Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69351) Sub-ZeRo válasza ayden (#69279) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Köszi! Ez nekem is jól jött! :R

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#69352) C.Brigante válasza Cr00py (#69350) üzenetére


C.Brigante
veterán

megnezem. Mar 2x ujratettem ugyamezt csinalja. Megneztem egy akarmilyen program telepitessel, h tudok e D mmeghajtot valasztani de nem ajanlja fel, csak C-t. Nem ertem akkor a particion wizard meg mert latja rendesen... lehet ez HDD hiba vagy inkabb win?

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#69353) C.Brigante


C.Brigante
veterán

azt hiszem itt lesz a problema: "Boot to UEFI Mode or Legacy BIOS mode" ez nagyon nem mindegy.

uɐqoɔsǝʇ ɐ ʇǝʇǝznʎʇuǝllıq ʞǝzsǝʌ ɯǝu ʇǝqqoʇ / 

(#69354) Geth válasza Cr00py (#69340) üzenetére


Geth
addikt

Oké, húzogasd le, nem mondtam hogy ne. Én továbbra sem fogom, laptopnál kifejezetten kényelmetlen :)

A teljes gép vs 1 db. partíció törlése nálam nem szőrszálhasogatás, ne haragudj.

(#69355) #93794560


#93794560
törölt tag

A Windows 10 újabb érdekessége! Le akartam választani a külső, USB-s vinyót, erre ezt az üzenetet kaptam.

Miféle hangerőről beszél ez itt? Egy USB háttértárat nem lehet összetéveszteni a hangerő funkcióval. Mégis azt akarja leállítani.

A panel fejlécében még USB háttértárról ír, de a panelen már a hangerő a téma.

[ Szerkesztve ]

(#69356) Geth válasza #93794560 (#69355) üzenetére


Geth
addikt

Félrefordítás.
Volume magyarul kötet és hangerő is.

(#69357) #93794560 válasza Geth (#69356) üzenetére


#93794560
törölt tag

Tényleg! Köszi! Azt hittem, hogy a Windows 95 után már több ilyen baki nem lesz.

(#69358) Geth válasza #93794560 (#69357) üzenetére


Geth
addikt

Ahaha, naív :)
Amíg nem magyar az MS alapnyelve, és nem magyarul írják, addig mindig elő fog fordulni ilyen.

(#69359) Attila2003 válasza Attila2003 (#69302) üzenetére


Attila2003
tag

Megtaláltam a problémát a windows frissités hibája miatt. Egy rohadt Tenda switch blokkolta valamiért, át kötöttem egy TP Link routerre azonnal megjöttek a frissitések minden gépre. Most nézek ki a fejemből miért...

(#69360) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Annyira imádom, hogy a Win. frissítés hazavágja az otthoni hálózatot...Tegnap a feleségem szólt, hogy nem tudja nézni a sorozatait a KODI-n (RPi3). Azt írta, hogy nem elérhető már a fájl. Próbáltam méditárat frissíteni, semmi. Na mondom, biztos csak újra kell indítani a Pi-t, olyan, mint a telefon...néha nem árt. De utána asem működött. Ezután volt router restart (pár napja állítottam be a HGW-ben statikus IP-ket, gondoltam, talán akkor ez kavart be neki). Mivel ez sem segített, azután náztem rá a hálózati beállításokra a gépen, és látom, hogy nincs létrehozva otthoni csoport! Tegnapelőtt este települt fel a Fall Creators Update. De hogy mi a fa....nak nem tudják megcsinálni úgy, hogy ne barmolja szét a beállított otthoni csoportot, ezt nem értem. Az előző nagy frissítésnél is ugyanez volt, úgy emlékszem.

(#69361) allein


allein
addikt

Sziasztok. Használ valaki iPhone-t win 10-es géppel? Segítséget szeretnék kérni beállításban. Minden egyes alkalommal amikor a laptopra csatlakoztatom a telefont, képeket akar beimportálni úgy, hogy nincs új fotó. Állandóan amúgy hibát jelez ki, ki lehet kapcsolni ezt a funkciót? Nincs ÚJ fotóm és állandóan importál akar :W

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#69362) Syl válasza Geth (#69358) üzenetére


Syl
nagyúr

És nem Magyarországon fordítják.
És aki fordítja az csak sima szöveget lát, a "grafikus környezetet" nem.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#69363) TommyGun


TommyGun
őstag

Asszem hanyagolom ezt a mappa sharet, megpróbálok csinálni énis egy otthoni csoportos szart...felnem foghatom hogy a 20 éve működő sima mappa megosztás miért nem működik két win10es gép között.

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#69364) Geth válasza Syl (#69312) üzenetére


Geth
addikt

Már homályosak az emlékek, rövid ideig használtam WebDAV-ot (fileméret korlát, stb miatt már nem).

De úgy emlékszem, az volt a nyerő, ha felvettem előre a Credential Manager-ben a Windows Credentials alá a hozzáférést.
Hogy most ott konkrétan melyik csoportba és hogy, arra nem emlékszem :)

Ja, meg gondolom a https az normális cert-tel megy, nem ilyen self-signed cuccal :)

[ Szerkesztve ]

(#69365) Angel2014 válasza bobalazs (#37507) üzenetére


Angel2014
addikt

Szia ebben tudnál nekem segíteni?

Vagy esetleg aki ért hozzá?

Hiba:
A(z) alkalmazásspecifikus engedélybeállítások nem biztosítanak a(z) Helyi számára Aktiválás engedélyt a COM-kiszolgálóalkalmazáshoz. CLSID:
{D63B10C5-BB46-4990-A94F-E40B9D520160}

Egyrészt nem értem minek a komponensszolgáltatások rész, mikor a regeditben egyből elérem...

A másik az engedély résznél hogy kell,hogy tulajdonba vegyem?

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#69366) rii


rii
nagyúr

sziasztok

kolleganőm messze-távol véletlen egy filelhoz félretársított valamit
akkor mivel lehet a legegyszerűbben módosítani a társítást?
(nem win gép előtt vagyok)

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#69367) Angel2014 válasza rii (#69366) üzenetére


Angel2014
addikt

Joobb egérgomb tulajdonságok...és az első lehetőség a filetípus...ott tudod módosítani.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#69368) adika4444 válasza TommyGun (#69363) üzenetére


adika4444
addikt

Szia!

Ha csak sima mappamegosztás kell, én így csináltam legfrissebb 1709-cel, ma reggel, egy Win7-es gépről fértem hozzá a Win10-hez.

Az ez a gépben nyomtam egy jobbgombot a C-re, majd engedély megadásával adtam egy teljes hozzáférést magamnak, a mindenkit töröltem majd felvettem adika4444-et.

A hálózati és megosztási központban az otthoni hálózatra belőttem a fájl- és nyomtatómegosztást, a jelszavas hozzáférést, továbbá a gépen is van jelszó.
Ezt követően meggyőződtem arról, hogy a hálózat típusa magán.

A Win7-es gépen:
Begépeltem file://<a gép ip-je> formában a futtatásba az eléréshez kellő parancsot, és mint egy mappát láttam. Innen amúgy már nem nehéz meghajtóként se felcsatolni...

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

(#69369) TommyGun válasza adika4444 (#69368) üzenetére


TommyGun
őstag

Köszi a tippet, hazaértem piszkálódok még rajta.

Tűzfalon kell amúgy nézni valamit? tegnap nem vacakoltam arrafelé de régebben nem volt ezzel baj, ha megosztottam valamit az a tűzfalon átment, gondolom ezért felelne a fájl és nyomtató megosztás engedélyezése...

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#69370) rii válasza Angel2014 (#69367) üzenetére


rii
nagyúr

köszönöm!

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#69371) movax válasza PR0JECTNR56 (#69343) üzenetére


movax
őstag

Ha a hdd csak tárolásra van, húzd le a csatiról a telepítés idejére, úgy egyszerűbb lesz a helyzet. Hagyj minden partíciót az ssd-n, így egészségesebb, majd ha visszadugod a hdd-t akkor azt is látja és azon tárolhatsz.

[ Szerkesztve ]

(#69372) Syl válasza Geth (#69364) üzenetére


Syl
nagyúr

Természetesen a nas self cuccával megy. Ám a registryben pont ez végett módosítottam egy bejegyzést (Change the value of BasicAuthLevel to 2). A credentials első próbálkozáskor bekerült a megfelelő helyre (vezérlőpult, felhasználói fiókok, hitelesítőadat-kezelő)

Kár hogy nincs más ötleted. De azért köszönöm! :R

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#69373) vadkörte


vadkörte
addikt

Hihetetlen...
Az utolsó frissítés után a gépeken - otthoni és a munkahelyi is - teljesen véletlenszerűen vagy működik a START menü, vagy nem. Mindegyik 1709-es W10, a legutolsó frissítésekkel. Ha működik, minden OK, ha nem a gép leállításakor a Task Host Window beragad és az utolsó ítéletig várhatok rá, hogy kilépjen. :W

Üdv. V. Körte

(#69374) TommyGun válasza vadkörte (#69373) üzenetére


TommyGun
őstag

Nálam is megesett már, nem reagál semmire....hiába lövöm újra az explorert...

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#69375) Geth válasza Syl (#69372) üzenetére


Geth
addikt

Ha self-signed, akkor a cert-et be kell importálni Trusted Root-ként a kliens gép(ek)en.
Ezt szerintem próbáld meg, hátha ez a gond.

Ha ez megoldja, esetleg lehetne certet szerezni a NAS-ra, Let's Encrypt ingyér ad, én is azt használom.
Ez utóbbi megoldja, hogy ne kelljen mindenhova importálgatni.

[ Szerkesztve ]

(#69376) tbalint3 válasza #93794560 (#69355) üzenetére


tbalint3
tag

Nem csak ott, az eszközkezelőben is sikerült félrefordítani.
Ami miatt még viccesebb, hogy ez a Win7 és 8.1-nél még jól volt kiírva.

(#69377) Geth válasza tbalint3 (#69376) üzenetére


Geth
addikt

Ez több, mint valószínű ugyanaz a string, szóval nem meglepő, hogy ott is rossz.
Szerintem ne soroljuk fel az összes helyet, ahol a Volume mint kötet szerepel :)

(#69378) zseko válasza Geth (#69329) üzenetére


zseko
veterán

Érdekel a módszer a második ssd sata_0-ra állítására másik oprendszer telepítéséhez (és ehhez hogy tudom jól összerakni). Vagy az m.2-es ssd-nél, ami nálam a sata3_3-al közösködik. :)

HR24.hu

(#69379) Geth válasza zseko (#69378) üzenetére


Geth
addikt

Kétlem, hogy ez lehetséges. Én amikor anno dual bootot csináltam, csak egy-egy partíciót rejtettem el, drive csere nem megoldható tudtommal.

[ Szerkesztve ]

(#69380) csakany2001


csakany2001
aktív tag

Sziasztok!
Ismét megpróbálkoztam a Win 10-el, ebbe a problémába ütköztem:
https://imgur.com/a/1SsjQ
Több driver-t is kipróbáltam de mindig előjött, most ez van fent:
https://imgur.com/a/BeZT8
Valaki találkozott már ilyennel?
Előre is köszönöm!

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

(#69381) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

OSX alatt formázott és adatokkal telemásolt külső HDD-t mivel tudok biztonságosan megnézni és lementeni? Nem akarok szoftvert venni hozzá és warezelni sem, a Google-ben eddig talált megoldásokat nem éreztem üzembiztosnak.

(#69382) movax válasza Kalandor (#69381) üzenetére


movax
őstag

Total Commander és felteszed hozzá a Disk Internals Reader addont.

Itt megtalálod a cuccot, itt pedig a kiegészítőt.

[ Szerkesztve ]

(#69383) zseko válasza Kalandor (#69381) üzenetére


zseko
veterán

Talán Linux alatt működhet. Én egy win által elbarmolt, majd csak raw fájlként kezelt 500GB-os hdd-t tudtam egyszer olvasni vele.

(#69382) movax ó, akkor van egyszerűbb módszer is, jó tudni :)

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#69384) Syl válasza Geth (#69375) üzenetére


Syl
nagyúr

>...be kell importálni Trusted Root-ként...

Akkor ezt most úgy, mintha egy óvodásnak mondanád :D

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#69385) King Unique válasza Kalandor (#69381) üzenetére


King Unique
titán

Azon HFS+(J) fájlrendszer lehet, amit a Windows nem kezel natívan. De manapság van mindenféle driver és megoldható az átjárás a különféle OS-ek és azok fájlrendszerei között.

Tehát egyik opció Windowsra feltelepíteni egy HFS+ drivert. Példák: MacDrive, Paragon stb. Igaz ezek fizetősek, de 5/10 napig ingyenesen használhatók teljes funkcionalitással. Vagy bebootolni pendrive-ról egy megfelelő Live Linuxot, ahol egyes disztrók szintén natívan kezelik a HFS+ fájlrendszert. Vagy a más által említett TC + a megfelelő kiegészítő megoldás is akár opció.

[ Szerkesztve ]

(#69386) Kalandor válasza movax (#69382) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Működik! Köszi! Annyi kiegészítéssel, hogy rendszergazdaként kellett indítani, de úgy már látta!

(#69387) Syl válasza Syl (#69384) üzenetére


Syl
nagyúr

Ide beimportáltam, de nem hatotta meg. Valószínű valamit rosszul csinálok.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#69388) Geth válasza Syl (#69387) üzenetére


Geth
addikt

Hm, a Trusted Root-ot megtaláltad.

Nem tudom az okozhat-e gondot, hogy nem system, csak current user szintű Trusted Root-ba raktad.

A Credential Manager-nél hogy adod meg a felhasználót?
Lehet úgy kell, hogy GÉPNÉV\felhasználó, ahol a GÉPNÉV a szerver. Fontos a backslash.

(#69389) zseko válasza Geth (#69379) üzenetére


zseko
veterán

Na, akkor szerencsére nem ment át az irónia :) Mivel nekem már cseszte szét rendszeremet a dualboot, ezért már nem szeretem ha az egyik rendszer akarja eldönteni, hogy hogyan bootolok be a másik rendszerbe. Majd én eldöntöm, ezért én is lehúzok minden mást. De, leginkább kezdőnek, sok lemez/partíció mellett pedig (szerintem) érdemes, pláne olyan hülye telepítő mellett ami a windowsnak van még most is. :)

HR24.hu

(#69390) Angel2014 válasza vadkörte (#69373) üzenetére


Angel2014
addikt

Esetleg ez nem segít? Most találtam...

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#69391) Syl válasza Geth (#69388) üzenetére


Syl
nagyúr

Az a baj, hogy ez olyan terület ami nekem lehet kínaiul is írva (pedig csak magyar) :B Össze-vissza kattintgatok, sejtelmem sincs mit csinálok. Egy biztos, nevet, gépnevet nem kért.
Szóval, inkább hagyom a pi**ába és kezelem a távoli fájlokat osx alól.

Köszi a segítő szándékot :R

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#69392) Orionk válasza sid87 (#69297) üzenetére


Orionk
senior tag

köszi az infót. Hogyan kell csökkentett módban indítani Win10-et és utána drivert UnInstallálni?

Lehet valahogy hosszabbítani, hogy még tovább mint a 30 nap ne Update-elje magát a Win10?
Például, ha 29-ik napnál vagyunk, akkor újra 30 további napra hosszabbítani?

(#69393) #86564352


#86564352
törölt tag

Kint a havi frissítés, kíváncsi leszek mit javít és mit ront el. ;]

(#69394) TRob1 válasza #86564352 (#69393) üzenetére


TRob1
veterán

Itt írják hogy mit javít. (Hogy mit ront el, azt nem találtam.)

¤ R'n'R ¤

(#69395) azka79 válasza TRob1 (#69394) üzenetére


azka79
aktív tag

Pedig biztos készültek valami kis meglepivel:-)

(#69396) #86564352 válasza TRob1 (#69394) üzenetére


#86564352
törölt tag

IE javítások és játékok teljesítménye, amit FCU elrontott. Legalább most két perc alatt felment. :)

[ Szerkesztve ]

(#69397) svgyula válasza LionW (#69307) üzenetére


svgyula
addikt

Szia! Pár napja leírtam! Én is belefutottam ebbe. Tehát csak akkor fog menni ha törlöd az összes particiót és formázod a HDD-t. Lehet több partició de előtte le kell teljesen gyalulni.Én is kértem a haveroktól egy marék HDD-t és lementettem az adat particiót! Miután legyalultam minden particiót és létrehoztam a rendszer és adat particiót, minden gond nélkül felment a rendszer! Az új win 10 nálam nem kajálja meg az MRB particiót csak a GPT-re képes felkúszni, de gyanúsan csak arra amit a telepítő hoz létre.........

Ha minden porcikád átsejlik ruhádon, akkor nincs jogod méltatlankodni ha bámulják a melleidet! RMX3301

(#69398) #71746560 válasza zseko (#69216) üzenetére


#71746560
törölt tag

Ez van,okádék az oprendszer! :(((
Nálam nyugalom van,linux-on vagyok. :K

(#69399) Fandango válasza #71746560 (#69398) üzenetére


Fandango
veterán

Igazán fontos, és építő jellegű volt ez a hozzászólás! :U
Ezért kár volt a billentyűt koptatni.

(#69400) TRob1 válasza #71746560 (#69398) üzenetére


TRob1
veterán

Most én is menjek az ótvar linux topikba fikázni? Fogalmam sincs mi értelme lenne. Sosem járok olyan topikban amire úgymond magasról xarok. :U
Amúgy Nálam nyugalom van, win10-en vagyok. :K

¤ R'n'R ¤

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.