Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#154201) SunMount3r válasza SunMount3r (#154199) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

crok + FalI-N: Nekem a sima billentyűzetes bevitellel semmi gondom nincs, felismer minden karaktert egy full magyar bill.-zetről is, de most írtam, hogy nekem ez nem opció.

(Amúgy pl. a YT app-ban a keresésnél sokszor rendesen be kell írni az ékezetes betűket is, mert különben rossz találatokat hoz ki).

[ Szerkesztve ]

(#154202) Somatom válasza SunMount3r (#154199) üzenetére


Somatom
veterán

Többiek már írták. External Keyboard Helper Pro. Hogy működik-e boxokon, azt passzolom. Amikor én használtam ilyeneket, akkor még rendes Androidot futtattak, nem ilyen kiherélt vackot. Ezért tértem át a HDMI -képes tabletre.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#154203) crok válasza Somatom (#154202) üzenetére


crok
Topikgazda

Megy Android TV-n a External Keyboard Helper Pro, én is használom (írtam a #154197-ben) azért is ajánlottam.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#154204) Fall-N válasza Somatom (#154202) üzenetére


Fall-N
veterán

Működik rendesen szerencsére. Én is azt ajánlom a kérdezőnek, ha nem akar billentyűzetet, hogy vegye meg a programot, majd kérjen visszatérítést két órán belül ha valamiért mégsem jó.

(#154205) SunMount3r válasza Somatom (#154202) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ez pedig sima 7.1-es Android-os Box, sehol nem írtam, hogy Android TV-s. Jó, akkor, ha nincs rendes virtuális bill.-zet ehhez, max ránézek erre Keyboard Helper-re, de ez csak kényszermegoldás lenne. Pl. Á, É, Í még oké, de ott az ÓŐÖ,ÚŰÜ, amihez nem tudom, hogy jönne ki kényelmesen a map-olás. Azért köszi.

(#154206) Fall-N válasza SunMount3r (#154205) üzenetére


Fall-N
veterán

Nézz körül a Playen. Vannak teljes magyar billentyűzet néven egy pár. Mivel sosem teszteltem, így nem ajánlottam. Meg én a virtuális billentyűzetet találom szükségmegoldásnak, mert érdemben nem könnyítik meg a szövegírást. Ugyanúgy rengeteget kellene nyomkodni a távirányítót, más eszközön meg egy billentyű leütés az egész.

(#154207) Somatom válasza SunMount3r (#154205) üzenetére


Somatom
veterán

Az EKH -ben vannak erre opciók (pl. kétgombos megoldás). Vagy, ha vannak a távon F1-12 gombok, azokat is át lehet programozni. Sztem még mindíg kényelmesebb, mint kurzorral lépkedni. Hangkeresés sem játszik? Samsung Tizen tévén próbáltam és símán értette a YT, hogy "teljes filmek magyarul".

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#154208) Rush77 válasza Mcrazy (#154191) üzenetére


Rush77
aktív tag

Köszi. Megpróbálom.

(#154209) Bozek válasza syIex (#154185) üzenetére


Bozek
nagyúr

1. A Google Pay mióta rendszer szinten beépített? Azt is a Google Play-ből töltöd le, alapból nincs fenn a Magyarországon forgalmazott telefonokon.
2. Azt majd az OTP eldönti, hogy lesz-e náluk GPay vagy sem. Ezzel meg se te se a Google nem tud vitatkozni.
3. Azt is elmagyarázhatnád, hogy miért jobb a GPay? Mert egy kicsivel gyorsabb? Nem érsz rá?

szabi__memo: Talán te is megérted, és nem kell újra leírnom, hogy miért írtam azt, amit.

(#154210) efi99 válasza Bozek (#154209) üzenetére


efi99
senior tag

Az még önmagában nem jelenti, hogy ami fent van az minden "külső" alkalmazás. Fent van a Google órától a Samsung AOD-n keresztül a Google Play Filmig sok, többnyire beépített gyári alkalmazás is.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#154211) szabi__memo válasza Bozek (#154209) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Google Payhez nem kell Google Pay app, eddig se volt mégis ment. Mivel a rendszer része. Ezért lehetett elérni és használni a beállítások alatt eddig is, Magyarországon is.

[ Szerkesztve ]

(#154212) SunMount3r válasza Somatom (#154207) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A hangkereséssel még kísérletezek. Smart YT TV app-ban legutóbb folyton crash-elt. A Play Store-ban, meg a Chrome-ban hol működött rendesen, hol csak mindenféle baromságot vitt be, attól is függött milyen szavakat mondok bele. Ez a Google-ös hang keresés is egy másik nehéz kérdés, az ezt állító app beállításai között is el lehet veszni. Pl. van valami kiegészítő csomag, amit le lehet tölteni, hogy jobban működjön az egyéni hangfelismerés, ezt még nem telepítettem. És még valami "egyéni hangszín" alapján jobban kereső opcióval is lehet "kalibrálni". Holott simán csak Win 7-re telepített Chrome-ban a laptop-om beépített "satyna" mikrofonjával szinte mindig jól érzékelt, ha elég hangosan és tisztán mondtam be valamit és ez már évekkel ezelőtt is így volt. Az Android-os része meg agyon van komplikálva. Pedig hát ki is "gyártja" az Android-ot? Az saját OS-ükre készített saját app-jaikat sem tudják rendesen megcsinálni.

[ Szerkesztve ]

(#154213) icemad válasza SunMount3r (#154212) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Nem a Google gyártja az androidot...

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#154214) SunMount3r válasza icemad (#154213) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Hát akkor ki? A különböző készülékekre a gyártók optimalizálják, módosítják (mert részben open source is), de az alapjait, a fő verzióit a Google fejleszti és adja ki. Vagy, ha nem, akkor ez a cikk is egy nagy baromság? Szóval ha valaki valamit átlag konzumer szinten is akar, hogy jól működjön az Android-on, akkor nem épp az extra modded "spéci" Android OS-eket próbálgatja.

[ Szerkesztve ]

(#154215) szabi__memo válasza icemad (#154213) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

:U

(#154216) icemad válasza SunMount3r (#154214) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Elolvasod amit linkelsz? :U

Első link: Android is developed by a consortium of developers known as the Open Handset Alliance and commercially sponsored by Google.

It is free and open-source software; its source code is known as Android Open Source Project (AOSP), which is primarily licensed under the Apache License.

Második link: Ennek fényében azt a kérdést, hogy kié az Android, az diktálja, hogy ki használja az operációs rendszert.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#154217) szabi__memo válasza icemad (#154216) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ettől még a Google irányítja. Az van amit ők akarnak. Nincs beleszólás. Csak mondom

(#154218) punky10 válasza icemad (#154213) üzenetére


punky10
addikt

Hurrá!
Akkor légyszi szólj mát a Huaweinek,hogy ne hisztizzen,adja mát ki az újabb telokra is a GMS-t...

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#154219) Somatom válasza punky10 (#154218) üzenetére


Somatom
veterán

Az Android és a GMS két, külön dolog. Az előbbi nyílt, az utóbbi zárt forráskódú, ami valóban a Google tulajdona.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#154220) ollie válasza punky10 (#154218) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A GMS nem egyenlő az androiddal. A GMS a Google tulajdona, az android OS viszont nem.

***

(#154221) szabi__memo válasza ollie (#154220) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Viszont erre (Nem a Google gyártja az androidot... ) a válasz, hogy DE
Épp most fogják ők kiadni a 12-t, és nem valami random cég

(#154222) crok válasza szabi__memo (#154221) üzenetére


crok
Topikgazda

Pixelre fogjak kiadni a sajat Android verziojukat es ezzel kb egy idoben a vegleges AOSP forrast - ami nem ugyanaz. Utana a tobbi gyarto hozzalathat a sajat Android forkjukhoz, ilyen-olyan custom UI elemekkel, stb.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#154223) szabi__memo válasza crok (#154222) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Igen. A saját Android verziójuk az Android. Az módosítja mind. Tehát ők csinálják

(#154224) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Egyelőre OFF ide, de gondolom ezzel a Google is megszívta és akkor közvetlenül az Android alkalmazásokat ez esetben érinteni fogja: nyert a Fortnite

[ Szerkesztve ]

(#154225) Fall-N


Fall-N
veterán

Ne keverjétek már a dolgokat. Az Android és GMS is a Google tulajdona, csak az előbbi nyílt forráskódú, addig a GMS zárt és liszenszelni kell, amihez meg kell felelni. Ha nem felel meg valamelyik gyártó, akkor nem kap liszenszet. Vagy ott a speciális helyzet, hogy tiltja az amerikai kormány és nem kap liszenszet, mint a Huawei.

Ettől függetlenül az Androidot a Google is megvette az eredeti készítőjétől, bár eredetileg más volt a koncepció és nem feltétlenül érintős felület volt. Azóta persze rengeteget változott.

(#154226) crok válasza szabi__memo (#154223) üzenetére


crok
Topikgazda

A saját brand-jüket Pixel-nek hívják ahogy én tudom, ami olyan mint a Xiaomi-nál a MIUI, a Samsung-nál a OneUI, az Oppo-nál a ColorOS vagy a OnePlus OxygenOS, Huawei EMUI. Mind Android, mindnek az AOSP végső soron az alapja + a vendor kód. De mindegy, felesleges ezen vitázni, Linux-on ugyanez van.. most akkor a disztró linux vagy csak a kernel linux.. de az Android is egy erősen módosított linux.. a kernel.. is.. na mindegy, vitázni nem akartam :R Mellesleg a Fortnite és Epic dologot üdvözlöm. Abból azért remélem lesz valami - valami ami jó a felhasználóknak (is).

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#154227) szabi__memo válasza crok (#154226) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

A Pixel csak a hardver, nem? A Pixelen pedig stock Android fut.
Vagy már a rendszer is Pixel:F
Csak mert új Android-verzió bemutatóval együtt szoktak Pixel készülékeket bemutatni.

[ Szerkesztve ]

(#154228) crok válasza szabi__memo (#154227) üzenetére


crok
Topikgazda

"Csak mert új Android-verzió bemutatóval együtt szoktak Pixel készülékeket bemutatni." -- ezért is mondtam, mert én úgy tudtam ahogy itt is le van írva:
Stock Android
Stock Android is very easily confused with AOSP these days, but there’s a significant difference. Back in 2012-13 when Android was just gaining pace and market share, AOSP was called stock Android as well, but with the introduction of Google’s own smartphone brands, then Nexus and now Pixel, the term ‘Stock Android’ is now defined as the flavor of Android Google uses on its Pixel smartphones. It is basically AOSP with Google services, apps, features & modifications included. So, the variant of AOSP used on Google’s Pixel lineup is referred to as Stock Android.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#154229) szabi__memo válasza crok (#154228) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ja, ez kb a jó definíció. Pont úgy van ahogy írtam. Pixelen készülékeken stock van, ami gyakorlatilag az alap Android (amit ők adnak ki, AOSP) + ugye a GMS. A többi gyártó ebből az Androidból indul ki és barmolja el. Az hogy az Androidot a Google csinálja és adja továbbra sem kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#154230) crok válasza szabi__memo (#154229) üzenetére


crok
Topikgazda

"Pixelen készülékeken stock van, ami gyakorlatilag az alap Android (amit ők adnak ki, AOSP) + ugye a GMS." nem teljesen, hiszen: "AOSP with Google services, apps," eddig ok, de "features & modifications included" - vagyis Google módosítások is vannak benne a Pixel ROM-ban.

"Az hogy az Androidot a Google csinálja továbbra sem is kérdés." - Én értem hogy honnan jössz, persze, de ez se teljesen igaz mert akár te is tudsz kódot beküldeni, de úgyis az fogod mondani hogy de úgyis a Google hagyja jóvá úgyhogy ammen.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#154231) szabi__memo válasza crok (#154230) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Szerintem mindketten értjük. :R Pontosan, ők határozzák meg az irányt, ők hagyják jóvá, nem kérdés

Jaja, Pixelen már ők is adnak hozzá extrákat

[ Szerkesztve ]

(#154232) Bozek válasza szabi__memo (#154224) üzenetére


Bozek
nagyúr

"Emellett mindkét félnek van lehetősége fellebbezni, és ha ott döntés születik, további jogorvoslatra is van lehetőség a Legfelsőbb Bíróságnál."

[ Szerkesztve ]

(#154233) szabi__memo válasza Bozek (#154232) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Igen, ettől függetlenül 90 napjuk van. Hacsak addig más ítélet nem írja felül

(#154234) Bozek válasza crok (#154230) üzenetére


Bozek
nagyúr

Egy dolgot mondj meg nekem, mint Topikgazda: miért jó, ha még az OFF-ot is OFF-ba teszed? Ha nem húzom rá az egeret, akkor már alig lehet elolvasni.

(#154235) Oldman2 válasza crok (#154016) üzenetére


Oldman2
veterán

Jó pár töltés után úgy tűnik, még rosszabb lett mint volt...

Ezzel már egy napot sem bír ki!
:W

Az akkucserével adtam a sza...k egy nagy pofont. Meg magamnak.
:C

(#154236) rushty


rushty
senior tag

- Apkgk megbízható letöltő forrás? Melyik mirror az a play store helyett?

- egykezes módra lenne szükségem, mert a szélén nem érzékel a kijelző sajnos. Ilyesmire van hozzáadható app, kiegészítős beállítás? Akár valamelyik böngésző is lehetne nyomibarát.

- képernyőfotó készítő gomb/app, amit valami értelmesre lehet állítani (felső beállítható gyorsikonban nem találtam, ~Android 7)

:R

[ Szerkesztve ]

Revolut meghívó pü-ben

(#154237) Wolfskin


Wolfskin
őstag

Sziasztok, kérdésem, hogy lehet Androidon letiltani a rezgést?

Van egy app, az Olympus fényképező vezérlő (pl. távkioldó) appja, és az ostoba programozó beletette, hogy minden megnyomáskor hangosan rezegjen, (ezzel lehetetlen legyen csendben természetfotókat csinálni és hamar lemerüljön a kioldásra használt telefon, szóval vagy kicseszésből csinálta, vagy ténylege tényleg csak egy ostoba barom volt) :W

Különböző, részben régei telefonokat használok erre, szóval valami általános megoldás kellene. Alapból nincs benne ilyen lehetőség egyikben sem, ha némára teszem, attól ez az app még rezgeti. Van valami app, ami ezt általában le tudja tiltani (ha rákeresek a rezgés és app szavakra 100% vibrátor programokat ad csak ki) :Y

Van erre mód?

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#154238) ollie válasza Wolfskin (#154237) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ez nem android, hanem készülékfüggő, a topikjában kéne megkérdezni. De amúgy még nem láttam olyan androidos mobilt, amiben ne lett volna lehetőség a rezgés komplett tiltására a saját, gyári menüjében. Sőt, a legtöbb mobil beállításai között még keresni is tudsz, beírod, hogy rezgés, és kidobja hol tudod letiltani.

***

(#154239) Wolfskin válasza ollie (#154238) üzenetére


Wolfskin
őstag

Pedig nincs, Nomu s30, ulefone armor 3, ezekben a kínaiakban szinte semmit nem lehet állítani, és amit lehet, azt is csak kis időre, mert elállítódik magától.

App nincs erre ami képed kiiktatni?

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#154240) efi99 válasza Wolfskin (#154239) üzenetére


efi99
senior tag

Rutint kéne rá alkalmazni. Én az Automate-et használom, ebben pl van olyan blokk ami vizsgál egy feltételt (itt azt, hogy rezgés engedélyezett-e) ha igen, akkor végrehajtja a következő blokk a némítást, aztán vissza az előző blokkhoz. Így legfeljebb pár ezredmp-ig lesz bekapcsolódva.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#154241) ollie válasza Wolfskin (#154239) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Akkor itt van ez: [link]

***

(#154242) RandomName


RandomName
aktív tag

Használta valaki a Spacedesk appot mostanában Lollis tablettel? Elvben 4.1+ (?) a támogatottsága.
Működik?
Megbízható?
Fura, hogy több más hasonló képességű appal ellentétben ez ingyenes. Csapdát érzek, de nem látom.
Nemsokára kapok egy olyan tabletet, amit harmadik kijelzőnek szeretnék használni a laptophoz, ez meg ráadásul kezeli win11 alatt az érintéses bevitelt is, szóval pont tökéletes arra amire nekem kell....
Az app:
[link]

[ Szerkesztve ]

"A fejlesztők és a Jóisten versenyben vannak. Az előbbiek egyre hülyebiztosabb szerkezeteket csinálnak, a Jóisten meg egyre hülyébb embereket. És hát a Jóisten áll nyerésre." By:nalaca001

(#154243) Wolfskin válasza ollie (#154241) üzenetére


Wolfskin
őstag

Köszi, ez jónak tűnik!

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#154244) fecus


fecus
őstag

Tudom már volt, de nem találom: melyik programmal tudom visszakeresni a törölt értesítéseket? Néha az órával törlöm az összeset mert folyton rezeg. Aztán meg vissza kellene nézni, mert keresek valamit.

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#154245) weiss


weiss
addikt

Az miért van, hogy vannak ilyen képernyőkikapcsoló appok, de nem mindegyiknél működik utána az ujjlenyomatos feloldás? Azt hittem, ugyanazt az API-t hívogatja mind.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#154246) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Megkérdezem újra, hátha:

Hackers keyboard-hoz hasonló billentyűzet kéne, amiben swipe-olva is lehet írni.
Külön numerikus billentyűzet viszont mindenképpen kéne bele.
Van ilyen?

#?*@&!

(#154247) Viktor0610 válasza zeon.hu (#154246) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ha abban (Hacker's Keyboard) nincs benne, akkor szerintem nemigen van ilyen.
Eleve kevés ilyen stílusú billentyűzet van, szóval szerintem max. a készítőnek tudod elküldeni az ilyen jellegű igényed. :DDD

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#154248) zeon.hu válasza Viktor0610 (#154247) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Akkor lehet megoldom billentyűzet váltással (macrodroid talán megoldja), mert mindkettő kellene a céges tabon.

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#154249) Somatom válasza zeon.hu (#154248) üzenetére


Somatom
veterán

Root nélkül nem lehet automatizáltan billentyűzetet váltani (legalábbis nekem nem sikerült). Hacsak nem érintésemulációval, de akkor kb. ugyanott vagy, mintha manuálisan csinálnád.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#154250) Mcrazy válasza Somatom (#154249) üzenetére


Mcrazy
őstag

& zeon. hu
Az alapértelmezett billentyűzet kiválasztásához Root vagy ADB engedély, a bill. váltó előhívásához semmi nem kell.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.