Hirdetés

2019. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-10-03 19:52:02

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#70751) sati

sati
(PH! addikt)

Sziasztok!

Találkoztatok már ilyennel? Bizonyos mappákon/fájlokon a security fülön megjelenik egy ismeretlen felhasználó:

Friss telepítés a szokásos alapvető progikkal, semmi gány. :)

ps.: MS és egyéb külföldi portálokon is rengetegen panaszkodnak, de nekem nem sikerült értelmes választ találnom az ismeretlen jövevényre, ezért gondoltam rákérdezek, hátha közületek valaki találkozott már ezzel a jelenséggel. :)

[ Szerkesztve ]

(#70752) Gyuri27 válasza palfitom (#70742) üzenetére

Gyuri27
(PH! félisten)

Rakj föl egy rendes ahci drivert. Mert a win 10-é egy métely. Én is így jártam.
Érdekes módon a w7 simán kezelte ugyanazt a 3 hdd-t minden mókolás nélkül.

Itt abszurdisztánban mindenki olyan okos. A kecskenyájak meg szűzen maradnak. Kappa

(#70753) Pete55555 válasza Geth (#70722) üzenetére

Pete55555
(PH! kedvence)

Milyen mese? Honnan gondolod, hogy mese? Miért nem megy az értő olvasás? Miért csak a saját igazadat hülyeséged hajtod?

Nem, képzeld, nem készültem előre, mert le volt itt is írva, hogy a W10 hipp-hopp el fogja fogadni a W7 key-t.
Aztán nem fogadta el. Ezért W7-et telepítettem, amire nem voltam felkészülve (én egysejtű véglény, hogy nem lehettem erre felkészülve, tényleg, te biztos mindig mindenre fel vagy készülve).
Na mindegy, felraktam a 7-est, hogy az hátha elfogadja majd a key-t (elfogadta) és arról upgradelek. De képzeld, nem volt LAN (igen, ez W7, nem 10, azért írok offban). De jól jött ugye a driver DVD. Amire itt azt írtad, hogy minek az, max poháralátétnek jó. Erre írtam az előző hsz-t.

Ja, asrock oldalán is ott vannak a driverek? Tényleg? Ha nem mondod hülyén halok meg.

Elmondok én neked valamit. A kutyát nem érdekli hol vannak fent a driverek.
Amíg itt van a polcon a driver DVD, addig akármi történik, fel tudod rakni a drivereket, amivel - legalább valamilyen szinten - elindul a cucc. Aztán majd leszedi az ember az asrock honlapjáról, vagy leszedi a W10 magának. Erre jó a tetves DVD. Ezt próbáld megérteni.

...Szeretem leracsniztatni...

(#70754) palfitom válasza Gyuri27 (#70752) üzenetére

palfitom
(PH! addikt)

Köszi! Tudsz ajánlani egyet?
(Egyébként az az érdekes, hogy ugyanez a W10 volt előtte is, s akkor nem volt gond vele.)

The life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel ne privátban keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#70755) Geth válasza Pete55555 (#70753) üzenetére

Geth
(őstag)

Amikor W7-es gépeken upgradeltem, kimentettem előtte a genuine ticket xml módszerrel. Nem rögtön radíroztam :DDD Múlt időbe írom, de ma is kimenteném, ha elém kerülne egy. Persze a kulcsot is ki lehet olvasni.
1511 előtt el se fogadta a korábbi kulcsokat, akkor különösen jó volt ez a módszer. Tiszta telepítés, de aktiváció szempontjából upgrade-nek számít.

Nem mondtam, hogy ne használd a lemezt. Én nem használom, mert nincs rá szükség :)
Értem a use-case-t, én nem futottam volna bele, de Te nem tudom mit csinálsz, ha nincs optikai :P

(#70756) Geth válasza palfitom (#70754) üzenetére

Geth
(őstag)

Nem biztos, hogy az AHCI driverrel van a gond, azt látom a képen, hogy az egyik lemez dinamikus, nem pedig alap (mint a másik). Én soha életembe nem használtam dinamikus lemezt, de szerintem az konkrétan arra jó, hogy összevon több különböző lemezt egybe. Hogy hogyan lehet visszacsinálni, főleg adatvesztés nélkül, azt passzolom, hátha van hozzább értő itt.

(#70757) Gyuri27 válasza palfitom (#70754) üzenetére

Gyuri27
(PH! félisten)

Vagy az asus oldaláról (vagy nem tudom milyen lapod van) vagy a chipset szerint az intel oldaláról.
Eszközkezelőben nézd meg milyen és mikori ahci drivert használ a szentem.

Geth: mikor nekem nem kezelte jól minden hülyeséget kiirt. Én a lap driverét tolnám fel elsőre (abban benne a driver elvileg) vagy a legujabbat az intel oldaláról. Nagy eséllyel megoldja a problémát.

Nem rég lett írva, hogy képes szar drivert felrakni magának a 10 és azzal erölködni. Gondolom ez valami fícsör és nem bug. Most az újrahúzáskor nem találta vagy rosszat és az alapot használja.

[ Szerkesztve ]

Itt abszurdisztánban mindenki olyan okos. A kecskenyájak meg szűzen maradnak. Kappa

(#70758) Pete55555 válasza Geth (#70755) üzenetére

Pete55555
(PH! kedvence)

Én sem mondtam, hogy nincs más megoldás, de előfordul, hogy jól jön, és nem mindenki billentyűzettel a kezében született.

Értem a use-case-t, én nem futottam volna bele, de Te nem tudom mit csinálsz, ha nincs optikai :P

A kérdés jó, de több megoldásom is van rá:
1: pl a saját gépemben sincs optikai, viszont van külső DVD olvasóm - jelen esetben ezt használtam
2: van itthon egy T40-es IBM laptop, azzal leszedem a drivert
3: végső esetben telefonon szedem le a drivert, és OTG-n rárakom pendrivera.

(meg lehetne még folytatni, hogy visszarakom a W10-et, ami felismeri a hálókártyát, és onnan leszedem a w7 drivert, majd vissza a W7-et,....stb, de az már bonyolultabb több idő)

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#70759) palfitom

palfitom
(PH! addikt)

Gyuri27 és Geth
Köszi, megpróbálom.
(Igen Asus, konfig az adatlapomon.)

The life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel ne privátban keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#70760) Geth válasza palfitom (#70754) üzenetére

Geth
(őstag)

Ha Intel AHCI-ról van szó, nekem ez a gyűjtemény jött be.
Arra kell figyelni, hogy a leszedett driver .inf file-jába benne legyen az adott DEV_ID (tehát legyen jó hozzá).
Például ehhez: DEV_8C02 (Z87 chipset), ez a legutolsó: 14.8.16.1063, az újabb verziók már nem jók hozzá.

(#70761) Géb89

Géb89
(senior tag)

Tudom, nem ez a megfelelő topik,de amit gondolom kéne,azt nem találtam,de hátha tud valaki rá itt is válaszolni,hogy mivan. Nos akkor. ezt a progit feltettem a gépemre

És állítgattam el benne dolgokat, próbáltam, mi,mikor, milyen beállítással,hogy megy. És a jobb alsó sarokba ott van az ikon, mellette körbe a házon lévő ventilátor gombjai. Az alsóra ha teszem, akkor teker, hűt a legerősebben, ha feljebb, akkor nem oly erősen, ás a többi halkan,csendesen. De mikor a silentre mentem, a felső gomba,akkor a házba az első ventil leáll,és kikapcsol a világítás,pedig mindent úgy visszatettem ahogy elvilveg volt. Most ,hogy tehetem vissza,hogy menjen normálisan a ventil, és hűtsön is? a legalsó gomb, elég erős, és hangos,.a fenti második meg, megy,de tán alig. és eddig jobban ment vagy nemtudom. hogy csinalhatom vissza, hogy menjen rendesen a silent-en is,ahogy eddig? és vagy ha a silenten hagyom,hogy nem megy a házbe előle a ventil,akkor az magától be fog kapcsolni valamikor, vagy nem? mert amúgy a cpu, és a vga-n megy a ventil.

[ Szerkesztve ]

(#70762) pc360 válasza Liner (#70712) üzenetére

pc360
(PH! addikt)

Abból, hogy tegnap volt, és hogy ég valami piros lámpa, nem tudom megmondani a lassulás okát. :D

Géb89: Nem egyszerűbb egy uninstall, és a venti-profil ellenőrzése a BIOS-ban?

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#70763) TriX2010

TriX2010
(tag)

Sikerült rövid úton tele offolni ezt a ku*va topicot... :W

\"Életem legnagyobb üzlete lenne, ha embereket vennék, annyiért amennyit érnek és eladnám őket annyiért, amennyire tartják magukat\" NE használj AdBlock-ot a prohardver oldalain!

(#70764) Géb89 válasza pc360 (#70762) üzenetére

Géb89
(senior tag)

nemtudom. gondolod úgy a normális lesz?

(#70765) pc360 válasza Géb89 (#70764) üzenetére

pc360
(PH! addikt)

Nem tudom, mi a normális, vagy mit szeretnél elérni. Gondolom, az volt a program telepítése előtt. Alapvetően ugye a BIOS-ban állítható a ventik profilja, de sajátot is létre tudsz hozni, ha nem megfelelőek a sebesség/hőmérséklet lépcsőfokok.

(#70766) Géb89 válasza pc360 (#70765) üzenetére

Géb89
(senior tag)

állítottam a biosba most. tán úgy megy most az rpm szerint , ha 1 bizonyos idő után csak újraindulsz valamiért, 1000körül, legkevesebb szok lenni, gondolom akkor csak mikior rendesen a nap elején bekapcsolod.

(#70767) kusztax

kusztax
(kvázi-tag)

Sziasztok,

Sikerült az új SSD-mre rákényszerítenem egy Win10-et (sokadik fajta verzióval a 4. telepítésre). Az a problémám, hogy a Microsoft Store nem települt és a Microsoft Edge nem indul el (pontosabban elindítom, bejön az ablak a nagy "e" betűvel és kilép a program automatikusan).

Milyen megoldási javaslataitok van?

(#70768) pc360 válasza kusztax (#70767) üzenetére

pc360
(PH! addikt)

A telepítés közbeni nem kívánt újraindulások, amit PM-ben írtál, és ezek a problémák, amiket itt jeleztél, valamilyen hardverhibára utalhatnak (vagy valamelyiket nagyon nem szereti a Win 10). Ha HDD lenne, azt mondanám, hogy bad sectoros, de így, SSD esetében lövésem sincs.

Én ezt másik SSD-vel, kábelekkel, VGA-val, táppal, meg az említett BIOS-frissítés után, saját pendrive-val próbálám ki első körben, ha itt lenne helyben.

[ Szerkesztve ]

(#70769) Gyuri27 válasza pc360 (#70768) üzenetére

Gyuri27
(PH! félisten)

Mer egy fos. Így konkrétan jelentsük ki.
Ez a valamit nem szeret elég tág fogalom.
Hasonlóan jártam.
A szép, hogy nincs egyértelmű hibakód. Illetve akad néhány de ha nálad nem az van. Akkor az ms oldalán is csak annyi van, hogy valami nem jó. Azzal meg nem sokra megy az ember.

Itt jön vissza az, hogy ha valamire ennyire nem jó, hogy működhet a w7 hibátlanul?
Nálam pl ha minden stock (semmi drivert, meghajtót bármit nem rakok fel) akkor is működik a rendszer. Egyedül usb-s netnek kell driver.
Elvileg a 10 újabb, jobb stb-stb és annyira nem képes, hogy ha valamit nem ismer, nincs driver dobjon hozzá egy szabványos alap driver oszt csók.

(#70770) pc360 válasza Gyuri27 (#70769) üzenetére

pc360
(PH! addikt)

Egyébként én csak itt szembesülök ezekkel, az általam szerelt gépeken valahogy eddig mindig összejött a dolog. Egyszer kétszer volt gond a frissítéssel, ezen kívül inkább userral találkoztam. Nem tagadom, hogy néha rossz, olykor pedig még rosszabb a statisztika, de akkor én a szerencsésebb halmazból merítek - biztos valami érzék. :D

Egy béta rolling release pedig ilyen. Elég egy apróság, és az egész build kideríthetetlen okból megborul - azért ez nem csak az MS rákfenéje.

[ Szerkesztve ]

(#70771) fulton

fulton
(őstag)

Sziasztok

Szeretném újra tenni a win 10 oprendszert.

Ilyen meghajtókat látok mint:

ESP meghajtó 500mb
Diags meghajtó 40 mb
Winretools meghajtó 750 mb

Ezeket hagyjam meg vagy törölhetem?

(#70772) Aljasvip válasza fulton (#70771) üzenetére

Aljasvip
(kvázi-tag)

Üdv!

Először is meg kell kérdezzem, hogy mindenáron újra akarod tenni nulláról a rendszert? Van egy olyan funkció a Win10-ben, ami reset-eli a rendszert - ezt ha jól rémlik, a telepítéskor is ki lehet választani -, és lényegében egy frissen telepített Win10-et eredményez.

Ha formázni akarod a rendszert, akkor pedig a kérdésedre a válasz: törölheted.
Ha törlöd a meghajtókat, és új lemezt akarsz majd létre hozni, akkor fel fog neked dobni egy ablakot, hogy létrehoz egy pár a működéshez szükséges extra meghajtót (ezt csak "OK"-ozni tudod), amik az általad említett meghajtók lesznek.

Szoktak még itt olyat is ajánlani, hogy a Windowst úgy telepítsd, hogy csak az elsődleges meghajtód van csatlakoztatva (a te esetedben ez gondolom vmelyik SSD), nehogy át huncutkodja ezeket az extra dolgokat egy másik merevlemezre. Ez úgy rémlik csak formázatlan lemezek esetén léphet fel, tehát rád nem vonatkozik. Ha esetleg tévedek, kérlek javítsatok ki.

[ Szerkesztve ]

(#70773) fulton válasza Aljasvip (#70772) üzenetére

fulton
(őstag)

köszönöm

(#70774) Geth válasza Gyuri27 (#70769) üzenetére

Geth
(őstag)

Nálam pl ha minden stock (semmi drivert, meghajtót bármit nem rakok fel) akkor is működik a rendszer.
Nálad igen, de ez egy példa. Szerintem messze nem csak én találkoztam olyan géppel, amin a Win7 feküdne meg driver nélkül (például egy NVMe driver nélkül fel se tudod rakni egy ilyennel szerelt gépre).
Ez van, nem ismerhet minden eszközt, ahhoz túl sok van, és folyamatosan változik az értékkészlet.

Elvileg a 10 újabb, jobb stb-stb és annyira nem képes, hogy ha valamit nem ismer, nincs driver dobjon hozzá egy szabványos alap driver oszt csók.
Ööö, ha nem ismeri, akkor pontosan honnan tudja, hogy mi a hozzávaló "szabvány driver"?
Én érzek egy kis ellentmondást.

Szerintem a szituáció semmivel se másabb, mint anno. Ha valamit nem ismer a rendszer, meg kell keresni a hozzá való drivert. Nincs benne az alaptelepítésben minden, és nincs fent az Update-n sem minden.
Ha nem szerezhető be driver valahogyan (netről, neadjisten driver cédéről), akkor nagyjából cseszheted az adott rendszeren (most mindegy, hogy az Win7 vagy Win10). És bizony idővel a kiesett hardverek köre bővül, mert nem lesz aki pótolja, én is és biztosan más is találkozott már ilyennel (volt olyan hardverem, amihez driverből Win7 32-bit volt a max, se újabb Win verzión, se 64-biten nem lehetett használni).

[ Szerkesztve ]

(#70775) Geth válasza kusztax (#70767) üzenetére

Geth
(őstag)

Telepítés közbeni nem kívánt újraindulásokra kolléga hardverhibás (szerintem is megfontolandó) megjegyzését árnyalnám tovább:
Lehet táphiba, valamilyen érintkezés (kábelek, RAM ki-be), lehet rossz beállítás az EFI/BIOS-ban (overclock, túlfeszelés), egyszerűen lehet memóriahiba (ez a legaljasabb, szinte bármit okozhat random fagyástól/resettől kezdve BSOD-ig és még mást is - például telepítés közbeni visszaellenőrzést elcseszheti. Memtest futtatással "szűrhető").

(#70776) ucli válasza ucli (#70670) üzenetére

ucli
(senior tag)

Erre valaki? :F

„Viperák fajzata! Ki tanított arra titeket, hogy fussatok az eljövendő harag elől?”

(#70777) YASKATIR

YASKATIR
(senior tag)

Az miert van, hogy a rendszer (teljesen up to date) neha leveszi a hangerot ugy 60%-al, amikor youtube-ot nezek es megnyitom mondjuk a gephazat? Nem mindig csinalja, de neha elofordul. Kb 5mp mulva vissza is allitja magat az eredeti hangerore, de ez igy eleg idegesito.

A Control Panel\Hardware and Sound\Sound\Communication-nel ki van kapcsolva a a reduce volume

(#70778) palfitom válasza palfitom (#70759) üzenetére

palfitom
(PH! addikt)

Kezdem feladni...
Leszedtem a drivert az Asus honlapjáról, telepítettem, s mint látható, "Install Finished!", s hiába az újraindítás, nem változik semmi, 2006-os Microsoft illesztőprogrammal fut a SATA. :F

(#70779) Apaxp válasza palfitom (#70778) üzenetére

Apaxp
(senior tag)

Ott van az illesztőprogram frissítése gomb. A következő lapon az illesztőprogram keresése a számítógépen tallózással. Utána a választás a számítógépen található illesztőprogram listából. azután megkeresed az asus drivert.
A másik lehetőség hogy feldobod a gépre a driver booster programot és azzal frissíted a drivereket. Ez mindig a legfrissebbeket rakja fel.
Nálam az acer laptop így megy évek óta.

Huawei Mate 10 Pro dual sim, Acer E5-573G-330E

(#70780) Shing válasza palfitom (#70778) üzenetére

Shing
(őstag)

Kattints "Illesztőprogram frissítése" opcióra, utána manuálisan válaszd ki, hogy a letöltött Asus mappában keressen drivert. Nekem is csak így frissült be az AMD-s Sata driver...

Vagy esetleg az Intel oldaláról letölteni? [link]

Anti-hype

(#70781) palfitom

palfitom
(PH! addikt)

Shing és Apaxp!
Ezeket végigjátszottam. :(
A Driver Booster állítólag sok malvert is beszív, nem ajánlják.

[ Szerkesztve ]

(#70782) raidx válasza sati (#70751) üzenetére

raidx
(PH! addikt)

Semmi gond. Az előző rendszer felhasználója. Nyugodtan törölhető. Win10 nem veszi át akkorsem, ha van olyan felhasználó az újj rendszerbe. Ha több HDD van a gépbe mindegyiknél van hasonló gubanc. Csak a rendszermeghajtót teszi rendbe telepítéskor.

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#70783) palfitom válasza palfitom (#70781) üzenetére

palfitom
(PH! addikt)

Driver Boostert is megpróbáltam, lefrissítette, de így sincs meg a 3. meghajtóm.
Van még egyéb ötlet?

(#70784) Zoz válasza palfitom (#70778) üzenetére

Zoz
(őstag)

Az Asus Maximus VIII Hero-ról van szó?
Mert akkor ez teljesen rendben van.
A lapon két SATA vezérlő található, 6 SATA az Intel chipsetből (szürke csatlakozók), és 2 db egy ASMedia® ASM1061 vezérlőn (fekete csatlakozók)
Csak az Inteleshez van külön driver, ez fent is van, az ASMedia-hoz nincs külön driver, ezért látszik szabványos AHCI vezérlőnek.

(#70785) palfitom válasza Zoz (#70784) üzenetére

palfitom
(PH! addikt)

Igen, Hero.
A szürkék vannak használatban (2 db) + az M.2.

[ Szerkesztve ]

(#70786) Zoz válasza palfitom (#70785) üzenetére

Zoz
(őstag)

Az Intelen van a rendszer, és a Samsung ami még látszik?

(#70787) kásás válasza svgyula (#70711) üzenetére

kásás
(kvázi-tag)

Szia!

Off-on van. Esetleg más tipped van?

(#70788) Shing válasza palfitom (#70785) üzenetére

Shing
(őstag)

Parancssorba írd be, hogy diskpart. A megjelenő ablakba, hogy "list disk". Mit ír? Online mindegyik? Mindegyik GPT-s? Nem próbáltam még vegyítve, bár sztem úgyis működnie kell.

Anti-hype

(#70789) palfitom

palfitom
(PH! addikt)

Az M.2 Intelen van a rendszer, a Toshiba látszik, a Samu 850-est nem érem el.
A diskpart is csak kettőt lát, de a BIOS-ban és az eszközkezelőben is ott van mindhárom, az Intel Rapid is látja mindhármat.

[ Szerkesztve ]

(#70790) palfitom válasza palfitom (#70789) üzenetére

palfitom
(PH! addikt)

Átdugtam más csatlakozókba, de nem segített.

(#70791) worxland válasza Geth (#70731) üzenetére

worxland
(őstag)

"Nem csak én mondtam, rajtam kívül még ~2 ember, de nem azt, hogy nem kell USB driver, hanem hogy Intel esetén USB2-nél XP óta nem kell, USB3 esetén Win7 felett nem kell (nincs is gyártótól letölthető)." - bár igaz lenne. Vadiúj Z370-es gépre felraktam a Win 7-et USB-ről. Telepítés befejeztével nem volt se net, se USB (a 2.0 portok sem). A gyártó nem ad az oldalán Win 7-hez USB drivert. Nem örültem.

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#70792) svgyula válasza kásás (#70787) üzenetére

svgyula
(őstag)

Szia! Esetleg egy BIOS reset? Lekapcsolod, kiveszed az elemet, vársz egy percet és újra indítod a gépet. Ha(?) állítgattál valamit a BIOS-ban akkor azt jegyezd meg és újraindítás után be kell megint állítani. Tanácsos az időt is mert a win induláskor az időtől meg szokott bolondulni. Ha nem változik akkor még egy BIOS frissítést megpróbálhatsz az még segíthet.

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! STF-L09

(#70793) gb4400

gb4400
(őstag)

Sziasztok!

Tudja valaki, hogy a Win 10 hol tárolja azokat a képeket, amik a bejelentkező képernyőn megjelennek?

Ha Ádám és Éva kínaiak lettek volna, akkor az alma helyett a kígyót ették volna meg.

(#70794) TriX2010 válasza gb4400 (#70793) üzenetére

TriX2010
(tag)

C:\Windows\Web\Screen - Elvileg

\"Életem legnagyobb üzlete lenne, ha embereket vennék, annyiért amennyit érnek és eladnám őket annyiért, amennyire tartják magukat\" NE használj AdBlock-ot a prohardver oldalain!

(#70795) Bazijoe73

Bazijoe73
(senior tag)

Ezen az új verziòn valaki tapasztalt bármilyen problémát a tálcàval és a start menüvel kapcsolatban?

Samsung Galaxy S5 Rootolt

(#70796) Geth válasza worxland (#70791) üzenetére

Geth
(őstag)

Azt vágod, hogy valószínűleg a hand-offok (ehci/xhci) voltak elállítva az EFI-ben?
A default ennél a Win7-nél milliószor újabb lapon úgy van beállítva (mindkét handoff disabled), hogy a Win10 szépen muzsikáljon. Ilyen beállítás mellett az xHCI controller viszi a 2.0 portjaidat is, tehát a Win7 driver nélkül nem kezd velük semmit (ezt Tapasztaltad).

Több megoldás is van:
- Nem használsz elavult oprendszert, főleg nem ennyivel modernebb hardverrel :DDD
- Felrakod az Intel USB3 driverét, mint írtam Intel + Win7 kombóhoz van (és ez itt most USB3-nak számít, mert az kezeli a handoff beállítások miatt a portokat). Végülis ez történt a kommented szerint.
- Ha már elavult oprendszert használsz, beállítod a handoffokat a Win7-nek megfelelően, azaz eHCI handoff disabled, xHCI handoff enabled. Így ugyanúgy kell USB3 driver az Inteltől, de legalább már az USB 2.0 portok menni fognak driver nélkül. Laptopoknál lehet cumi, ott nem szokták ám elérhetővé tenni ezeket a beállításokat.

Tehát továbbra is igaz, csak az EFI-ben is tudni kell mi mit jelent beállítások terén :P

(#70797) Geth válasza palfitom (#70790) üzenetére

Geth
(őstag)

Engem még mindig az zavar, hogy dinamikusnak írja az összes képeden, azt próbáltad már megszüntetni?
Régi leírás, de szerintem ez nem változott, viszont nem maradnak meg rajta az adatok, ha kellenek, mentsd ki előtte.
Szerintem nem driver probléma...

(#70798) Geth válasza Zoz (#70784) üzenetére

Geth
(őstag)

Amúgy van hozzájuk driver, például itt.
These "STAHCI" drivers v3.2.3.0 are dated 11/19/2017 (shown as being dated 08/21/2017) and now completely WHQL certified.

(#70799) King Unique válasza Geth (#70797) üzenetére

King Unique
(PH! félisten)

Dinamikus lemezt a Windows csak destruktív módon tud alaplemezzé konvertálni, vagyis a kötet és egyben a rajta lévő adatok törlésével. Adatvesztés nélkül csak külső (particionáló) programok képesek megoldani (példa), de azoknak is rendszerint a fizetős változatai.

(#70793) gb4400:
Ha a Spotlight van beállítva, akkor annak a képeit pl. ezzel a módszerrel lehet előbányászni, illetve lementeni.

[ Szerkesztve ]

(#70800) palfitom válasza Geth (#70797) üzenetére

palfitom
(PH! addikt)

Én is szt hiszem, hogy nem driver-gond van.
Csak akkor mi a túró??? :((( :O

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.