Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69901) quailstorm válasza #54715584 (#69900) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ezt csak megvizsgálás után lehet megmondani. De az elmúlt 10 évben az általad leírtakat nem tapasztaltam, és nem is tartom normálisnak.
IE magától nem indul el. Explorer.exe igen, de az se fogyaszt.

Legjobb lenne, ha barkochbázás helyett inkább ellátnál minket adatokkal. Például a kérdéses processekről...

[ Szerkesztve ]

(#69902) kenand


kenand
veterán

Segítséget kérnék ha valaki tud...
Van egy macbook white régi gépem. Win 10 (is) fut rajta , Nvidia 320 grafikus kártya van benne. Egy régi driver tökéletes, de az újak nem jók. Ezért mindig vissza kellett rakni a régit naponta. Sima módszerek nem működtek a driver frissítés tiltásban, találtam a NET-en egy bejegyzést amivel bele kelellett nyúlni és alán a Device ID alapján letiltani a frissítést. Ma Win 10 frissítés keretében teljesen új rendszert tolt fel a Windows, de a grafikus kártyát a tiltás miatt nem engedi újra telepíteni, és már nem emlékszem hol találtam a leírást :(

Most fel kellene telepítenem a grafikus kártyát, de nem engedi...

(#69903) #54715584 válasza quailstorm (#69901) üzenetére


#54715584
törölt tag

Milyen adatok kellenek? Pontosabban hogyan tudok a futó processekről adatot adni?

Ez a gép: Asrock B85M PRO4, I5-4460, Crucial 4x4GB DDR3 1600mHz
Vírusirtó a Webroot szoftvere + van HitmanPro is és használok AdGuardot is.

Megnyitottam Firefoxban facebokoot és ph-t, és belassult minden, amikor megnéztem a task managert, akkor az IE és a Windows Explorer (nem file, bocsi) volt a lista tetején.

Most újraindítottam a gépet, lefuttattam a vírusirtót és a HitmanProt is, de nem találtak semmit. FF keresőoldalai közé beékelte magát másik kettő, egyik a DuckGo, ezeket töröltem és próbáltam rekreálni az előző lassulást. Amikor megnyitottam fb-t akkor kicsit döccent a gép, de a task manager szerint a task manager eszi a CPU-t. Screenshotot nem tudok csinálni, mert kifehéredik az ablak, mire magához tért az előbb 48% volt a task manager CPU használása.

Még annyit kipróbáltam, hogy megnyitottam random oldalakat, egyiknél másiknál felugrik FF proci használás 60%-ra, de csak egy pillanatra. Azóta IE nem nyílt újra.

Mielőtt újratelepítettem volna a gépet, használtam CCleaner szoftvert, ami folyamatosan rákérdezett, hogy be akarom-e zárni IE-t, mert fut a háttérben. Most teljesen tiszta telepítés van, semmi extra program nincsen fent, Win és Office legális.

(#69904) snecy20 válasza #54715584 (#69903) üzenetére


snecy20
veterán

Kéne egy screenshot a nyugalmi állapotról feladatkezelőben, pl. így:

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#69905) quailstorm válasza #54715584 (#69903) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Kaptál egy képet eggyel felettem. Azzal egészíteném ki, hogy a kérdéses elemen jobbklikk részletek, és ott is kép.
Amúgy ez egy elég jó tool.

(#69906) #54715584


#54715584
törölt tag

IE nem volt most nyitva, Windows Explorer is nyugis volt most. FF forráshasználata oldalak nyitogatása közben ugrált fel, de itt sem látszik különösebb terhelés.

(#69907) snecy20 válasza #54715584 (#69906) üzenetére


snecy20
veterán

Normálisnak tűnik minden.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#69908) #54715584


#54715584
törölt tag

Másik kérdés: itt hogyan tudom a duplikációkat törölni? Nem baj ha ezek elindulnak, de nem okoz bajt, hogy ilyen sokszor?

(#69909) Rasiel válasza #54715584 (#69903) üzenetére


Rasiel
senior tag

Védelmi szoftverek nélkül próbáltad már, hogy előjön-e akkor is a probléma?

A Task Manager csak akkor használja komolyabban a CPU-t, mikor megnyitod, de akkor is csak egy pillanat erejéig.

[ Szerkesztve ]

(#69910) quailstorm válasza #54715584 (#69908) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Elvileg csak tán annyiszor indul el, amennyiszer kell neki, de ez tényleg sok és fura. Nekem abszolút nem így néz ki.
Viszont itt csak egyben tudod letiltani.
Egy Revo Uninstaller részletesebben megmutatja, de az is csak egy felület. Bár több forrásból teszi össze.

[ Szerkesztve ]

(#69911) ADAM1337 válasza #86564352 (#69893) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Meglesem holnap, és kipróbálom.
Csak bent hagytam a gépet.

(#69912) #94834752


#94834752
törölt tag

Sziasztok!

Aki esetleg találkozott az alábbi problémával az hogyan oldotta meg (ha meg lehet oldani ezt egyáltalán)?

Adott egy ASUSS G752VY noti, amelyre feltettem egy W10 Fall Creator Update-et (előtte Anniversary build volt). Tiszta telepítés történt, media creation tool-al készített Wint telepítettem. A problémám az, hogy random időközönként lefagy a rendszer.
A jelenség úgy néz ki, hogy 2-3 másodpercre befagy a rendszer (a hang megakad, berreg), majd elhárul a hiba. Ez 3-4 naponta jön elő független attól, hogy mit csinálok. Amiket próbáltam:

1. Eventlogban néztem, hogy keletkezik-e valami hiba bejegyzés, de semmit nem találtam.
2. Különféle driverekkel próbálkoztam (valamikor Win által automatikusan letöltött, valamikor manuálisan leszedett stb.)
3. XTU-ban folyamatosan néztem a CPU terhelést, semmilyen folyamat nem akasztja ki, a hőmérséklet terhelés alatt is rendben.
4. LatencyMonnal is vizsgáltam a drivereket, az se mutatott kimagasló értéket, bár ez nem tudom mennyire pontos.
5. BIOS frissítés megtörtént, sikeres volt, viszont a probléma ugyanúgy tapasztalható.
6. HDD és SSD vizsgálat történt. Előbbi vizsgálata a HD Sentinellel, szektor hiba, se más hiba nem volt látható. Utóbbi a Samsung saját szoftverével, az se mutatott hibát.

(#69913) Sub-ZeRo válasza #94834752 (#69912) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

1703-as verziót szed le és azzal nézd meg. Ha nem csinálja, akkor a 1709-es rossz, mint sokunknál.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#69914) kenand válasza kenand (#69902) üzenetére


kenand
veterán

Sajna nem találtam meg, visszaállítottam a korábbi buildet és letiltottam a Win 10 frissítést. Ha megtalálom hogy tiltottam a driver telepítést, majd újra engedélyezem.

(#69915) RockHaRD


RockHaRD
addikt

Sziasztok. Tudna valaki segíteni, hogy hogyan tudnám behatárolni, h miért fagy véletlenszerűen a windows? Nem Kék halál, csak megáll. Prime-mal megnéztem a procit, meg a ramot, furmarkkal a vga-t, HDD sentinel nem ír semmit a winyokra. Zsír új windows, új ssd, új vga, új ramok. :W

(#69916) Sub-ZeRo válasza RockHaRD (#69915) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor talán másik windows verziót kellene megnézni. 1703-at mondjuk.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#69917) spanglee001 válasza RockHaRD (#69915) üzenetére


spanglee001
addikt

igen nálam is ez volt mindig megoldás nem volt rá, egyelőre még nem jött elő ezen a gépen, már vagy 4 napja fut különböző anomáliákkal amiket sikerült megoldanom, de 1 hét után álltalában mindig előjön az akadás és térek vissza a 8.1re amin hiba nélkül elvagyok fél évet aztán kipróbálom a kín10et hátha :DDD és megint csalódok :K

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#69918) Aby_2014


Aby_2014
aktív tag

Esetleg erre valakinek ötlete? : lapozófile_error

Soha ne vitatkozz idiótákkal ! Lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#69919) krealon válasza Aby_2014 (#69899) üzenetére


krealon
veterán

"A lapozó a C:-n van (SSD), nem állítottam semmit a beállításokon tegnap este óta csak úgy megjelent és most minden indításkor kiírja a gép. chkdsk /f /r futtattam, nme talált lemez hibát... most épp egy sfc /sannow folyamatban, mi lehet a gond?"

Epitett vagy brand gep?
Gep / alaplap tipusa?
A tarolo tipusa? (A firmware verzioszama?)
Windows verzioszama?

[ Szerkesztve ]

(#69920) Slavia


Slavia
aktív tag

Ebben a hónapban a Microsoft öt különböző Windows 10 változathoz ad ki kumulatív frissítést. Ezek a rendszerek a következők: a Windows 10 (a 2015. júliusi kiadott első változat) a Windows 10 v. 1511 (a novemberi frissítés), Windows 10 v. 1607 (Anniversary Update), a Windows 10 v. 1703 (Creators Update) és Windows 10 v. 1709 (Fall Creators Update).

(#69921) X@b3e válasza Syl (#69866) üzenetére


X@b3e
addikt

Be van kapcsolva mind2 gépen sajna :O :((

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#69922) mefistofeles

Skacok! Adott egy win10 64 bites gép (a fiamé) ami wifin kapcsolódik a hálózatra. A feltöltési sebességgel minden rendben de a letöltés az gyakorlatilag nulla. kipróbáltam egy másik 100%, hogy jó wifi kártyával és az eredmény ugyanaz. Blokkolhatja valami a windowsban a bejövő adatokat? Nincs valami tippetek? nem vagyok épp egy hálózati guru és fingom nincs mi lehet a gebasz.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#69923) cintula187


cintula187
addikt

Sziasztok!

Böngészés közben pár napja kifagy a konfigban szereplő gép. Csak restart segít.
Event viewerben pár ehhez hasonló critical bejefyzést látok

The application-specific permission settings do not grant Local Activation permission for the COM Server application with CLSID
{6B3B8D23-FA8D-40B9-8DBD-B950333E2C52}
and APPID
{4839DDB7-58C2-48F5-8283-E1D1807D0D7D}
to the user NT AUTHORITY\LOCAL SERVICE SID (S-1-5-19) from address LocalHost (Using LRPC) running in the application container Unavailable SID (Unavailable). This security permission can be modified using the Component Services administrative tool.

MIk lehetnek ennek az okai?
HDD adatkábel?
WIn reinstall?
Táp?

Előre is köszi

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#69924) xrvman válasza kenand (#69914) üzenetére


xrvman
őstag

Windows+R azaz futtatásba beírni
sysdm.cpl
Feljövő ablakban a hardver fülön az eszköztelepítés beállításai gomb alatt tudod a nem-et választani.

(#69925) Forestjo válasza Forestjo (#69758) üzenetére


Forestjo
senior tag

Sziasztok! Ebben nem tud senki segíteni?

[link]

Eddig minden Windows verzió kózöül a 10-es fut a legkönnyebben a gépemen, tehát nem szeretnék tóle megválni.

[ Szerkesztve ]

Ha úgy élsz, ahogy eddig, ha azt teszed, amit eddig, akkor ugyanoda jutsz, ahol most vagy.

(#69926) Syl válasza X@b3e (#69921) üzenetére


Syl
nagyúr

Okosabb ötletem sajnos nincs :(

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#69927) RockHaRD válasza Sub-ZeRo (#69916) üzenetére


RockHaRD
addikt

Nem logolja valahol a win, hogy mit csinált éppen, amikor megállt?

(#69928) quailstorm válasza RockHaRD (#69927) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Az eseménynaplóban hibaként, már amennyiben a szabálytalan leállást nézzük. Szabályos indulás és leállás is rögzítve van, annak van egy kódja arra rákeresve kapod meg idő+ok listaként.

(#69929) #94834752 válasza Sub-ZeRo (#69913) üzenetére


#94834752
törölt tag

Kipróbáltam reggel a 1703-as builddel, sebtébe felraktam egy játékot, de kb fél óra játék után előjött a hibajelenség. Eventlogban semmi, feladatkezelőben néztem a HDD aktivitást, az minimális volt. Közbe futtattam az XTU-t is, CPU terhelés 50% körül volt, hőmérséklete megfelelő (85 fok alatt volt), GPU értékei sem voltak kiugróan magasak.

Utána csináltam egy memória tesztet + HDD vizsgálatot, előbbi sikeresen lerajlott, hibát nem talált, utóbbi se (szektor hibák stb nem voltak). Alapvetően az a probléma, hogy egy olyan hibáról van szó, ami teljesen random jelentkezik, random konfigurációkon (lásd fórumok), szóval egy közös pontot se találtam.

(#69930) Shing válasza #94834752 (#69929) üzenetére


Shing
őstag

Biztos, hogy előtte 1703-as build-en voltál? Tudom, hogy írtad, de elég fura hogy frissítés után rossz lett és a teljes reinstall sem segít.

Azt tudom még elképzelni, hogy a videokártya driver is befrissült és az utóbbiak valamiért ilyen hibajelenséget produkálnak. Ha jól látom Asus oldalán utoljára 2016-ost tettek fel, ha azzal is próbálkoztál akkor viszont ez is kilőve.

Próbáltad teljesítménycentrikus energia beállításokkal, hálózatra kötve a laptopot? Tuningprogramot nem telepítettél ami esetleg bekavarhat?

Még az Intel driver keresőjét lefuttathatod, hátha befrissít vmi lényegeset.

Videokártya driver ha nem a legújabb van, innen érdemes.

(#69931) Sub-ZeRo válasza RockHaRD (#69927) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Eseménynaplóban nézd meg őket. De a sárga ikonú hibát és nézd meg, ne csak a pirosat. Persze ha felírod az időpontot, hogy mit keress a log-ban.

(#69929) MrBean

Én azért egy 4-5 órás memória tesztet futtatnék, plusz egy régebbi windowst is kipróbálnék.

Driverek rendben vannak amúgy? Bios beállítások jók? Energiagazdálkodásnál ted teljesítménycentrikusra.
Ott nálad lehet hogy valami driver, vagy beállítás baj lesz.
Ilyen gépnek nem szabadna fagynia, bár ha 4 giga ram van benne, lehet hogy elfogy. 64 bites rendszer nézel hozzá?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#69932) trec12


trec12
addikt

Van egy Technisat CableStar Combo HD CI DVB-C tunerem. Olyan gondom van, hogy miután frissült legutóbb a win10 elrepült a drivere feltelepíteni sem tudom mert egyből kék halál Azt hiszem ez a hibaüzenet: "kernel security check failure".
Még annyi, hogy ugye a win10-em automatikusan frissülni akart de addig nem telepített mindent amíg ki nem húztam a laptopból (Dell Ins. 7720) az eszközt. Addig eljutottam, hogy most már induláskor nem fagy le viszont a telepítéskor elrepül a windows megint. Emlékszem régebben is kínlódtam ezzel mikor felkerült anno a win10 már nem tudom, hogy oldottam meg akkor... :(
Hálás lennék ha tudna valaki segíteni!

(#69933) #94834752 válasza Shing (#69930) üzenetére


#94834752
törölt tag

Igen, 1703-as Creator builden voltam/vagyok.

Amikor legelőször észleltem a problémát én is a kártya driverre gyanakodtam. Alapvetően a videovezérlő drivert mindig az NVIDIA oldaláról szedem, de kipróbáltam az ASUS által kiadott drivert is (ami azért elég régi). Átnyálaztam az NVIDIA fórumát, csak black screen problémát találtam, ami nekem speciel csak Dark Souls 3 esetén jelentkezik (de ez a DS esetében elvileg egy ismert hiba valamelyik patch miatt)

Kipróbáltam úgy is, hogy telepítés után hagyom, hogy a rendszer automatikusan tegyen fel minden elérhető drivert, de úgy is, hogy win telepítés előtt kihúztam a netet (így semmilyen drivert nem tud azonnal telepíteni se frissítést stb), install után kikapcsoltam az automatikus driver telepítést, majd manuálisan felraktam mindent.

Tuning programot nem használok, max a CCleanert (ennek is csak a tisztító részér, registriy tisztítás 3. fél általi programmal felejtős).

Teljesítménycentrikusra van állítva, mindig hálózatra kötve használom, csak akkor megy akksiról amikor elviszem valahova (akkor viszont nem igazán játszom rajta).

Kipróbáltam az IOBIT driver boostert, ez frisített jópár Intel drivert.
Az általad linkelt Intel kereső csak wifi drivert talált, ezt is lefrissítettem.

Pár napig tesztelem.

(#69934) DrTechnoid


DrTechnoid
őstag

Most nézegettem egy mappát, és láttam a jogosultságoknál hogy rajtam kívül van pár résztvevő akinek erre-arra van jogosultsága, és van ott egy SYSTEM nevű is. Hogyan lehet ezzel a userrel belépni?Vagy olyan ez mint a rendszergazda account?

http://steamcommunity.com/id/DrTechnoid/

(#69935) quailstorm válasza DrTechnoid (#69934) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Ezekkel nem lehet belépni, az operációs rendszer és szolgáltatásai használják.
A net user Administrator/Rendszergazda/amilyen a nyelve a rendszernek az, amivel be lehet lépni.

[ Szerkesztve ]

(#69936) Downsampling


Downsampling
senior tag

Srácok! Légyszi segítsetek (mégha ez lúzerkérdés is)!
A képen pirossal jelölt Médiaeszközt hogyan tudom innen kivenni (örökre)? Kb. egy hete jelent meg, fogalmam sincs miért, de zavaró (mert a médiajátszóm is látja, és kicsit megkavarja).Illetve szintén nem olyan rég még a legfelső sorban (a Médiaeszközök felett) ott volt a routerem ikonja is. Az eltűnt. Hogyan tudom visszatenni.
Win10 Home 1709 build (kb. két hónapja).

[ Szerkesztve ]

(#69937) Marci112233 válasza Downsampling (#69936) üzenetére


Marci112233
őstag

Jó kérdés.
Amúgy a az szerintem a wifi hatósugarában lévő más gépe amit lát a wifid. Azt hogy hogyan tudod eltüntetni az már nem tudom.
Viszont megnyitni meg tudod? Van benne valami adat? Ha nem a te valamelyik gépedről van akkor biztos egy környező gép ami másé.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#69938) Downsampling válasza Marci112233 (#69937) üzenetére


Downsampling
senior tag

Ja igen, semmi sem wifin van, hanem kábelen. (Wifin csak a telefonok csatlakoznak a routerhez). De azt sem értem, hogy azt miért nem látom? Eddig ott volt az ikonja...
Ha rákattintok, akkor megnyílik a Windows Média Player.

Ja igen, amit bekarikáztam, az a saját laptopom. Egy sorral lejjeb a Számítógépeknél, is megjelenik, mint hálózati eszköz. azzal nincs is gond, sőt, úgy jó.

[ Szerkesztve ]

(#69939) Downsampling válasza Downsampling (#69938) üzenetére


Downsampling
senior tag

Bocsi, szarakodik valami (talán a net)

[ Szerkesztve ]

(#69940) Marci112233 válasza Downsampling (#69938) üzenetére


Marci112233
őstag

Ami a routert eléri gép és engedélyezve van a belső hálózat számára (otthoni csoport) az a másik gépen meg fog jelenni mindenképp, legyen az kábelen rá kötve vagy wifin ez tök mindegy.
A telefont meg szerintem csak akkor látja ha szintén rácsatlakozol a hálózatra és engedélyezed a belső hálózati kapcsolatot.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#69941) béke


béke
aktív tag

Sziasztok
Win 10 Pro Frissítés után (2 napja), kaptam egy OLD mappát vagy lehet már előbb is ott volt, a lényeg hogy hogyan lehet ezt eltávolítani (Sima törléssel nem engedi!), hiszen majd hogy nem 30GB a kicsike és a 120-as ssd igen csak örülne egy kis takarításnak..
Ezer köszi.

Alá írás :)

(#69942) lck válasza béke (#69941) üzenetére


lck
senior tag

Rendszergazdaként futtatott lemezkarbantartóval.

(#69943) King Unique válasza béke (#69941) üzenetére


King Unique
titán

A más által is említett lemezkarbantartóval, ha nem akarsz visszaállni az előző buildre. Mert a Windows.old mappa pl. egy ilyen build upgrade után szokott létrejönni. Egyébként elvileg korábban 30, újabban 10 nap után automatikusan is törli a rendszer. De, ha nem akarsz erre várni, akkor akár manuálisan is lehet az előbb említett módon.

[ Szerkesztve ]

(#69944) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! PC-n több fiók van. Miért lehet az, hogy a rendszergazda fiókban (amihez nincs társítva MS@bejelentkezés, a Start menü jobb oldala (csempék vagy hogy hívják) leredukálódott, foghíjas lett:

Ugyanezen PC, korlátozott felhasználói fiókban (ami társítva van MS@bejelentkezés fiókkal és amiről most is írok), nincs ilyen:

Mi lehet a baj a rendszergazda fiókban?

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#69945) quailstorm válasza VGYke (#69944) üzenetére


quailstorm
nagyúr

A beépített Rendszergazda fiókban nem indíthatóak el UWP alkalmazások, tehát a csempének sincs sok értelme.

(#69946) vlevi


vlevi
nagyúr

Nnna, azt hiszem, egy dolgot megfejtettem.
A Win10 (egészen pontosan a win8 óta) nem szereti a PS/2 billentyűzetet.

Korábban soxor rinyáltam azon, hogy ha elaltattam a gépet, akkor felébresztés után már nem lehetett a házon lévő power gombbal kikapcsolni. Azthiszem, megvan a megoldás. Lecseréltem a régi PS/2 billentyűzetemet, egy vezetéknélküli, (USB vevős) billentyűre. És, skodák csodájára, mostmár működik a gépen lévő kikapcsoló gomb. A fene se érti. Nem laptop, hanem egy teljesen átlagos asztali gép, Asus P8B75 alaplap, Intel i5 proci, NVidia videókártya. Ez utóbbi nem számít ebből a szempontból, mert korábban AMD videókártyám volt, de próbáltam 1-2 hétig az Intel IGP-t is használni a gépben, azzal sem ment a kikapcsolás.

Szóval valahol a Win8 kernel-PS2 vonalon van valami elbasszarintva.

(#69947) Becksman


Becksman
őstag

Sziasztok!

Amennyiben eredeti termékkulcsot (oem) veszek, az regisztrálódik a microsoft fiókomhoz? Vagy ha pl behal teljesen a rendszer és újratelepítem (ISO-ból) akkor már elveszett a kulcs?

Samsung A54 5G 8+256GB

(#69948) qqzs


qqzs
őstag

bocs ha mar ezerszer volt bar nem nagyon talaltam rola infot
dell precision m2800 meg egy ev gari van ra de dell szerint nem lehet win 10re frissiteni, most win7pro van rajta
ismeros ajanlotta az accessibility frissitest majd a media creationos full installt.
erre van aki azt mondja csak hat honapig ervenyes.
szoval mi az igazsag?

Eladó: GTS450

(#69949) Syl válasza Becksman (#69947) üzenetére


Syl
nagyúr

OEM termékkulcs alaplaphoz kötődik. Ha később ugyanarra a gépre újratelepíted a Win10-et, akkor sorozatszám nélkül tedd és az interneten keresztül automatikusan beaktiválódik.
Ellenben alaplapcserénél... :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#69950) Becksman válasza Syl (#69949) üzenetére


Becksman
őstag

Illetve ilyen egyszeraktiválható kulcsot néztem. Azzal is az a helyzet? Ha netán isoval teszem ujra akkor is aktiválható ezzel az alaplappal?

Samsung A54 5G 8+256GB

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.