Hirdetés

2024. július 1., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70201) net91 válasza #93794560 (#70188) üzenetére


net91
senior tag

Köszönöm a választ.
Közben sikeresen megtörtént a frissítés.

Más:
Két beállításban kérném a Tisztelt Fórumozók segítségét.
1)
Az asztalról levettem a csempéket, de egy csempét nem tudok eltávolítani.
Ez a csempe az Edge csempéje. Ha rákattintok, akkor nincs olyan lehetőség, hogy levétel az asztalról, hanem csak a méret beállítása lehetséges és kijön egy olyan kereső sor szerűség amely azt tartalmazza, hogy adjon nevet a csoportnak. De én semmilyen csoportot nem akarok beállítani.

2)
A minden alkalmazásra kattintva az alkalmazások csempeként jelennek meg az egész asztalon.
Mit kell beállítani, hogy a hagyományos módon, bal oldalon egymás alatt legyenek elérhetőek?

A gép egy lenova yoga 510 laptop. (érintőképernyős)

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen, aztán később a megkeresett pénzt arra költi, hogy az időközben megromlott egészségét gyógyítsa, ezért igazából nem is él tartalmas, boldog életet. Az élet egy rövid utazás, éld meg. Emlékeket gyűjts, ne anyagiakat.

(#70202) Pardise válasza [CS]Blade2 (#70200) üzenetére


Pardise
senior tag

Nem találtam biosban se semmit.

Your car, your life ;)

(#70203) net91 válasza net91 (#70201) üzenetére


net91
senior tag

Basszus. Az utolsó mondatom beírása után rájöttem a beállításra. Táblagép üzemmódban volt. :W

Már csak az első kérdés a kérdés. Azt a csempét, hogyan tudnám véglegesen eltüntetni?

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen, aztán később a megkeresett pénzt arra költi, hogy az időközben megromlott egészségét gyógyítsa, ezért igazából nem is él tartalmas, boldog életet. Az élet egy rövid utazás, éld meg. Emlékeket gyűjts, ne anyagiakat.

(#70204) qqcqqc válasza net91 (#70201) üzenetére


qqcqqc
őstag

Kapcsold ki a táblagép módot.

(#70205) CirrMee válasza Pardise (#70199) üzenetére


CirrMee
addikt

Mivel hasonló lapod van a kiírásod szerint, mint nekem, UEFI alatt állítsd be a meghajtót fix eszközre, most valószínűleg cserélhetőként van beállítva.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#70206) Pardise válasza CirrMee (#70205) üzenetére


Pardise
senior tag

Már mindent átnéztem, sehol nem találtam ilyen beállítást!

Your car, your life ;)

(#70207) Exodius


Exodius
őstag

Kedves mindenki!

Kb. egy hete írtam ide egy problémával, ami a következő volt, de azóta több megfigyelést is tettem.

Határozatlan időközönként összeomlik a Windows Intéző, mikor épp az 500-as merevlemezen tevékenykedek. Arról a meghajtórol tudni kell, hogy arra megy a torrent meg a letöltések, de tárolok is rajta. Minden program fut a háttérben szépen, de az Intéző mindíg bezárja magát.
Megnéztem a Megbízhatóságfigyelőben, hogy vajon mit is jegyezhet fel a Windows ilyenkor és a problémák 95 %-ában Explorer meg Windows Intéző összeomlás történik. A Windows frissítve van teljesen, ahogyan a driverek is. Az is érdekes megfigyelés, hogy az összeomlásnál a proci kihasználtsága felugrik 90% fölé, de aztán visszaesik normálisra, pontosabban olyan 70% környékére, mert a gép kutatást folytat és az fogja a proci legfeljebb 75 %-át.

Szerintetek mik okozhatják ezt a problémát?

(#70208) patex1983 válasza Top cat (#70197) üzenetére


patex1983
őstag

Tehát a Windows frissítés nem volt aláírva a Microsoft által? Na az vicces lenne.... :DDD
Mindegy, eltüntettem. :)

[ Szerkesztve ]

X

(#70209) Syl válasza Pardise (#70206) üzenetére


Syl
nagyúr

Márpedig ott kell annak lennie.
[kép]
A listában kiválasztod a lemezedet (a linkelt képen sata3_0 maxtor...), megnyitod és olyanokat tudsz beállítani, mint hdd vagy ssd, és persze a hot plug - vagy valami ilyesmi szokott lenni.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#70210) mokus1


mokus1
addikt

Sziasztok!

Ma feltette a gép a 1709-et. Néha alkalomszerűen szoktam játszani a F1 2017-el, de mióta felkerült a frissítés kb 10-15 fps-t esett a sebesség. Van esetleg valami beállítás amivel tudok ezen segíteni?

(#70211) pc360 válasza mokus1 (#70210) üzenetére


pc360
addikt

Volt egy olyanról itt, a topikban is szó, hogy ki lehet kapcsolni az adott játék parancsikonjának tulajdonságaiban a fullscreen optimalizációt, az jó eséllyel segít. A kompatibilitás fülön található az opció.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#70212) #93794560 válasza patex1983 (#70208) üzenetére


#93794560
törölt tag

Nem a frissítés nem volt aláírva, hanem ez engedélyezte a tesztüzemmódot, egy másik driver miatt.

(#70213) st3v3np3t3r válasza Exodius (#70207) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

véleményem szerint alap windows probléma okozhatja a sok programhibádat, most megnéztem én is, nekem is tele van hibákkal, a 80%-a az Windows nem megfeleően lett leállítva,pedig mindig startmenüs leállítással állítom le a gépet,gondolom az utorrentem is ekkor omlik össze mivel nem zárja be rendesen az alkamzást
ez 12.12.-én [kép]
ez meg másnap 12.13.-án [kép]
az érdekesség az hogy leállításkor semmilyen hibát nem ír ki,még is azt jegyzi be az Eseménynaplóba hogy hibásan állt le , ezt 12.14.-én jegyezte be [kép] hogy a "A rendszer úgy indult újra, hogy előtte nem állt le megfelelően. Ez a hiba azért fordulhatott elő, mert a rendszer nem válaszolt, összeomlott nem omlott össze vagy váratlanul megszűnt az energiaellátása." nem váratlanul szűnt meg véleményem szerint ez csak akkor következhet be elméletileg ha az ACPI meghajtó nem 100%-san kompatibilis...mondjuk nekem ez lehet a gond mert ősrégi a laptopom és a SIS chipsettel nem hinném hogy 100%-san működik együtt a Windows 10 :DDD

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#70214) mokus1 válasza pc360 (#70211) üzenetére


mokus1
addikt

Segített, köszönöm!

(#70215) Exodius válasza st3v3np3t3r (#70213) üzenetére


Exodius
őstag

De mi okozhatja ezt a problémát? Mik a lehetőségek? Ha kell, benézek én mindenhová és leírom miket írogat ki az op. rendszer, csak jöjjünk rá, mert nem mindig volt ilyen összeomlós kedvében a Windows. :)

(#70216) #86564352


#86564352
törölt tag

Ismét visszaütött a Microsoft hülye döntése, hogy erőlteti a fizetős Windows-ba a kéretlen 3rd party gagyikat: az előtelepített Keeper Password Managerben rés van. Remélhetőleg nem sokan próbálták ki.

(#70217) st3v3np3t3r válasza Exodius (#70215) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

előbb tisztázzuk :D szemmel láthatóan kiirogatja hogy a windows intéző működése leállt vagy csak a napló bejegyzésre hagyatkozol? :D

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#70218) Exodius válasza st3v3np3t3r (#70217) üzenetére


Exodius
őstag

Bejegyzés meg tapasztalat, mert egyszerűen összeomlik, mint azt írtam is. :)

(#70219) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Onedrive másnak sem megy böngészőből? Se Edge, se Chrome alól nem megy.

(#70220) SP4C3 válasza szabonagyur (#70219) üzenetére


SP4C3
veterán

"Sorry, an error has occurred."

U.I.: Használjatok Google Drive-ot, vagy mega.nz-t. ;]

[ Szerkesztve ]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.