Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69201) Geth válasza BoB (#69200) üzenetére


Geth
addikt

Ez mindig olyan aranyos.

Nem szeretnék vitába bonyolódni...
VS
Inkább csak megemlítem...

Egyébként valóban elbarmolták, lesz változás, van workaround. Pont ezt írta a kolléga is.
Aki szeret shutdownolgatni, megteheti :)
Többet szerintem nem érdemel a dolog. Fél napon belül megint jön valaki akinek friss lesz az infó de kicsit visszaolvasni már derogál.

(#69202) King Unique válasza BoB (#69200) üzenetére


King Unique
titán

Az előző válaszban nem pont ez volt leírva. Most is van opció a normál leállításra és a jövőben valószínűleg eleve opcionális lesz ez a mostani új funkció. Ha az a bizonyos másik platform és rendszerei a téma, akkor alapértelmezetten ott sem mindegyiknél van az említett dolog. Legalábbis pl. egyik-másik kommerszebb rendszernél eddig nem láttam, hogy alapértelmezetten felkínált volna ilyen lehetőséget.

[ Szerkesztve ]

(#69203) Rimuru válasza King Unique (#69202) üzenetére


Rimuru
veterán

Rendszertol (es featuretol) fuggetlenul szerintem nem helyes gyakorlat az hogy fel evente megvaltoztatjuk csomo mindennek a megszokott mukodeset (majd fel ev mulva opcionalissa tesszuk) es csokonyosen arral szembe uszunk.
Ugy kene csinalni hogy alapbol nem valtoztatunk, hanem opcionalisan meghagyjuk hogy a user dontson.
Vagy legyen rendesen indokolt lepes, ne csak annyi hogy mert csak. :DDD

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#69204) SP4C3 válasza Rimuru (#69203) üzenetére


SP4C3
veterán

Profit nem elég indok? Persze a usernek erről nem kell tudni, neki legyen annyi elég, hogy "csak azé'", sőt ne is figyeljen ő arra, hogy mik a beállítások. ;]

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#69205) Geth válasza SP4C3 (#69204) üzenetére


Geth
addikt

Ez a shutdownos móka ebből a szempontból analóg az iOS-nél a Control Center-es WiFi és BT (nem)kikapcsolással.

(#69206) FrankTyler


FrankTyler
újonc

Sziasztok!

Szeretnék a közeljövőben egy netbookot vásárolni,amin előre telepített Windows 10 van aktíváltan.
A gond az,hogy alapból windows 8 al volt kiadva aminek a biosában van a serial szám. A kérdésem az lenne,hogy Windows 10 alatt ki tudom olvasni a win8 eredeti serial számot?
És ha újra akarom telepíteni a rendszert akkor ,hogy csináljam:
Elég úgy hogy full formatálok,és ms oldaláról egy eredeti win10 isoval install,és megint aktív lesz?, vagy win8 to win8.1 to win10?
Előre is köszönöm a segítséget.

(#69207) SP4C3 válasza FrankTyler (#69206) üzenetére


SP4C3
veterán

Win10 beaktiválja magát, amint netre kapcsolódsz.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#69208) FrankTyler válasza SP4C3 (#69207) üzenetére


FrankTyler
újonc

Köszönöm a válaszodat. Tehát akkor csak simán ms oldaláról egy ugyan ilyen win10 ISO ,és nem kell újra előről win8 to win8.1 to win10?
És most win 10 alatt azért a win8 eredeti kulcsát azért ki tudom olvasni a biosból?

(#69209) SP4C3 válasza FrankTyler (#69208) üzenetére


SP4C3
veterán

Igen és igen

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#69210) #71746560 válasza FrankTyler (#69206) üzenetére


#71746560
törölt tag

Szia,az AIDA-val ki tudod olvasni. :K

(#69211) svgyula válasza King Unique (#69184) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Pont ez nem működik nálam sem! Egy meglévő win 10-et cseréltem volna DE! a telepítő (16299) nem volt hajlandó települni. Először csak töröltem a particiót ezután nem volt hajlandó formázni! Az adat rész kivételével mindent egyéb particiót töröltem és próbáltam újat létrehpzni ezt megcsinálta és itt vége is volt a mutatványnak!
Mint feljebb írtam is többféleképpen (minden verziót! kiírva) csináltam telepítőt a rufussal. Mindről ment a boot de mind csak eddig a pontig ment el! Az első win10 DVD pedig szó nélkül megcsinálta. Utána az USB-ről a telepítő szintén, természetesen működő OP rendszer alól indítva!
Nekem az a gyanúm, hogy inkább a tiszta telepítés lesz amibe belenyúltak. Csak az újabb win 10 által létrehozott particióra, vagy csak üres HDD-re enged telepíteni. Azokat a gépeket pedig ahol van "maradék" partició kiköpi. Valószínűleg ezeket értelmezi "öreg" gépnek.
Ez azért is igen valószínű mert ezt az USB-t már használtam "tiszta" telepítésre és ott nem pofázott vissza mert az egész HDD-t a telepítő formázta meg. Pedig az az asztali gépemhez képest egy "őskövület" volt.

[ Szerkesztve ]

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#69212) hfrankee


hfrankee
senior tag

Sziasztok!

Relatíve friss Win10 user vagyok.
Egy Dell Latitude D630-as laptopra frissítettem fel Win7 HP-ról.
Egy igazán idegesítő probléma megoldásában kérném a segítségeteket.
Minden bekapcsolásnál sosem akar az ismert és elmentett wifi hálózatokhoz kapcsolódni.
Sok kísérletezgetés után csakis az működik, ha kétszer!! lefuttatom a win hálózati diagnosztikát.
Tudnátok megoldást erre az anomáliára?
Előre is köszönöm

Üdv

(#69213) animatrix11


animatrix11
őstag

Sziasztok!

Windows 10 és a fullhd, szeretném beállítani, hogy a fullhd-s monitoron nagyobbak legyenek a betűk, ezért a képernyő beállításoknál a méretezést átállítottam 125%-ra, sokkal jobban lehet látni, de egyéb dolgok, netes játékoknál viszont homályos. Van erre elvileg egy program Windows10 DPI Fix amivel ki lehet ezt küszöbölni, de kb ugyanazt csinálja, van erre más mód? Régebben még betűméretet állítottam át egyesével, de valahogyan azt a menüt már nem találom sehol.

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#69214) Zoz válasza FrankTyler (#69206) üzenetére


Zoz
őstag

Az ilyen gépeken, ahol a BIOS-ban van a kulcs, fel se jön kulcskérő ablak telepítés közben, automatikusan kiolvassa a telepítő.

Ettől függetlenül, bármely gépen amelyen már volt aktivált Win10, nem kell kulcsot megadni (írja is a telepítő, hogy "a számítógép újratelepítéséhez válassza a nincs termékkulcsom lehetőséget"), amikor netre lép, a hardver azonosító alapján aktiválja.

(#69215) vadkörte


vadkörte
addikt

Üdv urak és hölgyek!

Windows 10 nem frissítés "friss" (~1 hetes) telepítés 1709-es verzió.
A konfiguráció:
Intel Core i5 6600
16GB RAM
Intel B150M Gigabyte mATX alaplap
IDE-s LG DVD író IDE/SATA konverterrel
SATA-s LG DVD író
OCZ Vertex SSD
WD Red 1TB HDD
Seagate 2TB HDD

Eleinte a .NET 2.0-val volt nyűgje, de az megoldódott. A napokban érkezett hozzám pár régebbi IDE és SATA HDD tesztelésre. 2 SATA-sal nem is volt problémája, felismerte és kezelte - az mellékes, hogy az egyik döglött) aztán az utolsónak próbált SATA-snál megállt a tudomány. A BIOS látta, de a gép már nem indult el vele.
Lehúzva ment, de eléggé akadozósan, egy restart során a leállás a "A Task Host Window" nem áll le hibával megállt. Némi noszongatásra leállt, ujraindítás után semmi baja nem volt. Az említett HDD-t és a maradék IDE-seket külső USB-s eszközön keresztül felismerte és kezelte. Az egyik közben elfüstölt. (szó szerint, eléggé ordenáré szaga van a füstölő kondenzátornak ;] ) Tegnap este ugyanebből a forrásból jött egy rakat CD-RW és DVD-RW, de a 90%-át fel sem ismerte. Ekkor beletettem egy SATA-s DVD írót, azzal ment minden rendben, viszont onnantól kezdve nem működött a Start menü és a leállításra ismét előjött a "A Task Host Window" nem áll le hiba.
Lehúztam az "új" DVD-t, utána helyrejött, működött. De aztán megint jött a hiba és azóta csinálhatok amit akarok, minden leállás így megy. Valamint üzemképtelen lett a Start menü, a Gépházba be sem tudok lépni. A gép viszont stabilan működik, nem melegszik, nem pörgeti semmi.

Az ajánlott javítási módokkal nem jutok semmire. Rakhatom újra a frissen belakott rendszert?? (image sajnos nincs róla, most készült volna a napokban)

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#69216) zseko válasza animatrix11 (#69213) üzenetére


zseko
veterán

Ha ugyanarra gondolunk, akkor ha jól tudom az a lehetőség már nincs. Majd a win eldönti mi a jó neked, te ne akarj más betűtípust/méretet :P Volt fasza betűtípusom amit a win7 alatt használtam, tök jól mutatott (szerintem). 10-es alatt lehetőségem nincs beállítani mit használjak.
Vicc az egész.

HR24.hu

(#69217) Geth válasza zseko (#69216) üzenetére


Geth
addikt

Konkrét betűtípus állításra nincs felület, .reg-gel lehet mókolni.

A rendszer nagyon sok szimbólumot használ, amik a Segoe fontban benne vannak, de egy másik fontban nem biztos.
Gondolom elegük lett az olyan bejelentésekből, hogy Pistike szól, hogy szétesett a felület (mindenhol kis dobozok), aztán meg kiderül, hogy csak lecserélte a system font-ot valami hiányosra.

(#69218) Ablakos


Ablakos
őstag

Windows 10-et telepítettem laptopra, amelyen gyárilag volt recovery partíció (eredetileg ubuntu volt). Gyári win10 telepítés létrehozta ismét ezt a recoveryt, pedig legyalultam minden partíciót a win10 telepítés előtt. Mivel én semmit nem tettem erre a helyreállító partra, mit kell rá telepíteni, hogy valóban haszna is legyen. Van erre valami spéci program?

(#69219) animatrix11 válasza zseko (#69216) üzenetére


animatrix11
őstag

faca, és akkor hogy lehet beállítani, hogy ne folyjon ki a szemem, de nem is legyen homályos egy csomó minden? :(((

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#69220) smc válasza animatrix11 (#69219) üzenetére


smc
addikt

"de egyéb dolgok, netes játékoknál viszont homályos"
Milyen egyéb dolgok és milyen játékok?

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#69221) pc360 válasza smc (#69220) üzenetére


pc360
addikt

A játékok részt én se értem, az egyéb dolgokat viszont láthatod te is bármikor: a menük, fejlécek, és egy csomó minden nem jó felbontású, ezért homályos lesz. A win rohadtul nem reszponzív, pedig rég annak kellene lennie.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#69222) Mikiller


Mikiller
aktív tag

Hali!
Amikor Edge-ben hallgatok egy rádiót DI.Fm és lerakom tálcára elhallgat, ez miért van? Youtube-on szerencsére nem csinálja.

[ Szerkesztve ]

(#69223) smc válasza pc360 (#69221) üzenetére


smc
addikt

Nálam csak azokkal a progikkal van gond, amik nem ismerik még ezt a skálázást, így azok maradnak eredeti felbontáson. Homállyal még nem találkoztam.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#69224) Kam1kaze válasza Geth (#68955) üzenetére


Kam1kaze
tag

1.) Erősítőre van rákötve a gép, sima sztereóként RCA-val. Hangkártya driver-nél egyben lehet kiválasztani a 2/2.1-et (amire be is van állítva), de a beállításoknál sztereóra van beállítva. Térbeli hangzás is ki van kapcsolva.
Előző hangkártya Sound Blaster Live!, mostani Sound Blaster Audigy Rx (de az integráltnál is ugyan ezt csinálta, meg az ismerősöm Windows 7-én is).

Ezek szerint, csak úgy lehet megoldani, hogy a Hangerőkeverő-nél lejjebb veszek mindent 80%-ra, kivéve a böngészőjét. Windows miatt lehet ez, mert XP-vel tökéletes volt, egyenlő volt a hangerő. Amennyit előrelép a Windows az újabb kiadásokkal, majdnem annyit hátra is. Nem lennék kötve a 10-hez processzor (Kaby Lake) miatt, akkor szerintem elkerülném.

2.) Akkor passz. Majd úgy is újra akarom rakni a Windows-t, csak mindig valamilyen probléma jön elő, amire kereshetem a megoldásokat.

3.) Igen, az. Régóta használom, nem akarok váltani. Lehet összeesküvés elmélet, de több helyen is olvastam anno, hogy azért is hagyták abba a fejlesztést, mert túl biztonságos volt és a többi hasonló programot, könnyebb feltörni. Ebből is a TrueCrypt 7.1a-t ajánlott használni és nem a legutolsó 7.2-őt (állítólag).

Köszönöm az ötleteket. :)

(#69225) Kam1kaze válasza efemm (#68963) üzenetére


Kam1kaze
tag

1-2.) Még telepítés után kikapcsoltam a gyorsindítást, majd a 1709 frissítés után ismét kikapcsoltam, mert magától visszaállította. Ezért az biztos nem okozhatja.

3.) Köszönöm :R . Megcsináltam és már nem is rak "System Volume Information" mappát a pendrive-ra, viszont a TrueCrypt programmal megnyitott kötetekbe sajnos még mindig tesz. Ha be van kapcsolva a "Kötetek csatolása cserélhető lemezként", ha nincs. Próbáltam magamtól rájönni, meg neten még keresni tovább, de nem sikerült.

(#69226) Kam1kaze válasza HUN SUB (#68985) üzenetére


Kam1kaze
tag

Már rátaláltam erre a hozzászólásra, mielőtt írtam, de nálam alapból ki volt kapcsolva. Ettől függetlenül, ki-be kapcsoltam, hátha, de semmi változás. Köszönöm azért. :)

(#69227) Geth válasza Kam1kaze (#69224) üzenetére


Geth
addikt

1.) Nincs SB kártyám, arról annyit tudok, hogy legendásan tré volt a támogatottsága (lehet ez javult). Nem tudom összehasonlítani se más rendszerrel. Másik böngésző esetleg?
Nem vagy 10-hez kötve, használhatsz régebbit is (volt a topikban is progi rá), sőt ott az XP is.

2.) Ha kalibrálnád, elmúlna. Ha passzolod, szerintem így marad.

3.) Ajjajj, túl biztonságos volt. Értem. Az oldalukon mondjuk pont azt írják, hogy maradtak benne lyukak, de túl biztonságos. Occam borotvája?
VeraCrypt elvileg felfogható folytatásnak is, tudja konvertálni is, azt legalább fejlesztik (biztos plusz backdoorokkal).

(#69228) vadkörte válasza Geth (#69227) üzenetére


vadkörte
addikt

"Nincs SB kártyám, arról annyit tudok, hogy legendásan tré volt a támogatottsága..."

SB Audigy2-t használok vele. Meseszép hangja van, pedig hivatalosan nincs is W10 driver. :N

Erre esetleg valaki? :O

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#69229) pc360 válasza Kam1kaze (#69224) üzenetére


pc360
addikt

3) ...

Ennyi hülyeséget rég olvastam egyetlen bekezdésben.

Tudod-e egyáltalán, hogy mit jelent az open source?

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#69230) karasz007


karasz007
újonc

Üdv nem tudom ,hogy jó helyen járok e !?
Van egy régebbi tipusú laptopom hp pavilion dv6 1200eh hd4500 integrált vgaval win10
Most a problémám hogy eltűntek a kijelző beállításaim ! csak 1024*768 800*600 maradt meg
"vízintesen nyujtott lett a kép" fényerő szabályzás sem működik meg egy csomó beállítási funkcióm eltünt
drivert probáltam leszedni amd s a hp oldaláról de csak win 7 driver van kompatibilitási telepítéssel felnyomtaam de nem lett 100% valami ferlakott valamit nem gondoltam ujratelepítem hát ha az megoldaj a hibát
beálítottam a boot sorrendet mindent megnéztem nagyon kevés beállítást enged !

s amikor bebootol

No emulation system type :00
No emulation system type :00
rendszerlemez bent van persze többel is probáltam win 7 8 10 64/32 bites a lemezek asztali gépet már telepítettem ott prímán müködtek utána pedig nyomok valami gombot

Non system disk or disk error
Replace and press any key when ready

újjab bill lenyomásával tölti be a windost ugye ami vízszintesen nyujtott

ezekben szeretnék segítséget kérni vagy a képernyő vagy a telepítés részében.Mitól lehet mert eddig minden rendben ment talán a win befrisittet valami .?!
elnézést a fogalmazási hibákért még elég kezdő vok!

[ Szerkesztve ]

(#69231) pc360 válasza karasz007 (#69230) üzenetére


pc360
addikt

Üdv nem tudom ,hogy jó helyen járok e !?
Hnnan tudjuk, hogy tudod-e?

elnézést a fogalmazási hibákért még elég kezdő vok!
A magyar nyelvben?

Egyébként valószínűleg frissített a rendszer. Új telepítéssel kéne megpróbálkozni, ami már eleve 1709-es build, vagy ha nem megy, egy win 10 kompatibilis gép beszerzése a következő lépés.

Vagy Windows 7 / Linux használata...

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#69232) karasz007


karasz007
újonc

nem ha nem szakszavakat használtam erre gondoltam a "fogalamzás" szóval
Telepítésnél

No emulation system type :00
No emulation system type :00
rendszerlemez bent van persze többel is probáltam win 7 8 10 64/32 bites a lemezek asztali gépet már telepítettem ott prímán müködtek utána pedig nyomok valami gombot

Non system disk or disk error
Replace and press any key when ready

újjab bill lenyomásával tölti be a windost ugye ami vízszintesen nyujtott

szóval valami miatt nem tudok telepíteni

(#69233) karasz007 válasza karasz007 (#69232) üzenetére


karasz007
újonc

(#69234) Mikiller válasza Mikiller (#69222) üzenetére


Mikiller
aktív tag

Közben rájöttem. Hátha valakit idegesít leírom. Gépház - Háttérben futó alkalmazások - MS Edge kapcsoló on
Ezután Edge restart és nem némul el tálcán.

[ Szerkesztve ]

(#69235) Kam1kaze válasza Geth (#69227) üzenetére


Kam1kaze
tag

1.) SB Live!-ból nem tudtam hangot kicsikarni Windows 7-en, akármit is csináltam, ezért is maradtam anno XP-n.
Más böngészőnél (edge) is ugyan az a helyzet, hangerő tekintetében.

Processzor topikban kérdeztem, hogy csak W10-el megy (mert, hogy azt írják Intel oldalon). Ott válaszolta valaki, hogy igen. Most rá is kerestem amit mondtál.

2.) Soha nem állítottam még színt ilyen kalibrálással, csak monitoron, meg vga driver-ben, ezért nem akartam jobban elcseszni egyenlőre, míg újra nem rakom. Most kipróbáltam, és jobb lett, de majd még állítgatom. Úgy néz ki, így meg fog oldódni.

3.) Arra (VeraCrypt) akartam átváltani pár éve, akkor olvastam ezeket.

[ Szerkesztve ]

(#69236) qqcqqc válasza Kam1kaze (#69235) üzenetére


qqcqqc
őstag

Régi EMU csipes SB kártyákhoz (Live!,Audigy) a Kx Project cuccát használom már Vista óta. Működik vele mindegyik.

(#69237) Assimilator


Assimilator
őstag

Pár napja írtam, hogy nekem is furcsán működik a W10 a legutóbbi frissítés óta. Ma érkezett egy frissítés ami minden gondomat megoldotta. A vicc az, hogy nem Win update, hanem Bitdefender update oldotta meg.
Gondolom a Win frissítés hozott pár változást amit a BD nem kezelt a legjobban.... :U

(#69238) Kam1kaze válasza qqcqqc (#69236) üzenetére


Kam1kaze
tag

Hiába kerestem anno hozzá, külföldi oldalakon is, nem találtam. Most visszagondolva, talán az egyik működött, de ott meg akadozott a hang, vagy recsegett. Kösz az infót, mondjuk már nem lesz rá szükségem, mert a régi eladásra kerül majd. Most is direkt EMU csipeset vettem, mert abban nem csalódtam. SB Audigy Fx-et is kipróbáltam előtte, de nem sokkal volt jobb az integráltnál, mivel az is Realtek csipes.

(#69239) zseko válasza animatrix11 (#69219) üzenetére


zseko
veterán

Rémlik valami, hogy mi ez, és hogy mi lehet a megoldás, talán még ki is próbáltam, hogy lássam mi ez, valamit ki kell kapcsolni, de egyelőre egyszerűen nem jut eszembe :(
Most nem is vagyok gépközelben, hogy kipróbáljam.

HR24.hu

(#69240) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Van egy Windows 10 LTSB Enterspájz, ami egy érintőképernyős gépen fut. Szeretném elindítani rajta a Chrome-ot kiosk módban, hogy a felhasználó csak egy bizonyos oldalt érjen el és e a start menüt se az asztalt ne, legalább is triviálisan. Nincs se billentyűzet, se egér, csak a tapicskálós felület meg egy USB-s olvasó, ami billentyűzetnek mutatja magát, amit becsipogunk, beviszi. Csak néha kellhet a virtuális billentyűzet. azt olvastam, ha észleli a Windows, hogy nincs billentyűzet, akkor a beviteli mezőre fókuszálva előjön a virtuális billentyűzet magától, ha egy csúszkát elhúzunk a beállításoknál. Vagy nem jól értettem a működését, vagy pedig mivel az USB-s vonalkód olvasó billentyűzetnek látszik, ezért nem hozza elő.

Lehetne valahogy rákényszeríteni a Windowsra, hogy mégis hozza elő automatikusan a virtuális billentyűzetet, ha egy beviteli mezőre fókuszálok, ahogy az Android vagy a telefonos Windows?

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#69241) formula01


formula01
aktív tag

Sziasztok!

A következő lenne a problémám:

Mind játékok, mind benchmarkok alatt, ha a CPU és a dedikált vga egyszerre terhelést kap, a 45W TDP kerettel rendelkező i7 7700 HQ processzor TDP limitje leszabályoz 15 Wattra, a freki leugrik 1,6 GHZ-re és nem mozdul onnan, amíg a dedikált VGA-n nem szűnik meg a terhelés.

A hiba csak Win 10 1703 és 1709 alatt jelentkezik, 1607 vagy annál korábbi verziónál a processzor tartja a rendes TDP értéket, power limit throttlingnak nyoma sincs.

A hőfokok minden esetben alacsonyak, még XTU stresszteszt+furmark kombóval sem melegszik a VGA 65-68 a CPU 71-74 fok fölé, ami laptop esetében tökéletes, szóval thermal throttlingról nem lehet szó.

Átmeneti megoldásként visszaváltottam 1607-re de nyilván ez nem az igazi megoldás.

a pontos konfig:
Dell Inspiron 7567
i7 7700HQ
16 GB 2400 Mhz Ram
GTX 1050 ti VGA

Ha valakinek van ötlete a megoldásra előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#69242) Geth válasza formula01 (#69241) üzenetére


Geth
addikt

Hátha:
Van valami power slider cucc, pl. itt láttam róla infót.
Annyit emeltek ki, hogy ez csak Balanced power plannél állítgatható.

(#69243) formula01 válasza Geth (#69242) üzenetére


formula01
aktív tag

Teljesen mindegy milyen állásban van, illetve hiába állítom át teljesítménycentrikusra, a végeredmény creators update alatt ugyan az lesz. Creators update alatt egyedül az segített ha kikapcsoltam a turbo boostot és a speedstepet de azért lássuk be, ez nem megoldás.

(#69244) vadkörte válasza vadkörte (#69215) üzenetére


vadkörte
addikt

Ennyire semmi ötlet sincs a problémára? Asszem marad a teljes reinstall... :W

Üdv. V. Körte

(#69245) SamSem58


SamSem58
aktív tag

Sziasztok,

Van egy Windows 10 Pro 64 bites (verzió: 1709) op. rendszerű gépem, a gondom, az, hogy a legutolsó automatikus frissítés óta bejelentkezésnél 2 x kéri a pin kódot a rendszer. Megadom a kódot helyesen, malmozik egy kicsit, majd, mintha semmi sem történt volna, újra belépő képernyő látható. Itt újra meg kell adni a pin kódot és akkor beenged... Ki lehet azt valahogy küszöbölni, hogy 2 x kérje a pin kódot - ha igen, akkor hogy? - vagy ez egy újabb Microsoft agyrém?

Samsem

(#69246) Ablakos válasza vadkörte (#69244) üzenetére


Ablakos
őstag

Melyik eszközzel készíted az image-t?

(#69247) Geth válasza formula01 (#69243) üzenetére


Geth
addikt

Még ezt a kapcsolódó postot találtam.

(#69248) sid87 válasza kezo0 (#69110) üzenetére


sid87
senior tag

Sikerült megoldani úgy, hogy csökkentett módban eltávolítottam a driverét a videókártyának, és aztán feltettem egyet, megjavult.

Azonban 1 óra múlva megint megtörtént és vissza állt a rossz felbontás.. A creators update továbbra se akar felmenni, hiába kéri az újraindítást, nem történik semmi...

iPhone 12 Pro Max (Telenor) | Apple Watch S6 | iPad Pro 10.5 | MacBook Air M1 16Gb | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

(#69249) trialboj


trialboj
őstag

Ne haragudjatok de nem olvastam kb 1 hete a fórumot, van már rá lehetőség, hogy kikapcsoljuk a win kikapcs után hogy mindent elmentsen és indulásnál visszahozza a programokat, rendkívül gagyi módon?

Más:

A windows telepítési nyelve magyar volt, ezt utólag állítottam át angolra, néhány neyeln magyar maradt ami nem túl jó hír, pl kékhalálnál is magyarul írta ki mi a helyzet. A nagy gond viszont az, hogy nem tudom berakni a magyar nyelvet alapértelmezettnek, és mindig angollal kezdek írni, ami ugye katyvasz lesz az ékezetes karakterek hiánya miatt.

Valaki esetleg tudja hol lehet berakni csak a billre az alapértelmezettet? Eddig ahol én ezt megoldottam ott most az egész win átvált magyarra. :(

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#69250) ayden


ayden
tag

Sziasztok

Valaki tud arra megoldást, hogy mióta a 1709-es feltette a frissitéseit twitch fullscreen nézhetetlen még 720p60-ban is, jobb minőségű youtube videok szintén.
Előtte minden gond nélkül birta a gép a 1080p60-at is.

Nulláról újrahúztam a gépet, jó is volt. Majd mikor a frissitéseit újra telepitette magának és restartolt ismét előjött a dolog.
Vga driver frissítés, virusirtó kikapcsolás nem segített.

Love is like wind, even though you can't see it, you feel it.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.