Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70251) raidx


raidx
őstag

Szívat ez a Win10.

A nyáron kipróbáltam a routerhez csatlakoztatott nyomtatót sikerrel. Most kellett volna de az istennek nem megy. Nyomtatószerver létja a nyomtatót, Win nem látja. De nem is akarja. Semmi hibajelzés, vagy valami. A nyomtató felvan függesztve, ennyi.. Kicsit macerás a tábláról nyomtatni. Anyag fel a G-drivere onnan pdf le az asztalira majd nyomtatás.Anno XP és Win7 alatt még a nyomtató megosztás is működött. Most az sem.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#70252) movax válasza Pete55555 (#70239) üzenetére


movax
őstag

Rendszernek szerintem kell minimum 100 GB, hogy kényelmesen meglegyél. Nekem például 47,8 GB helyet foglal el minden a C partición, úgy, hogy windows - 24 GB, programok - 8 GB, user mappa - 6 GB, plusz pagefile, ProgramData stb.

De ha van egy ötszázas ssd-d, akkor akár 150-200-at is adhatsz neki, nem bánja, sőt.

A másik particion tarthatsz zenét, filmet, miegymást.

[ Szerkesztve ]

(#70253) raidx válasza Grg (#70247) üzenetére


raidx
őstag

Azt hiszem majd ezzel megtanulsz együtt élni. Vagy kiveszed s HDDt a laposból. Nemrég az egyik boltba szeretett volna az úr olyan laptopot venni ami ezt nem csinálja. 10-ból10 csinálta. Közben én végeztem és eljöttem, így a végeredmányt nemtudom.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#70254) Exodius válasza Exodius (#70207) üzenetére


Exodius
őstag

Ezen valaki tud segíteni? :)

[link]

[ Szerkesztve ]

(#70255) Marci112233 válasza raidx (#70251) üzenetére


Marci112233
őstag

A nyomtató a routerhez van kapcsolva, vagy géphez és belső hálón keresztül nem megy a nyomtatás?

Nekem belső hálón van megosztva mindkét nyomtató, és simány nyomtatok wifin keresztül laptopról is, persze ehhez menni kell annak a gépnek amihez kötve van a nyomtató, és maga a nyomtatónak is be kell lenni kapcsolva. Asztali gépen amihez kapcsolódik a nyomtató USB-n Win 10 Pro 64 bit, míg laptopon Win 7 Pro 64 bit van.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#70256) Marci112233 válasza raidx (#70253) üzenetére


Marci112233
őstag

Megnyugtatlak nem csak laptop, hanem asztali gép is leállítja a HDD-t magában ha az képes rá, és elég sok HDD-re igaz ez. Legegyszerűbb megoldás rá a Hard Disk Sentinel, és már nem is áll le. Tapasztalat mert nekem az asztali gépben mindkét 500-as WD leállna ha nem lenne fent a program.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#70257) Darkness


Darkness
aktív tag

Üdv!

Nemrégen telepítettem a Win 10 1709 -et egy új Samsung 960 EVO NVMe -re. Némileg nem figyeltem oda, 0 -ról a telepítőre bíztam mindent. GPT partíciót készített. mikor minden meg volt a SATA 1 portra betoltam egy 1 TB -os HDD -t. amire átirányítottam egy két könyvtárat. Ezek után vettem észre, hogy a Lemezkezelőben, HDSentinel alatt az SSD a #1 míg a HDD a #0 helyen szerepel. hogyan tudnám elsődlegesnek az SSD -t beállítani?

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#70258) szabonagyur válasza Pete55555 (#70239) üzenetére


szabonagyur
félisten

Attól, hogy lesz egy kulcsod valakitől még nem vagy előrébb, mint a jelenlegi rendszered. Eredeti és jogtiszta Winhez ennél több kell.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#70259) st3v3np3t3r válasza Pete55555 (#70239) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

nekem 200as hdd-n,40giga..meg néha takarítani kell a meghajtó tisztítóval...nekem friss telepítés és nagytakarítás után alig 10gigát evett csak a 10...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#70260) Sztlaci válasza Marci112233 (#70256) üzenetére


Sztlaci
aktív tag

Ez komoly? A Sentinel nem engedi aludni a Hdd-t?
Akkor letiltom az automatikus indítást, nekem meg nem kell hogy tekerjen a HDD, a fő meghajtó SSD.
Feltettem, mert karatyolt a HDD, és néha rá kell figyelni, de akkor csak néha indítom el.

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#70261) szabonagyur válasza Marci112233 (#70256) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nekem is fent van HDS és indul is mégis leállítja magát.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#70262) King Unique válasza Grg (#70247) üzenetére


King Unique
titán

Volt szó a leállítás szoftveres tiltásáról ebben és más topikban is.

Egyébként egy hasonló esetnél az ott alkalmazott megoldás is hasznos lehet, ha valakinek olyan gondja van.

(#70261) szabonagyur:
Az, hogy telepítve van a program, az egy dolog. De az alapértelmezetten "csak" 5 percenként intéz hozzáférést a lemezekhez. Ellenben pl. a lemezek leállásának akadályozása opció használatával ez 2-3 másodpercenként történik.

[ Szerkesztve ]

(#70263) #86564352


#86564352
törölt tag

Ezt a szembetűnő Fall Creators bugot mikor javítják már ki?
Mikor kerül vissza a fájlnevek elrejtése opció? WAAS: "ami eddig jó volt elrontjuk"

(#70264) raidx válasza Marci112233 (#70255) üzenetére


raidx
őstag

A Routernek van printszrvere is és a router USB portjára csatlakozik a nyomtató. Nyári próba alkalmával tipp-topp működött. A nyomtató egy Epson AL M 1200, nem a legfrissebb példány. De kb. 2 év/tóner a kihasználtséga. A router TPlink WR1043ND v3.. A táblagép mellett nem szeretném az asztalit bekapcsolva tartani a nyomtatás miatt. Ez utálatos a Win10-be. Egy korábban jól működő funkció egyszer csak nem működik vagy eltünik a rendszerből.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#70265) vegyszer


vegyszer
addikt

Sziasztok!

A megjelenése óta lelkes W10 felhasználó voltam kb az utolsó nagy frissítésig. Most valami azzal kiherélte a rendszerem. (Asrock
QC-5000 alaplap, 4GB RAM, 2TB hdd)
Valahol a Microsoft elkezdett nullával osztani, mert ennyi kék halált W98 óta nem láttam.
Nem tudom mihez kötni. Megy a gép, majd mintha megakadna, nem reagál semmire, egy két perc múlva jön egy halványkék kijelző, szomorú szmájli, és egy QR kód, hogy valami nagyon nem jött össze. Rebootol, de volt, hogy nem léptem be egyből, és bizony 5-10 perc alatt a bejelentkező oldalon is ugyanúgy ugyanez megtörtént.

Valami ötlete lenne valakinek, hogy merre nézzek szét hibakeresés címszó alatt?

Köszönöm szépen a segítséget!

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#70266) svgyula válasza raidx (#70264) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! A win nálam minden nagyobb frissítés után a hálózati beállításokat elbarmolja az alapra. Keresd meg a vezérlőpultban a hálózat és internet és ott a megosztási központ. Itt áll vissza minden alapra. Ha itt beállítod rendesen és akkor sem megy, tedd fel az UMS és ezzel biztosan megy. Én ezzel kapcsolom össze az itthoni cuccokat.

(#70265) vegyszer

Szia! A helyedben először kizárnám a hardver hibákat! Aztán az drivereket kellene visszarakni a gyári alaplapit. Nem biztos, hogy mindig a legújabb a jó!

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#70267) Sub-ZeRo válasza vegyszer (#70265) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hi

Event log-ot kellene figyelni, hogy mikor és miért és mitől zuhan be a rendszer.
De ha a fall update óta van hibád (1709) akkor a 1703-ra állj vissza.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#70268) vegyszer válasza Sub-ZeRo (#70267) üzenetére


vegyszer
addikt

Az a gond, hogy a Windows.old - ot kidobtam. Valószínűleg teljes újratelepítés lesz a vége...

Ha szeretném a nyűgöket csökkenteni, érdemes azzal szórakozni, hogy a mostani bicegő rendszeren az USER mappát másik meghajtó kötetre tenni, hogy az új rendszerben is oda linkelem a felhasználói adatokat, így egy tiszta telepítési során megmarad az összes felhasználói adat?
Vagy ezt inkább eresszem el?

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#70269) Sub-ZeRo válasza vegyszer (#70268) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát az gáz, akkor lehet windows telepítés lesz...

Nem tudom, én nem szoktam ilyet csinálni. Ha jön valaki aki tudja úgy is mondja. Addig meg az event log-ot nyálazd át hátha megtalálod a bajos bejegyzést. :K

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#70270) vegyszer válasza Sub-ZeRo (#70269) üzenetére


vegyszer
addikt

Azt hovaenti ki? Mert a QR kód nem ad túl sok támpontot...

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#70271) Sub-ZeRo válasza vegyszer (#70270) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem tudom a magyar megfelelőjét... Én a keresésbe beírom és dobja ki... :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#70272) FLATRONW válasza Sub-ZeRo (#70271) üzenetére


FLATRONW
őstag

Eseménynapló.
A Start jobb egérgombos menüjében is megtalálható.

(#70273) Pete55555 válasza szabonagyur (#70258) üzenetére


Pete55555
addikt

Innen lesz. Nem jó?

...Szeretem leracsniztatni...

(#70274) szabonagyur válasza Pete55555 (#70273) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ha ad mindent hozzá akkor valószínűleg jó lesz. Ő is leírta mik kellenek az eredetiséghez.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#70275) vegyszer válasza FLATRONW (#70272) üzenetére


vegyszer
addikt

Az eseménynaplóból kiderült: az elmúlt másfél két hétban 41x szarta össze magát a Win 10.
:W

Nem tökölök, újta húzom.
(letöltőgép, nem számít, ami fontos, külön partíción van)

Ha a hiba továbbra is fenntáll, jelentkezem.

"Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

(#70276) raidx válasza raidx (#70264) üzenetére


raidx
őstag

Valami"kernel usb software bus by tcp" hiányzik de sehol nincs.Ennélkül halott ügy a hálózati nyomtatás. Csak hova tünt el? Valami frissítés ölte ki? Lehet, megpróbálkozok egy tiszta telepítéssel. Nyár közepén még ment.

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#70277) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Igaz, hogy nem olyan regen jott ki az 1709 verzio, de meg mindig tele van apro hibakkal. Tudja esetleg valaki, mikor johet egy kovetkezo build, amiben Talan jobban sikerul a teljesen alapnak szamito hibakat javitani?...

(#70278) krealon válasza raidx (#70264) üzenetére


krealon
veterán

"A Routernek van printszrvere is és a router USB portjára csatlakozik a nyomtató. Nyári próba alkalmával tipp-topp működött. A nyomtató egy Epson AL M 1200, nem a legfrissebb példány. De kb. 2 év/tóner a kihasználtséga. A router TPlink WR1043ND v3."

A 1043ND v3-nak, gyari szoftverrel, nincs printszervere.
USB over TCP szolgaltatast ad, a kulon telepitheto alkalmazas, vagyis a printer ugy mukodik, mintha egy helyi USB portba lenne dugva.

Az a print szerver, amikor a csatlakozas szabvanyos feluleten tortenik, es a nyomtato onalloan, akar tobb kliensel egyszerre is kepes kommunikalni. A TP-link megoldasa nem ilyen.

Szerk:
(#70276) raidx
"Valami"kernel usb software bus by tcp" hiányzik de sehol nincs."

Ehhez ujra kell telepiteni a TP-link szoftvert, mert a build upgrade csak az automatikusan telepulo drivereket tartja meg.

[ Szerkesztve ]

(#70279) Nono0000


Nono0000
tag

Sziasztok!

Szeretném kérdezni, hogy a 10 esetében változott-e valami az útválasztás kapcsán?
Jelenleg két hálózathoz férek hozzá a gépemmel (két külön hálókártyával), viszont mindig meg kell nézzem, hogy melyik hálózat metrikája milyen az útválasztó táblában és ahhoz kell kiadnom a parancsot.
De ha ki is adok egy "add" parancsot adott metric-kell pl. "metric 5", akkor ugyan a statikus útválasztás bekerül a táblába, de nem a fenti metric-cel. Természetesen rendszergazdai jogokkal teszem mindezt, viszont olyan is előfordul, ami a win 7-tel soha, hogy egy újraindítás után a statikus útválasztás egyszerűen eltűnik a táblából.
Tud erre valaki hatható megoldást?
Köszönöm!

Csak akkor kérdezz, ha tudom is rá a választ!

(#70280) Geth válasza vegyszer (#70275) üzenetére


Geth
addikt

A gyakran céltalan újratelepítés helyett/mellett érdemes lehet megnézni, hogy miért dobta a BSOD-t. Ha csak újrarakod, van rá esély, hogy nem leszel előrébb.

Minidumpot (mert ugye készült :P) töltsd fel ide, hátha egyértelműen rámutat pl. egy driverre.

Ennyire szeretnek itt újratelepíteni?

[ Szerkesztve ]

(#70281) Geth válasza Ice&Lime (#70277) üzenetére


Geth
addikt

Minden hónap második keddjén.
Néha hamarabb, talán volt rá példa, hogy kimaradt.

De előre szólok, hogy az is tele lesz apró hibákkal, hiszen nincs tökéletes szoftver.
Akik eddig vártak valami megváltó javításra, nagyrészt most is várnak.

(#70282) V60


V60
aktív tag

Sziasztok!

Valaki találkozott már ezzel és mi lehet a megoldás?:
Adott WIN10 64 bit pár napja újratelepítve. Huzamosabb ideig pl. filmnézés után minden ablak bezárást követően a tálcán lévő ikonokat nem nyitja meg. Csak újraindítás után. Ilyet még nem tapasztaltam soha, ugyanazt a Wint tettem fel mint ezelőtt és akkor ezt nem produkálta.

Segítséget előre is köszönöm. :R

Üdv Zola

A bugyi nem a legjobb dolog a világon de közel áll hozzá!!!

(#70283) Ice&Lime válasza Geth (#70281) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Koszi az infot.
Igen, az lehet, hogy nincs tokeletes os, de a 20 evvel ezelotti winben nem voltak ilyen teljesen alap hibak...

(#70284) Geth válasza Ice&Lime (#70283) üzenetére


Geth
addikt

Milyen alap hibára gondolsz?

(#70285) Sokimm


Sokimm
senior tag

Sziasztok!
Az iskolám kapcsán volt lehetőségem felrakni egy Education verziót, és van pár "startup" problémám, amire neten sem találtam választ. Ha tudnátok ebben segíteni, nagyon hálás lennék.

A bekapcsoláskor kér valami PIN-t (létre kéne hozni), de nem tudja, valami error-t dob. (ha kell csinálok képernyőmentést a hibáról). Mi ez a pin? A telefonos PIN kód-dal kapcsolatos, vagy ez valami más?
Mi van, ha nem adok meg neki ilyet? Az aktiválás a kulccsal sikeres volt, csak ezt a pin-t nem értem.
Ki tudom kapcsolni, hogy ne kérje minden belépéskor? (skip-elem, de idegesítő)

A másik kérdés, az auto login lenne.
Win+R netplwiz user account, és nincs ott a checkbox, amit nem kéne kipipálni:
“Users must enter a user name and password to use this computer."

Lehet az Education verzió "feature"-je, hogy nincs ilyen lehetőség?
Hogy lehetne kikapcsolni mégis?

(#70286) raidx válasza raidx (#70276) üzenetére


raidx
őstag

Úgylátszik az Epson AL-M1200 már nem lessz hálózati nyomtató. Egy szükségrs driver teljesen megszünt. Csak 2013 és fiatalabb eszkötök állíthatók csatasorba. Marad a pdf-be irás és asztalin kinyomtatás. :F

Majd még egy próba, hátha a Win7-be bennemaradt. Vagy megtanulok Linoxul. Összvissz 2 programom van ami csak windowson fut. De nélkülözhetők!

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#70287) Sokimm válasza Sokimm (#70285) üzenetére


Sokimm
senior tag

Illetve a tálcán beragad a "Microsoft account" ablak, amire ha bal klikkel kattintok, semmi nem ugrik fel. Mért van a tálcán, ha háttérszolgáltatás? Vagy ez is feature?
Mert jobb klikkel rá, feljön a letöltés, képek, egyéb ilyen nyavajás mappák lehetősgei, és még Pin to taskbar-olni is lehetne, de már így is ide van fagyva, minek szegezném még ide?
Ez bug, vagy feature? Hogy lehet kikapcsolni? :)
Elnézést, hogy külön hsz, de már lejárt az idő az előző után, és ezt most vettem észre csak. :(

(#70288) Sokimm válasza Sokimm (#70285) üzenetére


Sokimm
senior tag

A PIN kérésre megoldást találtam: Fel kellett telepíteni a Microsoft Online Services Sign-in Assistant-et.

Az auto login, és a microsoft account bug-ra még mindig nem találtam megoldást. (stopped a státusza a szolgáltatások fül alatt, a system configuration-ban) (és nem lehet dupla klikkel manuálisan elindítani...)

[ Szerkesztve ]

(#70289) q13579


q13579
senior tag

Sziasztok,

Mi lehet az oka, hogy a letöltések mappában, ha pl. időrendi sorrendbe próbálom rendezni a file-okat, csak jó 10-15 másodperc elteltével tudja ezt megtenni annak ellenére, hogy SSD van a gépben?

Win10 pro (vásárolt)

(#70290) #86564352 válasza q13579 (#70289) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ősrégi Windows bug. A letöltések mappán jobb klikk tulajdonságok, testreszabás és optimalizálás résznél általánosra állítod a tartalmát. Vagy sima dátum helyett módosítás szerinti dátumra teszed. Fall Creators óta még olyan bug is van folyton törli és újratermeli a thumbnail cache-t.

(#70291) Bass


Bass
addikt

Sziasztok
Érdekes hibával találtam magam szembe. Win10 nem engedi begépelni a wifi jelszót,a billentyűzet mindenhol működik csak a wifi résznél nem. 🤔 Dell laptop

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#70292) gduck válasza laleeee (#69150) üzenetére


gduck
addikt

Az izgalmas, kiszámíthatatlan utcáról a kiszámítható, szürke, uncsi szobába? :DDD

(#70293) air


air
nagyúr

Általam megmagyarázhatatlan hibával kerültem szembe.
Adott 2 Dell notebook. Egy 3 éves Latitude és egy vadonat új Vostro.
Mindkettőn W10 pro van. A Vostro már ezzel jött, a Latitude-on W7 lett frissítve 10-re.
Egy Tp-Link router mögött vannak, mindkettő wifin.
A Vostro szépen látja a Lat.-ot, pingre válaszol, mappái böngészhetők.
Azonban a Lat. egyáltalán nem látja a Vostrót. Se ping, se hálózati felderítés, semmi. :F
IP-n pingelem, nem névvel. Nem válaszol. Ilyet még nem is láttam.
Mindkét gépen a hálózati és megosztási központban engedélyezve van a fájl- és nyomtató megosztás.
A cél, hogy a Vostrón megosztott nyomtatóra tudjak a Lat.-ról nyomtatni.
Mit kellene még megnéznem, vagy beállítanom, hogy mindkét irányba lássák egymást?

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#70294) Geth válasza air (#70293) üzenetére


Geth
addikt

Nekem ezek jutnak eszembe:

1) A Laton nincs privátra állítva a hálózat típusa.
2) Emiatt/emellett a tűzfal is okozhatja, főleg hogy IP címes pingre se válaszol.
3) Valami 3rd party csoda tűzfal/hálózatbuherátor vírusírtó szól bele.

(#70292) gduck: amellett, hogy offtopik nekroposztoltál, ne piszkáld még a végén visszamászik :DDD

(#70295) lp640sv


lp640sv
tag

Hello! most vettem egy uj laptopot (asus) es igy elsore egy problemam van vele! vagyis ez inkabb (remelem) win10 hiba! bekapcsolas utan nem mukodnek a touchpad gesture funkciok! restart es minden oke! :) probaljak regebbi updateet? a device managerbe 2 HID-compliant mouse lehetoseg is van,azt se tudom melyiket kene uninstalalni :P

(#70296) Zyelor


Zyelor
aktív tag

Sziasztok!

Arra van valami megoldás Win10 alatt, hogy egy programot futtatva (pl. FIFA.exe) semmilyen, de tényleg semmilyen értesítés/update rendszergazdai kérelem ne tudja letálcázni a programot??? Pl. van, hogy az óra felett felugrik egy dropbox üzenet, hogy új fájlokat raktak a dropboxomba, vagy ami most volt, hogy feljött egy update telepítő, és kérdezte, hogy engedélyezem-e a lemez elérést. Meg lehet ezeket szüntetni valahogy? Legalább akkor ha valami teljes képernyős alkalmazást használok. Ne jöjjön semmi értésítés, semmiről.

[ Szerkesztve ]

(#70297) air válasza Geth (#70294) üzenetére


air
nagyúr

Az elsőt hol állítom át?
AVG IS van a Vostrón. Lehet, hogy az blokkolja? :Y
Ezt is meg kell néznem.
Köszi a tippeket.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#70298) pc360 válasza Zyelor (#70296) üzenetére


pc360
addikt

A start menüben rá tudsz keresni az értesítésekre (angolul: notifications), az feldobja a megfelelő beállító panelt, ahol a legfelső kapcsolóval ki tudod lőni az összeset (majd vissza). Ez összesen 3 mp-et vesz igénybe, így megoldás lehet a ki/be kapcsolása a játék indítás előtt/után.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#70299) Poplacsek


Poplacsek
senior tag

A Fall Creators update óta a windows nem jegyzi meg jópár alkalmazás ablak méretét és pozícióját. :W Van bármi lehetőség az alapértelmezett méret és pozíció értékek átállítására, rögzítésére? :F

[ Szerkesztve ]

(#70300) st3v3np3t3r válasza Poplacsek (#70299) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

nekem a mappa és fájl jogosultságaimat felejtette el...azt mondja a mappára amit én hoztam létre hogy nincs jogosultságom megnyitni...na szép... megnézem,és nincs se tulajdonos, se jogosult felhasználó :W

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.