Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#163001) WhiteWalker válasza svgyula (#162998) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Azt elfelejtettem mondani, hogy régi Tabról van szó , a droid 4.4.4 rendszerrel. Szóval az ilyen széf és egyéb megoldások nem játszanak .
Csak az applikacios megoldás marad.
Nagymamát csak nem akar az ember lehuzni :D

(#163002) DrKapocs válasza Mcrazy (#163000) üzenetére


DrKapocs
őstag

Tudnál egy ilyen app lock macrót exportálni?

(#163003) DrKapocs válasza DrKapocs (#163002) üzenetére


DrKapocs
őstag

Olyat, ami működik, mert nálam egy sem jó a macrodroid sablonjai közül.

(#163004) zelos


zelos
aktív tag

Szép napot!
Tudnátok mondani olyan appot amivel ntfs-be le tudom formázni a microsd kártyát?
Köszönöm!

(#163005) Somatom válasza zelos (#163004) üzenetére


Somatom
veterán

Régen AParted -del csináltam, de sztem készülékben nem fog menni, csak OTG -n (kártyaolvasóban).

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#163006) Mcrazy válasza DrKapocs (#163003) üzenetére


Mcrazy
őstag

Tőlem is van egy fent a sablonok között. A nickemre keresve megtalálod. Ha nem jó, vagy másképp szeretnéd, akkor keress a topikjában vagy privátban.

Üdv: Mcrazy

(#163007) DrKapocs válasza Mcrazy (#163006) üzenetére


DrKapocs
őstag

Köszönöm szépen! :R

(#163008) Obyboy


Obyboy
addikt

Sziasztok.
Adott egy Samsung Galaxy A5(2017) Android 8.0-val a fedélzetén. Már nem mobiltelefonként hanem smart eszközként szeretném használni így folyamatosan töltőre szeretném tenni. Ez szerintem nem biztos, hogy jót tesz az aksinak. Létezik olyan akku védő app amiben be tudom állítani, hogy pl töltse fel 80%-ig az aksit majd hagyja lemerülni 40%-ra és innen töltse újra?

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#163009) Per Me válasza Obyboy (#163008) üzenetére


Per Me
tag

Én egy mechanikus órakapcsolót tettem a töltő elő, fél óránként állítható a ki/be kapcsolás.

[ Szerkesztve ]

(#163010) Obyboy válasza Per Me (#163009) üzenetére


Obyboy
addikt

Köszi. Jó ötlet és stabilabb is mint a szoftveres megoldás de első sorban a telefonon belül szeretném megoldani így nem kellene plusz eszközt venni.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#163011) kaciokos válasza Obyboy (#163010) üzenetére


kaciokos
őstag

Szerintem ezt nem fogod tudni appal megoldani, egyszerűen egy telepített appnak nincs joga beleszólni a töltési folyamatba.

(#163012) crok válasza Obyboy (#163010) üzenetére


crok
Topikgazda

Ha nincs root.. akkor nem lesz a készüléken belüli megoldás.
Ha van akkor Magisk + AccA modul pl. [link] && [link]
De a mech. órás kapcsoló meg az okos, kapcsolós aljzat is kiváló megoldás.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#163013) DrKapocs válasza Obyboy (#163008) üzenetére


DrKapocs
őstag

Mcrazy tud neked segíteni szerintem. A Macrodroid fórumban megosztott egy makrót, ami pont ezt tudta.

(#163014) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Gboard vágólap:

Meddig őrzi a másolt szövegeket?
És miért tűnik el egy idő után a többi és csak a legutóbbi marad ott?

#?*@&!

(#163015) zelos válasza zeon.hu (#163014) üzenetére


zelos
aktív tag

Úgy emlékszem az utolsó 5-öt tárolja.

(#163016) chrome11


chrome11
kezdő

hali, az osszefoglaloban szerepel egy truephone alkalmazas, azzal ki lehet exportalni a telefonlistat es nevjegyeket csv vagy mas formaba?

Ha nem, van ra mas lehetoseg?

Koszonom a valaszokat!

(#163017) zeon.hu válasza zelos (#163015) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Én is így tudtam.
Az előbbi hsz közben még 5 volt nálam is, most már csak 3.
Idővel pedig csak 1 marad...

#?*@&!

(#163018) AtHoS válasza chrome11 (#163016) üzenetére


AtHoS
nagyúr

.vcf fájlba menti a névjegyeket, de a híváslistára nem láttam mentési/visszaállítási lehetőséget benne, de lehet csak én nem találtam :B

read-only mode on the forum

(#163019) poirot válasza chrome11 (#163016) üzenetére


poirot
senior tag

A teljes értékű TuePhone-t használom, de ott csak a saját beállításait lehet menteni/visszaálítani. Nem találtam olyan opciót.
Viszont a Myphonexplorer-t most megnéztem, a telefon listát ki lehet rakni word/excel/html formátumban.

(#163020) Mcrazy válasza chrome11 (#163016) üzenetére


Mcrazy
őstag

Super Backup mindent is tud menteni.

Üdv: Mcrazy

(#163021) AtHoS válasza poirot (#163019) üzenetére


AtHoS
nagyúr

TruePhone Névjegyek/Csoportok "fülön" jobb alul 3 pötty és a felugró menüben lehet menteni, de híváslistánál nem kínálja a mentési lehetőséget

read-only mode on the forum

(#163022) Obyboy válasza DrKapocs (#163013) üzenetére


Obyboy
addikt

Az örömteli ha macrodroiddal ezt meg lehet oldani mert azt már használom a telefonon. Köszi, megkeresem.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#163023) Somatom válasza Obyboy (#163022) üzenetére


Somatom
veterán

Mármint a Macrodroid kapcsolgat egy okoskonnektort. :)
Root, vagy külső hardver nélkül ez a töltésszabályzás nem fog menni.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#163024) Obyboy válasza Somatom (#163023) üzenetére


Obyboy
addikt

Nem. A macrodroid (vagy bármilyen más app) engedné 80%-ig tölteni aztán 40%-ra merülni az aksit. Rootolatlan gyári rendszer van a telón így szerintem nem tudom megoldani.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#163025) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani elalvást segítő appot. Amiben mindenféle nyugtató hang van.
Ne röhögjetek ki, egyszerűen nem kapcsol ki az agyam. :( .
Könyvolvasással próbalkoztam, elálmosodom, de ahogy leteszem, elkezd pörögni az agyam és kipattan a szemem.

Köszönöm a segítséget :R.

(#163026) poirot válasza Jim74 (#163025) üzenetére


poirot
senior tag

Youtube-on rákeresel a relax-ra több órányi összeállítások is vannak. :DD

(#163027) zelos válasza Jim74 (#163025) üzenetére


zelos
aktív tag

Citromfű tea lefekvés előtt, vagy egy jó nagy trombita..

(#163028) Jim74 válasza zelos (#163027) üzenetére


Jim74
nagyúr

Akkor kezdek a citromfűvel. :DDD

(#163029) Jim74 válasza poirot (#163026) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi :R
Youtube nélküli megoldást kerestem, de lehet kipróbálom.

(#163030) kovacs65 válasza Jim74 (#163025) üzenetére


kovacs65
senior tag

Én rádiókabarét hallgatok. Figyelni kell a szövegre, nem tud az agyam másra koncentrálni. Időzítő fél óra, 10 perc és alvás.

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#163031) csipuka válasza kovacs65 (#163030) üzenetére


csipuka
senior tag

Haha, nalam az Odusszeia volt ilyen gyerekkent. A lap aljan mar nem tudtam mi tortent az elejen.

(#163032) Archttila válasza Jim74 (#163028) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Melatonin :) [link] [link]

Egy hormon, amely nélkül nehezen tudnánk elaludni – a melatonint a tobozmirigyünk állítja elő, egy aprócska mirigy az agyban. Ám kis mennyiségben bizonyos ételek is tartalmazzák. Mit is tesz ez a természetes hormon a szervezetben?
A melatonin olyan hormon, melyet az agyban elhelyezkedő kis tobozmirigy képez. Segít kontrollálni alvási és ébrenléti ciklusainkat. A melatoninból igen kis mennyiség megtalálható élelmiszerekben is, így a húsban, gyümölcsökben, gabonában és zöldségekben. De akár étrend-kiegészítő formában is szedhető.
Hogyan „cselekszik”?
Szervezetünknek saját belső órája van, mely ellenőrzés alatt tartja az alvás és az ébrenlét természetes ciklusait. Részben ez az óra kontrollálja, mennyi melatonint termel a testünk. Normális esetben a melatonin szint akkor kezd emelkedni, amikor az este közepénél-végénél járunk, éjszaka magas marad és reggelre leesik.
A fény befolyásolja, mennyi melatonint állít elő a szervezet. A téli, rövidebb napok idején az átlagosnál korábban vagy később termelheti ezt a hormont. Ez a változás vezethet a szezonális affektív zavarhoz (SAD) vagy a téli depresszióhoz.
A természetes melatonin-szint a kor előrehaladtával lassan esni kezd. Egyes idős emberek szervezete nagyon kevés ilyen hormont állít elő, vagy egyáltalán nem termeli.

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#163033) kaciokos válasza Obyboy (#163024) üzenetére


kaciokos
őstag

Igen, de pont azt mondjuk, hogy vagy root vagy külső eszköz kell hozzá. Ezek nélkül a Macrodroid se fogja tudni megoldani, az is csak egy app.

(#163034) < CyberBob >


< CyberBob >
őstag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani értesítés kezelő appot amiben testre tudom szabni melyik alkalmazás hogyan értesítsen (hang, kijelző, led)?

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#163035) F.E.K.. válasza < CyberBob > (#163034) üzenetére


F.E.K..
senior tag

A beépített megoldás pont ezeket tudja... beállítások --> alkalmazások, és az adott alkalmazásnak ott vannak az értesítési beállításai.

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#163036) < CyberBob > válasza F.E.K.. (#163035) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Ezt értem csak van olyan alkalmazásom aimek nincs hangaja csak jelez a képernyőn. Ezek miatt kellene egy külső megoldás.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#163037) Jim74 válasza kovacs65 (#163030) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi, minden megoldás érdekel, mert már kezdek megkattanni több hét sz@r alvás után...
És még azt sem mondhatom, hogy nem mozgok, mert heti 4-5-ször edzem felváltva súlyzó / fallabda.

(#163038) Jim74 válasza Archttila (#163032) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi :R.
Lehet, hogy ezt is megpróbálom. :R

(#163039) ®abstract® válasza Jim74 (#163029) üzenetére


®abstract®
őstag

ez olyan hogy egy idő után nem tudod követni 😎 [link]
a legjobb ha letöltöd az ilyesmiket & csak offline hallgatod.

nekem az vált be,hogy minden rádiós- sugárzó eszközt kikapcsolok. bluetooth- wifit-mindent. mobiltelefont minél távolabb-kb. 5-6 m re ideális.ja, füldugó nagyon ajánlott!

[ Szerkesztve ]

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#163040) csipuka válasza < CyberBob > (#163036) üzenetére


csipuka
senior tag

A kollega ajanlata az OS szintu, en is ott szoktam beallitani ha az app nem engedi. Viszont az csak akkor megy ha a notification mellett ott a kis csengo ikon.
Ha megsem megy akkor az Autonotification-nal el lehet kapni noti-t es a tasker-rel mar azt csinalsz amit akarsz. Kicsit agyuval verebre.

(#163041) TODI1111 válasza < CyberBob > (#163036) üzenetére


TODI1111
addikt

[Ezt az alkalmazást] tudnám ajánlani.
[Itt] írtam róla pár sort.

(#163042) Jim74 válasza ®abstract® (#163039) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi :R

(#163043) Dr.NX válasza ®abstract® (#163039) üzenetére


Dr.NX
addikt

Ha bedugja a fülét füldügóval, hogy fogja hallani a suttogó meditációt? :DDD

Elfogadom a sütiket.

(#163044) Jim74 válasza Dr.NX (#163043) üzenetére


Jim74
nagyúr

Szeretnék már én is röhögni az egészen :DDD, de egyelőre baromira idegesítő, hogy már mindenre rányomja a bélyegét a kimerültség... :(

(#163045) AtHoS válasza Jim74 (#163037) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Húha...túledzettség is lehet a problémád oka, ha már ennyire nem találod a megoldást. De ehhez nem értek. Ha teremben edzel, akkor az ottani szakember véleményét is kérdezd meg

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#163046) ®abstract® válasza Dr.NX (#163043) üzenetére


®abstract®
őstag

akkor sehogy :D
látom elkaptad a lényeget :)

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#163047) janos1988


janos1988
addikt

Létezik olyan app ami a háttérben fut és figyeli azt, hogy melyik alkalmazás mennyi memóriát és processzort használ?

Naponta párszor emberesen megakadozik a telefon 1-2 percre.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#163048) Narxis válasza Jim74 (#163025) üzenetére


Narxis
nagyúr

[link] én ilyeneket használok, revanced youtube mellett reklám sincs de azt nem tudom, hogy sima youtube-bal van-e benne reklám ami megszakítja. Elvileg nem kéne, hogy legyen.

Ennél nagyobb tudású az ez [link] Van ingyenes része, az se rossz. Eléggé minőségi felvételek vannak benne.

Thanos was right.

(#163049) Csuklósbusz


Csuklósbusz
tag

Huawei Psmart 2019, Android 9, EMUI 9, hogyan lehet letiltani hogy ne piszkáljon a frissítéssel és ne kérdezze soha, illetve a már letöltött 3,45Gb -nyi méretet törölni valahogy.
Letöltötte az EMUI telepítőt de nem raktam fel.
Azért nem akarok frissíteni mert akkor bukom a hívásrögzítést..
Előre is köszönöm válaszokat!

(#163050) Csuklósbusz


Csuklósbusz
tag

https://www-reddit-com.translate.goog/r/Huawei/comments/ff11lv/delete_unwanted_emui_update_not_installed/?_x_tr_sl=en&_x_tr_tl=hu&_x_tr_hl=hu&_x_tr_pto=sc

Kb ugyanez a gond, de ahogy látom nincs megoldás.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.