Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70351) Gyuri27 válasza King Unique (#70350) üzenetére


Gyuri27
félisten

A dll problémát megoldottam (ms-s fiúk írták, hogy melyik dll-t kell kimásolni). Az működött.
Egyelőre frissitenem kell (szeretnék), hogy a win 7 10 legyen legálisan (bár ez lehet így badarság).
Persze a gyalulás még mindig opció, de jobb lenne ha így működne.

Géb89: ránézek mizu.
Az update ezt dobta: C1900101-20007

Amd - Radeon - Ryzen

(#70352) wwhy


wwhy
veterán

Első UEFI-s telepítés előtt állva kérdezném, hogy uefis bootolás után az eddigi MBR-es SSD-t látni fogja-e a telepítő és ott a partíció/lemez törlése után formázhatom GPT-re vagy a már fent levő Ppartition Managerrel előbb MBR --> GPT, majd boot a pendrive-ről stb. :F
Adatok lementve, természetesen.

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#70353) Ga3rieL válasza wwhy (#70352) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

Ezt netről írtam le magamnak,hogy ne keljen linkelgetni,meg keresgélni állandóan.

Ezt akkor kell, amikor már a telepítőbe vagy, de még nem indítottál el semmit, és nem választottál ki semmit. akkor elkezded fentről szépen sorba haladva.ja, és persze kivárod amíg sikeres a jelenlegi kisérlet.

[ Szerkesztve ]

(#70354) King Unique válasza wwhy (#70352) üzenetére


King Unique
titán

Normál esetben nyilván igen. Illetve, ha tiszta telepítést csinálsz és nem kell semmi a korábbi tartalomból, akkor teljesen felesleges előparticionálni a meghajtót, meg ide-oda konvertálni. Ott van a Windows 10 telepítőjében is a grafikus törlési opció, illetve a parancssorban a DiskPart.

Egyébként, ha valaki nem akar tiszta telepítést csinálni csak emiatt, akkor a Windows 10 1703-as verziója óta opció az MBR2GPT eszköz is. Az a Legacy BIOS módban telepített rendszert adatvesztés nélkül átkonvertálja UEFI-s telepítésre. Itt van hozzá egy másik leírás.

(#70353) Géb89:
Parancssorban elég a clean is, nem feltétlen muszáj a convert gpt. Ha teljesen törölve van a lemez, akkor a kijelölés után a továbblépésnél automatikusan létrehozza a partíciós táblát, a szükséges partíciókat stb. maga a telepítő is.

[ Szerkesztve ]

(#70355) wwhy válasza King Unique (#70354) üzenetére


wwhy
veterán

Szuper, köszönöm (Géb89 neked is), a grafikusra gondoltam, csak miután több helyen azt olvastam, hogy ha nem GPT az SSD, akkor a W telepítő nem is fogja látni (ezek szerint marhaság), elbizonytalanodtam.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#70356) Ga3rieL válasza wwhy (#70355) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

szivesen

(#70357) macilaci78 válasza Gyuri27 (#70346) üzenetére


macilaci78
nagyúr

dGPU BIOSban letilt, integrálttal lefut a telepítő.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#70358) macilaci78 válasza macilaci78 (#70325) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Up!

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#70359) Melorin válasza Melorin (#68786) üzenetére


Melorin
addikt

Még mindig keresem a megoldást! Valaki légyszi segítsen mert már az őrületbe kerget.
Ma pl azt vettem észre, hogy ha hálózati meghajtóról akarok egy zenét lejátszani windows login után, kiírja a lejátszó, hogy nem tudja a fájlt megnyitni/elérni. Csak úgy lehet lejátszani ha előtte az intézőben rákattintok a meghajtó nevére és eltűnik a piros 'X'. :W

(#70360) TriX2010


TriX2010
tag

ERRE Valaki ..?

Ugyanez a gondom... Ami biztos...: Amelyik ujjam korábban már volt regisztrálva, azt nem tudom most újra beállítani...

\"Életem legnagyobb üzlete lenne, ha embereket vennék, annyiért amennyit érnek és eladnám őket annyiért, amennyire tartják magukat\" NE használj AdBlock-ot a prohardver oldalain!

(#70361) TriX2010 válasza TriX2010 (#70360) üzenetére


TriX2010
tag

Hamar rá is jöttem... BIOS-ban kell resetelni az ujjlenyomatot... :C

\"Életem legnagyobb üzlete lenne, ha embereket vennék, annyiért amennyit érnek és eladnám őket annyiért, amennyire tartják magukat\" NE használj AdBlock-ot a prohardver oldalain!

(#70362) Downsampling


Downsampling
senior tag

Sziasztok!

Tegnap eltűnt a C meghajtómról (egy 512 gigás SSD) 16 gigabyte szabad hely. Fogamam sincs hova lett?
Már mindennel kitakarítottam a C meghajtót, de konstans hiányzik az a 16 GB. Eddig volt 340 GB szabad hely, most pedig 324. A C-n csak az oprendszer van (legális, a laptoppal vásárolt WIN10 Home 64), illetve az alkalmazásaim, a használt programok. Ez egy laptop, minden mást a 2 terrás szintén belső HDD-n tárolok.
Nem telepítettem semmit, tudtommal, frissítés sem jött (pláne ilyen méretben). A lemezkarbantartóval, és egyéb módszerekkel mindent kiírtottam a C-ről, ami csak feleslegesen van ott.

Van valami ötletetek? Illetve hogyan lehet megnézni, hogy mi használt el 16 GB helyet?

KöszI!

(#70363) Gyuri27 válasza macilaci78 (#70357) üzenetére


Gyuri27
félisten

Késő. Már összehányta magát.
A telepités az előzőek szerint nem sikerült.
Viszont most a win 10 nem is állította vissza a win 7-t.
Annyira bele barmolt, hogy cd-s javítás után se sikerült bele életet lehelni.
Mert ugye mindenáron a rollbacket akarta futtatni az meg beállt mint ganyéba a villa.

Egyébként akinek nincs integrált vga-ja az mit csinál? Nem mindegy neki, hogy milyen vga van a gépben?
Tudom, hogy nem egyedi az esetem (net tele van ilyennel és ehhez hasonlóval). Azért bosszant.
2 következtetésem azért van (nyilván ezek az enyémek). A win 10 és az update rendszer jól sikerült ms oldalról.
Most nincs hangulatom a supportot szét savazni az oldalukon (bár ez nem biztos, hogy nem fog megtörténni).
Másrészről érdemes, jogtiszta szoftverért pénzt adni az ms-nek. Mert hát olyan jó munkát végeznek.

Amd - Radeon - Ryzen

(#70364) chungee


chungee
addikt

Estét!

Olyan kérdésem lenne hozzátok hogy hogyan tudnám ennek a háttér színét változtatni:F :R

(#70365) svgyula válasza Downsampling (#70362) üzenetére


svgyula
addikt

Onedrive? Az szokott ilyet csinálni(már ahol nem lett törölve). Kerestess rá az aktuális időben hol hozott létre file.t.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#70366) Weareus


Weareus
addikt

Üdv.
Win 10 alól hogy lehet bios-t frissíteni?
Asus ROG deszkám van, az Asus oldaláról a megfelelő bios-t letöltöttem.
Nincs most pendrive-m és kell a frissítés, bizonytalanul bootol a gép.
SSD, ramok, vga, minden rendben van. Köszi.

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#70367) tordaitibi


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Kérdezném mi ez a két eszköz, és honnan lehetne drivert lőni hozzájuk?

(#70368) Bass


Bass
addikt

Sziasztok még mindig nem tudok rájönni mi a baj. Egyszerüen ahol a wifi jelszót kellene megadni ott nem működik a billentyűzet. Mindenhol működik de ott nem. És a win újratelepítése után minden ok és egy idő után előjött ez.

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#70369) #86564352 válasza chungee (#70364) üzenetére


#86564352
törölt tag

Külön programokkal: link1 ; link2

(nem hiszem érdemes vesződni vele)

(#70370) Dumi86 válasza tordaitibi (#70367) üzenetére


Dumi86
senior tag

Intel chipset drivert tedd fel és megjavul :R

Mobil: Samsung Galaxy A41 DS (2020) Android 12.0 PC: Asus K31AN , Samsung 8GB DDR3L Ram , Crucial BX500 480GB SSD , Gigabyte 720 GT 1Gb , Windows 10 Home 21H2 (19044.2075) OEM , Vivaldi 5.3.2679.61 , Eset Nod32 Antivirus 15.2.11.0

(#70371) Bandi821


Bandi821
tag

Sziasztok!

Jogtiszta Windows 10-et szeretnék telepíteni usb-s külső CD-Rom-ról, de a BIOS-ban nem adja fel a bootolási lehetőséget erről az eszközről (nem is látja, pedig az alaplapi usb-re csatlakoztattam). Mit kéne átállítanom?

(#70372) Downsampling válasza svgyula (#70365) üzenetére


Downsampling
senior tag

Szia!

Erre nem is gondoltam, de talán pont azért, mert nálam ki van lőve. Semmire sem használom, így nincs is engedélyezve. Anno a NAS-omhoz kaptam egy jó nagy felhős tárhelyet, ha szükséges, azt használom (illetve a NAS is használhatja backup-hoz). A OneDrive nálam egyszerűen le van tiltva.
És nem tudom, hogy miért pont tegnap óta? Hirtelen hova lett az a 16 giga? Oké, van még bőven hely az SSD-n, de azért szeretném tudni, hogy mi merre hány méter?
Köszi a választ! Esetleg további ötlet? :R

(#70373) Downsampling válasza Weareus (#70366) üzenetére


Downsampling
senior tag

Ezer éve nincs asztali PC-m, de anno nekem mindig Asus ROG lapom volt. H jól rémlik, volt hozzá egy Win alól is indítható alkalmazás, amivel lehetett BIOS-t frissíteni. Én mindig így csináltam (pedig nálam azért jöttek-mentek az alaplapok). Ha nincs meg a laphoz a gyári CD (DVD), akkor keress rá az Asus oldalán, biztosan meglesz az windows-os program.
Íme a Maximus VIII Hero driver oldala, görgess lejjebb, ott van Bios-Utilities néven. Nem tudom, neked milyen lapod van, de ahhoz is biztosan találsz ugyanígy.

[lASUS ROG DRIVERSL]

(#70374) Weareus válasza Downsampling (#70373) üzenetére


Weareus
addikt

Köszi a segítséget.
Ilyen lapom van, ez az Asus support oldala és nem találok olyan lehetőséget, amit írsz, ti. nincs olyan utility progi itt, amivel lehetne win alól biost frissíteni.
Azért köszi. :R

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#70375) Downsampling válasza Weareus (#70374) üzenetére


Downsampling
senior tag

"Before using the 5th Gen Intel Core processors, we suggest
that you use USB BIOS Flashback or download this BIOS updater
to update the BIOS."

Mivel nem akarsz USB-zni, így akkor meg kell keresned a BIOS Updater-t! :)

Ez áll a lapod oldalán... :K

De ezt is próbálhatod:Live Update

Vagy egy másik mód leírása: Winflash

[ Szerkesztve ]

(#70376) Weareus válasza Downsampling (#70375) üzenetére


Weareus
addikt

Köszönöm, nagyon rendes Tőled. :R
A Bios updatert megkerestem, de nem talált újabb drivereket, biost sem.
A legújabb van fent, az igaz (persze hogy is talált volna), csak újra akartam rakni, biztos, ami biztos.
Nem tudom, mi lehet a hiba, egy hete minden nap Windowst telepítek.
Amíg megy a gép oké, leállítom, többet nem bootol be.
Újratelepít, minden felrak, megint megy net, játék, minden.
Nem szabad leállítanom a gépet... :O
Ilyen van?
Már kínomban a windows 7-et is visszaraktam, de nem tudom, mi van.
A boottal van a gondom, igazából, nem is tudom, talán azóta, mióta nyomtam egy bios defaultot? :F
De lehet, hogy nem.
Kikészülök. :O :O :O
A segítségért köszönet, még egyszer. :R

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#70377) Downsampling válasza Weareus (#70376) üzenetére


Downsampling
senior tag

Nem csináltál a működő bios-ról mentést? Általában több profilt is be lehet állítani, de már annyira nem vágom őket. Szerintem egy default nem okozhat ilyen problémákat. Inkább segíteni szokott a ROG lapoknak. Én azt mondom, csinálj megint egy teljes bios resetet. Az nekem nagyon sokszor segített, az Asus ROG lapok szeretnek összezavarodni, ha túl sokat állítgatsz a bios-ban, aztán újra és újraindítod a gépet. A gyári leírás szerint csináld a resetet.
És emellett még lehet hibás valamelyik ram modul, VGA, táp, stb. Ha másként nem megy, egyenként kéne csereberélni az alkatrészeket, akkor ki tudod szűrni, mivel van baj. Sokszor az is elég lehet, ha csak kiveszed és visszateszed a különböző modulokat, VGA-t.
Asszem ennyit tudtam segíteni, sajnos... :N
Amúgy nincs mit... :B

(#70378) Weareus válasza Downsampling (#70377) üzenetére


Weareus
addikt

Nem csináltál a működő bios-ról mentést?

Hát sajna nem, eszembe sem jutott, hogy ezzel a lappal bármi is lehet. Egyébként jó, hogy írod ezt az összezavarodás dolgot, mert tényleg olyan, mintha az lenne...

Bootoláskor eléggé összevissza vannak a dolgok, ugyanis:

- Bebootol (ez a ritka eset: nagyon ritka).
- Kiírja, hogy a Windows nem tudott betöltődni, és felkínálja a speciális lehetőségeket.
(Nem egyszer próbáltam meg a helyreállítást, ami ugye telepítéssel jár együtt, de amúgy egy boot erejéig működött vagy addig sem).
- Csak fekete képernyő fogad.
- Belép a biosba F2 nélkül.

Amúgy nincs húzva semmi és csak prémium minőségű alkatrészek vannak a gépben (tudom, ez nem biztosíték semmire..., de azért...).

Tényleg az lesz, hogy meg kell keresnem a "leggyengébb láncszemet", ahogy írod is.
Kizárásos alapon.

Mondjuk az ssd, a vinyó és a táp nem mai darabok (7 éve használom őket), de az ssd-t és a winyót leelenőriztettem progikkal: minden klappol, elviekben, no bad sector, no problem.

Azt már el sem mesélem, - na jó, mégis :B - hogy a win 10-et hányféle felállásban és variációban (a rufusra (is) gondolok), különféle partíciós formátumokkal (parancssorral a telepítés alól) próbáltam telepíteni, az összes releváns létező variációt kipróbáltam, de semmi, tehát nem ott lesz a hiba, szvsz. (Mármint a win 10 verziómban, ami nekem van).

A segítségért - mert igen, segítettél - újfent tisztelet és köszönet. :R

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#70379) FLATRONW válasza Melorin (#70359) üzenetére


FLATRONW
őstag

Tehát bejelentkezéskor nem csatlakozik a hálózati meghajtó automatikusan?

Talán ez segíthet.

(#70380) Melorin válasza FLATRONW (#70379) üzenetére


Melorin
addikt

Köszi. De mit kell beírnom a domain és username helyére?

(#70381) FLATRONW válasza Melorin (#70380) üzenetére


FLATRONW
őstag

Ez a hálózati meghajtó pontosan hol van?
Ha pl. a helyi hálózat egy másik számítógépén, akkor gondolom annak a gépnek az ip címe és felhasználói fiók neve kell.

(#70382) Melorin válasza FLATRONW (#70381) üzenetére


Melorin
addikt

NAS

(#70383) FLATRONW válasza Melorin (#70382) üzenetére


FLATRONW
őstag

Akkor próbálkozz a NAS ip-címével és a rajta levő fiók nevével.
Sajnos én sem vagyok jártas a témában, tehát csak találgatok.

(#70384) Top cat válasza macilaci78 (#70358) üzenetére


Top cat
őstag

Ez OEM verzió.

OEM (egy gépre telepíthető, gépcsere esetén nem vihető át másik gépre). Elvileg :)

(#70385) Bal0924


Bal0924
aktív tag

Hogy pusztulna éhen a vinfos10 kitalálója!!!!!!!!!

Leszívta a teljes aksit a laptopból. Kikapcsolt állapotban. Alig 2nap alatt!
Áramra rádugom. Bekapcsolom.
Alig mozdítom meg az egeret, Kikapcsol mert annyi energiát zabál ez a sz*r.
Mert egyből ki kell mennie az internetre és minden energiát a frissítésre fordít, és így kikapcsol!

Elegem van a 10ből!! Fejlesszék tovább a 7-et.
Az volt a legjobb oprendszer (az xp után)

(#70386) Sub-ZeRo válasza Bal0924 (#70385) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Vezérlőpult -> energiagazudálkodás -> gyors rendszerindítás kikapcsolása.
A 10 nem kapcsol ki teljesen, azért szívta le az akkut.
Előbb meg a 10 újításait kellene megnézni, hogy mit hozott, mit változtattak meg a 7-hez képest és akkor nem ért volna meglepetés. :K ;)

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#70387) Bal0924 válasza Sub-ZeRo (#70386) üzenetére


Bal0924
aktív tag

Ha leírják magyarul a változásokat, talán el is olvastam volna azokat.

Amúgy köszi.

A 10 a kezdetek óta idegesít, zavar. (a béta korszaka óta)

Még pontosabban megtudod mondani hol találom?

[ Szerkesztve ]

(#70388) Weareus válasza Bal0924 (#70385) üzenetére


Weareus
addikt

:DDD

Egyetértek!

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#70389) quailstorm válasza Sub-ZeRo (#70386) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Gyors rendszerindítás nem fogyaszt áramot, és nekem az egyelőre 1703-on tartott ultrabookom el van 1 hétig is napi 6 perc használat mellett, többi hibernálás.
Valami más gond van.

(#70390) _ ĐanieL™


_ ĐanieL™
tag

Sziasztok,

tegnap frissültem 1607-ről 1709-re.. most jött csak le és a 1703 ki is maradt. :))

Minden rendben van vele.. azt leszámítva, hogy a gondosan beállított és összelegózott start menümet lenullázta.

Abban szeretnék csak segítséget kérni, hogy ugyebár ebben a verzióban már nincs lehetőség a különböző elemek egyedi méretezésére (mint pl ablakfejléc szövegméret, stb.).

Egyszer régen valamikor itt téma volt egy program, amivel ez megoldható.. de a nevére már nem emlékszem..!? :R

Továbbá szeretném kérdezni, hogy a Windows old mappa - mivel minden rendben a rendszerrel - törölhető, ugye?
Simán, csak del vagy trükközni kell vele?

Előre is köszönöm!

peace
:R :R :R

(#70391) TRob1 válasza _ ĐanieL™ (#70390) üzenetére


TRob1
veterán

Betűméretre pl. ezek: #60968

Oldot nem illik csak úgy törölgetni, Lemezkarbantartó/Rendszerfájlok törlésénél "szokás" (vagy kivárni míg magától törli. Ha jól tudom 30 nap)

¤ R'n'R ¤

(#70392) Sokimm válasza Sub-ZeRo (#70386) üzenetére


Sokimm
senior tag

Ez érdekes, mert asztali gépen ha kikapcsolom a gépet, akkor utána áramtalanítani is szoktam (minden más a konektorba dugva ne fogyasszon). Lehet nem kéne? Mivel asztali gép, a táp vagy megy, vagy nem (régi, fix fordulatszámú ventis), ezért ha kikapcsolom, nem tud "keveset enni", mert vagy kap kakaót, vagy nem.
Most akkor kikapcsol a rendszer, vagy csak alszik? (áram nélkül)

(#70393) Sub-ZeRo válasza Sokimm (#70392) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Szerintem nem kéne áramtalaítani...

Amúgy meg nem alszik, hanem hibernálja magát, mert a folyamatokat onnan kezded, ahol abba hagytad.
Azt hiszem hdd/ssd-re írja ki magát és azért folytatod onnan, ahol abbahagytad. Nem hiszem hogy ramba írja magát.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#70394) Sokimm válasza Sub-ZeRo (#70393) üzenetére


Sokimm
senior tag

Akkor meg nem is kéne neki állandó kakaó, ha ssd-ről boot-olna vissza.
A boot részlegbe beírja egy cím magát, amit visszatölt induláskor.
Nem értem még mindig akkor ezt a "mély alvást".

(#70395) Downsampling válasza Weareus (#70378) üzenetére


Downsampling
senior tag

Ha valami régi, attól nem feltétlenül rossz. Egy vinyó vagy SSD már máshogy is jelezte volna, ha döglődik. A táp, na az igen, az lehet szar. És okozhat ilyen összezavarodós dolgokat.
De ugyanennyi esély van a ramokra (akár milyen márkásak) vagy a VGA-ra. Tavaly unokaöcsém gépe csinált hasonlókat. Szintén csak távolból tudtam segíteni, mert ő Pécsen egyetemista. Az egész gépet le akarta cserélni. Kb. 3 héten keresztül győzködtem, hogy próbálja ki egyenként az alkatrészeket -a mi nyilván egy szar meló, meg kell keresni egy olyan havert, akivel tudod oda-vissza csereberélni az egyes elemeket. Nála végül VGA-t kellett cserélni. De az SSD-d és a HDD-d már másképp is szarakodott volna.

(#70396) Sub-ZeRo válasza quailstorm (#70389) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hmm. Akkor lehet nem kapcsolna ki neki a gép, és alvó módban lenne neki?! Mert akkor a ram-ba írja magát az meg plusz energia, mert a ramoknak kell kakaó.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#70397) Downsampling válasza Bal0924 (#70385) üzenetére


Downsampling
senior tag

Én is egyet értek. A Win7 volt a legjobb! Messze! Nekem még van is egy eredeti példány! :)

(#70398) Đusty válasza Downsampling (#70397) üzenetére


Đusty
őstag

Ez így van nem is váltok amíg nem muszály :)

(#70399) King Unique válasza Bal0924 (#70385) üzenetére


King Unique
titán

Használom én is laptopon, de azért a teljes aksit nem szokta leszívni, max. néhány %-ot merül, ha pár napig alvóban van a gép. De ez ugyanúgy jellemző a W7/8.1 esetében is. Kikapcsolt állapotban meg pláne nem kellene lemerítenie. Szóval ott inkább valami energiagazdálkodási, vagy egyéb gond lehet...

A 7-est meg nem fogják tovább fejleszteni, így is már a kiterjesztett támogatási ciklusban van 2015 óta, amikor csak szimpla biztonsági frissítések jönnek rá. Pár év múlva pedig majd az is megszűnik. A legjobb pedig kinek mi. Számomra pl. már a 8.X is jobb volt, ahogyan a 10-es szintén.

[ Szerkesztve ]

(#70400) Geth válasza Sokimm (#70392) üzenetére


Geth
addikt

Most lehet valaki meglepődik, de az ACPI power state-k is szépen dokumentálva vannak a zinterneten.

A lényeg röviden:
S3 a legelterjedtebb altatás pl. desktop gépeken, ez életben tartja a RAM tartalmát.
Minden ennél "mélyebb" alvásnál már nem gond, ha elvész az áramforrás, sőt S3+Hybrid Sleepnél sem.
Minimális fogyasztás elképzelhető a továbbiakban is (S4, S5), például hogy fel tudjon kelni bekapcs gomb helyett másról is (bill, egér - USB, WoL - hálókártya). Ha ezeket kikapcsolod, akkor még ennyit se.

Egy picit ide tartozik még a tápegység ErP/EuP támogatottsága és engedélyezése az EFI-ben, de nem bonyolítom tovább :) WoL iránt érdeklődöknek megjegyzem itt, hogy nem szabad bekapcsolni, mert nem fog menni a keltés.

A laptopos kollégának valami más miatt tűnt el a delej, hogy ez hiba, beállítás, stb, azt távolról passzolom, de mivel több laptopra fel kellett szenvednem (nem a Winnel van bajom, a laptopokat rühellem), és egyiknél sem produkál ilyen lemerüléseket, ezért nem mondanám, hogy Win10 specifikus :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.