Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69601) Vityaa válasza pc360 (#69600) üzenetére


Vityaa
tag

Windows 10 pro. 1709-es.

(#69602) D@niel válasza Vityaa (#69601) üzenetére


D@niel
addikt

adott egy olyan konfig, hogy SSD (itt van a rendszer) + HDD adatokkal
a képernyő 5perc után kikapcsol, ezután arra lettem figyelmes, hogy néhány másodpercenként a HDD mintha próbálna kikapcsolni, aztán vissza kapcsol (újból felpörög), és egy furcsa súrlódó hangot ad ki.
nem tudom, így mennyire érthető a dolog.
ez akkor is van, amikor a HDD nincs használva, tehát nem fut HDD-n program, és mappa sincs megnyitva, semmiféle lejátszás nem történik azon.
a HDD 5perc után kikapcsol - ez van beállítva, mégis, mintha nem hagyná, hogy kikapcsoljon.

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#69603) D@niel válasza D@niel (#69602) üzenetére


D@niel
addikt

ha a képernyő aktív, akkor nem kapcsolja vissza amíg nem lépek be, vagy indítok onnan bármiféle futtatást

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#69604) Geth válasza Vityaa (#69598) üzenetére


Geth
addikt

Nekem is ez a verzió van fent, no problemo.

DDU-val kombinálva próbáld meg felrakni, hátha.

(#69605) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

Nem tudom, hogy ez a kérdés belefér-e a topikba, ha nem, akkor kérném a törlését.

Készít-e még valaki rendszeresen olyan tiszta gyári, de a legutóbbi frissítésekkel integrált telepítőlemezt, mint korábban Séf Bácsi tette?

(#69606) King Unique válasza Dhampir (#69605) üzenetére


King Unique
titán

Azért a Windows 10-nél nem létszükséglet az ilyen integrált telepítők használata, mert eleve mindig a legújabb buildet lehet letölteni a Microsoft oldaláról. Annak pedig WU-n a felfrissítése rendszerint nem tart sokáig. De pl. erről az oldalról letölthetők a főverzión belüli aktuális változatok is ESD formátumban. Amit utána át lehet konvertálni ISO-vá.

De, ha annyira integrált megoldás kell, akkor pl. itt vannak olyanok.

[ Szerkesztve ]

(#69607) pc360 válasza King Unique (#69606) üzenetére


pc360
addikt

Vannak, csak nem a legújabb verziók sajnos. Augusztus óta semmi mozgás nincs náluk, csak a random release date kiírások... De itt-ott van fent hivatalos MSDN ISO, meg az angol fatebringer verzió az, ami még jó (és már 1709-es).

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#69608) King Unique válasza pc360 (#69607) üzenetére


King Unique
titán

Hát, akkor amíg ott el nem készülnek, max. keres más tákolós forrást, akinek ilyenek kellenek. Amúgy csak egy példa volt, illetve jómagam nem szoktam ilyenekkel szórakozni, mert kb. felesleges. Ha a kezdeti főverziónál aktuálisabb telepítő kell, akkor meg letöltöm az ESD-t, aztán átkonvertálom.

(#69609) Dhampir válasza King Unique (#69606) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm, a Microsoftos eredeti lenne a legjobb, de Linux alól valószínűleg nem tudom futtatni a MediaCreationTool.exe programot.

(#69610) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Ha a WIN10 ISO-t a Rufus-al írom ki pendrive-ra, akkor a fájlrendszer FAT32, vagy NTFS legyen?

(#69611) fecsu válasza Dhampir (#69609) üzenetére


fecsu
csendes tag

Nem is kell, linux alól egyből letölti az iso-t.

(#69612) Darkness válasza GEPESZ66 (#69610) üzenetére


Darkness
aktív tag

hagyd alapértelmezetten... nálam NTFS -en van és nincsen baj vele.
Fájlrendszer: NTFS
Klaszter méret: 4096 bájt (Alap)

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#69613) Becksman válasza GEPESZ66 (#69610) üzenetére


Becksman
őstag

Ha uefi installt akarsz akkor fat32.

Samsung A54 5G 8+256GB

(#69614) pc360 válasza King Unique (#69608) üzenetére


pc360
addikt

Minek tákolósnak degradálni? Pontosan megegyeznek az eredeti, friss verziók minőségével. Az, hogy hogyan aktiválják őket a felhasználók, pedig már rajtuk múlik. Elég fals azt sugallni, hogy ezekkel rosszabbul járnának az emberek. És szerintem sokkal kevesebb a probléma, ha nem kell a főverzión frissíteni, lásd az utóbbi x ezer hsz-t! Nyilván nem a legutóbbi biztonsági frissítések lehúzásával van gond.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#69615) King Unique válasza Dhampir (#69609) üzenetére


King Unique
titán

Mint említette más is, ha olyan desktop OS alatt nyitod meg az oldalt, amelyen nem támogatott az MCT futtatása, akkor helyette közvetlenül az ISO-fájl letöltését fogja felajánlani. De akár Windows alatt is lehet trükközni a böngészőben, hogy az utóbbit töltse le. Valamint pl. innen és innen is letölthetők a lemezképek, amelyeknél egyébként szintén a Microsoft szervereiről történik a letöltés.

(#69610) GEPESZ66:
Azt beállítja maga a program, illetve a boot módnak megfelelő opciót kell választani. De Windows 8.1/10 esetében akár az is módszer is elég, ha csak simán rámásolják az ISO-fájl tartalmát egy FAT32-re formázott pendrive-ra. Annak utána normál esetben Legacy BIOS és UEFI módban egyaránt működnie kell.

[ Szerkesztve ]

(#69616) Geth válasza pc360 (#69614) üzenetére


Geth
addikt

Főverziót le lehet tölteni a hivatalos megjelenéssel egyidőben, tehát nem kell a főverzión frissíteni rögtön (kivéve ha előtte 2 nappal telepítenél :DDD).

Ami nem az MS-től jön, az tákolás. Tudom, én is csinálom, lescripteltem, kb. 35 perc egy image előállítása.
Másét nem szedném le. Amit én csinálok, arról pontosan tudom, hogy micsoda.

Pontosan megegyeznek részével vitatkoznék, csak akkor tudhatod, hogy megegyeznek-e, ha összehasonlítod egy érintetlen upgradelt-el. Bármi bele kerülhet, akár akaratlanul is.

A kedvencem az AIO, amibe belerakták a Win7-et is a 10-es telepítőjével.
Csávókám felrakta az AIO-ból a 7-est (10-es telepítő nem rinyált pl. NVMe, USB3, stb miatt), majd többet be se bootolt :)

(#69617) Geth válasza King Unique (#69615) üzenetére


Geth
addikt

Anno mondtad, hogy az aktív partíció nem kell a pendrive-ra BIOS boot esetén sem (az EFI-nél egyértelmű).

Kipróbáltam, kell :) Lehet alaplapfüggő, aminél nem ment, az tényleg BIOS volt, nem CSM (P43 chipset).
Igazából logikus.

(#69618) GEPESZ66 válasza King Unique (#69615) üzenetére


GEPESZ66
veterán

A Rufus-ban MBR partíciós séma lesz beállítva.

(#69619) King Unique válasza pc360 (#69614) üzenetére


King Unique
titán

Lehet ragozni, de az ilyeneket eleve nem az MS adja ki, szóval innen nézve valahol mégiscsak tákolmányok. Jó esetben ugyan nem szokott ezekkel sem gond lenni, bár egyik-másik ilyen változatba ki tudja mi kerül bele. Az meg a másik, hogy inkább Windows 7 és 8.1 rendszereknél lehet értelme ilyeneket használni. A Windows 10-nél már kevésbé, illetve ott ne keverjük a build upgrade-t a havi összesítő frissítésekkel! Amúgy frissíteni így is, úgy is kell előbb-utóbb. Ha telepít is valaki egy ilyen naprakész rendszert, attól még a következő hónapban ugyanúgy jön 1-2 összesítő frissítés.

(#69620) Dhampir válasza King Unique (#69615) üzenetére


Dhampir
félisten

+ (#69611) fecsu

Köszönöm ismét, a böngésző egyik kiterjesztéseként hozzáadott User-Agent Switcher volt a bűnös. :D

Átváltás után már kiválasztható az ISO a Microsoft honlapján. :R

(#69619) King Unique

Havonta a patch-keddet követően lehet letölteni az aktuálisan legfrissebb lemezképet?

Havi rendszerességgel melyik napon érdemes felkeresni a Microsoft honlapját a legfrissebb verzió letöltése érdekében?

[ Szerkesztve ]

(#69621) Geth válasza Dhampir (#69620) üzenetére


Geth
addikt

Szerintem nem csinálnak ISO-t minden hónapban. Ott a Windows Update.
Nagy verzió gondolom tavasszal lesz, majd akkor érdemes felkeresni :)

Nagy ritkán adtak ki köztes ISO-kat is (refresh néven), telepíteni jó volt, "tákolni" nem annyira, lényegében csak rá voltak húzva a frissítések, nem volt teljesen újraépítve az image.

(#69622) King Unique válasza GEPESZ66 (#69618) üzenetére


King Unique
titán

Ha Legacy BIOS módban akarsz telepíteni, akkor ITT a legelső beállítás kell. Ez NTFS-re formázza a pendrive-ot és aktív partíciót állít be.

(#69617) Geth:
Egyes hardvereknél lehet, de ennyi erővel pl. UEFI-ben akár NTFS fájlrendszerű pendrive-ról is támogatja a bootolást egyik-másik.

(#69620) Mirr Murr:
Ahogyan említette más is, azért nem fogják havonta frissíteni az ISO-t. Például az MCT elvileg most is a 16299.15-ös változatot tölti le. Ha ennél újabb kell, akkor ITT fent van a 16299.64-es ESD. De amúgy jelenleg az utóbbinál is van egy kis fáziskésés, mert 1709-nél az aktuális verzió a 16299.98. Viszont ez rendszerint egy-egy havi összesítő frissítés után már változik. Szóval nem feltétlen jelenti azt, hogy egy korábbi változat olyan sokkal régebbi lenne.

[ Szerkesztve ]

(#69623) Geth válasza King Unique (#69622) üzenetére


Geth
addikt

A tanulság, hogy érdemes a legjobban lefedhető unióra lőni: FAT32, aktív partíció :)

(#69624) King Unique válasza Geth (#69623) üzenetére


King Unique
titán

Hardvere is válogathatja és inkább a 7-esnél szükséges az aktív partíció, de így valóban biztosabb lehet a 10-esnél is. Egyébként a 32 + 64 bites ISO-nál az MCT is beállítja, de a csak 64 biteset mostanában nem próbáltam.

(#69625) King Unique válasza Geth (#69623) üzenetére


King Unique
titán

Félrement...Erre akartam válaszolni, hogy az AIO telepítős trükközésre jó példa EZ. Tehát hiába a spéci ISO, ha telepítés után ugyanúgy nem indul a rendszer...

[ Szerkesztve ]

(#69626) zseko válasza Geth (#69572) üzenetére


zseko
veterán

Most tudtam megnézni:
VEN_10EC&DEV_8168&SUBSYS_81681849&REV_11 Az alaplap oldalán annyit ír, Realtek RTL8111GR.

Rég nem volt már ilyen. :)

HR24.hu

(#69627) VGYke


VGYke
addikt

Tovább erőlködnék ezen kérdésemmel, mert biztos van rá megoldás, de nem jövök rá! A lényeg: külső USB3 WD hdd-ket (több van, egyet sem!) nem ismeri fel a win10, de máshol kiválóan működnek. USB2 porton felismeri őket, semmi probléma, csak hát ugye lassú... Más, pl. ADATA USB3 HDD-t felismer USB3 bemeneten, tehát nem az USB3-al, vagy driverrel van a baj. De akkor mivel?

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#69628) Dhampir válasza King Unique (#69622) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm szépen az instrukciókat.

(#69621) Geth

Értem, akkor tudomásul veszem, hogy ennyi lehetőség adott a Microsoft részéről. Egyébként pendrive-on szükség esetére szoktam készenlétben tartani, ha valamelyik kliens gépen hamar újra kellene telepíteni a rendszert, hogy ne kelljen hónapok frissítéseinek letöltődésére várni, főleg gyengébb Internet-kapcsolaton keresztül. Lényegében "Séf Bácsi" integrált frissítései erre a készenléti megoldásra beváltak, jólesett kézügyben tudni a gyors beavatkozási lehetőséget.

(#69629) King Unique válasza VGYke (#69627) üzenetére


King Unique
titán

Amikor egy ilyet a csatlakoztatsz, akkor a Windowsban először az eszközkezelőt célszerű lecsekkolni. Az, hogy nem jelenik meg a lemezmeghajtók között, az egy dolog. De attól még ismeretlen eszközként szerepelnie kellene az eszközkezelőben. Amit akár ott, akár a gépházban el lehetne távolítani ezen hozzászólás mintájára. Utána célszerű beiktatni egy újraindítást, majd aztán újracsatlakoztatni az eszközt. De egyébként a különféle hibakódokra vannak megoldási javaslatok a Microsoft oldalán.

[ Szerkesztve ]

(#69630) svgyula válasza quailstorm (#69585) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Nem neked írtam és nem olvastad ill. figyelted azt amit írtam! Nem azért tettem off-ba mert unatkoztam, hanem azért mert azokon nem is megy el a win 10! Az "asus" vége a win7 ha felrakom a win10-et nincs megfelelő kép. A driver pedig kék halálra dobja a win 10-et azonnal! A másik én semmit nem várok el a SIS VGA vezérlőtől! Nem az én gépem csak megkértek, hogy rakja helyre. Meg is tettem de csak a win7-ig működik engem pedig tovább nem is érdekel.
Amit "on"-ba tettem az pedig teljesen más! Nem kell messze menni csak ezt a fórumot olvasni és kiderül, hogy mihez van win 10 driver és annak a frissítése és melyikek azok amik állandóan hibára futnak...........

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#69631) Geth válasza svgyula (#69630) üzenetére


Geth
addikt

SiS, ez se ma volt, 2000 után nem sokkal jött ki az utolsó GPU-juk, chipsetből kihúzták 2007-ig? Ehhez képest a Win7 (2009) driver is jófejség volt tőlük :)

(#69632) Geth válasza Dhampir (#69628) üzenetére


Geth
addikt

Ha ez az igény valóban gyakran felmerül, én a helyedben lescriptelném :)

Ja meg kliens gépet írtál, ha olyan a sztiu (és van legalább 1 Windows server), megoldás lehet egy WSUS fenntartása.

[ Szerkesztve ]

(#69633) dik


dik
őstag

Helló!

Most ismerkedem ezzel a csodával és mit ne mondjak káosz és őrület a win 7-hez képest. Hol lehet átírni a hálózat nevét például mshome-ra? Persze ugy ne kérjen jelszót sehol sem.

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#69634) Jazz^


Jazz^
tag

Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy pár nappal ezelőtt online videóstream nézése közben egyszer csak újraindult a rendszer, hibaüzenet nélkül és folyamatosan restartolta magát rendszerfelállás után kb fél perccel, amíg pár percre ki nem kapcsoltam. Nem tudtam mire vélni, tegnap nem volt semmi baj stream nézés közben, de ma este HBO GO nézése közben újra előjött az eset. Event viewerből ennyit sikerült előhalászni. Van valakinek valami tippje? :F

"Kernel-EventTracing

Session "RtcPalVideoEtwSession" failed to start with the following error: 0xC0000022"

[ Szerkesztve ]

(#69635) dik válasza dik (#69633) üzenetére


dik
őstag

Bár úgy is kérdezhetném miként hozzam össze a win7 és a win10? Nem birok megosztani semmit és változtatni a nevet és semmit.

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#69636) laskr99 válasza Geth (#69512) üzenetére


laskr99
addikt

Szia!

0:00-kor megint ledobott, semmi hiba vagy bármi:

[kép]
[kép]
[kép]
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#69637) toto0569 válasza dik (#69633) üzenetére


toto0569
addikt

remélem jót linkeltem telefonról...
Viszont a többiekhez lenne annyi kérdésem,hogy az EZ CD másnál is hibás lemezt ír?

[ Szerkesztve ]

(#69638) dik válasza toto0569 (#69637) üzenetére


dik
őstag

Ezt megcsináltam működik, de attól függetlenül ezt a hálózatot nem vágom egyszerűen sehogy semmi.

Többiekhez:
Ennyire marha amúgy nem lehet munkacsoport jól benéztem nagyon figyelmetlen voltam. De ettől még a hálózat nem megy. Mit csináljak neki hogy legyen? Régen win 7 és xp simánt megy így. Most is igaz. Itt mit kellene csinálnom jó legyen?

[ Szerkesztve ]

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#69639) azka79 válasza Dagatt (#69533) üzenetére


azka79
aktív tag

Naponta nem működő start menü problémára, "lekopogom" 2 napja nekem sem csinálja. Kikapcsoltam amit az elvtárs pajtás írt. Mondjuk valaki fordítsa már le angolra mert nem értem mit akarnak ezzel a funkcióval :W

[ Szerkesztve ]

(#69640) Raga


Raga
senior tag

Üdv.
Facebookon állandóan feljön az alábbi hírdetés.
Kommentekből ítélve nem kamu.
Valakinek tapasztalat?

[link]

(#69641) edda80


edda80
tag

Sziasztok!

Van egy bosszantó dolog Win 10-ben, ami új, vagyis inkább úgy mondom hogy nem működik úgy mint régen... :S :D Az, hogy eddig az összes windows-nál, tehát XP-óta biztosan, megtudtam nyitni több képet egyszerre. De most hiába jelölök ki akár csak 2db-ot, csak az egyiket nyitja meg... Nem tudom ez mitől van. És próbáltam más képnézegetőt-Most az alapértelmezett windows fénykép nézegetőt használom- azokkal sem megy. 5let? :(

(#69642) dik válasza dik (#69638) üzenetére


dik
őstag

Úgy néz ki nagy kinlódva de csak sikerült!

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#69643) pityaa23


pityaa23
senior tag

Sziasztok!

Adott egy Acer laptop Win10-el. A problémám, hogy a legutóbbi windows frissítés óta, ha rádugom HDMI-n keresztül projetorra, akkor nem lehet megkettőzni az asztalt. Ha kiterjesztem működik, ha csak a projetkor megy működik, ha megkettőzöm, akkor nem látja. Mindkettőnek full HD felbontása van. Mi lehet a baj? Az intel grafikus vezérlőjét frissítettük, ez nem oldotta meg.

(#69644) pityaa23 válasza pityaa23 (#69643) üzenetére


pityaa23
senior tag

Megoldódott, intel driver LESZED, friss letölt, visszarak.

(#69645) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Megnéztem a fiam gépének a BIOS-át.
Nincs AHCI-mód, ill. csak SATA2-es (régebbi gép).
Ha ráhagyom a WIN telepítőre, hogy milyen drivereket rakjon fel, akkor gondolom aktív lesz a TRIM.
Viszont a 250GB-os HDD már kevés.
Vegyek egy 240GB-os SSD-t csak a rendszernek, vagy inkább egy 1TB-os HDD-t két részre osztva?

(#69646) Corleone33


Corleone33
aktív tag

Ha lehet egy ostoba kérdésem: a game üzemmódot normális, hogy nem engedi előhozni? ugyanis windows szerint támogatja a gépem ezt a funkciót, de hiába nyomogatom a windows+g billentyűkombinációt, nem jön fel semmilyen menü :F

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#69647) Corleone33 válasza GEPESZ66 (#69645) üzenetére


Corleone33
aktív tag

SSD-vel egyrészt értelemszerűen gyorsabb lesz minden, viszont ennyi hely szerény véleményem szerint kicsit karcsú lesz, főleg ha a fiad gondolom szeretne játszani is a gépen(?). Illetve nagyobb méretű fájlok kezelésénél is elég hamar be tud telni az a 250 giga.

1 terás vinyó felosztásával lehet jobban jönne ki tárhely terén, de ez csak személyes vélemény persze.

[ Szerkesztve ]

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#69648) vlevi válasza Corleone33 (#69646) üzenetére


vlevi
nagyúr

Gépházban engedélyezni kell a játékmódot. Más dolog, hogy csak játékok közben jön elő a játék mód. Pl. Desktopon valóban felesleges nyomogatni.

(#69649) Corleone33 válasza vlevi (#69648) üzenetére


Corleone33
aktív tag

de hogy engedélyezzem?

jelenleg engem ez a képernyő fogad:

Gondolom ez azt jelenti hogy már be van kapcsolva?

Mégegyszer bocsi a hülye kérdésekért, de ez így nem 100 százalékosan tiszta.

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#69650) GEPESZ66 válasza Corleone33 (#69647) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Az SSD-re a CSGO menne a WIN melllett.
Steam-on játszik a gyerek!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.