
:C

Nah jólvan kérdezek még egyet, mert ilyet már biztos nem lehet: lekéne valahogy rakni a három pöttyös menü gombot az alkalmazások tetejéről a nav sávra, mert nem ér fel addig az ujjam. Főzött ROM-ok meg XPosed asszem tudták, gyárira esetleg valami okosság?

[ Szerkesztve ]

(#111010) Somatom válasza atillaahun (#111009) üzenetére


Somatom
veterán

Nemrég tudtam meg egy másik topikban, hogy menügomb funkciót Lollitól már a kutya sem épít be alkalmazásba. El is hinném, ha nem használnék Dolphin -t landscape -ben, virtuális navigombos telón. Nekem is hiányzik az a "fölösleges" menügomb.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#111011) darvinya válasza atillaahun (#111009) üzenetére


darvinya
titán

Nincs olyan menü beállításokban, hogy Értesítési sáv?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#111012) bebe159 válasza Gabis (#111004) üzenetére


bebe159
aktív tag

:R
Leszedem, meglátjuk mit tud. :D

(#111013) psg5 válasza Somatom (#110997) üzenetére


psg5
veterán

Koszi! :R

F.K.T.

(#111014) #73959936


#73959936
törölt tag

Sziasztok. Olyan hangerő appot keresek, amiben külön-külön lehet állítani a hívásjelző és az emlékeztető hang erősségét. (root van)
:R

(#111015) maestro87


maestro87
őstag

Android 4.4.4 alá tudtok ajánlani valami ingyemes képernyő rögzítőt (videó). :R Root van.

[ Szerkesztve ]

(#111016) stefi68


stefi68
addikt

Túrázáshoz milyen szoftver és térképforrás ajánlatos mostanság?

Alkalmi túrázók vagyunk, így pár éve foglalkoztam ezzel a dologgal utoljára.
Akkor úgy kellett még összehegeszteni egy nagyjából működőképes megoldást, amiben vagy a szöveg mérete volt túl nagy/kicsi, vagy a jelzések. De azért használható volt... :)

Gondolom azóta fejlődött a 'technika' némileg.

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#111017) Chris Kiki válasza stefi68 (#111016) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

Locus Map + teljesen ingyen letölthető vektoros Magyarország térkép (cca. 70MB)
Már javasoltam, szerintem ez a program mehetne az ajánlóba is.

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#111018) stefi68


stefi68
addikt

Közben feltettem az OsmAnd-ot és a Locus-t

OsmAnd-ban lehetőség volt a térképek letöltésére, ami ha jól emlékszem cirka 250 MB volt (Magyarország)
Viszont megjeleníti a túristautakat, jelzéseket, lehet offline keresni, viszont elég lassúcska a térkép betöltés, nagyítás/kicsinyítés, mozgatás.

Locus-hoz berakható a letöltött offline térkép (~60 MB, kicsomagolva ~90 MB), külön lketöltve berakható alá a túristajezések megjelenítése, viszonylag gyors, de nem tud offline keresni.
Ez valahogy megoldható?

(#111017) Chris Kiki: közben ahogy írtam, válaszoltál is.
Szóval tetszik a Locus, ha az offline keresés megoldható lenne....
Kereséskor felugrik egy ablak, hogy az offlán kereséshez töltsem le az offline keresési adatbázist, de tovább lépve csak egy ~190MB -os állományt találok, ami szerintem egy komplett térkép lenne.
Keresési adatbázisnak sokallom a 190 MB-ot :Y

[ Szerkesztve ]

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#111019) Chris Kiki válasza stefi68 (#111018) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

Igen, ez a térképen való keresés még nem igazán kiforrott a Locusban. Ritkán lenne rá szükségem, de inkább kerülöm. Talán ez az egyik komolyabb hibája.

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#111020) Ku'leth


Ku'leth
tag

Sziasztok. Valamilyen olyan alkalmazásra lenne szükségem ami a telefon állapotától függően (2G/3G/4G/nincs hálózat/felcsatolt wifire/fut XYZ alkalmazás, ...), illetve időzítve is tud USSD kódot küldeni és hívást indítani.

A tanácsadó az, aki a szeretkezésnek harminc módját ismeri, de barátnője még sosem volt.

(#111021) Somatom válasza Ku'leth (#111020) üzenetére


Somatom
veterán

Necces. Általános Android megoldás nincs rá. Mindenképpen trükközni kell valamit, ami teló (SOC), Androidverzió, és jogosultság (root) függő.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#111022) Ku'leth válasza Somatom (#111021) üzenetére


Ku'leth
tag

Egy Vernee Thor és egy Huawei Honor 8 lenne a két alany. Egyelőre egyik sincs rootolva.

A tanácsadó az, aki a szeretkezésnek harminc módját ismeri, de barátnője még sosem volt.

(#111023) Somatom válasza Ku'leth (#111022) üzenetére


Somatom
veterán

A 2/3/4G megkülönböztetése, és az USSD kód futtatása a kérdéses. A többi megoldható.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#111024) re-d-evil válasza #73959936 (#111014) üzenetére


re-d-evil
tag

A régi jó Quick Settings... Még root sem kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#111025) kovacs65 válasza re-d-evil (#111024) üzenetére


kovacs65
senior tag

Dobnál egy linket?
Van egy rakat ilyen nevű progi, és kapásból nem találtam meg.
THX

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#111026) re-d-evil válasza kovacs65 (#111025) üzenetére


re-d-evil
tag

Sajnos most látom, hogy a play áruház már nem hozza ki, olyan régi. :(
Próbáld meg az újabb verziót itt: http://goo.gl/QfjEM

(#111027) fecus válasza re-d-evil (#111026) üzenetére


fecus
őstag

Ez nem az?

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#111028) Meggyi001 válasza #73959936 (#111014) üzenetére

Lehet még ez is jó lenne esetleg:[link]

https://gamergep.hu/

(#111029) atillaahun válasza Ku'leth (#111020) üzenetére


atillaahun
veterán

Tasker tud mindent, kivéve az USSD code-ot, az is volt régen de úgy látom újabb verziókból már kivette valamiért a fejlesztő. Bár auto ussd-re keresve is van pár találat, ami talán ezt megoldhatja.

(#111030) re-d-evil válasza fecus (#111027) üzenetére


re-d-evil
tag

Nem. De ez is jó lehet a célra. Sőt... :)

(#111031) atillaahun válasza Ku'leth (#111020) üzenetére


atillaahun
veterán

Nah közben megvan az USSD is, illetve majdnem. Ha a Secure Settings-et felteszed, abban van Tasker integráció és Activity szinten tudod indítani a szerviz menü menüpontjait.

(#111032) Fall-N válasza Somatom (#111010) üzenetére


Fall-N
veterán

Az én voltam :) de lényeg benne van:

"Nem kell a menü gomb, mert a mostani alkalmazások olyan felépítésűek. A három pötty a jobb felső sarokban vagy a sidebar ezért van. Csak a régen frissült kőkorszaki holon maradt és/vagy a programozói igénytelenség miatt a rossz felépítésű app használ menü gombot. A recent sokkal többet használt a multitask miatt. Kényelmesebb is a dedikált gomb, mint a hosszan home nyomás."

A Dolphinnál is a fejlesztői igénytelenség miatt maradt benne. (Még vannak benne Gingerbread korabeli popup design is). Sok alkalmazást próbáltam ki de évek óta nem láttam már olyat amiben szükség volna a menü gombra. Eleve nincs is már a telefonokon. Sidebar és a "három pont" alias more options átvette a helyét.

[ Szerkesztve ]

(#111033) Somatom válasza Fall-N (#111032) üzenetére


Somatom
veterán

Dolphin -ban sincs rá szükség, csak sokkal kényelmesebb (lenne) vele a kezelése. Talán csak én vagyok ilyen különc. A képernyős navigombokról is éreztem, hogy útálni fogom. Útálom is. Ugyanez a Material design. Csak primitív gondolkodású fejlesztők alkalmazásai nem adnak lehetőséget a Material design hanyagolására. Ilyen pl. a Google. Miből állna remapolhatóvá tenni a navigombokat? Ha én menüt szeretnék a recent app list helyén, akkor miért nem tehetem meg? Kipróbáltam a telómon, és sem a vissza, sem a korábbi alkalmazások gomb hosszan nyomásához nincs rendelve semmilyen művelet. Ez sztem pazarlás. Az előző telómon a három gombhoz legalább hatféle funkciót társítottam. Miért nem tehetem ezt meg root nélkül? Akkor most melyik programozó az igénytelen, és kinek a gondolkodása kőkorszaki?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#111034) Fall-N válasza Somatom (#111033) üzenetére


Fall-N
veterán

Android 7-től a recent hosszan nyomva kapcsolja az osztott képernyőt, ezért nincs más funkció a régebbiekben rá. Valószínű előbb tervbe volt, hogy lesz ilyen funkció.

A vissza azért nincs más funkcióval felruházva, mert könnyen vissza lehetne vele lépni.

[ Szerkesztve ]

(#111035) atillaahun válasza Fall-N (#111032) üzenetére


atillaahun
veterán

Én menü gomb alatt a 3 pöttyöt értem. Majdnem minden programban ott van felül a legújabb Android-on is. Pl. Chrome-ban is. És kurvára nem lehet elérni egy kézzel.
A recents nem tudom hogy jön ide, a menüt mellé lehetne tenni, mert hogy rengeteg hely van még a navi sávon.
Custom ROM-ok meg XPosed-nál az alap is volt.
Sőt azok még bal-jobb irányú nyilakat is megtudnak jeleníteni gépelés közben kurzor léptetéshez, hogy ne kelljen állandóan belenyulkálni a szövegbe szerkesztéskor.

[ Szerkesztve ]

(#111036) Somatom


Somatom
veterán

Dolphin -nál meg az a gond, hogy fekvőbe fordított kijelzőn a menü gomb a fejlécen van, ami alapból nem látszik (csak, ha direkt aktiválom az állandó megjelenítését, ami viszont kis kijelzőn nem praktikus). Lefelé görgetésnél megjelenik a fejléc, de ehhez nagyot kell "lendíteni". Amíg nem áll meg a görgetés, addig hiába nyomom a fejlécen a menü gombot. A másik gond az oldalról becsúszó ablak. Nagyon praktikus. Kivéve akkor, amikor az oldalt levő, szoftveres navi gombok felülete miatt szinte képtelenség előhúzni.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#111037) Fall-N válasza atillaahun (#111035) üzenetére


Fall-N
veterán

Úgy jön ide a recent, hogy Somatom írta, hogy nincs kihasználva a hosszan nyomásra. A három pötty tényleg feljebb van, de ha normális módon írják meg az alkalmazást, akkor oda azok a menüpontok kerülnek amelyet ritkábban kell használni. Pl. ott szokott lenni a beállítások. A sidebar ahová kellene rakni a gyakran használtakat. Van bottom bar is mióta, oda is lehet rakni.

Nem a Material irányelvvel vannak a bajok, hanem azzal, hogy a fejlesztők nem tudják/akarják normálisan illetve logikusan használni. Persze vannak jó példák is, ahol jól átgondolva lett megalkotva az egész és kényelmes a használat. Ezért is kell válogatni a sok ezer app között.

Példa: Solid Explorer

Az oldalsávra ki lehet tenni a gyakran használt mappákat, alapból ott vannak a meghajtók, felhő tárhelyek. Ha beállítod akkor kijelölés után a bottom baron vannak a fájlműveletek. Nem kell nyújtózkodni, el lehet érni bazár nagy kijelzőn is.

[ Szerkesztve ]

(#111038) ux1 válasza stefi68 (#111018) üzenetére


ux1
addikt

Esetleg még az OruxMap.

-=[ 乂丨卂ㄖ爪丨 ]=-= [ 卩ㄖ匚ㄖ 千1 ]=-

(#111039) darvinya válasza Somatom (#111033) üzenetére


darvinya
titán

7-en root nélkül is berakható külső app-al.
Teli van vele Play áruház.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#111040) #73959936


#73959936
törölt tag

Mindenkitől, aki segíteni próbált elnézést kérek, rosszul fogalmaztam: a ringer volume és a notification volume eltérő erősségének szabályozására keresek appot. (azt szeretném, hogy a csengőhang x hangerőn, utóbbi pedig (pl. sms. érkezésekor) feleannyin szólna....)
:R

[ Szerkesztve ]

(#111041) Somatom válasza darvinya (#111039) üzenetére


Somatom
veterán

Nem merek 7 -re frissíteni, mert ha valamihez mégis kellene Xposed, akkor megszívnám. Elméletileg root -tal, és Xposed -del 6 -on is mindent olyat meg fogok tudni oldani, ami most hiányzik. De, úgy tűnik, hogy root nélkül is símán haza tudom vágni a telót. Sikeresen megszűntettem a GSM elérést. Remélem, hogy egy FR -től helyreáll!

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#111042) darvinya válasza Somatom (#111041) üzenetére


darvinya
titán

Azon is működik.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#111043) Somatom válasza darvinya (#111042) üzenetére


Somatom
veterán

Az Xposed? Meglepne.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#111044) #73959936 válasza #73959936 (#111040) üzenetére


#73959936
törölt tag

Jól van megtaláltam, xposed modul:

http://repo.xposed.info/module/com.gzplanet.xposed.ringerandnotificationvolumeunlink

most már megy az eltérő ringer és notification volume ! :K

(#111045) zhata válasza darvinya (#111042) üzenetére


zhata
senior tag

A "hivatalos" Xposed még fejlesztés alatt van.

(#111046) Bozek válasza atillaahun (#111035) üzenetére


Bozek
nagyúr

"Sőt azok még bal-jobb irányú nyilakat is megtudnak jeleníteni gépelés közben kurzor léptetéshez, hogy ne kelljen állandóan belenyulkálni a szövegbe szerkesztéskor."

Tényleg? És ehhez Xposed kell vagy Custom ROM? :D Megsúgom, hogy például a Swiftkey-nél be lehet állítani, hogy megjelenjenek a nyílgombok. De van egy tippem, hogy erre még más billentyűzet alkalmazásnál is van lehetőség.

[ Szerkesztve ]

(#111047) darvinya válasza Somatom (#111043) üzenetére


darvinya
titán

Nem Xposed-re gondoltam, hanem 6-os droidon is külső app-al root nélkül lehet változtatni navbar-on.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#111048) Somatom válasza Bozek (#111046) üzenetére


Somatom
veterán

Persze! Anysoft -ban is van ilyen. Nagyon vacak lenne enélkül pötyögni.

Darvinya:
Linkeld légyszi! Hétvégén próbálkoztam egy ígéretesnek tűnővel, de azt írta, hogy a szoftveres gombokat nem tudja remapolni.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#111049) picur10 válasza DS39 (#110503) üzenetére


picur10
aktív tag

Sajnos a Gmail alkalmazásnál csak az elsődleges lappal foglalkozik, a többi helyre kerülő leveleket nem mutatja. :(
Ha leakciózzák a Novát, akkor inkább megveszem majd azt..

(#111050) darvinya válasza Somatom (#111048) üzenetére


darvinya
titán

[link]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.