Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69501) pc360 válasza smc (#69499) üzenetére


pc360
addikt

Van, de nem futnak. Olyankor is engedi a fájl-szerkesztést, ha valami nem írható, csak aztán enterre azt mondaná, hogy bocs, de használatban van a cucc. Tudom, hogy miről beszélsz.

Itt viszont a név szerkesztésébe se lép bele, nem jelöli ki a szöveget, nincs kurzor, nincs semmi. Tehát nem reagál az F2-re. Ez szó szerint érthető. :)

És mint mondottam, külső progival át tudom nevezni a fájlokat, tehát egyáltalán nem fájl-lockolásról van szó, hanem funkció-kiesésről. ~ spooky ~

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#69502) smc válasza pc360 (#69501) üzenetére


smc
addikt

Akkor is valamelyik progi okozza, mert nálam engedi ha létrehozom. (Kipróbáltam :D)

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#69503) pc360 válasza smc (#69502) üzenetére


pc360
addikt

:D Hát, ez van.

Majd újrahúzom őket, vagy egy Win újratelepítés megoldja, de mivel ez egy friss 1709-es, jódarabig ezzel fogok együttélni. :)

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#69504) Fortclay válasza Geth (#69476) üzenetére


Fortclay
csendes tag

"Melóhelyen nincs valaki hozzáértő aki felrakná normálisan, driverestül?"
Ezért. Talán megbírkózok egy Next-next-finish-sel.
Persze, van olyan átlagfelhasználó is. Tudod ez olyan, használod évekig gond nélkül, olvasod mások bosszankodását értetlenül, aztán egyszer téged is megtalál. Legalábbis velem ez volt.

(#69505) mrlujoak


mrlujoak
veterán

8.1-en minden ok a hanggal.

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#69506) pc360 válasza mrlujoak (#69505) üzenetére


pc360
addikt

Éljen! :)

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#69507) mrlujoak válasza pc360 (#69506) üzenetére


mrlujoak
veterán

...opera tréfált meg mobilon.

Az előretelepített 8.1-re áll vissza automatikusan, és ezután lehet csak a 10-re telepíteni.
A múlt héten érkező frissítőcsomagig semmi gondja nem volt a hangnak, akkot sem, amikor anno a belakott 8.1-ről frissült a 10-re, vagy amikor jómagam telepítettem újra még márciusban.

Sőt, ahogy leírtam a mai telepítésnél is a 8.1 után a 10-zel is rendben ment a hang, amíg egyszer csak észre nem vette az Update a legutóbbi frissítőcsomagot, és telepítette...

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#69508) laskr99 válasza laskr99 (#69479) üzenetére


laskr99
addikt

Valaki erre tud valamit?

Előre is köszönöm!

(#69509) Sub-ZeRo válasza laskr99 (#69479) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Valami program okozhat ilyet. Nekem a Total commander ha fut a háttérben, akkor csinál ilyet a gép.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#69510) laskr99 válasza Sub-ZeRo (#69509) üzenetére


laskr99
addikt

Sajna TC nincs fent. Chrome fut a háttérben meg pár launcher pl steam my.com stb. Cam, AVG és ennyi.

(#69511) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
Nem feltétlenül W10 probléma lehet, de mivel ez van a Lenovo T430-on, így gondoltam itt kérdezem meg. Egy ideje a kurzor állandóan "darál" mintha a gép nagy munkában lenne, de minimális a proci, illetve a ram használat.
Egy pár másodperces videó, hogy mire gondolok. Mi a túró lehet ez? Vagy miért csinálhatja? És nem hagyja abba..... :W

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#69512) Geth válasza laskr99 (#69510) üzenetére


Geth
addikt

Próbáld meg az AVG-t deaktiválni, hogy akkor is jön-e a probléma.

Esetleg Event Viewerben lehet nézelődni, amikor megtörténik a baj, hogy mi kezdett el működni :)

[ Szerkesztve ]

(#69513) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Van lehetőség, ezt a két elemet áthelyezni?

Akár a start menübe, akár az óra mellé stb...

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#69514) Sub-ZeRo válasza Predator2 (#69513) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Helló

Nincs. Vagy kikapcsolod, vagy ott vannak, ahol vannak. :N

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#69515) azka79 válasza Predator2 (#69513) üzenetére


azka79
aktív tag

Ez Windóz az van amit kapsz... :DDD

(#69516) TRob1 válasza azka79 (#69515) üzenetére


TRob1
veterán

Mé bmeg, ha pl. mercit veszel kérheted az ablakemelőt az ajtóra is meg a műszerfalra is? Vagy Milka mogyorós-mazsolásnál kérheted Török vagy kérheted Grúz mazsolával is, vagy esetleg kapod azzal amit ők akarnak? :W Hihetetlenek az emberek, komolyan mondom. Jóhogy nem a júzer mondja meg hogy milyen oprendszert gyártson az MS. :O Anno én sem kértem bele a passziánszt meg később a widgeteket vagy akármit, mégis voltak. Sőt, azt sem kértem hogy Dos helyett winen fussanak a gémek... mégis az lett.

Kb. Mindenre mondhatod hogy Ez ..., az van amit kapsz. Majd ha Te gyártasz/fejlesztesz vmit, akkor az olyan lesz amilyent Te szeretnél. Viszont jövök Én, és mondom hogy ez xar, ez xyz az van amit kapok...

ui: Jah, és legjobb tudomásom szerint nem kötelező a használata, főleg nem otthoni használatra. (céges környezetben meg lehet sírni a megfelelő helyeken, hátha...)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#69517) #54715584


#54715584
törölt tag

Sziasztok,

Gépben az egyik HDD-t kicseréltem SSD-re, a tartalmat szinte egy az egyben visszamásoltam, ugyanazt a mappát megint megosztottam és most nem látom a media playeren, de most már az összes többi PC-s megosztott mappát se.
Azt írja a lejátszó, hogy logon failed. Mit lehet ezzel kezdeni? Mappa tulajdonságok szerint minden mappa osztott, a felhasználó is hozzá van rendelve, ikon szerint mégsem osztott.

[ Szerkesztve ]

(#69518) mckay


mckay
aktív tag

Sziasztok! Pár hónapja segítettek egy hibát behatárolni, most is hozzátok fordulok, kedves W10 topikozók!
:R

Mondjuk ez nem is hibakeresés, hanem inkább finomhangolásra gondoltam.
Milyen szervízeket lehetne/kellene letiltani, hogy reszponzívabb legyen a W10?

Adott egy laptop, 1 éves: Core i5 + 4GB DDR3 + HDD
Tudom, lehetne az újabb fajta i5, lehetne 8GB, lehetne SSD...
De nem, ez ilyen átlag konfig.
És ha átlag, akkor már nem is lehet rajta Windows-zal böngészni vagy ilyesmi?
:W

A defender nincs kikapcsolva (mondjuk a szervizek között a listában ez nem is ajánlja fel, hogy letilt), és minden gyári szinte, de az első pillanattól az az érzésem, hogy lassú W10 alatt. Való igaz, hogy ha böngészek, akkor
- nyitva van 10-20 tab, és mindegy hogy Chrome vagy Opera
- hogy mindig fut egy Java-s dlna progi (Universal Media Server)
- hogy van Onedrive és GDrive is, ami szinkronizál egy-egy mappát,
de slussz, ezen kívül semmi.
És érzetre olyan az egész, mint amikor anno SD ramon futtattunk Windows 5.0-t, vagy amikor DDR1-en Windows 6.x-t, döbbenet.
Valahogy időnként nem tudok hangerőt állítani, mert nem reagál a tálcaikon.
Vagy éppen egy új fület nyitnék, akkor várnom kell sokat.
Ha egy picit is magára hagyom, azonnal neki áll tekerni a HDD. Ha visszülök elé, akkor még jó ideig nem adja vissza nekem a performanciát.
Ha pedig előtte ülök egy ideig és böngészek, akkor gyakorlatilag felzabálja a RAM-ot, és elkezdi swappelni a vinyót.
:Y

Természetesen jogtiszta Windows-t használok, és természetesen van hűtése a laptopnak (dokkolón van), és természetesen nem vírusos, és természetesen hibátlan a HDD, és természetesen azt is kipróbáltam hogy egyesével letiltom a fent említett háttéralkalmazások egyikét. De eddig még nem ugrott ki semmilyen nyúl a bokorból. Inkább olyan, mintha a bokor úgy kompletten lenne beteg.

Ha restartolom, akkor egy ideig picit jó, de pár órányi használat után, vagy néhány hibernálás után már kaki a performancia.

Én vagyok balfék, vagy isten igazából más is szenved 4GB ramon?
Hol lehetne utánaolvasni, hogy milyen telemetriát vagy mittoménmit lehetne letiltani, hogy a gép engem szolgáljon?
:F

Gondolom, volt már itt sokszor szó ilyesmiről, de hát tizenikszezer hozzászólásnál tartunk, ennyit nem tudok visszaolvani.

Köszi minden együttérző vagy akár kioktató hozzászólást, mert már nagyon kétségbe vagyok esve, hogy pont a suszternek fáj a cipőben a lába...
:R

(#69519) quailstorm válasza mckay (#69518) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Sokat vársz a géptől.
5400-as notebook HDD erősen limitáló tényező. Ezt még megfejeled egy Defenderrel és bekapcsolva hagyott telemetriával, az csodálatos.
Másik vírusirtó és O&O Shutup, a többinél meg el kell őket engedni vagy bővítesz.

Ezen a szinten servicektől nem leszel gyorsabb, az a P4-en az üres Windows esete semmi RAM-mal.

(#69520) ot93


ot93
senior tag

Üdv,

i5-3470 esetén a böngészés közbeni 30-40-50% cpu használat normális? aztán meg ha egy weboldalat betöltök, akkor feltöltés is pörög mindig, de csak addig amíg a weboldal betöltődik. De korábban figyeltem (habár nem konkrétan lestem rá, de a tálcán folyamatosan ki van jelezve a cpu használat) és nem vettem észre ilyent, ezért gondolom azt, hogy ez mostanában van csak.

+ van egy olyan, hogy a feladatkezelőben a rendszerindítás óta eltelt időnél azt írja, mintha már több mint 3 napja menne a gép. Ez hülyeség, mert minden nap kikapcsolom.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#69521) laskr99 válasza ot93 (#69520) üzenetére


laskr99
addikt

Szia!

Böngészés közben nem normális a 30-50%. A rendszerindítás óta eltelt idő meg azêrt olyan mert a Win10 nem leáll hanem altatja a drivereket és a programokat majd lementi egy fájlba. Félig alszik félig lekapcsolt. Újraindításnál ez nem játszódik le akkor mindent újra betölt és nullázza a számlálót.

(#69522) atyca


atyca
senior tag

Sziasztok?
Nem működik az akadálymentesítős frissítés?

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#69523) tordaitibi válasza TRob1 (#69516) üzenetére


tordaitibi
veterán
LOGOUT blog

Azért a testreszabhatóságba a MS eléggé hátul kullog, ebben igazat adok az előtted szólónak.
A nagyon fontos és szinte nélkülözhetetlen csicsa-pi..csa asztali hátterek meg ezek percenkénti váltogatása nagyon jól beállítható, ellentétben a működést mélyebben befolyásoló finomhangolást eldugják, vagy nincs is lehetőség egyszerűen. :(((
Pesze regedit meg cmd administrator módba, de nem így kéne működni egy magát "ablakok"-nak nevező oprendszernél.
És van ahol ezzel se lehet.

[ Szerkesztve ]

(#69524) Csöves válasza atyca (#69522) üzenetére


Csöves
senior tag

Nálam megy.

Aquila non captat muscas.

(#69525) TRob1 válasza tordaitibi (#69523) üzenetére


TRob1
veterán

Az oprendszer elsődleges feladata kb. az, hogy egy alapot, egy hátteret adjon minden más szoftvernek, amit használna a júzer. És nem az hogy minden kisgyerek meg nagymama "széthekkelje". Valószínűleg nem véletlen vannak "eldugva" meg kihagyva dolgok. (Legalábbis nagy részük :) )
A win hol ilyen, hol olyan az elmúlt 20-25 évben. Mindig változott vmit, és sosem volt kötelező az újabbat használni. Kompromisszumot meg mindig tudni kell kötni. Vmit kitaláltak, azt csinálják.
Azért láthatod hogy a 600 millió júzerből nem a többség jár a fórumokra panaszkodni...

És mindezzel NEM azt mondom hogy nem lehetne felhasználóbarátabb a win! De ez van. Viszont szerencsére ezernyi más lehetőség is van annak, akinek ez most épp nem jön be. :R

¤ R'n'R ¤

(#69526) sh4d0w válasza TRob1 (#69516) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Szerinted ki mondja meg, merre fejlesszen a fejlesztő, nem a felhasználó? Hint: Windows 8.

https://www.coreinfinity.tech

(#69527) atyca válasza Csöves (#69524) üzenetére


atyca
senior tag

Köszi!
Maga az oldal bejön,de a verzióváltásra kattintva semmi nem történik.

A modem újraindítása megoldotta.....

[ Szerkesztve ]

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#69528) TRob1 válasza sh4d0w (#69526) üzenetére


TRob1
veterán

Szerinted pont úgy néz ki mintha a felhasználó mondaná meg? Akkor miért nincsenek a 2 éves hibák javítva? Pedig a felhasználó azóta mondja... :U
Amúgy Te úgy látod hogy a win10 kezdetektől olyan irányban halad ahogy a júzer kívánja?
És ha Te azt mondod nem kell csempe én meg azt mondom kell a csempe akkor feldobnak egy érmét?
Vagy a sokaknak hiányzó betű típus és méret állítás miért nem jött rögtön vissza a köv. frissítéssel? (Nekem spec. nem hiányzik)
Miért erőltetik a Mixed Reality-t? Tömeges igény lenne rá? (Engem spec nem zavar)
Miért ilyen nehézkes az Edge kiegek bővülése mikor arról volt szó hogy egyszerű lesz?
stb.stb.
Lehetne estig sorolni.

Én úgy látom csak ha netán vmivel kapcsolatban már túl nagy a nyomás, akkor esetleg engednek. Esetleg.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#69529) sh4d0w válasza TRob1 (#69528) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Látszik is az eladásokon, egy milliárd helyett 600 millió...

https://www.coreinfinity.tech

(#69530) TRob1 válasza sh4d0w (#69529) üzenetére


TRob1
veterán

Amihez azért tegyük hozzá hogy - igaz, a vártnál jóval kevesebb -, de elég szép szám. És ha annyira xar lenne mint az az xy emberke állítja, akkor azért ez a 600 az még talán 60 sem lenne. :R

Hidd el, én sem használnám 3 gépen is, ha nem tetszene. :)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#69531) Csöves válasza atyca (#69527) üzenetére


Csöves
senior tag

:)

Aquila non captat muscas.

(#69532) pc360 válasza TRob1 (#69516) üzenetére


pc360
addikt

Ez nem így működik. Egy mindennapi használatban lévő kezelőfelület normális esetben átszabható. Mondjuk annak a két gombnak éppenséggel semmi értelme (de legalább el lehet őket tüntetni), ettől függetlenül az a normális hozzáállás, hogy idővel mindent, amit át akar helyezni a user, át is tudjon. Csak ilyen nyomorék cégek, mint a Canonical meg a Microsoft van lemaradva ilyen szempontból. Ez a Mercis példád meg teljesen szar. Ez szoftver, és igenis valós igény a rugalmasság.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#69533) Dagatt


Dagatt
csendes tag

Nem reagáló Start menü gomb, illetve tálca ikonok problémája látszólag megszűnt pár napja (a bejelentkezési adataim használata az eszköz beállításának automatikus befejezéséhez frissítés vagy újraindítás után - ezt kapcsoltam ki a bejelentkezési lehetőségeknél. Hogy tényleg ez segített-e, vagy közben volt más javító frissítés is - nem tudom, de végre nem kerülget az idegbaj, és ez határozottan jó. :) ).

(#69534) Goldberg03


Goldberg03
tag

Sziasztok!

Win 10-em van, frissíteni akar 1709-re.
A kérdésem, hogy engedélyezzem-e neki? Meri itt ahogy olvastam, sokan panaszkodtak rá.
Illetve ha ne engedjem, akkor egy idő után magától is frissíti, vagy az engedélyem nélkül nem tudja?

(#69535) TRob1 válasza Goldberg03 (#69534) üzenetére


TRob1
veterán

Volt már olyan win10 verza amire itt nem panaszkodtak? Nem. Tehát vagy kipróbálod és kiderül, vagy nem próbálod ki és sosem tudod meg hogy nálad hogyan működik. Nálam semmi baja, nincsenek ilyen panaszaim mint itt néhányaknak.

(#69532) pc360 :
"annak a két gombnak éppenséggel semmi értelme" :C Ez aztán a hozzáállás. NEKED semmi értelme, és akkor az már általánosítva is van. Jobb vagy mint az MS.
És nem, teljességgel jó az a példa, még ha kicsit sarkos is (ugyanis konkrétan ismerek olyat aki a műszerfalon szereti az ablakemelőt, és nem egyet aki meg az ajtón... és kicsit más árképzés, mégsem szabhatja testre a vevő, max pár extrával így vagy úgy. Ami a win esetében is adott), és bármi mást is fel lehetne hozni a való életből. Ha Te gyártatsz valakivel akármit is, akkor Te megmondhatod hogy mik az igényeid. Egy szoftvernél is így van. De amíg más gyárt valamit, addig a saját szájízére szabja (lásd csempe, uwp...), és esetleg a többség akaratát is érvényesíti. De tisztán látszik hogy nem mindig van ez sem így.
Amúgy nem tűnt fel hogy manapság már nincs az égadta egy világon semmilyen termék (akár szoftver, akár zene vagy film, akár játék, akár autó, akár... bármi) amit valakik ne fikáznának, kritizálnának, hiányosnak tartanának miközben mások meg teljes megelégedettséggel használják/nézik/hallgatják?

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#69536) Sub-ZeRo válasza Dagatt (#69533) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Eeegen?!😮

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#69537) Werkly


Werkly
őstag

Ha áttérek W10-re akkor kellenek telepítéskor a driverek külön az alaplaphoz tartozó disc-ről vagy a 10 már alapból lehúzza a netről? Kösz! Hardwareváltás után még mindig cumi az eredetiség?

(#69538) TRob1 válasza Werkly (#69537) üzenetére


TRob1
veterán

Nem kell a lemez, intézi a win. Ha netán vmi mégis hiányozna, ahhoz meg majd leszeded a legújabb drivert netről.
Szerintem eddig sem volt "cumi". :)

¤ R'n'R ¤

(#69539) vadkörte


vadkörte
addikt

Kis érdekesség:
Két két alatt 2x raktam újra ezt a szem... kiszdrágát. Előtte ~1,5 évig hibátlanul ment. Az utolsó telepítéskor, ahogy kell beadtam neki az alaplap SATA driver-ét és akárhogy bűvészkedtem, nem akaródzott a létrejött partícióra telepedni. ("A Windows nem telepíthető... bla bla bla...") Mérgemben kihagytam az alaplapi SATA drivert, erre simán felmet. Érzetre gyorsabban is fut. :W

Üdv. V. Körte

(#69540) Geth válasza pc360 (#69532) üzenetére


Geth
addikt

Ez így ebben a formában naív hozzáállás.

A rugalmasság nálam azt is jelenti, hogy van pl. 10 gép, amik jelentősen eltérnek felhasznált hardverelemekben, de mégis meg tudtam oldani, hogy az OS mindegyikre felmenjen és (teljesen vagy közel) ugyanúgy működjön mindegyiken. Nagyon könnyű úgy 10 konfigot összerakni, hogy a felhasználható OS-ek száma jelentősen redukálódjon :)

A felület átszabhatósága is szép dolog, például a Firefoxban majdnem minden elem átrendezhető (mindig lesz egy olyan, ami pont nem, és valakinek ez nagyon fáj), Chromeban (egy másik hasonlóan elterjedt böngésző) meg szinte semmi felületi testreszabhatóság nincs. 'oszt mégis sokan használják egyiket/másikat.
Érdekes, hogy pozitív példát kevesebbet említettél (0 < 2) :DDD

Lehet, hogy arra a két szerencsétlen ikonra is fel van véve a listájukon egy issue, csak annyira alacsony a prioja, hogy nem nagyon kerül sorra.
Egy módosításnak mindig van kockázati tényezője (mennyi új bugot visz be - mert be fog), és mennyi a megtérülése (mennyire lesznek boldogok tőle, mennyiért veszik meg részben ezért). Hát gondolhatod, hogy az a két ikon mennyi vizet zavar. Kint van alapból, hogy reklámozza a funkciót, ami elérhető általa, nagyinak jó lesz, mert nem fogja a shortcut bill-t megtanulni, akit meg nem érdekel a funkció/tudja hogy érhető el, leveszi az ikonokat.

Amiben meg én vagyok naív, hogy úgy gondolom, hogy amíg sokan csesznek feedbacket küldeni, és a telemetriát is kiirtják, néma gyereknek...

(#69541) Geth válasza vadkörte (#69539) üzenetére


Geth
addikt

Milyen verziót próbáltál megetetni vele? Mi a vendorId, deviceId?

[ Szerkesztve ]

(#69542) vadkörte válasza Geth (#69541) üzenetére


vadkörte
addikt

Az alaplaphoz - Gigabyte GA-B150M-D3H - elérhető legfrissebb drivert. Az első telepítéskor is ezt használtam a gép építésekor. Akkor elfogadta, most megakadt a torkán. A W10 saját SATA drivere-ével megy... A Win csodái? :F

Üdv. V. Körte

(#69543) Geth válasza vadkörte (#69542) üzenetére


Geth
addikt

Huhh, ez jó régi.
Ezek jöttek ki azóta:
15.2.16.1060
15.5.5.1059
15.7.5.1025
15.8.2.1009
15.9.0.1015

Lehet, hogy az utolsó is jó még a Tiedhez, nem írtál VEN_ID/DEV_ID-t.
Semmi csoda nincs benne, outdated valamit akartál neki beadni :)

Már nem tudom hányszor írom le: az alaplapgyártók viszonylag hamar (kiadás után pár hónappal) elhagyják a weboldalukon a termékeik driver listájának frissítését. Ez van.

[ Szerkesztve ]

(#69544) vadkörte válasza Geth (#69543) üzenetére


vadkörte
addikt

A driver fejléce (inf file) a 15.0.0.1039-es verzióval próbálkoztam. Mint írtam a rendszer működik. Egyébként az Eszközkezelő IDE/ATAPI eszköz tulajdonságlapja alapján ugyaezt tartalmazza a Win :D

Üdv. V. Körte

(#69545) StLui válasza StLui (#69431) üzenetére


StLui
veterán

Még most is reménykedek, hátha kapok választ! :R

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#69546) TRob1 válasza Geth (#69540) üzenetére


TRob1
veterán

+1

(#69545) StLui:
Ha elfogadta, és aktivált is a rendszer, akkor minden rendben.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#69547) Geth válasza vadkörte (#69544) üzenetére


Geth
addikt

Ezt már leírtad, miért írod le megint?
Ha ugyanazt tartalmazza, akkor nem csoda, hogy nem akarja csak úgy benyalni még egyszer ugyanazt a verziót.

A Win se fogja frissíteni ezeket olyan gyakran (nem az ő dolga), én csak megírtam hogy mennyire vagy lemaradva.
Nem kötelező frissíteni, ha megy, megy.
Teljesítmény alig szokott változni egy átlagos konfigban, esetleg BSOD-k kerülnek javításra, stb.
Persze új hibák is bejöhetnek, ilyen a popszakma.

Tökjó, hogy próbálkozol, meg kérdezel, de az összefüggések hibásak, nincs itt semmi csoda :)

[ Szerkesztve ]

(#69548) zseko válasza Syl (#69447) üzenetére


zseko
veterán

Én se adtam péézt se a 7-ért se a 10-ért, ingyen van, de sz*r is! ;] :P
(csupán főiskolára kellett beiratkozni érte ;) )

Nem annyira rossz a 10-es, de azért a 7-esnél kicsivel kevesebb volt gondom vele. És nem volt ez az 'akkor is rád erőltetem, ha beledöglik is a géped' irányvonal, mint a 10-nél (nem is szólva a többi szarságról amit hátrányára változtattak :(((
Egyébként ha nem játszanék, már rég csak linuxot használnék. Volt is két évig win helyett, és bőven elégedett(ebb) voltam mint win alatt.)

HR24.hu

(#69549) pc360 válasza Geth (#69540) üzenetére


pc360
addikt

A böngészőnél eddig a felület másodlagos volt, és azért használnak sokan Chrome-ot, mert sokáig az vitte a prímet sebesség szempontból. Mostanra fog ez megint változni, még 1-2 hónap, és a Firefox fényévekre leelőzi a bugos, lassú Chromiumot. A beállítható felület is nyilván segít visszavenni a koronát. Minden normális program, ami folyamatos használatra van kihegyezve, jól beállítható. Attól még, mert sokan használnak valamit, nem jelenti, hogy jobb is. Az MS felületeket sosem tudott tervezni, inkább csak bugokat gyárt, de azt hatékonyan. A stabilitás, sebesség stb. nem kapcsolódik a felület kérdéskörhöz. Azért, mert az egyik prioritás, nem záródik ki a másik, és főleg nem magyarázza annak igénytelenségét. 0:2, ja, csak fordítva.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#69550) Bogyó bá' válasza pc360 (#69549) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A Chrome-nál még az Edge is jobb/gyorsabb/kevésbé gépzabáló.... (Az új Firefox egyébként már egy hete kijött).

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.