Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69301) King Unique válasza pc360 (#69291) üzenetére


King Unique
titán

Nem azért, de egyik-másik ilyen cikkben viszonylag jól le vannak írva lépésről lépésre a dolgok. Az meg, hogy kb. minden screenshotokkal illusztrálva van, a szövegben linkek elhelyezve, nem utolsósorban magyarul leírva az instrukciók stb., megint egyértelműbbé teszik az egészet. Azt pedig megint nem mondanám, hogy hasztalanok lennének az ilyen cikkek, mert pl. ebben is jól le van írva a Windows UEFI-s rendszerindításának teljes helyreállítása. De amúgy azt szokták mondani, hogy először tessék jobbat és különbet írni, majd aztán nekiállni kritizálni! ;)

Egyébként értelemszerűen szükségesek bizonyos alapismeretek és némi hozzáértés ahhoz, hogy valaki egy ilyen leírást használni tudjon. Akiknél viszont alapvető ismeretek nincsenek meg és igazából egyáltalán nem is érdekli őket ez az egész, azoknak kb. tökmindegy milyen leírást tesznek eléjük... Ők eleve jobban járnak, ha egy hozzáértő személyre bízzák az ilyen dolgokat.

[ Szerkesztve ]

(#69302) Attila2003


Attila2003
tag

Heló! Egy gyors segítség kellene, itt vagyok 2 drb. újra telepített géppel, este óta nem nem jön meg a frissítés egyikre sem. Keres de semmit nem talál. Pedig nem tudom kiadni a kezemből így. Mindkettő más konfigráció, a legújjab windows media creation tools-al telepitettem. Valami megoldás amit valaki kipróbált és működik? Nagyon sürgős lenne. Köszi! Tudom már volt, de most sincs megoldásom rá! Senkinek sincs?

(#69303) Blue Eagle


Blue Eagle
őstag

Sziasztok!
Windows 10 1709-re nem képes frissülni ez a redmondi szemét. Lehet valamit tenni?

(#69304) movax válasza Blue Eagle (#69303) üzenetére


movax
őstag

Az általad felsorolt részletes információk alapján egészen biztos, hogy semmit nem lehet tenni, nem fog menni a windows 10 a gépeden, szerintem nem érdemes kínlódni vele, add el.

[ Szerkesztve ]

(#69305) King Unique válasza Blue Eagle (#69303) üzenetére


King Unique
titán

A WU a gépházban nem ajánlja fel, esetleg már letöltötte csak a telepítés sikertelen, vagy találgassunk még párat? Amúgy meg mintha nem került volna már szóba vagy 100X ebben a topikban is, hogy nem mindenkinél érkezik meg azonnal az új build, vannak akik csak hetek / hónapok múlva kapják meg. Így ment ez eddig is. Aki nem akár várni, az csinálhat pl. a külön letöltött ISO-val in-place upgrade-et a személyes fájlok és akár a telepített programok megtartása opció használatával.

[ Szerkesztve ]

(#69306) Pierre75 válasza Blue Eagle (#69303) üzenetére


Pierre75
senior tag

Nem tudod még milyen szerencsés vagy...

(#69307) LionW


LionW
tag

Ez mi lehet? 3 éves asrock bm85 alaplap, i5 proci. Vagy a lemezformázással van valami gond, tehetem újra az egészet?

[ Szerkesztve ]

(#69308) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! nem kifejezetten win10 a kérdés, csak hozzá kapcsolódik: próbaképp telepítettem valahonnan (Áruház :F ) a Microsoft 2 játékát: Flight Unlimited 2K16 és Marc of Empires: War of Lords.
Tuti telepítgetett a Win10 jó sokat, mert elszöszmötölt a gép egy ideig.
Nincs a játékokra szükségem, hogyan tudom "uninstallálni", mármint minden létező nyomát eltüntetni a telepítésnek? Ne foglaljanak nekem tárhelyet sehol.
Vezérlőpult / Programok és szolgáltatások (Programok eltávolítása) alatt nyoma nincs hogy én a fentieket telepítettem.
Mi a megoldás?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#69309) TRob1 válasza VGYke (#69308) üzenetére


TRob1
veterán

Vagy a Start menüből a nevén jobb klikk és eltávolítás, vagy gépházból az Alkalmazások alól.

¤ R'n'R ¤

(#69310) Cr00py válasza Geth (#69289) üzenetére


Cr00py
senior tag

Nyilván számtalan befolyásoló tényező van ezeken kívül. Ez csak egy az éjszaka folyamán gyorsan összedobott "összefoglaló" lett volna magárol a telepítésről elméletben. Aki sosem csinált még ilyet, annak ez nyilván bonyolult, s maximum az ilyen itt-ott összeszedett cikkekből tud informálódni. Nem egyfajta útmutatásnak szántam a hsz-t, hanem inkább részben iránymutatásnak.
Az viszont biztos, hogy rengeteg olyan cikk van, amik csupán csak általánosságban adnak felvilágosítást, de mint tudjuk ez a gyakorlatan szinte csak részben elég. Pár napja egy másik fórumon is belefutott valaki egy hasonló cikkbe, ahol ugye nem volt megemlítve külön sem az UEFI telepítés folyamata, sem az .. hogyha ssd-re megy a rendszer, akkor a többi háttértárat addig célszerű lehúzni a gépről, mivel hajlamos a boot partíciót akár a HDD-re pakolni, ami később okozhat kellemetlenségeket, illetve egyéb apróságok, amikre szintén nem térnek ki ezen cikkek. :)

(#69311) Mtomasz81 válasza GAbre (#69050) üzenetére


Mtomasz81
tag

Sziasztok! Olyannal már találkozott valaki, hogy alvó állapotból való felébredés után visszabutítja a felbontást nagyok lesznek az ikonok és megszünik a hd felbontás Próbálkoztam a driver újratelepítéssel, de semmi. Mitől lehet ez?

(#69312) Syl


Syl
nagyúr

Valaki tudja a trükkjét a WebDAV-hoz való csatlakozásnak?
Irodai NAS-hoz szeretnék kapcsolódni, Linux és Mac alól egy kattintás, de itt ugyanazokkal a paraméterekkel állandóan hibát tol a képembe: [kép] :(
(A gugli dobott egy registry bejegyzés-módosítást, azon már túl vagyok)

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#69313) Blue Eagle válasza movax (#69304) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Mit adjak el? Nem vetted észre, hogy nem a gépre panaszkodtam?!

[ Szerkesztve ]

(#69314) Blue Eagle válasza King Unique (#69305) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Ok, köszi. Amúgy megtalálja, letölti, előkészíti, csak épp restart után nincs változás. Most frissítési segéddel csinálom, azzal úgy néz ki megy a dolog.

(#69315) King Unique válasza Blue Eagle (#69314) üzenetére


King Unique
titán

Ha egy korábbi Windows 10 verzió van a gépen, akkor innen letöltve valóban opció a frissítési segéd is, amit az alábbi kép jól szemléltet. Lényegében ez is nagyjából ugyanazt csinálja, csak előtte még (normál esetben) letölti az aktuális telepítőt.

[ Szerkesztve ]

(#69316) zseko válasza King Unique (#69315) üzenetére


zseko
veterán

Nálam is az volt, hogy manuálisan rákerestettem, meg is találta a 1709-et, le is töltötte, majd ki is írta, hogy újraindítás kell a telepítéséhez - aztán b.szott csinálni bármit is. De mivel amúgyis gépcsere előtt álltam, sokat nem foglalkoztam vele, pár nappal később tiszta telepítéssel raktam fel az új gépre.

HR24.hu

(#69317) Attila2003 válasza Attila2003 (#69302) üzenetére


Attila2003
tag

Nekem erre senki?

(#69318) Rokko77


Rokko77
csendes tag

Sziasztok, egy rövid kérdés: van egy Acer Aspire 11,6-os tabletem Win10-el. Még az eredeti Acer-es Windows van rajta. Bios szerint tud USB-ről bootolni. Újratelepíthetem rajte a Windowst egy nem Aceres verzióval ?

Korán keltem, hol az arany?

(#69319) Cr00py válasza Attila2003 (#69317) üzenetére


Cr00py
senior tag

próbáld meg ezt van hozzá magyarítás is A letöltött windows update minitool-t kibontod egy tetszőleges mappába, majd a magyarítást letöltve azt az 1 fájlt bemásolod ugyanoda.

(#69320) VGYke válasza TRob1 (#69309) üzenetére


VGYke
addikt

Köszönöm! Gépház / Alkalmazásokból sikerült!
Már csak azt nem értem, a Vezérlőpult / Programok és szolgáltatások miért kezd mellőzve lenni, pl. az említett programok miért nem jelentek meg ott?

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#69321) quailstorm válasza Rokko77 (#69318) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Természetesen igen. Neki megfelelő verzióval. Ha most Home van rajta, akkor azzal. Ha with Bing véletlen, akkor meg azzal. És magától beaktiválódik.

(#69320) VGYke: UWP-s app soha nem volt elérhető vezérlőpultban. Nem is látja a "régi rendszer".

[ Szerkesztve ]

(#69322) Rokko77 válasza quailstorm (#69321) üzenetére


Rokko77
csendes tag

OK, köszönöm !

Korán keltem, hol az arany?

(#69323) kory24


kory24
őstag

Sziasztok!

A problémám:

Laptop ha alvó módból visszajön nincs hang, mikrofon.
Tálcán a hangerő ikonnál piros jel.

Hibaelhárító nem tudja megoldani

Újraindítás után jó hang, mikrofon is.

Így elég kényelmetlen, hogy nem lehet használni alvó módot... :(

(#69324) Rokko77 válasza quailstorm (#69321) üzenetére


Rokko77
csendes tag

Még egy rövid kérdés: vajon miért 32 bites verzió van rajta amikor az Atom Z3754 elvileg 64 bites ? Nekem is 32 bites verziót kell telepítenem ?

Korán keltem, hol az arany?

(#69325) Attila2003 válasza Cr00py (#69319) üzenetére


Attila2003
tag

Ugyanaz, csak keres, keres, és semmi!

(#69326) quailstorm válasza Rokko77 (#69324) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Gondolom mert a RAM is csak 2GB.
Egyébként régebben sem és most sem volt kitétel hogy hány bites. Csak hogy milyen felszereltségű.

(#69327) Cr00py válasza Attila2003 (#69325) üzenetére


Cr00py
senior tag

Akkor telepítsd fel manuálisan a frissítéseket. Mást nem tudok hirtelen javasolni. Nálam még nem volt ilyen gond.

(#69328) Geth válasza Rokko77 (#69324) üzenetére


Geth
addikt

Ha EFI-s a tablet (sanszos), akkor Win architecture = min(EFI arch, CPU arch).
Ez elvileg nem szabály, de a Win így működik.
De annyira sokat nem vesztesz vele, mert 3GB fölött éri meg a 64 bit-es OS használata.

(#69329) Geth válasza Cr00py (#69310) üzenetére


Geth
addikt

hogyha ssd-re megy a rendszer, akkor a többi háttértárat addig célszerű lehúzni a gépről, mivel hajlamos a boot partíciót akár a HDD-re pakolni

Ja, ha az alaplapra fordítva vannak rádugva.
Életembe nem húztam le másodlagos, harmadlagos stb. háttártárat, csak mert a SATA_0-ra akartam rendszert telepíteni. Talán jól kell összerakni :)

(#69330) fa4hu


fa4hu
őstag

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni egy Dell Inspiron 3558-ról a gyári Ubuntu leszedésében és helyette Windows 7 (majd upgrade Windows 10-re) telepítésében, vagy esetleg erre vonatkozó leírást linkelni?

Előre is köszönöm!

(#69331) King Unique válasza fa4hu (#69330) üzenetére


King Unique
titán

Ha biztosan nem kell az Ubuntu és teljesen le akarod dózerolni a lemezt, beleértve a gyári recovery partíciót is stb., akkor a Windows-telepítőben ott van erre pl. a DiskPart. Illetve pl. ennek a cikknek a végén jól le van írva, hogy UEFI-s telepítésnél hogyan lehet teljesen eltávolítani. Ha csak Legacy BIOS és MBR telepítés, akkor elég simán a lemez törlése. De amúgy vannak külön topikja is másik platform rendszereinek, illetve külön a kezdőknek.

A Windows 10 történő kedvezményes frissítési lehetőségről pedig legutóbb pl. ebben a hozzászólásban is volt szó. Ha magáról a telepítésről kell leírást, akkor meg tele van vele az internet (példa), de akár videókkal is stb.

[ Szerkesztve ]

(#69332) fa4hu válasza King Unique (#69331) üzenetére


fa4hu
őstag

Van egy régebbi Win7-es telepítőlemezem, de arról nem tudott bebootolni. A BIOS-ban UEFI van beállítva. Speciális UEFI-s telepítő kell hozzá?

(#69333) mcs


mcs
veterán

Sziasztok!

Miért lehet az, hogy services.msc-ben teljesen letiltom a Windows update-et, de minden egyes indításkor újraaktiválja magát? Amióta két hete szedtem le frissítéseket, azóta ilyen gyökér.

[ Szerkesztve ]

(#69334) King Unique válasza fa4hu (#69332) üzenetére


King Unique
titán

Itt maga a Windows 7 a gond, az nem támogatja rendesen az UEFI-s bootolást és telepítést (példa). Ami, ha pendrive-ról történik, akkor szükség lehet pl. erre, valamint általánosan akár a Secure Boot kikapcsolására stb. De amúgy ezek sem feltétlen megoldások a problémára, mert eleve nem támogatja az újabb UEFI-s szabványokat. Ellenben a Windows 8.1/10 esetében már lényegesen jobb és teljesebb az UEFI támogatása.

[ Szerkesztve ]

(#69335) fa4hu válasza King Unique (#69334) üzenetére


fa4hu
őstag

Köszi, próbálkozom! Sajnos csak Windows 7-ből van jogtiszta szoftverem, azzal kell kezdenem.

[ Szerkesztve ]

(#69336) King Unique válasza fa4hu (#69335) üzenetére


King Unique
titán

Elolvastad, amiket linkeltem pl. a frissítésről? De itt van pl. ez az infó is.

(#69337) fa4hu válasza King Unique (#69336) üzenetére


fa4hu
őstag

Igen, most sikerült találnom egy UEFI-s Win7 telepítőt, azzal próbálom meg. Ha azzal nem megy, akkor váltok Legacy boot-ra, majd a Win10-re frissítés után újrarakom a Win10-et már UEFI-s boottal? Vagy rosszul gondolkozom?

[ Szerkesztve ]

(#69338) King Unique válasza fa4hu (#69337) üzenetére


King Unique
titán

Az egyik előző válaszban lévő példát nem véletlenül linkeltem. Ott is hiába trükközött az illető ilyen-olyan telepítőkkel, mégsem volt OK a dolog. De a Legacy BIOS módban történő telepítés valóban opció lehet, ha nem megy az előbbi a 7-essel. Utána lehet elvileg a 10-est UEFI-ben is tisztán telepíteni, illetve már eleve regisztrálva lesz a hardverazonosító és az a fontos. De arra az előző válaszokban többször is céloztam, sőt még példát is linkeltem, hogy mehetne a telepítés egyből akár a 10-essel is. Többet nem kívánok hozzáfűzni, tessék figyelmesen visszaolvasni a leírtakat! ;)

[ Szerkesztve ]

(#69339) fa4hu válasza King Unique (#69338) üzenetére


fa4hu
őstag

Kapizsgálom, köszi!. :)

[ Szerkesztve ]

(#69340) Cr00py válasza Geth (#69329) üzenetére


Cr00py
senior tag

Nem azt írtam, hogy minden esetben ez történik. Azt írtam, hogy " hajlamos " rá.. velem is előfordult már párszor. Itt nem arrol van szó, hogy " jól - avagy rosszul" rakja össze az ember.. józan paraszti ésszel ha az ember gépet épít, akkor mindennek meg van a maga helye. Én is építettem már jópárat.. sőt.. ez a Windows marhasága.. és nem a sata kábel elhelyezkedésének a függvénye. De..nem is akarok vitázni ezen. A kérdező választ kapott a kérdéseire, és ez a lényeg. Az, hogy itt páran kiragadnak mondatokat egy amúgysem szentírásnak beállított hozzászólásbol, majd megkezdődik a " szőrszálhasogatás" arrol én nem tehetek.

(#69341) TommyGun


TommyGun
őstag

Most én vagyok suta vagy a win10 egy fos.
Képtelen vagyok megosztani egy meghajtót az asztali gépemen, a laptop számára. Megosztottam egy mappát ahogy kell, bevan állítva hogy mindenki lássa, de már a saját MS accountomat is hozzá adtam full joggal az engedélyekbe. A hálózati megosztási beállításokban mindent bekapcsoltam , barangoljon felderítsen, fálj nyomi megosztás, jelszóval védett megosztás kikapcsolva, magánhálózat, 56 bites titkosítás csak, restart és SEMMI...ha a laptopin hitelesítő adatokkal mappelném fel a cuccot azse jó, ha anélkül azse jó neki semmi se jó, tököm tele van...a hálózati helyeknél látom az asztali gépet de bele lépni nem lehet. Kérlek adjatok tippet mit tegyek...ez nonszensz hogy ittvan két gép előttem és pendriveoznom kell....a lapop wifin van de ugyanazon routeren, ebből eddig nem volt gondom...

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#69342) CirrMee válasza TommyGun (#69341) üzenetére


CirrMee
addikt

Megosztásnál dobj a Biztonság fülnél egy Mindenki felhasználót pluszba megfelelő jogokkal. :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#69343) PR0JECTNR56


PR0JECTNR56
addikt

Sziasztok!

Van egy Alienware 15 R3-as gépem (részletes specek az adatlapomon), amelyben pillanatnyilag két M.2-es slotban lévő Samsung SM961 256GB NVME SSD van RAID 0-ba kötve (rajta a Windows 10 Pro oprendszerrel) és a 2.5"-ban egy HGST 1TB HDD (sima adattároló szerepben).

Szeretnék egy teljesen clean Windows 10 újratelepítést csinálni pendriveról és a jelenlegi RAID 0 is maradna.

Namármost, pendrive #1 bedug és arról Windows 10 telepítő elindít, ez alapból ugye csak a HDD-t látja, ennek megfelelően pendrive #2 bedug és arról betallózom neki az Intel Rapid Storage Management driverét, ezt kb. 1 percen belül telepíti majd a lista a következőkre bővül ki:

A kérdésem a következő lenne: Innen mit kell/lehet módosítani vagy törölni vagy formázni? A rendszer természetesen továbbra is az SSD RAID 0 tömbre települne, de nem tudom kell-e bármit is tennem a többi jelenlévő kis recovery és egyéb partícióval.

A segítségeteket előre is köszönöm! :R

(#69344) DrTechnoid


DrTechnoid
őstag

Üdv,

érdeklődnék hogy ha van egy eredeti win10 home edition verzióm , és újra telepítem a windows-t , tudom használni a kulcsot ismét?

http://steamcommunity.com/id/DrTechnoid/

(#69345) Borisz76 válasza DrTechnoid (#69344) üzenetére


Borisz76
veterán

Nem kell....ha ugyanarra a gépre telepíted a win-t.
Amint a netre ki tud jutni , megint aktiválja magát.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#69346) DrTechnoid válasza Borisz76 (#69345) üzenetére


DrTechnoid
őstag

Kösz, ugyanis most láttam hogy van benne egy recovery funkció, emlékeim szerint a régebbi winekben nem volt, aholis lehetőség van legyalulni a rendszert , és talán újra is telepíteni cd dvd stb nélkül, ugyanis nekem nincs semmilyen telepítőm.

http://steamcommunity.com/id/DrTechnoid/

(#69347) raidx válasza DrTechnoid (#69346) üzenetére


raidx
őstag

A biztonság kedvéértr azért nem árt egy telepítőt elkészíteni mielőtt gyalulsz.

[link]

Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha. (Goethe) RaidX

(#69348) TommyGun válasza CirrMee (#69342) üzenetére


TommyGun
őstag

Az alapból ott volt, annyit csináltam csak hogy read jogot hagytam csak rajta, mellé tettem be a kukacos rendszergazdai MS accountomat, a keresőből kitalloztam nekije, de amikor mappelném akkor autentikáció nélkül se akarja felmappelni, (ugye erről szólna hogy mindenki, gondolom én és akkor olvasni lehetne) hameg bepipálom, hogy adok meg usernevet akkorse jó neki pedig a kukacos hotmailos userrel autentikálom magam. Szokásos \\gépnév\mappanév alapján mappelek természetesen. Laptopin is meg az asztalin is ugyanazzal az MS kukacos accountal logolok be a gépekre nincs másik user a gépeknél. Amúgy legelőszőr azt próbáltam hogy a MS accos rszg usert oda se raktam jó lenne nekem a sima "mindenki" read joggal, de mappelésnél csak gondolkodik gondolkodik majd kib@ssza hogy diagnosztika...nem értem, win10en nem mappelgettem még de ez az elmúlt 20 évben nem okozott gondot most meg úgy érzem magam mint valami analfabéta...

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#69349) C.Brigante


C.Brigante
veterán

Sziasztok,
segitsegre lenne szuksegem! Feltettem egy uj gepre a win10pro-t 1706-os verziot. Miert mutatja a rendszer a particiot forditva mint, ahogy az le lett particionalva? Vagyis, 1TB-os hdd-t kette osztottam (az egyszeruseg kedveert kerek szamokkal mutatom) 100GB C: meghajto es 900GB D: meghajtonak. Most a rendszer azt mutatja, hogy: csak C: meghajtot latja es azt is forditva, 900GB foglalt, 100GB szabad hely! Nem mutat D: meghajtot es a C:-t forditva mutatja. Partition wizard jol latja a kiosztast de nem tud valtoztatni azon amit a win10 mutat.

Valaki tudna segiteni?

[ Szerkesztve ]

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#69350) Cr00py válasza C.Brigante (#69349) üzenetére


Cr00py
senior tag

Üdv. Próbáld meg a win beépített lemezkezelőjében megnézni.

Legvégső esetben esetleg egy ismételt újratelepítés segíthet.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.