Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#170001) PaksiPeter válasza bringasisti (#169998) üzenetére


PaksiPeter
aktív tag

Szia! A Samsungnál bevett szokás és a tableteknél lényegesen jobban alkalmazzák ezt a technikát, hogy az új tablet modellek megjelenésekor a régieket szándékosan lebutítják egy frissítéssel, hogy vegyél másikat. Nálam mellé lőttek, mert én iPad-et vettem miután belassították a Tab S3-mat. Érdekes módon az asszony Huawei Mediapad-ja ami egy évvel öregebbmint a Samsung Tab S3, szóval a Huawei az mai napig suhan mint az álom, csak úgy pattannak ki az alkalmazások meg az ablakok.
Szóval nincs semmiféle vírusod, de ha az téged megnyugtat, akkor eressz rá egy víruskeresőt! Szerintem jelenleg még a vírussal jobban kijönnél, mintha nekem lenne igazam...

[ Szerkesztve ]

Microsoft Bluetooth® Mobile Mouse 3600, 60Hz használó, szinte csak gyári alkalmazások használója.

(#170002) WhiteWalker válasza PaksiPeter (#170001) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

"az új tablet modellek megjelenésekor a régieket szándékosan lebutítják egy frissítéssel, hogy vegyél másikat"

Ezt tudod bizonyítani is?

(#170003) PaksiPeter válasza WhiteWalker (#170002) üzenetére


PaksiPeter
aktív tag

Tudom. Eladtam a Samsung Tab S3-mat (persze előtte jól belevertem párat a kijelzőjébe ököllel annyira felbosszantott a lassúsága a korábbi kifogástalan sebességéhez képest). A Huawei Madiapad M3 pedig mai napig megvan 2017-es gyártás és tökéletesen teszi a dolgát. De nem kell nekem hinned, ez nyilvános tény, másnak is feltűnt:

[link]

Microsoft Bluetooth® Mobile Mouse 3600, 60Hz használó, szinte csak gyári alkalmazások használója.

(#170004) punky10 válasza WhiteWalker (#170002) üzenetére


punky10
addikt

Főleg, hogy Ő Ipadet vett...
És az Apple elismerte, hogy annó használta a technologiai elavulást...

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#170005) PaksiPeter válasza punky10 (#170004) üzenetére


PaksiPeter
aktív tag

A telefonoknál ismerte el az Apple. De mióta többen bíróságra vitték az ügyet, azóta állítólag nem csinálja.
Mellesleg nem kell ahhoz 3 tabletet venni, hogy ismerjem a Samsungot, hogy a bevált recepten nem fognak változtatni.
Különben a 2014-es Asus tabletem is használhatóbb a mai napig mint a Samsung Tab S3. De majd elhiszed, ha a Bringás Isti visszajön és írja, hogy hiába futtatott vírusirtót, hiába állítja vissza gyári alapra, ugyanolyan tré lassú fos maradt, holott korábban jó volt...

Microsoft Bluetooth® Mobile Mouse 3600, 60Hz használó, szinte csak gyári alkalmazások használója.

(#170006) 5leteseN


5leteseN
aktív tag

Sziasztok!

Barátom menne SSD-t venni, de nincs laptpja. A mobiljával a Type-C-re csatlakotatva le tudja-e ellenőrizni android-os tároló-ellenőrző programmal az aktuális SSD-t(SATA), hogy nehogy valami átverős Fake-SSD vásárlásba fusson bele.
Valami hardver-közeli ellenőrző kell, nem elég a "csak kiolvasom a tároló adatait" szint, mert pont azt szokták meghamisítani!

Előre is :R -ve. :)

[ Szerkesztve ]

(#170007) TODI1111 válasza 5leteseN (#170006) üzenetére


TODI1111
addikt

A [Hard Disk Sentinel] telepítőjét elviszi telefonon és ráteszik a gépre. Elindítás után kapni fog egy kiolvasást ami így néz ki

(#170008) 5leteseN válasza TODI1111 (#170007) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Erre én is gondoltam, de minden hátsó szándék nélkül is lehet, hogy nem tudnak valamiért felmenni az eladóhoz és nem tudják az ealdó gépét(Windows) az ellenőrzésre használni.

A DevCheck-et javasolta a Google Play Store, de ez ugye nem egy szakmai, hanem sok-más-motivációjú(€-$-...) javaslat szokott lenni.

Ha az eladó PC-n az ellenőrzés menne, akkor az ITT megadott program lenne a tökéletes, de arra gondoltam, hogy ha lehetséges ne függjön a körülményeken az ellenőrzés, minden elemét tudja magával vinni vevő-barátom, ha lehetséges!

Ezen próbálkoznék most éppen, némi közösségi segítséggel! ;) :K

[ Szerkesztve ]

(#170009) WhiteWalker válasza PaksiPeter (#170003) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Értem, akkor az úgy van biztos.

Csak csodálkozom hogy az általad istenitett cég ilyet csinál és ennek ellenére bízol bennük és a szolgáltatásukba. Míg a 3rd party appok ördögtől valók.

(#170010) zelos válasza PaksiPeter (#170003) üzenetére


zelos
aktív tag

Amit nem vettél számításba az az hogy a samsung appok minden frissítéssel egyre többet tudnak, egyre nagyobb a fogyasztásuk. Ezt a jelenséget hívod Te szándékosnak.

(#170011) PaksiPeter válasza WhiteWalker (#170009) üzenetére


PaksiPeter
aktív tag

Általam istenített cég? Ne haragudj, de ezt miből gondoltad?

Microsoft Bluetooth® Mobile Mouse 3600, 60Hz használó, szinte csak gyári alkalmazások használója.

(#170012) PaksiPeter válasza zelos (#170010) üzenetére


PaksiPeter
aktív tag

Csakhogy én a 9 éves Asus Tabletemen is Samsung böngészőt használok és egészen jól működik rajta. 😊. Továbbá ha ennyire erőforrásigényes az új frissítés, akkor nem biztos, hogy kellene frissülnie a régi eszközön.

Microsoft Bluetooth® Mobile Mouse 3600, 60Hz használó, szinte csak gyári alkalmazások használója.

(#170013) zelos válasza PaksiPeter (#170012) üzenetére


zelos
aktív tag

Ha meg nem kapnál frissítést akkor meg az lenne a baj. Frissítés meg kikapcsolható. Ön dönt így helyes. :)

(#170014) PaksiPeter válasza zelos (#170013) üzenetére


PaksiPeter
aktív tag

A rendszerfrissítés nem kapcsolható ki.

Microsoft Bluetooth® Mobile Mouse 3600, 60Hz használó, szinte csak gyári alkalmazások használója.

(#170015) zelos válasza PaksiPeter (#170014) üzenetére


zelos
aktív tag

Egy szóval sem említettem rendszerfrissítést. :)

(#170016) WhiteWalker válasza PaksiPeter (#170011) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Mert csak a Samsung

"valamelyik ugyan nagyobb cég, de közel sem akkorák mint a Samsung"

, Samsung és Samsung...

[ Szerkesztve ]

(#170017) PaksiPeter válasza zelos (#170015) üzenetére


PaksiPeter
aktív tag

Igen, de a rendszerfrissítéssel rontották el, nem a kiegészítő alkalmazásokkal.

Microsoft Bluetooth® Mobile Mouse 3600, 60Hz használó, szinte csak gyári alkalmazások használója.

(#170018) PaksiPeter válasza WhiteWalker (#170016) üzenetére


PaksiPeter
aktív tag

Igen, ezt vállalom. De ez nem Samsung fanatizmus, hanem tény. Ugyanezt fenntartom a Google-re, a Microsoftra, az iOS-re. Ez nem fanatizmus, hanem hosszú évek tapasztalata.
Ez azt jelenti, hogy akinek Samsungja van, az a legjobban a Samsung cuccokkal és szoftverekkel jár (feltéve, hogy elég a szolgáltatása, mert ugye ha nem tudja amit szeretnél, akkor kénytelen vagy külsős alkalmazásokat vagy eszközöket használni). Akinek iOS terméke van arra ugyanez igaz, nem véletlenül emlegetik az iPhone fanatikusok azt a bizonyos Apple ökoszisztémát. A Microsoftra ugyanez igaz. Én PC-n kizárólag Edge böngészőt használok, mert 30 fajtát kipróbáltam és mindegyikkel volt valami bajom.
Ez nem Samsung fanatizmus, hanem kb 30 éves tapasztalat.
Nekem az a furcsa, hogy ti nem látjátok, hogy minden program vagy kiegészítő mérföldekkel jobb ha sajátot használtok, mint az utólagosan barkácsolt külsős cuccok vagy programok?
Olyan, mintha életetek első telefonját használnátok. És ezt nem bántásból írom, csak a válaszaitokból nekem ez jön le.

Microsoft Bluetooth® Mobile Mouse 3600, 60Hz használó, szinte csak gyári alkalmazások használója.

(#170019) zelos válasza PaksiPeter (#170017) üzenetére


zelos
aktív tag

Rendszerfrissítéssel sokszor frissülnek a samsung appok is. Egyébként a rendszefrissítés is kikapcsolható.

(#170020) Cs1csó válasza PaksiPeter (#170018) üzenetére


Cs1csó
félisten

Akkor Windows-on DEFENDERT használsz?

(#170021) PaksiPeter válasza Cs1csó (#170020) üzenetére


PaksiPeter
aktív tag

Pontosan.

Ha érdekel: az Avast folyton fogta a gépet, nagyon durván. A többi meg vagy folyton mindenre jelzett, de akár tök hivatalos oldalra is mint pl a Telekom, OTP, stb. Szóval sokfélét kipróbáltam, az orosz Kasperskyt ugye hagyom mert orosz, a teljesen újakban nem bízom, majd ha tettek le valamit az asztalra. Ráadásul szakértők csináltak összehasonlításokat víruskeresők között és a Defender az igen jó helyen végzett, ráadásul ingyenes. Ezt azért emelem ki, mert fizettem a Malwarebytesre 1 éves előfizetést, aztán mobilon leszívott több Giga mobilnetet 1 nap alatt, tehát szerintem monitorozta a telefont és küldte az adatokat, gépen meg évek alatt talán egyszer jelzett csak. Szóval ezt az iskolát is kijártam.

Microsoft Bluetooth® Mobile Mouse 3600, 60Hz használó, szinte csak gyári alkalmazások használója.

(#170022) Cs1csó válasza PaksiPeter (#170021) üzenetére


Cs1csó
félisten

:R

(#170023) punky10 válasza PaksiPeter (#170018) üzenetére


punky10
addikt

Teljesen másképp látjuk a világot. Ez nem baj, csak valószínűleg ezért nem értjük meg egymást.Igaz nincs 30 éves tapasztalatom, hisz mobilom is csak '98 óta van, de az első okostelefonom óta azt vallom, hogy nem biztos a gyári alkalmazás fölénye egy külső alkalmazással szemben. Symbianra pl volt olyan külső médialejátszó, ami minden formátumot lejátszott, szemben a gyári mp4/3gp korlátjával. Az Android esetén a gyári indítók még csak most kezdik megközelíteni a legfelkapottabb launcherek funkcióit(régebben Go-launcher, majd Nova lett nálam a befutó) de a gyári tárcsázó és naptár app is fapados egy-két külső apphoz képest. Ha Neked ezekre a plusz ficsőrökre nincs szükséged, ok, elfogadom, de nekünk meg fontos lehet. És ezt meg Neked kell(-ene) elfogadnod.

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#170024) PaksiPeter válasza punky10 (#170023) üzenetére


PaksiPeter
aktív tag

Igen, régebben másként vettük a levegőt az alkalmazások terén. Valóban kevesebb fícsört tudott a gyári, viszont ezerszer stabilabb, szebb, jobban beépülőbb volt mint az utólagos lejátszók.
A fícsörök iránti keresletben igazad van, mindenkinek másra van szüksége. De mivel ezekben is van tapasztalatom, ezért kérdőjeleztem csak meg. Mert régen én is ilyen mindent szeretnék mindent tudjon párti voltam, de aztán rájöttem, hogy hát semmire nem használom ezeket. Csak a birtoklásvágy volt a nagy. Mint mikor torrentező vagányok letöltenek 200 darab filmet és a felét se nézik meg, de jó ha megvan. Onnan tudom, hogy ezen is túl vagyok, én is ilyen voltam és sokan még mindig itt tartanak.
Na mindegy, ezen nem veszünk össze az biztos, ha másoknak másra van szüksége, én azt elfogadom. Csak azt vettem észre, hogy sokszor meg se nézik a gyári lehetőséget, mindjárt mennek az emberek az android appok helpje topikba.

Microsoft Bluetooth® Mobile Mouse 3600, 60Hz használó, szinte csak gyári alkalmazások használója.

(#170025) WhiteWalker válasza PaksiPeter (#170018) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Nem fanatizmus? Ha ez nem , akkor micsoda? :U Engem aztán nagyon nem érdekel ki és mit favorizál , nekem is vannak jól bevált appjaim , de lehet másoknak nem fog tetszeni. Én ezt is elfogadom , mivel mások az igényeink. De ennyire elkötelezett lenni egy gyártó és ennek applikációi mellett és ezt mantrázni , az már fanatizmus nem tény.
Használd őket nyugodtan , csak majd ha beint a Samsung vagy a másik libling a Google , hogy valamelyik szolgáltatását fizetőssé teszi , vagy egyéb "okos" megoldásuk támad, akkor lesz c@mi.

Az Apple szisztéma tök más , értem mire érted , de a Samsung meg se közelíti ezt "ökoszisztéma" téren azon kívül hogy vannak Tab eszközeik.

Arról nem beszélve , hogy fogalmad sincs a külső appokról és csak ekézed őket negatívan, úgy hogy nem is használod őket az már elég nagy butaság. Ráadásul semmi összehasonlítási alapod sincs ezek szerint , mivel nem használod őket . Fogalmad sincs kik fejlesztik ezeket , nem tudsz róluk semmit , csak mondod a nagy bullshittet.
Ettől az agymenésedtől már nem tudok szó nélkül elmenni.

Használd csak a gyári appokat szíved joga , én is van amit használok , de a legtöbb az mind külső app , nem véletlenül. Nekünk meg ez a tapasztaltunk és ezt mondhatom az itteni fórumozók nevében is , talán nem haragszanak meg érte.

Jah és ajánlom PC-re az Operát + külsős floccus appot hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#170026) zelos válasza PaksiPeter (#170021) üzenetére


zelos
aktív tag

30 éves tapasztalat?
Melyik iphont vagy samsungot nyomkodtad a 90es években? :DD
30 éves tapasztalattal aki ilyet mond hogy kasperskyt nem mert orosz, illetve nem tudja az avastot beállítani hogy kevesebbet zabáljon, meg mobilra Malwerbytot telepít, samsung direkt butít hogy vegyél újat (itt jegyezném meg hogy bevezette a samsung az 5 éves szoftvertámogatást, biztos azért hogy ne 2 évig butítson hanem 5 :DDD ) + amit korábban írtam a samsung appokról..
Bocs de ez köszönő viszonyban sincs egy 30 éves tapasztalattal, még 3 sem.. 🙂

(#170027) TODI1111 válasza zelos (#170026) üzenetére


TODI1111
addikt

" (itt jegyezném meg hogy bevezette a samsung az 5 éves szoftvertámogatást, ....."
Sőt a 24-es széria már 7 év támogatást kap.

(#170028) PaksiPeter válasza WhiteWalker (#170025) üzenetére


PaksiPeter
aktív tag

Márpedig nem fanatizmus alapján használom ezeket a dolgokat, hanem józan ész alapján. Ha egyszer a Samsungnak kénytelen voltam megadni az adataimat, rálátnak, akkor nem értem miért adjam meg Chen Liungnak egy sáskunyhóban írt szoftverhez. Főleg úgy, hogy a programja legfeljebb annyival tud többet, hogy az ikonja pandássá testreszabható. Azt nem értem, hogy honnan veszed, hogy én nem használtam külsős programokat? Szerinted én az életemet egyből S23+ készülékkel kezdtem? Az első androidom az 3-mas verzióval működött, akkor még nem bankoltam, nem volt mitől felni. Én is feltelepítettem minden sz@rt a finghangoktól kezdve a mérőszalagos appokon keresztül a ProfiMailen az az összes böngészővel. És még mindig azt mondom, hogy GYÁRI. Ez ez téged cseppet se zavarjon, te csak használd nyugodtan az idegen appokat! Hisz tudom, hogy ezért csinálod a műsort, mert te csakis külső fél programját használod, mert számodra priorítás, hogy egy ha egy gyári alkalmazásba 500 karaktert lehet írni, akkor neked senki ne pofázzon és keresel egy olyan programot amibe 600-at lehet, mert te aztán nem vagy búmer és különben is a Józsinak ilyen nincs, ezzel lehet arcolni. Hidd el, megértem, ezeken én már 10 éve túl vagyok. Majd te is el fogsz jutni egy olyan szintre, mikor már nem változtatod meg 3 naponta a témát meg a hátteret és a betűtípust, hanem egy képpel és gyári témával tolod végig a telefon életciklusát, mert vannak ettől fontosabb dolgok is.

Microsoft Bluetooth® Mobile Mouse 3600, 60Hz használó, szinte csak gyári alkalmazások használója.

(#170029) PaksiPeter válasza zelos (#170026) üzenetére


PaksiPeter
aktív tag

Nem lep meg, hogy nem értetted. A 30 éves tapasztalat azt jelenti, hogy hogy mivel '86-ban meghúztam az oroszlán bajszát és megharapott, akkor tudom, hogy 2035-ben is meg fog harapni az oroszlán ha meghúzom a bajszát, pedig az oroszlán még meg sem született. Te meg az a típusú ember vagy, aki a harapás után újból próbálja húzni azt a bajuszt, majd meglepve tapasztalja, hogy most se puszit kapott az oroszlántól, hanem harapást. Nincs gond, nem vagyunk egyformák. A Malwarebytest pedig szintén tapasztalatszerzésből használtam, egyébként pedig nem telefon monitorozásra, hiszen én már kinőttem a "mi az indián neved" app használatából ami furcsa mód az összes SMS-t olvashahatja meg a billentyűzet adataimat. Hanem a böngészési forgalom figyelésére és ott bizony jelzett is nem egyszer. Persze PC-n nem, mert azt ritkán is használom, meg nem is böngészésre.
Az 5 éves meg 7 éves támogatást se véletlen, hogy beszívtad. Ez is az oroszlános példára vezethető vissza. Szerinted a Samsungnak célja az, hogy ne adjon el több telefont? Hagyok gondolkodási időt...
.
.
.
.
Hallom is a fogaskerekeid kattogását. Á, látom még mindig nincs meg. Később visszanézek. Ha nincs meg a megoldás, szólj nyugodtan, megmondom a választ!

Microsoft Bluetooth® Mobile Mouse 3600, 60Hz használó, szinte csak gyári alkalmazások használója.

(#170030) crok


crok
Topikgazda

A személyeskedésből kérlek vegyetek visszább. Köszönöm!

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#170031) WhiteWalker válasza PaksiPeter (#170028) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

"nem értem miért adjam meg Chen Liungnak egy sáskunyhóban írt szoftverhez"

Pont erről beszélek , hogy fogalmad nincs a külső appok fejlesztőiről. Talán még a Github oldalt is kétségbe vontad valamelyik topicba.
De mondok másik példát , bármikor tudsz nekik írni egy ha bajod van egy appal , másnap tuti lesz egy update rá. Megnézem neked , hogy a Samsung mikor reagál egy problémára...:U A másik , hogy olyan plussz funkciók vannak egy külső appban amikről a gyári app csak álmodozik , vagy hónap , vagy évekkel később fog bekerülni. Vagy olyan "fontos" dolgokat tesznek bele , ami szerintük nagyon kell :C

"Majd te is el fogsz jutni egy olyan szintre, mikor már nem változtatod meg 3 naponta a témát meg a hátteret és a betűtípust"

Szerencse hogy ismersz , mert ezek akkor se érdekeltek, mikor megjelent az Android , de ez még Win98-n se érdekelt. :U

(#170032) svgyula válasza WhiteWalker (#170025) üzenetére


svgyula
addikt

:C

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#170033) PaksiPeter válasza WhiteWalker (#170031) üzenetére


PaksiPeter
aktív tag

De van fogalmam. Még Nokia Lumia telefont használtan, ott más választás nem volt, külső alkalmazást kellett használni. Írtam német, angol magyar nyelven a fejlesztőnek, videós magyarázatot mellékeltem és a sablon válaszon kívül más nem jött. Szerintem 20 fejlesztőből 1 volt aki érdemben reagált.
Arra légyszíves írj már egy példát, hogy egy mindenki által használt alkalmazásban mi az a fícsör, amiről én csak álmodhatok. De ne ilyen rétegigényt írj kérlek, hogy egy email appban te meg tudod nézni a levél programnyelvét, hogy megnézd milyen IP cimről jött. Mert ilyeneket 3 millió emberből 1 használ...

Microsoft Bluetooth® Mobile Mouse 3600, 60Hz használó, szinte csak gyári alkalmazások használója.

(#170034) zelos válasza PaksiPeter (#170029) üzenetére


zelos
aktív tag

Egy tapasztalt felhasználónak nincs szüksége Malwarebytes és társaira.
Az oroszlános példád elég gagyira sikerült, sose huzogattam ezután sem, egész egyszerűen azért mert oroszlán.
Nemhogy tapasztalatod nincs de még érvelni sem tudsz rendesen a neked kommentelőknek..

(#170035) PaksiPeter válasza zelos (#170034) üzenetére


PaksiPeter
aktív tag

:D igazából neked bármit írhatnék, akkor is te lennél a fel nem fedezett sztár. Így el is engedlek. Leírnám, hogy tetszik nekem a Porsche, arról is kitalálnád, hogy az rossz és csak az Alfa a király mert az olasz. :)) Vicc vagy na.

Microsoft Bluetooth® Mobile Mouse 3600, 60Hz használó, szinte csak gyári alkalmazások használója.

(#170036) Rigormortiis válasza WhiteWalker (#170025) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Miben más az Apple ökoszisztéma? Komolyan érdekel, hogy mit tud. Nyilván a MacBook integráció nem játszik, de pc-vel is remekül együtt dolgoznak a Samsung termékek, nekem viszont bőven jó, amit a telefon/tablet/tv/óra tud együtt. De ilyen téren pl csak a telót teszem a tab képére, saját hálózatukon villámgyors filemegosztás, DeX mód, ilyenek, fogalmam nincs, mire lehet még szükségem, amit az almás eszközök tudnak.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#170037) PaksiPeter válasza Rigormortiis (#170036) üzenetére


PaksiPeter
aktív tag

Szerintem inkább neki nincs fogalma arról, hogy a Samsung mit tud a tévével, PC-vel, gyári fülessel. Meg a Samsung azért hozza a formáját és pl a Samsung note alkalmazás már csak Samsung laptopon megy (régen bármelyiken ment). Bár ez is egyfajta ökoszisztéma, hiszen az almás cuccok se mennek más eszközökön. Az iPad kilövése is olyan macerás volt LG tévére, hogy nem is erőltettem. Míg a Youtube-ot elindítom a Samsung telefonon, érzékeli a tévét és már dobja is fel az ablakot, hogy akarom-e tévén folytatni. Vagy beállíthatok a laptopon egy 50 karakteres jelszót és a telefon ujjlenyomatával oldhatom fel a laptopot, nem kell jelszót begépelni. Bár ezt csak zárójelbe írom, mert ezt is 2 éve használtam utoljára, lehet, hogy már ez a megy bármilyen gépen. Meg is néztem, már ez sem érhető el mert megváltozott a Windows szabályzata.

[ Szerkesztve ]

Microsoft Bluetooth® Mobile Mouse 3600, 60Hz használó, szinte csak gyári alkalmazások használója.

(#170038) WhiteWalker válasza PaksiPeter (#170037) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

"Szerintem inkább neki nincs fogalma arról"

ad1:
Ezt a fajta személyeskedő hszt-t jó lenne ha befejeznéd , mert nem ismersz!

ad1:
Amiket itt leírtál azt mind tudja a többi gyártó készüléke is , Xiaomi, Huawei akármi , szóval nem csak Samsung sajátosság , szóval megint nem látsz ki , a kis világodból.

"Samsung note alkalmazás már csak Samsung laptopon megy "

Ha ez így van , akkor meg is dőlt az elméleted mekkora isten a Samsung.
Látod ,pont ezért kell 3rd parti app :C.
Egyébként segítek , ez nem laptop függő hanem OS függő.

"Samsung mit tud a tévével, PC-vel, gyári fülessel."

Mit tud amit más nem?:U
Elárulom hogy a Samsung tizen OS rendszere TV-n , egy nagy guanót se ér. Frissiteseket szinte felejtsd el rá. De mondok mást , anno vettem egy Tab S 8.4 készüléket , nah az kijött Android 4.4.2-vel és kb azzal rohadt meg. Nuku frissítést kapott , úgy , hogy a gyári UI-val olyan lassú , akadozó volt hogy az idegeidet megette. "Remekül" volt optimalizálval :C

Nyilván azóta változott a helyzet , mert már fűt fát ígérnek , amit józan eszű ember nem hisz el :D - 7 éves támogatás :DDD , ilyen csak a mesében van.

Rigomortis: backuptól kezdve ,
eszközök egymás közötti szinkronizációja , minden ott van a kezedbe , mindegy milyen eszköz az. Én szerettem , csak aztán meg kellett vállnom az egyik Macbooktól.

(#170039) tobias40


tobias40
veterán

Mi van gyerekek front van mindenkinél???? ;] :DD

(#170040) DrKapocs válasza WhiteWalker (#170038) üzenetére


DrKapocs
őstag

Hagyd, engedd el, nem fogod tudni meggyőni... értelmetlen. Én magam is gondoltam, hogy írok, de nincs értelme. Ha neki jó, hogy gyári appokhoz köti magát, hát ki vagyok én, hogy meggyőzzem, magyarázkodjak?! Ha többet akarsz, mint a gyári app tud, akkor a hiba benned van, ezt fogadd el. A gyári appok mindenre is elegendőek. Az nem számít, hogy több eszközöd van, több géped a munkád miatt, a hiba akkor is benned van. Ne akarj már szinkronizálni crossplatform, csak úgy összevissza, ott a gyári intéző, oszd be, ez van, az is tud másolni. Mindenre van egy kiváló Samsung/Google megoldás. De nehogy gépen alarj már jegyzetet szerkeszteni, ott a Samsung Note. Hát ki akar már gépen jegyzetet módosítani?! Dobd ki a laptopod, ha nem Samsung; eleve nem is értem, miért nem Samsungot vettél. Add fel, nem győzhetsz... :W

[ Szerkesztve ]

(#170041) PaksiPeter válasza WhiteWalker (#170038) üzenetére


PaksiPeter
aktív tag

Én nem személyeskedtem, hanem a válaszaidból következtettem.
Azt meg tudom, hogy a többi gyártó készülékei is tudják azt, amit a Samsung termékei, csak azokhoz mindent úgy kell összeollózni a sáskunyhós programokból, míg a Samsung konyhakészen kínálja a rendszerbe építve. A Samsung istenítése a te elméletedben van, én kicsit sem magasztalom, de ami jó az jó, vagy legalábbis jó irány.
Azt mondjuk nem hiszem, hogy a Samsung PC-s note alkalmazása az OS függő, olyan nincs, hogy Samsung OS... Windows van...
A Samsung tévé pedig azt tudja amit más nem, hogy azonnal kommunikál a telefonnal, nem kell brékelni, hogy jó legyen. De ez is csak egy szoftver, persze, hogy tudja más is. Egyébként is most megint gondolom egy 90 ezer forintos Samsung tévétől vársz olyan fícsöröket, amiket az Apple többszázezer forintért biztosít.
A tabletjükkel meg én is beszívtam, még reagáltál is rá valamit.

Microsoft Bluetooth® Mobile Mouse 3600, 60Hz használó, szinte csak gyári alkalmazások használója.

(#170042) PaksiPeter válasza DrKapocs (#170040) üzenetére


PaksiPeter
aktív tag

Annyira gáz ez a "másnak hisztérikázok mert tudom jól, hogy nincs igazam" megoldás. Megint semmi példát nem írtál arra, hogy mitől kell többet tudjon egy külsős program. És teszed úgy, hogy fogalmad nincs, hogy mire képes akár a gyári képnéző vagy képszerkesztő. De még azt se tudta szerintem egyikőtök sem, hogy a gyári fájlkezelővel is el lehet érni a felhőszolgáltatásokat. De még ha lenne is fogalmad, akkor sem te vagy a releváns irány, mert a te igényeid rétegigények. Nem te vagy a standard. Az ország 10 millió lakosából csak párezernek van szüksége azokra a dolgokra amiket írtál. Még a fiatalokat sem érdekli ez. Amin megdöbbentem, hogy hétvégén húszévesekkel szórakoztam és egy lány aki naponta 200 szelfit csinál magáról, nem tudta mi az a portré effekt. Meg jegyzet szinkronizálása. Ráböfögnek mikrofonnal a messengerre, tovább küldik és az a jegyzet. Lesz@rja mindenki a szinkront meg a cross platformot. Erre csak pár IT kocka izgul.
Ráadásul senki nem írta, hogy ne használjatok sáskunyhós appokat. Ti estetek nekem, mikor kérdeztem, hogy mi benne a pláne. Szerinted az nekem fáj, hogy Cheng Luannak eladod az adataid, aki meg felteszi a darkvebre, utána meg bármilyen felelősség nélkül elköltözik 3 km-rel arrébb egy másik sáskunyhóba és az életben nem találják meg? Nem zavar ez engem, nyomassad! A te dolgod.

Microsoft Bluetooth® Mobile Mouse 3600, 60Hz használó, szinte csak gyári alkalmazások használója.

(#170043) mobilizmo


mobilizmo
Topikgazda

Jó lenne ha félre raknátok a billentyűzetet vagy legalábbis nem itt próbálnátok egymást meggyőzni. Teljesen kisajátítjátok a topikot, az első csörte után teljesen érdektelen, főleg egymást cseszegtető szövegeitekkel. Nem vagyunk kíváncsiak erre.

Bonyolult problémákra mindig akad egyszerű, könnyen érthető, téves válasz.

(#170044) Kenderice


Kenderice
senior tag

Sziasztok.
Tudnátok jó hívásrögzítőt ajánlani?
Nézegettem a play áruházban, de nem nagyon találtam jót.
Feltettem a Cube acr-t de híváskor rögzítési problémát ïr, pedig megadtam neki az engedélyt a tárhely használatához.

(#170045) FeZ... válasza Kenderice (#170044) üzenetére


FeZ...
aktív tag

Nem lesz könnyű, mert a hívásrögzítő programok kicsit széllel szemben........ :B , mert a Google tiltja a működésüket az EU-ban. Az sem mindegy, hogy milyen készülék és melyik Android verzió fut rajta, de még a korábban működők is tudnak "hátast dobni" ahogy a Google zárja be a kiskapukat. Ki kell próbálni többet, hogy valamelyik esetleg nálad jól üzemel-e. Néha még az is előfordult, hogy egy másnál működő program, ugyanannál a rendszernél és készüléknél nálam nem akart működni sehogyan se.
Én pont emiatt vettem végül Samsung-ot, azoknál több típusnál is van jó módszer, hogy rendszerszinten működjön a rögzítés, ráadásul így ez sokkal jobb minőséget is ad, mint az egyéb külsős programok.

(#170046) Kenderice válasza FeZ... (#170045) üzenetére


Kenderice
senior tag

Haveromnak kéne egy samu A05s telóra.
Megkért, hogy állítsak be neki valamilyen hangrögzítőt...

(#170047) crok válasza Kenderice (#170044) üzenetére


crok
Topikgazda

Osszefoglalo, hivasrogzites, Cube ACR resz leirassal, Helper-el, mokazassal - ugy probaljatok meg.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#170048) efi99 válasza Kenderice (#170044) üzenetére


efi99
senior tag

CubeACR 2.3.232 (apk-ból, mert a GP-es ennél frissebb), azzal még nem kellett keverni vagy, ami gyanúm szerint tök ugyanez a program (elrendezés, menüpontok, működés), csak más néven: Talker ACR, abban semmit nem kellett kutyulni, alighanem azért, mert az 2022-es, viszont ez a GP-n is fent van. Szintén Samsung.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#170049) Kenderice válasza crok (#170047) üzenetére


Kenderice
senior tag

Hát ő nincs ennyire otthon ebben meg nem szeretném pátyolgatni őt azután, hogy ajánlok neki egy alkalmazást.
Olyan nincs, hogy felteszi, működik és ennyi?

(#170050) Fall-N válasza mobilizmo (#170043) üzenetére


Fall-N
veterán

+1 ideje visszatérni a sáskakunyhóba, bárhol is legyen az. ;]

Én elhiszem, hogy pangás van és lassan nem nagyon jönnek ki új programok, de egymás csesztetésének sincs sok értelme. :U Alapvető Androidos szolgáltatásoktól meg nem kell ömlengeni, hogy melyik gyártó tudja, mert a Chromecast TV-re kilövése ALAP Androidos szolgáltatás. A sima gyári Android rendszerű Motorola telefonom is felajánlja, pl. YouTube, ha észleli, hogy ott van a közelben a Chromecast 4K, hogy folytassam ott.

Egyébként viccen kívül jöhetne már végre ehy új Launcher vagy bármi ami felforgatja a piacot, mert ugyanazok a programok vannak évek óta (Niagara, Nova, Smart Launcher, hyperion). Vagy kijöhetne végre az új Action Launcher is.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.