Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69651) jokeph válasza GEPESZ66 (#69645) üzenetére


jokeph
nagyúr

Üdv !

Milyen alaplap ?

Ha biztosan kezeli az 1 TB-os HDD-t, én első körben azt tenném bele megosztva, ráadásul árban töredéke az SSD-nek, cserébe 5-ször akkora a tárhely.

És egyáltalán nem mondanám, hogy lassú (max az SSD-hez képest). :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#69652) Corleone33 válasza GEPESZ66 (#69650) üzenetére


Corleone33
aktív tag

Akkor szerintem elégnek kéne lennie, ha a HDD-t használja főleg.

Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

(#69653) GEPESZ66 válasza jokeph (#69651) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Üdv!
GA-EP31-DS3L
[link]

(#69654) smc


smc
addikt

Azt be lehet valahogy állítani, hogy az asztalon lévő mappákat ne az intézőben nyissa meg, hanem csak valami egyszerűbb módon? Régen volt valami sima mappa nézet, de már nem emlékszem a nevére.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#69655) Mikiller válasza Corleone33 (#69649) üzenetére


Mikiller
aktív tag

Az első Játéksáv menüben pipáld be és kapcsold be. Azután játékban jön elő a Win+G-vel.

(#69656) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hello
Belefutottam egy ilyen frissítési hibába, valaki esetleg tudja rá a megoldást?[kép]

[ Szerkesztve ]

(#69657) jokeph válasza GEPESZ66 (#69653) üzenetére


jokeph
nagyúr

Pech, ez az alap ICH7-es vezérlős lap, ebben valóban nincs AHCI support (nem csak a BIOS-ból hiányzik). :(

Az ICH7R-ben már van. :U

Ám SSD-nél nem biztos hogy szükséges lesz az AHCI a TRIM használatához, WIN 7, 8, 8.1 és 10 OS tudja aktíválni a TRIM funkciót (legalábbis én így tudom). :U

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#69658) GEPESZ66 válasza jokeph (#69657) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Így is érdemes SSD-ben gondolkozni?

(#69659) jokeph válasza GEPESZ66 (#69658) üzenetére


jokeph
nagyúr

Én az ilyenre mindig azt mondom, hogy puding próbája az evés, lehetőleg vásárlás előtt egy próba darabbal. :K

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#69660) GEPESZ66 válasza jokeph (#69657) üzenetére


GEPESZ66
veterán

A TRIM az lesz, mert korábban egy ASUS-nál (M2N-E SLI) már próbáltam.
Csak annál az NVIDIA chip-set miatt még a SATA2 sebességet sem hozta.

(#69661) #54715584 válasza #54715584 (#69517) üzenetére


#54715584
törölt tag

Vissza ehhez a kérdéshez: a megosztott mappáimhoz nem lehet csatlakozni. Látom őket a hálózaton, de semmilyen eszközről nem tudom böngészni őket. A gépen amelyen osztva vannak a mappák, azon sem tudok belépni. Diagnosztika után ezt az üzenetet kapom:

Előzőleg nem volt semmi gond, egy HDD/SSD csere után bolondult meg a rendszer. Illetve DHCP-vel működik minden, de fix IP-vel nem megy.

[ Szerkesztve ]

(#69662) Dhampir válasza Geth (#69632) üzenetére


Dhampir
félisten

Eddig csak "biztonsági célra" és próbatelepítésre kellett, egyéb esetben nagyon ritkán kellett alkalmazni, annyira stabilan futott a W10 még W7-ről történő frissítés után is, kivéve az egyik gépen a szeptemberi patch-kedd után, ami pár HP notebooknál problémát okozott, valamint a Fall Creators Update kiadása után, amit betetőzött egy lassan halódó winchester elpusztulása.

Más:

A HP által fejlesztett windowsos telemetriai szolgáltatást (HP Touchpoint Analytics Client névre hallgat) bírálják állítólagos processzorpörgetése miatt:

Súlyos vádak: processzorpörgető kémprogramot telepített számítógépeire a HP?

Amennyiben valaki HP géppel rendelkezik és hasonló túlterheléses jelenséget tapasztal, érdemes lehet utánanézni.

(#69663) dik


dik
őstag

Megvan minden na csak kész lett nem volt egyszerű szülés úgy néz ki minden rendben. A Menü meg: ClassicShellSetup_4_3_1 progi és szuper jó...

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#69664) Borisz76 válasza #54715584 (#69661) üzenetére


Borisz76
veterán

Egy próbát megérhet a hálózat alaphelyzetbe állítása.

Gépház / Hálózat és internet / Hálózat alaphelyzetbe állítása / Alaphelyízetbe állítás.

Ez után értelemszerűen újraindul a gép. S lehet kezdeni előről a beállításokat.
Nálam egy alkalommal ez segített csak.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#69665) Poo


Poo
aktív tag

Sziasztok,

Szükségem lenne egy kis segítségre, mi a trükkje hogy a windows 10 alatt a megoszott mappákat lássam xp alatt is :-) w7,w8,w8.1,w10 alatt gond nélkül működnek a \\ip\megosztási névvel
nincs domain, munkacsport ugyan az, mind a 2 gépen van ugyan olyan nevű user és rendszergazdák,tűzfalakon be van pipálva a nyomtató és fájl megosztás

Ezt írja amikor be akarom tallózni az elérési úttal.

\\ip\megosztási név

A megadott hálózati név már nem elérhető

Előre is köszönöm a tippeket.

Veszek eredeti tonereket,patronokat

(#69666) #54715584 válasza Borisz76 (#69664) üzenetére


#54715584
törölt tag

Igen, ezt próbáltam már többször is, resetnél visszaáll automatikus IP-re és úgy működik is a dolog. Amint megváltoztatom fix IP-re, ismét baj van. Sőt ilyenkor kiírja a Win, hogy talált egy problémát, a probléma pedig az, hogy a DHCP nem elérhető. A router DHCP-vel osztja ki a MAC-hez rendelt IP címeket, eddig nem volt vele baj.

(#69667) Borisz76 válasza #54715584 (#69666) üzenetére


Borisz76
veterán

Gondolom router restart is volt már ?!

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#69668) #54715584 válasza Borisz76 (#69667) üzenetére


#54715584
törölt tag

Igen, az is megvolt.
Az összes megosztást leszedtem, most csak 1 mappa van megosztva.

Bármit megváltoztatok, nem működik. Ha hagyom az IP-t automatikuson és mondjuk átállítom full duplex-re, akkor is meghal. Bármit változtatok reset után nem működik utána.

(#69669) raidx válasza King Unique (#69608) üzenetére


raidx
őstag

letöltöm az ESD-t

Kíváncsiságból végigpróbáltam a Win10 lehetőségeket és minden esetbe ezt kapom:

File is not available for download :F

[ Szerkesztve ]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#69670) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Sziasztok!
Sajnos nincs olyan, hogy "Milyen op rendszert" topic, de olyan kérdésem lenne, hogy párom régi gépén jelenleg XP van. Fél évente egyszer kapcsolja be, de szeretne kicsit haladni a korral, hogy átlássa az újabbakat.
Athlon 3200 cpu van a gépében, illetve 2 gb ddr400 ram.
Tudom, hogy nagyon gyenge a hardver, de sajnos 2 magra nem tud váltani, mert nem támogatja a deszka. Azt is tudom, hogy 10 K körül már alap netezős félkonfigot lehet itt venni aprón, de nem akar.
Az az egyszerű kérdés van, hogy melyik op rendszert érdemes neki feltenni erre a konfigra.
jogtiszta win7, és win10 van, de tudunk szerezni win8.1 licenszet is. A gép csak leltári anyagok tárolására, és táblázatkezelésre van használva.

Köszönöm!

Üdv:
Ace

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#69671) #86564352 válasza Ace Ventura (#69670) üzenetére


#86564352
törölt tag

Win7 vagy egy linux. Igazából kuka már az a vas nagyon. Őskövület gépen szeretne kicsit haladni a korral, ez eléggé ellentmondásos.

(#69672) Ace Ventura válasza #86564352 (#69671) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Fél évente ha bekapcsolja, ha rákényszerül, hogy otthonról rendezgesse az excel táblákat.
Azt gondoltam, talán egy win10 pattogósabb, mint a win7.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#69673) King Unique válasza raidx (#69669) üzenetére


King Unique
titán

Ha erre az oldalra célzol, akkor ez működik és nyilván le lehet innen tölteni az ISO mellett az ESD-t is. Olyan esetleg néha előfordulhat, hogy átmenetileg nem elérhető egy bizonyos letöltés, de ilyenkor újra kell próbálni, vagy várni egy kicsit és utána stb.

Egyébként most direkt ránéztem és működik a letöltés mind a 32 bites, mind a 64 bites 16299.64 ESD-fájl esetében. Ha nálad nem, akkor a hiba odaát lehet...

[ Szerkesztve ]

(#69674) Kiss70


Kiss70
tag

Sziasztok!

Ez mitől lehet?

Egy napig semmi baja nem volt.
Volt már hogy játék közben újra indult. Ezt kb 1 hete kezdte. Játék BF4.
Máshol nem tapasztaltam.

Valakinek ötlet? Egy hónapos Konigról van szó. :R

Tel.: +36302856434 Ez valamivel gyorsabb :)Üzenetre illik válaszolni.Attól mert vidéki vagyok még tisztességes.Ha nincs Posta írd be a hirdetésedbe!Köszönöm.

(#69675) #86564352 válasza Ace Ventura (#69672) üzenetére


#86564352
törölt tag

Tizenhányéves az a proci 1 maggal? Nem lesz pattogós. És a driver ügyek, Win10 kizárt szerintem látatlanban is. Ha ennyire ritkán kell csak bekapcsolni, net nélkül maradhat ahogy van XP + Excel 2003 (feltételezem) vagy addig megoldja te gépeden, gondolom csak van annál újabb masina is kéznél.

(#69676) snecy20 válasza Ace Ventura (#69670) üzenetére


snecy20
veterán

Hát, régi egymagos mellé legfeljebb Win7. De bevallom őszintén, ha ilyen "nagy'' gyakorisággal használja a gépet, akkor kb. sok jelentősége nincs hogy marad-e a WinXP, vagy felkerül rá a 7.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#69677) Ace Ventura válasza snecy20 (#69676) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Köszönöm twofatcat-nek is, és Neked is snecy20.
Még annyit, hogy 32 bit, vagy menjen a 64?

Köszönöm!

Üdv:
Ace

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#69678) snecy20 válasza Ace Ventura (#69677) üzenetére


snecy20
veterán

Mennyi RAM van a gépben? Csak amiatt, mert a 64bitesen látszik mind, de amúgyis a 64bitest érdemes.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#69679) Mikiller válasza King Unique (#69673) üzenetére


Mikiller
aktív tag

File is not available for download nálam is.

(#69680) Ace Ventura válasza snecy20 (#69678) üzenetére


Ace Ventura
addikt

2 gb ddr400

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#69681) emvy


emvy
nagyúr

Furcsa problemam van:

nehany oras/napos uptime utan az asztali gepemen levo Windows 10 UI-ja elkepesztoen belassul. Az ablakok kozotti valtas masodpercekig is eltarthat, lassan regisztralja a billentyuleuteseket, esatobbi. Egyszeruen otletem sincs, hogy mi okozhatja. A CPU hasznalat alacsony, GPU hasznalat szinten, IO nincs sok, etc. Barmilyen otlet, hogy merre keresgeljek? Reboot utan egy ideig oke.

Jatekok, etc. abszolut rendben futnak.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#69682) King Unique válasza Mikiller (#69679) üzenetére


King Unique
titán

Jelenleg a "sima" Windows 10 1709-nél valóban, de ez nyilván csak átmeneti állapot. De pl. az Education kiadás letöltése továbbra is működik, ahogyan a 1703-as változatoké szintén. Viszont itt eredetileg a 1709-es ESD-ről volt szó, aminél jelenleg ugyancsak működik a letöltés.

[ Szerkesztve ]

(#69683) snecy20 válasza emvy (#69681) üzenetére


snecy20
veterán

Ez a mostani Fall Creator Update utáni jelenség nálad?

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#69684) emvy válasza snecy20 (#69683) üzenetére


emvy
nagyúr

Hmm, azt hiszem, hogy igen. Nehez megmondani, mert nem emlekszem pontosan, de az utobbi idoben kezdodott.

Most kikapcsoltam a swapfile-t, kivancsi leszek (hatha).

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#69685) snecy20 válasza emvy (#69684) üzenetére


snecy20
veterán

Értem. Külföldi fórumokon ugyanis olvastam már hajszálra ugyanilyen hibajelenségekről, és minden esetben az őszi frissítés után tapasztalták ezt a userek. A "gond" az hogy általában csak egy tiszta telepítés oldotta meg a helyzetet.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#69686) emvy válasza snecy20 (#69685) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem orulnek neki :) Linket tudsz adni esetleg?

while (!sleep) sheep++;

(#69687) Dagatt válasza toto0569 (#69637) üzenetére


Dagatt
csendes tag

Én vasárnap dühöngtem azon, hogy nem tudok egy iso fájlt kiírni CD-RW lemezre. ImgBurn, Nero - egyik sem írt rá adatot (pedig korábban megfelelően működtek). És ki lett a nyerő? Hát a Win 10 lemezégető funkciója... az bezzeg megcsinálta. :DDD

(#69688) xrvman


xrvman
őstag

Sziasztok!
Funkciófrissítés a Windows 10 1709 verziójára
Ez a frissítés készen áll a telepítésre! A befejezéshez a segítségére van szükségünk az újraindítás időpontjának eldöntéséhez.

Bárhogy is, frissítés leállítással vagy frissítés újraindítással csinálom, nem csinálja meg. Pár percig teker. aztán elindul, mintha mi sem történt volna.
Mit tudok tenni?

(#69689) quailstorm válasza Ace Ventura (#69677) üzenetére


quailstorm
nagyúr

3000+-on értelmezhetően eldöcög a Win7 x64. (nekem az van)
Win8.1-ből és W10-ből viszont már csak a 32-bites megy fel utasításkészletbeli hiányosságok miatt!!!! 8.1-et használtam rajta, sebesség ugyanaz, mint a 7 csak ugye 32-bit only, ami nem a legjobb a mai világban.

Szerintem legyen 7 x64. De a félévente bekapcsolás és aztán munkahelyi anyagokkal dolgozás biztonságot tekintve elég rossz megoldás.

VGA se mindegy amúgy, én eddig GeForce FX-el toltam Vistás beta driverrel, aero ment, DX megy, OpenGL villog, néha bugos az Office 2016.
De most váltottam Radeon HD3850-re, azzal minden rendben.
Ha még AGP-s, márpedig DDR1 mellett az lesz, akkor jó eséllyel max Win7-re jó, vagy arra se jó VGA van benne.
Ha nincs WDDM driver a VGA-hoz, akkor Win7 x32 marad sajnos, csak az eszi meg az XP drivert.

[ Szerkesztve ]

(#69690) Lenry válasza xrvman (#69688) üzenetére


Lenry
félisten

és ha ott a Gépházban böksz rá az újraindításra?

ugyanitt van egy "Telepített frissítések előzményeinek megtekintése gomb". arra rábökve nem látszik a sikertelen frissítés? nincs ott valami hibakód, amiből el lehet indulni?

mennyi szabad hely van a C:\-n?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#69691) bivalyolo


bivalyolo
őstag

Sziasztok,

az eseménynaplóm hemzseg a 153-as event id-val fémjelzett warningoktól. 1 hónap alatt 1278db gyűlt össze.

Próbáltam sata kábelt cserélni google tanácsára, de ugyanúgy kapom ezeket a figyelmeztetéseket. Mi okozhatja ezt?

"Let's agree to disagree!"

(#69692) snecy20 válasza bivalyolo (#69691) üzenetére


snecy20
veterán

Hard Disk Sentinel mit mutat az SSD-d állapotára?

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#69693) Sub-ZeRo válasza Ace Ventura (#69680) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

32 bit! 😉

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#69694) Sub-ZeRo válasza xrvman (#69688) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Windows 10 honlapon ( Microsoft oldaka) a windows 10 Update programot leszedett majd azon keresztül frissítsd a rendszert. Akkor jó lesz!

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#69695) bivalyolo válasza snecy20 (#69692) üzenetére


bivalyolo
őstag

A disk 1-re írja, az meg a vinyó.

"Let's agree to disagree!"

(#69696) Geth válasza emvy (#69684) üzenetére


Geth
addikt

Swapfilet inkább ne piszkáld.

(#69697) Ace Ventura válasza quailstorm (#69689) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Radeon 9200 van benne 128Mb memóriával.
Holnap telepítek.
Win7 32 bit, vagy Win10 32 bit lesz, még megálmodom :)

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#69698) emvy válasza Geth (#69696) üzenetére


emvy
nagyúr

Van eleg RAM, tenyleg nincs ra szukseg. Meg se szoktam kozeliteni a hatarokat.

while (!sleep) sheep++;

(#69699) quailstorm válasza Ace Ventura (#69697) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Catalyst 5.13-6.4 közt talán menni fog 7 x32 alatt. Kékhalálokon nem kell meglepődni. Catalyst 6.5 garantált kékhalál.
Ahogy sejtettem, AGP-hez régi kártya, ami max XP-t támogat.

[ Szerkesztve ]

(#69700) Ace Ventura válasza quailstorm (#69699) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Win10 nem kezeli le alapból? Ne is álmodjak róla?

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.