Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70601) #86564352 válasza Talala (#70600) üzenetére


#86564352
törölt tag

Sajnos már nem tudom évekkel ezelőtt hol találtam normális öröknaptáras ics fájlt. Most rákeresve csomó halott linket ad ki vagy olyat ami csak 2017-es, az meg röhej aki kitalálta. Nálam úgy van a magyar pirosbetűs ünnepnapokat tudja gyárilag az outlook.com naptár és mellé kb. 10 fontos személy nevét kézzel hozzáadtam ismétlődő eseményként a fő naptáramhoz adott naphoz. Ezt egyszer kell megcsinálni. Maga a név az esemény pl. "Adél" és akkor mutatja minden eszközön. A többi meg mindegy, a saját naptáramból nem hiányzik mikor van Klotild nap, mivel nincs is olyan ismerős. Egyébként is index.hu kiírja éppen milyen névnap van. Vagy letöltesz valamilyen névnap appot telefonra? Pár születésnapot ugyanígy kézzel felvettem a naptáramba vagy kontaktoknál ha be van írva magától is jelzi. Facebook kilőve azzal ne spammeljen ezer éve nem látott ismerősnek mikor van.

(#70602) pc360 válasza #86564352 (#70601) üzenetére


pc360
addikt

Nekem van egy régről, én ezt a google calendarban használtam: nevnap.ics

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#70603) Talala válasza #86564352 (#70601) üzenetére


Talala
senior tag

Igen én is így fogom megoldani inkább. Google contact-ba megadom az eseményeket, szülinap névnap és elvileg mindet jelöli majd naptárban is. Ez a legpraktikusabb megoldás. Azokat a csodás linkeket én is megtaláltam :DDD

(#70604) pc360 válasza Talala (#70603) üzenetére


pc360
addikt

Nézzétek meg azt, amit linkeltem! Ha gondoljátok, ezt meghagyom ezen az elérhetőségen.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#70605) Talala válasza pc360 (#70604) üzenetére


Talala
senior tag

Igen ez működik. Jövőre is mutatja őket.
Köszi szépen! :R

[ Szerkesztve ]

(#70606) Downsampling válasza excalibur36 (#70596) üzenetére


Downsampling
senior tag

Én azt javaslom, hogy inkább egy NAS vagy konkrétan Synology topikban érdeklődj. Nekem más fajta NAS-om van, de úgy érzem, ez inkább NAS oldalról megközelítendő probléma. De ez csak magánvélemény.

(#70607) xrvman válasza SkyS1gn (#70585) üzenetére


xrvman
őstag

Biost frissítsd, ha még nem tetted meg. Valahol olvastam.
Endless az nem OS, hanem egy UEFI kompatibilis Firmware a hagyományos BIOS helyett.

(#70608) Kurzuh


Kurzuh
aktív tag

Sziasztok!

2 napja vásároltam egy új laptopot, melyre a legfrissebb Win 10-t tettem, az összes frissítéssel együtt, illetve driverekkel együtt (még a gyártó honlapjáról is), BIOS-t is frissítettem. A probléma ott kezdődik, hogy rettentő lassú tud lenni a Windows. Mikor valami komolyabb terhelést adok le, utána egyszerűen használhatatlan egy jó ideig, míg össze nem szedi magát. Lassan nyit alap dolgokat is, start menüt is akadozva sokszor. Viszont a nagyobb gond, az játékoknál jön elő. Indokolatlanul leesik az fps és be-be akad. esetleg megáll a kép néhány pillanatra. Ekkor monitorozás szerint leesik majdnem nullára a CPU és GPU százalékos működése, majd visszaáll, teljesen mindegy hogy maximum grafika, vagy teljesen a legalja, low. Egy nála rosszabb teljesítményű laptopról tértem át, de ott mind a játékok és mind a Windows jobban futott, ezért nem is értem.

Windowsra gyanakszom, olvasva néhány helyen, miszerint az 1709-es build sok hibát tartalmaz és érdemes visszaállni 1607-esre. Ez mennyire lehet igaz, mert nincs időm, se energiám ezt tesztelni?

Gép adatai:
CPU: Intel Core i5-8250U (1.60GHz - 3.40 GHz 6MB)
GPU: nVidia GeForce MX150 2 GB
RAM: 4 GB DDR4 2400 MHz
1 TB HDD 5400 RPM

[ Szerkesztve ]

(#70609) Downsampling válasza Kurzuh (#70608) üzenetére


Downsampling
senior tag

Majd biztosan jönnek nálam okosabbak, de szerintem a 1709-cel nem ilyen jellegű bajok voltak. Nekem is volt vele problémám, de teljesen más, és végülis azt már orvosolták.
Amúgy nem tudom, milyen latopod volt ez előtt, ami gyengébb volt, de szerintem a mostani sem az kimondottan gémer masina. Az U végű Intel Core mobil procik elsősorban nem a teljesítményükről híresek, hanem a gazdaságos működésükről. Az a 3,4 GHz csak turbó módra érvényes, vagyis, ha csak egy mag terhelődik. Az enyémben egy i7 van (szintén U-végű, csak egyel régebbi), de még sosem láttam, hogy ment volna 3 GHz-en, általában 2,4 GHz-en pörög, ha terhelve van. A 8 Gb ram sem lenne hülyeség, míg a 8.1 szinte lesz@rta, hogy mennyi ram van a laptopban, úgy is gyors volt, a mostani 10-nek kell a hardver. De szerintem a VGA talán a leggyengébb láncszem.
Nyilván sokat lehet optimalizálni a Win10 működésén, de szerintem ez nem a 1709 sara...

(#70610) Kurzuh válasza Downsampling (#70609) üzenetére


Kurzuh
aktív tag

Ezzel egyetértek, hogy nem gamer laptop, csupán néha kikapcsolódásként játszok egy kicsit. Ezért nem is várom el a géptől, hogy mindent jól futtasson, de az fps ingadozás elkerülését azért igen. Viszont köszönöm válaszod, akkor inkább hardver terén keresem a hibát, mintsem OS. De lehet egy 8.1-t megpróbálok egyszer, ha ráérek.

(#70611) TriX2010 válasza Downsampling (#70609) üzenetére


TriX2010
tag

A HDD a leggyengébb láncszem, ez szerintem egyértelmű. Manapság SSD nélkül senki ne várjon el jó futásteljesítményt semmilyen géptől... Egy 5400 rpm-es hdd, ami amúgy lehet, hogy még intelligens fordulatszabályzós is, nem igen tud gyorsan futtatni semmilyen win-t...
SSD kell bele, meg a 8 gb RAM sem árt...
A VGA meg... Ott van az integrált is az Intel UHD 620.. teljesen jó... Nekem Intel 520 van és mondjuk egy MOH Warfighter közepesen simán elmegy vele...
Viszont a a HDD amire letöltök, mikor nagy az igénybevétel akkor komolyan akadozik, csak a rendszeren ugye nem érezhető mert nem arról fut, ellenben a torrent kliens akadozik mikor 20-40 Mb/s a letöltés...

[ Szerkesztve ]

\"Életem legnagyobb üzlete lenne, ha embereket vennék, annyiért amennyit érnek és eladnám őket annyiért, amennyire tartják magukat\" NE használj AdBlock-ot a prohardver oldalain!

(#70612) TriX2010 válasza Kurzuh (#70610) üzenetére


TriX2010
tag

SATA AHCI drivert esetleg még érdemes mókolni, cserélgetni.., abban látok némi lehetőséget...

\"Életem legnagyobb üzlete lenne, ha embereket vennék, annyiért amennyit érnek és eladnám őket annyiért, amennyire tartják magukat\" NE használj AdBlock-ot a prohardver oldalain!

(#70613) Downsampling válasza TriX2010 (#70611) üzenetére


Downsampling
senior tag

A belassulást szerintem nem a HDD okozza, de nyilván jobb egy SSD. Nekem mindkét laptopomba megvétel után belekerült egy-egy SSD (az újabban 512 GB-os van) és mellé még belülre a HDD (az újabban 2 TB-os), és 8 GB RAM.
Az újabban sajnos AMD VGA van az Intel integrált mellett, ami nem éppen a legszerencsésebb az Adobe programokhoz, én ehhez használom a laptopot leginkább Kép és video szerkesztéshez. Íg nekem a 8 Gb ram és a VGA a leggyengébb láncszem, de miután kilépek egy programból, még sosem tapasztaltam lassulást, vagy azt, hogy lassan tér magához. Az Adobe programok sokszor nagyméretű 40-50 megás képekkel dolgoznak, sokszor egyszerre többel is, meg adott esetben több gigás videókkal. Néha nem is megy minden valós időben, de ez egy laptop. Viszont ha az enyém ezeknél nem lassul be, akkor az övének sem kéne, ha lenne benne megfelelő ram, VGA szerintem. De tuti, hogy nem a Win10 lassítja be, hacsak nincs valami nagyon elkalibrálva benne...

(#70614) Marci112233 válasza TriX2010 (#70612) üzenetére


Marci112233
őstag

Ha már laptop és azon játék a téma.
Nekem is van egy laptopom ami tudom nem igazán gamer, de nem is annyira csak irodai munkára alkalmas szerintem.
Adatai:
Dell Inspiron 5537
CPU: Intel Core i7 4500U
RAM: 2x4 GB DDR3 1600MHz
VGA: Integrált HD4400+ AMD Radeon 8850M 2GB dedikált.
HDD: 1TB WD 5400 Rpm. (Tudom SSD jobb lenne, ami tervben is van.)

Na most ugyan egy ideje nem 10 van rajta hanem 7, de 10-el is ugyan úgy vitte a játékokat, mint most a 7-esen megy.
Arra már rájöttem hogy HDD-t SSD-re kéne váltani,de szerintem nálam is elsősorban VGA a karcsú.
Másik az hogy Euro Truck Simulator 2-ben a gép a 4 szálból kettőt használ folyamatosan. Harmadik mag néha néha kiugrik egy pillanatra, majd visszaáll 0-5%-ig. A négy magot soha nem használja ki játék közben. A használt két mag is max 70-75%, átlag 50-60 közt megy
Mindeközben a VGA folyamatosan 99%-on megy.
Nálam szerintem a VGA a legszűkebb keresztmetszet, mivel ugye a proci nem megy 100%-on de a VGA igen. Legalábbis a netet bújva hiába az U végződésű processzorom nem igazán játékra van, mégis azt olvastam, hogy a proci egy erősebb VGA-t is elbírna, mint a mostani 8850M.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#70615) svgyula válasza Kurzuh (#70608) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Szerintem te elírtad azt a VGA-t Nem lehet az "nVidia GeForce MX1050 2 GB" azért az a 150-es már lassan 8 éves! Nem hinném, hogy dedikáltként bárhol még használták az utóbbi 5 évben!

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#70616) Kurzuh válasza svgyula (#70615) üzenetére


Kurzuh
aktív tag

(#70617) xrvman válasza Kurzuh (#70616) üzenetére


xrvman
őstag

Leírnád a gép márkáját típusát?

(#70618) qqzs


qqzs
őstag

egy ip camba rakott sd kartyara kerult egy csomo felvett video ami rol kiderult a sd formatuma raw disk.
A neten talalt windowsos raw-ntfs konverzios parancs nem mukodik. Van valami mas megoldas?

Eladó: GTS450

(#70619) svgyula válasza Kurzuh (#70616) üzenetére


svgyula
addikt

Ja! A számozással megint trükköznek.... Viszont ez már egy belépőszintű gamer kártya ennek simán bírni kell! Nekem a laposban a 840M van de eddig nem volt gondom az általam használt játékok COD WWII, DOOM 2016, Wolfenstein New Coloss, mind ment vele röccenés nélkül. Természetesen nem max grafikán de simán élvezhető formában. Viszont olyat mint ami nálad van, nem csinált. Talán a win szolgáltatások között kellene körülnézned és pl a blokkolásszintű rendszermentés funkciót kikapcsolni meg esetleg még pár egyéb nem használt cuccot kilőni. Ezeket az msconfig.exe indítása után megtalálod a szolgáltatások között. De jegyezd meg, hogy mit kapcsolsz ki vagy írd le. Mert ha később anomáliát okoz akkor vissza tudd kapcsolni.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#70620) VoidXs válasza qqzs (#70618) üzenetére


VoidXs
nagyúr

RAW minden, amit a Windows nem ismer. Lehet például egy Linux partíció.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#70621) Downsampling válasza Marci112233 (#70614) üzenetére


Downsampling
senior tag

Nálam i7 5500U van, nem sokkal tud többet... De az AMD R9 375M VGA sem...pláne, hogy natív felbontás FHD...

Mondjuk én nem is játszom, viszont az SSD tényleg sokat dob azon, hogy el tudjam viselni a laptop mivoltát.

Amúgy valószínűleg a Truck Simulatort két szálas procihoz optimalizálták (írták), ezért tehetsz alá bármilyen procit, VGA-t, nem fog az több szálat használni. Ez volt anno a Fligth Simulatorral is, ami úgy jött ki, hogy csak a procin egy szálat használt, mindezt a 4 és több szálas procik elterjedése után... Ellenben, az órajelet nagyon szerette, tehát ha húzta az ember a prociját (nekem anno az i7 2700K-t 5 GHz-ig sikerült stabilan), az bejött neki.

(#70622) qqzs válasza VoidXs (#70620) üzenetére


qqzs
őstag

nekem mindegy mi csak olvasni szeretnem windowson, mit tegyek?

nincs linuxom, ha jol emlekszem a kameraban formaztam ezt a kartyat, a masikat nem az siman olvashato a laptopban

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#70623) Marci112233 válasza Downsampling (#70621) üzenetére


Marci112233
őstag

Lehet hogy azt írták hogy csak 2 szálat használ, de akkor az asztali gépemben az i5 6600 ami 4 mag 4 szálas, miért megy mind a 4 szál? Inkább arra tudok tippelni, hogy inkább a magokat veszi figyelembe nem a szálakat, mivel ugye a 4500U 2 magos 4 szálas.
Amúgy tesztként rálöktem egy picit magasabb beállításra a játékot és rögtön dolgozott 3 szál és a negyedik sem esett le soha nullára és olyan 5-10% között mozgott, csak ugye hogy feljebb vettem a grafot, FPS nagyot esett. És mivel a proci még mindig nem használta a 4 szálat és közel sem ment 70% fölé, így azt gondolom a szűk keresztmetszet a VGA.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#70624) King Unique válasza qqzs (#70618) üzenetére


King Unique
titán

Ha a lemezen RAW kötet van, akkor azt nem fogod tudni átkonvertálni NTFS-re... Ilyenkor Windows alatt adatmentő programokkal (példa) kell lementeni a tartalmát, majd újraparticionálni. Vagy esetleg rá lehet nézni pl. Linux alatt is, ami bizonyos esetekben képes hozzáférni a tartalmához. Amúgy telepíteni sem kell, mert megteszi ilyen célra egy pendrive-ról bebootolt ún. Live változat is. Viszont sikeres hozzáférésnél is max. csak az adatmentő program szkennelését lehet megspórolni, mert a Windowson történő újbóli használathoz eleve le kell róla menteni az adatokat és újra kell particionálni.

(#70620) VoidXs:
Azért ez nem pont így van, mert a Windows által nem támogatott fájlrendszerű partíciók eleve megjelennek a lemezkezelőben "Kifogástalan (Elsődleges partíció)" formájában. De meghajtóbetűjelet már nem lehet hozzájuk rendelni, illetve a törlésen kívül a jobbklikkes menü egyéb elemei is inaktívak lesznek. Ugyanúgy pl. egy Ext4 kötetnél is. RAW általában akkor szokott lenni, ha sérül a fájlrendszer, illetve egyéb gond van a partícióval.

[ Szerkesztve ]

(#70625) #92063744


#92063744
törölt tag

Sziasztok!

A Windows 10-es BitLocker mennyiben tér el a korábbi, Windows 7-ig használttól?

(#70626) King Unique válasza #92063744 (#70625) üzenetére


King Unique
titán

Bizonyos újításokkal, illetve eltérésekkel már a Windows 8-ban lévő BitLocker is rendelkezik (példa). A Windows 10 1511-es verziója óta pedig bevezették az hatékonyabb XTS-AES lemeztitkosítási módot, ami viszont a korábbi Windows-verziókkal nem kompatibilis. De az utóbbi biztosításához meghagyták benne választási opcióként a kompatibilis módot is.

[ Szerkesztve ]

(#70627) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Sziasztok!

Win10-en belül lapozófájl méretet érdemes állítani ?
SSD-n van az OS. Játékok nagy része HDD-n + 16Gb ram.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#70628) Kurzuh válasza xrvman (#70617) üzenetére


Kurzuh
aktív tag

Acer Aspire A515-51G-59BW

(#70629) TriX2010 válasza NandorHUN (#70627) üzenetére


TriX2010
tag

Nálam az előző gépen 16gb ram és ssd mellett le volt tiltva a lapozófájl... Viszont én nem játszottam... Játékok mellett ezt lehet hogy nem ajánlott megcsinálni. De majd nálam okosabbak is nyilatkoznak...
Egyébként játékokat miért nem az ssd-re rakod?

[ Szerkesztve ]

\"Életem legnagyobb üzlete lenne, ha embereket vennék, annyiért amennyit érnek és eladnám őket annyiért, amennyire tartják magukat\" NE használj AdBlock-ot a prohardver oldalain!

(#70630) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

A következő problémával szembesültem teljesen értetlenül mert semmit nem produkált a gépem idáig. Hónapok óta nem volt a konfighoz nyúlva, nem volt cserélve semmi sem.
Most este a BIOS-ba átállítottam a cpu hűtőnek a venti forgási sebességét. Utána indítottam volna újra a gépet, erre ezt dobta a rendszer.

"Reboot and Select proper Boot Device
or Insert Boot Media in selected Boot device and press a key"

Persze ha rámegyek ugyanezt dobja folyamatosan. BIOS-ba beléptem és a Boot Option-nál átcseréltem a következőket
1. helyre a: Windows Boot Manager (Sata3_0/M.2(SATA): M4-CT128M4SSD1
2. helyre visszaraktam a: Sata3_0/M.2(SATA): M4-CT128M4SSD1 -et ami szokott is lenni az első helyen

Na ezzel a megoldással betöltődik a Windows de így ennyi, se több se kevesebb. Következő resinél visszaugrik 2. helyre a Windows Boot Manager és megint "Reboot and Select..." üzenetet kapom.
Szerintetek a Boot Szektor sérülhetett és csak Win újratelepítés oldja meg ezt? :(( :((

HD Sentinel nem jelez semmi hibát a Winyóra, illetve semmi előjele nem volt neki. Minden más HDD-t lehúztam a gépről, de úgy is ezt csinálja.

Amúgy amikor a Windows Boot Manager-t rakom be első helyre, akkor ő kezeskedik a Bootolásról, ezért töltődik be a win? Szóval ebből is az jön le nekem hogy Win resi szükséges, de mondom megkérdezlek titeket. Win 10 x64 van fent.

Köszi! :R

iPhone 13 Pro Max

(#70631) Geth válasza NandorHUN (#70627) üzenetére


Geth
addikt

Page filehoz nem érdemes hozzányúlni, letiltani kifejezetten ellenjavallt.
Most linkelhetnék Russinovich cikket, de úgyse olvassa el senki, mert hosszú és erősen szaki beállítottságú, tldr ne buheráld.

(#70632) qqzs válasza King Unique (#70624) üzenetére


qqzs
őstag

Koszi, tanacsaid alapjan megoldodott

Eladó: GTS450

(#70633) haromegesz14 válasza jozsi252 (#70630) üzenetére


haromegesz14
aktív tag

BIOS reset defaults?

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#70634) NandorHUN válasza TriX2010 (#70629) üzenetére


NandorHUN
addikt

Van amit odateszek, csak kevés a hely.
Csak egy YT-os tutoralban íták, hogy rendszer helyett tegyem fixre az "optimális" megadott értéket.
És maximumnak is azt adjam meg.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#70635) NandorHUN válasza Geth (#70631) üzenetére


NandorHUN
addikt

Köszi :)

Nem letiltani akartam, hanem "optimális"-nak megadott értékre fixálni és maximális értéknek is azt berakni...
Állítólag az jobb, mintha a rendszerre bízom.
De annyira nem értek hozzá.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#70636) Rasiel válasza Kurzuh (#70608) üzenetére


Rasiel
senior tag

Röviden: A HDD, valamint az OS (ha javarészt alapbeállításokkal használod) a szűk keresztmetszet.

(#70611) TriX2010: Tény, az SSD a legjobb megoldás, de egy gyors HDD is komoly előrelépés a rendszernek egy 5400 rpm-es laptop vinyó után. Ha normálisan be van állítva az OS, akkor ezzel is szépen lehet használni, persze a korlátai így is megvannak, melyekkel tisztában kell lenni.

(#70627) NandorHUN: Igen, érdemes. Manuálisan kezdeti és maximális méretnek nyugodtan megadhatsz 4096 MB-ot. Kikapcsolni nem ajánlott a lapozófájlt még ilyen mennyiségű RAM mellett sem.

[ Szerkesztve ]

(#70637) Rasiel válasza Kurzuh (#70608) üzenetére


Rasiel
senior tag

Közben olvasom, hogy 4 GB RAM-od van. Játék esetén (persze nagyban függ, hogy melyek azok) ma már ez is szűk keresztmetszet, 8 GB alap, ha valaki normálisan szeretne játszani újabb játékokkal. A meg-megakadás többek között a nem megfelelő mennyiségű RAM-tól is előfordulhat. :K

(#70638) Geth válasza NandorHUN (#70635) üzenetére


Geth
addikt

Nem tudom mi alapján írod Te azt, hogy "Állítólag az jobb" (nem linkeltél).
A kolléga fentebb szintén nem írta, hogy miért kellene fixen 4GB-ra állítani (nem linkelte, hogy mi alapján).
Továbbra is tartom, hogy az ismert információk birtokában teljesen jó az alapértelmezett beállítás (azért alapértelmezett, mert széleskörűen megfelelő beállítás).
Azon a gépen ahol éppen ülök 16GB RAM-ra adott ki 1GB pagefilet. De ez nem jelenti azt, hogy más 16GB RAM-mal rendelkező rendszeren is ennyit fog beállítani...
Próbáljuk már meg elengedni ennek az értéknek a buherálását, vagy aki jobban tudja, linkelje, hogy pontosan mi alapján jutott erre a megoldásra. Hint: youtube videó linkelése nem hiteles forrás.

[ Szerkesztve ]

(#70639) NandorHUN válasza Geth (#70638) üzenetére


NandorHUN
addikt

Én itt láttam: [link]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#70640) xrvman válasza Kurzuh (#70628) üzenetére


xrvman
őstag

Szerintem, ha a drivereket a laptop saját oldaláról, az ACER oldaláról töltötted le és tetted fel. (Esetleg megpróbáltad a picivel frissebb NVIDIA VGA drivert is.)
Ha így, pár nap, pár újraindítás után se lett jó (esetleges háttérben futó Windows szöszölés a frissítések telepítése után), akkor vidd vissza 14 napon belül. Persze tudd reprodukálni a lassulásokat a helyszínen is.

(#70641) Rasiel válasza Geth (#70638) üzenetére


Rasiel
senior tag

Linkelni nem fogok semmit sem, mert tapasztalatból írom, írtam azt, amit. Az, hogy valami alapértelmezett beállítás egy szoftverben, az nem feltétlenül jelenti azt, hogy legtöbb esetben megfelelő. Körülbelül Windows XP óta használom általam megadott értékeken a lapozófájlt, problémám még nem származott belőle.
Elsősorban a játékokból tudok kiindulni. 8 GB (tény, a fentiekben a duplájáról volt szó) és automatikus, rendszer által kezelt lapozófájl esetén nem egy, nem kettő helyen futottam bele olyanba (akár itt Prohardveren is), hogy többen panaszkodtak, a játék bizonyos idő után kidobta őket azzal a figyelmeztetéssel, hogy zárják be a programot, mert kevés a memória az adott alkalmazás megfelelő futtatásához (ilyennel jómagam is találkoztam még régebben, 4 giga esetén), holott a fizikai memóriahasználat nem érte el a 8 GB-ot. Hogy ez miért történt? Mert a virtuális memória elfogyott. De az hogy lehet, ha a lapozófájlt a rendszer kezeli és "intelligensen" beállítja a nekem szükséges méretet? Ja, hát őőő...neeem. :N
Jelenleg 16 GB RAM van a gépemben. Tudok olyan játékokat mondani (hogy csak egyet említsek: Dishonored 2, amely tény, hogy nem az optimalizáltságáról híres), amelyek komoly szinten használják a virtuális memóriát, akár 15 GB-ot is, amire lehet ugyan mondani, hogy még felefér a pl. 17 GB-ba, de ez a kihasználtság így azért már nem annyira megnyugtató, főleg úgy, hogy lehetnek szélsőséges esetek, ergo jöhetnek olyan játékok is, amelyek majd többet fognak kérni. Éppen ezért, ha a 16 GB-ja mellé még manuálisan beállít 4 GB lapozófájlt, nem fog származni belőle semmi problémája, nem ezen fog múlni pl. az, hogy nem lesz elég hely az SSD-jén.

[ Szerkesztve ]

(#70642) Ra's al Ghul


Ra's al Ghul
senior tag

Sziasztok!

Egy teljesen szűz rendszeren mik azokat a Microsoft által bekapcsolt programok amiket ki lehet kapcsolni (pl.: OneDrive, stb.)?

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#70643) pc360 válasza Ra's al Ghul (#70642) üzenetére


pc360
addikt

Nézd meg ezeket a progikat!

Az O&O ShutUp10-t futtasd nyugodtan! A W10Privacy-val már kicsit óvatosabban bánj, annál az utolsó fül lesz az, ahol le tudod tiltani a beépített vackokat. A Winaero Tweaker javarészt felületi beállításokat eszközöl, a pár ajánlott opcióról mellékeltem konfig fájlt a linkelt oldalon.

A OneDrive automatikus indítása a system tray ikonból elérhető beállításokban letiltható, és normálisan uninstallálható is a progi. A maradék fölösleget a Start menüre tűzve találod, azokon jobb klikk, uninstall/eltávolítás bökhető. Én még a média-szolgáltatásokat szoktam kikapcsolni a win feature-ök közül, és nagyjából meg is van a Win 10 konfig.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#70644) nemadom-meg válasza Kurzuh (#70608) üzenetére


nemadom-meg
csendes tag

#70608 Kurzuh:

Üdv.!
Teljesen hasonló problémákat tapasztalok én is. Annyival kiegészítve, hogy a legváratlanabb időpontokban képes "kiakadni" a rendszer. Nem feltétlen kell játszani hozzá. Egyszerű böngészés közben képes leállni. Ezt megelőzően a rendszert tartalmazó merevlemez kihasználtsága 100%(!!), az adatátviteli sebessége HDS szerint 5x-ös dvd írási sebesség.[kép]
Ami kissé érdekes... A nem rendszert tartalmazóké: 110-127x-es... [kép]
A tünetek teljesen megegyeznek, plusz nekem (is) nem állnak le a ventilátorok, pusztán a rendszer áll meg. De azt olyan szinten, hogy sem a bekapcsoló gomb hosszú megnyomására,sem a "reset" gombra nem(!) reagál! Teljesen ki kell kapcsolni a táp kapcsolójával.
Nem "ezer" éves konfigom van: Ryzen 5 1400, 8GB RAM, X370 alaplap. A rendszer egy közel fél éves merevlemezen van.
Mióta kijött a Win 10 új "frissítése" azóta vannak ilyen gondjaim. Ezzel párhuzamosan ugyanilyen op. rendszerrel felvértezett laptopon ezt a problémát -eddig- nem tapasztaltam. Tegnap került rá a frissítés. Meglátom mit fog produkálni. Ha ugyanezt, akkor megy vissza a "régi" telepítőlemezes változat. A frissítések kikapcsolásával!
A "vicces" az egészben, hogy tőlem teljesen független ember is dettó ilyen problémával szembesült már párszor:
WoT-oztunk tegnap, kb. másfél óra alatt 3x fagyott ki a játékból, minden előzmény nélkül. A tünetek megegyeznek az enyémmel (személyesen nem is ismerjük egymást...): kifagy, nem reagál semmilyen gombra, csak a táp kikapcsolása után indítható újra!
Mielőtt valaki azt találná mondani, hogy vírus van a gépemen, és amiatt van ez, ki kell ábrándítsam. Nem, nincs vírus!

[ Szerkesztve ]

"... Ha eszek, elálmosodok. Ha alszok, megéhezek..."

(#70645) Geth válasza Rasiel (#70641) üzenetére


Geth
addikt

Amit írsz, XP alatt igaz is lehetett, de azóta elröpült pár év.
A memória elfogyott típusú hibákkal én pont akkor találkoztam, amikor ki volt kapcsolva, vagy fix értékre volt állítva, az alap beállítás mellett soha.
Nem csak a D2 fogyaszt sokat, pl. XCOM2 néhány kiegészítővel, vagy ott a Skylines. Kollégámnak kifagyott 16GB RAM mellett, fixre volt állítva... Auto mellett megszűnt a hiba :)

(#70646) Rasiel válasza Geth (#70645) üzenetére


Rasiel
senior tag

Játék kifagyásokkal, .exe hibákkal utoljára ismerősöm gépén találkoztam, de ott az OC helytelen beállítása okozta ezeket a hibákat. Több játékot ki szoktam próbálni, de még egy esetében sem találkoztam kifagyásokkal több óra után sem, pedig ahogy írtam, nekem mindvégig manuálisra volt állítva a lapozófájl mérete.
Pl. az általam említett 8 GB esetén én ugyanekkora méretű lapozót állítok be, ha valaki játszik, nem tudom a rendszer automatikus beállítás mellett ad-e egyáltalán ennyit. Amennyiben nem, úgy néhány játék esetében lehetnek problémák.
Az a gond, hogy ez egy olyan téma, hogy valaki erre, valaki arra esküszik. Akárhol belefutok ebbe a témába, eltérő vélemények vannak. Én az az ember vagyok, aki az esetek többségében saját tapasztalatából indul ki, nem az általad említett úriemberre írom, de mindenféle "jóskapista" monyák megoldásaira nem adok, mert ő azt írta, akkor biztos, hogy úgy is van. Nekem még nem okozott problémát ez az opció sem XP, sem Vista, sem 7, sem 8.1 és sem 10 esetén, úgyhogy ebből kifolyólag sem szándékozom megváltoztatni. :)

[ Szerkesztve ]

(#70647) huszar90


huszar90
aktív tag

Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem. Újra telepítettem a windows-t. Mivel a legutóbbi frissítés óta nem reagált a start menü meg a tálca. (igaz ez újra telepítés után is fenn maradt de találtam rá egy parancssoros megoldást. Viszont szerettem volna eltüntetni a lomtárt az asztalról de mikor az asztali ikon beállítására kattintok ez a hiba üzenete fogad:

Mit tudok tenni? :W én csak azt a rühes lomtár ikont akarom eltávolítani....
(eredeti windows)

(#70648) Geth válasza Rasiel (#70646) üzenetére


Geth
addikt

Én nem mondtam, hogy állítsd át, csak leírtam, hogy okozhat problémát a fixre állított érték.
Nálad eddig nem okozott, másnál meg igen.
Neked okozott problémát, hogy alapon hagyod (W10, nem XP)?
A rendszer auton annyit ad, amennyire szükség van, például ahogy írtam van ahol 1GB, melós gépemen meg 6GB. Ha fixre állítom, nyilván lesz olyan, ahol kevés lesz. Miért nekem kellene előre megtippelnem? :DDD Ahol meg elég az 1GB, miért raknám fixen 4-re vagy 8-ra?
A szerverektől eltekintve két esetben lehet értelme megadni fix értéket:
1. Kevés a hely, maximálni kell (ez a szituáció már régen rossz, érdemes elkerülni).
2. Sokszor változtatná fel-le a méretet és emiatt a változó méret fragmentációhoz vezet ÉS HDD-n van, tehát a fragmentáció okozhat teljesítménycsökkenést (SSD melegen ajánlott, használata ezt az érvet is kilövi).

(#70649) huszar90 válasza huszar90 (#70647) üzenetére


huszar90
aktív tag

Kérdés visszavonva. Ha már úgy is újra telepíttette velem az egészet a semmiért, arra jutottam remek alkalom teljesen átállnom a Linux-ra, eddig is fel volt rakva egy másik meghajtóra, most már azt fogom használni véglegesen.
További szép napot! :R

(#70650) nemadom-meg válasza nemadom-meg (#70644) üzenetére


nemadom-meg
csendes tag

Update a saját hsz-omhoz, konzultálva egy IT szektorban dolgozó ismerősömmel:

A megoldás a Win10 utolsó frissítésének hibájához:

- a probléma a driverekkel van: látszólag megvannak, de az ominózus frissítés után nem, vagy csak részben használja a rendszer, illetőleg a frissítésben levő rossz meghajtókat próbálja használni. Ez a hiba minden egyes drivert érint. A grafikus kártyáét is.
- opció 1.: a kapott telepítőlemez használata, miután minden egyes drivert töröltél,
- opció 2.: a gyártók honlapjáról letöltöd a drivereket -mindet- és telepíted.

Javaslat: a törlés után a gép újraindítása, lehetőleg internet nélkül -azért, hogy ne tudjon ismét letölteni nem jó drivert-, és a letöltött, vagy lemezen levő meghajtó programok telepítése. Ezek után természetesen ismételt újraindítás.

Remélem ezzel megszűnnek a nem várt leállások. (Nála megoldódott, néhány angol fórum böngészése után... :) )

"... Ha eszek, elálmosodok. Ha alszok, megéhezek..."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.