Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70301) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!

windows telepítés után ti használjátok a ninite.com oldalt? programok telepítésére? van róla vélemény?

(#70302) BK87


BK87
senior tag

Sziasztok. Szeretném letölteni a Forza Horizon 3-at a store-ból, de közben le kellett állítanom a letöltést, mivel ki kellett kapcsolnom a gépet. Már csak 10GB van hátra, de sehogy sem akarja folytatni a letöltést, elölről kellene kezdenem. Lehet vele valamit kezdeni, hogy folytassa onnét, ahol abba hagyta, vagy kezdhetem elölről? Előre is köszönöm a segítséget.

(#70303) StLui válasza BK87 (#70302) üzenetére


StLui
veterán

Szerintem nem kellett volna leállítanod a letöltést, hanem csak kikapcsolni a gépet, mert így elvetetted a letöltést.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#70304) BK87 válasza StLui (#70303) üzenetére


BK87
senior tag

Csak a szüneteltetés gombra kattintottam, most azt jelzi, hogy kb. háromnegyede le van töltve, de nem akarja folytatni. Mit lehet vele tenni?

[ Szerkesztve ]

(#70305) StLui válasza BK87 (#70304) üzenetére


StLui
veterán

Bocs azt hittem az Xbox One topicban járok! Benéztem :R

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#70306) BK87 válasza StLui (#70305) üzenetére


BK87
senior tag

Itt is erről a problémáról írnak [link]

(#70307) #86564352 válasza BK87 (#70302) üzenetére


#86564352
törölt tag

Csak olvastam egy tippet: kell annyi extra szabad hely amennyit az egész játék foglalna és akkor elvileg folytatja a maradékot. Elvileg szünet gomb miatt amikor újraindítanád a letöltést a Store az egész játék letöltendő méretét nézi, nem látja már mennyi le van töltve belőle. Egy hulladék a Store sajnos minden szempontból.

(#70308) BK87 válasza #86564352 (#70307) üzenetére


BK87
senior tag

105 GB szabad hely van a lemezen. Most próbálkoztam néhány dologgal, egyenlőre talán töltődik lefelé, de nem mutatja hogy mennyi van hátra, meg a letöltési sebességet sem.

[ Szerkesztve ]

(#70309) xrvman válasza air (#70297) üzenetére


xrvman
őstag

Jobb oldalt az értesítési területen van egy ne zavarjanak! gomb, esetleg azt is megpróbálhatod.

(#70310) Land


Land
veterán

Üdv!

Hol lehet beállítani, hogy ne jöjjön fel szinte minden telepítésnél, indításnál egy ablak, melyben meg kell erősítenem, hogy igen szeretném telepíteni/indítani a programot? Anno Win 8-nál tudtam, de a tegnap telepített Win 10 még ismeretlen számomra. Köszi!

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#70311) Land válasza Land (#70310) üzenetére


Land
veterán

Felhasználói fiókok felügyelete az ablak megnevezése.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#70312) VoidXs válasza Land (#70310) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ugyanott van most is, vezérlőpult, felhasználói fiókok, felhasználói fiókok felügyeletének beállításainak módosítása.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#70313) rothfb


rothfb
veterán

Sziasztok.
Windows update hibával állom szembe, illetve nem hiba, csak a frissítések telepítése után hiába indítom újra, a windows update futtatásakor ismét azt írja, hogy indítsam újra és ismét hiába indítom, nem történik semmi, nem véglegesíti a frissítést. Valaki segítsen...

(#70314) Land válasza VoidXs (#70312) üzenetére


Land
veterán

:R

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#70315) VoidXs válasza rothfb (#70313) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Frissítés száma alapján leszedheted telepítőként külön őket.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#70316) rothfb válasza VoidXs (#70315) üzenetére


rothfb
veterán

Azt írja, már telepítve van.

(#70317) purechill


purechill
csendes tag

Sziasztok,
Azt mitől lehetséges, hogy a win10-es asztali számítógépem kikapcsolása utána ha megnyomom a billentyűzetet akkor annak háttérvilágítása bekapcsol, illetve random magától bekapcsol a számítógép?
Win7 alatt nem volt ilyen gondom.

Válaszaitokat köszönöm! :)

(#70318) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Win10-et vennék most váráslásra kerülő használt PC-hez, 64 bites rendszerhez.
Otthoni felhasználás: böngészés, office, helyi hálózat (laptop, nas, tablet, telefonok), monitor mellett TV második kijelzőnek, Steam, Origins, stb játékok, magyar nyelvű os kell.
Szerződéses, továbbértékesített kulcsokat most kerülném, de jó lenne szombaton telepíteni, aktiválni.

Milyen lehetőségek vannak?
És mi van, ha számítógépet cserélek pár év múlva? A licensz használható az új vason?

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#70319) Met válasza macilaci78 (#70318) üzenetére


Met
nagyúr

[link]

Legrosszabb esetben ha nem kapsz szombatig, letöltesz egy telepítőt és nem aktiválod be, ha ezt is lehet 30 napig használni mint a win7-et.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#70320) #92063744 válasza macilaci78 (#70318) üzenetére


#92063744
törölt tag

Mi a baj a leválasztott kulcsokkal? Megbízható embertől kell vásárolni, és nem lesz gond.

(#70321) Pete55555 válasza #92063744 (#70320) üzenetére


Pete55555
addikt

Most vettem pont egy W7 kulcsot apróról, gond nélkül fissítettem 10-re (jó, gond nélkül a fenét :D megszenvedtem vele, de az én bénaságom miatt)
Szóval amúgy tök fasza minden, megy, működik, és tiszta. Van szerződés, számla, címke, DVD.

...Szeretem leracsniztatni...

(#70322) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Üdv Srácok_ Lányok!

Még a mai napig nem bírtam zöld ágra vergődni ezzel a gonddal.

Az a xaros system állandóan 50 % körül zabálja a procit.

Adtatok már vírus ... írtás malware... stb. De semmi nem segített...

Mi a xar lehet ez--- thx.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#70323) #92063744 válasza Pete55555 (#70321) üzenetére


#92063744
törölt tag

Nem kell bajlódni vele, lekapod a Microsoft oldaláról a 10 ISO-t*, feltelepíted, beírod a Win 7* kulcsot, és zokszó nélkül elfogadja. Napokban is csináltam egy ilyet, még mindig nyitva áll ez a kiskapu.

*a kiadásra persze figyelni kell

[ Szerkesztve ]

(#70324) Zyelor válasza pc360 (#70298) üzenetére


Zyelor
aktív tag

Köszi, kipróbálom! :)

(#70325) macilaci78 válasza Met (#70319) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ez mivel tud kevesebbet, hogy 19k-val olcsóbb?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#70326) macilaci78 válasza Pete55555 (#70321) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Valamikor én is vettem egy Win7 Prof kulcsot így, de akkor még ment nélküle is...
Aztán mikor Win10-re upgradeltem, elhányta magát, nem tudtam beadni a kulcsot, szűz telepítésű Win10-nél sem, sem szűz Win7-ről Win 10-re. :(

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#70327) #86564352 válasza Vangelis (#70322) üzenetére


#86564352
törölt tag

Első körben kilőni utorrentet (milyen verzió?) és úgy figyelni.

(#70328) Poplacsek válasza #86564352 (#70327) üzenetére


Poplacsek
senior tag

Hát igen, utorrent-ből csakis a jól bevált békebeli 2.2.1-est!

(#70329) #86564352 válasza Poplacsek (#70328) üzenetére


#86564352
törölt tag

Én nem tudom miért jó hét éves klienst használni, amikor több friss, tiszta, opensource alternatíva is van.

(#70330) #86564352


#86564352
törölt tag

Mit találtam. :D Win10-hez is lehetne ilyen. Penny és Leonard?

(#70331) StLui


StLui
veterán

Ma még sikerült az itt, HA-n vásárolt win7 kóddal win 10-et telepíteni

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#70332) svgyula válasza purechill (#70317) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! A BIOS-ban ki kell kapcsolni azokat a lehetőségeket amik felébreszthetik a rendszert. Plusz van egy olyan beállítás ahol ha elmegy a "villany" :B be lehet állítani, hogy mi legyen. Ha jól emlékszem "Power off" lehetőség is van, azt kell beállítani. A win10 már erőteljesebben turkál a BIOS-ban mint az előző rendszerek.

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#70333) smc


smc
addikt

Nem tudom volt-e már, de a legújabb insider build-ben visszakerült a teljes kiosztású és az elválasztott billentyűzet is magyar nyelven, remélhetőleg hamarosan a normál frissítésekbe is bekerül.

[ Szerkesztve ]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#70334) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Windows 10 x64 Pro van fent, és olyan gondom lenne hogy egy adott oldal hibásan jön be nekem. Konkrétan a https://subirat.net/-ről lenne szó. Az oldal deisgn-ja el van csúszva, illetve letölteni sem tudok róla.. A Kaspersky (legfrissebb) meg folyamatosan rinyál a tanúsítvány miatt.
Elvileg az oldal tökéletesen működik http-vel, de bárhogy írom be, kényszeríti a böngésző a https-t. A Firefox is, Chrome is, meg Edge is.
Nem tudjátok van-e a Windows-ba olyan beállítás hogy ne kényszerítse a titkosított kapcsolatot? Én már letiltottam a Kaspersky-t is, de akkor is ugyanúgy kényszeríti a böngészőket a titkosított kapcsolatra.

Elvileg ha csak simán beírnám hogy subirat.net akkor http-vel jönne be, és minden jó lenne, de átvált https-re. Napok óta ezzel szívok, és nem akar jó lenni. :(( Így néz ki nálam az oldal-> KATT. Ha rámegyek Edge-nél a Minden tartalom megjelenítésére a címsor végében akkor betöltődik az adott lap rendesen. De a következő lap-nál minden ugyanúgy el van csúszva.

Köszönöm előre is a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#70335) Sub-ZeRo válasza jozsi252 (#70334) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Szia

Szerintem ez nem windows 10 hiba... :U :N
Más topikban rákérdeztél már? Mondjuk ahol oldalfejlesztéssel foglalkoznak?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#70336) jozsi252 válasza Sub-ZeRo (#70335) üzenetére


jozsi252
veterán

Chrome topicba kérdeztem, de ott is azt mondják hogy próbáljam meg valahogy elérni http kapcsolaton keresztül. Gondoltam azért írom be ide hogy hátha van olyan Windows beállítás elrejtve valahogy a rendszerben, ami legalább az Edge-nek engedné a nem titkosított kapcsolatokat.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#70337) Akelaus


Akelaus
senior tag

Halihó!

Szeretnék egy kis segítséget kérni. Jelszót szerettem volna beállítani a laptopomra, de ha belépek a gépházba, és rányomok a Fiókokra, gyakorlatilag nem történik más, mint kilép a gépházból is. Így jelszót beállítani sem sikerül. Két kérdésem lenne: az egyik, ez mi a nyavalyától van? A win.10 win.7-ről lett frissítve, azóta minden frissítés fel lett téve.
A másik kérdésem, van-e külső alkalmazás amivel megtudom tenni azt, hogy a gép bekapcsolása után kérjen jelszót a Windows?

(#70338) sinick


sinick
senior tag

Sziasztok!

Kb. 3 hete újratelepített és még be sem lakott Windows 10 Pro gépem olyat csinál, hogy az USB3-ra dugott mobilvinyót felpörgeti, de nem ismeri fel (usb eszközként sem látható). Előtte Windows 7 Pro volt rajta, sosem volt ilyen gond. Aztán a Windows 7 Pro-t upgradeltem Windows 10 Pro-ra, sosem volt ilyen gond. Rámentek a W10 frissítések, szintén nem volt gond. Először 1 hete, másodszor ma csinálta ezt velem és ezalatt az egy hét alatt párszor volt rádugva a vinyó.

Az alaplap egy ASUS H97M-PLUS, a ház egy FRACTAL DESIGN ARC Mini R2 Window. Teljes konfig az adatlapomon. BIOS up to date régóta, beállításaiban alapon van minden, a memória órajele van fixen 1600 Mhz-re állítva, SATA1-4-en hot-plug van kikapcsolva, POST delay 1 sec-re állítva. W10-re saját drivereiból a LAN, Chipset, SATA van felrakva. Felraktam még az ASUS Probe-ot, abból is csak EZ update-t és USB3 Boost-ot.

Először a megoldás az volt, hogy leszedtem az USB3 Boost-ot, így boot alatt volt billentyűtet, BIOS-ban volt billentyűzet és egér, viszont Windows alatt egyik sem. Ezután BIOS-ban kilőttem az USB3-at (talán "xHCI valamit" kikapcsolás az USB között), Windowsban lett billentyűzet és egér, USB3-on lett mobilvinyó is, csak USB2 sebességgel. Visszakapcsoltam az "xHCI valamit", változás nincs, azaz USB3-ba dugott vinyó USB2 sebességgel ment. Visszarktam az USB3 Boost-ot, így USB3 sebessége helyreállt.

Másodjára, harmadjára, ikszedjére nem szeretnék már ezzel szórakozni. Mi lehet a megoldás a problémára?

Köszi: sinick

(#70339) Marci112233 válasza jozsi252 (#70336) üzenetére


Marci112233
őstag

Üdv!

Ráléptem én is Firefoxból az oldalra amit kérdeztél. Nekem is rögtön rinyált a tanúsítványért. Ott rámentem hogy speciális, aztán kivétel hozzáadása. Ez után bejött az oldal, de hibásan nálam is. A hibás oldalon rányomtam a kezdőlapra, és szerintem utána már helyreállt az oldal amilyennek lennie kéne, de ebben nem vagyok biztos mert nem jártam még soha az oldalon, hogy ténylegesen így néz-e ki.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#70340) jozsi252 válasza Marci112233 (#70339) üzenetére


jozsi252
veterán

Nálam az a baj hogy még a kivételhez sem tudom adni, nem engedi egyik böngésző sem. Ezt dobja ki nekem az Edge mikor nincs fent a Kasper.

Edge:
Ez a webhely nem biztonságos.
Ez azt is jelentheti, hogy valaki meg akarja Önt téveszteni, vagy el akarja lopni a kiszolgálónak küldött adatokat. Azt ajánljuk, hogy haladéktalanul zárja be a webhelyet.

Amikor fent van akkor bejön csak hibásan. Ha rámegyek pl. Chrome-nál arra hogy "Nem biztonságos szkriptek betöltése" akkor bejön az oldal rendesen, de letölteni ugyanúgy nem tudok, illetve a https pirossal át van húzva. De mindegy most már ott tartok hogy elengedem ezt a dolgot, egyszerűen nem tudok megoldást, pedig napok óta bújom a fórumokat, meg minden létező dolgot, és a letöltés nem működik egyáltalán onnan. Minden más weboldal jó, hibátlan minden a gépen, de ezzel az 1 oldallal nagyon szívok. :( Windowson belül is megpróbáltam már mindent a Defenderrel, de hiába.

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#70341) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Sziasztok,
segítségre lenne szükségem, nem indul a Windows :(
Hibakód: 0xc00000f

DISKPART> list volume alatt azt látom, hogy
Volume 0 - pendrive-on lévő Windows telepítő (amiről cmd-t futtatom)
Volume 1 - C - WIN10 - NTFS (SSD)
Volume 2- D - Rendszer-sz - NTFS (HDD partíció1, igen, véletlenül rajta volt hagyva a HDD SSD-re telepítéskor, és arra pakolta a boot partíciót)
Volume 3 - E - ADAT - NTFS (HDD partíció2)

bootrec /rebuildbcd-t futtatva kiírja hogy talált [1] telepített Win-t a C:\Windows-on, viszont mikor kérdi
Add installation to boot list?
Erre viszon t azt írja "Az elem nem található"

/fixmbr lefut
/fixboot "Az elem nem található"

Mit lehet tenni?

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#70342) Zoz válasza jozsi252 (#70340) üzenetére


Zoz
őstag

A nem biztonságos, elavult http-t évek óta egyre jobban próbálják kiirtani, ezért mennek https-re a böngészők ha lehet.
Próbáld meg előkaparni az Internet Explorer-t (benne van az a 10-ben is, csak nincs ki rakva az ikonja), hátha azt nem fejlesztették annyira. B variáció: felrakni valami pár évvel korábbi böngészőt, és letiltani a frissítést benne.
A tisztességes megoldás az lenne, ha az oldal készítői rendbe raknák https-re.

(#70343) jozsi252 válasza Zoz (#70342) üzenetére


jozsi252
veterán

Bakker nem hiszem el. Megnyitottam Internet Explorert ahogy mondtad, és hibátlanul betölt az oldal, meg letölteni is tudok, illetve ő alapból http-vel nyitja meg.
Persze mikor megnyitottam az IE-t, egyből dobta fel a Kaspersky-t hogy telepítse-e a beépülő modult, isten ments!

De így most már hibátlan, amíg az oldal üzemeltetői nem csinálják meg rendes a tanúsítvány részét hogy jól menjen a https addig marad ez a megoldás.

Köszönöm szépen! :R :R

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#70344) Sub-ZeRo válasza jozsi252 (#70343) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Mondtam nem win10 hiba... Böngésző. :DDD :)

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#70345) tonyrulez válasza tonyrulez (#70341) üzenetére


tonyrulez
őstag

Most már lényegtelen, semmi neten fellelhető okosság nem segített, újraraktam a géper.

4 8 15 16 23 42

(#70346) Gyuri27 válasza macilaci78 (#70326) üzenetére


Gyuri27
félisten

Én is most probálok w7-ről 10-re upgradelni.

Először egy dll miatt halta össze magát.
Arra megoldás volt a sys 32-ből kimásolni a dll-t a w10 upgrade mappába.

Majd lefutott a telepítés. Újrainditást követően az alábbi varázsszavakat olvastam mordori nyelven:
"a frissítések konfigurálása nem sikerült" majd visszaállt az előző win verzióra.
Sokan sokféle megoldást írnak (felét se értem), de az biztos, hogy ez nem az user a hülye hanem az ms tolt el valamit.
Jah ha valaki tud megoldást, hogy mégis települjön (upgradeljen a rendszer az ne fogja vissza magát) és írja, linkelje be.

Amd - Radeon - Ryzen

(#70347) Ga3rieL válasza Gyuri27 (#70346) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

eddig, hogy akartad frissíteni a gépet?

(#70348) Gyuri27 válasza Ga3rieL (#70347) üzenetére


Gyuri27
félisten

Először a win 7 pro full frissétése történt.
Aztán [link].
Itt jött a dll mizéria (mire találtam egy redit posztot).
Majd mint írtam lefutott, újraindult. Majd kancsó.
Lefutott egy updateregistry nevű segéd (ms javaslatára) és most kezdem előröl. Mert azt írták próbáljuk meg többször az upgradét (hát most megpróbálom másodjára). Közben lázasan nyálazom a csillió oldalt ami ezzel a problémával foglalkozik.

C1900101-20007 kód az update ezt írja.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#70349) Ga3rieL válasza Gyuri27 (#70348) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

Innen töltsd le a media creation tool-t, és frissítsd avval a pc-t. megnyitod, lesz 1 előkészítés, utána elfogadod a licencfeltételeket, utána vársz kicsit és lesz 2 opció.

Ezt a gépet frissíteni most, vagy pedig Telepítési adathordozód csinálsz. Te választod a legelsőt,hogy frissíted. ha minden jól megy,akkor gond nélkül fel fog menni a 10-es OS. Utána meg ha minden zsír, akkor megcsinálod kulcsra a rendszert, és mehet a tiszta telepítés.

[ Szerkesztve ]

(#70350) King Unique válasza Gyuri27 (#70346) üzenetére


King Unique
titán

Hasonló gondja volt nemrég másnak is, akinek az ottani topikban is javasolva volt egyből a 10-es telepítése a 7-es kulcsával. Ami végül sikeres is volt, illetve ebben a topikban is említették többen a közelmúltban, hogy még mindig működik ez a módszer. Szóval nem a muszáj a frissítéssel vesződni, pláne ha ilyen nyögvenyelősen megy csak.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.