Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#149001) spe88


spe88
senior tag

Sziasztok!

Végtelen számú task manager, meg projekt manager applikáció van, jó párat kipróbáltam, de mindegyikből hiányzott valami.

Egyelőre ilyen elvárásaim volnának:

1. Lehessen ismétlődőre beállítani egy taskot.
2. Ismétlődő taskoknál, ha az adott időintervallumban azt késznek jelölted, akkor értelemszerűen a következő intervallumban újra legyen aktív.
3. Lehessen beállítani emlékeztetőt. (1. ne pont a határidő legyen az. 2. ha több időpontot is lehet az még jobb, pl.: egy héttel előtte, egy nappal előtte és így mindkét alkalommal csipogna a telefon)
4. Az emlékeztető csipogjon a telón, ne némán felugorjon vmi push üzenet, (szokás az is, hogy csak kiírja miután megnyitottam az appot, hogy bizony elszalasztottam egy ébresztést).
5. Lehessen sablont létrehozni, pl. ha rákattintok egy sablonra elmentem egy adott névvel, akkor az ébreszteni fog holnap este 8-kor, hiszen a sablonban ezt megadtam
6. Google-naptárban lássam a taskokat
7. Legyen webes platformja
8. Egy taskhoz, lehessen legalább egy szint mélységig subtaskokat felvenni
9. Taskokat drag n drop módszerrel rakosgatni
10. Legyenek kezdőképernyőre rakható widgetei, pl. az 5-ös pontban említett sablont ne 22 kattintással kelljen megnyitni majd elmenteni, mert akkor elveszik az egész értelme.
11. Egy emlékeztetőnél, lehessen szundiztatni, de ne automatikus 5-10 percenkénti, mint a legtöbbnél, hanem pl. felugrik egy ablak, hogy task van, rányomok, hogy szundi és 1 óra múlva újra csipoghat. (szundiidőtartam előzetes sablonbeli beállítása is jó volna, de azt már nem akarhatom, olyan sincs tutira.)

12.* Taskok felvételénél olyan ismétlődésmegadási opció, hogy pl. minden év utolsó szombat, minden hónap 1. péntek stb.
13.* Hangvezérléssel is menjen (Google Assistant vagy valami "3rd party app" IFTTT ilyesmi)

A 12-esre még egyetlen egy appot sem találtam az Outlookon kívül, de hát az nem app, a 13-as talán már megy, csak még nem jöttem rá hogy működik.

Amiket próbáltam és nem jó: any.do, MS to do, Trello, meg még egy halom, amiknek sajnos nem emlékszem a neveire.

Lenne valami ötlet?

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#149002) zeon.hu válasza zeon.hu (#148993) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

(#149003) ollie válasza spe88 (#149001) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

(#149004) Probert75 válasza zeon.hu (#149002) üzenetére


Probert75
addikt

(#149005) zeon.hu válasza Probert75 (#149004) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Lehet, mert a kollégáim közül többen nem tudtak küldeni vagy fogadni.

#?*@&!

(#149006) spe88 válasza ollie (#149003) üzenetére


spe88
senior tag

úgy értettem a MS Outlook nem arra való, amire én keresek appot. De abban találtam olyan funkciót, amit egy ilyen todo/project manager appban keresek. Így értettem.

szerk.: aztán lehet kipróbálom, durva volna, ha egy levelező app tudná az összes ilyen elvárást. :)

[ Szerkesztve ]

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#149007) makoss


makoss
addikt

Üdv!
Olyan promlémája lenne az ismerősömnek, hogy a Xiaomi Redmi note 8T (Android 10) nem húzza ki a két szélére a videót.
Ezt a beállításokban hogyan kell beállítani?
Vagy kell hozzá valami szoftver? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#149008) ot93


ot93
senior tag

Nemtom jó helyen járok-e, de az a problémám, hogy a messenger állandóan lebutítja a képminőséget, olyannyira, hogy sokszor nem olvasható a másik félnél az a szöveg, ami nálam bőven olvasható szint. De ha pl. egy tájképet küldök, az is felesleges mert olyannyira leromlik a minőség. Ha más küld nekem képet, akkor azzal nincs probléma. Nem találtam erre utaló beállítást az alkalmazásban.
Amúgy Xiaomi mi 9 se, android 10, messenger mindig frissítve van, tehát nem az a probléma, hogy régi az app... Amúgy a képem 5mb körüliek, amiket a mobil készít, azt megértem, ha ezt tömöríti az app, de azért ennyire ne rontson a képminőségen.

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#149009) GreenGoblin


GreenGoblin
tag

Sziasztok,
Használ itt valaki Bitwarden-t?
Azoktól kérdezném jól értelmezem, hogy a kettős autentikáció működése előfizetés köteles?

:R

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#149010) Bozek válasza makoss (#149007) üzenetére


Bozek
nagyúr

Milyen videót nem húz ki a szélére? Ha egy 16:9-es videót nézel, akkor miért akarod, hogy kihúzza 19,5:9-re? Akkor vagy torz lesz, vagy pedig alul-felül levág a képből.

Szerintem amúgy a gyári lejátszó nem tudja (bár nem volt Xiaomi-m, szóval még az is lehet, hogy mégis), de például az MX Player-ben beállítható, hogy kitöltse a kijelzőt a videó.

(#149011) Bozek válasza zeon.hu (#148905) üzenetére


Bozek
nagyúr

Na, most szükségem volt rá, mert EAC3-at nem játszott le alapból. Érdekes, mert nálam az 1.25.0-t erőltette, letöltöttem azt és működött.

(#149012) egykori


egykori
őstag

Szeretném megkérdezni, hogy melyik egyszerű pdf olvasót ajánljátok? Csak alkalmanként egy-egy pdf megnyitásra használnám (néha többoldalas), és lehetőleg ne akarjon minden egyéb funkciót hozzátelepítgetni.

(#149013) crok válasza egykori (#149012) üzenetére


crok
Topikgazda

Xodo PDF Reader & Editor - Foxit PDF Reader Mobile

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#149014) egykori válasza crok (#149013) üzenetére


egykori
őstag

A Foxitot régebben használtam PC-én, az ismerős. Megnézem azért mindkettőt.
Köszönöm szépen. :R

(#149015) crok válasza GreenGoblin (#149009) üzenetére


crok
Topikgazda

Nem jol ertelmezed, [itt] van leirva:
van 2 ingyenes es 3 premium (fizetos) metodus,
pl. a Goolge Authenticator app hasznalataval ingyenes de SMS-el premium.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#149016) mobilizmo válasza egykori (#149012) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

Nekem a MixPlorer addonjai is beváltak. H aegyébként használod, akkor egyszerű pdf olvasónak jó a MixPdf.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#149017) Mcrazy


Mcrazy
őstag

Sziasztok!
Azoktól kérdezném, akik a Maki Plus-t használják.
Másnál is él az a hiba, hogy az egyszerüsített messenger nem nyilik meg? "Lehet, hogy hibás hivatkozásra kattintottál...vagy az oldalt eltávolították" üzenet fogad. Esetleg valami 5let, vagy marad a fejlesztő értesítése?

Üdv: Mcrazy

(#149018) zeon.hu válasza Bozek (#149011) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Beta verziót feltettem, így működik a kodek is.

#?*@&!

(#149019) GreenGoblin válasza crok (#149015) üzenetére


GreenGoblin
tag

Nem a Bitwarden-hez valo belépési autentikációról beszélek. Bocsánat ha nem voltam érthető. Én arról beszélek, hogy a jelszavakhoz lehet kettős autentikációt adni. De használni nem tudom. Ezt kérdeztem. Ennek a használata előfizetés köteles?

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#149020) makoss válasza Bozek (#149010) üzenetére


makoss
addikt

Korábban jó volt, csak nem találni a beállítást.

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#149021) crok válasza GreenGoblin (#149019) üzenetére


crok
Topikgazda

Ez szerintem az adott weboldaltol fugg hogy tamogatja-e. Melyik oldalt probaltad?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#149022) g_g_g válasza Mcrazy (#149017) üzenetére


g_g_g
őstag

Ugyanez nálam is.
Remélhetőleg gyorsan javítják.
link

(#149023) GreenGoblin válasza crok (#149021) üzenetére


GreenGoblin
tag

Sehol sem működik de ahogy nézem az előfizetést, szerintem feltétele.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#149024) svgyula válasza ot93 (#149008) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Szinte biztosan az a gond, hogy a max felbontású "festményt" akarod elküldeni. Amikor képet csinálsz a szoftver korrigál utána a másik alkalmazás(messenger) kivág belőle. Csodálkozol azon, hogy az eredeti "fény" pontokból csak a töredéke marad? Vedd le a felbontást és úgy próbálkozz a valós fénypont/pixel továbbítással. Amit a szoftver a háttérben mókol az mindig csak ront az eredményen. Nem a Mp száma a döntő hanem a valós kép minősége.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#149025) egykori válasza crok (#149013) üzenetére


egykori
őstag

A Foxit nyert itt is. Köszönöm.

mobilizmo: Nem ismerem a MixPlorer addonokat, bár megnéztem, és most az egyszerűség fontos. Köszi.

(#149026) GreenGoblin válasza GreenGoblin (#149023) üzenetére


GreenGoblin
tag

Jól gondoltam. Írtam nekik pár órája és most válaszoltak.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#149027) crok válasza GreenGoblin (#149023) üzenetére


crok
Topikgazda

Igen, [az tenyleg a premium resze] bocsi.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#149028) ot93 válasza svgyula (#149024) üzenetére


ot93
senior tag

Tehát csináljak szarabb minőségben képet, hátha el akarom küldeni majd messengerben? és nem mp hanem mb-ot írtam, 5mb a képméret, amúgy 12mp. Ezt oké, hogy rontja, de nem úgy, hogy már semmi értelme ne legyen küldeni. Pl. csinálok a monitorról egy képet, hogy pl. elküldőm valakinek segítségként, de a szöveg nem is olvasható a képen. (pedig a valóságban bőven éles). Aztán ha screenshot-ot küldök, ami hát nem nagy cucc, akkor is ront a minőségen...
Másik, hogy a messenger miért akarna kivágni belőle? ne akarjon kivágni, én a teljes képet akarom küldeni.

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#149029) Mcrazy válasza g_g_g (#149022) üzenetére


Mcrazy
őstag

Köszi, akkor jelzem a fejlesztőnek.

Üdv: Mcrazy

(#149030) viewdetails válasza ot93 (#149008) üzenetére


viewdetails
addikt

Nézd meg a Facebook/Messenger beállításokban, hogy be van-e kapcsolva ez.

Great Dane rulz : http://goo.gl/TiJ6O

(#149031) Mcrazy válasza Mcrazy (#149029) üzenetére


Mcrazy
őstag

Megjött a válasz a fejlesztőtől: Azt írja, hogy nem a Maki hibája, ezért nem tud vele mit kezdeni. Várnunk kell a FB javításra.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#149032) ot93 válasza viewdetails (#149030) üzenetére


ot93
senior tag

Nem találok ilyeneket messengerben. :F
Facebook app meg nincs telepítve a telefonon.

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#149033) kaciokos válasza spe88 (#149001) üzenetére


kaciokos
őstag

Szép hosszú követelménylista. :)

Task alkamazást én is erőteljesen használok, de még nem találtam olyat, ami minden igényemet kielégítette volna, azért most párhuzamosan kettőt használok közös adatbázissal (Google Tasks).

Ha még nem próbáltad, nézd meg a Tasks.org-ot, nem teljesíti ugyan mind a 13 pontot, de jó részüket igen. Nálam ez a legfőbb befutó, ráadásul a fejlesztője is elég reszponzív.

(#149034) darvinya


darvinya
titán

Nem tudom eldönteni, hogy app-al van hiba, vagy nav.rendszerrel. :DDD

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#149035) Somatom válasza darvinya (#149034) üzenetére


Somatom
veterán

Tulképp mi itt a hiba? Az adott ponthoz hogyan lehetne másképpen eljutni?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#149036) gjoco1 válasza darvinya (#149034) üzenetére


gjoco1
addikt

Én is be@tam......Azt gondoltam mehalt a telcsim,de szerencsére [ez] a gond.Remélem. Az imént már a Play feléledt.Térkép is....Nézem tovább.

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#149037) darvinya válasza Somatom (#149035) üzenetére


darvinya
titán

Tulajdonképpen egyenes helyett csináltatna 19perces-es kitérőt.

Piros nyíl egyértelműsít.

Viszont hol található egyértelmű útinfó, hogy M0-ról Szigetszentmiklósi le/felhajtó üzemel.?
Útinform egy ömlesztet katyvasz, s abból sehogyan nem tudtam kibogozni értelmes infót.

gjoco1

Kösz az infót, sejtettem.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#149038) crok válasza darvinya (#149037) üzenetére


crok
Topikgazda

Szerintem meg a piros pont egy random pont és az a pont az út túloldalán van ahhoz képest ahonnan közelítenéd (alulról közelít, jobb oldalon, célpont meg a bal oldalon) és mivel autóra van állítva így ez a legrövidebb út. Nagyíts bele sokkal jobban, szerintem ez lesz.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#149039) gjoco1 válasza darvinya (#149037) üzenetére


gjoco1
addikt

Remélem az volt a baj. Én is éppen a térképpel ( is ) mókoltam és már nagyvonalakban rendben.

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#149040) Somatom válasza crok (#149038) üzenetére


Somatom
veterán

Erre gondolok én is. Ha a jelölő a lehajtó alsó pontján van, akkor oda csak azon az útvonalon lehet eljutni.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#149041) darvinya válasza crok (#149038) üzenetére


darvinya
titán

Belenagyítva raktam oda a tűt, pont az út jobb oldalához.
De mindegy, mert eredeti célpontomhoz is csepelen keresztül visz, miközben M0-áson rövidebb és egyenesebb útvonal lenne.
Ezért is kérdeztem, hogy még mindig zárva Szigetszentmiklós le/feljárat, amit még mindig nem tudok.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#149042) spe88 válasza kaciokos (#149033) üzenetére


spe88
senior tag

Néztem már, nem rossz, még a TickTick is úgy-ahogy bejött. De mindből hiányzott valami.
Most a Wrike-ot próbálgatom, abban reminder nincs, de google naptárba szinkronizálva, még jó is lehet. Wrike inkább komolyabb app, mint amire nekem szükségem van, de hát ha más nincs. :)
Aztán vége lehet az lesz hogy lejjebb adok az igényekből és felrakom valamelyik jobbat, pl. amit linkeltél.

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#149043) Fall-N válasza spe88 (#149042) üzenetére


Fall-N
veterán

Esetleg aCalendar és a Business Calendar is jó.

(#149044) looser


looser
addikt

Sziasztok!

Van arra lehetőség (app), hogy dupla sim esetén csak az egyes kártyák bizonyos szolgáltatásait korlátozzam? Az egyiken szeretném letiltani a hívást (elérhetőséget), de a mobilnetre szükségem lenne. XZ2 Compact.

Üdv :R

szerk.: a "ne zavarjanak" módot ismerem, de az általánosan érvényes, én csak az egyik kártyát szeretném korlátozni.

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#149045) Somatom


Somatom
veterán

Megszűnt a régi TVGO, átregeltem az újra. Ha élő adás közben a kijelzőre bökök, akkor alul megjelenik egy CC "gomb". Az micsoda? Mert ha Chromecast, akkor nem működik.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#149046) crok válasza Somatom (#149045) üzenetére


crok
Topikgazda

Closed captioning, nem? Feliratozás.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#149047) Somatom válasza crok (#149046) üzenetére


Somatom
veterán

Ahha. Lehet. Fura volt, hogy ha Chromecast, akkor miért nem az ikonja látszik. Nem tudom, hogy mi értelme van egy élő adásnál a feliratozásnak. Süketeknek? Ráböktem, magentásodott, de más nem változott.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#149048) crok válasza Somatom (#149047) üzenetére


crok
Topikgazda

Így van, a CC-ben (ez az ikon, igaz?) nemcsak az emberek által mondott szöveg (klasszikus feliratozás) van hanem pl. egyéb segítség a megértéshez (zene hallatszik, morajlás hallatszik, stb.). Ha nincs CC az adott műsor alatt akkor viszont hiába kapcsolod be nyilván nem lesz megjelenítve semmi info.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#149049) crok válasza looser (#149044) üzenetére


crok
Topikgazda

"egyiken szeretném letiltani a hívást (elérhetőséget), de a mobilnetre szükségem lenne" - irányítsd át azt a SIM-et egy "vak" (érvénytelen) telefonszámra és 100% hogy nem éri el senki (pl. +36123456 vagy bármi ami biztosan eleve rossz formátum pl.)

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#149050) Somatom válasza crok (#149048) üzenetére


Somatom
veterán

Olyasmi, bár ikonnak nem nevezném.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.