Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5001) fdisk válasza huhogo (#4999) üzenetére


fdisk
őstag

Azért van app rá.
[link]

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#5002) ampulla


ampulla
aktív tag

Sziasztok.
Azt szeretnem kerdezni hogy hotspotot hogyan tudok letrehozni a telobol es milyen apk szukseges hozza?
Koszi szepen.

(#5003) atillaahun válasza Xe3 (#5000) üzenetére


atillaahun
veterán

Backup to Gmail, vagy SMS Backup+ mindkettő GMail fiókodba szinkronizálja fel a hívásadatokat és az SMS-eket, külön mappákba. SD-re szövegfájlba mentős programot nem ismerek, ilyet esetleg Tasker-rel lehetne megírni, ha nincs mobilnet - mert ugye az azonnali szinkron csak akkor működik.

A hívásrögzítés alapból sajnos valóban problémás dolog. Az alapértelmezett hangszóró erejéből ugye nagyon kevés jut vissza a mikrofonba, kihangosítóval meg nem sűrűn beszél az ember. Belsőleg kernel szinten nincs ez beépítve a legtöbb telefonba. Samsung-ok alá mondjuk készült azért elég sok rom és módosított kernel, erről a telefon topic-jában érdemes érdeklődni, hogy adták-e rá ki ilyesmit. De ugye az is rom cserével járna, szóval sok utánajárást, hozzáértést meg munkát igényel.

(#5002) ampulla
Legtöbb telefonban alapból bent van a WiFi beállítások között internet megosztás vagy hotspot néven.

[ Szerkesztve ]

(#5004) huhogo válasza fdisk (#5001) üzenetére


huhogo
csendes tag

Köszönöm szét nézek rajta hátha jó lenne valamelyik!!

[ Szerkesztve ]

(#5005) Xe3 válasza atillaahun (#5003) üzenetére


Xe3
csendes tag

Köszi!

Ez csak szinkronizál? Ha a telefonból kitörlöm, akkor a g-mail fiókban is törlődik? Mert nekem olyan kell, ahol az SMS törlése esetén marad egy másolat, amit a telefonon nem lehet látni az SMS fiókokban!
Az azonnali szinkron nem fontos, de persze jó, ha van :)

[ Szerkesztve ]

(#5006) atillaahun válasza Xe3 (#5005) üzenetére


atillaahun
veterán

Rosszul mondtam, igaz, végülis nem szinkronizál, hanem biztonsági másolatot készít GMail-be. Nekem úgy rémlik, ha telefonról töröltem, azt nem vette figyelembe, de ezt érdemes azért letesztelni. Most nem tudom biztosra mondani, nincs fent a program.
Az azonnali szinkront csak azért mondtam, mert ha törlésre kerül valami rögtön az esemény után a telefonon, akkor ugye nincs mit lemásolnia a programnak sem. A Backup to Gmail az ilyen, az SMS Backup meg asszem időzíthető szinkronos.

[ Szerkesztve ]

(#5007) tomy86 válasza Xe3 (#5005) üzenetére


tomy86
addikt

Nem törlődik, mert az SMS Backup+ tulajdonképpen nem szinkronizál, hanem biztonsági mentést csinál az üzenetekről és a híváslistáról (akár időzítve is). Ha a telefonról törlöd az üzenetet, attól a google fiókba mentett nem törlődik. Én pl. romcsere után is innen szoktam visszaállítani mindent.

[ Szerkesztve ]

(#5008) Xe3 válasza tomy86 (#5007) üzenetére


Xe3
csendes tag

Köszi, majd tesztelem. Azt tudod, hogy a szinkron milyen hamar megy végbe? Az a legjobb, ha azonnal, mert ha 1 perc alatt töröl egy SMS-t, akkor az elvész.
Ezért gondoltam, hogy leginkább egy célprogram lenne jó, ami az SMS szövegét azonnal nyomja az SD kártyára, vagy a netre. Nyilván pont azokat az SMS-eket fogja azonnal törölni, amire kíváncsi lennék, ezért sem szerencsés annyira, hogy ha a saját google fiókjába szinkronizálom.

(#5009) tomy86 válasza Xe3 (#5008) üzenetére


tomy86
addikt

Akkor neked nem ez a progi kell szerintem. A bejövőnél 1 perc a legrövidebb beállítás, egyébként 30 perc.

(#5010) atillaahun válasza Xe3 (#5008) üzenetére


atillaahun
veterán

Hát ne az övébe szinkronizáld, hanem a sajátodba. :) Ez nincs hozzákötve a telefonon lévő account-hoz, megadhatod külön. A Backup to Gmail egyébként szerintem 1-2 mp alatt feltolja a másolatot, gondolom sávszélesség függő valamennyire.

[ Szerkesztve ]

(#5011) laci laci válasza Xe3 (#5008) üzenetére


laci laci
addikt

Érzem nő van a háttérben. :DD (nem tiszteletlenségből írtam)

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#5012) TRob1 válasza laci laci (#5011) üzenetére


TRob1
veterán

"...figyelemmel szeretném kísérni a gyerek mobiltelefonját"

¤ R'n'R ¤

(#5013) ncc1701


ncc1701
veterán

Ez amúgy lehet, h ilyen-olyan törvénybe ütközik... Még nyomkövetőt is rá kéne aggatni, figyleni merre jár. :)

(#5014) kymco válasza ncc1701 (#5013) üzenetére


kymco
veterán

Egyszerűbb egy magándetektív.....

[ Szerkesztve ]

www.refujvaros.hu

(#5015) Canonfan


Canonfan
senior tag

Sziasztok!

Sajnos rég jártam erre, mert az előző telefonom (HTC Tattoo) már elérte korlátait, szóval már úgy is alig volt szabad helyem hogy új appot nem is raktam fel, csak a meglévőket frissítettem ...

Ez most megváltozott, mert a napokban lettem boldog tulajdonosa egy ZTE Grand X IN telefonnak, amit eddig imádok, :) de az ICS-el van egy problémám, miszerint nem látom az SD tartalmát linux alatt (openSUSE12.2) szóval az mtp nem megy, csak a ptp mód :(

A telefonom topicjában már érdeklődtem ez ügyben, és kaptam is segítőkész válaszokat a Wifi alapú fájlmegosztási megoldásokról, (Airdroid, File Expert Samba megosztás stb ) jelenleg ezeket próbálgatom + a Dropbox, eddig az Airdroidot próbáltam, ami nagyon cool, de az én wifimmel eddig csigalassú sajnos.

Azt szeretném megkérdezni, hogy nincs esetleg olyan app, ami ICS-re visszavarázsolja a mass storage módot, szóval hogy minden trükközés nélkül látszik az SD tartalma amikor rádugom gépre a telefont?

Válaszotokat és bármilyen infót előre is köszi szépen! :R :R

(#5016) KaiotEch válasza ncc1701 (#5013) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Olyan is van :D Amúgy milyen törvénybe ütközik? Google így is lop!

(#5017) zhata válasza fdisk (#5001) üzenetére


zhata
senior tag

Szerintem ez is csak kihangosított telefon esetében vesz fel.
Régóta ezt használom, de hátha valamit rosszul állítottam be... ;]

(#5018) atillaahun válasza Canonfan (#5015) üzenetére


atillaahun
veterán

ICS alatt is látszik az SD tartalma ha gépre dugod. Nálam legalábbis mindenképpen egy LG OB-vel. Nem tudom az új ZTE-ben hogy van ez, de azért fura lenne ha kivették volna teljesen. Nem inkább a linux a gond?
Windóz alatt próbáltad már?
Ha sehogy sem megy akkor valóban marad a WiFi és pl.az ES Explorer. Asszem nagyjából 1 MBps-el másol nálam LAN-on.

(#5019) Canonfan válasza atillaahun (#5018) üzenetére


Canonfan
senior tag

Köszi a válaszodat, :) Win7 alatt megy az úgy OK is, de csak szükségmegoldás nekem, mert 95%-ban Linuxot használok...
A ptp mód megy amúgy Linuxon is, így legalább a képeket le tudom szedni, de sajnos az mtp nem (legalábbis eddig), pedig az lenne a lényeg... :(

(#5020) fatal` válasza Canonfan (#5019) üzenetére


fatal`
félisten

MTP nem hiszem, hogy van linuxon, bár ki tudja.

De eddig nem mass storaget akartál?

(#5021) DJ. Ru$y válasza Canonfan (#5019) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Linux with MTP

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#5022) Ryle


Ryle
tag

Sziasztok!

Nem tudtok olyan programot, ami olyan mint a feladat kezelő "ram tisztítás" funkciója...csak automatán elvégzi ezt?

Válaszokat előre is köszönöm

| Arch + Kde | Windows 8.1 | Android |

(#5023) Canonfan válasza fatal` (#5020) üzenetére


Canonfan
senior tag

De, vagy valami olyasmit, a mass storage sajnos csak a GB-ben volt utoljára és ott semmi gondom nem volt, az ICS-ben ez nincs tudtommal, csak az mtp és a ptp módok.

Azért írtam a mass storage módot, mert gondoltam hátha van olyan app, amivel "normál" cserélhető lemezként látja a gép a telót mint ahogy Gb alatt volt, de nem akarok rizikózni a rendszerrel sem, szóval csak ha biztonságosan meg lehet oldani.

Ha nem, akkor max megpróbálom az ES File Explorer + lan, de annak még utána kell járnom, mert még sosem próbáltam.

Amúgy ettől eltekintve nagyon bejön az ICS, nagyon tetszik, sokkal jobban mint a GB... :)

(#5024) Canonfan válasza DJ. Ru$y (#5021) üzenetére


Canonfan
senior tag

Köszi a linket! :R :)

(#5025) fatal` válasza Canonfan (#5023) üzenetére


fatal`
félisten

A PTP nem tudom micsoda, de nekem ICS van a telefonomon és van mass storage.

(#5026) darvinya válasza fatal` (#5025) üzenetére


darvinya
titán

PTP Picture Transfer Protocol

[forrás]

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#5027) fatal` válasza darvinya (#5026) üzenetére


fatal`
félisten

Jogos, utánaleshettem volna. Kösz :)

(#5028) droti25


droti25
őstag

Sziasztok!
A problémám az lenne hogy nem mutatja a google címtárba beírt születésnapokat a naptár(business calendar) az androidon pedig a szinkronizálás be van kapcsolva!
Amit régebben beírtam azt mutatja de az újonnan beírtakat nem!Próbáltam az alap naptár appot de ott sem mutatja csak ha szgépen nyitom meg a google naptár oldalt!
Vki tud megoldást?

(#5029) darvinya válasza droti25 (#5028) üzenetére


darvinya
titán

Miután beírtad kézzel szink a naptárat a gmail fióknál.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#5030) R19


R19
senior tag

Próbálta már valaki: Boat Browser ?
Egész jókat írnak róla.

(#5031) zoli62


zoli62
addikt

Sygic térkép liszenszre nincs megkötés, hogy hány telefonon használható?

(#5032) quailstorm válasza zoli62 (#5031) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ha ész nélkül terjeszted tuti letiltják. De még a play-en is az olvasható a kommentjeinél(értékelések), hogy működik telefonváltás után is a kód. Szóval ilyen esetben nyugodtan használhatod.

(#5033) laci laci válasza TRob1 (#5012) üzenetére


laci laci
addikt

Ok. :R

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#5034) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Kezdek beköltözni és kezdenek hiányozni dolgok :)

Szóval, létezik olyan program, ami jelszavakat tárol? Felőlem lehet jegyzet rendszerű is a lényeg annyi, hogy a program csak jelszó után lehessen elérhető, szóval ha beadok neki 50 karakteres jelszavakat, akkor azokat csak akkor érhessem el, ha előtte megadtam a "mester jelszót"...

:R

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#5035) KaiotEch válasza DJ. Ru$y (#5034) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Igen, Your Brain. :)

(#5036) petipetya válasza DJ. Ru$y (#5034) üzenetére


petipetya
nagyúr

Ezt használom: Pocket

"nincs rá lezsóidő"

(#5037) Des1gnR


Des1gnR
őstag

Nem találtam a keresőbe ezért bátran merem ajánlani az Automatelt nevezetű programot.
A programmal automatizálni lehet a telefont úgy mint a Taskerrel, de jóval egyszerűbb módon. Magyar nyelven is elérhető :C

[ Szerkesztve ]

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#5038) quailstorm válasza DJ. Ru$y (#5034) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Mivel én nem bízok az ilyen appokban, csak a régi SE mobilok kódmemóriában más utat választok. Nekem ne küldje ki a jelszavaim a neten sehova.
Jelszavas tömörített fájlban tárolom őket, egy txt-ben. Én RAR-t használok. Ez csak bruteforce-olható, és netbiztos. Csak ki a fene akar vegyes sokkarakteres jelszót bruteforce-olni?
Egyébként a pocket az jó cucc valóban, csak inkább maradok a biztosnál. Nehogy a fejlesztő meggondolja magát egy frissítéssel...

[ Szerkesztve ]

(#5039) KaiotEch válasza Des1gnR (#5037) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ezek után én bátran már semmit :)

(#5040) tomy86 válasza DJ. Ru$y (#5034) üzenetére


tomy86
addikt

(#5041) baandii válasza DJ. Ru$y (#5034) üzenetére


baandii
senior tag

nem rizikósak az ilyen alkalmazások?...lopás/telefon elvesztésre gondolok...

(#5042) Des1gnR válasza KaiotEch (#5039) üzenetére


Des1gnR
őstag

:(
Egyébként rosszul írtam le a program nevét mert az I betűt l-nek néztem :) hehe szóval "ell"-nek.
AutomateIt (Kár hogy nincs talpas nagy i)

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#5043) Jarod1 válasza baandii (#5041) üzenetére


Jarod1
addikt

nem rizikós, mert a keepass is mesterjelszóval enged be, egyébként a keepasos portable ról át tudod tenni az adatbázist..

(#5044) Polllen válasza tomy86 (#5040) üzenetére


Polllen
nagyúr

+1 a keepass-ra.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#5045) DJ. Ru$y válasza tomy86 (#5040) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Köszi Tomy! Ez lesz az!

Peti neked is köszönöm!

Ja és nem veszélyes, mert nem teszek mellé semmi mást... csak jelszavakat meg, hogy hol használom :) Ha éppen valami belépési adat, akkor tudom oda a usert és/vagy e-mailt, de a pw-k brutálisak :D

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#5046) quailstorm válasza DJ. Ru$y (#5045) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Jajó, mert nekem oldal/felhasználónév/jelszó formátumban vannak tárolva. Az "kicsit" egyértelműbb mint csak oldal/jelszó.
(a sok mobilfórum miatt már 100 felé járok...)

[ Szerkesztve ]

(#5047) kariad


kariad
senior tag

Sziasztok!
Van olyan program,amivel nem csak ki be kapcsolhatom a mobil internetet, de ehhez jelszót kódot valamit pluszba kér!? Nem rootolt telóhoz!

(#5048) droti25 válasza darvinya (#5029) üzenetére


droti25
őstag

Ezt is megcsináltam már többször is de semmi...

(#5049) darvinya válasza droti25 (#5048) üzenetére


darvinya
titán

De a gyáriba írtad be az új bejegyzést, vagy a gmail felületen?
A külön app bezavar.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#5050) fasirTTT válasza air (#4938) üzenetére


fasirTTT
őstag

na találtam mást!
DroidPad a neve, csak az meg meghal játék közbe ismeretlen hibával :/
na még keresgélek majd cuccokat, pedig a droidpad, nagyon bejön

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.