Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70451) gaston63


gaston63
tag

Sziasztok!

Annak idején 8.1-ről frissítettem "hivatalosan" 10 pro-ra, közben sajnos meghalt az alaplapom. (a "hivatalosan" azt jelenti, hogy előtte MSToolkittel volt aktiválva, minden simán ment, semmi gond nem volt.) Sikerült egy majdnem ugyanolyan lapot venni(B75-ös). A gép működik viszont állandóan kiírja, hogy aktiváljam. Az MSToolkit már nem működik, hiába futtatom csak kéri az aktiválást.

Valakinek valami ötlete, okossága??

köszi

Békés Karácsonyt mindenkinek!

(#70452) szazbolha


szazbolha
addikt

Sziasztok! Segítséget kérnék.
Van 2 gépem, egyiken régebbi verziójú win10 [ver.10.0.14393], ezen probléma nélkül megy 3 db VGA kártya.
Van egy új gépem, amin nem megy.Ezen a legújabb win10 van (Asrock H81 BTC alaplap)

Már mindent kipróbáltam amit javasoltak, de a 12-es hibakód megmaradt a 3. kártyára. Nem kap elég erőforrást. A HIBA 0000C - "Az eszköz nem talál elég használható erőforrást. Ha használni akarja az eszközt, akkor a rendszerben le kell tiltania egy másik eszközt."

Az ajánlások szerint
Reinstalled Build 1709 - nothing has changed.
Reinstalled Build 1703 - all devices work without problems.

Hogy tudnék 1703-as verziót installálni, illetve [ver.10.0.14393]-et?

(#70453) Yogi Bear válasza Geth (#70450) üzenetére


Yogi Bear
aktív tag

Köszönöm a segítséget! A tb.rg-adguard.net-ról már jön is! :))

.: LG 22LD350 .:. LG 55LW659S .:. LG 55UH8507 .:. Onkyo TX-SR607 .:. Onkyo TX-NR676 .:. Magnat Motion 880 :.

(#70454) King Unique válasza Yogi Bear (#70453) üzenetére


King Unique
titán

Pedig már a korábbi válaszban is említve volt ez az oldal, de úgy látszik nehéz 1-et kattintani és elolvasni... Egyébként annál a 64 bites 1709-es ISO ~ 4,2 GB, tehát ezek szerint lett annyi szabad hely, vagy van másik meghajtó is, ahova lehet tölteni. Mik ki nem derülnek utólag... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#70455) Zoz válasza szazbolha (#70452) üzenetére


Zoz
őstag

Az általad említett működő az a 1607-es, Anniversary Update.
Microsoft Windows and Office ISO Download Tool segítségével tudsz régebbi kiadásoakt letölteni.

Amúgy miért nem klónozod át a működő gép vinyóját?

(#70456) szazbolha válasza Zoz (#70455) üzenetére


szazbolha
addikt

Köszönöm! Kipróbálom

A működő gépen egy 500-as SSD van játékokkal, kb 60%-ig tele. A célgép meg 120-as SSD

(#70457) svgyula válasza Weareus (#70378) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! A leggyengébb láncszem a 2032-es elem :K Mivel lemerült nem töltödik be megfelelően a bios a win pedig az idő(Bios alapidő) hiba miatt nem indul. mert szerinte a jelenlegi idő a múl amikor a win10 még nem si létezett. Ez egy idő paradoxon :D

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#70458) #86564352 válasza Laurh (#70444) üzenetére


#86564352
törölt tag

Először próbáld a triviális számítógép újraindítást és úgy keress újra frissítéseket. Ha nem jó, tovább ezen a linken a 3-as és 4-es javaslat.

(#70459) Yogi Bear válasza King Unique (#70454) üzenetére


Yogi Bear
aktív tag

Valóban nem néztem át a linkeket. :( Másik meghajtón meg van hely, pont ez volt a gond, hogy a másik 8 meghajtó bármelyikére mehetett volna, de ez a nyomorult roppant intelligens módon csak a C:\ meghajtóra hajlandó letöltődni. :C

.: LG 22LD350 .:. LG 55LW659S .:. LG 55UH8507 .:. Onkyo TX-SR607 .:. Onkyo TX-NR676 .:. Magnat Motion 880 :.

(#70460) #86564352 válasza Yogi Bear (#70459) üzenetére


#86564352
törölt tag

Meglepő a Windows-tól, hogy rendszerfájlokat a rendszermeghajtóra akar letölteni...

(#70461) Yogi Bear válasza #86564352 (#70460) üzenetére


Yogi Bear
aktív tag

Rendszerfájl csak akkor lesz, ha feltelepítem, addig csak egy "buta" .iso file, mint bármelyik másik, tehát semmi köze az aktuálisan futó rendszerhez. :))

.: LG 22LD350 .:. LG 55LW659S .:. LG 55UH8507 .:. Onkyo TX-SR607 .:. Onkyo TX-NR676 .:. Magnat Motion 880 :.

(#70462) Pardise


Pardise
senior tag

Hali!

Olyan gondom van, hogy vettem új billentyűzetet és teljesen meg van bolondulva.(Asus Cerberus). Úgy viselkedik, mintha nyomva lenne a CTRL billentyű. Össze-vissza baszik mindent. Visszadugtam a régi billentyűzetem, azzal is ilyen már. Mindent próbáltam, ma újratelepítettem a windowst. Billentyűzet driver nincs fent. Újraindítom a gépet akkor jó, de van h 10 perc után, van h 1 óra után csinálja ezt. most éppen jó. amikor szar, akkor pl h görgetek bármilyen oldalon, akkor kicsinyít meg nagyít, mintha nyomnám a CTRL-t
s-re mentés jön be meg ilyenek. zsír új billentyűzet, régivel is ilyen, csináltam billentyűzet tesztet, ott jó. Nincs semmi gomb beragadva. Vírus sincs. nem vágom mi lehet, mert csak azóta ilyen, mióta az újat megvettem
vissza tettem a régit és már az is ilyen.

Így ismeri fel, kettő van belőlük, hiába törlöm az egyiket, visszajön mindig.

Valakinek ötlet?

Win10 Pro, 64bit.

Your car, your life ;)

(#70463) Downsampling válasza svgyula (#70457) üzenetére


Downsampling
senior tag

Ez már annyira triviális, hogy a bánat sem gondol ilyesmire... :C

(#70464) Tiger. válasza Top cat (#70434) üzenetére


Tiger.
nagyúr

Teljesen üres.

Intel I7 4790 3.6gh/Geforce Rtx 2060S /Alienware 2014/Asus Rog Strix g531gu/Creative SB ZxR /16gb ddr3/ Htc One/Iphone 13 Pro Max/ Creative Gigaworks S750 7.1/ Z5500/ Apple Iphone 5S.

(#70465) svgyula válasza Pardise (#70462) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Ha még nem mondta senki akkor megpróbálom: a "hírőss" plug&play egy kamukáze! Mielőtt bármilyen hardvert cserélsz beleszámítva az egérpadot is :D töröld a régi eszközt az illesztőjével együtt! Már egy VGA csere is tiszta telepítést kíván! Többször volt szerencsém tapasztalni. Ez a billentyűzet USB-s ugye? Ha igen akkor az alaplapi(driver CD) USB driverre cseréld le a win10 féle akármilyet.

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#70466) svgyula válasza Downsampling (#70463) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Én sem gondolnák erre ha nem szívatott volna ez a dolog több különböző gépnél. A "hiba" oka az, hogy amíg van bekapcsolt táp a BIOS kap feszültséget aztán indításkor a táp egy pillanatra amíg felépül nem ad megfelelő feszültséget és a BIOS összezavarodik. Csak azt nem értem miért nem dob fel egy ablakot valami F2-vel? Hibás indításkor azért szokott hagyni időt a luzernek gondolkodásra..............

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#70467) bigrock


bigrock
addikt

Üdv,
újabban a következő érdekességet tapasztalom folyamatosan: Win10 Pro alatt nem tudok szöveget bevinni sem a tálcán lévő "keresés" ablakba, sem a WIFI csatlakozáskor kiválasztott SSID beviteli mezőbe. Természetesen notepad alatt működik a billentyűzet, de pl. a CTRL/C, CTRL/V már megint nem jó a feljebb említett input-oknál. Thinkpad X230 notebook a vas.
Köszi a válaszokat.

(#70468) Geth válasza Pardise (#70462) üzenetére


Geth
addikt

Nem lehet, hogy csak a kisegítő lehetőségek közül a beragadó billentyűk vagy mi a bánat tréfált meg?
Azt hiszem a szekvencia ami bekapcsolja (Shift billentyű 5ször) alapból be van kapcsolva, és véletlenül simán aktiválni lehet a funkciót :DDD
Első dolgom friss rendszernél az összes ilyen szekvenciát kikapcsolni.

[ Szerkesztve ]

(#70469) Downsampling válasza svgyula (#70466) üzenetére


Downsampling
senior tag

...amikor leírtad, eszembe jutott, hogy én is jártam már így. Ezért is írtam... :K

(#70470) Geth válasza svgyula (#70465) üzenetére


Geth
addikt

Ez az USB driver csere mondjuk Intel USB-nél egyáltalán nem játszik, merthogy nincs hozzá :)

(#70471) bucihost


bucihost
senior tag

Sziasztok.

A gépemben 2 hdd van. egyik win7 a másikra most raktam egy win10-et játékok miatt.
Jött közben egy win frissítés, azt felrakta. Frissítettem a drivereket.

Utána volt egy restart, ment is minden, használtam kb 5-6 órán keresztül. Most csináltam egy rebootot, és átmentem win7 re. Mikor ott végeztem, reboot és vissza win10. Itt kaptam egy kékhalált, mindenféle hibaüzenet nélkül. Automatikus javítás nem tudja javítani. Csökkentett módba beléptem, viszont nem ment az egér, nyomtam egy újraindítottam viszont mostmár a javítás lehetőségét sem adja fel, kék zászlónál bootloop.

Win7 en keresztül megnézném hogy mi nyűge lehet. Mit és hol keressek a win10 es partíción, amibe találnák valami érdemleges infót?

[ Szerkesztve ]

(#70472) svgyula válasza Geth (#70470) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Most komolyan? Mindig intel procis gépem volt és mindhez volt és van is az alaplapi driver cd-n "USB driver"
Tessék a mostani alaplap driver cd listája........... és kell a win10-nek!Ja még mielőtt belekötsz ebbe is a laposom 2 éves és ahhoz is van!

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#70473) Geth válasza svgyula (#70472) üzenetére


Geth
addikt

Nem tudom mi ez az "Usb20" szutyok 2013-ból (Win10 még nincsen!), Intel USB2-höz biztosan nem kell driver, Intel USB3-hoz pedig csak Win8 alatti verziókhoz.

Driver cd-ket 90% ki se bontom, neten is fent van (legtöbbször újabb) ami kell.

Ha pl. megnézed ezt, nyomát se látod Win8-nak vagy Win10-nek.

[ Szerkesztve ]

(#70474) bucihost válasza bucihost (#70471) üzenetére


bucihost
senior tag

Megoldva... Igaz a hiba okát nem tudom...

Neten rá kerestem, hogy miért nem megy win10 safe módban az egér. Több helyen is azt írták hogy safe-ban nincs USB3.0.... Nekem az alaplapon nincs is 3.0, de mind1 átdugtam másik portba. Egyből lett egér.

Esemény naplóba benézve, teli volt a rendszer napló hibákkal:

Nem indult el a dhcp szolgáltatás mert függ ) az afd-tól, de az se indult el mert függ mástól ... és így tovább 10 hiba.

Majd egy infó:
A következő boot- vagy rendszerindító illesztőprogram(ok) nem indult(ak) el:
AFD
bam
cdrom
CSC
dam
Dfsc
FileCrypt
GpuEnergyDrv
HWiNFO32
MsSecFlt
NetBIOS
NetBT
nsiproxy
Psched
rdbss
tdx
vwififlt
WdFilter

Utána újabb (kb 30) hiba. Miszerint ShellHWDetection, DPS, TokenBroker, EventSystem, netprofm, WSearch, stb szolgáltatások nem elérhetőek (A DCOM "1084" hibát jelzett)

Gondoltam hátha az usb port váltás megoldotta... próba cseresznye restart... és lám elindult a win....

Viszont 2 hiba most is van az event logban. Ezek mik lehetnek?

A(z) alkalmazásspecifikus engedélybeállítások nem biztosítanak a(z) Helyi számára Aktiválás engedélyt a COM-kiszolgálóalkalmazáshoz. CLSID:
{D63B10C5-BB46-4990-A94F-E40B9D520160}
, APPID:
{9CA88EE3-ACB7-47C8-AFC4-AB702511C276}
, felhasználó: DESKTOP\Buci, SID: S-1-5-21-1672459499-957123999-3747057192-1002, cím: LocalHost (helyi állomás, LRPC használatával), futtatási alkalmazástároló: Nem érhető el, SID: Nem érhető el. Ez a biztonsági engedély a Komponensszolgáltatások felügyeleti eszközzel módosítható.

A(z) alkalmazásspecifikus engedélybeállítások nem biztosítanak a(z) Helyi számára Aktiválás engedélyt a COM-kiszolgálóalkalmazáshoz. CLSID:
{6B3B8D23-FA8D-40B9-8DBD-B950333E2C52}
, APPID:
{4839DDB7-58C2-48F5-8283-E1D1807D0D7D}
, felhasználó: NT AUTHORITY\HELYI SZOLGÁLTATÁS, SID: S-1-5-19, cím: LocalHost (helyi állomás, LRPC használatával), futtatási alkalmazástároló: Nem érhető el, SID: Nem érhető el. Ez a biztonsági engedély a Komponensszolgáltatások felügyeleti eszközzel módosítható.

Bocsi, ha hosszú lett :R

(#70475) Chrystall


Chrystall
senior tag

Zenefelvételre kell optimalizálnom a Windows 10-et, és észrevettem, hogy hiába csináltam egy külön admin fiókot a zenei felvételre, ha az új fiókban megváltoztatok bizonyos rendszerbeállításokat, akkor azok átállítódnak a másik admin fiókomban is, amit nem feltétlenül akarnék. Valaki tudna arra megoldást, hogy lehet 2 fiók a gépen különböző rendszerbeállításokkal? Pl. a Startup menüben ha letiltok programokat az egyik fiókban, azok a másik fiókban is letiltódnak. Vagy hogyha az eszközkeszelőben variálom a Merevlemez beállításait, automatikusan a másik fiókban is átállítódnak. És ez nem kéne.

Ha ezt nem lehet megoldani különböző fiókokkal, akkor hogy lehetne? Laptopról van szó, így 2. HDD opció kilőve, mert kell a DVD lejátszó is. Lehetne pl. a Windows 10-et duplikálni a merevlemezen 2 külön partícióba, és mindig igénynek megfelelően futtatni hol egyiket hol másikat?

(#70476) Pardise válasza svgyula (#70465) üzenetére


Pardise
senior tag

Megvolt, nem segített!

Your car, your life ;)

(#70477) pc360 válasza Chrystall (#70475) üzenetére


pc360
addikt

Talán, mert nem adminokat kellene létrehozni, hanem sima felhasználókat, akik beállításai különbözőek lehetnek. A merevlemez beállításai alatt mit értesz, vagy annak miért kellene különbözőnek lennie? Ennek semmi értelmét nem látom, még a zenefelvétel fényében sem.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#70478) Zoz válasza bucihost (#70471) üzenetére


Zoz
őstag

Ott rontottad el, hogy nem kapcsoltad ki a gyorsindítást a 10-ben. Mivel enélkül a kikapcsolás nem valódi kikapcsolás, nem zárja le a fájlrendszert, így amikor a másik windows hozzányúl, a 10-es ezekről a változásokról nem fog tudomást venni, és fájlrendszer sérülés lesz a vége, amiből lehet rendszer összeomlás is.

(#70479) svgyula válasza Geth (#70473) üzenetére


svgyula
addikt

Ez a te "véleményed" Az nem a hozzáértésed tükrözően :((( "szutyok" hanem a gyártó által készített illesztő ami szorosan kapcsolódik az alaplap chipszettjéhez. Persze van általad "preferál" mindenható win10 univerzális driver de az vagy jó, vagy csinál ilyen anomáliát. Amúgy a hozzászólónak segíts inkább és ne a más hozzászólását kritizáld! Nekem a te "tudományodra" :D és a véleményedre nincs szükségem! A kijelentésed pedig, hogy nincs intel USB driver egyszerűen felelőtlenség. Driver nélkül egyik gépen sem működne! Az pedig egy másik kérdés, hogy te lustaságból ráhagyod a telepítőre és szerencséd van, vagy egy hozzá nem értő csinálja ezt és mindenféle anomáliák előjönnek akár egy külső eszközt tönkre is tehet. De én itt le is zárom a vitát. Legyen igazad elhiszem: NINCS INTEL USB DRIVER!

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#70480) StLui válasza svgyula (#70479) üzenetére


StLui
veterán

Hát én sem tudom mikor volt utoljára szükség ilyen driver cd-re

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#70481) svgyula válasza Pardise (#70476) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Nem akarlak elkeseríteni de az a billentyűzet hazavágta az USB-t. A régit próbál meg egy másik gépen. Ha barátod az illető akkor az "újat" ne! Az újat vidd vissza oda ahol vetted. Bár ez már nem fogja megoldani a problémát.

(#70480) StLui v

Szia! Nen kell sokat visszaolvasni Ő sem használta.............

"(#70367) tordaitibi"

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#70482) JamesHun


JamesHun
addikt

Sziasztok

Valaki használ Win 10-es laptopot HDMI kimenettel és egy USBC-HDMI adapterrel, hogy 2 monitort meghajtson?
Most 1 monitort használok "csak" és kéne még 1 amire egy ilyen USB-C s kábel/átalakítót néztem ki.

SeriesX: JamesSHun

(#70483) Pardise válasza svgyula (#70481) üzenetére


Pardise
senior tag

Az fasza. Hogy csinálhat ilyet? Akkor vehetek új alaplapot más megoldás nincs igaz?

[ Szerkesztve ]

Your car, your life ;)

(#70484) Pardise válasza Pardise (#70483) üzenetére


Pardise
senior tag

Az egér működik, annak semmi baja. Akkor az egérnek sem kéne működnie, nem?

Your car, your life ;)

(#70485) Top cat válasza Tiger. (#70464) üzenetére


Top cat
őstag

Akkor várni kell míg jelentkezik újra a kék kaszás .

(#70486) jokeph válasza Geth (#70473) üzenetére


jokeph
nagyúr

Az a szükséges plussz. ;]

Olyan WINDOWS-hoz kell (pl. XP), ami nem, vagy nem teljes értékűen telepíti fel az USB vezérlőjét.

WIN 7 és felfelé azért nem "kell" telepítened, mert a WIN-be integrálva van az USB1.1/2.0 drivere.

Egyébként az intel chipset driver tartalmazza többek közt az USB 2.0 EHCI drivert is.

Az USB 3.x (XHCI) driver-i (még) nincsenek a WIN-be integrálva. ;] , azt linkelted. :K

Illetve amit nem a "chipset" vezérel, "külső vezérlő chipes" (pl AsMedia), az mindenképpen telepítendő OS-től függetlenül.

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#70487) quailstorm válasza jokeph (#70486) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Win8.1+ már van generic USB3.0 driver. Intel(valójában Renesas) és VIA vezérlőkkel működik is.
XP-ben meg SP1 óta asszem benne van a natív USB2.0, SP3 installer már biztosan teljes USB2.0 PnP támogatást tartalmaz.
XP-7-re fel kell tenni a Renesas vagy a VIA drivert USB3.0-hoz, az tény.

(#70488) Geth válasza svgyula (#70479) üzenetére


Geth
addikt

El kell szomorítsalak, ez nem az én véleményem, ezek tények.

Még egyszer utoljára: Intel USB-hez 3.0 esetén Win8/10-re nem kell felrakni semmit külön, nem is lehet letölteni az Intel oldaláról (ezt próbáltam szemléltetni). A szükséges drivert már tartalmazza a rendszer.
Win7 és alatta még nem, ezért van fent a cd/weboldalon.

Nem mondtam azt, hogy más chipsethez nem kell (esete válogatja, van olyan, hogy van rajta Intel ÉS másmilyen IS), más rendszeren nem kell, stb. Halmazműveletek, szövegértés.

Lehet idézőjeleket rakni a hozzászólásodba (kicsit túltoltad), de attól még a világ világ marad.
Ha Te outdated és/vagy felesleges driverekkel szórod tele a rendszert, Te dolgod. Ilyenkor jönnek elő az anomáliák...
Nem lustaságból nem cserélem ki a megfelelő drivert rosszra, hanem mert nem vagyok bolond :)

Hogy valami hasznos is legyen, itt egy USB driver gyűjtemény.

[ Szerkesztve ]

(#70489) allein


allein
addikt

Sziasztok. Tálcán lévő pár ikon: számológép, microsoft edge valamilyen oknál fogva láthatatlanná váltak. Tapasztalt valaki ilyen jellegű problémát?

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#70490) King Unique válasza jokeph (#70486) üzenetére


King Unique
titán

Windows 8.0 óta natív Intel USB 3.0 támogatás van, tehát annál és az újabb Windowsoknál nem kell ehhez külön driverrel szórakozni. Illetve a 10-esben állítólag már USB 3.1 Gen 2 és Type-C támogatás is van. Ellenben a 7-esnél és az annál régebbi rendszereknél nincsen natív támogatás, illetve max. csak USB 2.0. Meg, ha már USB 3.0, akkor a 8-as óta natív UASP támogatás is van, amit a régebbi Windowsok megint nem tudnak.

[ Szerkesztve ]

(#70491) jokeph válasza quailstorm (#70487) üzenetére


jokeph
nagyúr

King Unique és quailstorm:

:R

A W8 kimaradt az életemből. :U

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#70492) Top cat válasza allein (#70489) üzenetére


Top cat
őstag

Keresd meg ezt és töröld, majd restart.

C:\Users\<your username>\AppData\Local\IconCache.db

Rejtett fájl úgyhogy ezek megjelenítése legyen bekapcsolva.

(#70493) Geth válasza jokeph (#70486) üzenetére


Geth
addikt

Apró megjegyzés: az Intel chipset "driver" amit írsz, nem driver (chipset software a hivatalos neve).
Ennél fogva nem is tartalmaz semmilyen USB drivert, azaz nincs benne se .dll, se .sys, se semmi.
.inf leírók vannak benne, amik megmondják a rendszernek kábé azt, hogy mi a neve az eszköznek, esetleg elirányítják a megfelelő Windows-os .inf-hez (pl. usbport.inf).

Legtöbbször már nincs is rá szükség, az Intel legtöbb DEV_ID-ját ismeri a Windows is.
Én azt szoktam csinálni, hogy ha már minden szükséges driver fent van, akkor ha még mindig van kérdőjeles device, és látszik, hogy Inteles (VEN_ID: 8086 :) ), és az Update se találja, akkor leszedek egy egybecsomagot innen, és ráengedem a Windowst, hogy keresse meg közte (hogy ne legyen ronda kérdőjeles :D ).
De USB-hez még sose kellett ez sem, szerintem az összes Intel USB DEV_ID-t ismeri a Win/Update.

[ Szerkesztve ]

(#70494) Land


Land
veterán

Windows 10-ben jártasabbak tanácsát, segítségét kérném.
Évekig Win 8.1-em volt fent és mivel ideje volt már új rendszert felhúznom, így a Win 10 mellett döntöttem.
Pendriveról telepítettem fel UEFI módban GPT partícióra.
A Win egy 60 Gb-os SSD-re ment így fel.
Ezen kívül van egy Gamer SSD-m, egy 2 TB-os hibátlan vinyóm és egy régebbi, már picit haldokló 1.5 Tb-os vinyóm. Mikor még az utóbbin volt fent régebben a rendszer, akkor ha rákattintottam pl. a Total Commanderre, akkor 2-3 mp-ig nem történt semmi, majd felpörgött az "űrhajó" és elindult a program.

A Win 10 telepítésem picit kisiklott, mert annak ellére, hogy SSD-n van a Win 10 és a lapozófájl is az SSD-n van ugyancsak pár sec után indul el a TC és hallani ahogy felpörög egy olyan vinyó, aminek nem is kellene?!
Ez hogyan hozható helyre? Milyen indításért felelős dolgokat rakott a Win a rosszalkodó viynómra?
Illetve sajnos az eddig hibáatlanul futó Cod WW2 is akadozgat az új rendszer alatt, mely igencsak fájó pont, pláne ha azt nézzük az is SSD-n van.
Van tipetek, ötletetek? Köszi!

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#70495) LuiT válasza Land (#70494) üzenetére


LuiT
tag

Telepítésnél csak az SSD-t kellett volna rádugni az alaplapra. Akkor nem mokólta volna össze a winyóidat.

Üdv. „A törvényeket a bölcsek hozzák, és a bolondokat sújtják velük.” :-)

(#70496) Land válasza LuiT (#70495) üzenetére


Land
veterán

Utólag lehet rajta segíteni?

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#70498) Sub-ZeRo válasza #69059072 (#70497) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hali

Regisztrációs adatbázisban kell turkálni hogy töröld a bejegyzést. Neten van fent róla infó, csak keresni kell a Google-on.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#70500) Geth válasza #69059072 (#70499) üzenetére


Geth
addikt

Esetleg tudsz értelmesen is kérdezni?
Például retttenetesen sokat segített volna, ha linkeled mit próbáltál végigcsinálni.
A stíluson csiszolsz egy kicsit, kis gyakorlás és menni fog ez :DDD

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.