Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-05-31 14:25:16

LOGOUT.hu

Mielőtt kommentelsz, olvasd el az Összefoglalót!
(Frissítve: 2020.05.31.)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70051) Sub-ZeRo válasza #27216896 (#70050) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Milyen verzió van fent?

A 1703-sal vannak bajok, annak a megoldása a 1709-es verzió. A 1709-cen meg a start menü bug van nagyon sokunknál. :DDD
Nekem is 1703 van fent, de nem is megy a reflektorfény. Ez van.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#70052) #27216896 válasza Sub-ZeRo (#70051) üzenetére


#27216896
törölt tag

1709....meg egy csomó lefelé mutató nyíl a start menüben :DDD

(#70053) Sub-ZeRo válasza #27216896 (#70052) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Akkor nem vagy online account-tal bejelentkezve.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#70054) pc360 válasza #27216896 (#70052) üzenetére


pc360
addikt

Azok mire kellenének? Le lehet törölni az összeset a francba, és be lehet a helyükre rakni a saját programok indítóit, ahogy eddig is bármelyik Win 10 verzióban.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#70055) apatyas


apatyas
Korrektor

Mocskos rib.nc win10, + még két sornyi szitokszó.
Le volt tiltva a serviceből, hogy bármit is frissítsen, vagy drivereket turkáljon amikor eszébe jut, már így volt kb másfél éve nyugi. De ma valami mégis átbukdácsolt rajta, és nyakra-főre árasztja a hülyeségeit, letölt, frissítési folyamat megy, anyámkínja. Nem lehet lelőni ezt az egészet a pi.ába, és egy normális, kussoló oprendszert a felhasználó alá adni b+, ami nem kel önálló életre és indítgatja újra magát?
Jöhet a banán, nem érdekel már.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#70056) movax válasza apatyas (#70055) üzenetére


movax
őstag

Ja, hát ha eddig le volt tiltva, nem kell csodálkozni, ha most elkezd vadul frissülni. Hagyd, csinálja, utána lenyugszik. Egyébként a frissítéseket nem nagyon lehet megúszni, csak ha leveszed az internetről a gépet. Nem kel önálló életre egyébként, csak megfelelően be kell állítani.

[ Szerkesztve ]

(#70057) edari válasza apatyas (#70055) üzenetére


edari
őstag

Régebbi op rendszer?

(#70058) apatyas válasza edari (#70057) üzenetére


apatyas
Korrektor

10.0.14393-at ír ki most a rendszerinformációnál, régi-e vagy sem nem tudom, de ha jól rémlik, a creators teljesen elkerült eddig. Maradjon is házon kívül.
Szerk: stimmel, az amit írtam az az Anniversary.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#70059) edari válasza apatyas (#70058) üzenetére


edari
őstag

Nem így értettem. Ha nem létszükséglet a win10, és ennyire idegesít, váltsd le.

(#70060) apatyas válasza edari (#70059) üzenetére


apatyas
Korrektor

Jahogy. Amúgy adták a géphez. Leváltanám szívesen, de: dx12 és Vulkán köti, ha visszatérnék dx11-re akkor minek vettem (akkori) új gépet :( . Minden másra jó lenne a linux, de játszom is rajta.
Na mindegy, méreg elfüstölt, majd lesz valahogy. apatyas kiszáll. köszi.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#70061) TommyGun válasza tomboy0013 (#69748) üzenetére


TommyGun
őstag

Hé neked hogy a francba fekete a csili vili új gépház? Be lehet ezt vhogy állítani? Sosekerestem de a fehéret rühellem...

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#70062) Pocak89


Pocak89
aktív tag

Sziasztok! Van egy nagyon idegesítő jelenségem. Amióta felfrissült a 1709-re a laptopomon bizonyos billentyűk bekapcsolás után nem reagálnak egy ideig. Pl. a,s,l, az fn, shift stb. Eltelik vmennyi idő ez változó utána minden rendben van. Illetve van olyan hogy elkezd működni de 1 karakter helyett 2-4-et ír, de idővel helyrejön. Találkozott itt már vki ilyennel?

Video games ruined my life!!! Good thing I have two extra lives

(#70063) KaYaK


KaYaK
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnek kérni mert azt gondoltam nem vagyok egy láma de utólag be kell vallanom most mar úgy gondolom hogy nagyon az vagyok!
Nem tudom mik ezek a MBR GPT UEFI vagy Legacy beállítások még...
Vettem/ kaptam egy Samsung 960 PRO M.2 PCI 512GB os adattárolót!
Eredeti Windowst akartam ra feltelepíteni tegnap este de nem sikerült mert amikor ki kell választani melyik meghajtóra akarom telepíteni nem jeleníti meg a listában sehogy sem... Pedig a BIOS bán néha láttam a meghajtót csak aztán eltekertem a beallitasokat a sok YouTube-os videó alapján....

Úgy próbálkoztam hogy le lett húzva minden más meghajtó csakis a 960 PRO csatlakozott a géphez!
Csak egy 16MB os MSR meghajtót jelenít meg néha amire nem lehet windowst telepíteni...
Sajnos nem tudtam esetleg drivert adni neki mikor felajánlja mert a CD ROM nem volt benne a listában ahonnan lehetett volna választani...
Rendszer Windows 10 Home USB
Alaplap asus maximus x hero

Esetleg valaki tud segíteni?

Előre is nagyon köszönöm!

[ Szerkesztve ]

élni és élni hagyni...

(#70064) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

1 évvel ezelőtt raktam fel a fiam gépére a WIN10 Pro-t.
A Microsoft Lifecam VX-1000 webkamera szoftverét már akkor is WIN7 kompatibiliitási módban telepítettem, jól működött.
A WIN-t az update-n keresztül mindig frissítettem, a kamera használható volt.
SSD beépítése miatt újraraktam a legfrisebb WIN-t, viszont azt írja, hogy erre a verzióra már nem telepíthető a kamera szoftvere.
Érdekességként írtam le, hogy mit okozhat agy WIN újratelepítés.

(#70065) apatyas válasza Pocak89 (#70062) üzenetére


apatyas
Korrektor

Nekem akkor produkált ennél pár fokkal erősebb tüneteket, amikor sör ömlött a laposom billentyűzetére..
- próbáld ki egy live linux alatt, ha jó akkor tényleg szoftver hiba
- dugjál rá másik billentyűzetet, ha azzal se megy akkor tényleg szoftver hiba

Meg lehet rohadva / párát kapott itt-ott a billentyűzeted nem nagyon csak épphogy, de változik ahogy bemelegszik. Különösen a többszörös lenyomódásod emlékeztet a sörömre. Talán megúszod pótalkatrésszel, de ha peched van, akkor az alaplapon rohadt meg.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#70066) #27216896 válasza Sub-ZeRo (#70053) üzenetére


#27216896
törölt tag

Má hogyne lennék :) verzió: 1709 build szám:16299.125

(#70067) trec12 válasza trec12 (#69932) üzenetére


trec12
addikt

Sajnos továbbra sem boldogulok az eszköz driverével. :( Amint elkezdem telepíteni leáll a windows "kernel security check failure" hibával és újra indul. Mint írtam korábban az egész probléma a win10 legutóbbi frissítésekor kezdődött. Hiába távolítom el a frissítéseket ugyan az a hiba. Win teljes újra telepítése is megvolt. Van valami tippetek?

[ Szerkesztve ]

(#70068) movax válasza Pocak89 (#70062) üzenetére


movax
őstag

Ez nagyon hardverproblémának tűnik.

(#70069) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
Hogyan tudnám kikapcsolni,hogy amikor elindul a win10 ne-jöjjön fel az az ablak,hogy hozzáférés vállalati vagy iskolai hálózathoz? Regisztrált előtelepedett op van a notebookon.

(#70070) ignisz


ignisz
senior tag

Szép napot. Az utóbbi időben többször váratlanul újra indult a gépem. A legújabb verzió van a gépen, de már előtte is volt ez a jelenség. Valaki tapasztalt hasonlót?

(#70071) movax válasza ignisz (#70070) üzenetére


movax
őstag

Táp, alaplap lehet.

Esetleg nézz körül az Event Viewer-ben és nézd meg ezt:

(#70072) Big_Boss


Big_Boss
aktív tag

Sziasztok!

A segítségeteket kérném.
Adott egy HP laptop, augusztusban a DVD meghajtó helyére bekerült egy Kingston UV400 SSD, HDD-ről erre került a Win.
Tegnap települt a Win 10 creators frissítés.Úujraindítás után kék képernyő (0x000000f), nem található rendszer meghajtó. BIOS boot menüben látszik az SSD és a HDD is, viszont mégse tud bootolni a laptop.
Legkorábban sajnos csak hétvégén kerülök másik PC közelébe.
Mi a legegyszerűbb módszer, hogy adatvesztés nélkül megoldódjon a probléma?

Amit olvastam, hogy Rufussal készítek egy bootolható pendrive-ot, majd automatikus javítást választom ki vagy készítek egy EFI partíciót az SSDre.

(#70073) ignisz válasza movax (#70071) üzenetére


ignisz
senior tag

Megnéztem, nincs bejelőlve.

(#70074) HartgeH3-2.8 válasza #27216896 (#70066) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Ugyan ez a build számom. Most már békésen hajthatom álomra a fejem esténként :DDD

Amióta nem erőltetem a frissítéseket, tehát nem kerestetek rá manuálisan megszűntek a hibák. Szépen hagyom automatán aztán kűzdjön meg a saját nyomorával ha nem tudja magát lefrissíteni egy eredeti jogtiszta oprendszer.

Szerk:
Mintha szépen rendben működne most minden :U
#KoppKopp

[ Szerkesztve ]

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#70075) King Unique válasza movax (#70056) üzenetére


King Unique
titán

Mondjuk a frissítés teljes és végleges letiltásáról is megvan az embernek a véleménye... Erről mindig az ilyen r = 1-es esetek jutnak eszembe, amikor egyeseknél pl. W7 alatt teljesen le van tiltva a WU, kikapcsolva az UAC, vírusírtó sincsen és egyéb finomságok... Aztán, amikor nem olyan régen volt a WannaCry eset, akkor több ilyen gépet is elkaszált, köszönhetően ennek a nagy "hozzáértésnek"... Akinek ennyire derogál frissíteni, az tényleg használja inkább offline a gépét, illetve az operációs rendszerét. Vagy használjon egy eleve nem támogatott OS-t, aztán akkor majd nem lesz frissítés...

Egyébként igen, a megfelelő beállítás is adja magát és pl. az újraindításra vonatkozóan is ott van az aktív időszak, egyéni újraindítási időpont stb.

[ Szerkesztve ]

(#70076) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Na most rajtam a sor, hogy kivágjam ezt a szemetet a francba.
Annyit csináltam, hogy mivel nem volt helyem, lemezkarbantartóval nyomtam egy update karbantartását, meg eltávolítottam a LabView 2017-et.

Most SEMMI nem működik, ami UWP. Nincs start menüm, nincs gépházam, nincs semmim se. Mi a rákot tudnék csinálni úgy -5 másodperc alatt? Mert szeretném használni a gépet...
Azon kívül, hogy tegyek fel egy 8.1-et...

Hint: meg se jelenik semmi ami UWP, keresővel se, mintha nem is létezne. Gépház gombot is nyomkodhatom, semmi nem történik.

[ Szerkesztve ]

(#70077) movax válasza quailstorm (#70076) üzenetére


movax
őstag

System Restore.

(#70078) movax válasza King Unique (#70075) üzenetére


movax
őstag

Pontosan. Szerintem akinek nem létszükséglet a játék, nyugodtan tegyen fel egy linuxot, pl. az überbarátságos Mintet és éljen boldogan, problémák nélkül.

(#70079) jokeph válasza King Unique (#70075) üzenetére


jokeph
nagyúr

A játszós gépemen kezdetek óta le van tiltva a win update, és semmi tipikus nyavajám nem került elő, amivel itt a fórumon panaszkodnak... pl. start menü fagyás, rejtélyes fagyások, random kékhalálok, több 10 gb-ra hizó OneDrive log-fájlok, stb.... cserébe gondtalanul játszom. ;]

A fő gépen 1607-ig van a frissítés, annak sincs még semmi nyavajája, kopp-kopp-kopp... az igazsághoz hozzá tartozik, hogy nem vagyok power user, nagyon kevés progit futtatok, a win egyéb szolgáltatásait (UW app, stb) pedig teljesen mellőzőm. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#70080) Top cat válasza Top cat (#69877) üzenetére


Top cat
őstag

Ha valakinek ilyen gondja lenne, úgy tűnik ez a módszer segít rajta :)

[ Szerkesztve ]

(#70081) King Unique válasza movax (#70078) üzenetére


King Unique
titán

Mondjuk ez a csak a játékok miatt kell Windows dolog sem pont úgy van, mert azért korántsem mindenki hardcore gamer. Illetve a megszokás, a szoftveres támogatottság (nem csak játék) stb. is sokat számít és emiatt is okkal ragaszkodnak sokan ehhez a platformhoz. A Mint valóban jó rendszer, én is használom. De amúgy frissíteni nyilván ott is szokás, illetve pro / kontra előfordulhat más platformok rendszereinél is.

(#70082) King Unique válasza jokeph (#70079) üzenetére


King Unique
titán

Vannak ilyen esetek és userek. Más pl arra esküszik, hogy ő aztán soha életében nem használt semmilyen beépített / külső AV-t és állítólag mégsem volt gond, állítólag. Viszont attól még nem ez lesz a mindenki számára javasolt használat és a követendő példa. Ahogyan a frissítések letiltása sem... :N

Meg azért a biztonsági frissítéseket sem véletlenül adják ki az OS lyukainak befoltozásához. Ahogyan a rendszerben bizonyos bugokat is leginkább csak maga a szoftver készítője (MS) tud javítani pl. egy összesítő frissítéssel.

[ Szerkesztve ]

(#70083) jokeph válasza King Unique (#70082) üzenetére


jokeph
nagyúr

Természetesen nem is biztatok senkit, hogy letiltsa a win updatet. Pusztán a tapasztalatimat írtam le. :R

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#70084) Syl válasza ignisz (#70070) üzenetére


Syl
nagyúr

Sajnos igen. A héten kétszer szórakozott velem a desktop gépem. Egyszer bekapcsolás, bejelentkezés után kb 1 perccel minden elsötétült. Egyszer meg csak úgy, munka közben restartolt.
Event Log szerint "az előző leállás váratlan volt" :(((
A movax által linkelt automata restart ki van kapcsolva.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#70085) ignisz válasza Syl (#70084) üzenetére


ignisz
senior tag

Akkor lehet valami bug ez. Reméljük, hogy javítják majd.

(#70086) Syl válasza ignisz (#70085) üzenetére


Syl
nagyúr

Remélem, hogy szoftveres gond. Nagyon nem hiányzik egy alaplap és/vagy tápcsere. Ráadásul alaplapnál ugrik az OEM win is...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#70087) Zoz válasza Syl (#70086) üzenetére


Zoz
őstag

"Ráadásul alaplapnál ugrik az OEM win is..."
a) ha Microsoft fiókkal használod: A Windows 10 újraaktiválása hardvermódosítás után
b) ha "hagyományosan" használod:
b/1) ha mázlid van simán beaktiválja magát
b/2) automatikusan nem aktivál, telefonos aktiválást választod, ott megkérdezi a rendszer, hogy hány gépen használod, megadod, hogy 1. Elfogadja, beírod a kapott kódot, aktiválás kész.
b/3) nem fogadja el a rendszer, ügyfélszolgálatoshoz kapcsol, elmondod, hogy elromlott az alaplap, ki kellett cserélni, kapsz kódot, beírod, aktiválás kész.

(#70088) Syl válasza Zoz (#70087) üzenetére


Syl
nagyúr

Ismerem az eljárást, köszönöm. De ez jogilag akkor sem 100-as történet, szerintem.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#70089) quailstorm válasza movax (#70077) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Túléltem egy restore-ral, de pár órám ráment, meg arra is hogy megcsináljam ami a restore után volt...
Egyelőre hagytam a fenébe az update cleanupot (pedig 4GB).

(#70090) CirrMee válasza Syl (#70088) üzenetére


CirrMee
addikt

Onnantól kezdve, hogy megcsinálják saját maguk, jogilag 100 -as. :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#70091) Syl válasza CirrMee (#70090) üzenetére


Syl
nagyúr

Ha arra kerül a sor, kipróbálom.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#70092) #27216896 válasza HartgeH3-2.8 (#70074) üzenetére


#27216896
törölt tag

Nekem is jogtiszta (ez egy gyári Fujitsu, biosból vagy mi a fenéből aktiválta magát) és automata update, de mégis vannak gondok... :(((

(#70093) Kokenya


Kokenya
csendes tag

Nagyon kellene egy kis help! Telepítettem a k*rva iobit programjait egy pár napja, lefuttattam driver updateket, defraget, viszont ennyi kellett a gépnek, mert kilőtte a wifi drivert, vagy valamit elállított... Megjeleníti a hálózatokat, tudok is csatlakozni, viszont azt írja ki, hogy "Nincs internet (biztonságos)" és mellé azt az ikont jelzi a tálcán, ami azt jelzi, hogy van elérhető hálózat. Google lehetséges megoldásait mind kipróbáltam, semmi sem segített rendszer visszaállítás megvolt, de most minden alkalommal egy underscore villog, míg újra nem indítom a gépet. Ha valaki tudna segíteni, azt megköszönném

(#70094) hape60


hape60
aktív tag

Még mindig a 99%... nem boldogultam a 1709 új frissítéssel, újra húztam a gépet. Clean install, fel akarja rakni az új frissítéseket, a nagy összegző frissítésnél 99%-on megáll...! Az update hibakeresőt lefuttattam, újraindítást hiányol. A gépet kb 2 órája újraindítottam, azóta "a Windows előkészítése, ne kapcsolja ki a képernyőt" felirat , forgó gyöngyökkel. A proci gondolom dolgozik, mint az állat, mert a hűtőventije maximumon pörög. (Normális esetben a hangját sem hallottam.)
Mi a fenét csináljak még??? :F :F :F

(#70095) Sub-ZeRo válasza hape60 (#70094) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Szedjél le olyan iso-t, amiben a 1709 már benne van.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#70096) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! A androidon telefonon használom a különböző nyelvoktató appokhoz a Google hangalapú gépelést.
Windows 10 Home 64 bit x64 magyar nyelvű van. 10 is tudja ugyanezt?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#70097) hape60 válasza Sub-ZeRo (#70095) üzenetére


hape60
aktív tag

A gépen a 1709 települt. Erre adták ki a KB 4054517 összegző frissítést, dec 12-én (?). Ezt nem tudom telepíteni. Lehet, hogy valami hardver probléma, mert egy másik gépen (ami tele van minden programmal) simán felment. Az új gép tiszta, csak a win10 van rajta (egyenlőre).

(#70098) Sub-ZeRo válasza hape60 (#70097) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Szerintem telkepítsd fel a 1709-et, majd a frissítések közül ezt ne rakd fel. Várj vele egy hónapot, hátha azzal majd jó lesz. Én ezt csinálnám a helyedben.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#70099) andrasferenc válasza hape60 (#70097) üzenetére


andrasferenc
tag

Én is így jártam december 12-én. 34 %-nál megállt a letöltés. Utána meg inicializálást kezdeményezett a letöltésnél és semmi.
Rendszer visszaállítást kellett csinálnom háromszor. Végül elkezdődött a letöltés. Utána már rendben ment minden. Igaz, az újraindításoknál elég sokáig sötét képernyőt volt. Idő és türelem kellett hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#70100) HartgeH3-2.8 válasza Zoz (#70087) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

+1

Én a Microsoft ügyfélszolgálatot hívtam fel, hogy OEM kulcsom van,számlám, COA matrciám stb, hogy adott esetben segítenének e fő komponens cserénél új kulcsot adni/megoldani az aktíválást, ha mondjuk a szokásos eljárás nem menne ami az oldalon van.

IGEN

Szerk:
Természetesen a webes eljárásnak (is) feltétele, hogy MS accounthoz kell kötni, a liszenszet. Abban az esetben működik csak fő komponens cserénél az újra aktíválhatóság lehetősége. (Amire reméljük nem kerül sor) :K

[ Szerkesztve ]

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Windows 10 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.