Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#168001) WhiteWalker válasza gyga (#167999) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Esetleg valamelyik ingyenen felhő szolgáltatást igénybe venni?

(#168002) efi99 válasza gyga (#167999) üzenetére


efi99
senior tag

Email-ben.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#168003) Viktor0610 válasza gyga (#167999) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Régen a Phone Clone app kellett a Huaweire történő költözéskor.
Szerintem ez még mindig áll.

Samsung Galaxy A54

(#168004) bringasisti


bringasisti
őstag

Több mint érdekes dologgal találkoztam. Rendeltem több terméket gyors posta házhozszállítással. Egy teljesen ismeretlen címről kaptam két linket az egyik azt írta hogy titkosított a másik nem titkosított számla. Két kézzel egyszerre nyomtam a törlés lehetőséget a link megnyitása nélkül. Azért érdekes hogy honnan tudják hogy vásároltam valamit. Vagy karácsony van és találomra küldik?

BENEFON DELTA--------N8

(#168005) spe88


spe88
senior tag

Képlopó appot keresek ezekkel a kirtériumokkal:

1. gyorsgombra állítható
2. legyen benne vágó funkció
3. legyen benne görgetéses funkció

Létezik ilyen? Köszi

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#168006) DrKapocs


DrKapocs
őstag

Mostanában volt pár kérdésem jelszókezelő ügyben. Kipróbáltam egy csomót. Milyen igényeim voltak? A Brave böngészővel jól működjön, crossplatform legyen (2 wines laptop, ebből csak az egyik win hello képes + 2 androidos telefon), tudjon szinkronizálni, közel hibátlanul menjen az autofill az összes eszközön. Egy jelszókezelő felelt meg ezeknek az elvárásoknak, ez pedig a Keeper. Az autofill része jó, szinkron is oké, bravevel jól együtt működik, viszont elég körülményes. Ha lezárom, akkor minden böngésző nyitáskor masterpass + 2FA kód kell, ami azért elég macera tud lenni hosszú távon. Ha nem kérek 2FA-t, akkor kb. ugyan az lesz, mint a sima brave password manager, ott is kérhetek folyamatos ujjlenyomat kérést. Ha nem kérek lezárást mondjuk 60 percig vagy egyáltalán, akkor egy átjáróházat hagyok a jelszavakhoz. Szóval arra jutottam, hogy maradok továbbra is az eredeti felállásnál. Kevésbé érzékeny jelszavak maradnak a Brave böngésző jelszókezelőjében (kényelmes, gyors), míg az érzékenyek a Safeincloudban.

(#168007) szimi57 válasza bringasisti (#168004) üzenetére


szimi57
őstag

Hasonló történet, többször ismétlődött. Kínai rendeléseknél, mikor már közel a kézbesítés ideje jön az e-mail a posta nevében, hogy fizessek pár száz forint. Pontosan már nem emlékszem a szövegre. Kapásból kukáztam őket. Feltűnő az egybeesés a csomag érkezése és az e-mailek között.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#168008) lomposfarkas


lomposfarkas
tag

(#168009) Viktor0610 válasza bringasisti (#168004) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Utóbbi.
Csak találomra küldik.

Samsung Galaxy A54

(#168010) bringasisti válasza szimi57 (#168007) üzenetére


bringasisti
őstag

Én is töröltem nem nyitottam meg. Nekem a telefonon van az életem. Ha megtöri akkor kapkodhatok a fejem után.

BENEFON DELTA--------N8

(#168011) bringasisti válasza Viktor0610 (#168009) üzenetére


bringasisti
őstag

Karácsonyi ajándék?

BENEFON DELTA--------N8

(#168012) D1L1ZS


D1L1ZS
őstag

Sziasztok!

Meg lehet azt valahogyan oldani, hogy Kiwi böngésző és google féle jelszó kezelő és automatikus kitöltés kombó esetén, mikor egy adott oldalon be akarok jelentkezni, kérjen ujjlenyomatot, majd azt megadva automatikusan kitöltse a felhasználó név és jelszó párost és automatikisan be is léptessen?

Azt hiszem Samsung internet böngésző esetén van ilyen, de meg lehet ezt valahogyan oldani Kiwi esetében is?

Xiaomi 11T, telefonra elérhető legfrissebb MIUI 14, android 13.

Előre is köszi a választ.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11T 8/128 # Xbox Series X #

(#168013) Fall-N válasza D1L1ZS (#168012) üzenetére


Fall-N
veterán

Szerintem nem. Ezért használom én is a Samsung böngészőjét. A Chromium és hasonló böngészőkben nincs ilyen opció. Ott ha beleböksz a felhasználó mezőbe akkor felugrik egy ablak amire ha rányomsz akkor beléptet. Ujjlenyomat nem kell hozzá és nem is lehet.

(#168014) nincsnév007


nincsnév007
őstag

Emailben kapok olyat a bookingtol hogy your verification link. Ez mit jelent? Valaki megpróbál belépni a fiókomba?

(#168015) Aurig@ válasza Fall-N (#168013) üzenetére


Aurig@
őstag

Nálam Kiwi böngészővel már nagyon sok oldal, belebökve a mezőbe, ujjlenyomattal léptet be, automatikusan kitöktve az adatokat.
Én meg épp ezt szeretném kikapcsolni.
De így is elviselhető.

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#168016) D1L1ZS válasza Aurig@ (#168015) üzenetére


D1L1ZS
őstag

Szia!

Milyen telefon? Op rendszer?

Egyébként én swiftkey billentyűzet appot használom már évek óta. Ebben ahol az ajánlott szavak jelennek meg a weboldalakba bejelentkezés esetén, előjonnek a felhasználó név és jelszó páros. Arra csak rá kell bökni, majd ezt követően kitölti az adatokat, de rá kell bökni a belépés gombra is.

Elég körülményes így.

Gondoltam a fentebb említett módszerrel gyorsabb lenne...

Xiaomi 11T 8/128 # Xbox Series X #

(#168017) Aurig@ válasza D1L1ZS (#168016) üzenetére


Aurig@
őstag

OnePlus 7, Android 12, Oxygene OS

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#168018) ajapi


ajapi
tag

Helló,
Androidos telefonon a 15 gb google tárhely 98%ot írt. Tárhelykezelő szerint ez gyakorlatilag csak gmail. Csaknem 1000 üzenetet töröltem, (és a lomtárat is), de a foglaltság több nap után is 98%-ot mutat.
Mi lehet az oka? Mit tegyek?
Köszi

(#168019) Sátán44 válasza ajapi (#168018) üzenetére


Sátán44
addikt

Helló!
Melléklettel rendelkező üzeneteket törölj. A sima üzenetek, csak pár kb-ok.

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#168020) F.E.K.. válasza ajapi (#168018) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Nem csak a levelek számítanak bele a tárhelybe, a biztonsági mentések is. (pl. viber automatikus mentése is a google drive-ra kerül... a drive pedig ugyanazt a tárhelyet használja).

Itt meg tudod nézni mi használja a tárhelyt (androidos telefonon jó eséllyel eleve be vagy jelentkezve): https://one.google.com/storage

[ Szerkesztve ]

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#168021) Bferibörs válasza F.E.K.. (#168020) üzenetére


Bferibörs
addikt

Itt pld. viber,telefonok,tablet mentéseket nem lehet látni ( telefonon nézem). Nekem is hasonló nyűgöm van mint ajapi kollégának.
Sajna az eszköz mentéseket nem látom és azok 50 valahány napig nem törlődnek,hiába kapcsolom ki a mentést az eszközökön.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#168022) rlazol válasza joelke HU (#167981) üzenetére


rlazol
addikt

Köszönöm.
Akkor vsz lementem az SMSeket és nem töltöm vissza.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#168023) F.E.K.. válasza Bferibörs (#168021) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Böngészőben: fogaskerék --> beállítások --> bal oldalon "Alkalmazások kezelése", és ott elvileg látod pl. a viber-t ha van itt mentése

https://drive.google.com/drive/u/0/settings?fd=true

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#168024) Bferibörs válasza F.E.K.. (#168023) üzenetére


Bferibörs
addikt

Köszönöm szépen! :R

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#168025) ati05


ati05
aktív tag

Sziasztok!

Oneplus nord 2t-re van valamilyen alkalmazás amivel tudnám rögzíteni a hívásokat, a régi A52s-en még működött a dolog, de itt a hívó fél hangja nem hallatszik.
Ha nincs rá mód akkor tudnátok olyan készüléket ajánlani ami tudja (képességeiben lehetőleg ne legyen rosszabb mint a oneplus főleg a fotós része)

(#168026) racskobalazs válasza ati05 (#168025) üzenetére


racskobalazs
senior tag

TalkerACR-t használok, Mi 11T Pro-n simán playból letöltős. Nekem eddig bejön, automatikusan rögzít minden hívást. Kellett valami extra permissiont adni neki, nem tudom oneplus-on hogy működik. :/

[ Szerkesztve ]

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#168027) ati05 válasza racskobalazs (#168026) üzenetére


ati05
aktív tag

Sajnos oneplus-on nem működik, amikor megvettem a telót kipróbáltam elég sok progit, sajnos a másik fél hangját nem rögzíti.

(#168028) vacs


vacs
veterán

AdGuard reklám blokkoló lifetime licenc 9 eszközre (ez lehet vegyesen PC, android okoseszköz is) meglehetősen kedvezményes áron: link

16.97 USD, azaz kb. 6000 Ft + adó az ára. Ennyit bőven megér a dolog szerintem.
Amúgy az AdGuard oldalán még most Black Friday akcióban is 32.074 Ft + adó (kb. 40e Ft) ugyanez.

Forrás: bestbuy topik.

(^)(>.<)(^)

(#168029) FeZ... válasza ati05 (#168027) üzenetére


FeZ...
aktív tag

Én is birkóztam a Google-el több korábbi készülékemen a hívásrögzítés eléréséért (Samsung, Xiaomi, Realme) több programmal is, de ahogy jöttek az újabb Androidok, úgy romlott el a rögzítés, aztán még egy trükk kellett hozzá, meg még egy, végül lehalt az egész mindhárom telón. Most megint egy Samsungot használok pont amiatt, mert ezen (S21 Ultra) meg lehetett oldani a natív rögzítést egy CSC cserével, ami 1 perces mutatvány volt és nem kellett se root-olni, se ROM-ot cserélni rajta. Nos, álom a rögzítés most, tökéletes hanggal mindkét oldalon. :DD Elvileg más Samsung-okon is megoldható, de érdemes rákérdezni, mert valamelyik fórumában olvastam olyan típusúról is amin nem működött ez a módszer. (talán A54, de nem biztos, csak egy kósza emlék)

(#168030) WhiteWalker válasza FeZ... (#168029) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Többek közt ezért nem értem miért várja mindenki az új Android verziót. Egyre inkább csak elb@sszák , sok hasznos dolog kiveszik belőle .

(#168031) cappa72 válasza WhiteWalker (#168030) üzenetére


cappa72
nagyúr

Hogy meglegyen a hájp, és fenntartható is legyen, mint a windows, ios hájp. Mégjobb, még felhasználóbarátabb, ésatöbbi. (Majd jön, hogy még zöldebb... ;] )

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#168032) DrKapocs válasza DrKapocs (#168006) üzenetére


DrKapocs
őstag

A megoldás végül nem a jelszókezelőkben volt keresendő. A Brave a ludas. Attól, hogy a kacsa nem tud úszni, még nem a víz a hibás. A Safeincloud jól működik, csak a Brave valamiért kifog a 3rd party jelszókezelőkön, főleg androidon. Ez már nem az első rossz pontja a Bravenek nálam. Menni kellett, jött helyette a Vivaldi. Ez is gyors és megy vele a jelszókezelő, jók a csempék. És úgy döntöttem többé nem kötöm magam egy böngészőhöz, hiába a több eszköz, akkor sem. Van rá megoldás. A Floccus bookmark sync jól szinkronizálja a könyvjelzőket különböző böngészők között. A A Kiwiben megy pl. a kiegészítők között is. De van app is hozzá.

(#168033) Dluinet válasza WhiteWalker (#168030) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Ezt nem android találta ki, hanem jogilag kötelezték rá, hogy ne lehessen felvenni a beszélgetést a másik tudta nélkül.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#168034) Ateszpapa válasza vacs (#168028) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Nem ismerem. Jó az a progi?
Appokból is kiszűri a reklámokat?

(#168035) WhiteWalker válasza Dluinet (#168033) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Tudom , de ettől függetlenül mondom.
Konkrét példa , a böngészőből való fájl megnyitás is eltűnt droid 12 óta. :W

(#168036) D1L1ZS válasza DrKapocs (#168032) üzenetére


D1L1ZS
őstag

Ohhhh ez a Floccus tényleg jó! :C

PC-n Vivaldi + Floccus, telefonon Kiwi + Floccus kiegészítő, szépen áthozta a könyvjelzőket! :C

Xiaomi 11T 8/128 # Xbox Series X #

(#168037) mobilizmo válasza WhiteWalker (#168035) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

Többségében minket védenek, megpróbálnak hülyebiztos telefont csinálni. Konkrétan ez is valószínűleg arról szól, ha véletlenül egy weboldalra érkezel, nehogy letöltsön egy fájlt, amit rögtön meg is nyit. Lehet belőle baj.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#168038) efi99 válasza Dluinet (#168033) üzenetére


efi99
senior tag

De mégis fel lehet. Google Playes alkalmazásokkal is, Android OS-n, mindenféle verziókon. Nem mindegyikkel és nem minden telefonon, de határozottan ugyanazon az OS-en. Vagyis a telefon gyártójától függ, maga az Android biztosan nem zárja ki.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#168039) Dluinet válasza efi99 (#168038) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Minden jogszabály területhez és időhöz van kötve.
Az android az EU-ban alapból tiltja a felvételt, míg máshol engedélyezett.
Ennek a korlátozásnak a kijátszása nem legális.
Jogsértést követsz el, ha úgy veszed fel a beszélgetést, hogy a másik fél nem tud róla.

Gondolom láttál már figyelmeztető táblát, hogy kamerával megfigyelt terület.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#168040) WhiteWalker válasza mobilizmo (#168037) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Értem én. De ez széllel szemben pisilés.
Hülye user ellen nincs védelem. Akár mennyi "lukat" próbálnak bezárni.

Aki meg használná attól meg elveszik a lehetőséget is. Gratulálok.

(#168041) efi99 válasza Dluinet (#168039) üzenetére


efi99
senior tag

Mégegyszer mondom, hogy fent van a GP-n több ilyen app. Ha az nem zavar senkit, hogy ott elérhető 5 milliárd ember számára, akkor vajon tényleg az a probléma, hogy ezek után nem meglepő módon valaki le is tölti és használja?

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#168042) Dluinet válasza efi99 (#168041) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Annyit jelent, hogy akinek felveted a hangját a tudta nélkül, az beperelhet.

Ha felhívsz egy ügyfélszolgálatot, akkor ott is azzal kezdik, hogy felvétel készül.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#168043) efi99 válasza Dluinet (#168042) üzenetére


efi99
senior tag

De mivel nem tudja, perelni sem fog.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#168044) Dluinet válasza efi99 (#168043) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Vannak gerinctelen emberek.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#168045) Probert75 válasza Dluinet (#168042) üzenetére


Probert75
addikt

Ha felhívsz egy ügyfélszolgálatot és te is bejelented, hogy te is rögzíted a beszélgetést, akkor rádteszi a telefont. Miért is? Hiszen figyelmeztetted és tud róla.

(#168046) mobilizmo válasza Probert75 (#168045) üzenetére


mobilizmo
Topikgazda

Azért mert nem akarják, hogy felvétel készüljön. Neked is ezt ajánlják, ha nem akarod akkor tedd le a telefont és fáradj be személyesen. Nincs ezzel semmi gond. Manapság egy hangfelvétellel már bármit lehet csinálni, olyanokat hallhatsz a saját szádból, amit eszedbe nem jutna mondani soha az életben.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#168047) efi99 válasza mobilizmo (#168046) üzenetére


efi99
senior tag

És ha nincs felvéve, az olyan mintha ki sem mondta volna. Értem.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#168048) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Az miért van uhyan annak az appnak (firefox, edge, brave stb € iOs re sűrűbrn jön frissítes , ennyivel jobb az Robotos os?

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#168049) this is life válasza zoltanz (#168048) üzenetére


this is life
Ármester

Mert az ios, alapból egy bug halmaz, egy hibát kijavítanak és kettő lesz helyette, ott végzik az android appok béta tesztelését. :DDD
Valójában fogalmam sincs, hogy miért frissül gyakrabban ios-en.
Lehetséges, hogy az apróbb javításokat könnyebb kivitelezni az apple rendszerén, hiszen kevesebb hw-re kell optimalizálni, ezzel szemben androidon kis millió eszköz végtelen számú hardware variánsához kell farigcsálni. 8 féle hw vs minimum 50-100

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#168050) Viktor0610 válasza this is life (#168049) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem is ez a megoldás.
Mármint a hozzászólás második fele. ;]

Samsung Galaxy A54

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.