Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69801) Imre921


Imre921
tag

Sziasztok

Segítséget szeretni a 1709es frissítéssel kapcsolatban.(még nem települt, fél napja csak előkészül)

Teljesen friss, clean intall volt a win10. Alaplapi cuccok, minden felment szépen, kivéve a videokártyát ami egy gtx1070ti.

A jóistenért sem hajlandó felismerni, csak általános microsoft videokártyának :((( Illetőleg a legfrissebb driver is a geforce.com ról állandóan azt írja h a telepítő nem kompatibilis a windows ezen verziójával :(((

Olvastam hogy amúgy is problémás a 1709-es build, meg azt is hogy azért nem látja a vga-t a win10 mert frissíteni kell.
Ez teljesen rendben van, frissíteném én, de így nem lehet h órák óta előkészül a 1709 :(((

Tudnátok segíteni mit tegyek? :( Vagy várjam meg ezt a rohadékot mindenképp? Hosszú órák óta előkészül, bár már 88%nál jár épp... :((( Aztán lehet a maradék 10 megin 2óra...nevetséges...

(#69802) Imre921


Imre921
tag

Most újraindítottam a gépet hátha segít, de most meg 25%...mi ez??

Sztem újra kéne húzni a rendszert. Nem létezik h vmi ilyen tetü. Ezt a frissítést hogy tudnám kikerülni? :F

(#69803) Ga3rieL válasza Imre921 (#69802) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

Hali. Húzd újra alapból a már 1709-essel a Windows ISO Downloader programból amivel először szedd le a rendszert, és tedd usb-re. és akkor nemkéne ,hogy gond legyen. Bár nekem amúgysem volt gond, úgyhogy nem értem, ezeket az egyéni problémákat.

(#69804) Ga3rieL válasza Ga3rieL (#69803) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

A program működése. Megnyitod. Jobb oldalt fent látod a Menüket,füleket, Windows , Office és Beállítások.
Neked a Windows fül kell. Kiválasztod a Windows 10-et vársz kicsit, és fent kiválasztod a kiadást.
a listába fent fekete címmel Windows 10 Fall Creatures update - September 2017 .
Utána a fentit kiválasztod ha az kell a Windows10 Home/ Pro-t
Megerősítés gomb alatta, vársz kicsit utána a nyelv kiválasztás, pl. magyar. megint megerősít. vársz kicsit, és kiválasztod,hogy a 32 bites vagy a 64 bites verziót szeded e le. És ennyi. a többit gondolom már megy pendrivera feltenni.

[ Szerkesztve ]

(#69805) Imre921 válasza Ga3rieL (#69804) üzenetére


Imre921
tag

Köszi.

Viszont nincs pendriveom. Dvd-re esetleg ki lehetne írni?

(#69806) pc360 válasza Imre921 (#69805) üzenetére


pc360
addikt

Ki lehet, csak jó lassú + már nem sok értelme van ilyet művelni. Egyszer kell csak pendrive-ot venni...

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#69807) Imre921


Imre921
tag

Tudom. Majd veszek egy pendriveot.

Köszi a segítséget. Letöltöttem a megfelelő 1709es win10et, most írom.

Remélhetőleg ezzel már nem lesz probléma. Kicsit egyébként vicces az h fél napot kell(ene) várni egy frissítésre...de inkább szánalom.

Köszönöm még egyszer :R :R

(#69808) Ga3rieL válasza Imre921 (#69807) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

OKé,nincs mit,szivesen. Majd, írj,hogy mivan, klappolt e minden, vagy volt,/ van valami gubanc a még további kisebb frissítésekkel , vagy minden jó.

(#69809) Syl válasza Imre921 (#69807) üzenetére


Syl
nagyúr

Általában nem kell rá fél napot várni. Sőt, fél órát sem. Az "alap" állapota (hekkelések, tiltások, cleaner kezelések, "optimalizálások" stb., stb), a hardverek sokszínűsége sokat dobhat az frissítési időn.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#69810) skitzoo


skitzoo
senior tag

Sziasztok!
Ma újratettem a gépet. És eddig az emailes fiokomal tudtam belépni. Most pedig azzal a profilal amit csináltam. (Beléptem a beálitásokban a profilba meg mindenhol) Hol tudom beálitani, hogy az emailes fiokomal tudjak belépni? :R

"Tudod, mi a pokol? Nem tűz és ördögök... nem az, amit gyerekkorunkban tanultunk! Mi magunk építjük a magunk poklát... még életünkben... ahányszor fájdalmat okozunk... ahányszor szenvedést okozunk!"

(#69811) Spec válasza Imre921 (#69801) üzenetére


Spec
őstag

Nekem is reggel óta csinálja, már kb. 5-6 órája, és most tart 93%-nál. A céges gépemen is vagy fél nap volt mire felmászott a 1709-es update. Szóval ez nem rendkívüli eset szerintem :)

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#69812) Imre9211 válasza Ga3rieL (#69808) üzenetére


Imre9211
tag

Megoldotta a problémát. Hálásan köszönöm :R Csak egy friss build-el rendelkező win10et kellett feltolni a gépre. A gtx1070ti-t is pillanatokon belül felismerte már :) :K

Örök hálám :R
(ja, új az accom mert az előzőt egy nagyon régi email címemmel használtam és sehol nincs meg se a fiók jelszava, se a ph-s. De annyi baj legyen :DDD )

Roxalorox

(#69813) Ga3rieL válasza Imre9211 (#69812) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

Nincs mit, szivesen. Örülök/lünk, hogy segíthettünk. :) Jó az offline fiókkal is, ha nemhasználsz olyan kütyüket amire win fiók kéne.

ja,hogy ide a mélcím? :D jó az :D

[ Szerkesztve ]

(#69814) Spec


Spec
őstag

Nekem is felszenvedte magát végül a 1709-es update. egyelőre lekopogom (kopp-kopp), nem tapasztalok semmi rendelleneset, amiket itt sokan írtak. Bízom benne, hogy marad is így a dolog :)

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#69815) donwusz


donwusz
csendes tag

Sziasztok.Esetleg abba tudtok segíteni,h rákötöttem a tv-re a számítógépet és automatikusan a tv-t látja 1-esnek a monitort meg 2-nek.Ezt fel lehet valahogy cserélni h a monitor legyen az 1-es?

(#69816) vlevi válasza donwusz (#69815) üzenetére


vlevi
nagyúr

Sajnos ez ilyen.
Videokártya függő.
Nem tudom, miért a HDMI a fontosabb kimenet, mint a DVI, de nekem is így van.
Én annyit tudtam tenni, hogy a monitort DVI helyett displayporton csatakoztattam, és mivel nálam a DP előrébb van a HDMI-nel, így az lett az elsődleges.

(#69817) donwusz válasza vlevi (#69816) üzenetére


donwusz
csendes tag

És így nem is tudom megoldani h p a monitoron(2.) tálca legyen ezáltal bármit csinálhassak a tv-n(1.) meg menjen pl. film valamilyen lejátszóval?

(#69818) Rruuer


Rruuer
senior tag

Helló. Frissíteni akarom a realtek hangkártyát és mindig ezt dobja. Mi ez?

(#69819) vlevi válasza donwusz (#69817) üzenetére


vlevi
nagyúr

Az, hogy melyik az 1-es számú, az nem befolyásolja, hogy melyik az alapértelmezett kijelző.
Az asztalon jobbegér, beállítások, és itt beállítod a monitorra (2-es számúra), hogy az legyen az alapértelmezett. Akkor azon fog megjelenni a tálca, satöbbi.
Egyébként a tálcát is be lehet állítani, hogy mindként kijelzőn megjelenjen.

(#69820) HartgeH3-2.8


HartgeH3-2.8
addikt

Sziasztok!

Nagy nehezen nekem is felment a 1709, de folyamatosan beragadnak a frissítések, amik hibákat is okoznak, és különböző hibakódokat dobál a frissítéseknél, és legtöbb esetben csak keres keres , de nem talál. Nem tud egyszerűen lefrissülni a rendszerem sem manuálisan , sem automatán. Már insider programba is beléptem, de az sem oldotta meg. Pontosabban rákattintottam, hogy belépnék, de állandóan azt kéri lépjek be. Videohardver errort is dob miközben a vga kártyám tökéletesen működik, hibát semmilyen szinten nem tapasztalok. Játékok és alkalmazások alatt is tökéletes a rendszer, mégis tömve van hibával a rendszernaplóm. Minden programot bezárok, lekapcsolok és úgy kapcsolom le a gépet, mégis dobál olyat, hogy a windows nem megfelelően lett leállítva. Természetesen eredeti Windows 10 Pro!

Újra kéne húznom, de most nem igazán szeretném. Vírusom elvileg nincsen. AVG van fent. Többször átnéztem a rendszert, nem talált.

Megőrülök lassan ettől, ötlet?

Ma termés:

[ Szerkesztve ]

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#69821) Redbull941 válasza csixy (#69794) üzenetére


Redbull941
tag

Ahci? Nem tudom hogy mi az :/ 2eves volt de vettem ujjat es akkor sem kapcsolt be. Csak a toltesig jutottam aztan megint leall es annyi :/
Gepet meg meg nem volt idegem szetszedni darabokra :))

(#69822) Takika14


Takika14
aktív tag

Üdv!

Rá kötöttem a TV-re a laptopomat aminek a maximum felbontása 1366x768 de a TV fullHD, gépházban fel tudom állítani , hogy a TV fullhd legyen és szép képet is ad viszont amikor indítok egy játékot pl FIFA-t akkor ott a settingsben csak az 1366 felbontás van ami már eléggé bántja a szememet.

Megoldható, hogy játék közben is 1920x1080 legyen a felbontása vagy játékoknál nem?

(#69823) #86564352 válasza HartgeH3-2.8 (#69820) üzenetére


#86564352
törölt tag

Próba: AVG ne fusson és úgy frissíts.

(#69824) spanglee001


spanglee001
addikt

rég sírtam már itt utoljára :D
új gép friss kín 10 updatelve.
elfelejti az összes hangeszközt ha nem használom a gépet 1-2 órán keresztül. ujrainditás segít
eéőször rádugtam a tévét, aztán a monitort a tv-nek ismerte meg azt a felbontást és frissitést engedte csak :F másik portba csatlakoztatás megoldotta.
facebook oldal fagy és a youtube is, nem idulnak vagy csak nehezen indulnak meg a videók, újrainditás segít :F
valami ötlet ezekre?
semmi nincs a gépen csak win10 afterburner, asus cuccai, steam origin battleground és rocket league, és a bsplayer semmi más. első nap csak a monitorérzékelési hiba, a második nap a többi.

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#69825) raidx válasza spanglee001 (#69824) üzenetére


raidx
őstag

Energiabeállításokat nézd át. Hibridalvás ne legyen engedélyezve esetleg az alvó állapotot is kapcsold ki.

Memóriakezelő kilövi a nemhasznált drivereket amik fenti állapotokból visszatérve hiányoznak. Ezt egyes programokkal lehet állítani. Viszont azokkal annyi mindent lehet, hogy újratelepítés a vége.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#69826) svgyula válasza Takika14 (#69822) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! A játék beállításai között állítsd be először a képarányt 16:9-re és utána ad (ha van benne lehetőség?) választást. Aztán jöhet a diavetítés....................

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#69827) prannk


prannk
őstag

Hali. Bekaptam valami virust virusirto ellenére is. Avg vel sikerult kitisztitani. Azt kerte inditsam ujra a gépet a veglegesiteshez. Azota nem bootol be. A biosba a boot menunel nincs a hdd. Megprobaltam ujra rakni full formázással. Ugynugy nem bootol be nincs hdd.
Mi a szar ez? Asus logoig elmegy.

[ Szerkesztve ]

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#69828) prannk


prannk
őstag

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#69829) Takika14 válasza svgyula (#69826) üzenetére


Takika14
aktív tag

Szia!

Alapból 16:9-re teszi, nem tudom ki/be pipálni viszont nagyobb felbontási lehetőséget nem ad.

Más lehetőség esetleg?

(#69830) Angel2014


Angel2014
addikt

Sziasztok!

Ha van egy hp chrombook 16 giga m2 ssd vel ....arra fel tudok tenni egy win 10 et? elég a 16 giga?

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#69831) Sub-ZeRo válasza Angel2014 (#69830) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Szia!
Nem.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#69832) snecy20 válasza Angel2014 (#69830) üzenetére


snecy20
veterán

A 1709 frissítéssel együtt ennél már többet kér. Szerintem nem lesz elég.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#69833) Spec válasza Angel2014 (#69830) üzenetére


Spec
őstag

Nekem most a frissen feltelepített 1709-es frissítéssel együtt, csak a Windows mappám 17 Gbyte, és akkor még nem számoltam hozzá a Program Files, Users, és egyéb alap mappákat. Eleve SSD-knél nem is szabad csisszre kiszámolni a tárhelyet, kell hagyni tartalékot is, mert az jót tesz az élettartamnak is. Szerintem 64 Gbyte alatt nem érdemes rendszert rakni egy SSD-re.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#69834) Angel2014 válasza Spec (#69833) üzenetére


Angel2014
addikt

Köszönöm nektek..fel is tettem keresek ssd-t [link]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#69835) svgyula válasza Takika14 (#69829) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Akkor eddig ér a takaró! Nem támogat a VGA nagyobb felbontást. Valószínűleg nem is tudná számolni azért írtam a diavetítést ha(?) mégis engedné.... Egy álló képnél mint az asztal vagy egy office teljesen más a helyzet.

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#69836) Syl válasza Takika14 (#69829) üzenetére


Syl
nagyúr

Játék indítása előtt tedd elsődlegessé a tévét, hátha akkor a játék azt veszi alapul.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#69837) Takika14 válasza Syl (#69836) üzenetére


Takika14
aktív tag

Köszönöm szépen így már tökéletes! :R

#69835 svgyula: Maga a gép tudja csak a hozzá tartozó monitor a gyenge. Gtx950M, i7 4720HQ, 8GB ram a laptopom.

[ Szerkesztve ]

(#69838) Khelben


Khelben
nagyúr

Sziasztok, ma megkaptam a 1709-es update-et és mióta felment, semmilyen online videót nem tudok megnézni. Újraindítás után 1-2 elindul, a harmadik már elkezd akadozni és bufferelni majd végleg leáll minden, semmilyen videó nem indul el. Se youtube-on, se facebookon, se dailymotion-on. Chrome, Iexplorer, Edge, mind ugyanúgy nem működik. Frissítettem a vga driverét (R9 270X) de nem segített. Kikapcsoltam a hardveres gyorsítást, semmi. Ez mi a fene? A többi gépen minden normális, pedig azokon is ez a Windows van. AMD hiba?

[ Szerkesztve ]

(#69839) alfa20


alfa20
senior tag

Sziasztok!
Azt tudja valaki, hogy lehet a start menüből kiirtani a 'mixed reality portal'-t?
leszedni már leszedtem a programot, de nem tudom el tüntetni a start menüből :(
Köszi előre is!

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#69840) m1lan válasza quailstorm (#69780) üzenetére


m1lan
őstag

Ki lehet, csak nem egy szimpla kapcsolóval.

gpedit.msc -> Számítógép konfigurációja -> Felügyeleti Sablonok -> Windows-összetevők -> Windows Defender víruskereső -> A Windows Defender víruskereső kikapcsolása (dupla katt, az 'Engedélyezve' kijelölése, Alkalmaz gomb, majd OK gomb megnyomása, végül egy újraindítás)

Volt Defender, nincs Defender. :D

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#69841) quailstorm válasza Angel2014 (#69830) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Csak a legrégebbi Chromebookok voltak x86-os gépek. ARM-es vagy Intel procis a Chromebook? ARM-esre nem sok W10-et fogsz feltenni...
Amúgy 16GB-ra compactOS-sel fel lehet erőszakolni, értelme nincs mondjuk. 64GB a minimum szerintem.

Gondolom ez a Chromebook egy Atomos tablet belül. Akkor elég a nagyobb SSD.

(#69840) m1lan: Home-on nincs gpedit, Pro-n nem biztos, hogy működik, Enterprise meg nincs mindenkinek. Ezzel csak ez a baj.
Pro verzió alatt szaporodnak a nem működő GPedit beállítások, winupdate-re telemetriára vonatkozóan is. [link]
Elvileg a Defender off most még megy Pro alatt, de ezt is kivehetik a következő W10-nél...

[ Szerkesztve ]

(#69842) Downsampling


Downsampling
senior tag

Sziasztok!
Talán ez inkább hálózatos téma, de mivel mindez a laptopomon futó Win10-zel jött elő, talán itt is kérdezhetek:

A képen pirossal bekarikázott Médiaeszköz kb. egy hete jelent meg a hálózati eszközök között. Viszont semmire sem használom, nem kell. Hogyan tudom eltüntetni?
A másik: pár napja még (a Médiaeszközök feletti sávban) ott volt a routerem ikonja, ez pár napja eltűnt. Hogyan tudom oda visszavarázsolni?

Köszi szépen!

(#69843) #86564352 válasza alfa20 (#69839) üzenetére


#86564352
törölt tag

Sajnos csak ilyen körülményesen. Egyszerűbb együtt élni vele, egy frissítés vagy újra telepítés után úgyis ott lesz minden megint. Jó lenne ha telepítéskor a privacy kapcsolók mellett lenne olyan is: nem kell a felesleg, csak a rendszer menjen fel. Jobb lenne mint utólag gyomlálni.

[ Szerkesztve ]

(#69844) Khelben válasza Khelben (#69838) üzenetére


Khelben
nagyúr

Update: feltettem egy régi, februári amd drivert, most egyelőre jónak tűnik. Nem tudom, mi ez, eseménynaplóban sincs semmi.

(#69845) Angel2014 válasza quailstorm (#69841) üzenetére


Angel2014
addikt

Nincs benne ssd az emmc rá van forrasztva az alaplapra igy nem tudom cserélni ...16 giga meg nem elég semmire

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#69846) quailstorm válasza Angel2014 (#69845) üzenetére


quailstorm
nagyúr

De, egy Ubuntura elég. Nem is arra tervezték a gépet amúgy, hogy másik OS-t tegyenek rá, vagy utólag bővítsék.

[ Szerkesztve ]

(#69847) Sub-ZeRo válasza Angel2014 (#69845) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Egy elementary os rámegy és jobb mint a win 10...

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#69848) envagyok válasza Sub-ZeRo (#69847) üzenetére


envagyok
veterán

Sziasztok, SOS segítség kellene!
Van egy windwos10-es ssd-m, ami eddig egy gépben volt. Eladtam a lapot, vettem másikat, ez is felismeri a meghajtót a biosban, de nem hajlandó vele bootolni.
Eddig alaplap cseréknél nem művelt ilyet, bármire rádugtam, már ment is..
Ráadásul a másik gépemből kivett ssd-vel is indul ezen a lapon a win.
Bebootoltam úgy, hogy bennt volt a nem induló ssd is, megnéztem a partíciókezelelővel, minden partíció rendben van.
Megvan a helyreállítási, stb.
Mi lehet a gond?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#69849) spanglee001 válasza Khelben (#69844) üzenetére


spanglee001
addikt

tegnap én is erről a hibáról írtam :DDD viszont én tegnapelőtt tettem fel a rendszert, és nem volt gond, tegnap frissitettem a vga drivert, azóta van ez. viszont nekem nvidiám van :F rápróbálok akkor én is régebbi driverra, hátha megy. és igen ujrainditás után nekem is mennek egy ideig. a teljesítmény centrikus beállítást ajánlották nekem, ami viszont érdekes hogy visszaáll a beállítás kiegyensúlyozottra mindig :Y létrehoztam egy saját energiagazdálkodási témát, az már nem áll vissza alapra, meglátjuk. de lehet visszatérek 8.1 re ott semmi hibám nem volt éveken keresztül. amikor meg rápróbálok eme csofás windowsra mindig kínlódás van :W

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#69850) Sub-ZeRo válasza envagyok (#69848) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Windows lemez be, javítás helyreállítás.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.