Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69051) Tosee válasza #86564352 (#69016) üzenetére


Tosee
őstag

Erről sem hallottam még! Ha otthon leszek ránézek, gondolom, ez okozza! Köszönöm az infót!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#69052) juhi56


juhi56
tag

Hali!

Hogy lehet megnézni, hogy a laptop hálózati kártyája,( nem a vifi,) tudja-e az 1000mbit/s-ot. Asus x550J a laptop, a digi modeme huawei echolife hg865, a router cisco linksys e2000, van egy switch a hálózatba, ami tp-link tl-sg 105 gigabit. Erre csatlakozik a laptop. Most, hogy a digi felvitte 1000mbit/s.ra a sávszélességet, megnéztem speedtest oldalon, hogy meg van-e. Nálam 96mbit/s le, és75 mbit/s fel volt a sebesség. A modem a router a switch is tudja az 1000mbit/s. Az utp kábel cat5e. Ezért kérdezem, hogy a laptopom hálózati kártyája tudja-e az 1000mbit/s-t. Még egy adat. A routeren és a switchen is világít a zöld lámpa, ami annak a jele, hogy 1000mbitet észlelt.
Válaszokat előre is köszönöm.

(#69053) azka79 válasza GAbre (#69050) üzenetére


azka79
aktív tag

Olvass vissza kicsit, nekem pld a Start menü szarakodik, meg egyéb random bugok

(#69054) King Unique válasza Orlin (#69046) üzenetére


King Unique
titán

Az MCT alapértelmezetten FAT32-re formázza a pendrive-ot. Meg egy ilyen flash meghajtón normál esetben amúgy is nem naplózó fájlrendszert célszerű használni. A W10 telepítőnél NTFS fájlrendszer esetleg Legacy BIOS módban kellhet, de még akkor sem feltétlen, mert a 8.1/10 ISO-k elvileg FAT32 alapon is bootolhatók Legacy és UEFI módban egyaránt. Tehát inkább csak akkor szükséges az NTFS, ha valaki olyan integrált telepítőt használ, amelynél az install.wim mérete nagyobb 4 GB-nál. De a gyári W10 ISO-k nem ilyenek és pl. az MCT-vel letöltött 1709-es 64 bites ESD ISO is csak ~ 3,42 GB. A normál pedig ~ 4,24 GB körül van a 1709-nél, de ahhoz is elég a FAT32.

[ Szerkesztve ]

(#69055) Orionk


Orionk
senior tag

Hol lehet megnézni, hogy hanyas Win10 van fenn?

Nem mutatja, hogy 1703, vagy 1709.

(#69056) King Unique válasza Orionk (#69055) üzenetére


King Unique
titán

Van egynéhány módszer arra, hogy pl. a beépített eszközökkel hogyan lehet megnézni a Windows pontos verzióját. Példák: [link], [link].

[ Szerkesztve ]

(#69057) Hunork


Hunork
veterán

Sziasztok!

Cimborám panaszát közvetítem.
Eddig W7 volt, és a net sebessége az előírtak szerint alakult.
Váltott eredeti W10-re egy SSD társaságában. A net sebesség azonban letöltéskor felére zuhant, és állandóan, a feltöltés viszont rendben van. A helyzet ugyanaz, ha router-be a hálózati kábel, vagy közvetlenül a gépben. Minden mérési program ugyanazt adja. Vírusírtót használ, de a mérés idejére még az is ki volt kapcsolva. Feladatkezelőben a Hálózat 0-1%

Kijött a szolgáltató, a saját laptopjára csatlakoztatta a kábelt, és ott minden normális volt.
A hálókártya szabványos alaplapi Realtek. (pontos típust nem tudom)
Mi fogja a letöltést? Mi lehet a megoldás? Tisztára kivan, vett egy W10-et meg egy SSD-t, hogy aztán innen minden szuper gyors lesz (a rendszer mondjuk az), erre ez a helyzet.
Valakinek ötlet? Előre is köszönjük! :K

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#69058) Orionk válasza kezo0 (#69035) üzenetére


Orionk
senior tag

Köszönöm szépen, hogy ezt leírtad!

Kifejezetten hasznos volt. Neked köszönhetően nekem is helyreállt a felbontás. :R :R :R :R

(#69059) kriszwells


kriszwells
aktív tag

Üdv! Windows 10 alatt ez normális? (Nem fért mind a képre, 56ot számoltam) :)

Core i5 10400F, Lenovo T32h-20, Nikon Z Fc, Pocketbook Sense 630, GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 , https://www.youtube.com/channel/UC9JycGJu4WSrta7RomJtinA

(#69060) }{3@Đ$}{0ot válasza kriszwells (#69059) üzenetére


}{3@Đ$}{0ot
addikt

Persze, nálam is sacc-per kb. annyi van.

™MØИ$T€R-EИEЯGY™® || ИVIĐIA® || ᴺᴵѕѕᴀᴺ ᴳᴛЯ The Best ||

(#69061) Orionk válasza kriszwells (#69059) üzenetére


Orionk
senior tag

Mik ezek? Miért van ennyi?

(#69062) kriszwells válasza Orionk (#69061) üzenetére


kriszwells
aktív tag

Ezt szeretném én is tudni :))

Core i5 10400F, Lenovo T32h-20, Nikon Z Fc, Pocketbook Sense 630, GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 , https://www.youtube.com/channel/UC9JycGJu4WSrta7RomJtinA

(#69063) vlevi válasza Orionk (#69061) üzenetére


vlevi
nagyúr

Majdnem minden szolgáltatást az svchost indít el, ezért látsz belől ennyi példányt.

(#69064) Geth válasza kriszwells (#69062) üzenetére


Geth
addikt

Nyugalom!
Megvan a válasz.

(#69065) sid87 válasza kezo0 (#69035) üzenetére


sid87
senior tag

Nekem nincs ilyen lehetőség hogy visszatérjek a régire.

Bár nekem nem tudott frissíteni a 1709-re, hiába indítom újra, nem teszi fel, ellenben a felbontás és képfrissítés nem jó...

Nekem csak az újratelepítés megoldás? Eredeti a win... és mégis.

iPhone 12 Pro Max (Telenor) | Apple Watch S6 | iPad Pro 10.5 | MacBook Air M1 16Gb | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

(#69066) kezo0 válasza sid87 (#69065) üzenetére


kezo0
addikt

Mondjuk azt nem értem, hogy nálad miért nincs ilyen lehetőség, de ha így van, akkor én megpróbálnám a drivert eltávolítani, majd restart után reménykedni benne, hogy a Windows a jót teszi fel...

(Bár előtte azért megnézném, hogy nálad hogy néz ki az az ablak, ami a videokártya tulajdonságait mutatja az eszközkezelőben – vagyis ahol nálad nem látható az előző driverre történő visszaállítás lehetősége.)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#69067) moleculez


moleculez
veterán

Sziasztok!
W10-es laptop monitorra kötve éli az életét, és szeretném a monitor fényerejét szoftveresen vezérelni, legyen az valami rejtett Win funkció, vagy erre való program.
Tippeket előre is köszi!😉

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#69068) Traxx


Traxx
őstag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Adott egy laptop, amely wifin csatlakozik a nethez, viszont az a probléma, hogy 1-2 perc után nincs net. Nem tölt be semmilyen oldalt, viszont a wifi kapcsolat nem jelez hibát, és több másik eszközön is tudok böngészni. A laptopon viszont látszólag minden rendben, mégsem működik. Azért nektek írtam, mert eu inkább OS gondnak tűnik, mint hálózatinak.

A gép több vírusirtóval nézve tiszta (jelenleg Avast van), a rendszer jogtiszta.

Tudnátok tippet adni?

Köszönöm a segítséget! :R

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#69069) tordaitibi válasza moleculez (#69067) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

[link]
Én a Desktop Lightert használom.

[ Szerkesztve ]

(#69070) Bferibörs válasza Bferibörs (#69019) üzenetére


Bferibörs
addikt

újonnan telepített laptopon ugyan ezt csinálja

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#69071) Gyula84


Gyula84
veterán

üdv miért akarja letölteni az nvidia drivert, ha újabb van fent? és ki van kapcsolva hogy ne töltse a drivereket :(((

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#69072) Bferibörs válasza Orlin (#69046) üzenetére


Bferibörs
addikt

Majd számolj be róla légyszi, hogy letudtad e tölteni, itt már ketten nem tudtuk eddig.

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#69073) cserix válasza movax (#68540) üzenetére


cserix
tag

4 gépünk van. Mindegyiknél kikapcsolta.

HP ProBook 650 G1, BlackBerry Q10 - Bold 9900 - Passport - KeyOne - realme GT 5G

(#69074) GAbre


GAbre
veterán

Tegnap ujraraktam wint.
Frissítettem is 1 programot.,amit az ősz update óta nem tud bezárni leállításnál win.
És ez miatt le se áll.
Van valakinek 5lete,hogy oldható meg?

Avatar

(#69075) azka79 válasza GAbre (#69074) üzenetére


azka79
aktív tag

Ez valószínűleg a Viber asztali verziója lesz.

(#69076) Becksman


Becksman
őstag

Sziasztok!

A start menü nem reagál egérrel való kattintásra, illetve billentyűzet gombra sem. Van erre megoldás? :(

Samsung A54 5G 8+256GB

(#69077) azka79 válasza Becksman (#69076) üzenetére


azka79
aktív tag

Aham! Üdv a klubban! Ülj le nyugodtan kérsz egy kávét? :D

(#69078) Becksman válasza azka79 (#69077) üzenetére


Becksman
őstag

Köszi nekem nem kávé kell, hanem start menü :DD
Igy kerülünk vissza a windows 8ra? :D

[ Szerkesztve ]

Samsung A54 5G 8+256GB

(#69079) azka79 válasza Becksman (#69078) üzenetére


azka79
aktív tag

Azzal sajnos most nem szolgálhatunk :DDD

(#69080) GoTReX


GoTReX
őstag

Sziasztok!

Windows 10 vásárlását tervezem. Szétnéztem a Hardver Aprón is ,és többen foglalkoznak ezzel. Aktuális még a Win 7-ről 10-re Updatelése vagy már nem? Mire érdemes figyelni a vásárláskor, milyen formában érdemes megvenni Dig. key vagy DVD/számlás változatban?

Előre is köszönöm a segítségeket!

XBOX ID: GoTReX #4839

(#69081) quailstorm válasza Gyula84 (#69071) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Én most untam meg és hideoltam WUMT-tal. Kézzel szoktam frissíteni nvidia.co.uk-ről...

Más:

Van nekem egy displayportos meg egy DVI-os monitorom a gépre kötve. Ha kinyomom a displayportost, akkor mindent átrendez a DVI-ra. Ki lehet ezt valahogy kapcsolni?

(#69082) #54657280 válasza azka79 (#69048) üzenetére


#54657280
törölt tag

Én is szeretném megkérdezni, hogy mi a baj a 1709-cel?
Nálam a start menü prímán funkcionál, és az nem igazán hivatkozási alap, hogy "egyéb random bugok".

[ Szerkesztve ]

(#69083) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Üdv! :R

Egy pár nappal ezelőtti frissítés óta, a megjelenítő felbontás átállt 1280x104-re és nem tudom aktiválni, beállítani a HD4650-es kártyát, hogy ő legyen használva, hanem a gyári Microsoft driver kezeli. Már próbáltam mindent, eltávolítás,Catalyst telepítés, mindig az MS driver kerül alapnak és nem tudok 1920x1080-ra váltani.

Esetleg valaki találkozott már ezzel a problémával, meg tudta oldani? :F :Y

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#69084) Ga3rieL válasza #54657280 (#69082) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

nem értem, pedig nálam is működik rendesen minden. és tiszta telepítés is megvolt már, meg ráfrissítés után is jó volt minden. ami ha olyan, meg nem,akkor az meg csak az én hibám volt. ugyhogy , ja :D

(#69085) azka79


azka79
aktív tag

Ha nektek jó örüljetek neki :)

Ebéd idő van? sipirc vissza fejleszteni így soha nem lesz működő start menünk. ;]

(#69086) Geth válasza azka79 (#69085) üzenetére


Geth
addikt

Hát ha rajtam és rajtad múlik akkor biztos :)

(#69087) mickemoto


mickemoto
őstag

Felhasználói fiókot hogy lehet törölni? Kénytelen voltam csinálni egy újat mert a régivel random nem engedett belépni, a régit meg törölni szeretném.

(#69088) GAbre válasza azka79 (#69075) üzenetére


GAbre
veterán

Nem az,de nem is lényeges mi,gondolom vannak ilyen "appok"
Megoldás van esetleg?

Avatar

(#69089) Gyula84 válasza quailstorm (#69081) üzenetére


Gyula84
veterán

köszi megnézem ezt a progit én is amúgy az nvidia honlapjáról szoktam szedni :)

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#69090) Sub-ZeRo válasza Becksman (#69076) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Foglaljon helyet az anoním start menüt hiányolók csoportjában! 😂🤣

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#69091) qqcqqc válasza Becksman (#69076) üzenetére


qqcqqc
őstag

Nálam néha szarozik. Megy, aztán nem. Restart, aztán jó..... majd megjavul.

(#69092) sid87 válasza kezo0 (#69066) üzenetére


sid87
senior tag

Eltávolítottam tegnap az eszközt, újra indítottam, de ugyan úgy semmi.

Itt vannak a képek:

Kép 1
Kép 2
Kép 3

iPhone 12 Pro Max (Telenor) | Apple Watch S6 | iPad Pro 10.5 | MacBook Air M1 16Gb | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

(#69093) Traxx válasza Traxx (#69068) üzenetére


Traxx
őstag

Valakinek van erre tippje? :R

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#69094) luciferk


luciferk
senior tag

Szevasztok,
Miix 320 tablettem van, gyárilag telepített win 10 home 64 bit van rajta, a winver opcióval megnézve 1607 verziót ír, a frissítésre kattintva azt írja, hogy az eszköz frissítési állapota naprakész. Vajon a tablettekre más win 10 van, hogy nem frissít 1709-re? amúgy semmi gond nincs a tablettel..

[ Szerkesztve ]

(#69095) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Az miért van, hogy az UWP-s játékok véletlenszerűen nem hajlandóak elindulni? Főként a Horizon 3 és a Motorsport 7 csinálja ezt.

A vicc az egészen az, hogy bármilyen más appra nyomok egy telepítést, megszakítom a telepítést, utána már mennek a játékok..

Nem egyedi eset, ismerősömnél ugyan ez van..

Véleményem szubjektív...

(#69096) adika4444 válasza luciferk (#69094) üzenetére


adika4444
addikt

Szia!

Nem egyszerre érkeznek meg a kiadásfrissítések az eszközökre, várni kell aztán majd egyszer odaér.
Ha nem akarsz várni, akkor frissíts kézzel...

üdv, adika4444

(#69097) Bogyó bá' válasza luciferk (#69094) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Az én Miix320-am frissült magától, de az áruházból letölthető Frissítési segéd azonnal letölti neked is ha nincs türelmed kivárni.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#69098) atyca


atyca
senior tag

Sziasztok!
Él még a Win7/8 kulccsal telepítés,vagy csak a win7 telepítés,és az akadálymentes frissítés?
Köszi előre is a válaszokat?

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#69099) Bogyó bá' válasza atyca (#69098) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Az ingyenes upgrade (akadálymentes) ez év dec 31-ig él. Utána kész, vége...

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#69100) King Unique válasza atyca (#69098) üzenetére


King Unique
titán

Az hivatalosan már rég lejárt, jelenleg csak EZ az opció van az arra jogosultaknak, de az is hivatalosan csak év végéig.

Aztán a gyakorlat már más dolog, amivel kapcsolatban pl. ebben a hozzászólásban és az alábbi cikkben is vannak hasznos infók.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.