Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69701) quailstorm válasza Ace Ventura (#69700) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Full szoftveres módban. Kép lesz, de minden az amúgy is gyenge CPU-ra hárul. Ráadásul W10-ben már nincs a gagyi grafikus mód se, szóval az összes animációt le fogja tolni a CPU torkán.
Olyan gyors lesz, hogy ihaj.

De amúgy W7 alatt is szörnyű lenne driver nélkül, egy lefelé görgetéstől megőszülnél tetszőleges programban.

[ Szerkesztve ]

(#69702) Ace Ventura válasza quailstorm (#69701) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Megnézem akkor a win7 32 bitet holnap, hátha találok egy működő drivert hozzá.

Köszönöm! :R

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#69703) toto0569 válasza Dagatt (#69687) üzenetére


toto0569
addikt

A win 10 sajátja tud :Waw, Ape, Flac fájl formátumot kiírni audio cd -nek?

(#69704) toto0569 válasza toto0569 (#69703) üzenetére


toto0569
addikt

Bocs... waw-ra gondoltam.

(#69705) Geth válasza emvy (#69698) üzenetére


Geth
addikt

Aztán majd szembejön valami aminek muszáj...
Nem véletlenül mondtuk többen, hogy teljesen letiltani nem jó.

(#69706) emvy válasza Geth (#69705) üzenetére


emvy
nagyúr

Az utóbbi fél évben mindig volt legalább 20 GB szabadon, általában inkább 30..

while (!sleep) sheep++;

(#69707) Geth válasza emvy (#69706) üzenetére


Geth
addikt

Tudod mit? Hagyd letiltva, nem érdekel.

What's wrong with disabling the Windows page file?
Ráadásul a dump file meglétében is jobban bízom, ha van page file - nem, nem tartozom abba a táborba, akik 2-3 BSOD után újrarántják a rendszert ugyanúgy :)

(#69708) Syl válasza Geth (#69707) üzenetére


Syl
nagyúr

Találtál kinek magyarázni a windows lelki világáról :B

emvy

Mielőtt félreérted! A szakmai hozzáértésedre céloztam.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#69709) emvy válasza Geth (#69707) üzenetére


emvy
nagyúr

En se kapcsolnam ki, ha nem viselkedne a rendszer idiota modon (valoszinu, hogy nem ez az oka, de probalkozom).

while (!sleep) sheep++;

(#69710) Ace Ventura válasza quailstorm (#69701) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Visszajelzés!
Win 7 32 bit fent van, 9200 radeonhoz találtam drivert, hangkártyát talált magának, eddig teljesen ok minden.
Win 10-et nem erőltettem fel, marad a 7.
Köszönöm! :R

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#69711) Blizz


Blizz
őstag

Hali,
nemrég windwos 10 updatelte magát egy elég nagy peccsel, és ha nem lépek ki pl a chromeból kikapcsolásnál, akkor bekapcsolásnál az ugyanúgy visszalép.. Elég idegesítő, és a start up time is iszonyat megnövekedett.
Nem lehet valahogy kikapcsolni ezt az automata "visszalépek, ahol abbahagytam f@szságot"?

No mistakes, just happy little accidents

(#69712) azka79 válasza Blizz (#69711) üzenetére


azka79
aktív tag

ez engem is érdekelne, ez megint egy nem kértem feature :W

(#69713) snecy20 válasza Blizz (#69711) üzenetére


snecy20
veterán

Érdekes módon ez nálam is így volt az update utáni első kb. egy hétben, meg minden olyan program elindult aminek nem szabadott volna a windows-zal együtt betöltődő alkalmazások listája szerint, aztán megszűnt ez a jelenség. De gőzöm nincs mitől.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#69714) Blizz válasza snecy20 (#69713) üzenetére


Blizz
őstag

Na, legalább nem én vagyok az egyedüli ezzel a problémával. Nem értem, ki gondolta, hogy ez jó ötlet amúgy.

No mistakes, just happy little accidents

(#69715) snecy20 válasza Blizz (#69714) üzenetére


snecy20
veterán

Ez bug lesz, annyira hülye (talán) nem lehet a Microsoft hogy ezt tudatosan így akarják.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#69716) Apucy01


Apucy01
őstag

Uraim!

meg lehet azt oldani valahogy win10 nél hogy adott a diginet és ha be bootol aredszer egyből magától csatlakozzon ne keljen külön csatizni?

Ruter nincs csak az ont és a gép

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#69717) #86564352 válasza Blizz (#69711) üzenetére


#86564352
törölt tag

Feature-nek szánták, később állítólag lesz rá kapcsoló látva a panaszhegyeket fórumokon. Egyelőre annyit tudsz tenni start menüs leállítás helyett Alt+F4 módon állítod le, az a régi viselkedés szerint jár el.

(#69718) snecy20 válasza Apucy01 (#69716) üzenetére


snecy20
veterán

Persze, hálózati kapcsolatoknál hozz létre egy új profilt, írd be a szolgáltatótól kapott nevet és jelszót, aztán mehet, nem kell manuális csatlakozással vesződni utána.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#69719) Blizz válasza #86564352 (#69717) üzenetére


Blizz
őstag

Akkor nem guglizok tovább, megoldást keresve. Köszi :)

snecy20 Nekem is teljesen logikátlannak tűnik ez a "feature".

No mistakes, just happy little accidents

(#69720) azka79 válasza #86564352 (#69717) üzenetére


azka79
aktív tag

Köszi! Röhej, hogy ilyen megoldásokat kell használni.

(#69721) Ga3rieL


Ga3rieL
senior tag

Ti mikről beszéltek? Milyen fjutúr? Az más winre van, ami N-es, vagy mi,. nekem rendes w10 prom van, és semmi fjutúr hüjeség nemjön nekem, és tiszta hawaj. ti meg itt sírtok, ha micsináltok? :D és mielőtt még valaki szóvá tenne : direkt így írtam :D

(#69722) Syl válasza #86564352 (#69717) üzenetére


Syl
nagyúr

Elsőre nem sikerült nekik rendesen lemásolni? ;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#69723) tomboy0013


tomboy0013
veterán

Üdv!

Van egy olyan gondom a CU óta, hogy a Pendrive-ra való fájl másolás kb a negyedére lassult. Tudja valaki mi erre a megoldás? A legfrissebb driverek vannak a gépen. Acer Switch 10-es táblagépről van szó.

(#69724) Apucy01 válasza snecy20 (#69718) üzenetére


Apucy01
őstag

szia nekem ez igy néz ki.. itt hol és merre?

[ Szerkesztve ]

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#69725) v.attis


v.attis
őstag

Sziasztok!

Tp-link 1043ND v4típusú routerre szeretnék usb-n vinyót kötni, így tulajdonképp házi fájlszervernek használni. Jelenleg kizárólag filmek, torrent és zene menne róla több eszközön.
El is értem, hogy látom mindenről, telefonon megy a lejátszás is, de win10-es gépen nem. Ott is látom a fájlokat, olvasni-írni tudom a meghajtót, de nem játszik le semmit. Ez miért van? Hibaüzenet nincs, egyszerűen nem történik semmi. Ja és kizárólag ftp szerverként látom. A cél az lenne, hogy a total commanderben megjelenjen külön meghajtóként és úgy használjam, hogy tulajdonképp ne is tudjam, hogy az egy hálózati meghajtó.

(#69726) xrvman válasza Sub-ZeRo (#69694) üzenetére


xrvman
őstag

Köszi, folyamatban.

(#69727) tibce1


tibce1
csendes tag

Helló!
Segítséget szeretnék kérni. Most lett összerakva a gépem, és amikor a windows-t szeretnék telepíteni "page fault in nonpaged area" hibával kék halált kapok telepítés közben. Esetleg valaki tippet hogy mi lehet a probléma?

(#69728) xrvman válasza tibce1 (#69727) üzenetére


xrvman
őstag

Hardver hiba. Visszaküldős esett.

(#69729) tibce1 válasza xrvman (#69728) üzenetére


tibce1
csendes tag

Köszi a választ! :) Amitől tartottam.. csak az a kérdés mit küldjek vissza ugyanis én raktam össze a gépet. Gondolom RAM hiba lesz ugye?

(#69730) Geth válasza tibce1 (#69729) üzenetére


Geth
addikt

Valószínű. Memtest86 beizzít, letesztel. Ha nagyon hamar elkezdi dobálni a hibákat, akkor lehet rosszul beállítva az EFI-ben a memória (sebesség, időzítés), de ez ma már (XMP profilok, stb) ritka.
Próbálhatod cserélgetni a foglalatok között, ha egyesével is teszteled leszűkítheted (bár ha kit, akkor úgyis egybe cserélik).
Ha legalább 2-3 passt kivársz, és nem dob hibát (egyet se!), utána kezdjél os-t telepíteni :)

(#69731) xrvman válasza tibce1 (#69729) üzenetére


xrvman
őstag

Sajnos van, hogy a memtest nem talál hibát, de a Windowsnak nem tetszik.

Próbáld meg csak az egyik RAMmal telepíteni, majd a másikkal. Ha külön külön jó, de együtt nem, akkor majd az okosok megmondják mi lehet.
Lehet HDD is, táp is, eléggé tág a határ.
Ha egy helyen vetted, derítsék ki ők mi a hiba.

Én ezért szoktam, procit, memót, alaplapot egy helyen venni lehetőleg, hogy ne tudjanak egymásra mutogatni.

(#69732) tibce1


tibce1
csendes tag

Köszönöm a tippeket :) Memtest fut lassan 1 órája, hát... rohadt sok hibát talált :D Az lesz majd hogy letesztelem tesóm ramjaival ha azzal jó akkor Ram hiba, ha nem akkor valószínűleg RAM slot hiba az alaplapon de majd meglátjuk. Mindent egy helyen vettem a CPU-t kivéve.

(#69733) Bogyó bá' válasza tibce1 (#69732) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Fotózd a hibákat a képernyőn - gariztatásnál jól jöhet.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#69734) tibce1


tibce1
csendes tag

Ennyi hiba reális lehet vagy én basztam el valamit? :D

(#69735) Geth válasza tibce1 (#69734) üzenetére


Geth
addikt

Ha XMP profillal van beállítva EFI-ben a memória, és próbáltad újra berakni a foglalatába, akkor ez hibás RAM lesz. Ja, gondolom nincs húzva más sem (CPU, voltage, stb).

De amúgy egy pöppet írhattál volna többet is (hány foglalat, hány modul, hogy próbáltad, beállítások, stb).

[ Szerkesztve ]

(#69736) tibce1


tibce1
csendes tag

Na 2x8 giga ram van benne a leírás szerinti 2-4 slotban. Elvileg megtaláltam a hibát, mert 1. számú rammal működik a rendszer fel is tudtam installálni a windowst, viszont a 2. számú ram hibás mert beraktam ezt a ramot egyedül és egyből bootolás után blue screen (kernel hiba). Az első rammal viszont megy a rendszer de ez így csak 8 giga ugye szóval gari lesz :)

(#69737) Takika14


Takika14
aktív tag

Üdv!

Kb egy hete akadozik az egerem és a hang is beakad ha internetezem (Firefox), egy egyszerű oldal betöltésénél is fenn áll a jelenség ami eléggé bosszantó már. Játéknál nem jelentkezik.

Először vírusra gyanakodtam de a Kaspersky nem talált semmit.

Nem is tudom kb azóta van, hogy a Firefox frissült. Lehet valamit elkavart vagy jön majd újabb frissítés mert nem egyedüli probléma?

(#69738) tibce1 válasza Geth (#69735) üzenetére


tibce1
csendes tag

Ja amúgy beállítások az mind alap, nem húztam semmit.

(#69739) Bferibörs válasza Takika14 (#69737) üzenetére


Bferibörs
addikt

véletlenül nem az 1709-es frissítése óta van ? Nekem attól halt meg 2 egerem mindhárom win 10-em alatt. ( 3-ból egy egér működik 2-őt ki kellett cserélnem )

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#69740) angelus8925


angelus8925
tag

Sziasztok!

Tapasztalt már valaki olyat, hogy a Windows bejelentkezési képernyő (Windows reflektorfény) nem frissül, kétszer kell beírni a jelszót és a bal alsó sarokban nem jelzi az értesítéseket és az aktuális naptári eseményt sem?

Nálam sajnos ez van.

Viszont, ha kijelentkezek, akkor már mutatja, amit kell.

Korábban több felhasználó volt a gépen, ezeket eltávolítottam. Jelenleg a Családtagok és más felhasználóknál látszanak még, "Sikertelen bejelentkezés" felirat van mellettük.

Tudnátok segíteni?

Előre is köszönöm szépen! :B

(#69741) Takika14 válasza Bferibörs (#69739) üzenetére


Takika14
aktív tag

Hú azt nem tudom sajnos de kb egy hete csinálja és szintén win10.

(#69742) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Egy kérdés a OneDrive-al kapcsolatban. Most telepítettem fel az Office 365-öt, amihez jár 1TB OneDrive tárterület. Régebben használtam, aztán inkább a Google Drive-ot, de most így, hogy lett 1TB-om, elgondolkodtam rajta. A fájlkezelőben ott van a OneDrive mappa. Arra már rájöttem, hogy hogyan tudom megjeleníteni ott (szinkronizálni) a Drive-on lévő cuccokat, viszont azt elég hülyeségnek tartom, hogy az helyet foglal a gépen! Így viszont nem annyira tetszik a dolog, mert a C meghajtómon (SSD-n) a win+programok mellett mást nem is nagyon tárolok, és nem is szeretnék. Szóval azt nem lehet valahogy beállítani, h. ne a C-n foglaljon helyet, hanem valahová máshová szinkronizáljon akkor esetleg?

(#69743) snecy20 válasza Bferibörs (#69739) üzenetére


snecy20
veterán

Nem gondolnám hogy egy Win10 frissítés megölne egereket. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#69744) VGYke válasza King Unique (#69629) üzenetére


VGYke
addikt

Köszönöm válaszod! Szóval arról írok, hogy nincs nyoma a működőképes USB3-as WD MyPassportUltra külső HDD csatlakoztatásának!
Mint ha nem csatlakoztattam volna! Pedig világít a "led", csatlakoztatva van!
Sem a gépházban:

Sem az Eszközkezelőben:


Ha csatlakoztatok egy ADATA USB3 Hdd-t, van nyoma a gépházban (HV620):

Meg az Eszközkezelőben is:

Ha csatlakoztatom az USB3-as WD MyPassportUltra külső HDD-t az USB2 portra, akkor:
Gépház:

Eszközkezelő:

Tehát létezik, él, működik WD MyPassportUltra. Ő szolgál egy MED (USB2) médialejátszóban, teszi a dolgát.
Mi lehet a baj?
Lehet nem win10 driver, stb. hiba és HDD fórumhoz kellene fordulni?

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#69745) Geth válasza VGYke (#69744) üzenetére


Geth
addikt

Próbáld meg, hogy letörlöd a device-t amikor USB2-n van, majd kihúzod és rádugod USB3-ra.

Esetleg ha nincs rádugva, akkor is törölhető a device, ha megkéred, hogy mutassa a rejtetteket is (amik épp nincsenek csatlakoztatva).

[ Szerkesztve ]

(#69746) King Unique válasza VGYke (#69744) üzenetére


King Unique
titán

Az eszközkezelő többi része nem látszik, vagyis pl. az USB-vezérlők, ismeretlen eszközök stb. Ellenben, ha tényleg sehol nem jelenik meg USB 3.0-s csatlakozásnál, akkor az érdekes... Egyébként ennél a sorozatnál normál esetben WD SES Device bejegyzésnek is lennie kell. Ha ott valami nem stimmel, akkor pedig ilyen / ilyen hibaüzenet szokott megjelenni.

Az eszközillesztő eltávolítását esetleg meg lehet próbálni USB 2.0-s csatlakozás. Ha nem használ és USB 3.0-n továbbra sem ismeri fel a rendszer, akkor meg esetleg az USB-vezérlőknél a gyökérhub / Host Controller letiltása / eltávolítása, majd restart próbálható meg. Bár utóbbi már kockázatosabb megoldás...

[ Szerkesztve ]

(#69747) #22743424


#22743424
törölt tag

Kis érdekesség, még a török időkben lett létrehozva az adatbázis.

:D

(#69748) tomboy0013


tomboy0013
veterán

Van egy olyan gondom a CU óta, hogy a Pendrive-ra való fájl másolás kb a negyedére lassult. Tudja valaki mi erre a megoldás? A legfrissebb driverek vannak a gépen. Acer Switch 10-es táblagépről van szó.

(#69749) movax válasza Takika14 (#69737) üzenetére


movax
őstag

Ha Realtek hangcsipről van szó, akkor az opcióiban kapcsold ki a hanghatásokat (Disable all sound effects), nekem ez segített.

[ Szerkesztve ]

(#69750) 74hakansukur


74hakansukur
csendes újonc

Sziasztok

A problémám, hogy el szeretném tüntetni a biztonsági figyelmeztetés ablakot a file futtatásakor. A konkrét üzenet: Nem lehet megállapítani ki hozta létre ezt a filet. Biztosan szeretné futtatni?

A file a lokális hálózaton található, egy szimpla program (executable, BASIC nyelven íródott)tehát nem internetről letöltött, vagy warez fileról van szó. Egy automatikus programflowban kellene indulnia de ez az ablak ezt eléggé meggátolja.
Nem vagyok windows guru, de azt tudom hogy azon a gépen ahol ez a file található az ottani rendszergazda nem tudja a registry editorral állítani a HKCU\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings\Zones 1806-os paraméterét ami szabályozza ennek az ablaknak a megjelenését. És nem fizikai okokból hanem vállalatpolitika miatt.

Az a kérdésem hogy van-e valami trükk amivel az executable-be/ra/hoz be tudnám állítani hogy ki hozta létre, azaz a windows felismerje és ne kérdezzen rá. Tehát olyasmire gondolok, hogy elkészül a program és után valami programmal, vagy módosítással elvégzek rajta egy beállítást, ami megszünteti ennek az ablaknak a megjelenését.

Köszönöm

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.