Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69751) adika4444 válasza 74hakansukur (#69750) üzenetére


adika4444
addikt

Rakjátok rá a gépre, ne hálózatról induljon. Nekem is volt ilyesmi gondom és végül az lett a megoldás amit írtam.

üdv, adika4444

(#69752) 74hakansukur válasza adika4444 (#69751) üzenetére


74hakansukur
csendes újonc

Köszi a választ, sajnos ez nem járható út, mert az egész rendszer ezen a szerveren van és sajnos ott is kell maradnia:(

(#69753) sequator


sequator
senior tag

Üdv!

Windows 7-ről a felhasználói beállításokat (user mappa kb 60 GB) mivel érdemes migrálni Windows 10-re?

Köszönöm a válaszokat.

sautia

[ Szerkesztve ]

sequator

(#69754) movax válasza sequator (#69753) üzenetére


movax
őstag

Windows upgrade-del. :)

(#69755) sequator válasza movax (#69754) üzenetére


sequator
senior tag

Kösz, de két különböző gép között az nem sülne el jól. :)

Két különböző hardverű laptopról van szó, ezért a klónozás, majd upgrade nem játszik. Win10 friss telepítés, oda kellene átvinni.

sautia

sequator

(#69756) Zoz válasza sequator (#69755) üzenetére


Zoz
őstag

"Két különböző hardverű laptopról van szó, ezért a klónozás, majd upgrade nem játszik."
Dehogynem, több tucatszor csináltam már ilyet, simán megoldható.

(#69757) sequator válasza Zoz (#69756) üzenetére


sequator
senior tag

Tudom, én is csináltam már ilyet, de ha nem muszáj nem szeretem teleszemetelni felesleges driverekkel.
Mivel a win10 már fent van, minden szükséges szoftverrel, sok munkám veszne kárba.

sautia

[ Szerkesztve ]

sequator

(#69758) Forestjo


Forestjo
senior tag

Szziaztok, segítségeteket szeretném kérni!
Win 10-nél minden beavatkozás nélkül állítódott el a felbontás a HP 8510p laptopomon. Állítólag a legújabb frissítéssel ez jár.
Sőt, még az újratelepítés sem oldotta meg a problémát! Én részt vettem a tesztelő programban, így eredeti a tízesem. Amikor az ujjlenyomatomat kéri, akkor már látszik, hogy nem tökéletes kör a bejelentkező képem. Eredetileg 1680x1050 lenne a gyári felbontás és eddig ez jó is volt, de egyszer csak fektetett tojás lett, tehát felülről nyomott lett a képe (1024x768, amit ajánlottnak ír). A legkisebb felbontás 1400x1050 a beállításokban, ami szintén nem jó ennek a laptopnak.

Ami ez előtt működött, az nagyon jó volt, sokkal kevesebb hardverigénye volt, a ventilátor is alig ment, most meg pörög rendesen, ráadásul még ez a képarány is...
Az eszközkezelőben sem találok olyan illesztő programot, ami jó lenne. Mit tehetek?
Köszi minden segítséget!

[ Szerkesztve ]

Ha úgy élsz, ahogy eddig, ha azt teszed, amit eddig, akkor ugyanoda jutsz, ahol most vagy.

(#69759) pergabb


pergabb
senior tag

Sziasztok!

Win10 pár hete frissítette magát, de egyből vissza is tettem a régi verziót, mert

1, van egy wifi hotspotom, azt kötöm a gépre usb-vel és egyáltalán nem ment a net. Látta az eszközt, de internet 0.

2, új asztalt csinált a régit pedig másik mappába pakolta.

Ezekre van vmi gyógyír?

(#69760) 74hakansukur válasza 74hakansukur (#69750) üzenetére


74hakansukur
csendes újonc

Most kutakodtam, és elvileg nem a publisherrrel van a baj, hanem a digitális aláírással. Mármint hogy nincs. A SignTool.exe programmal (amely a Windows SDK része) lehet ilyet csinálni.

(#69761) xrvman


xrvman
őstag

Tud olyat a Windows 10, hogy
Saját laptopon fel van a szöveg méretezés fel van tolva 150%-ra felbontás 1920x1080
A HDMI-n kitolt kép, a másik monitoron meg ne legyen 150%, hanem csak ugyanúgy 1920x1080, de maradjon 100% méretezés?

(#69762) polonic válasza xrvman (#69761) üzenetére


polonic
félisten

Igen, én pont így használom. Csak laptopon 125%-kal.

(#69763) sequator válasza sequator (#69757) üzenetére


sequator
senior tag

Némi Google-fu gyakorlás után sikerült megoldást találni a felhasználói fiók migrálás problémájára.
Ha másnak is szüksége lehet rá, alább olvasható:

A korábbi Windows Áttelepítő Varázsló (angolul Windows Easy Transfer a neve) a Win10ben már nincs benne, de a Windows7-ben lévő verzió simán működik Win10 alatt is.

A Windows7 Windows mappájában a system32 almappában lévő migwiz könyvtárat kell a Win10 hasonló mappájába másolni. Előfordul, hogy ott már van egy ilyen mappa, akkor azt érdemes átnevezni (pl: migwiz_win10 névre) és később visszanevezni (ehhez rendszergazdai jogra lehet szükség).
A bemásolt mappában a migwiz.exe-t futtatva elindul a az Áttelepítő varázsló és minden ugyanúgy mehet, mint Win7 alatt. Szerintem menne bármilyen mappába másolva is, de most nem volt időm próbálkozni vele.

Forrás: Spiceworks fórum

sautia

sequator

(#69764) xrvman válasza polonic (#69762) üzenetére


xrvman
őstag

Köszi és kb miként? Mert mintha a kimeneten levő is fel lenne skálázva.

(#69765) polonic válasza xrvman (#69764) üzenetére


polonic
félisten

Holnap meg tudom mutatni a beállítást. Már nem vagyok a gép előtt.

(#69766) Ijk


Ijk
nagyúr

Hogy lehet kikapcsolani az automatikus frissítést?
Most épp használhatatlan egy órája a gépem, semit nem tudok elvégezni, mert updatel.
És már számtalanszor futottam bele hogy lett volna egy 10 perces munkám, de bekapcsolásnál updatelt, 15-20 percig is néha eltartott. És most már tele van vele a hócipőm, ennyit windows-t nem szidtam a millenium edition óta.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#69767) toto0569 válasza Ijk (#69766) üzenetére


toto0569
addikt

Nekem így sikerült

Tegnap viszont megnéztem,hogy van e frissítés.Talált és magától elkezdte letölteni és telepíteni...

(#69768) SP4C3 válasza Ijk (#69766) üzenetére


SP4C3
veterán

Miért szidod? Ez teljesen normális jelenség. :DDD

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#69769) King Unique válasza Ijk (#69766) üzenetére


King Unique
titán

A megfelelő Windows 10-kiadásokban lehet a gépházban halasztani, illetve szüneteltetni bizonyos frissítéseket. Kikapcsolni normál módon nem lehet, max. a csoportházirendet piszkálni, esetleg átmenetileg letiltani a szolgáltatások között a WU-t. Nemrég pedig említve volt másik opció is a frissítésre.

Egyébként meg van havonta 1-2 összesítő frissítés, ami viszonylag nagyobb volumenűnek mondható. Ebből az egyik a havi patch kedd, szóval lehet rá számítani. De ugyanúgy Windows 7/8.1 esetében is vannak ilyenek, szóval nem a Windows 10-nél találták ki. Aki meg sokáig nem frissíti a rendszert, illetve szükség esetén nem állította be az előbb említett dolgokat, netán még a hardver is gyenge, az ne csodálkozzon, ha rázúdul egy nagyobb adag. Továbbá, ha települ egy összesítő frissítés, akkor utána / késleltetett időpontban szokás újraindítani a rendszert. Ha valaki nem teszi meg, akkor azon sem kell csodálkozni, ha bekapcsoláskor még a frissítések telepítése és konfigurálása zajlik.

[ Szerkesztve ]

(#69770) snecy20 válasza Ijk (#69766) üzenetére


snecy20
veterán

Kilőni végleg csak úgy lehet, ha a géped többé nem kapcsolódik rá az internetre. ;] ;] ;]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#69771) Ijk válasza King Unique (#69769) üzenetére


Ijk
nagyúr

Szerinted ez normális állapot? Nyilván nem használhatatlan, csak lassú mint a tetű az egész rendszer:

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#69772) King Unique válasza Ijk (#69771) üzenetére


King Unique
titán

Szerinted egy komolyabb frissítés közben a Windows 7/8.1 talán nem pörgeti meg átmenetileg pl. a CPU-t, vagy akár pl. egy desktop Linux? Elárulom, hogy de, azok is... Aztán én mondjuk használni szoktam közben a rendszert, szóval az ellenkezőjét erre vonatkozóan egy normális hardveren megint nem állítanám.

[ Szerkesztve ]

(#69773) Ijk válasza King Unique (#69772) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem a CPU a gond, nézd meg a disk-et, 1 órája ilyen.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#69774) King Unique válasza Ijk (#69773) üzenetére


King Unique
titán

Arról viszont nincs infó, hogy milyen frissítés, végzett-e már, vagy még telepíti, restart megvolt-e azóta stb. Aztán egy lassú HDD-t esetleg megakaszthat átmenetileg, de egy SSD-t azért nem kellene.

[ Szerkesztve ]

(#69775) Ijk válasza King Unique (#69774) üzenetére


Ijk
nagyúr

SSD-ről van szó, most már helyreállt, végigfutott az update menüben és azt írja preparing to install upadates 100%. Azt a csíkott töltötte az elmúlt 1 órában.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#69776) King Unique válasza Ijk (#69775) üzenetére


King Unique
titán

A feladatkezelő van, hogy néhány MB/s terhelésnél is már nagyobb kihasználtságot mutat %-ban. Aztán, hogy a gyakorlatban ténylegesen lebök-e a meghajtó olyan szinten, az már más dolog. Olyan előfordulhat, hogy egy-egy frissítés átmenetileg beakad, de normál esetben nyilván nem kellene.

[ Szerkesztve ]

(#69777) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Sziasztok!

Az miért van hogy a noti rajta a töltőn, és a win10 ezt közli velem?

Mi az hogy 15%-on van és nem töltődik? :)

[ Szerkesztve ]

(#69778) mckay válasza quailstorm (#69519) üzenetére


mckay
aktív tag

Köszi szépen.
:R
Akkor ezek szerint nem úszom meg, hogy megvegyem a +4GB ramot és az SSD-t.
:O

És ezt a német vírusírtót tényleg ajánlod? Miért?
Egyébként a programok között még csak nem is találtam olyant, hogy Defender eltávolít.
Nagyon bele égették...

(#69779) B-L-A-C-K válasza B-L-A-C-K (#69777) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Megoldódott.

(#69780) quailstorm válasza mckay (#69778) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Én se németet se vírusirtót nem ajánlottam.
A defendert nem lehet csak úgy kikapcsolni, de másik víruskereső érzékelése után deaktiválja magát.
O&O azért kell, mert indokolatlanul sokat tekeri a telemetria a gépet, nomeg az ilyen kérdés nélküli store app telepítésektől is érdemes megszabadulni.

(#69781) Tanisz


Tanisz
senior tag

Sziasztok,

Szeretnék egy kis tanácsot kérni.

Most telepítettem egy új windows 10 pro-t, minden rendben ment, viszont egy frissítést nem akar feltenni.

Egész pontosan ezt: KB4051963
[link]

Akárhogy próbálom nem megy.

Máshol olvastam, hogy le kell szedni egy korábbi (KB4043961) frissítést,hogy felmenjen ez, de nekem ilyen nincs fent.

Valamint azt is olvastam, hogy a Universal Windows Platform -ot kell uninstallálni, és az megoldja :)

Hogy tudnám megoldani ezt a problémát?

Segítségeteket előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#69782) polonic válasza xrvman (#69764) üzenetére


polonic
félisten

Szia

Így vannak nálam a beállítások. Külön a monitorra a normál 100% a laptop kijelzőjére 125 %. Mindkettő fullhd felbontású.

(#69783) xrvman válasza polonic (#69782) üzenetére


xrvman
őstag

Köszi szépen!
Érdekes, váltogattam én is a számozott monitorokat, de elkerülhette a figyelmem.

(#69784) _ ĐanieL™


_ ĐanieL™
tag

Sziasztok,

abban szeretnék segítséget kérni, hogy tudtok e ajánlani jó- és könnyen használható clipboard-history alkalmazást windows 10 -hez?

Az lenne a cél, hogy a ne egyesével kelljen adott esetben a doksikat váltogatva ide-oda másolni, ha úgy van, hanem 'ctrl-c'-zem pl a szövegrészleteket és a másik dokumentumban utána szépen a history-ból beillesztgetem.
Ha pl fájlokkal működne az sem baj :)

Előre is köszönöm! :R

(#69785) pc360 válasza _ ĐanieL™ (#69784) üzenetére


pc360
addikt

neszetools.hu/windows/szoveg/jegyzetelo

Itt a fölső 3 a neked való app. A ClipCube saját fejlesztés, az csak szöveges, és kellemesen minimalista. A másik kettő kezel képeket is, viszont azok ingyenes verziói valamilyen szinten limitáltak.

Az ilyen kérdések inkább a Milyen program, ami...? topikba tartoznak.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#69786) Dagatt válasza toto0569 (#69703) üzenetére


Dagatt
csendes tag

Bocs a késői válaszért... nem tudom, nem próbáltam soha, ez volt az első, kényszerű használat. Flac-ból egyszer írtam CD-DA lemezt, Neroval.

[ Szerkesztve ]

(#69787) pc360 válasza Dagatt (#69786) üzenetére


pc360
addikt

A Nero egy bóvli, és az ImgBurn is elévül lassan (én sosem szerettem). A CDBurnerXP-vel és AnyBurn-nel próbálkoznék, vagy a CD formátum életedből való végleges kiűzésével. A szerencsésebbek ez utóbbin már átestek 10 éve.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#69788) toto0569 válasza pc360 (#69787) üzenetére


toto0569
addikt

A CD játszóm felér egy nagyon jó hangkártyával.(145EFt)
Hidd el az élményt nem adja vissza a számítógép.Nekem ez maradt öregségemre. :D
Jó az a "CD formátum" csak megfelelő gép kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#69789) Redbull941


Redbull941
tag

Helló. Valakinek van ötlete hogy lehetne ezt helyre rázni, vagy hogy mi lehet a gond itt?
Múlt vasárnap haza értem be akartam kapcsolni a gépet, de nem indult csak így mint most is a Video-n is látszik amit csinál fogadott... Szóval elkezdtem másik gépben betettem az ssd-t majd a másik gépben elindult a rendszer. Vissza tettem az enyémbe ugyan ezt csinálta. Vissza tettem a másik gépbe leformatáltam az ssdt, majd az én gépemben próbáltam újra telepíteni a windows10et de nem hozza be a telepítő képernyőt sem, csak ezt a töltést és kifagy... aztán 5perc és újra indul és kezdi előről. Nem tudom mi okozza, látott már valaki ilyent? Vagy mire lehet tippelni mi ment tönkre? Köszönöm a válaszokat. Üdv. :R

(#69790) bon válasza pc360 (#69787) üzenetére


bon
őstag

Nero a legjobb pl a cdburnxp nyomába se ér.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#69791) pc360 válasza bon (#69790) üzenetére


pc360
addikt

Aham, ok. :D

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#69792) ZP67


ZP67
tag

Sziasztok!

LEnne egy kérdésem, bocs ha esetleg nagyon lámer..

Elolvastam az összefoglalót:

"Frissítenék Win7/8/8.1-ről, mi, meg hogy van ingyen licence-témában?
Július 29-ig ha egyszer elvégzed a frissítést, akkor az a gép hardverazonosítója eltárolásra kerül a Microsoftnál, azaz onnantól:
- bármikor újratelepítheted a Win10-et a korábbi Windowsod licence-ével, és telepítőkulcsával (sőt, utóbbira nem is lesz szükség, élő internetkapcsolat esetén automatikusa aktiválni fogja magát a HW ID alapján)
- bármikor visszatelepítheted a korábbi Windows verziódat
- bármikor újra frissítheted a korábbi Windows verziódat."

A kérdés pedig, hogy miből generálódik a "hardverazonosító"? Ha a frissítés után cserélem a HDD-t, akkor lehet probléma az aktiválással?

Köszi előre is!

Üdv,
ZP

(#69793) SP4C3 válasza ZP67 (#69792) üzenetére


SP4C3
veterán

Na ez jó kérdés, szerintem az alaplaphoz "kötik" a digital licence-t.

Találkoztam már olyannal, hogy hdd csere után nem akart aktiválódni, lehet csak várni kellett volna vele, de az régen volt és nem is volt jellemző, hogy kiüsse a "reg"-et egy hdd/ssd csere.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#69794) csixy válasza Redbull941 (#69789) üzenetére


csixy
addikt

AHCI be van kapcsolva az alaplapon? Milyen öreg az elem az alaplapban?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#69795) raidx válasza SP4C3 (#69793) üzenetére


raidx
őstag

"Július 29-ig " Már december 9 van! Hívatalosan lejárt az ingyenes frissítés. December 31-el a kiskapu is bezáródik. HDD csere nem okoz gondot.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#69796) raidx válasza SP4C3 (#69793) üzenetére


raidx
őstag

Régen előfordult, hogy tulterheltek voltak MS szerverei és hosszabb időbe telt az aktiválás. (hibára is azt mondta, tulterhelt.)

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#69797) tomboy0013


tomboy0013
veterán

Van egy olyan gondom a CU óta, hogy a Pendrive-ra való fájl másolás kb a negyedére lassult. Tudja valaki mi erre a megoldás? A legfrissebb driverek vannak a gépen. Acer Switch 10-es táblagépről van szó.

(#69798) #86564352


#86564352
törölt tag

Én kimaradtam a Win10 elpiszkálja a videókártya drivert és felbontást történetekből, nekem mást hozott a redmondi Mikulás: A héten kétszer veszett össze a Win10 a hálókártyával, amiért nem volt net sleepből visszatérve. Egyik esetben eszközkezelőben le volt tiltva, engedélyezés megoldotta. Másikban azt írta tulajdonságoknál nincs driver, a frissítő pedig közölte rendben telepítve a driver de mégse működött. Egy restart megoldotta. Miért piszkálja a Win10 ennyire a drivereket? :U

(#69799) juhi56


juhi56
tag

Sziasztok!
Szeretnék újra telepíteni win 8.1-et egy laptopra. Elindítottam a telepítőt. Beírtam a kódot. Letöröltem a c meghajtót és az 500mb-os partíciót.
Így a tovább gomb nem aktív. Tudni kell, hogy egy merevlemez van a gépbe, és az egyik partíció a Windows-é 60 GB, a másik partíció 300 GB. Ha össze vonnám a két partíciót akkor engedné, de a másikon elvesznének az adatok, képek. Hogy lehet így feltelepíteni a Windows-t? Még az is jó volna, ha egy adatmentő pendrive-ot használnák, de nincs ilyen a birtokomban. Akkor le tudnám menteni a d meghajtót, és összevonnám a két partíciót. Így már engedné a win 8.1 telepítését.
De más megoldást is szívesen veszek a win 8.1 telepítésére.
Válaszokat előre is köszönöm.

(#69800) maestro87


maestro87
őstag

Sziasztok!

Létezik olyan szoftver amivel le lehet menteni a windows finombeállításait, hogy újratelepítés után ne kelljen velük szenvedni?
Olyanokra gondolok mint a hálózati meghajtó hozzáadása; hibernálás helyett kikapcsolás (tegnap frissítettem, erre megint hibernál :W ); képek, zene, videók, dokumentumok mappa áthelyezése; aztán start menüben voltak mappáim, portable program parancsikonjaim, de a szinkronizáció ellenére mind eltűnt; intézőben a gyors elérés mappáim is eltűntek újratelepítés után stb... Magyarul a felhőbe való szinkronizációjuk sz*rt sem ér, csak a témát meg a háttérképet szinkronizálja. :U
Létezik valami backup program ezekre vagy legalábbis egy részükre? :R

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.