Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70851) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Sziasztok!

Mi a legegyszerűbb módszer egy felhasználói fiók elől elrejteni egy logikai meghajtót?

:R

(#70852) VoidXs válasza Vasinger! (#70851) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Vannak bizonyos csoportházirend opciók a meghajtók megjelenésének viselkedésére, azok között lehet, hogy találsz ilyesmit.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#70853) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Nálam valami nagyon összekuszálódott a hang illetve a mikrofon körül. Van rá mód, hogy alaphelyzetre rakjam?

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#70854) VoidXs válasza Predator2 (#70853) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Töröld a drivert eszközkezelőből, újraindítás után alapbeállításokkal visszarakja.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#70855) Baggio04


Baggio04
aktív tag

Jóreggelt!
Adódott egy kis problémám ezzel az utóbbi nagyobb frissítéssel kapcsolatban. Lefrissítettem és utána audio driver problémája volt folyamat a rendszernek, felcsesződtem és csináltam egy tiszta telepítést. Audió megoldódott, de most olyan gondom van, hogy mikor szépen kikapcsolom a gépet, akkor újraindul a rendszer, ugyanez történik ha a gépen található gombbal kapcsolnám ki.
Lehet elkeveredett a főkapcsoló funkicója...?
Merre találom ezt a beállítást, keresgéltem, de erre még nem volt szükségem eddig....

Baggio

(#70856) VoidXs válasza Baggio04 (#70855) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Az energiagazdálkodási séma beállításai közt találod, de nem az lesz a baj, hanem várd végig az összes frissítést, és megoldódik magától.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#70857) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Érdeklődnék, hogy win 10-re van-e olyan program, ami figyeli a netes adatforgalmam havi, heti és napi szinten? Ha van ilyen, mi a neve?
Régebben a szolgáltatómnál meg lehetett nézni, de már nincs ilyen beállítás :(
Köszönöm előre is! :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#70858) pc360 válasza makoss (#70857) üzenetére


pc360
addikt

A programkérdéseknek saját topikja van.

Egyébként Net Meter vagy NetWorx. Én az elsőt szeretem, a linkelt oldalon megtalálható, saját színkonfiggal. Évek óta hordozom a statisztika fájlt, érdekes visszatekintést nyújt a múlt letöltési mennyiségeibe.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#70859) Baggio04 válasza VoidXs (#70856) üzenetére


Baggio04
aktív tag

Várogatok már egy ideje, múlt szombat óta ilyen......
Megnézem azoknál a beállításoknál akkor hátha van valami.
szerk: ott minden stimmel.
:(

[ Szerkesztve ]

Baggio

(#70860) v.attis


v.attis
őstag

Sziasztok!
Teljesen hivatalos és naprakész win10 64 bites rendszerem újabban nem csatlakozik autómatikusan a saját wifimhez. Már elfelejtettem vele, de így sem.
Valami ötlet?

(#70861) #34576640


#34576640
törölt tag

Hol lehet venni eredeti windows 7-et (amit még ma windows 10-é frissítenék)?

(#70862) raidx válasza Gyurinho92 (#70809) üzenetére


raidx
őstag

Egyszer már teszteltem egyesével, igaz 1 passt vártam, de addig nem volt hiba.

Az akkor volt. De az is lehet, hogy a modulok nem tudnak együttműködni.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#70863) Bogyó bá' válasza #34576640 (#70861) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Pl. itt, de nem értem mi a biznisz benne.... :F

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#70864) Gyuri27 válasza Bogyó bá' (#70863) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nyilván nem ez volt a kérdés. ;)

Amd - Radeon - Ryzen

(#70865) Bferibörs válasza #34576640 (#70861) üzenetére


Bferibörs
addikt

én itt vettem de 10-et

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#70866) Cathrine


Cathrine
tag

Sziasztok!

Szeretném a segítségetek kérni, hátha valaki tud a problémámra megoldást. Karácsonyra a Jézuska új PC-t hozott a következő paraméterekkel: Intel i5-7600k, ASUS STRIX geforce GTX1070, 2x8 GB 2133 DDR4 Kingston Hyperx RAM, WD Green 120 GB SSD és Asus Prime Z270-k alaplap.
Az összeszerelés zökkenőmentesen zajlott, nem volt semmi probléma. Indításkor a BIOS szépen bejelentkezett, minden alkatrészt látott. A gond a windows 10 telepítésénél kezdődött. A bootolható USB-t a Microsoft hivatalos Media Creation Toolal készítettem el. Miután a gép beolvasta az USB-t a telepítés elkezdődött, de mikor a windows termékkulcsot kéne beírni megakadt és ezt a hibaüzenetet dobta fel: Hiba
Elég sokat kerestem a hibára, de nem sikerült megoldani a gondot. Esetleg valaki már futott ilyen problémába? Azt láttam, hogy a windows 7-nél gond volt, és erre az ASUS adott ki egy EZ Installer programot, ami ott megoldást jelentett, de windows 10-nél ilyet nem találtam. :(

Segítségeteket előre is köszönöm.

https://www.flickr.com/photos/126847261@N04/

(#70867) pc360 válasza makoss (#70857) üzenetére


pc360
addikt

Szívesen...

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#70868) makoss válasza pc360 (#70867) üzenetére


makoss
addikt

Köszi, megnézem, mihelyst hazamegyek, melós gép eléggé le van butítva :( :R

[ Szerkesztve ]

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#70869) monosgeri21 válasza Cathrine (#70866) üzenetére


monosgeri21
tag

Elvileg van rajta USB 2.0 csatlakozó. Onnan próbáld telepíteni.

(#70870) Cathrine válasza monosgeri21 (#70869) üzenetére


Cathrine
tag

Igen. Az volt az első tanács, nem működött sajnos. Se UEFI letiltás, sem security boot letiltás.
Már ott tartok, hogy az is megfordult a fejemben, hogy megpróbálom a windows 7-et felrakni és win 10-re frissíteni. :((

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/126847261@N04/

(#70871) szabonagyur válasza Cathrine (#70866) üzenetére


szabonagyur
félisten

Szia

A lapon 2 gyártó USB termékei találhatóak, van belőle 2.0 és 3.0 is.

Próbáld meg az Intel által támogatottakat, mivel a ASMedia-t valószínűleg nem ismeri a 3.1 miatt.

ASMedia® USB 3.1 vezérlő :
2 USB 3.1 csatlakozó (2 a hátlapon, +zöldeskék, Type-A)
Intel® Z270 Chipset :
1 USB 5Gb/s port(s) csatlakozó
Intel® Z270 Chipset :
6 USB 3.0 csatlakozó (2 a hátlapon, +kék)
Intel® Z270 Chipset :
6 USB 2.0 csatlakozó (2 a hátlapon, )

Képen pirossal jelöltekből válassz:

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#70872) Cathrine válasza szabonagyur (#70871) üzenetére


Cathrine
tag

Végigdugtostam újra az összes létező variációt. Ugyanaz a hibaüzenet. :( De köszi szépen a tippet. :)

https://www.flickr.com/photos/126847261@N04/

(#70873) justaview válasza Cathrine (#70872) üzenetére


justaview
őstag

A legfrissebb bios van az alaplapon?

(#70874) szabonagyur válasza Cathrine (#70872) üzenetére


szabonagyur
félisten

Pendrive milyen? Legacy USB bekapcsolva?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#70875) Cathrine válasza justaview (#70873) üzenetére


Cathrine
tag

0807-es van. Elvileg ennél van frissebb, még azt fel fogom tenni hátha. :K

https://www.flickr.com/photos/126847261@N04/

(#70876) Cathrine válasza szabonagyur (#70874) üzenetére


Cathrine
tag

Platinet 32 GB. Legacy be van kapcsolva.

https://www.flickr.com/photos/126847261@N04/

(#70877) movax válasza Cathrine (#70876) üzenetére


movax
őstag

Megpróbálnám másik pendrive-val.

(#70878) Tosee válasza Cathrine (#70876) üzenetére


Tosee
őstag

Nekem is van egy Platinet pendrive-om, igaz 16 Gb-os. Sajnos windows telepítésre alkalmatlan, szóval ahogy a fórumtárs is javasolta már, tennék egy próbát másik pendrive-al is!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#70879) Cathrine válasza Tosee (#70878) üzenetére


Cathrine
tag

+ movax
Köszi, ezt gyorsan megpróbálom. Szerencsére van még itthon miből válogatni. A Platinetről korábban telepített windowst, ezért fel sem merült bennem, hogy esetleg valami nem stimmel nála. :N

https://www.flickr.com/photos/126847261@N04/

(#70880) #86564352 válasza Cathrine (#70866) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ugyanilyen hibát nálam egy másik pendrive oldott meg. Próbáld meg egy régi USB 2.0 pendrive-val.

A Win10 ilyen kényes, már maga a Media Creation Tool is hol lefut, hol nem. Gyakran csak úgy jó, ha MCT.exe átmásolva a pendrive-ra és onnan indítani hogy hozza létre a telepítőt.

(#70881) Cathrine


Cathrine
tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget, a másik pendrive volt a megoldás. Beszéltük itthon, hogy tuti valami banális hülyeség lesz rá a megoldás, de bevallom, nem hittem benne. :)
Elképesztő, hogy ezen szívtam vagy egy napot, még egyszer köszi. :DD :DD :DD

https://www.flickr.com/photos/126847261@N04/

(#70882) JamesHun


JamesHun
addikt

Sziasztok

Reggel óta felugrik egy EFS UI Applicationos értesítés, ami a titkosított file rendszer kulcsának biztonsági mentését hozza fel mindig
De nincs titkosítva a file rendszerem, ezért nem nagyon értem miért jön ez fel reggel óta minden bekapcsoláskor. Másnál is feljön ez az értesítés?

SeriesX: JamesSHun

(#70883) JamesHun válasza JamesHun (#70882) üzenetére


JamesHun
addikt

OneNote, Firefox és Thunderbird frissült tegnap, lehet valamelyik frissítése miatt hozza be?

annyit találtam, hogy régen a 1password egyik frissítése után jött fel mindenkinek aki használta, mert egy mappát vagy filet betett titkosítottnak a progi és ezt érzékelte a win10

SeriesX: JamesSHun

(#70884) Kenderice


Kenderice
senior tag

Üdv.
Van egy gondom.
Van egy win10-es gép a hálózatban.
Erről a gépről minden más gépet (windows, linux) lehet látni és csatlakozni is hozzájuk.
Azonban a többi gép nem látja a win10-est a hálózaton.
Pontosabban a linuxos gépek látják, de nem tudnak hozzá csatlakozni.
A windows7-es gépek meg nem látják a 10-est.
Ez mitől lehet?
Amíg win 8.1 volt az adott gépen, minden jól működött.

(#70885) Bubee82


Bubee82
őstag

Sziasztok,

Par hete elkezdodott egy kalvariam a wifi adapterrel (Dell Inspiron). Gondolom egy frissites cseszhette el. Valamilyen oknal fogva - vagy ujrainditas, hideginditas vagy akar egy sleep-bol valo feltamadast kovetoen - egyszeruen eltunik a wifi, de teljesen. A beallitasokban sincs jelen ilyenkor, tehat meg annak az opcioja sincs, hogy ott probalkozzak valamivel mert egyszeruen nincs wifi adapter jelen - legalabbis a winfos szerint. BIOS-ban termeszetesen ON minden. Aztan neha par ujrainditas utan ujra megjelenik, de van hogy egyaltalan nem. Most is hotspotrol vagyok wifi helyett. Minden beallitas defaulton van kvazi, soha nem piszkaltam semmit, miota megvettem a gepet.

Hogyan lehet ezt a rendkivul idegesito problemat orvosolni?

Koszi!

(#70886) movax válasza Cathrine (#70881) üzenetére


movax
őstag

:C

Ez a windows-installológiai tudományok egyik nagy misztériuma: vannak pendrájvok, amelyekről egyszerűen nem megy az install, mások esetében meg egyszer csak úgy nem megy, hogy korábban ment. Alap, hogy win-installra készülődéskor legyen kéznél kettő-három. És amelyikkel működik, azzal nem biztos, hogy ezután is működik majd. :D

(#70887) Czimby


Czimby
addikt

Sziasztok!

Legálisan frissítettem anno 7-ről 10-re, az a kérdésem lenne, hogy cserélhetek-e SSD-t a gépben, mert ha jól tudom a licensz a hardverhez kötődik. Vagy ez az alaplapra + procira vonatkozik csak?

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#70888) Bogyó bá' válasza Czimby (#70887) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Igen cserélhetsz - helyesen tudod: alaplaphoz kötődik.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#70889) movax válasza JamesHun (#70882) üzenetére


movax
őstag

Command prompt-ba told be ezt:

cipher /U /N

Ez megmutatja, hogy a rendszerben van-e titkosított fájl, annak függvényében lehet tovább gondolkodni.

Esetleg Run-ba írd be: certmgr.msc és nézd meg a Personal-ban, nincs-e véletlenül valami.

Vagy egyszerűen: amikor kéri, hogy backupold, dugj bele egy pendrájvot és backupold a kulcsot, nem fog zavarni utána.

(#70890) BK87


BK87
senior tag

Sziasztok. Van nálam egy HP 635-ös notebook AMD Athlon II p360-as procival, radeon HD 4200-al, és egy HD6300m-el szerelve. Feltelepítettem rá a Windows 10-et, de valahogy drivert nem talalok hozzá megfelelőt. Tudnátok nekem tanácsot adni, hogy milyen driver lenne megfelelő? Van valaki, aki hasonló hardverkiépítésű gépet használ? Előre is köszönöm a segítséget.

(#70891) movax válasza BK87 (#70890) üzenetére


movax
őstag

Win7 az utolsó támogatott rendszer, ha azzal nem megy akkor bízd a windows 10-re, ha megy azzal, amit talál a driverfrissítéssel, akkor ok. Ha nem, akkor marad a win7 vagy valamilyen linux.

Nézd meg itt, ezt írja a Microsoft Windows menüt lenyitva:

"A HP nem biztosít Windows 10 illesztőprogramokat a HP.com oldalon a 2013. augusztus előtt értékesített HP számítógépekhez. A Microsoft az ezen termékekhez tartozó legtöbb összetevő-illesztőprogramot elérhetővé teszi az Eszközkezelőn keresztül, amint a készülék Windows 10 rendszert futtat aktív internetkapcsolat mellett."

(#70892) JamesHun válasza movax (#70889) üzenetére


JamesHun
addikt

köszi a segítséget
ránéztem a parancssoros kereséssel és talált is fileokat

az appdata/local/packages be talált fileokat, de azok szerintem normálisak, mert a paint, 3dveiwer meg ilyesmik is abban a mappában vannak

Közben találtam egy trojait a deffenderrel (elvileg ma került az edgen keresztül a gépre. fránya online sorozatok :) ), azt leszedettem vele

a certmgr.msc-re is ránéztem és tegnapi nappal van ott egy tanúsítvány
akkor ez a thundi, vagy firefox lehetett esetleg, mert ez a kettő ügyködött tegnap, meg egy store os progi frissült még talán

[ Szerkesztve ]

SeriesX: JamesSHun

(#70893) zolokas


zolokas
aktív tag

Sziasztok!

Vannak kis problémák a hozzáférési jogokkal! Hiába állítom rendszergazdának a gépet + a speciális beállításnál adok jogot hozzá még is azt írja a mappára meg a benne lévő fájlra, hogy nem elérhető! Mi lehet a probléma mit állítok el?

[ Szerkesztve ]

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#70894) Liner


Liner
aktív tag

Akkor lassul be a gépem amikor elakar menni aludni. Biztos mert bállítottam soha opciot és semmi hiba meg se rezzen. Érdekes

Vannak olyan emberek, akik azt hiszik, hogyha otthon vannak a programozásban, akkor már mindent tudnak. Pedig - törvény. Valahol kapsz, valahonnan elvesznek.

(#70895) Joker88


Joker88
őstag

A rendszer-összefoglalóban hogyan lehet "egyéni" , több információt elhelyezni ?

Kép forrása A mellékelt kép neten , Google által talált, nem saját !

In loving memory of Garrett Lockhart

(#70896) Marci112233 válasza Joker88 (#70895) üzenetére


Marci112233
őstag

Szerintem sehogy. Ha többet akarsz tudni a gépről akkor vagy HWINFO64 vagy AIDA64.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#70897) zolokas válasza Marci112233 (#70896) üzenetére


zolokas
aktív tag

Régen lehetett valahogy a XP-be írogatni át meg kis ikonokat bele rakni de nem emlékszem már rá!

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#70898) szabonagyur válasza Joker88 (#70895) üzenetére


szabonagyur
félisten

Mit akarsz berakni ide vagy miért?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#70899) tordaitibi válasza Bubee82 (#70885) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Hardveres gond lesz, fiam laptopjába a wifi modul mielőtt teljesen megdöglött, akkor produkálta ezt a tünetet.
Ezt letesztelni nem tudom hogyan tudnád, esetleg egy live linux alatt nyúzn pár napig, más ötletem nincs.
Külső usb, pl. TPLink eszközzel esetleg le lehet csekkolni magának a wifi hálózatkezelésnek a jó működését, de 99% hogy tökéletes lesz.

(#70900) Joker88 válasza szabonagyur (#70898) üzenetére


Joker88
őstag

régebben jó "poénnak" találtam hogy Vistának a rendszerinfói közé be tudtam rakni pl az alaplap gyártójának a logóját/nevét/weboldalát..
gondoltam ezzel is egyedibbé tudnám tenni a saját gépemet.. :D

In loving memory of Garrett Lockhart

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.